سه شنبه ۲۴ فروردینساعت ۱۲:۵۲Apr 2021 13
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «ترتیل»

پیامبر (ص) خطاب به امام علی (ع) می فرمایند: یاعَلی ! سَیِّدُ الکَلامِ القُرآنُ ای علی! برترین سخن، قرآن است.
قم فردا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۴ - ۰۱:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
با توجه به شیوع ویروس کرونا در جهان و از جمله ایران امسال دومین سال است که مردم قم نمی توانند در محفل باشکوه ترتیل خو انی قرآنی حرم حضور فیزیکی پیدا کنند و با حسرت پای گیرنده های تلویزیون رأس ساعت 14:45 دل های خود را روانه حرم بانوی آب و آینه می کنند و با نوای قاریان قرآن را در منزل تلاوت می کنند.
شبستان   ۱۴۰۰/۰۱/۲۳ - ۲۳:۱۰    
تنها از اجرای طرح ضیافت الهی ویژه ماه رمضان خبر داد و گفت: دانش آموزان مازندرانی به جهت شوع کرونا و تعطیلی موقت مدارس ماه رمضان امسال هر روز از ساعت17-18 در بستر شبکه آموزشی شاد مراسم معنوی ترتیل خوانی را اجرا می کند.
شیرازه   ۱۴۰۰/۰۱/۲۳ - ۲۲:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
حجت الاسلام و المسلمین رحیم صفری گرایی گفت: برنامه جلسات ترتیل و تفسیر قرآن کریم به صورت مجازی و برخط توسط 20 گروه در اماکن متبرک استان فارس برگزار می شود.
شیرازه   ۱۴۰۰/۰۱/۲۳ - ۱۸:۰۷   + ۲ سایت دیگر  
حجت الاسلام والمسلمین سلامی گفت: وجود ویروس کرونا اجرای برنامه های حضوری را تحت الشعاع قرار داد لذا ترتیل خوانی روزانه قرآن کریم همانند سنوات گذشته باتوجه به وضعیت کرونا، اگر مجوز داده شد با حضور جمعیت و در نهایت بدون حضور جمعیت برگزار می شود و از طریق شبکه فارس و چهار سیما پخش خواهد شد.
مهرصبا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۳ - ۱۷:۴۰   + ۲ سایت دیگر  
علی نعمت الله زاده متولد 1378، بازیگر نقش حمید در فصل دوم سریال جلال 2 بود. این هنرمند جوان در خصوص آغاز فعالیت های خود به خبرنگار حوزه رادیو تلویزیون گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان ، گفت: فعالیت های من با تلاوت قرآن آغاز شد. رتبه های متعددی هم در رشته های قرائت و ترتیل مسابقات قرآنی کسب کردم ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۱/۲۳ - ۱۴:۱۷   + ۱ سایت دیگر  
مراسم جمع خوانی و ترتیل خوانی قرآن در ماه مبارک رمضان در همدان طبق تصمیمات ستاد ملی مقابله با کرونا به علت وضعیت قرمز کرونایی لغو شد .
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۳ - ۱۳:۲۴   + ۲ سایت دیگر  
بوشهر- ایرنا- ستاد ترتیل خوانی قرآن در استان بوشهر گفت: به دلیل شرایط قرمز کرونایی این شهرستان دهمین برنامه نوای ملکوت در بوشهر بدون حضور مردم برگزار می شود.
حوزه   ۱۴۰۰/۰۱/۲۳ - ۱۲:۱۸   + ۸ سایت دیگر  
سخنگوی ستاد ترتیل خوانی نوای ملکوت در استان بوشهر از برگزاری مراسم ترتیل خوانی نوای ملکوت در استان بوشهر بدون حضور مردم خبر داد.
فاش نیوز   ۱۴۰۰/۰۱/۲۳ - ۱۱:۵۷    
عملیات کربلای 10 در جبهه غرب و کردستان به اجرا درآمد. من هم در جمع رزمندگان توی تویوتا نشسته بودم و به سمت خط می رفتیم. در طول مسیر یکی از بچه ها زیر لب آیه "وجعلنا"را با لحن زیبایی زمزمه می کرد. آنچنان این آیه را با ترتیل و زیبا میخواند که بر دلم نشست. به رزمنده گفتم : قاری قرانی? ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۱/۲۲ - ۱۲:۳۱   + ۵ سایت دیگر  
معاون فرهنگی حرم حضرت معصومه(س) با اشاره به برگزاری برنامه های حرم مطهر در ماه رمضان با شعار دعوتگران حق و صبر باشیم گفت: آیین های ترتیل خوانی قرآن کریم، بیان نکات تفسیری، محفل سخنرانی، مناجات شبانگاهی و زمزم احکام با پخش از شبکه های سراسری رسانه ملی و بستر فضای مجازی دنبال می شود.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۱/۲۲ - ۱۱:۱۶   + ۱۸ سایت دیگر  
معاون فرهنگی حرم حضرت معصومه (س) با اشاره به برنامه های حرم در ماه مبارک رمضان گفت: آیین های ترتیل خوانی قرآن، بیان نکات تفسیری، سخنرانی، مناجات شبانگاهی و زمزم احکام با پخش از شبکه های سراسری رسانه ملی و بستر فضای مجازی دنبال می شود.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۱/۲۲ - ۰۰:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
پیامبر (ص) می فرمایند: فَضلُ القُرآنِ عَلی سائِرِالکَلامِ کَفَضلِ اللهِ عَلی خَلقِهِ برتری قرآن بر سایر سخنان، همانند برتری خداوند است بر بندگانش.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۱/۲۱ - ۰۰:۰۲   + ۲ سایت دیگر  
پیامبر (ص) می فرمایند: اَصدَقُ القَولِ وَ اَبلَغُ المَوعِظَةِ وَ اَحسَنُ القَصَصِ، کِتابُ اللهِ راست ترین گفتار و رساترین پندها و نیکوترین قصه ها کتاب خداست.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۱/۲۰ - ۰۰:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
امام علی (ع) می فرمایند: اَفضَلُ الذِّکرِ القُرآنُ بِهِ تُشرَحُ الصُّدورِ وَ تَستَنیرُ السَّرائِرِ برترین ذکر، قرآن است، به وسیله آن سینه ها گشوده و پوشیده ها روشن شود.
مشرق نیوز   ۱۴۰۰/۰۱/۱۹ - ۰۶:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
ترتیل صفحه 223 سوره مبارکه هود(جزء دوازدهم)
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۱/۱۹ - ۰۰:۰۳   + ۳ سایت دیگر  
امام علی (ع) می فرمایند: فیهِ رَبیعُ القُلوبِ وَیَنابیعُ العِلمِ وَ ما لِلقَلبِ جِلاءٌ غَیرُهُ قرآن بهار دل ها و چشمه های دانش است و دل را جز به وسیله آن جلایی نیست.
مشرق نیوز   ۱۴۰۰/۰۱/۱۸ - ۰۶:۴۶   + ۳ سایت دیگر  
ترتیل صفحه 222 سوره مبارکه هود(جزء دوازدهم)
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۱/۱۸ - ۰۰:۰۲    
امام علی (ع) می فرمایند: اِنَّ القُرآنَ ظاهِرُهُ اَنیقٌ وَ باطِنُهُ عَمیقٌ ظاهر قرآن شگفت انگیز و زیبا و باطنش ژرف و عمیق است.
شبستان   ۱۴۰۰/۰۱/۱۷ - ۱۲:۵۱    
معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه محقق اردبیلی از برگزاری کلاس آموزشی ترتیل خوانی قرآن کریم برای دانشجویان خواهر و برادر همزمان با ماه مبارک رمضان خبر داد.
مشرق نیوز   ۱۴۰۰/۰۱/۱۷ - ۰۶:۴۵    
ترتیل صفحه 221 سوره مبارکه یونس و هود(جزء یازدهم)
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۱/۱۷ - ۰۰:۰۳   + ۲ سایت دیگر  
پیامبر (ص) می فرمایند: حَمَلةُ القُرآنِ عُرَفاءُ اَهلِ الجَنَّةِ حاملان قرآن معروف ترین اهالی بهشت هستند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۱/۱۵ - ۰۰:۰۲   + ۴ سایت دیگر  
پیامبر (ص) می فرمایند: اَهلُ القُرآنِ اَهلُ اللهِ وَخاصَّتُهُ اهل قرآن اهل خدا و خاصان بارگاه اویند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۱/۱۴ - ۰۰:۰۲   + ۸ سایت دیگر  
پیامبر (ص) می فرمایند: اِنَّ هذَا القُرآنَ مَأدَبَةُ اللهِ فَتَعَلَّموا مَأدَبَتَهُ مَا استَطَعتُم این قرآن ادبستان خداوند است پس تا آنجا که می توانید از این ادبستان بیاموزید.
مشرق نیوز   ۱۴۰۰/۰۱/۱۲ - ۰۶:۴۶   + ۳ سایت دیگر  
ترتیل صفحه 216 سوره مبارکه یونس(جزء یازدهم)
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۱/۱۲ - ۰۰:۰۲   + ۴ سایت دیگر  
پیامبر (ص) می فرمایند: خَیرُکُم مَن تَعَلَّمَ القُرآنَ وَ عَلَّمَهُ بهترین شما کسی است که قرآن را فرا گیرد و به دیگران بیاموزد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۱/۱۱ - ۰۰:۰۱   + ۳ سایت دیگر  
پیامبر (ص) می فرمایند: مَن عَلَّمَ آیَةً فی کِتابِ اللهِ تَعالی، کانَ لَهُ اَجرُها ما تُلِیَت هر که آیه ای از کتاب خدا را به دیگری بیاموزد، پاداش آن آیه، تا زمانی که خوانده می شود به او نیز می رسد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۱/۱۰ - ۰۰:۰۴   + ۳ سایت دیگر  
امام علی (ع) می فرمایند: تَعَلَّمُوا القُرآنَ؛ فَاِنَّهُ اَحسَنُ الحَدیثِ قرآن را فرا گیرید، زیرا که قرآن نیکوترین سخن هاست.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۱/۰۹ - ۰۰:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
امام صادق (ع) می فرمایند: یَنبَغی لِلمُؤمِنِ اَن لا یَموتَ، حَتّی یَتَعَلَّمَ القُرآنَ، اَو یَکونَ فی تَعلیمِهِ شایسته است که مؤمن از دنیا نرود، مگر آن که قرآن را فرا گیرد و یا در حال آموختن آن باشد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۱/۰۸ - ۰۰:۰۱   + ۳ سایت دیگر  
پیامبر (ص) می فرمایند: اَدِّبوا اَولادَکُم عَلی ثَلاثِ خِصالٍ : حُبِّ نَبِیِّکُم وَ حُبِِّ اَهلِ بَیتِهِ وَ قِراءَةِ القُرآنِ فرزندان خود را برسه خصلت تربیت کنید، دوستی پیامبرتان و دوستی اهل بیتش و قرائت قرآن.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۱/۰۷ - ۰۰:۰۳   + ۴ سایت دیگر  
امام علی (ع) می فرمایند: حَقُّ الوَلَدِ عَلَی الوالِدِ اَن یُحَسِّنَ اسمَهُ وَ یُحَسِّنَ اَدَبَهُ وَ یُعَلِّمَهُ القُرآنَ حق فرزند برپدر این است که او را نام نیکو نهد، به خوبی تربیت کند و به او قرآن بیاموزد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۱/۰۶ - ۰۰:۰۳   + ۳ سایت دیگر  
امام صادق (ع) می فرمایند: مَن قَرَأَالقُرآنَ وَ هُوَ شابٌّ مُؤمِنٌ ، اِختَلَطَ القُرآنُ بِلَحمِهِ وَ دَمِهِ هر جوان مؤمنی که قرآن بخواند، قرآن با گوشت و خونش آمیخته گردد.
شیعه نیوز   ۱۴۰۰/۰۱/۰۵ - ۱۳:۰۲   + ۳ سایت دیگر  
صفحه 14 تلاوت ترتیل آیات 89 تا 93 سوره بقره ؛ با صدای استاد مهدی صیاف زاده (2:55)
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۱/۰۵ - ۰۰:۰۲   + ۳ سایت دیگر  
پیامبر (ص) می فرمایند: لا یُعَذِّبُ اللهُ قَلبًا وَعَی القُرآنَ خداوند قلبی را که قرآن را در خود جای داده باشد، عذاب نمی کند.
مشرق نیوز   ۱۴۰۰/۰۱/۰۴ - ۰۶:۴۶   + ۳ سایت دیگر  
ترتیل صفحه 208 سوره مبارکه یونس(جزء یازدهم)
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۱/۰۴ - ۰۰:۰۲   + ۴ سایت دیگر  
پیامبر (ص) می فرمایند: اَلقَلبُ الَّذی لَیسَ فیهِ شَیءٌ مِنَ القُرآنِ کَالبَیتِ الخَرِبِ قلبی که در آن چیزی از قرآن نباشد، همچون خانه ویران است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۱/۰۲ - ۰۱:۰۱   + ۲ سایت دیگر  
پیامبر اعظم (ص) می فرمایند: نَوِّروا بُیوتَکُم بِتِلاوَةِ القُرآنِ خانه های خود را با تلاوت قرآن نورانی کنید.
شیعه نیوز   ۱۴۰۰/۰۱/۰۱ - ۱۱:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
تلاوت سوره بقره؛ صفحه دهم با خط "عثمان طه" با صدای استاد منشاوی ، آیات 77 الی 83 (2:49)
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۱/۰۱ - ۰۰:۰۱   + ۴ سایت دیگر  
در وصیت پیامبر (ص) به امام علی (ع) آمده است: وَعَلَیکَ بِتِلاوَةِالقُرآنِ عَلی کُلِّ حالٍ یاعلی! برتو باد که در همه حال قرآن تلاوت کنی.
شیعه نیوز   ۱۳۹۹/۱۲/۳۰ - ۰۹:۱۷    
تلاوت استاد پرهیزگار، سوره بقره آیه 77 الی 83 (2:49)
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۲/۳۰ - ۰۰:۰۱   + ۲ سایت دیگر  
پیامبر (ص) می فرمایند: مَن کانَ القُرآنُ حَدیثَهُ وَ المَسجِدُ بَیتَهُ، بَنَی اللهُ لَهُ بَیتًا فِی الجَنَّةِ هرکه قرآن سخنش باشد و مسجد خانه اش، خداوند برای او خانه ای در بهشت بنا کند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۲/۲۹ - ۰۰:۰۲   + ۲ سایت دیگر  
پیامبر (ص) می فرمایند: اِنَّ هذِهِ القُلوبَ لَتَصدَاُ کَما یَصدَاُ الحَدیدُ وَ اِنَّ جِلاءَها قِراءَةُ القُرآنِ براستی این قلبها زنگار می گیرد، همان طور که آهن زنگار می گیرد، جلای قلب ها قرائت قرآن است.
شیعه نیوز   ۱۳۹۹/۱۲/۲۸ - ۰۹:۳۵    
صفحه 11 تلاوت سوره بقره؛ صفحه یازدهم با خط "عثمان طه" با صدای استاد منشاوی ، آیات 70الی 76 (2:52)
مشرق نیوز   ۱۳۹۹/۱۲/۲۸ - ۰۶:۴۶   + ۳ سایت دیگر  
ترتیل صفحه 203 سوره مبارکه توبه(جزء یازدهم)
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۲/۲۸ - ۰۰:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
پیامبر (ص) می فرمایند: اِذا اَحَبَّ اَحَدَکُم اَن یُحَدِّثَ رَبَّهُ فَلیَقرَءِ القُرآنَ هرگاه یکی از شما دوست بدارد با پروردگارش سخن بگوید، قرآن بخواند.
شیعه نیوز   ۱۳۹۹/۱۲/۲۷ - ۰۹:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
صفحه 10 سوره بقره، آیه 62 الی 69 (2:29) / ترتیل صفحه به صفحه پرهیزگار
تقریب   ۱۳۹۹/۱۲/۲۷ - ۰۹:۱۱   + ۳ سایت دیگر  
بخشی از سوره انفال از آیات 1 تا 8 در ادامه می آید.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۲/۲۷ - ۰۰:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
امام علی (ع) می فرمایند: خانه ای که در آن قرآن خوانده شود و خدا را به یاد آرند، برکتش فزونی یابد و فرشتگان به آن خانه درآیند و شیاطین از آن دوری جویند.
ایکنا   ۱۳۹۹/۱۲/۲۶ - ۱۶:۵۷    
آخرین جلسه هفتگی آموزش حفظ، ترتیل و قرائت قرآن مؤسسه فرهنگی قرآنی کریمه آل رسول(ص) در سال 99 در قم برگزار شد.