شنبه ۰۹ اسفندساعت ۱۷:۱۰Feb 2021 27
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «تشخیص کرونا»

مردم نیوز   ۱ ساعت پیش   + ۱۵ سایت دیگر  
مردم نیوز : شهرام غفاری در پاسخ به این سوال که با توجه به اینکه برای تشخیص کرونای انگلیسی باید به غیر از تست PCR آزمایش اختصاصی هم انجام شود، آیا هزینه تست اختصاصی تشخیص کرونای انگلیسی تحت پوشش تامین اجتماعی قرار می گیرد؟ ...
خبرگزاری مهر   ۴ ساعت پیش   + ۳ سایت دیگر  
خرمشهر- معاون بهداشتی دانشکده علوم پزشکی آبادان از استقرار آزمایشگاه PCR برای نمونه گیری از اتباع غیر ایرانی در مرز شلمچه در پی انعقاد تفاهم نامه سه جانبه خبر داد.
سخنگوی سازمان غذا و دارو با بیان اینکه مجموع تست های PCR و آنتی ژنی رپید تستی که در کشور انجام می شود، هنوز کمتر از 60 هزار تست در روز است، گفت: تست های تشخیصی رپید آنتی ژن در شبکه بهداشتی کشور به صورت رایگان انجام می شوند.
روزنامه نوآوران   ۱۳۹۹/۱۲/۰۸ - ۰۵:۳۳    
منبع: گلوبال نیوز / ترجمه: روزنامه نوآوران
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ - ۱۱:۴۵    
یک شرکت فرانسوی با جمع آوری حمایت مالی به دنبال توسعه کیت های تشخیصی کرونا است که با استفاده از فناوری نانو ارتقا یافته اند.
صدای ایران   ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ - ۱۱:۴۳   + ۲۰ سایت دیگر  
به گزارش صدای ایران از محققان فرانسوی تست تشخیص کووید 19 ابداع کرده اند که نتیجه آن در 10 دقیقه مشخص می شود و دقت بالایی دارد. نتیجه این تست روی موبایل نشان داده می شود. ...
برترین ها / تازه نیوز   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۲۳:۳۲   + ۱۵ سایت دیگر  
برترین ها: محققان فرانسوی از ذرات ریز پادتن استخراج شده از حیواناتی مانند شتر و لاما برای انجام آزمایشی استفاده می کنند که به گفته آن ها می تواند بیماری کووید-19 را نسبت به روش های موجود سریع تر و دقیق تر تشخیص دهد. ...
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۱۹:۰۵   + ۷ سایت دیگر  
امیر سرتیپ دوم امیر نظامی گفت: 25 هزار تست تشخیص کرونا (PCR) در بیمارستان 501 امام رضا (ع) علوم پزشکی ارتش انجام شده است و این تست از چهارم اسفند برای کارکنان نیرو های مسلح و خانواه های آن ها به صورت رایگان انجام می شود.
عصر ایران   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۱۸:۴۲   + ۲۱ سایت دیگر  
رئیس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز با اشاره به انجام 10 هزار تست کرونا در خوزستان، از شکسته شدن رکورد تست در استان خبر داد. دکتر فرهاد ابول نژادیان در گفت وگو با ایسنا، اظهار کرد: در ادامه تشدید روند بیماریابی در استان خوزستان ...
شیرازه   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۱۶:۵۵   + ۵ سایت دیگر  
مهرزاد لطفی با اشاره به اینکه در آستانه پیک چهارم کرونا در فارس قرار داریم، گفت: چهار مورد مشکوک کرونای انگلیسی گزارش شده بود که سه مورد آنها ار یک خانواده مثبت شدند که خوشبختانه حال عمومی آنها مطلوب است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۱۶:۰۱   + ۲ سایت دیگر  
طرح آزمایش گیری تشخیص کرونا از متصدیان واحد های صنفی شهرستان سمنان آغاز شد.
اقتصاد ایران: شیراز - معاون علوم پزشکی شیراز از افزایشی مراجعان به مراکز منتخب 16 ساعته تشخیص کرونا و افزایش افراد بستری در مراکز درمانی، در استان فارس خبر داد.
تازه ترین ها   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۱۳:۴۱   + ۱۵ سایت دیگر  
به گزارش مهر ، هوشان شریعتی پیش از ظهر امروز دوشنبه در این خصوص آبادان اظهار کرد: با توجه به قرمز شدن وضعیت شهرهای آبادان، خرمشهر و شادگان و با رایزنی با وزارت بهداشت، یک کیت تشخیص کرونا به محدوده فعالیت این دانشکده اختصاص داده و آورده شد. ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۰۹:۳۲   + ۳ سایت دیگر  
خمین - ایرنا - مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان محلات گفت: سه هزار و 167 آزمایش تشخیص کرونا از ابتدای شیوع این ویروس تا کنون در این شهرستان انجام شده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۲/۰۳ - ۱۹:۰۱   + ۷ سایت دیگر  
زمینه و امکانات آزمایش مولکولی تشخیص کرونا از فردا در دانشکده علوم پزشکی آبادان مهیاست.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۲/۰۳ - ۱۵:۲۳    
روسیه تست تشخیص کرونا و یک آزمایشگاه سیار را به رایگان در اختیار قرقیزستان قرار می دهد.
تازه ترین ها   ۱۳۹۹/۱۲/۰۳ - ۱۴:۳۸   + ۵ سایت دیگر  
به گزارش مهر به نقل از دانشگاه علوم پزشکی تهران، دکتر عباسعلی کریمی در دومین گردهمایی اعضای کمیته های دانشجویی فعالیت های بین الملل با قدردانی از گزارش های ارائه شده توسط دانشجویان در حوزه بین الملل ...
دنیای معدن   ۱۳۹۹/۱۲/۰۳ - ۱۳:۰۹   + ۱ سایت دیگر  
به نقل از تسنیم، فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران با اشاره به احتمال شکل گیری پیک جدید کرونا در اسفندماه از افزایش ابتلای جوانان به این بیماری خبر داد. ...
دنیای معدن   ۱۳۹۹/۱۲/۰۳ - ۱۲:۲۱   + ۱۹ سایت دیگر  
دکتر علیرضا زالی فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در تهران درباره وضعیت کرونا در این کلانشهر اظهار کرد: در طول 24 ساعت گذشته 362 بیمار جدید در استان تهران با تشخیص کرونا بستری شدند که 100 نفر از بیماران در بخش های مراقبت های ویژه بستری شدند. ...
تازه ترین ها   ۱۳۹۹/۱۲/۰۲ - ۲۱:۰۸   + ۵۹ سایت دیگر  
به گزارش مهر ، علیرضا زالی ، درباره وضعیت کرونا در کلانشهر تهران، اظهار کرد: در طول 24 ساعت گذشته 362 بیمار جدید در استان تهران با تشخیص کووید 19 بستری شدند که سهم مراکز مراقبتی ویژه حدود 100 بیمار بوده است. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۱۲/۰۲ - ۱۲:۱۷    
مدیر گروه مرکز پیگیری و مبارزه با بیماری های واگیر دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: افزایش تست های تشخیص کرونا در قاین از عوامل نارنجی شدن وضعیت این شهرستان است.
قدس آنلاین   ۱۳۹۹/۱۲/۰۲ - ۱۱:۵۸   + ۴ سایت دیگر  
اراک -رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: امکانات تشخیصی برای کرونا جهش یافته انگلیسی در استان مرکزی با آزمایش در کلینیک فوق تخصصی امام رضا (ع) اراک فراهم شد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۱ - ۱۷:۲۳   + ۱ سایت دیگر  
اراک - ایرنا - مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان شازند گفت: 2 هزار تست سریع کرونا 2 هفته اخیر با عنوان طرح شهید سلیمانی در این شهرستان انجام و به مراکز تشخیص کرونا تحویل شده است.
اقتصاد آنلاین / الف   ۱۳۹۹/۱۱/۳۰ - ۰۹:۱۶   + ۳۵ سایت دیگر  
فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران، نسبت به افزایش مراجعات سرپایی بیماران کووید 19 در پایتخت هشدار داد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۱/۳۰ - ۱۱:۵۵   + ۶ سایت دیگر  
-تهران -ایرنا- نایب رئیس انجمن آسیب شناسی ایران گفت: در اختیار قرار گرفتن کیت تشخیص سریع کرونا در مطب ها جایگاهی در کنترل بیماری ندارد و منبع درآمد برای این مراکز ایجاد می شود.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۱/۳۰ - ۱۱:۳۵   + ۱۴ سایت دیگر  
معاون بهداشت وزارت بهداشت با اشاره به مشکلات ناشی از تحریم ها در مقابله با بیماری کرونا، گفت: اکنون هم کشوری که واکسن تولید می کند، تحت تاثیر تحریم ها به تکنولوژی دسترسی ندارد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۱۱/۳۰ - ۱۰:۵۶   + ۲ سایت دیگر  
نمک طلا، یکی از اصلی ترین مواد اولیه ساخت کیت های تشخیص بیماری های صعب العلاج به همت محققان قمی برای اولین بار در کشور تولید شد.
تازه ترین ها   ۱۳۹۹/۱۱/۳۰ - ۱۰:۵۴   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش گروه سلامت فارس: علیرضا زالی رئیس ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران، گفت: در 24 ساعت گذشته 7800 بیمار سرپایی به مراکز درمانی و بهداشتی استان تهران مراجعه کردند و 402 بیمار جدید نیز با تشخیص کرونا در بیمارستان های تهران بستری شدند که 108 نفر آنان مستقیما در بخش های ویژه بستری شدند. ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۱/۳۰ - ۱۰:۰۲   + ۳ سایت دیگر  
گناوه - ایرنا - کارشناس مسئول واحد بیماری های واگیر شبکه بهداشت و درمان دیلم استان بوشهر گفت: بر اساس مصوبه ستاد استانی مقابله با کرونا، از تمامی ملوانان پس از بازگشت از کشورهای حوزه عرب خلیچ فارس، نمونه گیری انجام می شود.
ناطقان   ۱۳۹۹/۱۱/۲۹ - ۲۱:۳۷   + ۱۳ سایت دیگر  
رئیس بخش عفونی بیمارستان امام خمینی (ره) گفت: کرونای انگلیسی هزینه زیادی به بیمار تحمیل می کند که با رعایت پروتکل ها می توان با آن مقابله کرد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۱/۲۹ - ۱۸:۴۶   + ۴ سایت دیگر  
ظرفیت انجام تست تشخیص بیماری کووید 19 در شادگان با اجرای طرح جامع محدویت ستاد ملی مقابله با کرونا چهار برابر افزایش یافت.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۹ - ۱۶:۱۲   + ۱۱ سایت دیگر  
یکی از متخصصان حوزه بهداشت و درمان در آلمان ادعا کرده است که "اگر هر فردی بتواند خودش تست کرونا را انجام دهد می توان به همه گیری کرونا پایان داد" و کارشناسان به دنبال این ادعا، مطالعه ای را برای تایید صحت و سقم آن انجام داده اند.
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۹ - ۱۳:۱۹   + ۳ سایت دیگر  
مریم کوشکی گفت: اطرافیان افراد مبتلا به کرونا حتما باید مورد تست تشخیص کرونا یا همان "پی سی آر" قرار گرفته شوند.
خبر آنلاین   ۱۳۹۹/۱۱/۲۹ - ۰۹:۴۱   + ۲ سایت دیگر  
خبرنیوز نوشت:دکتر بهروز حاجیان تهرانی؛ رئیس هیئت مدیره شرکت های تامین کننده تجهیزات آزمایشگاهی با حضور در برنامه در انتهای الوند درمورد تولید کیت های تشخیص کرونا توضیحاتی ارائه داد.
تصلا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۷ - ۱۵:۰۲    
تصلا – در ساعت های هوشمند اپل واچ، قابلیتی وجود دارد که می توان ضربان قلب را اندازه گیری کند. همین قابلیت به این ساعت های هوشمند کمک می کند تا بتواند احتمال وجود ویروس کرونا تشخیص دهد ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۷ - ۱۳:۲۶   + ۱۲ سایت دیگر  
مسکو - ایرنا -سازمان حمایت از مصرف کنندگان روسیه موسوم به روس پاترب نادزور (دست اندر کار امور مبارزه با بیماریهای واگیر) از ساخت و ثبت کیت تست تشخیص ویروس کووید 19 انگلیسی خبر داد که نخستین کیت تشخیص این نوع بیماری در جهان است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۶ - ۲۱:۲۸   + ۲ سایت دیگر  
شیراز-ایرنا- رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز با بیان اینکه از ابتدای همه گیری کرونا در استان فارس تا کنون 614 هزار و 851 آزمایش تشخیص کرونا انجام شده است، نقش آزمایشگاه ها و متخصصان این حوزه را در پایش روند این بیماری بسیار موثر دانست.
پایگاه خبری قلم   ۱۳۹۹/۱۱/۲۶ - ۱۳:۵۴   + ۲ سایت دیگر  
قلم | qalamna.ir : گروه علمی:محققان آمریکایی موفق شدند با یک اختراع جدید، علائم اولیه ویروس کرونا را شناسایی کنند.محققان دانشگاه نورث وسترن با همکاری آزمایشگاه شرلی ریان در شیکاگو، یک نوار چسب کوچک به اندازه یک بند انگشت را برای تشخیص کرونا ابداع کردند که روی گلو قرار می گیرد ...
سلامت نیوز   ۱۳۹۹/۱۱/۲۶ - ۱۱:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
سلامت نیوز : من، متولد 1341، 56 ساله هستم، دکترای علوم آزمایشگاهی و یک دختر 18ساله دارم. این گزاره را زنی می گوید که به همراه یک همکار و دو دانشجوی دکترای خود 6 ماه به تنهایی مسوول ارزیابی تمام کیت های تشخیص کرونا درکشور بود. ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۵ - ۱۰:۵۸   + ۹ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- محققان آزمایش بزاق جدیدی برای کووید-19، ابداع کردند که ساده تر و آسان تر از سواب بینی است و می تواند در خانه انجام شود.
محققان برای تشخیص ابتلا به کووید19 یک تست سریع ابداع کرده اند که به جای مخاط بینی، از نمونه بزاق استفاده می کند و نتیجه آن طی 2 ساعت آشکار می شود.
سلام نو   ۱۳۹۹/۱۱/۲۵ - ۰۸:۵۸   + ۲۲ سایت دیگر  
ایرج حریرچی، معاون کل وزارت بهداشت گفت: خستگی مزمن یکی از عوارض ابتلا به کرونا در بیشتر افراد اسست.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۱/۲۳ - ۱۵:۰۰   + ۴ سایت دیگر  
معاون وزیر بهداشت و درمان با بیان اینکه در بحث مسائل تشخیصی کرونا ما تنها یک آزمایشگاه رسمی در کشور داشتیم گفت: در حال حاضر بیش از 300 آزمایشگاه تشخیص کرونا در کشور داریم که کیت آن هم در داخل تولید می شود.
بسیج   ۱۳۹۹/۱۱/۲۲ - ۰۸:۵۷    
فرمانده حوزه 513 شهید احمد کاظمی ناحیه جواد الائمه(ع) محمدشهرگفت: به همت قرارگاه شهیدسلیمانی سپاه ناحیه محمدشهر، 150 تست pcr رایگان از مردم محمدشهر گرفته شده است.
برترین ها / جام جم   ۱۳۹۹/۱۱/۱۴ - ۱۷:۰۲   + ۲۱ سایت دیگر  
خبرگزاری مهر: مدیر روابط عمومی معاونت بهداشت وزارت بهداشت، فهرست جدید آزمایشگاه های تشخیص کووید 19 را اعلام کرد. حمید انصاری گفت: تعداد کل آزمایشگاه های مجاز تشخیص مولکولی کووید 19 در سراسر کشور 235 آزمایشگاه است. ...
روزنامه سپید   ۱۳۹۹/۱۱/۲۱ - ۰۰:۵۱   + ۲ سایت دیگر  
کارشناسان می گویند مردم نباید با مشاهده کوچک ترین علامت بیماری به مراکز تصویربرداری پزشکی مراجعه کنند امین جلالوند اگرچه تصویربرداری پزشکی به عنوان یکی از راه های مهم تشخیص کرونا به حساب می آید ...
میلاد لارستان   ۱۳۹۹/۱۱/۱۹ - ۲۰:۲۵   + ۲ سایت دیگر  
مدید گروه مبارزه با بیماری های واگیر معاونت بهداشت دانشکده علوم پزشکی لارستان گفت: از همه مسافران پروازهای خارجی تست تشخیص سریع کرونا گرفته می شود. به گزارش میلاد لارستان به...
بسیج   ۱۳۹۹/۱۱/۱۹ - ۱۳:۴۳   + ۲ سایت دیگر  
جانشین بسیج جامعه پزشکی سیستان و بلوچستان گفت: 12 هزار و 723 تست تشخیص ویروس کرونا از زمان آغاز طرح شهید سلیمانی تاکنون در این استان انجام شده که یکهزار و 286 تست مثبت شدند.
ریواس جنوب   ۱۳۹۹/۱۱/۱۹ - ۱۱:۲۲   + ۳ سایت دیگر  
عبدالرضا قاسم پور در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: مشخص شدن بیمارستان های جامع کرونایی، راه اندازی مراکز 16 ساعته، ایجاد بخش های خاکستری در بیمارستان ها ، تهیه و تولید کیت های تشخیص کرونا و تشکیل کمیته های سلامت معنوی، علمی و مستندسازی در ستاد استانی کرونا از جمله اقدامات ابتکاری فارس بوده است ...