جمعه ۲۱ مردادساعت ۱۰:۱۸Aug 2022 12
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «لایروبی»

خبرگزاری تسنیم   ۳۶ دقیقه پیش   + ۱۱ سایت دیگر  
نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی با اشاره به خسارت سیل به قنوات در استان کرمان گفت: جهاد کشاورزی لایروبی قنوات را با جدیت پیگیری کند.
خانه ملت   ۱ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
عضو کمیسیون انرژی مجلس، نبود جدیت در اجرای قانون و بی توجهی به ، آبخیزداری و لایروبی را از عوامل موثر در بروز حادثه سیل در حوزه انتخابیه خود و بسیاری از مناطق سیل زده در سراسر کشور دانست.
ایلنا   ۱ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
رئیس سازمان مدیریت بحران کشور با ارائه توضیحاتی درباره پرداخت تسهیلات به سیل زدگان گفت: مبالغی به صورت تنخواه به استان ها پرداخت شده تا سریعتر کار لایروبی قنوات، کانال ها و ... آغاز شود.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۵/۲۰ - ۱۵:۲۴   + ۱۳ سایت دیگر  
شهردار منطقه 13 از اجرای طرح ضربتی لایروبی و پاکسازی شبکه های اصلی جمع آوری آب های های سطحی با توجه به در پیش بودن فصل بارندگی خبر داد.
خانه ملت   ۱۴۰۱/۰۵/۲۰ - ۰۹:۴۰   + ۳ سایت دیگر  
عضو کمیسیون کشاورزی در مجلس گفت: اگرچه سازمان هواشناسی سیلاب های اخیر را به موقع پیش بینی کرد اما عواملی همچون دستکاری در طبیعت بدون ملاحظات زیست محیطی، عدم لایروبی رودخانه ها به ویژه رودخانه های فصلی و عدم احداث دایک های حفاظتی در مناطق پرخطر سبب بروز سیلاب ویرانگر شد.
ایمنا   ۱۴۰۱/۰۵/۲۰ - ۰۶:۱۳    
شهردار زرند گفت: ساماندهی بوستان شهید زرند در قالب افزایش بهبود کیفی فضای سبز، هرس و فرم دهی درختان، حذف درختان خشکیده، لایروبی جوی های سطح بوستان ها و پاکسازی فضاهای سبز انجام می شود.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۵/۱۹ - ۱۸:۲۸   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/گلستان مدیر بنادر و دریانوردی گلستان با گلایه از سنگ اندازی برخی در مسیر احیای خلیج گرگان، گفت: بیش از یک سوم شبه جزیره آشوراده و میانکاله از بین رفت و بیش از 15 هزار هکتار از آن خشک شده، سوالم این است مخالفان لایروبی خلیج گرگان تاکنون کجا بودند؟
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۵/۱۹ - ۱۳:۰۲    
شهرری- ایرنا - تداوم انسداد چاه های غیر مجاز، رفع تصرف و صدور سند مالکیت بستر روخانه ها و پاکسازی و لایروبی رودخانه ها از جمله اقدامات مهم شرکت آب منطقه ای استان تهران طی روز های اخیر است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۵/۱۹ - ۱۱:۵۷    
پروژه لایروبی انهار سنتی روستای تنگه 3 آبادان با طول 6 کیلومتر آغاز شد.
راه امروز   ۱۴۰۱/۰۵/۱۸ - ۲۲:۴۵   + ۳۸ سایت دیگر  
سازمان هواشناسی برای کاهش آسیب و خسارات، اجتناب از تردد و اسکان در حاشیه و بستر رودخانه های فصلی، عدم تردد عشایر کوچ رو و دام ها در ارتفاعات، لایروبی و پاک سازی نهرها، پرهیز از فعالیت های کوه نوردی، عدم پارک خودروها در کنار درختان فرسوده، عدم پرواز با هواپیماهای سبک و بالگرد ...
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۵/۱۸ - ۱۴:۲۲   + ۲ سایت دیگر  
ساری - ایرنا - محرومیت زدایی به عنوان یکی از شعارهای محوری دولت سیزدهم با نوسازی پایگاه های سلامت، احداث کانال اتصال آب، اجرای طرح آبخیزداری، تعریض جاده های اصلی و لایروبی آب بندان ها با تخصیص 257 میلیارد تومان اعتبار شهرستان گلوگاه را در مسیر تحقق توسعه قرار داده است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۵/۱۸ - ۱۳:۳۲    
بجنورد- همزمان با صدور هشدارهایی از سوی هواشناسی، لزوم لایروبی فوری مسیل های بجنورد بیشتر مورد توجه قرار گرفت اما اکنون شهرداری و آب منطقه ای بر سر مسئول این اقدام اختلاف نظر دارند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۵/۱۸ - ۱۲:۵۱    
معاونت حفاظت و بهره برداری آب منطقه ای خراسان شمالی گفت: در خراسان شمالی حدود 2200 کیلومتر رودخانه مهم و حساس داریم و 650 کیلومترآن نیاز به لایروبی دارد که 126 کیلومتر آن در چند سال گذشته لایروبی شده و مابقی نیازمند اعتبار است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۵/۱۸ - ۱۱:۵۱    
رئیس اداره حفاظت محیط زیست مهاباد از مشارکت خیران محیط زیست در لایروبی زهکش های ورودی به تالاب بین المللی کانی برازان خبر داد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۵/۱۶ - ۰۹:۲۹   + ۱۳ سایت دیگر  
مدیر دفتر بهره برداری و نگهداری تاسیسات آبی و برق آبی شرکت آب منطقه ای تهران گفت: با فعالیت سامانه بارشی وضعیت ورودی سدها نسبت به سال گذشته بهبود یافت به نحوی که در سدهای پنجگانه تهران طی 15 روز مردادماه جاری 42 ...
زاگرس آنلاین   ۱۴۰۱/۰۵/۱۶ - ۰۲:۴۵   + ۵ سایت دیگر  
رئیس سازمان جهاد کشاوزی خوزستان از لایروبی 911 هزار و 633 مترمکعب از سطح رودخانه کرخه خبر داد.
روزنامه آسیا نیوز   ۱۴۰۱/۰۵/۱۵ - ۱۷:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش آسیانیوز ، روزنامه شرق در گزارشی به نقل از یک متخصص منابع آب و خاک از سانسور آمار سدها پس از سیل سال 1398 خبر داد و نوشت که سدهای ایران به دلیل لایروبی نشدن پایین دست و مدیریت نامناسب رهاسازی آب، نقشی در مهار سیل ندارند. ...
گیتی آنلاین   ۱۴۰۱/۰۵/۱۵ - ۱۵:۰۱   + ۷ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی گفت: قنواتی که از سیل آسیب دیده اند حتما با اولویت و در قالب اعتبار مشخص لایروبی می شوند تا در بحث انتقال آب مشکلی نباشد.
اتحاد خبر   ۱۴۰۱/۰۵/۱۵ - ۱۱:۴۱    
اتحادخبر: مدیر عامل شرکت بهره برداری از شبکه های آبیاری و زهکشی استان بوشهر اظهار داشت :با توجه به ضرورت لایروبی کانال های درجه یک و دو در شبکه آب پخش با شروع دور جدید آبیاری نخیلات، لایروبی با استفاده از بیل مکانیکی در کانال های آبیاری وزهکشی انجام و این عملیات همچنان تداوم دارد.
موج   ۱۴۰۱/۰۵/۱۵ - ۱۱:۳۸   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل مدیریت بحران استانداری ایلام از شناسایی 6 نقطه سیل خیز شهرستان ایلام مرکز استان برای لایروبی و بازگشایی خبر داد و گفت: به منظور جلوگیری از حوادث احتمالی لایروبی این مناطق آغاز شده است.
دولت   ۱۴۰۱/۰۵/۱۵ - ۱۰:۴۱   + ۲ سایت دیگر  
اعلام موجودی کالاهای کانتینری و غیرکانتینری در بنادر کشور تا ابتدای مرداد، پیشرفت 15 درصدی در لایروبی کانال آشوراده، سرمایه گذاری بالغ بر 173 میلیارد تومانی در بندر نوشهر و اختصاص یک میلیارد تومان برای نوسازی اسکله بندر گز، از مهمترین خبرهای حوزه بنادر و دریانوردی در هفته گذشته بود.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۵/۱۵ - ۱۰:۳۰   + ۲ سایت دیگر  
یک استاد دانشگاه گفت: تمامی مقاطع رودخانه ای سیل امام زاده داوود(ع) شیب بالا و مقطع کم دارند و اساسا گل و لایی شکل نمی گیرد که نیاز به لایروبی باشد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۵/۱۵ - ۱۰:۳۰    
بندرترکمن- یک بومی بندرترکمن، گفت: قسمت شرقی خلیج گرگان خشک شده و این امر معیشت ساحل نشینان را به خطر انداخته است لذا باید عملیات لایروبی خلیج تسریع شود.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۵/۱۵ - ۱۰:۱۱    
امام جمعه سیریک گفت: ستاد بحران ما بحران زده است و ستاد بحران باید قبل از بحران اتخاذ تصمیم کند نه بعد از وقوع حادثه.
آفتاب نیوز   ۱۴۰۱/۰۵/۱۵ - ۰۸:۲۸   + ۱۴ سایت دیگر  
در پی وقوع سیل در روز پنجشنبه (6 مردادماه) در امامزاده داوود که منجر به کشته شدن بیش از 40 نفر شد، مدیر کل منابع طبیعی استان تهران عامل اصلی این حادثه را عدم لایروبی کانال، انسداد مسیر عبور آب به علت سقوط یک خودرو داخل کانال علاوه بر آن ساخت و ساز غیرمجاز در حریم رودخانه ذکر کرد.
روزنامه ابتکار   ۱۴۰۱/۰۵/۱۳ - ۱۹:۱۳    
مسعود ستایشی سخنگوی قوه قضائیه روز گذشته در نشست خبری خود با رسانه ها با اشاره به سیل عظیم در کشور گفت: بر اساس آخرین گزارش ها 78 فوتی و 16 مفقودی و 36 مصدوم حاصل سیل بوده است. اقدامات پیشگیرانه و رفع لایروبی بیش از پیش مورد انتظار است. تحقق مولفه های پیشگیرانه رمز موفقیت ماست ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۵/۱۳ - ۱۴:۳۳    
لایروبی رودخانه آغلاغان در شهرستان نیر و ساحل بندی رودخانه سوژه شهروند خبرنگار ما شده است. کد ویدیو دانلود فیلم اصلی برای آموزش اصول تصویربرداری خبری اینجا کلیک کنید
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۵/۱۳ - ۱۱:۳۷   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/چهارمحال و بختیاری معاون فرهنگی و پژوهشی سازمان تبلیغات اسلامی چهارمحال و بختیاری با اشاره به اینکه هیات های مذهبی در کمک رسانی به افراد آسیب دیده از سیل نیز ورود پیدا کرده اند، گفت: اعضای هیات های مذهبی برای لایروبی منازل و معابر ...
نصر نیوز   ۱۴۰۱/۰۵/۱۳ - ۰۹:۵۷   + ۱ سایت دیگر  
نصر: شهرداری منطقه 5 لایروبی مهرانرود از ورودی شرق تبریز را آغاز کرده است.
روزنامه ابتکار   ۱۴۰۱/۰۵/۱۲ - ۲۱:۱۱   + ۱۹ سایت دیگر  
معاون محیط زیست و خدمات شهری شهرداری شیراز گفت: با استناد به اطلاعات اعلامی اداره کل هواشناسی فارس، شرایط هشدار قرمز برای شیراز همچنان و تا روز سه شنبه تداوم دارد. ...
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۵/۱۲ - ۱۸:۴۵    
کرج - ایرنا - مدیرکل مدیریت بحران استانداری البرز گفت: پس از پاکسازی مناطق سیل زده از گل و لای ، شاخ و برگ های آورده شده از سیلاب ، طرح لایروبی بستر رودخانه های این استان توسط دستگاه های اجرایی متولی به اجرا درآمد.
بولتن نیوز   ۱۴۰۱/۰۵/۱۲ - ۱۸:۴۲   + ۶ سایت دیگر  
بر اساس آخرین گزارش ها 78 فوتی، 16 مفقودی، 36 مصدوم حاصل سیل بوده است. اقدامات پیشگیرانه و رفع لایروبی بیش از پیش مورد انتظار است.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۵/۱۲ - ۱۸:۳۴    
ایسنا/خراسان شمالی معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای خراسان شمالی گفت: 650 کیلومتر از رودخانه های این استان نیازمند لایروبی است.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۵/۱۲ - ۱۸:۳۴    
ایسنا/چهارمحال و بختیاری مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری چهارمحال و بختیاری گفت: طبق برآوردهای کارشناسی صورت گرفته حدود 50 میلیارد تومان خسارت به تمامی پروژه های آبخیزداری استان وارد شده که امید است در فرصت مناسب ترمیم و لایروبی صورت گیرد و رسوبات پشت بندها و سازه ها تخلیه شود تا پیشگیری و آمادگی ...
روزنامه سراج   ۱۴۰۱/۰۵/۱۲ - ۱۸:۳۳    
رئیس اداره مخابرات شهرستان گرمسار از عملیات لایروبی و پاک سازی حوضچه های مخابراتی شهرک صنعتی پایتخت (علی آباد) این شهرستان خبر داد.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۵/۱۲ - ۰۹:۰۵    
گنبدکاووس - ایرنا - فرماندار آزادشهر گفت: مرمت و بهسازی آب بندان ها و لایروبی کانال های خاکی این شهرستان با هدف مدیریت رواناب ها و جلوگیری از خطرات ناشی از بارندگی شدید و سیلاب به 270 میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد.
دولت   ۱۴۰۱/۰۵/۱۲ - ۰۸:۴۶   + ۷ سایت دیگر  
مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی ضمن ارایه گزارشی از عملکرد سازمان بنادر و دریانوردی به رییس جمهوری از طرح توسعه سه بندر استان بوشهر و ساماندهی 20 بندر کوچک توسط سازمان خبر داد.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۵/۱۲ - ۰۸:۱۰   + ۲ سایت دیگر  
گرگان - ایرنا - ورود نخستین لایروب شناور به خلیج گرگان در کنار فعالیت مستمر ده ها دستگاه ادوات لجستیکی مرتبط با رسوب برداری برای شتاب بخشی به عملیات لایروبی کانال "آشور" بیانگر اهتمام دولتمردان برای تحقق وعده رییس جمهور در مسیر احیای مهمترین بخش پناهگاه حیات وحش میانکاله و خلیج گرگان است .
جهانی پرس   ۱۴۰۱/۰۵/۱۱ - ۱۷:۳۴   + ۲ سایت دیگر  
کانال ها و شبکه های اصلی منطقه 17 روزانه و هفتگی به صورت مستمر و مداوم لایروبی، رسوب برداری و پاکسازی می شوند.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۵/۱۱ - ۱۶:۰۹   + ۱ سایت دیگر  
شمیرانات- ایرنا- بخشدار رودبار قصران با اشاره به سیلاب روز گذشته فشم که منجر به کشته شدن مادری باردار شد، تاکید کرد: ساخت وسازها و پل های غیرمجاز در بستر رودخانه و دره ها، عدم لایروبی و دیوارهای ساحلی از جمله عوامل تشدید یا وقوع سیلاب های این منطقه هستند.
خانه ملت   ۱۴۰۱/۰۵/۱۱ - ۱۵:۳۶   + ۱ سایت دیگر  
نماینده مردم آبادان در مجلس گفت: با تامین اعتباری به مبلغ 25 میلیارد تومان از محل اعتبارات ملی، اسکله های صیادی آبادان و چوئیده لایروبی شوند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۵/۱۱ - ۱۴:۳۲   + ۳ سایت دیگر  
پس از سیل هفته گذشته در امامزاده داوود(ع) بخشی از این مکان مقدس تخریب شد که با کمک نیروهای جهادی با توجه به مقاومت سازه، روند بازسازی آن آغاز شده است. البته به دلیل سیل روز گذشته در این منطقه، بازسازی به کندی پیش می رود.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۵/۱۱ - ۱۲:۵۱   + ۲۵ سایت دیگر  
ایسنا/گیلان سرپرست شهرداری رشت گفت: در صدور اخطاریه های مدیریت بحران کشور در مورد وقوع سیلاب در مناطق مختلف کشور، شهرداری رشت عملیات اجرایی لایروبی دو رودخانه شهر را اجرا کرده است.
همت خبر   ۱۴۰۱/۰۵/۱۱ - ۱۲:۳۴   + ۶ سایت دیگر  
سید مرتضی روحانی شهردار منطقه 16، با اشاره به صدور هشدار سطح نارنجی هواشناسی مبنی بر بارندگی های شدید مرداد ماه سال جاری و وقوع شرایط بحرانی اظهار داشت: لایروبی جوی های معابر سطح محلات نه گانه ...
خبر روز   ۱۴۰۱/۰۵/۱۱ - ۱۱:۵۸   + ۱۶ سایت دیگر  
سرپرست اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای لرستان گفت : محور بزنوید_امامزاده محمدبن حسن شهرستان الیگودرز که در محدوده پل موقت سه پلان دچار آبگرفتگی شده بود، لایروبی و بازگشایی شد.
598   ۱۴۰۱/۰۵/۱۱ - ۱۱:۵۴   + ۷ سایت دیگر  
پس از گذشت چهار روز از سیل منطقه امام زاده داوود و با پایان یافتن لایروبی صحن امام زاده توسط گروه های جهادی و نیروهای امدادی. مراسم عزاداری شب سوم محرم در صحن اصلی امام زاده برگزار شد.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۱/۰۵/۱۱ - ۱۱:۴۳   + ۸ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای آذربایجان غربی : 128 کیلومتر از رودخانه های استان لایروبی شده که از این میزان 45 کیلومتر در سال آبی جاری (اول مهر 1400 تاکنون) بوده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۵/۱۱ - ۱۱:۴۳   + ۵ سایت دیگر  
رئیس شورای اسلامی بخش اروندکنار گفت: یک کودک سه ساله به علت لایروبی نشدن انهار این شهر در آب غرق شد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۵/۱۱ - ۱۱:۴۲   + ۳ سایت دیگر  
رشت- سرپرست شهرداری رشت با اشاره به اخطاریه مدیریت بحران کشور در مورد وقوع سیلاب گفت: عملیات لایروبی رودخانه های گوهررود و زرجوب آغاز شد.
تین نیوز   ۱۴۰۱/۰۵/۱۱ - ۱۱:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل راه و شهرسازی استان گلستان از آغاز عملیات اجرایی لایروبی تالاب خلیج گرگان و پیشرفت 10 الی 15 درصدی این پروژه خبر داد.