چهارشنبه ۰۵ مهرساعت ۰۵:۴۲Sep 2023 27
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «متمدن»

خبر آنلاین   ۱۴۰۲/۰۶/۳۰ - ۱۰:۲۹   + ۱۰ سایت دیگر  
رئیس جمهور در نشست مطبوعاتی با رسانه های خارجی و آمریکایی گفت: ایران کشوری متمدن و دارای ظرفیت های بالا در زمینه گردشگری است. در دوران پسا کرونا شاهد حضور بیش از 8 میلیون گردشگر در ایران بودیم و این عدد همچنان رو به افزایش است ...
بلاغ مازندران   ۱۴۰۲/۰۶/۲۷ - ۰۰:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
عمق تاثر و تاسف در اینجاست، آنانی که خود ریشه و هویتی ندارند، ملت متمدن و کهن کسوت ایران را با دروغ های اغواءگرایانه خود تحقیر و جسارت می کنند.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۵ - ۰۹:۴۶    
ایسنا/مازندران یک فعال فرهنگی و هنرمند مازندرانی معتقد است هنرمندان سفیران فرهنگ و متمدن یک جامعه هستند حتی برای ترویج فرهنگ صلح باید از ابزار هنر در خارج از مرزهای کشور استفاده شود.
تیک   ۱۴۰۲/۰۶/۲۵ - ۰۰:۱۰   + ۱۴ سایت دیگر  
سخنگوی وزارت امور خارجه به اقدامات امروز چند کشور معدود در اروپا و رژیم آمریکا که علاوه بر صدور بیانیه های مداخله آمیز،تحریم هایی علیه جمعی از مسئولان، نهادها، برخی رسانه های خبری ایرانی و مدیران مسؤل آنها اعمال کردند، واکنش نشان داد. ...
برترین ها   ۱۴۰۲/۰۶/۲۴ - ۲۰:۳۳   + ۱۱ سایت دیگر  
پایگاه داده ای "Mirotvorets" اوکراین اعلام کرد که کیم جونگ اون، رهبری کره شمالی همدست "جنایتکاران جنگی روسیه" است و افزود: ملت های متمدن او را به دلیل نقض حقوق بشر و باج گیری هسته ای تحریم کرده اند.
اصفهان امروز آنلاین   ۱۴۰۲/۰۶/۱۴ - ۲۲:۱۶    
آمار تلفات شامل کشته و مجروح و مصدوم شده این جنگ خاموش که شروعی نیم قرنی در کشور دارد از دو جنگ جهانی اول و دوم بیشتر است که البته هرچه دنیا متمدن تر شده و ابزارها افزایش یافته، آمار خسارات وارده نیز فزون یافته است. اصفهان امروز - حسن روانشید: ...
رسا   ۱۴۰۲/۰۶/۱۴ - ۱۲:۰۶    
ملل نیمه متمدن، غیر متمدن و انسان های دیگر هم به گونه ای از جهل و خرافات و بی خبری نسبت به وظایف خود بیزار و دنبال راه چاره هستند و نسل جدید به دنبال تفکری زلال است.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۶/۱۴ - ۱۱:۲۱    
پیاده روی اربعین در به ثمر رساندن ظرفیت های ایجاد تمدن نوین اسلامی و تسریع در امر ظهور نقش مهم و اساسی دارد اما تلاش برای عمق بخشی به این حرکت و خروج آن از اجرای یک مناسک سطحی و عادی می تواند تحقق این ظرفیت را تسریع کند.
حوزه   ۱۴۰۲/۰۶/۱۳ - ۲۳:۳۴   + ۲ سایت دیگر  
حوزه/ حجت الاسلام دمی زاده گفت: اربعین یک حرکت قدرتمند سیاسی در برابر جبهه منفور استکبار جهانی است. در دنیای متمدن امروز که شرق و غرب عالم ادعای تمدن دارند باید فهمید که همراه نبودن با مکتب حسین بن علی (ع) اوج عقب ماندگی است.
صاحب نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۰۴ - ۱۷:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
مدیر حوزه علمیه خواهران استان اصفهان با بیان اینکه یک رکن عظیم از خانواده ای که جامعه سالم و متمدن و متعالی را شکل می دهد زن است، گفت: نقش زن مسلمان در بسیاری از مسائل از جمله مسائل دینی، دفاع مقدس اجتماعی و تربیتی به ویژه در تاریخ تشیع مغفول مانده است.
کیهان   ۱۴۰۲/۰۵/۲۱ - ۲۲:۲۲   + ۳ سایت دیگر  
شاید فکرکنید که این عکس مربوط به یک پسر بازیگوش و سربه هواست که به حرف پدرش گوش نکرده است ولی کاملا در اشتباه هستید. عکس فوق روایتی تکان دهنده از جنایتی در حق کودکان در انگلستان متمدن قرن 17 الی 19 میلادی است. ...
پانا   ۱۴۰۲/۰۵/۱۸ - ۲۰:۱۲    
زنجان (پانا) - مدیرکل آموزش و پرورش استان زنجان با بیان اینکه در سال تحصیلی گذشته پوشش تحصیلی حداکثری 99/33 درصدی به دست آمده گفت استان زنجان از این حیث رتبه برتر کشور را در اختیار دارد. ...
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۵/۱۰ - ۱۱:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان اصفهان گفت: دشمن جنگ ترکیبی تمام عیار را آغاز کرده که یکی از جلوه های این موضوع دعوت به قانون شکنی است در حالی که برای خودشان ضوابط دارند اما جامعه متمدن ما را به هنجارشکنی دعوت می کنند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۵/۰۶ - ۰۹:۲۳   + ۱ سایت دیگر  
یک کارشناس لبنانی معتقد است جوهر حقیقتگرا و متمدنانه قرآن موجب هراس لابی های صهیونیستی شده و آن را تهدیدی جدی برای خود می دانند.
بسیج   ۱۴۰۲/۰۵/۰۴ - ۰۱:۰۷    
تبریز- فرمانده گردان امام حسین(ع) عجب شیر گفت: هتک حرمت به قرآن در برخی کشورهای به ظاهر متمدن نشانگر رفتارهای تعصبی، ضد دینی و ضد اخلاق بشری است.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۵/۰۳ - ۱۲:۱۶    
استاد جامعةالمصطفی العالمیه گفت: سوزاندن قرآن در کشور های مدعی حقوق بشر، چهره وحشی و غیر متمدن آنان را آشکار کرد.
حوزه   ۱۴۰۲/۰۵/۰۲ - ۱۱:۲۳   + ۳ سایت دیگر  
حوزه/ استاد و پژوهشگر جامعة المصطفی از پاکستان گفت: سخن گفتن اروپا از تمدن و حقوق بشر، فریبی بیش نیست. آنان پشتیبان هر حرکت ضد ارزش های دینی و بشری هستند و غیر متمدن ترین اقدام ها را از خود نشان می دهند.
ستاره صبح   ۱۴۰۲/۰۵/۰۲ - ۰۳:۴۳   + ۱ سایت دیگر  
فتح الله امی - پژوهشگر پیش از این در تاریخ خوانده بودیم که اقوام وحشی وقتی به کشورهای متمدن حمله یا تجاوز می کردند، یکی از اعمال وحشیانه آنها آتش زدن کتابخانه ها و آثار تمدن کشور شکست خورده بوده است ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۵/۰۱ - ۱۴:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
رئیس سارمان نظام پزشکی کشور گفت: این حرکات بسیار نادرست و زشتی که امروز در کشور های به ظاهر متمدن اروپایی شکل می گیرد که به حریم قرآن کریم که یک کتاب آسمانی است اهانت می شود این اثرات بسیار بدی بر بهداشت روانی هم مسلمانان و هم همه ادیان آسمانی دارد.
افکار نیوز   ۱۴۰۲/۰۴/۳۱ - ۱۲:۴۹   + ۲ سایت دیگر  
در طول تاریخ حاکمیت انسان متمدن بر پهنه گیتی، همواره ( مخصوصا بعد از رنسانس تفکری قرن دوازده به بعد ) تمرکز و فوکوس نواندیشان بر بهره گیری از ظرفیت انواع علوم جهت بالا بردن کیفیت زیست انسان مورد توجه و وثوق قرار گرفته است.
پایگاه خبری انتهاج   ۱۴۰۲/۰۴/۳۰ - ۱۷:۱۳   + ۱ سایت دیگر  
امام جمعه موقت یزد سرافرازی و استواری امروز جمهوری اسلامی را به برکت عاشورا خواند و با اشاره به تلاش رسمی و غیررسمی دشمن برای ضربه زدن به ارزشهای اسلامی، اهانت به قران کریم را حاصل ابتذال در کشورهای به اصطلاح متمدن اروپایی دانست.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۴/۳۰ - ۱۶:۲۰   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/یزد امام جمعه موقت یزد سرافرازی و استواری امروز جمهوری اسلامی را به برکت عاشورا خواند و با اشاره به تلاش رسمی و غیررسمی دشمن برای ضربه زدن به ارزشهای اسلامی، اهانت به قران کریم را حاصل ابتذال در کشورهای به اصطلاح متمدن اروپایی دانست.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۴/۲۳ - ۱۰:۲۳    
از جنبه بشری، این احساس انسان متمدن که دیگر به پایان راه رسیده، عاملی زیربنایی در آفرینش فضای مناسب برای پذیرش رسالت جدید، یعنی رسالت عدالت است. این احساس رسیدن به پایان راه ...
سینما سینما   ۱۴۰۲/۰۴/۱۵ - ۲۰:۳۶    
سینماسینما ، ناهید حسن زاده طعم گیلاس داستان هبوط انسان است. داستان فرود بر زمین و سرنوشتی که آدم به آدم تکرار می شود. مردی داخل اتومبیلش نشسته و در محدوده و جغرافیایی مشخص جاده ی خاکی را بالا و پایین می رود. ...
بولتن نیوز   ۱۴۰۲/۰۴/۱۴ - ۰۷:۵۷   + ۱۰ سایت دیگر  
به مفسد اقتصادی می گویند مغز اقتصادی ! به اغتشاشگران وطن فروش می گویند آزادی خواه ! به آمریکای غارتگر و خونریز می گویند متمدن دموکرات ! به فاجعه برجام می گویند فتح الفتوح ! و... به زلنسکی همجنس باز می گویند مرد میدان !
اقتصاد آنلاین / پارسینه   ۱۴۰۲/۰۴/۱۳ - ۱۱:۵۶   + ۴۹ سایت دیگر  
سخنگوی قوه قضاییه گفت: دولت سوئد نشان داد که خود را رویاروی میلیاردها مسلمان قرار داده و با پرونده سازی برای حمید نوری هم نشان داد که کفایت سیاسی لازم را برای اتخاذ تصمیمات مدبرانه و عاقلانه در صحنه داخلی و بین المللی را ندارد.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۴/۱۳ - ۰۸:۴۴    
تاریخ داستانی پیچیده و طولانی از از حمله ها، مقاومت ها، بازسازی ها و پابرجایی های یک ملت برای ساخت آینده باشکوه و پرعظمت است و نشان می دهد چگونه یک ملت و امپراتوری بزرگ و متمدن در برابر فروپاشی خود را تاب آورده است تا غنای فرهنگی خود را حفظ کند.
برترین ها / آخرین نیوز   ۱۴۰۲/۰۴/۱۲ - ۱۱:۱۱   + ۱۵ سایت دیگر  
از عکس های ترند شده در اعتراضات فرانسه خوشحالی این دختر بعد از دزدیدن لباس های فروشگاه برند زارا است.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۲/۰۴/۱۰ - ۱۳:۳۷    
پر واضح است که این اقدام گستاخانه و جسارت آمیز نشان دهنده ی منتهای سفاهت و جهالت جهان غرب و اوج استیصال و ناتوانی آنها در برابر گفتمان حیات بخش و نجات بخش دین مبین اسلام و منطق نیرومند قرآن کریم می باشد که امروزه قلب آزادیخواهان و وجدان های بیدار جهان را حتی در مرکز کشورهای اروپایی و آمریکا تسخیر ...
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۴/۱۰ - ۰۸:۲۲   + ۶ سایت دیگر  
حضرت آیت الله خامنه ای فرمودند: در حج، اسلام عملاً نشان می دهد این تمایزهایی که در دنیا وجود دارد را قبول ندارد؛ تمایز نژادی، تمایز جغرافیایی، تمایز طبقاتی. امروز کشورهای به ادعای خودشان متمدن گیرند در مسئله سیاه و سفید، در مسئله نژاد اروپایی و نژاد غیر اروپایی، در مسئله مهاجرین ...
کیهان   ۱۴۰۲/۰۴/۰۹ - ۲۱:۱۶   + ۱ سایت دیگر  
سید سعید مدنی در هفته قانون به سر می بریم. به همین مناسبت عرض می کنیم که یکی از عوامل امنیت و پیشرفت جوامع در هر عرصه و حوزه ای، قانون و عمل به آن است. علمای تاریخ و تمدن معتقدند جوامع به میزانی که قانون مدار باشند، متمدن هستند. به دیگر سخن ، تمدن با ادا و اطوار و ظاهرسازی و برند بازی و.. ...
پرسش   ۱۴۰۲/۰۴/۰۷ - ۲۰:۳۵    
در فضای مجازی رفتار مردم تانزاینا کشوری در شرق آفریقا که به دلیل فراوانی جنگل و شیرهای جنگلی مشهور است، در قبال چند قلاده شیر که در وسط جاده ارتباطی دو منطقه، استراحت کرده و موجب راه بندان شده اند، جلب توجه کرده است.
شبستان   ۱۴۰۲/۰۴/۰۳ - ۱۶:۰۳    
آیت الله عبادی با تأکید بر اینکه مقابله با مواد مخدر نیازمند مشارکت همگانی است، گفت: مواد مخدر با این همه آسیب هایی که دارد کسی که اینها را تولید، ترویج و مردم را گرفتار کرده اروپای به اصطلاح متمدن است که از هر وحشی وحشی تر هستند.
یکتا پرس   ۱۴۰۲/۰۴/۰۱ - ۰۸:۴۴   + ۴ سایت دیگر  
کتاب از عناصر مهم در دیپلماسی فرهنگی است، تردیدی وجود ندارد. به هرحال ملت های متمدن و ملت های تاریخ دار و تاریخ ساز، همیشه اهل مکتوب کردن بوده اند.
بلاغ مازندران   ۱۴۰۲/۰۳/۳۰ - ۰۸:۲۰    
عضو خبرگان رهبری گفت: التزام به قانون و مراقبت بر اجراء قانون، به عنوان یک معروف باید دغدغه نیروهای ضابط بویژه نیروی انتظامی سرافراز کشورمان باشد.
آی تی آنالایز   ۱۴۰۲/۰۳/۲۹ - ۱۳:۰۲    
سعید میرشاهی – انکارناپذیر و چشمگیر: جریمه 1.2 میلیارد دلاری اروپا علیه شرکت بزرگ فناوری آمریکایی؛ متا، صاحب فیس بوک! با این حال، این جریمه برای متا، کمتر از پیام آن اهمیت دارد. ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۲۹ - ۱۱:۴۴    
علی شریعتی را خیلی ها با جملات جعلی که به او منتسب می کنند می شناسند؛ جملاتی که نگذاشت شریعتی آن طور که بود شناخته شود. اینجا بخش هایی از نظرات شریعتی را بررسی می کنیم. از آزادیِ لَش تا دموکراسی احمق!
ایلنا   ۱۴۰۲/۰۳/۲۷ - ۱۳:۱۲    
برای انتخاب محصولات بهداشتی آقایان دچار سردرگمی شده اید؟ اگر قصد خرید این محصولات را به عنوان هدیه برای همسر یا پدر خود دارید، ما در این مقاله علاوه بر شرح محصولات بهداشتی می خواهیم توضیح دهیم که چرا بهداشت شخصی امری مهم است؟ کاملاً مشخص است که ما برای حفظ سلامتی به رعایت بهداشت نیاز داریم ...
نسیم آنلاین   ۱۴۰۲/۰۳/۲۳ - ۱۹:۱۱    
هنر ، از گذشته های دور تا به امروز مورد توجه همگان به خصوص کشور های متمدن جهان بوده و از اهمیت زیادی برخوردار بوده است.اما هنر ، به دسته های متعددی تقسیم میشود مانند عکاسی ، معماری ، نقاشی و... ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۳/۲۳ - ۱۸:۲۹    
رئیس جمهور روسیه تأکید کرد این کشور تمام تلاش خود را کرد تا بخشی از به اصطلاح دنیای متمدن شمرده شود، اما رد شد.
هانا خبر   ۱۴۰۲/۰۳/۲۲ - ۱۶:۱۴   + ۲ سایت دیگر  
شهردار تازه آباد ثلاث باباجانی با اعلام اینکه تکمیل ساختمان کتابخانه های ثلاث باباجانی از دغدغه های اصلی فرهنگی شهرداری تازه آباد است، گفت: این وضعیت زیبنده و در شأن مردم فرهنگی و متمدن شهرستان ثلاث باباجانی نیست.
رسا   ۱۴۰۲/۰۳/۲۱ - ۱۱:۵۶   + ۲۵ سایت دیگر  
استاد حوزه و دانشگاه متمدن دانستن بی حجابی را انحراف و خارج شدن از هدایت و ولایت الهی توصیف کرد.
عطنا   ۱۴۰۲/۰۳/۲۱ - ۰۷:۵۱    
عطنا - در جوامع متمدن پیش از پیدایش روزنامه، وسایل آگاهی رسانی وجود داشته و با اختراع کاغذ، آگاهی رسانی نیز تغییر کرد. با اختراع حروف متحرک صنعت چاپ شکل گرفت و زمینه انتشار روزنامه ایجاد شد. نخستین بار در اروپا،توزیع اخبار به وسیله ورق اخبار که دست نویس بود،انجام گرفت ...
خبرگزاری علمی و فناوری   ۱۴۰۲/۰۳/۱۷ - ۲۰:۲۱    
به گزارش خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری از فراشبند، امنیت یکی از مهم ترین اصول زندگی است و نخستین شرط لازم برای پیشرفت و رسیدن به توسعه پایدار برای جامعه متمدن محسوب می شود، آنچه امنیت اجتماعی را تهدید می کند. ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۱۷ - ۰۹:۱۴   + ۱ سایت دیگر  
از خیابان اصلی یا خیابان برازجان - اهرم می گذریم؛ اولین چیزی که توجه هر بیننده ای را جلب و خاطرش را بسیار آزرده می کند چسبیدن بی حد و اندازه کیسه های پلاستیکی سفیدوسیاه به حصار دور تا دور این پارک جنگلی است که انگار در یک عصر غیر متمدن زندگی می کنیم.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۴ - ۱۰:۴۶   + ۱ سایت دیگر  
شخصیت ها و نهادهای لبنانی با بیان اینکه انقلاب اسلامی سیمای متمدن و جهانی اسلام را زنده کرد، تأکید کردند که امام راحل به امت اسلامی عزت و اقتدار بخشید.
روزنامه شهروند   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۰۸:۵۹    
زمانی بود که مردم متمدن غرب تصور درستی از ساکنان بومی کشورهای دیگر نداشتند. پس برخی تصمیم گرفتند با ساختن مکان هایی به نام باغ وحش انسانی مردم بومی کشورهای مختلف را به اروپاییان متمدن معرفی کنند ...
همشهری   ۱۴۰۲/۰۲/۳۰ - ۱۶:۱۲    
پرونده ی شکار حیوانات زبان بسته طبیعت سال هاست برای انسان های متمدن بسته شده است و آنها به این نتیجه رسیده اند که با این همه پرورش دهنده گوشت، دیگر نیازی به شکار نیست. اما هنوز عده ای دست بردار نیستند.
حوزه   ۱۴۰۲/۰۲/۲۹ - ۱۴:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
حوزه/ امام جمعه خوی گفت: هدف دشمنان این است که بر مغزها تسلّط پیدا کنند، تسلّط و این مسئله برای آن ها باارزش تر از تسلّط بر سرزمین ها است.