سه شنبه ۲۸ دیساعت ۱۱:۰۴Jan 2022 18
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «اسفنجی»

شرکت ملی فولاد ایران   ۲ ساعت پیش    
از جمله روشهای جدید و کاملا ایرانی تولید آهن اسفنجی، تکنولوژی PERED میباشد. نوع کمپرسورهای مورد استفاده در این روش از نوع سانتریفیوژی است که از جمله تجهیزات بسیار حساس و حیاتی تولید آهن اسفنجی به شمار میرود.
معدن نامه   ۱۴۰۰/۱۰/۲۷ - ۱۳:۳۲    
یک کارشناس صنعت فولاد درباره جزئیات جدید قیمت گذاری آهن اسفنجی که در ستاد تسهیل وزارت صمت تعیین شده است، توضیح داد.
فلزات آنلاین   ۱۴۰۰/۱۰/۲۷ - ۱۰:۵۹   + ۱ سایت دیگر  
استاندار اردبیل با اشاره به تسریع در فرایند احداث بزرگ ترین کارخانه تولید آهن اسفنجی و فولاد در استان گفت: قرار است 104 میلیون یورو سرمایه گذاری در این پروژه عظیم صنعتی انجام شود تا در مدت دو سال به بهره برداری برسد.
شبستان   ۱۴۰۰/۱۰/۲۷ - ۰۷:۵۱    
دستگیری 180 مجرم سایبری در استان/ تولید 650 هزار تن آهن اسفنجی در فولاد سفید دشت، عناوین مهم روزنامه های امروز 27 دی در چهارمحال و بختیاری است.
فلزات آنلاین   ۱۴۰۰/۱۰/۲۶ - ۱۵:۴۳   + ۳ سایت دیگر  
مجتمع فولاد غدیر نی ریز امروز یکشنبه 26 دی ماه توانست پنج هزار تن آهن اسفنجی خود را در رینگ صنعتی بورس کالای ایران به فروش برساند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۱۰/۲۶ - ۱۳:۱۶   + ۶ سایت دیگر  
استاندار اردبیل گفت: راه اندازی مجموعه تولیدی آهن اسفنجی در اردبیل گامی مهم در توسعه صنعت استان خواهد بود.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۱۰/۲۶ - ۱۰:۳۸   + ۱۱ سایت دیگر  
تالار محصولات صنعتی و معدنی بورس کالای ایران روز یکشنبه 26 دی ماه میزبان عرضه 239 هزار تن گندله سنگ آهن، 95 هزار تن آهن اسفنجی است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۱۰/۲۶ - ۱۰:۱۵   + ۴ سایت دیگر  
بیش از 650 هزار تن آهن اسفنجی در فولاد سفیددشت چهارمحال و بختیاری تولید شد.
فلزات آنلاین   ۱۴۰۰/۱۰/۲۶ - ۱۰:۱۳    
شرکت توسعه آهن و فولاد گل گهر در نظر دارد امروز یکشنبه 26 دی ماه، 50 هزار تن آهن اسفنجی خود را در بورس کالای ایران عرضه کند.
فلزات آنلاین   ۱۴۰۰/۱۰/۲۶ - ۰۹:۵۳    
مجتمع فولاد غدیر نی ریز امروز یکشنبه 26 دی ماه، پنج هزار تن آهن اسفنجی خود را در بورس کالای ایران عرضه خواهد کرد.
شما نیوز   ۱۴۰۰/۱۰/۲۵ - ۱۹:۱۰   + ۵ سایت دیگر  
با وجود وضع محدودیت های سراسری مصرف برق در تابستان و مصرف گاز طبیعی از اواسط پاییز سال جاری، تلاشگران فولاد سفیددشت در نه ماهه این سال موفق به تولید بیش از 650 هزار تن آهن اسفنجی شدند.
شرکت ملی فولاد ایران   ۱۴۰۰/۱۰/۲۵ - ۰۹:۰۴    
کمبود برق و گاز در سال جاری بزرگترین ضربه را به تولید صنعت فولاد وارد کرده است ، این در حالی است که ظرفیت های نصب شده به هدف 1404 نزدیک می شود اما بهره برداری از آنها به طور کامل جای سوال دارد. از سویی دیگر عدم توازن در زنجیره به دلیل کاهش تولید در برخی حلقه ها، قیمت افزایشی خواهد شد.
تجارت نیوز   ۱۴۰۰/۱۰/۲۳ - ۱۳:۰۳   + ۲ سایت دیگر  
دولت در راستای کنترل قیمت آهن در بازار داخلی صادرات گندله و آهن اسفنجی را ممنوع کرد. عضو هیات مدیره اتحادیه آهن فروشان با اعلام این خبر گفت: علی رغم اینکه بازار داخل راکد است اما تقاضا برای خرید شمش و میلگرد در بازارهای صادراتی افزایش پیدا کرده است.
دنیای معدن   ۱۴۰۰/۱۰/۲۳ - ۰۹:۳۸   + ۲ سایت دیگر  
دنیای معدن: عملیات اجرایی سیلوی ذخیره آهن اسفنجی به ظرفیت 30 هزارتن واحد تولید گازهای صنعتی به ظرفیت 10 هزار نرمال بر متر مکعب اکسیژن به ارزش سرمایه گذاری 45000 میلیارد ریال در شرکت فولاد هرمزگان امروز آغاز می شود.
آرتان پرس   ۱۴۰۰/۱۰/۲۲ - ۱۴:۱۰   + ۶ سایت دیگر  
اخیرا انجمن فولاد درخصوص سیاست های وزارت صمت در ارتباط با بازار محصولات زنجیره فولاد و همچنین کشف قیمت کالاها از جمله آهن اسفنجی براساس عرضه و تقاضا مخالفت کرده است.
معدن24   ۱۴۰۰/۱۰/۲۲ - ۱۰:۱۳   + ۲۸ سایت دیگر  
مدیرکل صنایع معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت از تداوم کاهش قیمت ها در بازار فولاد با عرضه کامل محصولات فولادی در بورس کالا خبر داد. سیف الله امیری افزود: برای مثال در آهن اسفنجی که مهمترین شاخص تعیین قیمت محصولات فولادی است، قیمت ها از زمان عرضه در بورس رو به کاهش بوده است. ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۱۰/۲۱ - ۱۶:۲۵    
مقاومت، قابلیت بازیافت و دوام بالای آهن و فولاد، باعث شده، امروزه در صنایع مهمی همچون انرژی، ساختمان، خودروسازی، حمل و نقل و بسته بندی از آن ها استفاده شود، به طوری که طبق آمار، فولاد تا سال 2017 به طور مستقیم، باعث اشتغال 6.1 میلیون نفر در دنیا شده است.
دنیای معدن   ۱۴۰۰/۱۰/۲۱ - ۱۴:۴۸   + ۵ سایت دیگر  
دنیای معدن: در جلسه کارگروه مدیریت بازار که روز گذشته (20 دی ماه) با حضور نمایندگان انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران برگزار شد، بسته حمایتی دولت از واحدهای ذوب القایی تصویب شد ...
شما نیوز   ۱۴۰۰/۱۰/۱۹ - ۱۴:۳۵    
تالار محصولات صنعتی و معدنی بورس کالای ایران روز یکشنبه 19 دی ماه میزبان عرضه 365 هزار تن گندله سنگ آهن، 77 هزار تن کنسانتره سنگ آهن، 5 هزار تن سنگ آهن دانه بندی و 72 هزار تن آهن اسفنجی است.
دنیای معدن   ۱۴۰۰/۱۰/۱۹ - ۱۱:۳۸   + ۹ سایت دیگر  
دنیای معدن: تالار محصولات صنعتی و معدنی بورس کالای ایران روز یکشنبه 19 دی ماه میزبان عرضه 365 هزار تن گندله سنگ آهن، 77 هزار تن کنسانتره سنگ آهن، 5 هزار تن سنگ آهن دانه بندی و 72 هزار تن آهن اسفنجی است.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۱۰/۱۸ - ۰۰:۲۷   + ۲ سایت دیگر  
سارا اصغری : فولاد احیاء استیل بافت با ظرفیت تولید 800 هزار تن آهن اسفنجی در سال، یکی از طرح های هشت گانه شرکت ملی فولاد ایران است که در راستای خودکفایی صنعتی و رفع وابستگی به محصولات استراتژیک به عنوان بزرگ ترین مجتمع فولادسازی در جنوب شرق کشور و در شهرستان بافت استان کرمان احداث شده است ...
معدن نامه   ۱۴۰۰/۱۰/۱۴ - ۱۷:۰۱    
مدیر عامل شرکت پاترون با اشاره به چالش جدید واحدهای تولیدکننده شمش القائی اظهارداشت: حدود هفت سال پیش، بنا به تحلیل هایی که داشتم، پیش بینی کردم که اتکای صنعت فولاد القایی ایران به آهن اسفنجی که توسط بخش دولتی یا خصولتی تولید میگردد، باعث بروز بحران در تولید فولاد القایی کشور میشود.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۱۰/۱۴ - ۱۳:۳۰   + ۵ سایت دیگر  
عضو هیئت مدیره انجمن تولیدکنندگان فولاد با بیان اینکه موضوع نامه انجمن فولاد به بورس مربوط به عرضه آهن اسفنجی در بورس است، گفت: به واسطه عدم عرضه کامل آهن اسفنجی در بورس از سوی تولیدکنندگان این حوزه، شاهد بالا رفتن قیمت این محصول هستیم.
ایسنا   ۱۴۰۰/۱۰/۱۴ - ۱۲:۴۱   + ۱۳ سایت دیگر  
درحالی که انجمن فولاد نسبت به سیاست های وزارت صمت در حوزه بازار محصولات زنجیره فولاد و همچنین کشف قیمت کالاها از جمله آهن اسفنجی براساس عرضه و تقاضا مخالفت کرده است ...
طلا نیوز   ۱۴۰۰/۱۰/۱۳ - ۱۶:۵۷   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش طلانیوز: هفته گذشته، جمعی از مدیران و کارشناسان شرکت فولاد مبارکه اصفهان، بزرگترین کارخانه تولید آهن اسفنجی با روش احیاء مستقیم جهان، به منظور بازرسی پیش از حمل کل محموله های جدید جاذب های سولفورزدایی تولیدی خوارزمی، در محل کارخانه این شرکت حضور یافتند. ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۱۰/۱۳ - ۰۹:۵۴    
پژوهشگران "دانشگاه متروپولیتن توکیو" در پروژه جدیدی، حالت اسفنجی و چسبندگی هسته سلول های بنیادی را مورد بررسی قرار داده اند.
معدن24   ۱۴۰۰/۱۰/۱۲ - ۱۷:۱۳   + ۲ سایت دیگر  
در عرضه های امروز بورس کالا، آهن اسفنجی با قیمت میانگین موزون 9039 تومان به ازای هر کیلو معامله شد که این قیمت به مراتب بالاتر از قیمت های آهن اسفنجی صادراتی ایران است ...
آرتان پرس   ۱۴۰۰/۱۰/۱۲ - ۱۵:۱۴    
قیمت پایه سنگ آهن اسفنجی برای سه ماهه اول سال 2022 افزایش یافت اما برخی معامله گران به دلیل افزایش احتمالی عرضه در سال آینده، این قیمت را نپذیرفتند.
معدن24   ۱۴۰۰/۱۰/۱۲ - ۱۵:۱۳   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش معدن 24، روز یکشنبه 12 دی ماه، 5 هزار تن آهن اسفنجی در بورس کالا به قیمت پایه 90,205 ریال توسط فولاد غدیر نی ریز عرضه و تماما معامله شد. و5 هزار تن آهن اسفنجی در بورس کالا به قیمت پایه 90,615 ریال توسط صبا فولاد خلیج فارس عرضه و 1هزار تن از آن معامله شد. ...
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۱۰/۱۲ - ۱۰:۳۳   + ۱۷ سایت دیگر  
تالار محصولات صنعتی و معدنی بورس کالای ایران روز یکشنبه 12 دی ماه میزبان عرضه180 هزار تن گندله سنگ آهن، 42 هزار تن آهن اسفنجی، 32 هزار تن کنسانتره سنگ آهن و 5 هزار تن سنگ آهن دانه بندی است.
پایگاه خبری گسترش   ۱۴۰۰/۱۰/۱۱ - ۲۰:۲۵   + ۸ سایت دیگر  
دیسک کمر نوعی بیماری ستون فقرات به شمار می آید. ستون فقرات از 33 مهره تشکیل شده است و بین این مهره ها دیسک های اسفنجی وجود دارد که نقش مهمی در عملکرد ستون فقرات به عهده دارند.
طلا نیوز   ۱۴۰۰/۱۰/۱۱ - ۱۶:۵۲   + ۴ سایت دیگر  
به گزارش طلانیوز: طی این بازدید که مدیرعامل و هیات مدیره و مدیران شرکت فولاد سفیددشت به همراه مدیران شرکت های پیمانکار و مشاور حضور داشتند از واحد احیا مستقیم و پروژه فولادسازی بازدید نموده و روند اجرایی پروژه فولادسازی مورد بررسی قرارگرفت. ...
احتساب   ۱۴۰۰/۱۰/۱۱ - ۱۵:۲۷   + ۳ سایت دیگر  
احتساب - شرکت جهان فولاد سیرجان موفق به تولید 628 هزار و 228 تن شمش در 9 ماهه امسال شد . این میزان تولید در مقایسه با 9 ماهه 99 افت 1.37 درصدی نشان می دهد . در مدت مشابه سال 99 مقدار 636 هزار و 988 تن شمش تولید شده بود . ...
شیعه نیوز   ۱۴۰۰/۱۰/۰۹ - ۱۱:۰۰    
پرتقال یکی از میوه های پاییزی بسیار محبوب و خوش خوراک است که به وفور در دسترس همه قرار دارد. این میوه خوشمزه و آبدار سرشار از خاصیت است و منبع سرشار ویتامین سی می باشد. با پرتقال میتوانید انواع مختلفی از دسر و کیک درست کنید ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۱۰/۰۹ - ۰۱:۲۹   + ۱۱ سایت دیگر  
طبق آمار، طی هشت ماهه امسال صادرات فولادی ها نسبت به مدت مشابه سال گذشته در شمش، مقاطع طویل، محصولات و آهن اسفنجی رشد 27 تا 105 درصدی را تجربه کرده و در مقابل اما میزان واردات مقاطع تخت و محصولات فولادی در این مدت کاهش یافته است.،
معدن24   ۱۴۰۰/۱۰/۰۸ - ۱۵:۲۸   + ۲ سایت دیگر  
شرکت آهن و فولاد ارفع موفق شد از ابتدای امسال تا پایان آذر ماه رشد چشمگیر 173 درصدی در فروش صادراتی شمش فولادی خود به ثبت برساند. به گزارش روز چهارشنبه سایت خبری- تحلیلی معدن24، شرکت آهن و فولاد ارفع موفق شد در 9 ماهه امسال 530 هزار و 984 تن آهن اسفنجی و 556 هزار و 129 تن شمش فولادی تولید کرد. ...
ایفنا   ۱۴۰۰/۱۰/۰۸ - ۱۳:۰۸    
پایگاه خبری فولاد ایران - هند در ماه نوامبر سال جاری میلادی 3.24 میلیون تن آهن اسفنجی تولید کرد که 12.5 درصد رشد سالانه داشته و نسبت به ماه قبل آن نیز 4.1 درصد بالا رفت. ...
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۱۰/۰۸ - ۱۰:۲۴   + ۱۴ سایت دیگر  
تالار محصولات صنعتی و معدنی بورس کالای ایران روز چهارشنبه 8 دی ماه میزبان عرضه 194 هزار و 765 تن میلگرد، 177 هزار تن خاک روی، 23 هزار و 990 تن تیرآهن است.
اقتصاد آنلاین / طلا نیوز   ۱۴۰۰/۱۰/۰۶ - ۱۰:۱۰   + ۳۳ سایت دیگر  
مدیرعامل فولاد مبارکه در سمینار چالش گاز در زنجیره فولاد گفت: تشکیل بازار بهینه سازی انرژی پیشنهاد عملیاتی است که ما اعلام آمادگی می کنیم که معادل میزان صرفه جویی مصارف بخش خانگی را از مصرف کننده نهایی خریداری کنیم ...
معاون برنامه ریزی وزیر نفت گفت: با ادامه روند موجود، پیش بینی می شود ناترازی گاز از روزانه 200 میلیون مترمکعب در ماه های سرد به بیش از 350 میلیون مترمکعب در سال 1410 برسد.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۱۰/۰۶ - ۰۰:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
گروه شرکت ها : در معاملات روز یکشنبه پنجم دی ماه، شمش فولاد از سوی کیمیا با رشد اندک نرخ مواجه شد. فعالان بازار، علت رشد قیمت شمش از سوی ذوبی ها را افزایش تقاضا برای آهن اسفنجی در بورس کالا برشمردند.
فلزات آنلاین   ۱۴۰۰/۱۰/۰۵ - ۱۸:۳۳   + ۷ سایت دیگر  
شرکت توسعه آهن و فولاد گل گهر امروز یکشنبه پنجم دی ماه توانست 25 هزار تن آهن اسفنجی خود را در بورس کالای ایران مورد معامله قرار دهد.
معدن24   ۱۴۰۰/۱۰/۰۵ - ۱۲:۳۸   + ۲۷ سایت دیگر  
معاون برنامه ریزی وزارت نفت گفت: با ادامه روند موجود مصرف گاز، پیش بینی می شود ناترازی گاز از 200 میلیون متر مکعب فعلی در ماه های سرد سال به حدود 250 میلیون متر مکعب در سال 1404 و به بیش از 350 میلیون متر مکعب در سال 1410 برسد. ...
فولاد مبارکه اصفهان   ۱۴۰۰/۱۰/۰۵ - ۱۲:۳۰   + ۲۲ سایت دیگر  
حجت الاسلام محمدتقی نقدعلی گفت: منافع و درآمد شرکت فولاد مبارکه در کل کشور توزیع می شود، بنابراین از رئیس مجلس شورای اسلامی و رئیس جمهور تقاضامندم که توجه ویژه ای به این صنعت داشته باشند چراکه عنوان نخستین و بزرگ ترین واحد تولید آهن اسفنجی در دنیا برای فولاد مبارکه و کشورعنوان کوچکی نیست و تصمیم ...
دنیای معدن   ۱۴۰۰/۱۰/۰۵ - ۱۱:۰۳   + ۱۵ سایت دیگر  
دنیای معدن: تالار محصولات صنعتی و معدنی بورس کالای ایران روز یکشنبه 5 دی ماه میزبان عرضه 97 هزار تن گندله سنگ آهن، 37 هزار تن آهن اسفنجی ، 30 هزار تن کنسانتره سنگ آهن و 8 هزار تن سنگ آهن دانه بندی است.
دنیای معدن   ۱۴۰۰/۱۰/۰۵ - ۱۰:۴۳   + ۱ سایت دیگر  
دنیای معدن: 70 درصد انرژی کشور بر پایه گاز طبیعی تامین می شود. ایران دهمین تولیدکننده بزرگ فولاد دنیا است و بزرگترین تولیدکننده آهن اسفنجی در دنیا بر پایه گاز طبیعی است.
اقتصاد آنلاین / دنیای معدن   ۱۴۰۰/۱۰/۰۵ - ۱۱:۲۶   + ۲۵ سایت دیگر  
سیف الله امیری با بیان اینکه با عرضه کل آهن اسفنجی نیاز واحدهای ذوب القایی از در بورس کالا تامین خواهد شد گفت: با این حرکت، مشکل واحدهای تولیدی ما کمتر خواهد شد زیرا با افزایش عرضه در بورس کالا، قطعا قیمت ها کاهش پیدا می کند و به تعادل می رسد ...
فلزات آنلاین   ۱۴۰۰/۱۰/۰۵ - ۰۹:۱۳   + ۹ سایت دیگر  
آمار تولید فولادی ها نشان می دهد که از ابتدای سال جاری تا پایان آبان ماه، تمامی فرآورده های فولادی اعم از شمش، مقاطع تخت و طویل، محصولات و آهن اسفنجی با افت تولید 3 تا 12 درصدی نسبت به هشت ماهه ابتدایی سال گذشته روبه رو شده اند که در این بین، بیشترین کاهش تولید متعلق به مقاطع تخت فولادی بوده است.
فرتاک نیوز   ۱۴۰۰/۱۰/۰۴ - ۲۰:۵۲   + ۱۵ سایت دیگر  
بر اساس آماری که توسط انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران در اختیار ایسنا قرار گرفت، در هشت ماهه امسال میزان تولید کل مقاطع طویل فولادی (تیرآهن، میلگرد، ناودانی، نبشی وسایر مقاطع) و آهن اسفنجی کمترین میزان کاهش تولید را داشته اند ...