چهارشنبه ۳۰ مهرساعت ۱۱:۵۷Oct 2020 21

جدیدترین‌های «کمیسیون آموزش مجلس»

روزنامه بازار کار   ۱۴ دقیقه پیش    
سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس از بررسی طرح حذف آزمون استخدام معلمان حق التدریسی و آموزشیاران نهضت سواد آموزی برای در نظر گرفتن سوابق معلمان براساس امتیازات و سنوات خبر داد. ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۸:۲۷   + ۳ سایت دیگر  
عضو هیأت رئیسه کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی از تصویب چند ماده دیگر طرح جهش تولید دانش بنیان در جلسه عصر امروز (سه شنبه) این کمیسیون خبر داد.
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۶:۲۲   + ۶ سایت دیگر  
بیش از 80 دفتر بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان در نامه ای به رئیس کمیسیون آموزش مجلس خواستار ملغی قانون تعیین تکلیف معلمان حق التدریسی و آموزشیاران نهضت سوادآموزی شد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۳:۳۶   + ۶ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس از بررسی طرح حذف آزمون استخدام معلمان حق التدریسی و آموزشیاران نهضت سواد آموزی برای در نظر گرفتن سوابق معلمان براساس امتیازات و سنوات خبر داد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۰۹:۵۵   + ۴ سایت دیگر  
طرحی را امضا کرده اید که بخش قابل توجهی از کمبود معلم در وزارت آموزش و پرورش را جبران می کند اما گویا هدف صرفا افزایش آمار معلمین و نه افزایش کیفیت آن است.
خانه ملت   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۰۹:۲۰   + ۴ سایت دیگر  
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس از تدوین "طرح مبارزه با تعارض منافع و ممنوعیت دانشگاه های غیر انتفاعی" در کمیسیون آموزش مجلس خبر داد و گفت: با تصویب این طرح هیچ مدیر دولتی نمی تواند دانشگاه داری کند.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۰۹:۱۹   + ۶ سایت دیگر  
عضو کمیسیون آموزش مجلس از طرح حذف کنکور در این کمیسیون خبر داد و گفت: در این مسیر با شورای عالی انقلاب فرهنگی هماهنگ پیش می رویم.
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۵:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
نائب رئیس کمیسیون آموزش مجلس با اشاره به ظرفیت خراسان شمالی در حوزه کشاورزی گفت: تحصیل در رشته های مرتبط با کشاورزی برای دانشجویان روستایی در دانشگاه آزاد استان به یک چهارم کاهش یافت.
خانه ملت   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۲۰:۴۳   + ۱ سایت دیگر  
نشست کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی امروز یکشنبه 27 مهرماه با حضور اعضای این کمیسیون برگزار شد.
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۲۰:۲۷   + ۲ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس از تصویب کلیات طرح مدیریت تعارض منافع در این کمیسیون خبر داد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۱۶:۵۱   + ۹ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس از بررسی جزئیات آمار داوطلبین کنکور نظام قدیم در نشست آتی این کمیسیون خبر داد و گفت: سازمان سنجش آمار 80 هزار نفری در این باره ارائه می دهد اما گزارشات دیگر آمار 500 هزار نفری را مطرح می کند.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۱۰:۱۶   + ۲ سایت دیگر  
عضو کمیسیون آموزش مجلس اعلام کرد که تحقیق و تفحص از صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم با امضای 40 نفر از نمایندگان مجلس در 6 محور به جریان افتاد.
خانه ملت   ۱۳۹۹/۰۷/۲۵ - ۰۹:۰۹   + ۱۱ سایت دیگر  
اعضای کمیسیون آموزش مجلس هفته آینده در دو روز نشست تخصصی خواهند داشت که بررسی طرح جهش تولید دانش بنیان یکی از دستور کارهای کمیسیون است.
جمعی از نیروهای خدماتی مدارس استان کهگیلویه و بویراحمد از نماینده هم استانی در کمیسیون آموزش مجلس تقاضای پیگیری وضعیت حقوق خود را دارند...
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۱۳:۵۳   + ۲ سایت دیگر  
دبیر اول کمیسیون آموزش مجلس گفت: در بازگشایی و فعال شدن مجدد بازارچه مرزی "خانمەشیخان"، تسریع صورت پذیرد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۱۰:۱۶   + ۴ سایت دیگر  
عضو کمیسیون آموزش مجلس گفت: تحقیق و تفحص از صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم با درخواست بیش از 40 نماینده مجلس به وزیر علوم ابلاغ شد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۷/۲۲ - ۱۳:۱۴   + ۳ سایت دیگر  
عضو کمیسیون آموزش مجلس اعلام کرد طرح دوفوریتی تهیه 3 میلیون تبلت برای دانش آموزان بی بضاعت آماده شده است.
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۹/۰۷/۲۱ - ۱۸:۱۵   + ۱۳ سایت دیگر  
جماران : یک عضو کمیسیون آموزش مجلس با اشاره به خودکشی یک دانش آموز 11 ساله نوشت: این فاجعه باید به درستی علت یابی شود تا در آینده شاهد تکرار چنین مصیبت هایی نباشیم.
اقتصاد آنلاین   ۱۳۹۹/۰۷/۲۱ - ۰۹:۲۸   + ۲۹ سایت دیگر  
رییس کمیسیون آموزش مجلس با بیان اینکه مجلس و کمیسیون آموزش شورای عالی انقلاب فرهنگی در حال بررسی مسئله حذف کنکور هستند، گفت:درصورتی که سه سال مستمر امتحانات دانش آموزان به صورت نهایی برگزار شود، کنکور حذف خواهد شد.
ایسکانیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۲۱ - ۰۱:۰۵   + ۲ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس مشکلات نرم افزار "شاد" را ناظر بر نبود زیر ساخت ها در وزارت ارتباطات دانست نه آموزش و پرورش و در این راستا به آمار غیرواقع وزیر ارتباطات درخصوص زیرساختها اشاره کرد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۲۰ - ۰۷:۰۶   + ۷ سایت دیگر  
عضو کمیسیون آموزش مجلس گفت: طبق قانون اساسی، آموزش و پرورش باید برای همه رایگان باشد و واگذاری مدارس دولتی به بخش خصوصی مغایر با اصل قانون اساسی در این باره است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۷/۱۹ - ۰۹:۴۵   + ۲۲ سایت دیگر  
عضو کمیسیون آموزش مجلس گفت: مدام می گویند که آموزش و پرورش نیاز به نیرو دارد؛ اگر نیاز به نیرو است، پس چرا ظرفیت دانشگاه فرهنگیان کم می شود؟!
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۷/۱۸ - ۱۰:۳۲   + ۲ سایت دیگر  
سختگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس از بررسی طرح نمایندگان درباره رتبه بندی معلمان در این کمیسیون خبر داد.
خانه ملت   ۱۳۹۹/۰۷/۱۵ - ۱۲:۲۶   + ۲ سایت دیگر  
عضو هیأت رئیسه کمیسیون آموزش مجلس تصریح کرد: متأسفانه رئیس جمهور در این شرایط سخت اقتصادی نه تنها قرنطینه بلکه خود را حبس کرده است.
خانه ملت   ۱۳۹۹/۰۷/۱۵ - ۱۰:۵۲   + ۱ سایت دیگر  
نایب رئیس کمیسیون آموزش مجلس با انتقاد از عدم اجرای قانون تعارض منافع در کشور، گفت: مسئولان مدارس غیرانتفاعی در استان ها و برخی مدیران آموزش و پروش مدرسه غیرانتفاعی دارند که کمیسیون آموزش به طور جد به این موضوع ورود خواهد کرد.
خانه ملت   ۱۳۹۹/۰۷/۱۵ - ۰۹:۰۵   + ۲ سایت دیگر  
عضو کمیسیون آموزش مجلس با انتقاد از تعلل دولت در ارائه لایحه رتبه بندی به مجلس، گفت: این تعلل دلیل تدوین طرح نظام رتبه بندی در مجلس بوده البته اگر این لایحه به مجلس برسد، احتمال ادغام لایحه دولت با طرح مجلس وجود دارد.
ایسکانیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۱۴ - ۱۶:۱۷    
رئیس کمیسیون آموزش مجلس با اشاره به اینکه از دولت انتظار می رود سرمایه اختصاصی به صندوق نوآوری و شکوفایی و حمایت از آن را بیشتر کند، گفت: یک نیاز جدید در حوزه آموزشی با توجه به شرایط موجود ایجاد شده است؛ استارتاپ ها باید به حوزه آموزش ورود کنند.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۷/۱۴ - ۱۳:۴۲   + ۳ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی به ضرورت افزایش کیفیت آموزش های غیر حضوری به واسطه استارت آپها تاکید کرد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۷/۱۴ - ۱۳:۱۴    
گروه استان ها-عضو کمیسیون آموزش مجلس گفت: قلمداد کردن افزایش حقوق معلمان به عنوان نظام رتبه بندی مغالطه است و این نظام باید مبتنی بر شایسته سالاری باشد.
بسیج دانشگاه دریانوردی چابهار در نامه ای به رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس نوشت: شهرداری چابهار در انجام پروژه ساخت جاده ساحلی اقدامات غیرقانونی از جمله تعرض به زمین ها و تخریب امکانات دانشگاه را انجام داده است.
مرصاد   ۱۳۹۹/۰۷/۱۳ - ۲۰:۲۲   + ۵ سایت دیگر  
مرصاد نیوز: مربیان پیش دبستانی ها، نهضتی ها، و خرید خدمات و معلمان غیر انتفاعی که برای استخدام شدن رنج سوز سرما و مسافت را به جان خریدند اما سالهای سال است که نه از استخدامشان خبری هست و نه از حقوق و مزایا. آنها شاید با مبلغ دریافتی خود قادر به تهیه گوشی هوشمند هم نباشند.
خانه ملت   ۱۳۹۹/۰۷/۱۳ - ۱۴:۰۶   + ۳ سایت دیگر  
عضو کمیسیون آموزش مجلس با اشاره به نگرانی به حق خانواده ها از حضور دانش آموزان در فضای مجازی، عنوان کرد: آموزشی برای استفاده صحیح دانش آموز از فضای مجازی به آن ها داده نشده است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۰۹ - ۱۰:۰۱   + ۶ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس دلایل این کمیسیون درباره رد طرح تعیین تکلیف استخدام معلمین حق التدریسی و آموزشیاران نهضت سوادآموزی در وزارت آموزش و پرورش را تشریح کرد.
برترین ها / خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۰۸ - ۱۸:۰۴   + ۶ سایت دیگر  
خبرگزاری فارس: کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی عصر امروز (سه شنبه 8 مهر) جلسه ای را با حضور منصور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با موضوع تمدید کنکور نظام قدیم و به بررسی ابعاد مختلف آن و همچنین افزایش تراز آزمون دکتری داشت. ...
خانه ملت   ۱۳۹۹/۰۷/۰۸ - ۱۷:۰۴   + ۱ سایت دیگر  
نشست کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی امروز سه شنبه 8 مهرماه با حضور منصور غلامی، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری برگزار شد.
خبرگزاری علمی و فناوری   ۱۳۹۹/۰۷/۰۸ - ۱۱:۳۶    
کاور کنور با اعمال شاقه 1 بعد از کشمکش های فراوان میان وزارت بهداشت و وزارت علوم و کمیسیون آموزش مجلس و سازمان سنجش رسانه ها بالاخره کنکورهای دکتری و ارشد برگزار شدند 2 تصاویری که در سایت سازمان سنجش وجود دارد نشان می دهد همه چیز درست و اصولی برگزار شده 3 ...
خانه ملت   ۱۳۹۹/۰۷/۰۷ - ۱۲:۳۶   + ۱۴ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس از پاسخگویی وزیر آموزش و پرورش به 7 سئوال در نشست امروز کمیسیون خبر داد که توضیحات به تعداد 4 سئوال از دیدگاه نمایندگان سئوال کننده قانع کننده تلقی شد.
اقتصاد آنلاین   ۱۳۹۹/۰۷/۰۶ - ۲۱:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
جذب نیرو از طریق کانال هایی غیر از دانشگاه فرهنگیان و شهید رجایی به دلیل پایین آمدن کیفیت آموزشی در مدارس در کمیسیون آموزش مجلس رد شد.
خانه ملت   ۱۳۹۹/۰۷/۰۶ - ۲۰:۵۴   + ۱ سایت دیگر  
نشست اعضای کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی امروز 6 مهر ماه 1399 برگزار شد.
کلام تازه   ۱۳۹۹/۰۷/۰۶ - ۱۷:۲۶    
کلام تازه | عضو کمیسیون آموزش مجلس از دریافت مدارک تخلفات جدید در صندوق ذخیره فرهنگیان و همچنین نقش غیرانتفاعی ها و عدم اجرای تعارض منافع در حضوری شدن مدارس انتقاد کرد و گفت: مجلس درباره نظارت بر قانون بسیار جدی است.
خانه ملت   ۱۳۹۹/۰۷/۰۶ - ۱۶:۴۳   + ۳۲ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس از ارجاع طرح نظام رتبه بندی معلمان به کمیته آموزش و پرورش این کمیسیون با نظر اعضای حاضر در نشست امروز خبر داد.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۷/۰۶ - ۱۲:۳۱   + ۶ سایت دیگر  
عضو کمیسیون آموزش مجلس گفت: دانشگاه های غیرانتفاعی باید ساماندهی شوند در حال حاضر خلاف آیین نامه ای فراوان دارند.
خانه ملت   ۱۳۹۹/۰۷/۰۶ - ۱۰:۳۲   + ۳ سایت دیگر  
عضو هیأت رئیسه کمیسیون آموزش مجلس، با اشاره به نبود دانش آموزان مدارس دولتی در برترین های کنکور 99، این مسئله را بیانگر عدم تحقق عدالت آموزشی برشمرد و از بررسی نتایج کنکور 99 در کمیسیون آموزش خبر داد.
روزنامه بازار کار   ۱۳۹۹/۰۷/۰۶ - ۰۹:۵۸   + ۱ سایت دیگر  
رئیس کمیته آموزش و پرورش کمیسیون آموزش مجلس اظهار داشت: رئیس جمهور کی می خواهد به تراژدی کم توجهی به آموزش و پرورش و مطالبات معلمان در این کشور پایان دهد. ...
رویداد 24   ۱۳۹۹/۰۷/۰۶ - ۰۶:۲۵    
چرا برای آغاز سال تجصیلی جدید در شرایط کرونا برنامه ریزی های دقیق و جامعی از سوی نهادهای زیربط صورت نگرفت؟ و اساسا چرا توجهی به نبود امکانات و زیرساخت های مورد نیاز برای انجام امر آموزش در دوران محدودیت های کرونا نشده است؟ محمد رضا احمدی عضو کمیسیون آموزش مجلس به سوالات رویداد 24 در این خصوص پاسخ ...
خانه ملت   ۱۳۹۹/۰۷/۰۵ - ۱۳:۳۲   + ۵ سایت دیگر  
وزیر آموزش و پرورش و وزیر علوم به ترتیب در روزهای دوشنبه و سه شنبه برای پاسخگویی به سئوالات نمایندگان در کمیسیون آموزش مجلس حاضر می شوند.
شعار سال   ۱۳۹۹/۰۷/۰۵ - ۱۳:۲۵   + ۷ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون آموزش مجلس گفت: در 10 استان در زمینه فضای آموزشی از میانگین سرانه کشور عقب هستیم و زیر خط میانگین هستند.