دوشنبه ۰۶ بهمنساعت ۱۸:۳۰Jan 2021 25
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «خلیفه حفتر»

ایرنا   ۱۳۹۹/۱۰/۲۵ - ۱۰:۱۴    
تهران- ایرنا- نیروهای تحت فرمان خلیفه حفتر اعلام کردند که مجوز صادرات مجدد نفت لیبی را با توجه به شرایط شهروندان این کشور صادر می کنند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۰/۲۴ - ۰۹:۰۵    
مسئولانی از دولت وفاق ملی لیبی و دولت وابسته به خلیفه حفتر نظامی بازنشسته لیبیایی برای تهیه پیش نویس بودجه ملی دیدار و گفتگو کردند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۰/۲۱ - ۱۳:۴۷   + ۲ سایت دیگر  
منابع از انصراف وکلای خلیفه حفتر از دفاع از وی در پرونده شکایت چند شهروند لیبیایی از حفتر در دادگاهی در آمریکا خبر دادند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۰/۰۸ - ۰۹:۲۸    
تهران-ایرنا- سفر همزمان دو هیات بلندپایه نظامی و اطلاعاتی مصر و ترکیه به عنوان دو بازیگر اصلی تحولات لیبی به شهر طرابلس، درست پس از تهدیدات علنی خلیفه حفتر علیه ترکیه، بار دیگر این دو کشور متخاصم را در آستانه رویارویی با یکدیگر قرار داده است.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۳۹۹/۱۰/۰۸ - ۰۱:۳۷   + ۳ سایت دیگر  
لفاظی ترکیه با نیرو های وابسته به خلیفه حفتر بالا گرفته و وزیر دفاع ترکیه در واکنش به تهدیدات حفتر گفت در صورتی که نظامیان ترکیه مورد حمله قرار بگیرند، نیرو های حفتر اهداف قانونی آنکارا در نظر گرفته خواهند شد.
بهار نیوز   ۱۳۹۹/۱۰/۰۷ - ۱۶:۴۲   + ۲ سایت دیگر  
گروه بین الملل: وزیر دفاع ترکیه به نیروهای ژنرال خلیفه حفتر در شرق لیبی، درباره هر گونه اقدام علیه نظامیان ترکیه در لیبی هشدار داد. خلوصی آکار، که به لیبی سفر کرده ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۰/۰۷ - ۱۴:۵۳   + ۱ سایت دیگر  
تهران-ایرنا- وزیر دفاع ترکیه به تهدیدات نظامی خلیفه حفتر فرمانده ارتش ملی لیبی علیه نیروهای این کشور واکنش نشان داد و او را جنایتکار خطاب کرد.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۱۰/۰۷ - ۱۴:۰۸   + ۴ سایت دیگر  
ترکیه می گوید چنانچه نظامیانش در لیبی هدف قرار بگیرند؛ با نیروهای خلیفه حفتر مقابله به مثل کرده و آنها را اهدافی مشروع تلقی خواهد کرد.
انتخاب   ۱۳۹۹/۱۰/۰۷ - ۱۳:۵۵    
حلوصی آکار در واکنش به تهدیدات خلیفه حفتر فرمانده نیروهای موسوم به ارتش ملی لیبی، گفت در صورتی که نظامیان ترکیه مورد حمله قرار بگیرند، نیروهای حفتر اهداف قانونی آنکارا در نظر گرفته خواهند شد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۰/۰۷ - ۱۳:۵۵   + ۱۰ سایت دیگر  
وزیر دفاع ترکیه به نیروهای موسوم به "ارتش ملی لیبی" هشدار داد که در صورت حمله به نیروهای آنکارا در لیبی، حمله به این نیروها را هدفی مشروع می داند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۰/۰۷ - ۱۳:۵۴   + ۲ سایت دیگر  
وزیر دفاع ترکیه گفت که خلیفه حفتر و حامیانش باید بدانند که در صورت هرگونه حمله به نیروهای ترکیه به طور مشروع هدف قرار خواهند گرفت.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۰/۰۷ - ۱۳:۳۶   + ۳ سایت دیگر  
حلوصی آکار در واکنش به تهدیدات خلیفه حفتر فرمانده نیروهای موسوم به ارتش ملی لیبی، گفت در صورتی که نظامیان ترکیه مورد حمله قرار بگیرند، نیروهای حفتر اهداف قانونی آنکارا در نظر گرفته خواهند شد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۰/۰۷ - ۱۱:۰۳    
تهران – ایرنا – دو روز بعد از اظهارات خلیفه حفتر که ترکیه را به جنگ تهدید کرد ،یک مقام در ستاد مرکزی ارتش ملی لیبی گفت : ادامه حضور ترکیه در سرزمین مان را نمی پذیریم .
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۰/۰۷ - ۱۰:۴۸    
وزیر خارجه دولت موقت لیبی وابسته به خلیفه حفتر ضمن ابراز خوش بینی در خصوص اقدامات صورت گرفته برای حل بحران لیبی، افزود: طرف های مختلف در حال اعتمادسازی هستند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۰/۰۷ - ۰۲:۰۱   + ۲ سایت دیگر  
وزیر دفاع ترکیه با همتای لیبیایی خود هماهنگی برای عقب راندن یک اقدام دشمنانه جدید نیرو های شورشی غیر قانونی خلیفه حفتر را با هدف برهم زدن ثبات لیبی بررسی کردند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۰/۰۶ - ۱۳:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
پس از تمدید18 ماهه مجوز حضور نظامیان ترکیه در لیبی، ژنرال حفتر فرمانده شبه نظامیان موسوم به "ارتش ملی لیبی" ترکیه را تهدید به جنگ کرد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۰/۰۶ - ۱۱:۱۹   + ۱ سایت دیگر  
هیأت سازمان ملل برای حمایت از لیبی، از موفقیت بزرگی که در روند تبادل زندانیان بین دولت وفاق ملی و نیروهای موسوم به ارتش "ملی" لیبی به فرماندهی خلیفه حفتر با نظارت کمیته نظامی مشترک (5+5) محقق شد، استقبال کرد.
پرس شیعه   ۱۳۹۹/۱۰/۰۵ - ۲۲:۵۷    
وزیر دفاع دولت وفاق ملی لیبی مستقر در طرابلس اعلام کرد که نیروهای وفادار به ژنرال خلیفه حفتر دیگر فرصت غارت و ویرانی کشور را نخواهند داشت. به گزارش شیعه پرس به نقل از دیلی صباح ...
کیهان   ۱۳۹۹/۱۰/۰۵ - ۲۱:۴۰    
لیبی اسپوتنیک: خلیفه حفتر ، رهبر گروه موسوم به ارتش ملی لیبی، طی مراسمی به مناسبت شصت و نهمین سالروز استقلال لیبی گفت، تا زمانی که ارتش ترکیه در خاک ماست، استقلال، آزادی، امنیت و صلح هیچ ارزشی ندارد. این دشمن اشغالگر یا با صلح یا با زور سلاح، باید لیبی را ترک کند. ...
تازه ترین ها   ۱۳۹۹/۱۰/۰۵ - ۱۴:۲۹   + ۵ سایت دیگر  
فارس: صلاح الدین النمروش وزیر دفاع دولت نجات ملی لیبی تأکید کرد که اجاره نخواهند داد بار دیگر حوادث اشغال شهر طرابلس تکرار شود. روزنامه العربی الجدید به نقل از النمروش گزارش داد ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۰/۰۵ - ۱۰:۰۳   + ۱۱ سایت دیگر  
فرمانده نیروهای موسوم به ارتش "ملی" لیبی به ترکیه هشدار داد، یا با زور سلاح یا مسالمت آمیز این کشور را ترک کند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۰/۰۵ - ۰۹:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
رئیس شورای عالی حاکمیتی لیبی اعلام کرد خلیفه حفتر در هیچ چارچوب سیاسی برای حل و فصل بحران این کشور حضور نخواهد داشت.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۰/۰۵ - ۰۰:۵۱   + ۳ سایت دیگر  
فرمانده شبه نظامیان موسوم به ارتش ملی لیبی تحت فرماندهی خلیفه حفتر از جنگ احتمالی با نیروهای ترکیه خبر داد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۰/۰۴ - ۲۳:۴۴   + ۱ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- ژنرال خلیفه حفتر فرمانده شبه نظامیان موسوم به ارتش ملی لیبی از حمله قریب الوقوع به نیروهای ترکیه خبر داد و آمادگی عناصر تحت امر خود را در این زمینه اعلام کرد.
بهار نیوز   ۱۳۹۹/۱۰/۰۴ - ۰۸:۴۴   + ۲ سایت دیگر  
گروه بین الملل: پارلمان ترکیه مجوز حضور نظامی این کشور در لیبی را برای 18 ماه دیگر تمدید کرد. نمایندگان پارلمان ترکیه ژانویه امسال مجوز یک ساله حضور ارتش این کشور در لیبی برای حمایت از دولت لیبی در مقابل نیروهای وفادار به ژنرال خلیفه حفتر را تصویب کرده بودند ...
تازه ترین ها   ۱۳۹۹/۱۰/۰۳ - ۱۴:۴۴   + ۳ سایت دیگر  
فارس: در سایه اختلافاتی که در مذاکرات سیاسی طرف های لیبیایی و برخی از طرف های منطقه ای خود را نشان داد، بار دیگر، فضای جنگ و درگیری و تنش و تجمیع نیروها و عناصر خارجی در این کشور حکمفرما شده است. ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۹/۳۰ - ۱۰:۳۱   + ۲ سایت دیگر  
فرمانده نیروهای موسوم به "ارتش ملی لیبی" و رئیس سازمان اطلاعات مصر در جریان دیدار با یکدیگر، مسائل امنیتی مشترک بین دو کشور را مورد بررسی قرار دادند.
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۹/۲۸ - ۱۳:۴۱    
نخست وزیر ایتالیا با فرمانده نیروهای موسوم به ارتش ملی لیبی دیدار و گفت وگو کرد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۹/۲۸ - ۱۰:۴۷    
رهبر نیروهای موسوم به "ارتش ملی لیبی" و نخست وزیر ایتالیا درباره آخرین تحولات لیبی گفت وگو کردند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۹/۲۸ - ۰۵:۵۵    
نخست وزیر ایتالیا با ژنرال خلیفه حفتر فرمانده نیرو های شرق لیبی درباره آخرین رویداد های مربوط به گفتگو های سیاسی لیبی گفتگو کرد.
تازه ترین ها   ۱۳۹۹/۰۹/۲۲ - ۱۴:۳۰   + ۵ سایت دیگر  
فارس: رئیس جمهور ترکیه به منظور ادامه حمایت این کشور از دولت وفاق ملی لیبی، طرحی را برای تمدید حضور نظامی آنکارا در لیبی به پارلمان ترکیه ارائه داد. ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۹/۲۲ - ۱۲:۳۹   + ۳ سایت دیگر  
وزیر دفاع دولت وفاق لیبی در مصاحبه با رسانه ای فرانسوی، حمایت پاریس از خلیفه حفتر را شرم آور خواند و از مواضع ترکیه در قبال لیبی تمجید کرد.
تازه ترین ها   ۱۳۹۹/۰۹/۲۰ - ۲۰:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
فارس: شبه نظامیان تحت امر ژنرال خلیفه حفتر ، عضو سابق ارتش لیبی و سرکرده کنونی شبه نظامیان شرق لیبی، اعلام کرد که نیروهای تحت امرش، یک کشتی ترکیه را که توقیف کرده بودند، آزاد کرده اند. ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۹/۱۹ - ۱۲:۲۹    
یک سند امنیتی محرمانه فاش کرد، امارات از سودان درخواست کرده برای کمک به نیروهای موسوم به ارتش ملی لیبی به فرماندهی ژنرال خلیفه حفتر به این کشور نیرو اعزام کند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۹/۱۹ - ۰۹:۵۱    
وزارت خارجه ترکیه در بیانیه ای با اشاره به توقیف کشتی این کشور در لیبی از سوی نیروهای خلیفه حفتر اعلام کرد: این اقدام، مهاجمان را تبدیل به اهداف مشروع خواهد کرد.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۹/۱۸ - ۱۹:۲۲   + ۷ سایت دیگر  
وزارت خارجه ترکیه امروز در بیانیه ای توقیف کِشتی این کشور توسط نیروهای وابسته به خلیفه حفتر در لیبی را به شدت محکوم کرد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۹/۱۸ - ۱۸:۱۴   + ۵ سایت دیگر  
سندی دال بر توافق امارات متحده عربی با خلیفه حفتر مبنی بر اعزام 1200 تن از شبه نظامیان سودانی به شرق لیبی افشا شده است.
تازه ترین ها   ۱۳۹۹/۰۹/۱۸ - ۱۷:۲۵   + ۶ سایت دیگر  
فارس: نیروهای وابسته به ژنرال خلیفه حفتر در لیبی اواخر دوشنبه شب مدعی رهگیری یک کشتی تجاری ترکیه با پرچم جامائیکا شدند. این کشتی عازم بندر مصراته در غرب لیبی بود. ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۹/۱۸ - ۱۶:۱۶   + ۴ سایت دیگر  
یک روزنامه قطری با بررسی آخرین تحولات جاری در صحنه لیبی و اقدام امارات در تجهیز شبه نظامیان تحت فرمان خلیفه حفتر به سامانه های پدافندی و موشک انداز نوشت که امارات همسو با مصر، به دنبال تحمیل معادله ای جدید در لیبی و مقابله با هرگونه توافق سیاسی احتمالی ناخواسته است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۹/۱۸ - ۱۱:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - نیروهای دریایی وابسته به ارتش شرق لیبی به فرمانده ای خلیفه حفتر یک کشتی تجاری به همراه 9 ملوان ترکیه را که رهسپار شهر مصراته بود، توقیف کردند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۹/۱۸ - ۱۱:۰۱   + ۵ سایت دیگر  
نیروهای موسوم به ارتش ملی لیبی به فرماندهی ژنرال خلیفه حفتر یک شناور تجاری ترکیه را در آب های لیبی در دریای مدیترانه توقیف کردند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۹/۱۸ - ۰۹:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
نیروهای ارتش ملی لیبی اعلام کردند یک کشتی متعلق به ترکیه را که با پرچم جامائیکا در حال حرکت به سوی بندر مصراته بود توقیف کرده اند.
ایران پرس   ۱۳۹۹/۰۹/۱۷ - ۱۳:۳۰    
ایران پرس: جنگ داخلی در لیبی با حملات ارتش ملی لیبی به فرماندهی خلیفه حفتر برای تصرف طرابلس و سرنگونی دولت وفاق ملی از آوریل 2019 آغاز شد و با مداخله طرف های خارجی به هواداری از دو طرف این جنگ ابعاد گسترده ای یافت.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۹/۱۷ - ۱۱:۱۰    
"فرماندهی کل ارتش لیبی" بر پایبندی کامل خود به توافق آتش بس تاکید کرد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۹/۱۲ - ۱۵:۵۱   + ۲ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- شهروندان سودانی در حال آماده سازی پرونده قضایی برای طرح در دادگاه کیفری بین المللی علیه محمد بن زاید ولیعهد ابوظبی و خلیفه حفتر مسئول دولت شرق لیبی به اتهام قاچاق انسان هستند.
برترین ها   ۱۳۹۹/۰۹/۰۹ - ۱۷:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
دیپلماسی ایرانی: ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه با برقراری روابط مختلف با کشورهای منطقه، کمک به نجات رژیم در حال سقوط بشار اسد، رئیس جمهور سوریه و عملکرد در خصوص ژنرال سلطنتی خلیفه حفتر در لیبی تجزیه شده در جنگ و ... ، نفوذ روسیه را در خاورمیانه احیا کرد. ...
مردم نیوز   ۱۳۹۹/۰۹/۰۸ - ۱۱:۴۷   + ۵ سایت دیگر  
مردم نیوز : خبرگزاری آناتولی در گزارشی به تجهیز فرمانده تشکیلات موسوم به ارتش ملی لیبی به سامانه موشکی و نقش امارات در این کار پرداخت و نوشت که احتمال دارد بار دیگر، جنگ در لیبی شعله ور شود. ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۴ - ۱۰:۲۹   + ۳ سایت دیگر  
بعد از آغاز دور دوم کنفرانس گفتگوی سیاسی لیبی، یکی از مسئولان نیروهای خلیفه حفتر اعلام کرد که کمیته 5+5 در مورد تبادل اسیران گفتگو کرده و درمورد تمهیدات لازم برای تبادل اسیران در سریع ترین زمان ممکن تلاش می کند.
مردم نیوز   ۱۳۹۹/۰۹/۰۳ - ۰۶:۵۶    
مردم نیوز : وب سایت شورای آتلانتیک آمریکا در یادداشتی نوشت: اول نوامبر، کمسیون مشترک نظامی (5+5) (نمایندگان نظامی نیروهای مسلح عرب لیبی مستقر در شرق و دولت وفاق ملی که با ارتش ملی لیبی به رهبری ژنرال خلیفه حفتر متحد هستند) برای بررسی راه های تحکیم توافق آتش بس، در شهر مرزی غدامس دیدار کرده اند ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۸/۲۲ - ۱۰:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
دولت وفاق ملی لیبی و نیرو های ژنرال خلیفه حفتر در مذاکراتی که تحت نظارت سازمان ملل متحد در تونس برگزار شد در مورد نقشه راهی که در آن برگزاری انتخابات در این کشور توافق کردند.