شنبه ۰۸ مهرساعت ۰۰:۵۰Sep 2023 30
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «هوای نفس»

بسیج   ۷ ساعت پیش    
حجت السلام والمسلمین رادمرد امام جمعه ماهدشت خطبه ای مبنی بر عدم مغلوب شدن به هوای نفس و نفس لوامه بیان کرد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۷/۰۶ - ۲۰:۲۳   + ۱۴ سایت دیگر  
قم- مرجع تقلید شیعیان با بیان اینکه انسان همیشه باید اهل محاسبه باشد افزود: در روایت داریم که هیچ دشمنی بدتر از هوای نفس نیست به همین دلیل محاسبه نفس از جمله وظایف هر روز ما است.
آنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۲ - ۱۵:۵۶    
یک کارشناس دینی گفت: یک پینه دوز از امام زمان (عج) پرسید: چطور شده که شما اینجا پیش من می آیید و احوالم را می گیرید؟ امام (عج) فرمودند: برای خاطر اینکه در تو هیچ هوای نفس نیست. وقتی از حب به دنیا تخلیه شدی، ولی الله اعظم دستت را می گیرد.
بسیج   ۱۴۰۲/۰۶/۳۱ - ۱۹:۵۱    
حجت السلام والمسلمین رادمرد امام جمعه ماهدشت خطبه ای مبنی بر عدم مغلوب شدن به هوای نفس بیان کرد.
جام جم   ۱۴۰۲/۰۶/۳۰ - ۰۶:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
در هر جامعه، برای کنترل حداکثری سودجویی های رخ داده در حوزه اقتصاد، ارگان هایی فعال هستند که آنها نیز معمولا با فشارهای درون ساختاری و برون ساختاری متأثر از عوامل سودجو و حامیان آنان، رویارو هستند ...
بسیج   ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ - ۲۰:۲۲    
حجت الاسلام قاسمپور گفت: دشمنان جنگ روایت ها را علیه انقلاب آغاز کرده اند و به دنبال آن هستند که مطالب مورد نظر خود را در تفکر جوانان و نوجوانان بگنجانند.
بسیج   ۱۴۰۲/۰۶/۲۴ - ۱۸:۰۹    
حجت السلام والمسلمین رادمرد امام جمعه ماهدشت خطبه ای مبنی بر کنترل هوای نفس و هفته گرامیداشت هفته دفاع مقدس بیان کرد.
جماران   ۱۴۰۲/۰۶/۱۵ - ۱۶:۴۸   + ۳۴ سایت دیگر  
دبیر پیشین هیأت عالی گزینش کشور گفت: در 40 سال بعد از انقلاب این را به وضوح دیده ایم، انقلابیون دو آتشه و سه آتشه ای که امروز از بسیاری کارهای انقلابی گری تجدیدنظر کرده اند و گاهی نادم شده اند و طلب استغفار کرده اند ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۶/۱۲ - ۱۲:۳۰    
موظف کردن خود به انجام واجبات موثرترین شیوه برای مبارزه با هوای نفس با استفاده از یک برنامه ی منظم و مداوم است. همچنین انجام تکالیف الهی نیز به نوعی رعایت ادب به شمار می رود.
نامه نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۱۲ - ۰۲:۴۳    
با همه زبان ها می گوئیم:به کربلا خوش آمدید|ای که آمدنت همچون هوای نفس کشیدن است،اگر نیایی می میرم
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۶/۰۸ - ۱۲:۲۸   + ۳ سایت دیگر  
نماینده ولی فقیه در کردستان گفت: شهدا در مسیر و جبهه اصولگرایی و اصلاح طلبی نبودند و به همین خاطر است که پرچم شهیدان رجایی و باهنر همچنان برافراشته و بالاست اما کسانی که از هوای نفس پیروی کرده، کماکان به فراموشی سپرده می شوند.
کیهان   ۱۴۰۲/۰۶/۰۴ - ۲۱:۱۴    
منصور حسینی امید ، موتور محرکه انسان به جلو و کمال یابی است؛ چنان که قوه شهوت نیز عامل بقای انسان است؛ اما آرزوهای بی پایه و هواهای نفسانی می تواند انسان را به هلاکت افکند و نه تنها جلوی پیشرفت و کمال را بگیرد، بلکه او را از اوج انسانیت به حضیض حیوانیت بلکه پست تر از آن ساقط کند. ...
روزنامه اصفهان زیبا   ۱۴۰۲/۰۶/۰۲ - ۱۵:۵۵    
مرحوم آیت الله ناصری، حقیقتا عالمی الهی بودند که هوای نفس در وجودشان نبود. سالما لنفسه، حافظا لدینه، مخالف لهواه و مطیع لامر مولاه بودند.
روابط عمومی صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۶/۰۱ - ۱۳:۳۹   + ۱ سایت دیگر  
برنامه قرار آدینه جمعه3 شهریور با موضوع بررسی و تبیین اهمیت برپایی نمازجمعه از رادیو فرهنگ پخش می شود. به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، در برنامه قرار آدینه این هفته حجت الاسلام هاشمی به عنوان کارشناس مذهبی در خصوص اینکه چرا حضرت رسول ص شجاعترین مردم را کسی می دانند که بر هوای نفس خود غلبه کند؟ ...
کیهان   ۱۴۰۲/۰۵/۲۰ - ۲۳:۴۰    
ظالمان و کافران، جاهلانه از هوای نفس خود پیروی می کنند(و از هدایت محروم می مانند، زیرا حرکت آنها عالمانه نیست) و کسی را که خداوند گمراه کرده است، چه کسی می تواند هدایت کند؟ و برای آنها هیچ یار و یاوری نیست! . روم- 29
پورتال خبری کاشان   ۱۴۰۲/۰۵/۲۰ - ۲۱:۵۱    
حجت الاسلام سعیدی از هوای نفس به عنوان ابزار شیطنت شیطان نام برد و گفت: همه تلاش شیطان برای گمراه کردن انسان و گرفتن ایمان انسان های مؤمن است.
پانا   ۱۴۰۲/۰۵/۱۸ - ۰۰:۱۳    
بیرجند(پانا)- نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی گفت اگر کسی دل به هوای نفس که بدترین طاغوت هست یا خود طاغوت دهد قطعا فاصله ای بین خود و خدا ایجاد کرده است و به نوری نخواهد رسید . ...
صدای جویا   ۱۴۰۲/۰۵/۱۳ - ۲۳:۲۳    
فعال رسانه ای گفت: اصلی ترین آفت نهضت های اسلامی از دیدگاه شهید مطهری جهاد نکردن با هوای نفس و نبود اخلاص است.
تهران پرس   ۱۴۰۲/۰۵/۱۰ - ۰۰:۳۶    
در وصیت نامه شهید کریمی آمده: (درشهادتم) صبر را پیشه خود کنید، صبر به معنای تسلیم شدن در مقابل باطل و ناحق نیست، بلکه استواری و ایستادگی در برابر ناملایمات، سختی ها و گرفتاری ها، همچنین مبارزه سرسخت با مشکلات زندگی، مبارزه با هوای نفس و اجرای کلیه دستورات امام (ره) است.
حوزه   ۱۴۰۲/۰۴/۲۸ - ۱۴:۳۰    
حجت الاسلام محمودزاده مسئله سهم خواهی را علت سقوط خواص جامعه اسلامی در همه ادوار تاریخ عنوان کرد و گفت: امروز مسئولان کشور در معرض امتحان الهی اند و اگر خودسازی و مبارزه با هوای نفس را نادیده بگیرند همچون خواص زمان حضرت سیدالشهدا (ع) در معرض سقوط خواهند بود.
کیهان   ۱۴۰۲/۰۴/۲۵ - ۲۲:۴۳    
(پیمودن راه حق، سختی ها و مشکلات فراوانی دارد، اعم از دشمنان سرسخت و منافقان دوست نما، مشکل هوای نفس و وسوسه شیطان های انس و جن، ولی خدای مهربان می فرماید:) کسانی که (از مشکلات نهراسند و) در راه رضای ما جهاد و تلاش کنند، حتما و قطعا ما (آن جهادگران را) ...
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۴/۲۳ - ۱۳:۱۸   + ۴ سایت دیگر  
امام جمعه موقت اصفهان با اشاره به سفر رئیس جمهور به آفریقا گفت: این سفرها، دیپلماسی متوازن دولت سیزدهم است، در این مدت به سه کشور افریقایی سفر و قراردادهای اقتصادی بسته شد. این یکی از ویژگی های خوب دولت سیزدهم است.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۴/۱۹ - ۰۸:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
نویسنده و پژوهشگر دین بیان کرد: علت نفی غدیر نیز سه چیز شامل شیطان، هوای نفس و زینت های دنیا هستند که همواره جلوی چشم بشر هستند و چون بشر می خواهد به خواسته های نفساتی و زینت دنیا برسد و شیطان هم به او کمک می کند بنابراین مشخص است که وقتی به حرف امام می رسد هوس وی باعث می شود راه درست را انتخاب ...
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۴/۰۸ - ۱۶:۱۶    
عید قربان، روز آزمایش و امتحان حضرت ابراهیم(ع) و حضرت اسماعیل(ع) است که گلوی دیو هوای نفس و طمع را بریدند و در تاریخ اسلام ماندگار شدند. ایکنا به همین مناسبت استوری موشن و طرح رهایی از اسارت نفس را تولید و منتشر می کند.
شبستان   ۱۴۰۲/۰۴/۰۸ - ۱۶:۰۶    
حجت الاسلام میثم تارم گفت: قربانی عید قربان علاوه بر این که نیازی از نیازمندان را رفع می کند، در حقیقت نمادی از قربانی کردن نفس است.
کانون سبحان   ۱۴۰۲/۰۴/۰۸ - ۱۴:۴۷   + ۱ سایت دیگر  
امام جمعه موقت کوهدشت در خطبه عید قربان بیان کرد:عید قربان روز بندگی و غلبه بر هوای نفس است.
اسپادانا خبر   ۱۴۰۲/۰۴/۰۸ - ۱۲:۴۴   + ۲ سایت دیگر  
او گفته دشمنان اسلام در خصوص قربانی کردن چهارپایان دست به ایجاد شبهاتی زده اند اما قربانی کردن نمادی از ذبح هوای نفس انسانی است.
حوزه   ۱۴۰۲/۰۴/۰۸ - ۱۱:۳۷   + ۲ سایت دیگر  
حوزه/ امام جمعه موقت عسلویه در خطبه های نماز عید قربان گفت: عید قربان، عید مبارزه با هوای نفس است.
8 صبح   ۱۴۰۲/۰۴/۰۸ - ۱۱:۲۱   + ۱۲ سایت دیگر  
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) : تسنیم: نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی گفت: مراسم برائت از مشرکان، شعار سیاسی نیست بلکه دستور صریح قرآن است ...
مرصاد   ۱۴۰۲/۰۴/۰۸ - ۱۱:۲۰    
مرصاد نیوز: رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان کرمانشاه، تحقق تسلیم شدن در برابر خداوند و ولایت پذیری را در گرو دوری از نفس های ناپاک دانست.
حوزه   ۱۴۰۲/۰۴/۰۸ - ۱۰:۵۵    
حوزه/ امام جمعه موقت بوشهر گفت: روز عید قربان یادآور خاطرات ابراهیم خلیل الرحمان و روز پیروزی بر هوای نفس و شیطان است.
فکر اقتصادی   ۱۴۰۲/۰۴/۰۸ - ۱۰:۳۷   + ۸ سایت دیگر  
دکتر علی خورسندیان با صدور پیامی فرارسیدن عید سعید قربان را تبریک گفت. ب در متن این پیام آمده است: عید قربان، پرشکوه ترین مظهر تعبد در برابر خداوند است تا به شکرانه نعمت هدایت و توفیق خلوص و بندگی، هوای نفس را به قربانگاه بریم و در برابر عظمت پروردگار عالم سر تعظیم فرود
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۴/۰۸ - ۱۰:۱۱   + ۱۲ سایت دیگر  
بوشهر - ایرنا - امام جمعه موقت بوشهر گفت: عید قربان نماد مبارزه و مقابله انسان با هوای نفس و وسوسه های شیطان است.
سفیر افلاک   ۱۴۰۲/۰۴/۰۸ - ۰۹:۴۸   + ۶ سایت دیگر  
ائمه جمعه لرستان با اشاره به اهمیت امر به معروف و نهی از منکر در جامعه،گفتند: عید قربان روز بندگی و غلبه بر هوای نفس است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۴/۰۸ - ۰۹:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
نماز قربانی هوای نفس به درگاه حضرت امروز در سراسر گیلان برگزار شد.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۲/۰۴/۰۵ - ۱۱:۵۵    
امام باقر علیه السلام: فضیلتی چون جهاد نیست، و جهادی چون مبارزه با هوای نفس نیست. طرح از مجید ادیبی، کارتونیست روزنامه شهرآرا
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۴/۰۴ - ۰۷:۳۵   + ۸ سایت دیگر  
نماینده، ولی فقیه در امور حج و زیارت با تاکید بر این که زائران باید حج خود را با اخلاص انجام دهند، گفت: شیطان و هوای نفس در کمین از بین بردن آثار وجودی حج زائران هستند.
تقریب   ۱۴۰۲/۰۴/۰۳ - ۱۱:۴۴    
عضو مجلس خبرگان رهبری ، بیان کرد: انسان با پیشه کردن تقوا، هوای نفس خود را با قرب الهی و رسیدن به بارگاه احدیت ذبح نموده و زمینه وحدت و تقریب را مهیا می کند.
موج   ۱۴۰۲/۰۴/۰۲ - ۱۷:۱۸   + ۹ سایت دیگر  
نماینده ولی فقیه در فارس با اشاره به اینکه کار قاضی سنگین است و نشستن در این مسند کار ساده ای نیست، گفت: قاضی باید به حق حکم کند و تقوا را رعایت کند. اگر کسی که در مقام داوری است دنبال هوای نفس رفت از مسیر خداوند منحرف می شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۴/۰۲ - ۱۴:۴۹   + ۱ سایت دیگر  
امام جمعه شیراز گفت:قاضی باید با رعایت تقوا به حق حکم کند و اگر کسی که در مقام داوری است دنبال هوای نفس رفت از مسیر خداوند منحرف می شود.
شبستان   ۱۴۰۲/۰۴/۰۲ - ۰۱:۲۰    
آیت الله نورمفیدی گفت: طبق آیات و روایات در مسئله حکومت و قضاوت ملاک اهمیت دارد و نباید به هیچ وجه هوای نفس را در قضاوت و حکومت دخالت داد.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۲/۰۳/۳۱ - ۰۴:۰۶   + ۲ سایت دیگر  
شهید مصطفی چمران نه تنها در جنگ با هوای نفس موفق بود و توانست پله های عرفان را طی کند، بلکه در میدان رزم و مبارزه نیز به خوبی از عقیده و آرمانش دفاع کرد و در این راه به شهادت رسید.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۳/۲۸ - ۰۸:۲۹    
حجت الاسلام سیدهادی سهرابی با اشاره به اینکه ریشه فتنه و عدم تشخیص حق از باطل، هوای نفس است، گفت: انسان در فتنه ها باید حق را بشناسد نه اینکه ندانسته ورود کند تا عده ای از او در جهت باطل استفاده کنند.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۳/۲۸ - ۰۶:۵۲   + ۱ سایت دیگر  
حجت الاسلام سیدهادی سهرابی با اشاره به اینکه ریشه فتنه و عدم تشخیص حق از باطل، هوای نفس است، گفت: انسان در فتنه ها باید حق را بشناسد نه اینکه ندانسته ورود کند تا عده ای از او در جهت باطل استفاده کنند.
شبستان   ۱۴۰۲/۰۳/۲۴ - ۲۲:۲۴   + ۲ سایت دیگر  
حجت الاسلام بختیاری گفت: پیشرفت و توسعه کشور به وحدت و همدلی مسئولان با همدیگر و ارتباط موثر با مردم نیاز دارد.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۲۲ - ۱۵:۳۰   + ۱۰ سایت دیگر  
نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی گفت: عزیزان من، اگر مجلسی خواندید و مردم به اوج عزاداری اهل بیت (ع) رسیدند، همان جا به پرتگاه سخنران و مداح تبدیل می شود ...
دیار آفتاب   ۱۴۰۲/۰۳/۱۹ - ۰۵:۲۷    
در بخشی از وصیت نامه شهید شهید علی اکبر توکلی آمده است: بر هوای نفس خویش غلبه کنید و راه شهیدان را ادامه دهید. اگر ذره ای در آن کوتاهی کنید مسئولیت و مسئولیتی بسی بزرگ از مال و منال دنیا دل بکنید و به معنویات اخروی کمی بیندیشید تا ریشۀ دشمنان اسلام و انسان های مستضعف ...
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۲/۰۳/۱۳ - ۲۳:۲۴   + ۶ سایت دیگر  
حجت الاسلام شعبانی با بیان اینکه بعد علمی حضرت امام (ره) باید در جامعه به درستی تبیین شود، گفت: قیام امام خمینی (ره) نه برای هوای نفس و اسم و رسم که برای قیام لله، عدالت و اعتلای کلمه الله بود.
عصر همدان   ۱۴۰۲/۰۳/۱۳ - ۱۲:۳۴    
امام جمعه همدان با بیان اینکه قیام الله، زیر بنای مکتب امام و دعوت به مبارزه است گفت: مکتب امام (ره) دعوت به قیام الله است. به گزارش عصر همدان؛ آیت الله شعبانی در مراسم گرامیداشت ارتحال امام خمینی (ره) با تاکید بر مطالعه و یادگیری وصیت نامه سیاسی و صحیفه امام (ره) ...