شنبه ۰۲ مردادساعت ۱۶:۳۰Jul 2021 24
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «هوای نفس»

55آنلاین   ۱۴۰۰/۰۴/۳۱ - ۱۳:۰۵   + ۱۳ سایت دیگر  
ما از ایده آل ها حرف نمی زنیم. از ابتدائیات زندگی نباتی حرف میزنیم؛ آب، برق و نور، هوای نفس کشیدن، سلامتی و واکسن.
شبکه خبر   ۱۴۰۰/۰۴/۳۰ - ۲۱:۱۰    
مروری بر مهمترین رویداد های خبری و و جذاب روز در مجموعه قلم دوربین.
صدای زرند   ۱۴۰۰/۰۴/۳۰ - ۱۶:۳۹   + ۱ سایت دیگر  
امام جمعه زرند در خطبه های نماز عید قربان، قربانی کردن هوای نفس برای رسیدن به تقرب الهی را امری بسیار مهم و سرنوشت ساز دانستند.
شبستان   ۱۴۰۰/۰۴/۳۰ - ۱۵:۲۸   + ۵ سایت دیگر  
پورقربان گفت: عید سعید قربان تجلی باشکوهترین مرتبه خضوع و بندگی در برابر حضرت حق و عید عبودیت و راهنمای موحدان برای قربانی نفس در پیشگاه پروردگار و باشکوهترین مرتبه تبری جستن از هوای نفس و تاسی به دریای لایزال ملکوت اعلی است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۴/۳۰ - ۱۲:۰۱    
عید سعید قربان نمادی از تسلیم در برابر فرامین الهی و روز شکوفایی ایمان و دل سپردن به رضایت محبوب است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۴/۳۰ - ۱۱:۱۱   + ۲ سایت دیگر  
امام جمعه سلطانیه با توصیه به تقوای الهی، هوای نفس را بزرگترین دشمن انسان دانست و گفت: مبارزه با هوای نفس مجاهدت است.
شبکه خبر   ۱۴۰۰/۰۴/۳۰ - ۰۸:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
عید سعید قربان، آزمون بندگی و جشن رهایی از هوای نفس بر همگان مبارک.
شبکه خبر   ۱۴۰۰/۰۴/۲۹ - ۲۰:۳۹    
برگزاری مراسم پرفیض دعای عرفه و شب عید قربان شب جشن رهایی از تعلقات دنیوی، از مهمترین عناوین خبر مشروح ساعت 20 است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۴/۲۹ - ۱۹:۴۳    
حجت الاسلام احمدی گفت: توصیه شده ذبح در انظار دیگران انجام نگیرد و به خصوص در مقابل دیدگان کودکان نهی شده و می فرمایند آثار سوئی دارد.
فرمانداری فریدونشهر   ۱۴۰۰/۰۴/۲۹ - ۱۷:۱۱   + ۲ سایت دیگر  
عید سعید قربان تجلی باشکوه ترین مرتبه اثبات خضوع و بندگی در برابر امر الهی، تبری جستن از هوای نفس و تأسی به دریای لایزال ملکوت اعلی است. عید قربان عید سرسپردگی و بندگی و رها شدن از خویش و به خدا پیوستن است، آنجا که انسان در عرفات به شناخت می رسد و در مشعر به شعور الهی و در منا ...
میرملاس نیوز   ۱۴۰۰/۰۴/۲۹ - ۰۹:۳۹   + ۱ سایت دیگر  
حجت الاسلام سید احمدرضا غلامی در گفت و گو با خبرنگار مهر با تبریک فرا رسیدن عید قربان اظهار داشت: عید قربان، عید سرافرازی و سربلندی، عید مقابله با هوای نفس و عید آزادگی است. وی با بیان اینکه قربان، یکی از اعیاد بزرگ عالم اسلام است عنوان کرد: عید قربان یک تجدید نظر در [...]
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۴/۲۸ - ۱۳:۲۹   + ۸ سایت دیگر  
نماینده مردم لاهیجان در مجلس گفت: دولت سیزدهم در عرصه سیاست خارجی همانند دولتهای گذشته عمل نکند که در عمل با شعار اقتدار سیاست خارجی وارد و دچار آسیب سیاست زدگی و هوای نفس شدند.
ایمنا   ۱۴۰۰/۰۴/۱۸ - ۱۵:۵۹   + ۱ سایت دیگر  
امام جمعه بویین میاندشت گفت: حجاب و عفاف برنده ترین سلاح برای بانوان در مقابله با جنگ نرم و هوای نفس است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۴/۱۸ - ۱۵:۰۲   + ۴ سایت دیگر  
امام جمعه موقت همدان با بیان اینکه برای مبارزه با هوای نفس و دشمن درونی به تقوا نیاز داریم گفت: مبارزه با دشمن بیرونی نیز نیاز به افزایش توان رزمی و نظامی دارد تا جبهه اسلام و انقلاب قدرتمند باقی بماند.
کیهان   ۱۴۰۰/۰۴/۱۲ - ۲۲:۰۹    
(بدان ای سالک راه خدا!) اگر کسی دلش مقهور لذات دنیویه شود و امور شهوانی و هواهای نفسانی محبوب او گردد، یعنی نسبت به آنها خضوع تام پیدا کند، دیگر نه از نظر عقلی و نه از نظر شرعی مرزی برای امیال خود قائل نمی شود... دیگر نه مرز عقلی می فهمد و نه مرز شرعی.(1) ____________ ...
بسیج   ۱۴۰۰/۰۴/۰۷ - ۲۰:۱۸    
هیرمند-حضور قضات شجاع و مومن در سراسر کشور در راستای مبارزه با ظلم و ستم و واخواهی حقوق مظلومان و این که هیچ گاه، مطیع هوای نفس خود نبودند این یک سند افتخار برای این نهاد انقلابی است.
حوزه   ۱۴۰۰/۰۳/۲۳ - ۱۳:۳۷   + ۱ سایت دیگر  
حوزه/ نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی گفت: فریضه حج به مثابه اقیانوسی است که هرکه به معنای درست آن را به جا آورد، همه گناهان و هوای نفس او در اقیانوس معنویت خانه خدا شسته می شوند.
کبنا نیوز   ۱۴۰۰/۰۳/۲۰ - ۱۰:۲۴   + ۱ سایت دیگر  
فرماندار شهرستان بویراحمد خطاب به نمایندگان فرمانداری در شعب اخذ رأی انتخابات 1400، گفت: کسانی که کار برای غیر از خداوند متعال انجام می دهند، دچار زیان و خسران می شوند و نتیجه پیروی از هوای نفس را در همین دنیا می بینند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۳/۱۸ - ۱۰:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
آیت الله تحریری گفت: در جوامعی که زمامداران آنان به مساله دین بها نمی دهند و همواره از هوای نفس تبعیت می کنند استقلال سیاسی، فرهنگی و نظامی در آن کشور ها معنا ندارد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۳/۰۹ - ۱۲:۰۳   + ۴ سایت دیگر  
عضو شورای مرکزی فراکسیون انقلاب گفت: اعضای شورای نگهبان بر اساس هوای نفس و یا طرفداری از جناح سیاسی خاص تصمیم نمی گیرند.
وزارت آموزش و پرورش   ۱۴۰۰/۰۳/۰۸ - ۱۷:۱۸    
مدیرکل دفتر آموزش های فنی و حرفه ای و کاردانش وزارت آموزش و پرورش: مهارت آموزی از اولویت دارترین سیاست های دستگاه تعلیم و تربیت است. به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان، سیدمصطفی آذرکیش در جلسه مشترک شورای معاونین استان و روسای شهرستان ها ...
شبستان   ۱۴۰۰/۰۳/۰۶ - ۲۱:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
حجت الاسلام شیرازی سردار حق بین را انسان وارسته وابسته به خدا و الگو برای نسل جوان جامعه دانست و گفت: سردار از دوران جوانی بر هوای نفس غالب شد و الگوی نسل جوان جامعه بشری است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۳/۰۶ - ۱۹:۳۷   + ۳ سایت دیگر  
نماینده ولی فقیه در قرارگاه ثارالله با بیان اینکه سردار حق بین از دوران جوانی بر هوای نفس خود فائق آمد، گفت: سردازر حق بین از نوجوانی علیه رژیم شاه و در جوانی نیز علیه صدام و داعشیان مبارزه کرد و همه وجودش را در راه انقلاب و اسلام فدا کرد.
جام جم   ۱۴۰۰/۰۳/۰۵ - ۱۵:۰۷    
یک نفس عمیق بکشید و سپس هوا را از ریه ها بیرون دهید اما دم بعدی را که انجام می دهید هوا را تا آنجا که می توانید در ریه ها نگه دارید.
رسا   ۱۴۰۰/۰۲/۳۰ - ۱۵:۱۹    
نماینده مجلس خبرگان رهبری گفت: مبنای الزام برای قوانین تنها خداوند متعال است و اگر غیر از این کسی قانونی را وضع کرد، جز برای هوای نفس خویش و طاغوت نیست.
تازه ترین ها   ۱۴۰۰/۰۲/۲۹ - ۲۰:۱۰   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش مهر ، حجت الاسلام محسنی اژه ای عصر چهارشنبه در سفر به اردبیل و شرکت در شورای قضائی استان اردبیل اظهار کرد: در رسیدن به توفیق الهی باید مبارزه مستمر و دائم با شیطان نفس و شیطان بیرونی مورد توجه همه انسان ها قرار گیرد. ...
ایسکانیوز   ۱۴۰۰/۰۲/۲۸ - ۱۳:۱۴    
یکی از عجایب خلقت، روح انسان است که با ریاضت ها و مخالفت ها یا هوای نفس به قدری تقویت می شود که هر کاری را بخواهد می تواند انجام دهد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۲/۲۷ - ۱۱:۵۱   + ۷ سایت دیگر  
رشت- شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان در پیامی از آیت الله بهجت به عنوان اسوه ستیز با رذائل اخلاقی و جهاد اکبر با هوای نفس نام برد.
دانا   ۱۴۰۰/۰۲/۲۷ - ۱۱:۴۰   + ۲ سایت دیگر  
آمدی جان دل، هوای نفس هایمان بوی عطر نرگس گرفته است، انتظار تلخ بود، اما آمدی حالمان را خوب کنی، اربعین نرفتن مان را با دیدن تو، با بوی حرم نازنین زینب کبری جبران کنیم.
بلاغ مازندران   ۱۴۰۰/۰۲/۲۷ - ۰۱:۳۳    
آمدی جان دل، هوای نفس هایمان بوی عطر نرگس گرفته است، انتظار تلخ بود، اما امدی حالمان را خوب کنی، اربعین نرفتنمان را با دیدن تو، با بوی حرم نازنین زینب کبری جبران کنیم.
تقریب   ۱۴۰۰/۰۲/۲۳ - ۱۴:۵۰    
عضو شورای عالی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی، بیان کرد: عید فطر به شکرانه یک ماه روزه داری و مقابله با هوای نفس و شیطان است؛ امیدواریم این روز زمینه نابودی استکبار جهانی و رژیم غاصب صهیونیستی و پیروزی امت اسلامی بر مشکلات و دشمنان اسلام باشد.
جهان نیوز   ۱۴۰۰/۰۲/۱۹ - ۰۹:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
جهان نیور سعی خواهد کرد در ماه مبارک رمضان به طور روزانه یک حدیث از معصومین با توضیح کوتاهی را در اختیار مخاطبان گرامی قرار بدهد: امام باقر علیه السلام: وَ لاَ فَضِیلَةَ کَالْجِهَادِ وَ لاَ جِهَادَ کَمُجَاهَدَةِ اَلْهَوَی ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۲/۱۸ - ۲۱:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
تفسیر اجمالی آیه 71 سوره مومنون را در این گزارش بخوانید.
حوزه   ۱۴۰۰/۰۲/۱۵ - ۲۲:۲۲    
حوزه/ حجت الاسلام غنی زاده گفت: انسان با ممارست و تمرین می تواند بر هوای نفس خود پیروز شود.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۲/۱۵ - ۱۲:۵۳   + ۳ سایت دیگر  
انسان باید در ماه مبارک رمضان از خداوند متعال بخواهد تا چشم و دیدگانش را در اختیار اهل بیت (ع) و قرآن کریم قرار دهد تا بتواند هوای نفس خودش را کنترل کند.
شفقنا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۴ - ۱۲:۵۷   + ۱ سایت دیگر  
شفقنا- حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی پیرامون ضرورت توبه بیان می کنند: غیر از معصوم(علیه السلام) همه جائز الخطا هستند؛ [1] لذا انسان همیشه در معرض لغزش ها و معصیت قرار دارد [2] و هوای نفس و شهوات از درون و وسوسه های شیاطین انس و جن و زرق و برق دنیا از برون دائماً طوفانی در اطراف او به راه می ...
میزان   ۱۴۰۰/۰۲/۱۴ - ۱۰:۳۵    
محمد حسین مبارک آبادی در گفت وگو با خبرگزاری میزان پیرامون مضمون دعای روز بیست و یکم ماه مبارک رمضان گفت: در دعای روز بیست و یکم ماه مبارک رمضان بیان شده است ...
میهن نوین   ۱۴۰۰/۰۲/۱۴ - ۰۹:۵۱    
هیهات که هوای نفس بر من چیره گردد و حرص و طمع مرا وا دارد که طعامهای لذیذ برگزینم، در حالی که در حجاز یا یمامه کسی باشد که به قرص نانی نرسد و یا هرگز شکمی سیر نخورد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۴ - ۰۷:۵۰   + ۲ سایت دیگر  
کرمانشاه- ایرنا- مدیرکل تبلیغات اسلامی کرمانشاه با بیان اینکه شرط حکومت داری برخی آقایان نه عدالت که هوای نفس است، گفت: درس امام علی(ع) به ما این است که کسانیکه شعار عدالت می دهند، نخست خود باید عادل باشند، دوم اینکه مطامع دنیا دست و دل آن ها را نلرزاند و نیز درمقابل دشمن موضع شجاعانه و قاطع بگیرند.
حوزه   ۱۴۰۰/۰۲/۱۳ - ۰۹:۳۹    
حوزه/ نویسنده کتاب راهکارهای تحقق تقوای فردی از دیدگاه آیات و روایات گفت: سوءظن به خدا و خلق از مصادیق بی تقوایی در عقل، اطاعت از هوای نفس و کتمان حق از مصادیق بی تقوایی در قلب و اختلاف، تفرقه افکنی، دنیاطلبی و گرفتن ربا از مصادیق بی تقوایی در جوارح است.
شبستان   ۱۴۰۰/۰۲/۱۲ - ۱۳:۲۷   + ۱ سایت دیگر  
نماینده مجلس خبرگان رهبری گفت: کسانی که در اثر وسوسه شیطان و هوای نفس برتری جویی کردند مقابل امیرمؤمنان امام علی(ع) ایستادند و او را به شهادت رساندند.
دین آنلاین   ۱۴۰۰/۰۲/۰۲ - ۰۲:۰۶   + ۲ سایت دیگر  
ائمه اطهار(ع) سعی کردند با جهالت، انحراف، بدعت ها و افراط و تفریط و هر مقوله ا ی که بر خلاف عقل و عقلانیت دینی است، مبارزه و مقابله کرده و مردم را نسبت به آن آگاه سازند، این که ائمه اطهار(ع) چه میزان در این رسالت موفقند ...
کیهان   ۱۴۰۰/۰۲/۰۱ - ۲۲:۳۰    
همه دعوت شدید به ضیافت الله، همه مهمان خدا هستید و مهمانی به ترک است. اگر ذره ای هوای نفس در انسان باشد، این به مهمانی وارد نشده است یا اگر وارد شده است استفاده نکرده است ...
شبستان   ۱۴۰۰/۰۱/۲۷ - ۰۹:۴۶   + ۱ سایت دیگر  
حجت الاسلام والمسلمین انصاریان گفت: از مهمترین دشمنان انسان که بر علیه ارزش های الهی خیز برمی دارد که آنها را از بین ببرد هوای نفس است در ماه رمضان با هوای نفس خود مبارزه کنیم.
بسیج   ۱۴۰۰/۰۱/۲۵ - ۱۸:۲۳    
مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه سپاه ناحیه شهرستان نظرآباد گفت: مقابله با هوای نفس و خودسازی معنوی بهترین زمان است که انسان در این ماه پر برکت داشته باشد چون خداوند میزبان و ما مهمان او هستیم.
شبستان   ۱۴۰۰/۰۱/۲۴ - ۱۰:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
آیت الله شبستری با اشاره به اینکه عظمت ماه رمضان به برکت حضور قرآن است که خداوند آن را در این ماه نازل کرده است گفت: رمضان ماه اسلام، طهارت قلب، آزمایش مومن و قیام بر علیه هوای نفس است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۱/۲۱ - ۱۱:۲۰    
معاون نظارت و پایش اداره کل حفاظت محیط زیست استان کرمانشاه گفت:هوای شهرستان قصرشیرین برای گروه های حساس برای سومین روز متوالی در وضعیت ناسالم قرار دارد.
پورتال خبری کاشان   ۱۴۰۰/۰۱/۱۷ - ۱۳:۰۴    
حجت الاسلام اسلامی تبار گفت: مخالفت با هوای نفس را تنها راه قرار گرفتن در مسیر هدایت دانست و افزود: پیروی از هوای نفس منتهی به جهنم و مخالفت با هوای نفس منتهی به بهشت است.
ایثار   ۱۳۹۹/۱۲/۲۸ - ۲۱:۳۰    
فرماندار اسفراین گفت : شهدا توانستند بر هوای نفس خود غلبه کنند تا در ادامه بر دشمنان پیروز شدند. این شهدا مظهر ازخودگذشتگی و ایثاری هستند که دشمن را ناامید کرد.
کیهان   ۱۳۹۹/۱۲/۲۵ - ۱۹:۳۷    
قال الامام علی(ع): اعدی عدوللمرء غضبه و شهوته، فمن ملکها علت درجته و بلغ غایته امام علی(ع): دشمن ترین دشمنان برای انسان، خشم و غضب و هوای نفس و شهوت او است، هرکس آنها را به بند کشد، به درجه بالایی رسیده و به غایت(هدف) انسانیت خود دست یافته است. (1) 1- غررالحکم، ص 302، ح 6867