دوشنبه ۱۱ اسفندساعت ۱۶:۲۹Mar 2021 1
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «لایروبی»

ایمنا   ۶ ساعت پیش    
شهردار خوانسار گفت: لایروبی رودخانه اصلی شهر با هدف کنترل جریان آب و جلوگیری از طغیان رودخانه و پاکسازی مسیل از رسوبات آغاز شد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۲/۱۰ - ۰۷:۵۲   + ۲ سایت دیگر  
قنات های استان ایلام مرگ را به نظاره نشسته اند چرا که حفر چاه های غیرمجاز و عدم لایروبی مناسب سبب شده تا شاهد خشکی قنات ها یکی پس از دیگری باشیم و به گفته متولیان امر کمبود اعتبارات از عوامل جلوگیری از احیا این قنات ها بوده است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۰ - ۰۷:۰۵   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا/گلستان عضو هیات علمی دانشگاه تربیت مدرس گفت: یکی از مهم ترین دلایلی که می تواند باعث ایجاد بوتولیسم در خلیج گرگان شده باشد، ورود مواد آلی و مغذی حاصل از پساب مراکز پرورش ماهی و لایروبی نیزارهای منطقه به داخل خلیج بوده که موجب شکل گیری محیط بی هوازی شده است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۹ - ۱۴:۵۵    
ایسنا/گلستان استاندار گلستان با اشاره به روند خشک شدن خلیج گرگان، گفت: هرچند معتقد به لایروبی هستیم اما اصراری به انجام آن نداریم و امیدواریم هر چه زودتر برای آبدار شدن خلیج گرگان و برطرف شدن مشکلات چاره اندیشی شود.
برترین ها / ایسنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۹ - ۰۸:۲۳   + ۳۴ سایت دیگر  
خبرگزاری ایسنا: درحالی 15 هزار پرنده مهاجر در تالاب میانکاله در استان مازندران به دلیل آنچه که سم بوتولیسم گفته می شود، تلف شده اند که بسیاری از کارشناسان بر این باورند که تا مشکلات خلیج گرگان برطرف نشود و میانکاله احیاء نشود، مرگ و میر گسترده پرندگان ادامه خواهد داشت ...
اقتصاد آنلاین / ایسنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ - ۱۱:۴۳   + ۵۶ سایت دیگر  
نمایندگان مجلس عوارض گمرکی گوشی های وارداتی بالای 600 دلار را تعیین کردند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۱۳:۴۸   + ۱ سایت دیگر  
گروه استان ها قائم مقام سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی گفت: در سطح 11 هزار و 800 هکتار از اراضی خراسان رضوی سامانه های نوین کشاورزی اجرایی شده و بالغ بر 300 رشته قنات نیز در سطح استان مرمت و لایروبی شده و در این حوزه هیچ گونه محدودیتی نداریم.
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۳۹۹/۱۲/۰۳ - ۱۸:۴۲   + ۲ سایت دیگر  
اقتصاد ایران: رشت- فرماندار رشت با اشاره به اینکه ارتقای کمی و کیفی تولید برنج در این شهرستان در اولویت قرار دارد، گفت: برای تأمین منابع آب کشاورزی باید به لایروبی رودخانه ها توجه جدی شود.
پایگاه خبری قلم   ۱۳۹۹/۱۲/۰۳ - ۱۲:۵۲    
قلم | qalamna.ir : نکات مهم در زمینه تخلیه چاه در شهر تهران: یکی از خدمات بسیار مهم در شهر بزرگ و پر جمعیتی مثل تهران، خدمات مربوط به تخلیه چاه ، لایروبی چاه فاضلاب، لوله بازکنی و... است ...
رییس اداره راهداری وحمل ونقل جاده ای شهرستان نیشابور از لایروبی پایین دست کانال رئیسی و تنقیه پل آن خبر داد : به گزارش روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل ونقل جاده ای خراسان رضوی ...
روزنامه راه مردم   ۱۳۹۹/۱۲/۰۳ - ۰۹:۱۵   + ۲۸ سایت دیگر  
استاندار کرمان گفت: بندر استراتژیک چابهار به عنوان تنها بندر اقیانوسی کشور و جزو بنادر استاندارد دنیا است. به گزارش راه مردم آنلاین به نقل از خبرگزاری تسنیم از چابهار ، استانداران سیستان و بلوچستان، خراسان رضوی، خراسان شمالی، خراسان جنوبی ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۲/۰۲ - ۱۴:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
سه آببندان در شهرستان جویبار با اعتبار 50 میلیارد ریال لایروبی و احداث شد.
قدس آنلاین   ۱۳۹۹/۱۲/۰۲ - ۱۱:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
زنجان-لایروبی مسیل روستای قره باتلاق ماهنشان به طول یک کیلومتر انجام شد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۱ - ۰۹:۱۹   + ۱ سایت دیگر  
ایرنا- چابهار- استانداران سیستان و بلوچستان،خراسان رضوی، خراسان شمالی، خراسان جنوبی، یزد و کرمان از حوضچه ها و کانال های دسترسی و فرآیند لایروبی بنادر شهید بهشتی و شهید کلانتری، ظرفیت های ترانزیتی وگردشگری چابهار بازدید کردند.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۱۱/۳۰ - ۱۰:۵۶   + ۲ سایت دیگر  
همدان - ستوده، مدیرعامل شرکت آب منطقه ای همدان با اشاره به اصلاح و بازسازی تغذیه مصنوعی ازندریان از لایروبی رودخانه ازندریان خبر داد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۹ - ۲۰:۱۷   + ۳ سایت دیگر  
بجنورد- ایرنا- مدیر امور منابع آب شیروان گفت: 3.5 کیلومتر از مسیر رودخانه های این شهرستان در سال جاری لایروبی و بازگشایی شده است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۹ - ۱۵:۱۲   + ۲ سایت دیگر  
گنبدکاووس - ایرنا - سه تالاب بین المللی آلماگل، آلاگل و آجی گل در ناحیه شمالی و مرزی گنبدکاووس که به سبب شرایط اقلیمی منطقه و کاهش باران با کم آبی و خشکی مواجهند اکنون با احداث یا لایروبی کانال های انتقال، پُر آب می شوند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۱۱/۲۹ - ۱۳:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
مدیر شهرداری منطقه 8 اهواز از تداوم لایروبی و صفحه کشی منهول های فاضلاب در بلوار بعثت و کوی 254 دستگاه خبر داد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۸ - ۱۶:۳۶   + ۲ سایت دیگر  
آستارا - ایرنا - معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرماندار آستارا گفت: 43 میلیارد ریال اعتبار برای بهسازی سردهنه ها، لایروبی انهار و تقویت آب اراضی کشاورزی اختصاص یافته است و دستگاه های متولی و کشاورزان در عملیات لایروبی با اداره منابع آب همکاری کنند.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۱۱/۲۸ - ۱۴:۳۸   + ۴ سایت دیگر  
کرمان - معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمان از آغاز عملیات لایروبی و پاکسازی کانال های خروجی آب باغ شاهزاده ماهان خبر داد.
عصر کاسپین   ۱۳۹۹/۱۱/۲۷ - ۱۶:۲۷    
مدیرکل مدیریت بحران استانداری گیلان گفت: در راستای پیشگیری از وقوع سیلاب رودخانه های گیلان پیش از رسیدن بارش های بهاری لایروبی می شود. عصر کاسپین/ امیر مرادی اظهار داشت ...
صبح قزوین   ۱۳۹۹/۱۱/۲۷ - ۱۰:۳۰    
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان قزوین گفت: آزادسازی و رفع تصرفات بیش از 115هکتار از اراضی رودخانه ای و همچنین لایروبی و بازگشایی بیش از 70کیلومتر از رودخانه های مهم استان از جمله اقدامات مهم دو سال گذشته است.
میزان   ۱۳۹۹/۱۱/۲۷ - ۰۹:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان - به دنبال بروز اختلاف بین وزارت صمت و سازمان حفاظت از محیط زیست همچنین هیئت مدیره سازمان مالکان خزرشهر با دریابانی استان مازندران درباره لایروبی، برداشت غیرمجاز شن و ماسه و عدم رعایت ضوابط زیست محیطی در اسکله دریابانی واقع در منطقه خزرشهر بابلسر و شکایت دستگاه های اجرایی ...
عصر اترک   ۱۳۹۹/۱۱/۲۶ - ۱۴:۱۷   + ۱ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای خراسان شمالی گفت: 540 کیلومتر از مسیر رودخانه های استان که حادثه خیز هستند باید لایروبی شوند که برای انجام لایروبی آن به تامین 108 میلیارد تومان اعتبار نیاز است.
استانداری گلستان   ۱۳۹۹/۱۱/۲۶ - ۱۰:۲۴    
در بازدید مدیر عامل شرکت آب منطقه ای گلستان از رودخانه شصت کلاته در محدوده روستاهای اسپومحله و کفشگیری بر ساماندهی و لایروبی این رودخانه با توجه به تامین اعتبارات لازم تاکید شد. ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۶ - ۰۹:۴۹   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/یزد مدیر جهاد کشاورزی ابرکوه گفت: لایروبی قنات دشت مهرآباد که در اثر سیل شانزدهم آذرماه امسال در ابرکوه تخریب شده بود، در هفته جاری آغاز می شود.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۱۱/۲۵ - ۱۴:۲۸   + ۵ سایت دیگر  
همدان - مدیر منابع آب شهرستان اسدآباد گفت: افزون بر 900 متر مربع از اراضی حریم و بستر رودخانه جنت آباد اسدآباد لایروبی شد.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۱۱/۲۵ - ۱۰:۴۹   + ۴ سایت دیگر  
رشت- فرماندار رشت تأکید کرد: اجرای پروژه لایروبی و توسعه ظرفیت های گردشگری تالاب عینک نیازمند نگاه ویژه استانی است.
پانا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۵ - ۰۹:۲۱    
ساری (پانا) - بیش از 2 هفته از شروع مجدد مرگ پرندگان آبزی مهاجر در تالاب میانکاله بهشهر می گذرد. سم بوتولیسم به عنوان عامل اصلی مرگ تأیید شده است. اما این سم چرا و چگونه در تالاب تشکیل شد؟ ...
ایمنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۴ - ۰۶:۳۲   + ۲ سایت دیگر  
شهردار بندرانزلی گفت: در پنج ماه گذشته 15 کیلومتر از کانال ها و نهرهای شهری در بندر انزلی توسط شهرداری لایه روبی شده است.
ساوالان خبر   ۱۳۹۹/۱۱/۲۳ - ۱۸:۲۹   + ۲ سایت دیگر  
به گفته مدیر عامل آب منطقه ای استان اردبیل در نتیجه عملیات لایروبی 6 هکتار از اراضی که در اثر وقوع سیلاب از خاک منطقه جدا شده بود، به کشورمان ملحق خواهد شد.
دیار آفتاب   ۱۳۹۹/۱۱/۲۱ - ۱۹:۲۴   + ۸ سایت دیگر  
کریمی اظهار کرد: در سال 99 با توجه به احساس نیازی که در سطح استان وجود داشت انجام پروژه های محرومیت زدایی در دستور کار قرار گرفت که بیش از 640 پروژه به بهره برداری رسید که عمدتا شامل کانال کشی آب کشاورزی، لایروبی قنوات، لوله گذاری زمین های کشاورزی، لایروبی رود آب ها، ساخت استخر ذخیره آب ...
سازمان شیلات ایران   ۱۳۹۹/۱۱/۲۱ - ۱۲:۲۲    
تعداد بازدید: 2 معاون صید و بنادر ماهیگیری سازمان شیلات ایران به همراه هیئت همراه، از بنادر صیادی رمین و بریس بازدید نموده و از نزدیک مسائل و مشکلات جامعه صیادی این دو بندر صیادی را مورد بررسی قرار دادند. ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۱ - ۰۹:۳۹   + ۳ سایت دیگر  
زاهدان- ایرنا- سرپرست تیم راهداری رسالت سراوان در جنوب شرق سیستان و بلوچستان گفت: راهداران این تیم امسال اقدام به لایروبی و اصلاح 560 کیلومتر از کانال های هدایت آب شهرستان های سراوان، سیب و سوران و مهرستان کردند.
مازنی نیوز   ۱۳۹۹/۱۱/۲۱ - ۰۷:۴۳   + ۳ سایت دیگر  
عملیات اجرایی پارک مادر در قائمشهر همزمان با دهه فجر آغاز و طرح بازگشایی حریم رودخانه سیاه رود در این شهرستان هم بهره برداری شد. شهردار قائمشهر در آئین بازگشائی حریم و لایروبی بستر رودخانه سیاه رود گفت ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۱ - ۰۷:۳۴   + ۴ سایت دیگر  
سبزوار- ایرنا- رییس اداره فنی و زیربنایی جهاد کشاورزی سبزوار گفت: هزارو 12 رشته قنات در این شهرستان وجود دارد که طی چهار سال گذشته حدود نیمی از آنها مرمت و لایروبی شده است.
روزنامه اصفهان امروز   ۱۳۹۹/۱۱/۲۰ - ۱۰:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل دفتر حفاظت و احیای تالاب ها درباره لایروبی خلیج گرگان توضیحاتی ارائه داد.
داری تهران با اشاره به اینکه از دو شب گذشته مسئولان اجرایی و تمامی نیروها دائما در حال گشت زنی در تهران هستند، اعلام کرد: در بارندگی های اخیر هیچگونه آبگرفتگی که منجر به ترافیک و منع عبور و مرور شده باشد رخ نداده است.
پایگاه خبری استناد   ۱۳۹۹/۱۱/۱۹ - ۱۸:۰۴    
مدیریت آب و خاک امور اراضی جهاد کشاورزی مازندران از برنامه ریزی برای لایروبی و مرمت 52 قطعه آب بندان در سطح این استان خبر داد و افزود: امسال طرح مرمت و بهسازی آب بندان های برخی مناطق استان در دست اجرا است، بنابراین امیدواریم با همت مسئولین استانی بتوانیم اعتبارات بیشتری را به این بخش اختصاص دهیم.
وزارت نیرو   ۱۳۹۹/۱۱/۱۹ - ۰۹:۳۸   + ۳ سایت دیگر  
15 هزار مترمربع از رودخانه درونگر، توسط نیروهای گشت و بازرسی اداره منابع آب درگز و به وسیله یک دستگاه بیل مکانیکی با هدف عبور ایمن سیلاب و جلوگیری از تخریب اراضی کشاورزی مجاور رودخانه، لایروبی و بازگشایی شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۱/۱۸ - ۱۸:۱۱    
رییس اداره بندر و دریانوردی آستارا از لایروبی 80 درصدی حوضچه بندر آستارا خبر داد.
ساوالان خبر   ۱۳۹۹/۱۱/۱۸ - ۱۵:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
با حضور فرماندار شهرستان اصلاندوز، مدیر امور منابع آب مغان، مدیرعامل شرکت بهره برداری شبکه مغان و جمعی از مدیران شهرستان جلسه شورای حفاظت منابع، مجاری و تاسیسات آبی مغان برگزار شد.
ایران خبر   ۱۳۹۹/۱۱/۱۸ - ۱۴:۱۰   + ۶ سایت دیگر  
هزاران بال پرنده مهاجر طی دو سال اخیر در تالاب میانکاله تلف شده اند و با وجود علت یابی، سازمان محیط زیست تنها از احتمال لایروبی خلیج گرگان در آینده ای مبهم خبر می دهد.
مازنی نیوز   ۱۳۹۹/۱۱/۱۸ - ۱۲:۱۳    
همزمان با ایام اله دهه مبارک فجر و با حضور معاون بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی مازندران ، چندین طرح زیربنایی و کشاورزی در شهرستان قائم شهر ، افتتاح و به بهره برداری رسید. به گزارش خبرنگار مازنی خبر ، مدیر اداره جهاد کشاورزی قائم شهر در آیین بهره برداری از طرحهای فوق گفت: لایروبی [...]
آنا   ۱۳۹۹/۱۱/۱۸ - ۱۲:۰۰    
عضو سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی گفت: تالاب ها پرثمرترین و حاصلخیزترین اکوسیستم در دنیا هستند و بیشترین تنوع زیستی را در خود جای می دهند و حفظ آنها با لایروبی، منابع مالی مناسب و ... ممکن است.
مشرق نیوز   ۱۳۹۹/۱۱/۱۸ - ۱۰:۵۹    
عملیات لایروبی بندر مرزی آستارا در شمال غربی استان گیلان با استقرار دستگاه های ویژه لایروب و با هدف افزایش عمق کانال و تسهیل تردد و پهلو گیری کشتی های بزرگ آغاز شد.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۱۱/۱۷ - ۱۵:۴۷   + ۷ سایت دیگر  
با انجام پروژه لایروبی و تعمیق بستر کانال دسترسی به بندر آستارا که از بنادر مهم و استراتژیک جمهوری اسلامی ایران در بین بنادر حاشیه دریای خزر است، آبخور کشتی ها جهت ورود به بندر افزایش یافته و موجب نگهداری عمق مناسب جهت تردد کشتی های بزرگ تجاری دریای خزر و با ظرفیت بارگیری زیاد به مجتمع بندری آستارا ...
وزارت نیرو   ۱۳۹۹/۱۱/۱۶ - ۱۴:۲۸   + ۵ سایت دیگر  
عملیات اجرایی مرمت و لایروبی سد انحرافی میل و مغان در استان اردبیل با اختصاص 410 میلیارد ریال اعتبار آغاز شد.
میرملاس نیوز   ۱۳۹۹/۱۱/۱۶ - ۱۱:۲۲   + ۴ سایت دیگر  
داریوش حسن نژاد در گفت و گو با خبرنگار مهر با اشاره به انجام 22 کیلومتر عملیات لایروبی رودخانه در لرستان طی امسال، اظهار داشت: همچنین با اقدامات صورت گرفته کار آزاد سازی بستر و حریم رودخانه ها به میزان 270 کیلومتر در حال اجرا است. وی با اشاره به جانمایی نقشه های حد بستر و حریم [...]