یکشنبه ۱۹ اردیبهشتساعت ۰۴:۱۱May 2021 9
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «بیماریهای عفونی»

تابا خبر   ۱۴۰۰/۰۲/۱۳ - ۱۰:۵۷   + ۲۹ سایت دیگر  
تابا؛ دکتر سیاوش وزیری متخصص بیماریهای عفونی اظهار کرد: عوارض عمومی واکسن کرونا شامل تب و لرز خفیف است که در کوتاه مدت بروز کرده و برطرف می شود و این عوارض ربطی به علائم بیماری کرونا ندارد. ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۲/۰۸ - ۱۱:۳۵   + ۱۴ سایت دیگر  
ایسنا/کرمانشاه یک متخصص بیماریهای عفونی اظهار کرد: احتمال ابتلای افرادی که واکسن کرونا زده اند به این بیماری وجود دارد، اما در صورت ابتلا علائم در این افراد بصورت خفیف بوده و یا حتی بی علامت هستند.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۲/۰۶ - ۰۸:۳۶   + ۲۱ سایت دیگر  
ایسنا/کرمانشاه یک متخصص بیماریهای عفونی اظهار کرد: بسته به وضعیت جسمانی افراد و میزان درگیری ریوی، قدرت انتقال ویروس کرونا بین حداقل دو تا سه هفته بعد از شروع علائم ادامه دارد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۲/۰۵ - ۰۹:۱۳   + ۱۲ سایت دیگر  
ایسنا/کرمانشاه یک متخصص بیماریهای عفونی با اشاره به شیوع نوع جدید ویروس کرونا موسوم به کرونای هندی در کشور هند، گفت: متاسفانه آنچه فعلا مشخص است این نوع از ویروس کرونا سرعت بالای انتقال و کُشندگی بیشتری نسبت به سایر انواع کرونا دارد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۲/۰۴ - ۱۳:۵۶   + ۱۳ سایت دیگر  
ایسنا/کرمانشاه یک متخصص بیماریهای عفونی طول دوره بیماری کرونای انگلیسی را 10 تا 14 روز اعلام کرد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۲/۰۲ - ۱۰:۲۲   + ۱۲ سایت دیگر  
ایسنا/کرمانشاه یک متخصص بیماریهای عفونی به افراد توصیه کرد، با توجه به گسترش شیوع کرونا، تا سه هفته آینده حتی المقدور از خانه خارج نشوند.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۱/۳۰ - ۰۹:۲۱   + ۱۴ سایت دیگر  
ایسنا/هرمزگان متخصص بیماری های عفونی و گرمسیری مجتمع آموزشی درمانی پیامبر اعظم(ص) بندرعباس گفت: خانواده ها فرزندان خود را بیرون نبرند، کرونای جهش یافته انگلیسی نسبت به پیک های قبلی کرونای چینی که بچه ها کمتر علامت دار و درگیر می شدند، کودکان و جوانان را نیز درگیر می کند.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۱/۳۰ - ۰۸:۲۰   + ۹ سایت دیگر  
ایسنا/کرمانشاه یک متخصص بیماریهای عفونی نامشخص بودن سیر بیماری کرونا را مهم ترین عامل برای ممنوعیت روزه برای مبتلایان کرونا عنوان کرد.
برنامه "مشاور" سه شنبه 24 فروردین با دکتر کوروس آقازاده سرهنگی پور، متخصص بیماریهای عفونی و فلوشیپ فوق تخصصی نقص ایمنی، درباره ویروس جهش یافته کرونا گفتگو کرد.
برنامه "مشاور" دوشنبه 23 فروردین با دکتر کوروس آقازاده سرهنگی پور، متخصص بیماریهای عفونی درباره وضعیت ابتلا به کرونا در کشور گفتگو کرد.
اقتصاد آنلاین / ایسنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۳ - ۰۹:۳۱   + ۱۴ سایت دیگر  
مهدویان گفت: با توجه به اینکه سیر بیماری کرونا در مبتلایان مشخص نیست، توصیه می شود مبتلایان به کرونا از روزه گرفتن خودداری کنند.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۳ - ۰۸:۲۰   + ۸ سایت دیگر  
ایسنا/کرمانشاه یک متخصص بیماریهای عفونی با اشاره به افزایش قدرت سرایت و شدت علائم در کرونای انگلیسی گفت: کرونای معمولی در مقایسه با این کرونای انگلیسی هم نجیب بود و هم آرام و این ویروس جدید سرکش موج های خانوادگی ابتلا به راه انداخته است.
برنامه "مشاور" شنبه 21 فروردین، با حضور دکتر شروین شکوهی، متخصص بیماریهای عفونی و گرمسیری به پاسخ درباره این سوال که آیا در صورت اطمینان از سلامت خود و دیگران می توانیم به دید و بازدید یکدیگر برویم یا خیر؟ توضیحاتی ارائه کرد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۲ - ۰۸:۴۰   + ۶۵ سایت دیگر  
ایسنا/کرمانشاه یک متخصص بیماریهای عفونی دوره نهفتگی کرونای انگلیسی را سه تا 14 روز اعلام کرد و افزود: بطور معمول در اکثر موارد با ورود ویروس به بدن، علائم بیماری ظرف سه تا پنج روز خود را نشان می دهد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۱ - ۱۰:۵۴   + ۳۹ سایت دیگر  
ایسنا/کرمانشاه یک فوق تخصص بیماریهای عفونی اطفال، علائم گوارشی را شایعترین علامت کرونای انگلیسی در کودکان عنوان کرد.
پیام خاوران   ۱۴۰۰/۰۱/۲۱ - ۰۰:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
متخصص بیماریهای عفونی وگرمسیری دانشگاه علوم پزشکی بیرجندگفت: متاسفانه با موج چهارم اپیدمی کرونا مواجهیم که باعث افزایش بستری های بیمارستان شده است.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۰ - ۱۰:۰۰   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا/کرمانشاه یک متخصص بیماریهای عفونی با اشاره به قدرت سرایت بالای ویروس کرونای انگلیسی گفت: همین امر موجب شده در حال حاضر شاهد موج های خانوادگی ابتلا به این نوع ویروس باشیم.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۱/۱۸ - ۰۹:۲۹   + ۴۸ سایت دیگر  
ایسنا/کرمانشاه یک متخصص بیماریهای عفونی از بیماری "گیلن باره" به عنوان عارضه جدید و خطرناک کرونای انگلیسی یاد کرد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۱/۱۷ - ۱۰:۲۶   + ۴۸ سایت دیگر  
ایسنا/کرمانشاه یک متخصص بیماریهای عفونی شایع ترین علامت حال حاضر کرونای انگلیسی را علائم گوارشی عنوان کرد.
خبر آنلاین   ۱۴۰۰/۰۱/۱۶ - ۱۱:۵۹   + ۴ سایت دیگر  
دکتر مردانی، متخصص بیماریهای عفونی و عضو کمیته کشوری ستاد کرونا گفت: با توجه به افزایش آمار بستری و تکمیل ظرفیت های بیمارستانی و "آی سی یو ها"، تا قبل از انجام واکسیناسیون عمومی تنها راه پیشگیری از کرونا رعایت دستورالعمل های بهداشتی است. منبع: اعتماد آنلاین
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۱/۱۵ - ۱۱:۲۶   + ۱۱ سایت دیگر  
یک متخصص ارشد بیماریهای عفونی در ترکیه با بیان اینکه کروناویروس مستعد جهش یافتن است هشدار داد: احتمال بروز گونه های بیشتر این ویروس وجود دارد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۱/۰۵ - ۱۱:۰۸   + ۱ سایت دیگر  
مسکو- ایرنا- سازمان حمایت از مصرف کنندگان روسیه به عنوان دست اندرکار مبارزه با بیماریهای عفونی در آن کشور اعلام از اثبات کارایی و مصونیت زایی بالای اپی واک کرونا واکسن دوم روسی خبر داد.
برترین ها / کرج رسا   ۱۴۰۰/۰۱/۰۵ - ۰۸:۵۰   + ۳۸ سایت دیگر  
خبرگزاری ایسنا: بیماری کووید-19 و آلرژی ها اغلب دارای علائم مشابهی هستند که سرفه خشک، گلو درد، سردرد و سخت نفس کشیدن از جمله آنهاست. دکتر ماریا النا روئیز از متخصصان بیماریهای عفونی در ایالات متحده گفت: بیشتر افرادی که دچار آلرژی هستند می دانند علائم آلرژی چیست ...
آنتونی فائوچی، کارشناس ارشد و رئیس بخش بیماری های عفونی در آمریکا گفت که واکسن روسی کرونا موسوم به "اسپوتنیک وی" کاملا موثر است.
برنامه "مشاوره" با دکتر شروین شکوهی، فوق تخصص بیماریهای عفونی و رئیس بخش عفونی بیمارستان لقمان درباره نکاتی که در مسافرت ایام نوروز باید به جد رعایت کرد، گفتگویی انجام داد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۲/۲۳ - ۱۲:۵۰   + ۷ سایت دیگر  
مدیرکل درمان ستاد مبارزه با مواد مخدر با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران یکی از گسترده ترین شبکه های درمان و کاهش آسیب در دنیا را دارد، گفت: در سال 99 بیش از 7428 مرکز سرپایی درمان اعتیاد در کشور داشتیم که بیش از 964 هزار و 922 نفر را تحت پوشش قرار دادند.
سلام نو   ۱۳۹۹/۱۲/۱۲ - ۰۸:۴۴   + ۳۷ سایت دیگر  
دکتر علیرضا جانبخش متخصص بیماریهای عفونی گفت: در صورت ابتلا به کرونای انگلیسی ظرف دو تا سه روز علائم شدید کرونا نمایان می شود و ریه ها درگیر می شوند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۰ - ۱۰:۲۴   + ۲۴ سایت دیگر  
ایسنا/کرمانشاه یک متخصص بیماریهای عفونی با بیان اینکه تاکنون در مطالعات انجام شده تفاوت معناداری در خصوص میزان مرگ و میر کرونای انگلیسی در مقایسه با کرونای معمولی مشاهده نشده، گفت: در حال حاضر امید به درمان و بهبود مبتلایان این نوع از کرونا بیش از 90 درصد است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۹ - ۱۲:۱۲   + ۵ سایت دیگر  
ایسنا/کرمانشاه یک متخصص بیماریهای عفونی با بیان اینکه مصرف سیگار و تریاک مانعی برای ابتلا به کرونا نیست، ترویج چنین شایعاتی را بسیار خطرناک دانست و افزود: این افراد بیش از دیگران در معرض خطر ابتلا و شدت بیماری و مرگ و میر ناشی از کرونا هستند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ - ۰۸:۰۱   + ۸ سایت دیگر  
ایسنا/کرمانشاه یک متخصص بیماریهای عفونی تاکید کرد: برای محافظت بیشتر در برابر کرونای انگلیسی توصیه می شود افراد از دو عدد ماسک سه لایه استفاده کنند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۱۲:۲۷   + ۷ سایت دیگر  
کارشناس ارشد بیماریهای عفونی در ایالات متحده معتقد است که حداقل تا سال 2022 استفاده از ماسک برای مردم این کشور ضروری است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۲ - ۱۴:۰۶   + ۵۵ سایت دیگر  
فوق تخصص بیماریهای عفونی بیمارستان دکتر مسیح دانشوری تاکید کرد: کشور در شرایط خطرناکی به لحاظ شیوع کرونا قرار دارد و اگر چنانچه هرچه سریعتر از شیوع گسترده بیماری جلوگیری نشود ممکن است تا اواخر اسفند درگیر پیک های شدیدتر بیماری شویم.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۸ - ۱۲:۴۱   + ۴ سایت دیگر  
مسکو - ایرنا- سازمان حمایت از مصرف کنندگان روسیه (دست اندر کار مبارزه با بیماریهای عفونی در روسیه) اعلام کرد که دانشجویان خارجی اجازه دارند که برای تحصیل به روسیه بازگردند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۸ - ۱۱:۰۳   + ۲ سایت دیگر  
"آنتونی فائوچی"، کارشناس ارشد بیماریهای عفونی در آمریکا جایزه یک میلیون دلاری "دن دیوید" را به خاطر "دفاع از علم" و طرفداری از واکسن هایی که اکنون در سراسر جهان برای مبارزه با پاندمی کرونا استفاده می شوند، برنده شد.
فکر اقتصادی   ۱۳۹۹/۱۱/۲۵ - ۱۰:۱۳   + ۱۳ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری فکر اقتصادی ، حالا چند روزی است که واکسن کرونا به کشور آمده و مراحل تزریق آن با اولویت کادر بهداشت و درمان آغاز شده، اما این میان سوال این است که این واکسن چه میزان و چه مدت در برابر ویروس کرونا ایمنی ایجاد می کند. ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۱/۱۱ - ۱۱:۱۸   + ۳ سایت دیگر  
کارشناس ارشد بیماریهای عفونی در ایالات متحده گفت: سویه جهش یافته کروناویروس موجب شده مواردی از ابتلای مجدد به بیماری کووید-19 در آفریقای جنوبی گزارش شود.
انتخاب   ۱۳۹۹/۱۰/۲۹ - ۱۵:۲۵    
مدیر موسسه ملی آلرژی و بیماریهای عفونی آمریکا گفت: جهش های کروناویروس ممکن است کشنده تر نباشد اما هنوز هم می تواند باعث مرگ و میر بیشتر شود.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۰/۲۹ - ۱۳:۳۳   + ۶ سایت دیگر  
مدیر موسسه ملی آلرژی و بیماریهای عفونی آمریکا گفت: جهش های کروناویروس ممکن است کشنده تر نباشد اما هنوز هم می تواند باعث مرگ و میر بیشتر شود.
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۱۰/۲۱ - ۱۶:۲۲   + ۲ سایت دیگر  
دکتر محمدرضا صالحی، متخصص بیماریهای عفونی دانشگاه علوم پزشکی تهران، از آخرین خبرها درباره واکسن می گوید.
پایگاه خبری گسترش   ۱۳۹۹/۱۰/۱۶ - ۲۳:۵۳    
دکتر مسعود مردانی متخصص بیماریهای عفونی و گرمسیری در برنامه به خانه بر میگردیم توضیح می دهد.
بهداشت نیوز   ۱۳۹۹/۱۰/۱۵ - ۲۲:۲۲    
رییس مرکز تحقیقات بیماریهای عفونی و گرمسیری دانشگاه با اشاره به این که ایمنی ایجاد شده ناشی از ویروس کرونا در خون، از ابتلای مجدد به این ویروس پیشگیری نمی کند، گفت: آنتی بادی در خون هیچ تضمینی به بهبودیافتگان کرونایی برای رفتارهای پرخطر نمی دهد.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۱۰/۱۴ - ۱۴:۳۳   + ۲۶ سایت دیگر  
رئیس مرکز تحقیقات بیماری های عفونی و گرمسیری، گفت: آنتی بادی در خون هیچ تضمینی به بهبودیافتگان کرونایی برای رفتارهای پرخطر نمی دهد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۰/۱۳ - ۱۰:۴۸   + ۷ سایت دیگر  
مدیر موسسه ملی آلرژی و بیماریهای عفونی در ایالات متحده گفت: آمریکا تصمیم انگلیس برای به تاخیر انداختن تزریق دوز دوم واکسن کووید-19 را دنبال نخواهد کرد.
اقتصاد آنلاین / پرس شیعه   ۱۳۹۹/۱۰/۱۱ - ۱۰:۵۱   + ۱۶ سایت دیگر  
رئیس مرکز کنترل و پیشگیری از بیماریها (CDC) در آمریکا پیش بینی کرد که این کشور تا پاییز سال آینده میلادی با موارد ابتلا و مرگ ناشی از بیماری کووید-19 دست و پنجه نرم خواهدکرد.
برترین ها   ۱۳۹۹/۱۰/۱۰ - ۲۰:۰۶   + ۱۱ سایت دیگر  
مردم سالاری: نتیجه آزمایش کرونای پرستاری آمریکایی، هشت روز بعد از تزریق واکسن کرونای فایزر و بایون تک ، مثبت شد. متیو دبلیو، پرستار بیمارستانی در سن دیاگو آمریکا، گفت: 6 روز پس از دریافت این واکسن، دچار لرز و بعد درد عضلانی و خستگی شدم و روز بعد، نتیجه آزمایش کرونایم مثبت شد. ...
سلامت نیوز   ۱۳۹۹/۱۰/۰۸ - ۱۳:۲۲   + ۱۰ سایت دیگر  
سلامت نیوز : اپیدمی جهانی اطلاعات غلط که به سرعت از طریق رسانه های اجتماعی و سایر رسانه ها گسترش می یابد، یک مشکل جدی برای بهداشت عمومی است. به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا ، ما تنها در حال مبارزه با بیماری همه گیر نیستیم ...
ایران آنلاین   ۱۳۹۹/۱۰/۰۶ - ۱۸:۲۳   + ۴۲ سایت دیگر  
رییس مرکز بیماریهای عفونی و گرمسیری با تاکید بر این که برخی علائم در مبتلایان به کرونا ماندگار و مزمن خواهد بود گفت: بسته به شدت بیماری اولیه و یا بستری شدن یا نشدن بیمار، نوع علائم متفاوت است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۰/۰۶ - ۱۱:۰۳   + ۲ سایت دیگر  
یک متخصص بیماریهای عفونی و طب ایرانی اسلامی با تذکر این نکته که ترس و وحشت از کرونا باعث تضعیف سیستم ایمنی بدن می شود، برخی راهکارهای مفید و مجرب طب سنتی برای پیشگیری و درمان "کرونا" را تشریح کرد.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۱۰/۰۳ - ۱۲:۲۰   + ۲ سایت دیگر  
بر اساس گزارش مرکز نظارت بر بیماریهای عفونی اروپا، گونۀ جدید ویروس کرونا قرار نیست تأثیر واکسن ها و نیز آزمایش ها را تحت الشعاع قرار دهد.