دوشنبه ۳۰ فروردینساعت ۲۰:۳۶Apr 2021 19
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «اموات»

کرمان نو   ۱ ساعت پیش    
آرامستان کرمان دیگر جایی برای دفن اموات ندارد و امکان گسترش هم میسر نیست، راه نجات از این بحران راه اندازی آرامستان دیگری است اما گویا با حل نشدن دشواری های آرامستان جدید قرار است واقعا میت روی زمین بماند.
بلاغ مازندران   ۱۴۰۰/۰۱/۲۹ - ۱۸:۰۵   + ۸ سایت دیگر  
مسئول گروه جهادی تغسیل اموات کرونایی آمل گفت: سوغات مسافران برای شهرهای شمالی این بوده که ما درحال حاضر در شرایط قرمز به سر ببریم.
کرمان نو   ۱۴۰۰/۰۱/۲۹ - ۱۸:۰۰    
آرامستان کرمان دیگر جایی برای دفن اموات ندارد و امکان گسترش هم میسر نیست، راه نجات از این بحران راه اندازی آرامستان دیگری است اما گویا با حل نشدن دشواری های آرامستان جدید قرار است واقعا میت روی زمین بماند.
نصیر نیوز   ۱۴۰۰/۰۱/۲۸ - ۱۸:۵۹   + ۳ سایت دیگر  
حجت الاسلام مهدی ارتقایی روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: گروه های جهادی و مردمی و دیگر گروه های فعال در عرصه های فرهنگی- اجتماعی می توانند با پیوستن به این حرکت انقلابی، اجتماعی و خیرخواهانه در بخش های حضور در بیمارستان ها و ارائه خدمات مختلف به بیماران و کادر درمان ...
این هفته بازار سهام همچنان سرخ پوش بود و تنها در روز سه شنبه با 18هزار واحد رشد و ورود پول حقیقی ها مواجه شد. شاخص کل بورس تهران در مجموع 6هزار واحد افت کرد و همچنین تقریبا تنها صنعت با بازدهی مثبت گروه منسوجات شناخته شد. همچنین متوسط ارزش معاملات نیز با رشد پنج درصدی رو به رو شد.
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۶ - ۲۲:۱۴   + ۸ سایت دیگر  
سرپرست فرمانداری بویراحمد تاکیدکرد که خاکسپاری اموات در این شهرستان بویژه شهر یاسوج باید هشت صبح انجام شود.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۰/۰۱/۲۶ - ۱۲:۱۰   + ۴ سایت دیگر  
آمارها از فوت سه میلیون نفز از دارندگان سهام عدالت حکایت دارد، در حالی که تاکنون سهام عدالت 120 هزار نفر از اموات به وراث منتقل شده است.
شیعه نیوز   ۱۴۰۰/۰۱/۲۶ - ۱۱:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
شیعه نیوز : نماز استیجاری نمازی است که در برابر دریافت مبلغی به نیابت از مسلمان دیگر خوانده می شود. حال می تواند واجب باشد مانند نماز های قضای روزانه درگذشتگان و می تواند نماز مستحبی مانند نماز زیارت باشد. بیشتر فقیهان شیعه، نماز استیجاری را فقط به نیابت از اموات جایز می دانند ...
همشهری   ۱۴۰۰/۰۱/۲۶ - ۱۱:۲۴   + ۸۰ سایت دیگر  
آمارها از فوت سه میلیون نفز از دارندگان سهام عدالت حکایت دارد، در حالی که تاکنون سهام عدالت 120 هزار نفر از اموات به وراث منتقل شده است.
رسا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۵ - ۱۶:۳۰   + ۵ سایت دیگر  
ماه رمضان نه تنها برای انسان های زنده بلکه برای مردگان نیز ماه فیض و فضیلت است، این فراز از دعا نشان می دهد که اموات نیز در کنار سفره رحمت پروردگار بهرمند می شوند و این نشان از آن دارد که سفره رحمت الهی در ماه مبارک رمضان نه تنها برای زندگان بلکه برای مردگان نیز پهن می شود
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۱/۲۵ - ۱۵:۰۸   + ۴ سایت دیگر  
مسئول بسیج طلاب و روحانیون سپاه روح الله استان مرکزی گفت: در سطح استان مرکزی بیش از 65 طلبه بسیجی خواهر و برادر کار تغسیل اموات کرونایی را انجام می دهند و با اقدامات خود جلوه ای از ایثار و ازخودگذشتگی را به نمایش می گذارند.
نصیر نیوز   ۱۴۰۰/۰۱/۲۳ - ۰۹:۵۱   + ۷ سایت دیگر  
یدالله روحانی منش روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا بیان کرد: این خیر به نیت اموات به ویژه پدر مرحومش اقدام به این کار خیرخواهانه و آزادی زندانی کرده است. وی خاطرنشان کرد: با کمک این خیر، مرد 38 ساله و متاهلی که به علت ناتوانی در پرداخت نفقه فرزند از هفتم فروردین امسال [...]
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۲ - ۱۳:۲۸   + ۱۲ سایت دیگر  
معاون وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: تمام خانوار ملزم هستند اطلاعات و آدرس محل سکونت خود را ثبت کنند بنابراین هیچ خانواده ای نمی تواند با اطلاعات هویتی مشابه در دو محل، سکونت داشته باشد چراکه قطعا یکی از این واحدها خالی از سکنه حساب می شود و مشمول مالیات بر خانه های خالی خواهد شد.
قدس آنلاین   ۱۴۰۰/۰۱/۲۲ - ۰۹:۳۶    
روایت غساله های جهادگر [ماجرای اموات بی وارث-سالن تطهیر بانوان]
باشگاه خبرنگاران: سخنگوی ستاد سهام عدالت گفت: تا کنون سهام عدالت 120 هزار نفر از اموات به وراث منتقل شده است. حسین فهیمی، سخنگوی ستاد سهام عدالت در نشست خبری برگزاری مجامع الکترونیکی شرکت های سرمایه گذاری استانی سهام عدالت درباره تعیین تکلیف 3 میلیون سهامدار متوفی سهام عدالت بیان کرد ...
اقتصاد آنلاین / ایلنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۱ - ۱۲:۱۱   + ۶ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت سپرده گذاری مرکزی اظهار داشت: تاکنون سهام عدالت اموات به 120هزار وارث واگذار شده است و با توجه به اینکه در شرایط کرونا قرار داریم، امکان مراجعه حضوری برای واگذاری سهام عدالت اموات وجود ندارد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۱/۲۰ - ۱۳:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
مجموعه ای از عجیب ترین تابوت های جهان که اموات در آن قرار داده شده اند را مشاهده می کنید.
حوزه   ۱۴۰۰/۰۱/۲۰ - ۰۲:۳۴    
حوزه / مشارکت رزمایش مواسات مومنانه و بکارگیری ظرفیت های مردمی در این رزمایش در بیش از 8 مسجد محوری استان قزوین، پویش نذر قربانی، تغسیل اموات کرونایی، تقدیر از کارکنان آرامستان ها، پشتیبانی و حمایت از نیروهای جهادی، بخشی از فعالیت های گروه جهادی، تربیتی و تبلیغی آیینه ظهور بوده است.
بقاع نیوز   ۱۴۰۰/۰۱/۱۹ - ۱۰:۰۵    
پس از مرگ، بر اطرافیان و دیگر مؤمنان اعمالی، چون غسل، کفن، نماز و دفن و واجباتی که از میت قضاء شده، واجب است، انجام شود. اما در کنار آن انجام برخی از اعمال برای اموات مستحب نیز محسوب می شود، که از جمله آن ها صدقه دادن، دعا کردن و خواندن قرآن است. ...
تازه ترین ها   ۱۴۰۰/۰۱/۱۹ - ۰۲:۵۱   + ۶ سایت دیگر  
مهر ؛ گروه استان ها، عصمت اسماعیلی، بعد از اجرای طرح جامع هوشمند و محدودیت های کرونایی در آذر ماه سال گذشته، وضعیت کرونایی شهرستان گناوه عادی شد و روند مبتلایان و بستری ها در این شهرستان کاهش یافت و این امید که این روند ادامه یابد تقویت شد اما با عادی انگاری ها و عدم رعایت دستورالعمل های بهداشتی و ...
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۱/۱۸ - ۱۳:۵۷   + ۱۱ سایت دیگر  
جانشین ستاد مدیریت بیماری کرونای شهرداری اصفهان گفت: ممنوعیت برگزاری هرگونه مراسم در آرامستان ها ابلاغ شده و تنها تغسیل و تدفین اموات با حضور حداقلی همراهان امکان پذیر است.
ایمنا   ۱۴۰۰/۰۱/۱۸ - ۰۷:۵۰   + ۵ سایت دیگر  
مدیرعامل سازمان آرامستان های شهرداری اصفهان از ممنوعیت برگزاری هرگونه مراسم در آرامستان ها و محدودیت ورود جمعیت جهت دفن اموات بر اساس مصوبات اخیر ستاد استانی کرونا خبر داد.
کبنا نیوز   ۱۴۰۰/۰۱/۱۸ - ۰۰:۵۰   + ۲ سایت دیگر  
فرماندار کهگیلویه با بیان اینکه اجرای محدودیت هایی دو هفته ای الزام است افزود:آرایشگاه ها باید تعطیل شوند، فعالیت دفاتر ازدواج با محدودیت سه نفر مجاز و شرکت بیش از 20 نفر در مراسم تشییع اموات ممنوع می شود.
تازه ترین ها   ۱۴۰۰/۰۱/۱۷ - ۱۳:۱۵   + ۱۹ سایت دیگر  
به گزارش مهر به نقل از روابط عمومی انتشارات راه یار، دو کتاب هفت خان شستن شامل خاطرات طلاب جهادی فعال در تغسیل و تدفین اموات کرونایی و نذر نفس ؛ خاطرات گروه های جهادی شیراز در مبارزه با کرونا ، به تازگی توسط انتشارات راه یار منتشر و روانه بازار نشر شده اند. ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۱/۱۴ - ۱۸:۳۵   + ۲ سایت دیگر  
اهواز - ایرنا - استاندار خوزستان گفت: اگر در روزهای گذشته آیین های ترحیم برای اموات در برخی نقاط خوزستان انجام نمی شد، اکنون کل استان از وضعیت قرمز کرونایی خارج می شد.
مشاور اجرایی سهام عدالت اظهار داشت: جمعیت متوفیان سهام عدالت حدود دو میلیون و 600هزار نفر بود که در حال حاضر به حدود 3 میلیون نفر رسیده است.
خبر آنلاین   ۱۴۰۰/۰۱/۱۳ - ۱۸:۲۹    
بیش از 325 هزار نفر در ویروس کرونا در برزیل جان خود را از دست داده اند و بیش از 12.8 میلیون نفر هم مبتلا به کرونا شناسایی شده است.منبع: خبرگزاری دانشجو
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۱/۱۳ - ۱۷:۴۶    
به دنبال آمار بالای جانباختگان کرونایی در برزیل، مسئولان این کشور دستور دفن اموات کرونایی، در قبر های قدیمی را صادر کردند.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۰/۰۱/۱۳ - ۰۸:۳۷   + ۷ سایت دیگر  
اقتصادنیوز: مدیرعامل سازمان بهشت زهرا (س) بابیان اینکه این سازمان در روز 13 فروردین فقط برای تدفین اموات باز است، اعلام کرد: شهروندان عادی در این روز مراجعه نکنند.
طلا   ۱۴۰۰/۰۱/۱۲ - ۱۴:۱۵   + ۴۳ سایت دیگر  
سخنگوی وزارت بهداشت با اشاره به شناسایی 11750 بیمار جدید مبتلا به کرونا در شبانه روز گذشته در کشور، گفت: همچنین متاسفانه در 24 ساعت گذشته 94 تن از هموطنان خود را بر اثر ابتلا به کرونا از دست دادیم.
برترین ها / خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۱/۱۲ - ۱۴:۱۱   + ۵۳ سایت دیگر  
خبرگزاری مهر: سعید خال، مدیر عامل سازمان بهشت زهرای تهران گفت: با توجه به دستورالعمل ستاد مبارزه با کرونا مبنی بر تعطیل بودن کلیه پارک ها و بوستان های شهر تهران در روز طبیعت (13 فروردین)، سازمان بهشت زهرا (س) نیز در جهت رعایت پروتکل های بهداشتی و جلوگیری از هر گونه تجمع ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۱/۱۱ - ۱۶:۲۱   + ۳ سایت دیگر  
مشهد- ایرنا- مدیرعامل سازمان آرامستان های شهرداری مشهد گفت: هرسال حدود 10 تا 20 هزار قبر ذخیره ساخته می شود و پارسال علی رغم افزایش اموات به دلیل شیوع ویروس کرونا، از این قبور استفاده نشد.
مشهد فوری   ۱۴۰۰/۰۱/۱۱ - ۱۶:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
از سال 1355 تقریبا 300 تا 350 هزار نفر در بهشت رضا(ع) و 2 هزار نفر در بهشت جوادالائمه دفن شده اند آرامستان رضوان سال 95 افتتاح شد و از دی ماه سال 98 به عنوان یکی از واحدهای پذیرش اموات برای تغسیل آغاز به کارکرد. ...
موج رسا   ۱۴۰۰/۰۱/۱۰ - ۱۰:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
معاون فرهنگی علمیه استان زنجان از برگزاری مراسم ختم مجازی، ختم قرآن کریم برای اموات و ختم صلوات از سوی طلاب حوزه های علمیه در دوران کرونا خبرداد.
بقاع نیوز   ۱۴۰۰/۰۱/۰۹ - ۱۰:۳۵    
ویژه برنامه سال تحویل 1400 در آستان مقدس امامزاده محمد (ع) محله کن بصورت مجازی و بارعایت پروتکل های بهداشتی برگزار گردید. ویژه برنامه سال تحویل 1400 در آستان مقدس امامزاده محمد (ع) محله کن بصورت مجازی و بارعایت پروتکل های بهداشتی برگزار گردید. ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۱/۰۸ - ۱۱:۵۰   + ۱۲ سایت دیگر  
استاندار خراسان جنوبی گفت: حضور در آرامستان ها و بر سر مزار اموات و درگذشتگان، به عنوان کاری آیینی بسیار پسندیده است اما در شرایط فعلی که حفظ جان و سلامت مردم در اولویت است، تجمع در آرامستان ها خلاف مصوبات ستاد کرونا است.
وقت نیوز   ۱۴۰۰/۰۱/۰۷ - ۱۸:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
وقت نیوز - کارکنان و عوامل درگیر درپروسه کفن و دفن اموات کرونایی سازمان آرامستان های شهرداری تبریز و پاکبانان این شهرداری امروز شنبه در برابر ویروس کرونا واکسینه شد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۱/۰۷ - ۱۷:۲۷   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/آذربایجان شرقی کارکنان درگیر در پروسه کفن و دفن اموات کرونایی سازمان آرامستان های شهرداری تبریز، واکسینه شدند.
حوزه   ۱۴۰۰/۰۱/۰۷ - ۰۲:۵۷    
حوزه/ با شیوع ویروس کرونا در اسفند سال گذشته و زمانی که نیاز مبرم به حضور نیروهای جهادی در کف میدان احساس می شد، بار دیگر این طلاب جهادی بودند که در خط مقدم با تمام توان حضور پیدا کردند و از ضدعفونی در معابر و روستاها تا کمک های مومنانه و حضور در تغسیل و تدفین اموات کرونا و حتی برگزاری مراسم روضه ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۱/۰۵ - ۱۳:۳۷   + ۳ سایت دیگر  
گروه استان ها- رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: در ایام نیمه شعبان باید برای جلوگیری از افزایش آمار مبتلایان، از راه دور خیرات و نذورات را برای شادی روح اموات انجام دهید.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۱/۰۴ - ۰۹:۱۶   + ۳ سایت دیگر  
کرمانی ها برای ماه آخر سال برنامه های ویژه ای دارند. در فرهنگ عامه آنها اخلاص برای مردگان درروزهای پایانی سال تاکید شده است. کرمانی ها برای عید شیرینی های مختلفی از جمله کُماچ سِهن می پزند.
حوزه   ۱۴۰۰/۰۱/۰۳ - ۱۷:۳۷    
حوزه / دبیر مجمع جهادی طلاب حوزه علمیه قزوین گفت: حضور داوطلبانه روحانیون و طلاب در بیمارستانها و مراکز درمانی و همچنین تغسیل اموات کرونایی نشان داد که روحانیت در خدمت به مردم، خطرها را به جان می خرد.
برترین ها / فرارو   ۱۴۰۰/۰۱/۰۱ - ۱۴:۵۰   + ۵ سایت دیگر  
فرارو: هم زمان با جشن های نوروز، منداییان خوزستان هم عید پنجه را جشن گرفتند. صابئین مندایی پیروان حضرت یحیی (ع) هستند که در شهر هایی زندگی می کنند که دارای آب های جاری است تا بتوانند اعمال دینی خود شامل غسل تعمید را انجام دهند. ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۱/۰۱ - ۱۰:۳۱   + ۳ سایت دیگر  
مشهد - معاون فرهنگی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی گفت: در شرایط ویژه شیوع ویروس کرونا و دفن اموات کرونایی در غربت، طلاب مشهدی در یک اقدام جهادی شروع به تغسیل اموات کرونایی کردند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۲/۲۹ - ۱۷:۰۱    
گروه استان ها- مردم بجنورد در آخرین جمعه سال با حضور در آرامستان های این شهر در کنار شهدا٬ اموات و درگذشتگان یاد آن ها را گرامی داشته و برای داشتن سالی سرشار از سلامتی و بهروزی دعا کردند.
آفتاب نیوز   ۱۳۹۹/۱۲/۲۹ - ۱۲:۲۵    
در آخرین پنجشنبه سال 1399 مردم با شستشو و غبارروبی قبور اموات و گلزار شهدا این آیین را به جا آوردند.
خبرگزاری تابناک   ۱۳۹۹/۱۲/۲۹ - ۱۲:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
یکی از سنت های های دیرینه پیش از نوروز، یاد کردن شهدا و اموات است و ایرانیان به این مناسبت در پنجشنبه آخر سال به زیارت اهل قبور می روند. بهشت زهرا(س) تهران از صبح امروز محل زوار ارواح طیبه شهدا و خانواده های اهل قبور بود.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۲۹ - ۰۸:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
بجبنورد- ایرنا- آیین علفه یا روز اموات از آیین های دیرینه در استان های خراسان به خصوص خراسان شمالی نگین اقوام محسوب می شود که همساله در آخرین روز پنجشنبه با جمعه سال با ختم این آیین مردم این منطقه به استقبال بهار می روند.
شعار سال   ۱۳۹۹/۱۲/۲۸ - ۲۲:۲۶    
پیامبر اکرم (ص) می فرمایند میت در قبر مانند کسی است که در دریا غرق شده باشد، هرچه را دید چنگ به آن میزند، که شاید نجات یابد