یکشنبه ۲۸ دیساعت ۲۱:۲۵Jan 2021 17
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «سند 25 ساله»

خانه ملت   ۱۳۹۹/۰۹/۰۲ - ۱۳:۴۵   + ۶۲ سایت دیگر  
سخنگوی وزارت خارجه درباره اظهارات اخیر اروپایی ها درباره برجام، مطالبات ایران از کره جنوبی، روابط ایران و آمریکا، سند 25 ساله ایران و چین، بحران قره باغ، یمن، حزب الله لبنان توضیح داد.
قدس آنلاین   ۱۳۹۹/۰۸/۲۷ - ۰۱:۳۳    
اوایل تیرماه بود که رسانه ها برای نخستین بار اخباری از تفاهم اولیه میان ایران و چین بر سر انعقاد سند 25 ساله همکاری های مشارکت راهبردی دو کشور منتشر کردند.
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۸/۱۱ - ۰۹:۲۸   + ۱ سایت دیگر  
حقوقدان مسائل بین الملل با اشاره به ماندن ایران در لیست سیاه گروه اقدام مالی FATF، تاکید کرد که راه تنفس مالی ایران بسته می شود و حتی چین تحت تاثیر تحریم های ثانویه آمریکا هیچ گشایش و راهی برای مناسبات اقتصادی با ایران باز نمی کند.
برترین ها / مردم نیوز   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۰۸:۳۹   + ۱۵ سایت دیگر  
روزنامه فرهیختگان: باور نداشتن طرف چینی به عزم دولت روحانی در پیشبرد روابط راهبردی، جدی شدن موضوع قرارداد 25 ساله با پکن را به تاخیر انداخته است. چینی ها به این نتیجه رسیده اند که همکاری با حاکمیت ایران نسبت به دولت، بهتر جواب می دهد؛ می خواهند قرارداد بلندمدت را با حاکمیت ایران منعقد کند. ...
برترین ها / خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۰:۲۵   + ۷۷ سایت دیگر  
مهر نوشت: محمود واعظی رئیس دفتر رئیس جمهور گفت: علی لاریجانی در موضوع سند 25 ساله بین ایران و چین با دولت همکاری می کند. محمود واعظی رئیس دفتر رئیس جمهور در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا علی لاریجانی مسئول اجرای سند همکاری ایران و چین شده است؟ گفت ...
همشهری   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۲۳:۰۰    
گشایش خوبی می شود رئیس دفتر رئیس جمهوری در حاشیه جلسه هیأت وزیران در جمع خبرنگاران درباره سفر اخیر وزیر امور خارجه به چین گفت: سفر وزیر امور خارجه به چین سفر بسیار خوبی بود ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۱۷ - ۲۲:۵۸   + ۲ سایت دیگر  
دستیار وزیر امورخارجه در امور آسیا و اقیانوسیه گفت: امیدواریم سفر آقای ظریف به چین گام بلندی در نهادینه کردن سند 25 ساله همکاری دو کشور باشد که مبنای خوبی برای گسترش روابط اقتصادی خواهد بود.
مثلث   ۱۳۹۹/۰۷/۱۴ - ۱۲:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
سخنگوی وزارت امور خارجه: سند 25 ساله با چین صحبت از یک مسئله جزئی و کوچک نیست و این بارها بین ایران و چین صحبت شده است اما به این معنا نیست که ما خود را وابسته کشور دیگری کنیم .
ایران پرس   ۱۳۹۹/۰۷/۰۶ - ۱۷:۱۷    
تهران- ایران پرس: وزیر گردشگری میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گفت، گردشگری یکی از بخش های مهم مندرج در سند 25 ساله همکاری های راهبردی ایران و چین است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۰۲ - ۱۴:۲۲   + ۹ سایت دیگر  
جلسه هفتگی هیات دولت، صبح چهارشنبه 2 مهر 1399 برگزار شد و تعدادی از وزرای دولت با حضور در جمع اصحاب رسانه به برخی سوالات خبرنگاران پاسخ دادند.واعظی رئیس دفتر رئیس جمهور درباره اهمیت سند راهبردی ایران و چین گفت: سند 25 ساله روابط ایران و چین بسیار مهم است ...
ایران پرس   ۱۳۹۹/۰۷/۰۲ - ۱۲:۳۱    
تهران- ایران پرس: رئیس دفتر ریاست جمهوری ضمن اعلام خبر سفر قریب الوقوع وزیر امور خارجه کشورمان به چین گفت: سند 25 ساله ایران و چین در دولت یازدهم امضا می شود.
نشست تخصصی ضرورت پیوست فرهنگی برای سند 25 ساله توافق ایران و چین با حضور اساتید و کارشناسان فرهنگی به همت سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در حوزه ریاست این سازمان، برگزار شد. ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۶/۲۳ - ۱۳:۳۴   + ۳۱ سایت دیگر  
عضو شورای راهبردی روابط خارجی با بیان اینکه گسترش همکاری اقتصادی ایران یعنی شکست فشار حداکثری آمریکا، گفت: تدبیر صحیح این است که به لحاظ مختلف از این همکاری ها در برابر دشمن صیانت شود.
خبر آنلاین   ۱۳۹۹/۰۶/۱۲ - ۱۷:۵۹   + ۳ سایت دیگر  
کارشناس مسائل بین الملل در گفتگویی در خصوص سند 25 ساله همکاری ایران و چین گفت: در این بزنگاه حساس تاریخی، اظهار تمایل یک قدرت بزرگ اقتصادی جهان مانند چین برای سرمایه گذاری کلان در ایران، توجه همه محافل بین المللی و کشور ها را به خود جلب کرده و در راس آنها، آمریکا را دچار خشم و انفعال نموده است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۵/۱۲ - ۱۰:۵۳   + ۲ سایت دیگر  
تهران-ایرنا- قائم مقام وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در امور بین الملل، مهم ترین محور بخش علم و فناوری پیش نویس سند همکاری 25 ساله تهران - پکن را مشارکت دانشگاه ها، توسعه کرسی زبان فارسی در کشور چین، همکاری پارک های علم و فناوری، اعطای بورس متقابل 2 کشور به یکدیگر عنوان کرد.
ایمنا   ۱۳۹۹/۰۵/۰۷ - ۱۰:۵۲   + ۱۰ سایت دیگر  
معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی با اشاره به توسعه گردشگری به عنوان جزئی از مفاد پیش نویس سند همکاری 25 ساله ایران و چین، گفت: سرمایه گذاری در ساخت و تاسیس مراکز مرتبط در ایران توسط چین از جمله مفاد این توافق نامه است.
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۹/۰۵/۰۵ - ۰۰:۲۰   + ۲ سایت دیگر  
محمد صابری نژاد دانشجوی کارشناسی ارشد حقوق نفت و گاز دانشگاه تهران در روزهای اخیر شاهد بحث ها و گفت وگوهای بسیاری بر سر سند 25 ساله راهبردی ایران و چین بوده ایم که این امر نشان از اهمیت فوق العاده این سند دارد ...
برترین ها / روز پلاس   ۱۳۹۹/۰۵/۰۲ - ۱۷:۳۵   + ۵۳ سایت دیگر  
خبرگزاری فارس: مجید تخت روانچی سفیر و نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل متحد، در مصاحبه با شبکه راشاتودی، روابط ایران و چین را دارای قدمتی طولانی خواند و افزود: توافق ایران و چین، موضوعی غیرعادی نیست ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۵/۰۲ - ۰۹:۵۰   + ۵ سایت دیگر  
نماینده ادوار مجلس گفت: مخالفان سند 25 ساله همکاری ایران و چین، آبشخور مناسب تر برای خود را غرب می دانند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۵/۰۱ - ۱۹:۵۴   + ۲۴ سایت دیگر  
پس از موضوع سند 25 ساله همکاری ایران و چین، بحثی درباره توافق بلندمدت بین تهران و مسکو مطرح است؛ اتفاقی که خبر چندان خوشی برای کاخ سفید و راهبرد فشار حداکثری آن نیست.
دانا   ۱۳۹۹/۰۴/۳۱ - ۰۹:۱۷   + ۱۱ سایت دیگر  
منصوری گفت: نزدیکی ایران و چین به عنوان دو کشور مستقل به یکدیگر، مشخصا تهدیدی برای هژمونی آمریکا است و مخالفت های امروز آنها دقیقا نشانه همین ترس است.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۴/۳۱ - ۰۸:۴۷   + ۳ سایت دیگر  
عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: برخی افراد فقط نگاه شان به غرب است و مطالبی بی اساس درباره قرارداد با چین مطرح می کنند اما در این قرارداد قطعا منافع دو کشور در نظر گرفته می شود.
مرآت   ۱۳۹۹/۰۴/۳۰ - ۱۰:۱۰   + ۲ سایت دیگر  
عضو شورای مرکزی انجمن اسلامی مدرسین گفت: عقد قراردادهای استراتژیک همچون سند 25 ساله ایران و چین می تواند به پایداری نگاه جهان به ما کمک کند و نسبت به اقدامات اروپا در قبال ما بازدانده باشد.
ارانیکو   ۱۳۹۹/۰۴/۲۹ - ۲۲:۱۹   + ۲۰ سایت دیگر  
سرپرست وزارت صمت گفت: سند راهبردی 25 ساله ایران و چین می تواند اهداف توسعه صنعتی کشور در بخش های مختلفی از جمله نوسازی ناوگان تجاری، کشنده ها، موتور برقی، گیربکس اتوماتیک را محقق کند.
برترین ها / اقتصاد نیوز   ۱۳۹۹/۰۴/۲۹ - ۱۶:۲۶   + ۸ سایت دیگر  
اعتمادآنلاین: مهدی صفری، سفیر اسبق ایران در چین و روسیه در مصاحبه ای گفت: چین تضمین می دهد که تا 25 سال نفت ایران را بخرد. این کشور در طول هر سال 250 میلیون نفر جهانگرد دارد، اگر فقط یک میلیون نفر آن به ایران بیاید، اقتصاد ما را متحول می کند. ...
انتخاب   ۱۳۹۹/۰۴/۲۹ - ۱۷:۵۵   + ۵ سایت دیگر  
سفیر اسبق ایران در چین و روسیه در مصاحبه ای گفت: چین تضمین می دهد که تا 25 سال نفت ایران را بخرد. این کشور در طول هر سال 250 میلیون نفر جهانگرد دارد، اگر فقط یک میلیون نفر آن به ایران بیاید، اقتصاد ما را متحول می کند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۴/۲۹ - ۱۳:۰۳   + ۱۸ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت امورخارجه با تاکید بر این که واگذاری جزایر یا امتیازات در سند 25 ساله ایران - چین مورد بحث نیست گفت: ما به دنبال یک همکاری برد- برد هستیم.
عضو کمیسیون کشاورزی در مجلس با اشاره به قرارداد 25ساله بین ایران و چین، گفت: این قرارداد می تواند درگاهی برای فروش نفت خام و انرژی ایران باشد لذا مردم نباید به اطلاعات اشتباه عناصر مزدور توجهی کنند.
پرسش   ۱۳۹۹/۰۴/۲۹ - ۱۱:۳۶   + ۳ سایت دیگر  
امام جمعه شیراز در خطبه نماز جمعه، با مطرح ساختن موضوع سند 25 ساله ایران و چین، رابطه با آمریکا را با استناد به آیه از قرآن کریم، ناپسند و رابطه با چین را بی اشکال دانست.
دانا   ۱۳۹۹/۰۴/۲۹ - ۱۱:۱۳    
علی علیزاده گفت: این سند می تواند به یک الگو در جهان در زمینه ی بسط و توسعه ی مبادلات تجاری در آسیا و حتی کشورهای غربی با کشورهای آسیای بر مبنای یک الگوی توسعه ای غیرغربی تبدیل شود.
شمال نیوز   ۱۳۹۹/۰۴/۲۹ - ۰۷:۱۱   + ۴ سایت دیگر  
کیهان: ارائه 7 راهکار اساسی به دولت از سوی 24 اقتصاد دان وطن امروز: ایالات محترقه جوان: فئودال هایی با 90 خانه در تهران خراسان: متهمان توفان ارزی صبح نو: سلفی بگیران علیه تحول اقتصاد افکار: مخالفان سند 25 ساله نگران پیشرفت ایران هستند ...
خلیج فارس   ۱۳۹۹/۰۴/۲۸ - ۱۹:۲۵   + ۲ سایت دیگر  
امام جمعه محترم شیراز در خطبه های نماز جمعه به ماجرای سند 25 ساله ایران و چین اشاره کرد و با استناد به آیه ای از قرآن کریم، رابطه با آمریکا را ناپسند و رابطه با چین را بی اشکال دانست.
وقت نیوز   ۱۳۹۹/۰۴/۲۸ - ۱۳:۴۶   + ۱ سایت دیگر  
وقت نیوز - روزنامه جمهوری اسلامی نوشت: امام جمعه شیراز در خطبه نماز دیروز، با مطرح ساختن موضوع سند 25 ساله ایران و چین، رابطه با آمریکا را با استناد به آیه از قرآن کریم، ناپسند و رابطه با چین را بی اشکال دانست.
برترین ها   ۱۳۹۹/۰۴/۲۸ - ۰۷:۳۷   + ۳۰ سایت دیگر  
روزنامه جمهوری اسلامی از سخنان امام جمعه شیراز درباره موضوع سند 25 ساله ایران و چین انتقاد کرد. این روزنامه نوشت: امام جمعه شیراز در خطبه نماز دیروز، با مطرح ساختن موضوع سند 25 ساله ایران و چین، رابطه با آمریکا را با استناد به آیه از قرآن کریم، ناپسند و رابطه با چین را بی اشکال دانست. ...
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۳۹۹/۰۴/۲۵ - ۰۹:۱۶   + ۱۲ سایت دیگر  
لوجیانو زاکارا معتقد است ایران به دنبال توازن تجاری با کشورهای مختلف ازجمله چین و کشورهای اروپایی است و به یک طرف متمایل نخواهد شد.
پرس شیعه   ۱۳۹۹/۰۴/۲۵ - ۰۰:۲۸   + ۱۰ سایت دیگر  
لوجیانو زاکارا معتقد است ایران به دنبال توازن تجاری با کشورهای مختلف از جمله چین و کشورهای اروپایی است و به یک طرف متمایل نخواهد شد. شیعه پرس، گروه بین الملل – پیمان یزدانی: تاریخچه قرارداد 25 ساله میان ایران و چین به سفر شیء جین پینگ رئیس جمهوری چین در بهمن ماه سال 94 به تهران باز می گردد ...
بسیج   ۱۳۹۹/۰۴/۲۴ - ۱۹:۴۶   + ۳ سایت دیگر  
این یک فرصت مناسب برای ایران است تا روابط خود را با چین گسترش داده و به خصوص در حوزه همکاری های بهداشتی و راهبردی بیش از پیش فعال شود. در این شرایط باید سطح روابط با چین را ارتقا داد تا در چالش های موجود با غرب نیز بتوان از اهرم های سیاسی و اقتصادی قوی تری برخوردار بود.
روز پلاس   ۱۳۹۹/۰۴/۲۴ - ۱۱:۳۲   + ۳۰ سایت دیگر  
وزیر امور خارجه گفت: زمانی که سند همکاری 25 ساله ایران و چین نهایی شود و مورد توافق دو طرف قرار بگیرد، در مراجع قانونی به تصویب خواهد رسید.
برترین ها / ایمنا   ۱۳۹۹/۰۴/۲۳ - ۰۸:۱۸   + ۴ سایت دیگر  
حسن هانی زاده تحلیلگر مسائل بین الملل در سرمقاله امروز روزنامه آرمان ملی با عنوان ایران و چین و سند راهبردی نوشت: سند راهبردی همکاری 25 ساله ایران و چین در حقیقت یک تحول جدیدی در تعاملات بین المللی برای تقابل راهبردی با هژمونی اقتصادی و نظامی آمریکا تلقی می شود. ...
روزنامه شهروند   ۱۳۹۹/۰۴/۲۳ - ۲۱:۵۶    
عباس موسوی دیروز نشست مطبوعاتی خود را با قرائت بیانیه ای به مناسبت پنجمین سالگرد انعقاد توافق هسته ای آغاز کرد. در این بیانیه آمده که پس از 13 سال مذاکرات بین المللی فشرده ...
ایمنا   ۱۳۹۹/۰۴/۲۳ - ۱۲:۴۴   + ۳۲ سایت دیگر  
سخنگوی وزارت امور خارجه درباره آخرین اخبار از مرگ قاضی منصوری گفت: در خصوص قاضی منصوری به رغم برخی عدم همکاری های اولیه توسط مقامات ذیربط در رومانی، بر اساس گزارش سفارت ایران، بخش های مسئول در سفارتخانه ما، دیداری با مقامات پزشکی قانونی رومانی داشتند و پرونده برای بررسی به دادگاه ارجاع داده شد.
نامه نیوز   ۱۳۹۹/۰۴/۲۳ - ۰۹:۴۰   + ۴۰ سایت دیگر  
یک روزنامه آمریکایی با انتشار بخشی از جزئیات سند توافق همکاری جامع ایران و چین تأکید کرد که این مشارکت ضربه بزرگی به سیاست های تهاجمی ترامپ علیه ایران وارد می کند.
برترین ها / خبر آنلاین   ۱۳۹۹/۰۴/۲۳ - ۱۰:۲۲   + ۱۱ سایت دیگر  
ایرنا نوشت: سی.سی.تی.وی تلویزیون دولتی چین با تاکید بر اینکه برنامه جامع 25 ساله همکاری های ایران و چین، منافع هر دو کشور را تامین می کند و دستاوردهای فراوانی برای طرفین دارد نوشت که این برنامه چون طرح های سرمایه گذاری زیادی را شامل می شود می تواند برای تهران از لحاظ اقتصادی و مالی منافع فراوانی ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۴/۲۳ - ۰۸:۵۳   + ۳ سایت دیگر  
طی روزهای اخیر، شاهد هجمه های هدفمند و محاسبه شده ای علیه انعقاد سند 25 ساله همکاری ایران و چین هستیم.
خبر فوری   ۱۳۹۹/۰۴/۲۳ - ۰۸:۲۷    
حمیدرضا ترقی از چهره های برجسته جریان راست سنتی است. نماینده مجلس بوده و به عنوان معاون بین الملل حزب موتلفه بارها به چین و کره شمالی سفر کرده است. او در گفت وگو با سایت خبر فوری با اشاره به حواشی پیرامون قرارداد ایران و چین و زمانبر شدن این قرار داد که از سال 94 تاکنون مطرح است ...
برترین ها / خبر آنلاین   ۱۳۹۹/۰۴/۲۳ - ۱۷:۴۹   + ۱۰ سایت دیگر  
خبرگزاری برنا: یک نماینده دوره دهم مجلس بیان کرد: قطعا ایران برای تنوع بخشی به اقتصاد و تجارت و حتی دور زدن تحریم ها نیاز به چنین روابطی نه تنها با چین بلکه با دیگر کشورها دارد؛ کشورهایی که در حال توسعه و رشد هستند و می توانند بازار خوبی برای ایران باشند. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۴/۲۳ - ۰۷:۳۶   + ۶ سایت دیگر  
پس از مطرح شدن خبر سند برنامه 25 ساله همکاری های جامع ایران و چین، حواشی متعددی علیه این همکاری در فضای مجازی منتشر شد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۴/۲۳ - ۰۳:۵۶   + ۲۳ سایت دیگر  
روزنامه آمریکایی درباره سند 25 ساله ایران و چین نوشت: هدف تهران و پکن از این شراکت استراتژیک این است که نشان دهند هر دو کشور آلترناتیوهایی به جز غرب در اختیار دارند.
روزنامه وقایع اتفاقیه   ۱۳۹۹/۰۴/۲۳ - ۰۲:۰۳   + ۲۰ سایت دیگر  
رئیس دفتر رئیس جمهور با اشاره به اینکه سند 25 ساله ایران و چین موجب تقویت ایران می شود، گفت: شایعات درباره این توافق فقط توهم است.
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۰۴/۲۲ - ۱۸:۵۵   + ۳۳ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس به نقل از ظریف مطرح کرد: روابط جمهوری اسلامی ایران با چین یک روابط راهبردی بر اساس منافع مشترک و احترام متقابل است.