یکشنبه ۲۱ خردادساعت ۰۱:۰۳Jun 2023 11
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «میشل عون»

ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۹ - ۰۹:۳۷   + ۴ سایت دیگر  
سفر میشل عون رئیس جمهوری سابق لبنان به دمشق و دیدار وی با بشار اسد همچنان در کانون توجه گروه های سیاسی لبنان و دیپلمات های عرب و خارجی در این کشور و تأثیر احتمالی آن بر پرونده انتخابات ریاست جمهوری قرار دارد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۷ - ۱۱:۵۲   + ۲ سایت دیگر  
برخی منابع نزدیک به رئیس جمهوری سابق لبنان تاکید کردند که در طول جنگ سوریه، رایزنی میشل عون با سران این کشور و رئیس جمهوری آن متوقف نشد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۱۶ - ۲۲:۰۷    
رئیس جمهور سوریه در دیدار میشل عون رئیس جمهور سابق لبنان با وی در دمشق،گفت: ثبات و آرامش در لبنان به نفع سوریه و منطقه است.
فردا نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۱۶ - ۱۹:۱۱    
رئیس جمهوری سوریه بر اهمیت ثبات لبنان برای کشورش و تمام منطقه تاکید کرد
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۳/۱۶ - ۱۸:۲۱    
رئیس جمهور سوریه در دیدار با میشل عون گفت که ثبات لبنان به نفع سوریه و به طور کلی منطقه است.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۶ - ۱۸:۱۴   + ۵ سایت دیگر  
رئیس جمهور سوریه که امروز در دمشق میزبان رئیس جمهور سابق لبنان است، گفت که ثبات و امنیت لبنان به نفع سوریه و عموم منطقه است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۱۶ - ۱۸:۱۳   + ۹ سایت دیگر  
رئیس جمهور سوریه که پس از 14 سال میزبان رئیس جمهور سابق لبنان بود، تأکید کرد مردم لبنان خواهند توانست مشکلات و سختی ها را پشت سر بگذارند و به ثبات دست پیدا کنند.
عصر ایران   ۱۴۰۲/۰۳/۱۶ - ۱۶:۲۶   + ۳ سایت دیگر  
میشل عون رئیس جمهوری سابق لبنان صبح امروز به همراه یکی از وزرای سابق این کشور راهی سوریه شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۳/۱۶ - ۱۵:۰۱    
رئیس جمهور سابق لبنان در سفر به سوریه قرار است با بشار اسد دیدار کند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۱۶ - ۱۴:۲۶   + ۴ سایت دیگر  
رئیس جمهور سابق لبنان در سفر به سوریه وارد مرز این کشور شد و قرار است با بشار اسد دیدار کند.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۶ - ۱۴:۲۰   + ۳ سایت دیگر  
رئیس جمهوری سابق لبنان برای دیدار با رئیس جمهوری سوریه وارد دمشق شد.
شبستان   ۱۴۰۲/۰۳/۱۶ - ۱۴:۱۸   + ۹ سایت دیگر  
میشل عون پس از 14 سال برای دیدار با بشار اسد به دمشق سفر کرد.
ایلنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۶ - ۱۳:۲۲    
رئیس جمهوری اسبق لبنان وارد سوریه شد.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۲/۰۲/۱۰ - ۱۶:۴۵   + ۴ سایت دیگر  
میشل عون با اشاره به اینکه بیروت با همکاری سوری ها، 500 هزار پناهجوی سوری را به کشورشان بازگردانده، گفت: کسی که پول داده تا در سوریه جنگ شود، باید این کشور را بازسازی کند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۲/۱۰ - ۱۶:۳۶   + ۸ سایت دیگر  
رئیس جمهور سابق لبنان درباره نقش برخی طرف ها در تلاش برای عدم بازگشت آوارگان سوری به کشورشان، افشاگری کرد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۲/۱۰ - ۱۴:۵۶    
میشل عون رئیس جمهور سابق لبنان گفت: اغلب کشور های اروپایی نمی خواهند آوارگان سوری به کشورشان بازگردند.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۱/۱۱/۰۲ - ۲۲:۳۷    
میشل عون در 30 اکتبر 2022 بعبدا، کاخ ریاست جمهوری لبنان، را ترک کرد و از آن موقع تاکنون، نمایندگان پارلمان نتوانسته اند فردی را برای جانشینی او به این کاخ بفرستند ...
مشرق نیوز   ۱۴۰۱/۱۰/۲۹ - ۱۷:۳۰   + ۶ سایت دیگر  
پارلمان لبنان امروز نیز برای یازدهمین بار متوالی نتوانست جانشین میشل عون رئیس جمهور سابق را که دوره ریاستش در اکتبر گذشته به پایان رسید، تعیین کند.
شیعه نیوز   ۱۴۰۱/۱۰/۲۹ - ۱۲:۴۷   + ۳ سایت دیگر  
فرح شقیر مدیر پروژه پورتال توسعه عربی در میدل ایست آی نوشت: لبنان یک معمای جالب از یک بحران مالی و اقتصادی است. میشل عون رئیس جمهور اسبق لبنان زمانی که هنوز در سال 2020 میلادی بر سرکار بود اظهار داشت که لبنان در مسیر جهنم قرار دارد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۰/۱۷ - ۱۶:۱۹   + ۹ سایت دیگر  
سفیر کشورمان در لبنان با رئیس جمهور پیشین این کشور دیدار و گفت وگو کرد.
شفقنا   ۱۴۰۱/۱۰/۱۲ - ۱۶:۴۵    
شفقنا- تغییر و تحولاتی در پرونده انتخاب ریاست جمهوری لبنان توسط پارلمان این کشور در سایه ناکامی در دستیابی به این موضوع از زمان پایان دوران ریاست جمهوری میشل عون در 31 اکتبر گذشته، رخ داده است. ...
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۰/۰۹ - ۰۸:۴۱   + ۵ سایت دیگر  
رئیس مجلس لبنان در واکنشی شدیداللحن از رئیس جمهور سابق کشور او را به عملی کردن وعده ساختن جهنم در لبنان متهم کرد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۹/۲۹ - ۱۳:۳۳    
از حدود دو ماه قبل که دوره ریاست جمهوری میشل عون به پایان رسید، هنوز پارلمان لبنان موفق به انتخاب رئیس جمهوری جدید نشده است و این در تاریخ لبنان بی سابقه بوده و سوالاتی را درباره دلیل ناکامی تا به امروز نمایندگان در رسیدن به توافقی در این خصوص را در ذهن ایجاد می کند.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۹/۱۷ - ۱۴:۲۸   + ۸ سایت دیگر  
پارلمان لبنان برای نهمین بار در انتخاب رئیس جمهوری جدید به عنوان جانشین میشل عون که 31 اکتبر دوره ریاست جمهوری وی به پایان رسیده، شکست خورد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۰۹/۱۴ - ۰۹:۳۴   + ۵ سایت دیگر  
رئیس جمهور سابق لبنان فراخوان میقاتی برای برگزاری جلسه دولت را مغایر با مفاد قانون اساسی دانسته و از وزرا خواست تا موضع واحدی در این زمینه اتخاذ کنند.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۱/۰۸/۲۸ - ۰۹:۳۷   + ۳ سایت دیگر  
پارلمان لبنان (پنجشنبه) گذشته برای ششمین بار در انتخاب رئیس جمهور این کشور ناکام ماند و نتوانست از این دور باطل عبور کند و جایگزینی برای میشل عون که دوره شش ساله ریاست جمهوری وی نهم آبان ماه پایان یافت پیدا کند.
نقدینه   ۱۴۰۱/۰۸/۲۵ - ۱۱:۱۵   + ۴ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری نقدینه ، پیش بینی اقتصادی و مالی کاهش نرخ دلار در لبنان چندان دوام نیاورد و از اولین روز روی کار آمدن دولت جدید، دلار به مسیر صعودی خود بازگشت و در حال حاضر به حدود 40000 پوند رسیده است که این قیمت در هفته های آخر دوره ریاست جمهوری میشل عون ثبت شده بود. ...
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۱/۰۸/۲۴ - ۲۲:۳۵    
بیش از دو هفته است ریاست جمهوری میشل عون به پایان رسیده، اما هنوز پارلمان لبنان رئیس جمهور جدید را به جای او تعیین نکرده است. پارلمان پنجمین نشست خود را برای رأی گیری و انتخاب رئیس جمهور در پنج شنبه گذشته برگزار کرد، اما همانند چهار نشست قبلی ...
شفقنا   ۱۴۰۱/۰۸/۲۳ - ۱۶:۴۰    
شفقنا- میشل عون ، رئیس جمهور و نبیه بری ، رئیس مجلس لبنان در پیام تبریک به عبداللطیف رشید ، رئیس جمهوری عراق بر تقویت مناسبات دو کشور تاکید کردند. به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از الفرات، رئیس جمهور عراق در دیدار با ادبی الحبحاب ...
شفقنا   ۱۴۰۱/۰۸/۱۹ - ۱۳:۵۰    
شفقنا-پارلمان لبنان در جلسه امروز پنجشنبه خود برای پنجمین بار در انتخاب رئیس جمهوری جدید به جای میشل عون که در 31 اکتبر گذشته دوره فعالیتش به پایان رسید، ناکام ماند. ...
افکار نیوز   ۱۴۰۱/۰۸/۱۸ - ۰۲:۵۰   + ۳ سایت دیگر  
میشل عون هشتم آبان ماه پست ریاست جمهوری لبنان را که عالی ترین مقام سیاسی این کشور می باشد پس از شش سال در مراسمی با حضور هزاران تن از مردم لبنان در مقابل کاخ بعبدا ترک و از مردم این کشور خداحافظی کرد، پستی که در اواخر آن لبنان توانست یک پیروزی دیگر را به برکت مقاومت بر رژیم صهیونیستی جشن بگیرد.
دیپلماسی ایرانی   ۱۴۰۱/۰۸/۱۷ - ۱۸:۱۵   + ۳ سایت دیگر  
میشل عون در حالی که کاخ ریاست جمهوری لبنان را ترک کرد که جانشینش هنوز مشخص نشده است. اتفاقی که خلاء قدرت را در لبنان به شدت بحران زده و آبستن بحران ها و حوادث بیشتر عمیق تر کرده است. ...
شفقنا   ۱۴۰۱/۰۸/۱۷ - ۱۲:۳۸   + ۳ سایت دیگر  
شفقنا- نبیه بری ، رئیس پارلمان لبنان با عنوان این که قدرت رئیس جمهور در توانایی او برای گردهم آوردن لبنانی ها نهفته است، تأکید کرد که نظریه دوران قدرتمند که شعار میشل عون بود، به شدت شکست خورده است. ...
خبر آنلاین   ۱۴۰۱/۰۸/۱۷ - ۰۹:۰۴    
یک هفته است که ژنرال میشل عون ، رییس جمهور سابق لبنان با پایان دوره مسئولیتش کاخ ریاست جمهوری این کشور(کاخ بعبدا) را ترک کرده و با فرمان قانونی (به ادعای خود) استعفای رییس دولت (اساساً مستعفی) نجیب میقاتی را پذیرفته و یا به گفته مخالفان ...
شفقنا   ۱۴۰۱/۰۸/۱۳ - ۱۸:۴۵   + ۱۰ سایت دیگر  
شفقنا- لبنان برای ششمین بار در تاریخ این کشور وارد دوره خلأ ریاست جمهوری شد؛ اتفاقی که موجب می شود لبنان را دولت مستعفی پیشبرد امور با اختیارات محدود اداره کند. ...
ایلنا   ۱۴۰۱/۰۸/۱۳ - ۰۶:۱۳   + ۱ سایت دیگر  
کارشناس مسائل منطقه گفت: استعفای رئیس جمهوری لبنان به دلیل پایان دوره فعالیتش بود اما ادامه بن بست می تواند یک مشکل امنیتی – اجتماعی را به وجود بیاورد.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۱/۰۸/۱۲ - ۰۸:۳۶   + ۳ سایت دیگر  
سفارت عربستان در لبنان برای آنچه نجات پیمان "طائف" نامیده است، این روزها سرگرم آماده سازی شرایط برای برگزاری کنفرانسی با حضور شخصیت های داخلی و خارجی نزدیک به ریاض است. ولید البخاری سفیر عربستان نهایت تلاش خود را کرده است که این کنفرانس پر شور به نظر برسد ...
الف   ۱۴۰۱/۰۸/۱۱ - ۱۴:۵۳   + ۱ سایت دیگر  
با خروج میشل عون از کاخ بعبدا لبنان رسما برای نخستین بار خلأ ریاست جمهوری و بحران دولت را یک جا تجربه می کند تا این کشور وارد مرحله تازه ای از بن بست سیاسی گردد.
خبر خودرو   ۱۴۰۱/۰۸/۱۰ - ۰۹:۲۹   + ۲ سایت دیگر  
یک کارشناس مسائل غرب آسیا با بیان این که اگر بن بست سیاسی در لبنان استمرار یابد چشم انداز روشنی در آینده نزدیک وجود ندارد، اظهار داشت: دولت لبنان با بی سامانی و بی ثباتی در تعیین اجزای سه گانه حاکمیت سیاسی این کشور مواجه است. ...
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۸/۰۹ - ۲۱:۳۹   + ۳ سایت دیگر  
بیروت- ایرنا- میشل عون رئیس جمهور لبنان با بیان اینکه انحلال دولت در آخرین روز حضور من در این منصب تعارضی با قانون اساسی ندارد، گفت: انتخاب رئیس جمهور جدید نیازمند توافق همه گروه های سیاسی است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۰۸/۰۹ - ۱۷:۳۷   + ۱ سایت دیگر  
محمد خواجوئی کارشناس مسائل لبنان در گفت و گو با تسنیم که به بهانه پایان دوره شش ساله ریاست جمهوری میشل عون در لبنان انجام شد گفت: لبنان طی این سال ها شاهد دو دوره متفاوت ثبات و بی ثباتی بود.
شفقنا   ۱۴۰۱/۰۸/۰۹ - ۱۶:۵۱    
شفقنا- رئیس پارلمان لبنان گفت که برای بررسی پیام رئیس جمهور این کشور، از نمایندگان پارلمان برای تشکیل جلسه دعوت خواهد کرد. به گزارش شفقنا از خبرگزاری میزان نبیه بری ، رئیس پارلمان لبنان ضمن مهم شمردن انتخاب رئیس جمهور جدید در این کشور، گفت که طی دو روز آینده برای بررسی پیام میشل عون ...
در لبنان، رئیس جمهوری از میان مسیحیان، نخست وزیر از میان اهل سنت و رئیس پارلمان از میان شیعیان انتخاب می شود.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۰۸/۰۹ - ۱۶:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
موعد شش ساله ریاست جمهوری میشل عون در لبنان امروز دوشنبه 31 اکتبر در شرایطی به اتمام رسید که هنوز رئیس جمهوری جدید انتخاب نشده است و همزمان دولت رسمی و قانونی نیز در این کشور وجود ندارد؛ این وضعیت آینده مبهمی را پیش روی لبنانی ها قرار داده است.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۸/۰۹ - ۱۳:۴۴   + ۹ سایت دیگر  
رئیس پارلمان لبنان امروز (دوشنبه) از نمایندگان خواست تا طی روز پنجشنبه نشستی را برای بررسی دستور میشل عون درباره دولت پیشبرد امور این کشور برگزار کنند.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۸/۰۹ - ۱۳:۲۷   + ۴ سایت دیگر  
معاون دبیرکل حزب الله لبنان ضمن تقدیر از اقدامات میشل عون در دوره ریاست جمهوری اش، حمایت خود را از فراخوان رئیس پارلمان برای گفتگو جهت نزدیک سازی نظرات و انتخاب رئیس جمهور اعلام کرد.
همشهری   ۱۴۰۱/۰۸/۰۹ - ۱۳:۱۳   + ۵ سایت دیگر  
دوره ریاست جمهوری میشل عون به عنوان یکی از متحدان مقاومت در لبنان با فراز و نشیب های فراوان و بحران تراشی های محور وابسته به آمریکا همراه بود که نهایتا با یک دستاورد ملی در احیای حقوق دریایی لبنان به پایان رسید.
راهبرد معاصر   ۱۴۰۱/۰۸/۰۹ - ۱۲:۴۶   + ۸ سایت دیگر  
معاون دبیرکل حزب الله با اشاره به دستاورد بزرگ مثلث ارتش و ملت و مقاومت در احیای حقوق دریایی لبنان تأکید کرد که میشل عون در نبرد با دشمن صهیونیستی و تروریسم تکفیری حامی مقاومت بود.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۸/۰۹ - ۱۲:۴۰    
بیروت- ایرنا- کمتر از 24 ساعت مانده به پایان ریاست جمهوری میشل عون شمارش معکوس برای خلأ قدرت در این نهاد آغاز شده است؛ مسئله ای که صحنه سیاسی را در سایه بحران اقتصادی و اجتماعی و عدم تشکیل دولت و عدم انتخاب رئیس جمهور جدید بدلیل کارشکنی خارجی پیچیده تر و نیاز به توافق را بیش از پیش اجتناب ناپذیر ...