دوشنبه ۲۷ اردیبهشتساعت ۰۵:۰۶May 2021 17
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «آبخوانداری»

خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۴۰۰/۰۲/۲۰ - ۱۴:۱۶   + ۱ سایت دیگر  
اقتصاد ایران: مدیرکل دفتر کنترل سیلاب و آبخوانداری سازمان جنگل ها از مهار 98 میلیون مترمکعب از سیلاب های اخیر توسط زیرساخت های آبخیزداری و آبخوانداری خبر داد.
ایانا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۸ - ۱۶:۲۵   + ۲۴ سایت دیگر  
مدیرکل دفتر کنترل سیلاب و آبخوانداری سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور از مهار 98 میلیون مترمکعب از سیلاب های اخیر توسط زیرساخت های آبخیزداری و آبخوانداری در سطح حوزه های آبخیز کشور و بهره برداری از آن در جهت مدیریت خشکسالی خبر داد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۲/۱۵ - ۱۹:۴۵    
مدیرکل دفتر کنترل آبخیزداری سازمان جنگل ها، اجرای عملیات آبخیزداری و آبخوانداری و سرمایه گذاری در این بخش را راهی برای حفاظت از منابع پایه برشمرد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۲/۱۴ - ۰۷:۴۸   + ۳ سایت دیگر  
توجه به آبخیزداری و آبخوانداری برای مقابله با سیل از مسائل مهمی است که در گزارش ملی سیلاب سال 97 و 98 بدان تأکید شده است.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۳ - ۰۶:۲۹   + ۲ سایت دیگر  
ابوالقاسم حسین پور گفت: تغییرات اقلیم در کشور ما و شرایط اقلیمی متاثر از پدیده های جهانی آب و هوا است. در حین وقوع شرایط خشکسالی احتمال بروز سیل های مخرب وجود دارد و در هر شرایطی باید آمادگی وجود داشته باشد تا با رویکرد پیشگیرانه بتوان سیل را مدیریت کرد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۱/۳۰ - ۰۹:۳۳   + ۳ سایت دیگر  
آبخوانداری یا پخش سیلاب می تواند اقدامی موثر در مهار فرونشست زمین به عنوان یکی از خطرناک ترین مخاطرات طبیعی قرن اخیر باشد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۸ - ۱۳:۲۸   + ۳ سایت دیگر  
شهرکرد -ایرنا- اجرای طرح های آبخیزداری و آبخوانداری به عنوان یکی از برنامه های مهم دولت تدبیر و امید به منظور کاهش خشکسالی و پیامدهای آن، کاهش فرسایش خاک، کاهش رسوب و تقویت سفره های زیرزمینی و تقویت آبخوان دشت ها بوده که در هشت سال گذشته 650 سازه در استان چهارمحال و بختیاری احداث شده است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۸ - ۱۱:۳۴   + ۱۱ سایت دیگر  
جیرفت - ایرنا - مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری جنوب کرمان از همکاری بنیاد علوی در طرح های آبخیزداری و آبخوانداری مناطق محروم این منطقه خبر داد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۱/۲۰ - ۰۸:۴۳   + ۴ سایت دیگر  
مهار سیل و دستاوردهای دیگر جمع آوری آب باران با نصب سامانه های استحصال آب باران باعث شده، آبخیزداری به مطالبه جدی آبخیزنشینان در مناطق مختلف تبدیل شود.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۱/۱۸ - ۱۰:۱۵   + ۳ سایت دیگر  
وسعت 14 میلیون هکتاری اراضی مستعد آبخوانداری و پخش سیلاب، حکایت از یک امکان عظیم بالقوه برای تبدیل تهدید سیل به فرصت آبادانی و سرسبزی ایران دارد.
موسسه مطالعاتی تحریریه   ۱۴۰۰/۰۱/۱۷ - ۲۰:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
آبخوانداری به عنوان کوششی هماهنگ و موثر در توسعه پایدار منابع طبیعی و کشاورزی، دارای مزایای اقتصادی اجتماعی متعددی است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۱/۱۷ - ۱۴:۳۲   + ۳ سایت دیگر  
بیرجند - ایرنا - معاون آبخیزداری و امور مراتع و بیابان سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری گفت: با اجرای طرح آبخیزداری و آبخوانداری حوزه آبخیز نهرین شهرستان طبس با هزینه ای بالغ بر 9 میلیارد ریال، حجم آبگیری این حوزه 62 هزار و 500 مترمکعب افزایش یافت.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۱/۱۶ - ۰۷:۴۰   + ۳ سایت دیگر  
ممنوعیت واگذاری عرصه های مستعد آبخوانداری، اختصاص ردیف بودجه مشخص، شناسایی و بروز رسانی الگوهای بومی آبخوانداری، لازم است در قانون توسعه هفتم بدان توجه شود.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۱/۱۱ - ۱۳:۴۰   + ۳ سایت دیگر  
طبق بررسی ها هم اکنون 10 میلیون هکتار دیمزار رها شده در کشور وجود دارد که مدیریت صحیح این اراضی می تواند نقش موثری در خودکفایی در محصول گندم داشته باشد.
اتاق خبر 24   ۱۴۰۰/۰۱/۱۱ - ۱۰:۱۶   + ۱۰ سایت دیگر  
مدیرکل دفتر کنترل سیلاب و آبخوانداری سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور از وقوع 113 سیل کوچک و بزرگ طی یک سال گذشته در سطح حوزه های آبخیز کشور خبر داد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۱/۱۱ - ۰۸:۵۶   + ۴ سایت دیگر  
مدیرکل دفتر کنترل سیلاب و آبخوانداری سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور از وقوع 113 سیل کوچک و بزرگ طی یک سال گذشته در سطح حوزه های آبخیز کشور خبر داد.
وزارت جهاد و کشاورزی   ۱۴۰۰/۰۱/۰۸ - ۱۳:۰۷   + ۱۲ سایت دیگر  
مدیرکل دفتر کنترل سیلاب و آبخوانداری سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور از وقوع 113 سیل کوچک و بزرگ طی یک سال گذشته در سطح حوزه های آبخیز کشور خبر داد. ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۱/۰۷ - ۰۸:۰۲   + ۲ سایت دیگر  
ایرنا - سنندج - اجرای طرح آبخوانداری قروه باعث شده که سفره های زیر زمینی در دامنه ارتفاعات بدر و پریشان این شهرستان بر خلاف دشت های های قروه و دهگلان فرو نشست نداشته باشد و سالانه 30 درصد روان آب های سطحی این منطقه به سفره های زیر زمینی هدایت شود.
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۴۰۰/۰۱/۰۴ - ۱۳:۱۰   + ۷ سایت دیگر  
اقتصاد ایران: سمنان- سال 1400 در واقع بیستمین سال اعلام هشدار خشکسالی در استان سمنان محسوب می شود استانی تشنه که برای نجات آن از کم آبی، طی سال های اخیر طرح های متعدد آبخیزداری و آبخوانداری اجرا شده است.
رادیو ایران   ۱۳۹۹/۱۲/۲۴ - ۱۱:۰۰    
به گزارش شبکه رادیویی ایران، آبخیزداری مجموعه عملیاتی است که بر اساس اصول مدیریت یکپارچه حوزه آبخیز به منظور حفاظت از منابع آب و خاک اجرایی می شود و آبخوانداری نیز با مهار و نفوذ سیلاب روی عرصه های آبخوان از بروز سیلاب های مخرب جلوگیری کرده و موجب احیای منابع آب و خاک می شود. ...
ایلنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۹ - ۱۰:۵۲    
معاون اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان رضوی از اجرای طرح های آبخیزداری و آبخوانداری در خراسان رضوی با اعتباری بالغ بر 26 میلیارد تومان در سال جاری خبر داد.
ایانا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۸ - ۱۶:۵۸   + ۱۶ سایت دیگر  
وزیر جهاد کشاورزی گفت: طرح های آبخیزداری و آبخوانداری موجب احیای 38 هزار رشته قنات در کشور شده است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۷ - ۱۶:۰۸   + ۲ سایت دیگر  
سنندج - ایرنا - مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری کردستان گفت: امسال در 11 زیرحوضه هشت شهرستان استان، 130 سازه آبخیزداری و آبخوانداری با 140 میلیارد ریال اعتبار اجرا شده است.
خبر آنلاین   ۱۳۹۹/۱۲/۱۷ - ۱۴:۳۰   + ۶ سایت دیگر  
فرهاد عبدالشاه معاون آبخیزداری اداره کل منابع طبیعی وآبخیزداری استان سمنان گفت: هشت طرح آبخیزداری و آبخوان داری به ارزش 100 میلیارد ریال به مناسبت هفته منابع طبیعی و آبخیزداری دردومین روز منابع طبیعی ،آبخیزداری و آبخوانداری در استان به بهره برداری رسید.
کلام تازه   ۱۳۹۹/۱۲/۱۶ - ۲۰:۱۰    
کلام تازه | در دومین روز هفته منابع طبیعی که باعنوان آبخیزداری و آبخوانداری نام گذاری شده است مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان خراسان رضوی با حضور در شهرستان چناران بندخاکی حوزه آبخیز سوهان را افتتاح کرد.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۱۲/۱۶ - ۱۵:۴۱   + ۵ سایت دیگر  
اراک- وزیر جهاد کشاورزی گفت: تاکنون 6.2 میلیون هکتار آبخیزداری و آبخوانداری در کشور انجام شده است و پیش بینی می شود این رقم تا پایان دولت به هفت هکتار افزایش پیدا کند.
ساوالان خبر   ۱۳۹۹/۱۲/۱۶ - ۱۴:۳۸   + ۴ سایت دیگر  
معاون استاندار اردبیل گفت: به مناسبت دومین روز هفته منابع طبیعی و همزمان با سراسر کشور 16 پروژه آبخیزداری و آبخوانداری با اعتبار بیش از 8 میلیارد تومان مورد بهره برداری قرار گرفت.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۶ - ۱۳:۱۷   + ۱۲ سایت دیگر  
اراک - ایرنا - وزیر جهاد کشاورزی گفت: 6 و نیم میلیون هکتار طرح آبخیزداری و آبخوانداری در ایام خدمت دولت تدبیر و امید در کشور انجام شده است که سرمایه ارزشمندی در حوزه حفاظت آب و خاک محسوب می شود.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۱۲/۱۶ - ۱۲:۱۷   + ۱۰ سایت دیگر  
اردبیل - به مناسبت دومین روز از هفته منابع طبیعی و هم زمان با سراسر کشور 16 پروژه آبخیزداری و آبخوانداری با اعتباری بالغ بر هشت میلیارد تومان در استان اردبیل به بهره برداری رسید.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۲ - ۱۷:۲۰   + ۴ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - رییس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور گفت: چند سال اخیر با انجام فعالیت های آبخیزداری و آبخوانداری سه هزارو 800 قنات احیا، که باعث شده برخی افرادی که بر اثر خشک شدن قنات ها مهاجرت کرده بودند مجدد به زادگاه خود برگشتند.
اقتصاد ایران: مدیرکل دفتر کنترل سیلاب و آبخوان داری سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور گفت: پروژه های آبخیزداری و آبخوان داری با مسئله ترسالی و خشکسالی ارتباطی مستقیم دارند. این پروژه ها توان اکوسیستم و محیط را برای مواجهه با پدیده خشکسالی افزایش می دهند.
ایانا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۱۱:۵۹   + ۵ سایت دیگر  
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری لرستان گفت: در هفته منابع طبیعی پروژه های آبخیزداری و آبخوان داری همچنین طرح های جنگل کاری افتتاح می شود.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۱۰:۴۸   + ۲ سایت دیگر  
اصفهان- ایرنا- معاون آبخیزداری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری اصفهان گفت: طرح های آبخیزداری و آبخوانداری در این استان نسبت به سال 92 و ابتدای فعالیت دولت یازدهم بیش از 3.3 برابر افزایش یافته است.
موج   ۱۳۹۹/۱۲/۰۳ - ۱۲:۰۲   + ۶ سایت دیگر  
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اردبیل گفت: امسال بیش از 8/164میلیارد ریال اعتبار از محل صندوق توسعه ملی به اجرای طرح های آبخیزداری و آبخوانداری استان اختصاص داده شده است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۲ - ۰۹:۱۸   + ۵ سایت دیگر  
خرم آباد - ایرنا - مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری لرستان گفت: 30 میلیارد تومان از محل اعتبارات توسعه ملی برای اجرای پروژه های آبخیزداری و آبخوانداری استان اختصاص یافت.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۲/۰۱ - ۱۹:۵۲    
عملیات آبخیزداری و آبخوانداری در سطح 16 حوزه آبخیز استان اجرا می شود .
استانداری گلستان   ۱۳۹۹/۱۱/۲۶ - ۰۹:۳۷    
مدیرکل دفتر سیلاب و آبخوانداری سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری کشور از اجرای اولین پروژه ی الگویی آبخوانداری شهری در محل اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان گلستان خبر داد. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۱/۲۳ - ۱۵:۰۱    
در 60 هزار هکتار و در سه حوزه در کردستان پروژه های آبخوانداری توسط منابع طبیعی استان اجرا شده است.
سازمان مدیریت بحران   ۱۳۹۹/۱۱/۲۱ - ۱۰:۵۴    
رییس سازمان مدیریت بحران کشور با تأکید بر نقش زمین در حیات بشر گفت: در سال های اخیر و در جریان فرآیند توسعه، عوارض طبیعی زمین نادیده گرفته شده و از این بابت لطمات جبران ناپذیری به طبیعت وارد شده است که لازم است با برنامه ریزی در جهت جبران خسارات و احیای زمین تخریب شده قدم های موثری برداشته شود.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۱/۱۶ - ۱۰:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
رئیس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور گفت: ساخت این پروژه با مشارکت مردم محلی تا پایان سال اجرایی می شود و سازمان جنگل ها اعتبارات لازم این پروژه را تامین خواهد کرد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۱/۱۶ - ۰۵:۰۵   + ۹ سایت دیگر  
یک کارشناس آبخیزداری و آبخوانداری ضمن اشاره به اینکه خالی شدن آبخوان های زیرزمینی به اعتقاد کارشناسان، ابرچالش کشور در حوزه آب به شمار می رود، تصریح کرده است: در این شرایط نفوذ باران و سیلاب به درون زمین پس انداز آب در بانک زمین خواهد بود.
ایانا   ۱۳۹۹/۱۱/۱۲ - ۱۱:۱۸   + ۱۶ سایت دیگر  
مدیرکل دفتر کنترل سیلاب و آبخوانداری سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور، از تدوین برنامه آبخیزداری و آبخوانداری در گستره 26 میلیون هکتار حوزه های آبخیز مشرف به تالاب های کشور خبر داد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۱/۱۰ - ۰۹:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
سنندج - ایرنا - مدیر روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری کردستان گفت: هفت طرح آبخیزداری و آبخوانداری با بهره مندی 2هزار و 318 خانوار، همزمان با دهه مبارک فجر در استان به بهره برداری می رسد.
ایانا   ۱۳۹۹/۱۱/۰۹ - ۱۲:۰۶   + ۸ سایت دیگر  
وزیر جهاد کشاورزی گفت: در دولت تدبیر و امید، در مجموع حدود 6.2 میلیون هکتار عملیات آبخیزداری و آبخوان داری اجرا شده است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۱/۰۹ - ۱۱:۱۰   + ۱۰ سایت دیگر  
تهران- ایرنا - وزیر جهاد کشاورزی گفت: در دولت تدبیر و امید در مجموع تا کنون حدود 6.2 میلیون هکتار آبخیزداری و آبخوانداری انجام شده و امید است تا پایان دولت به هفت میلیون هکتار برسد.
استانداری گلستان   ۱۳۹۹/۱۱/۰۴ - ۱۲:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
اولین پروژه چاه جذبی آبخوان اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان گلستان در محل این اداره کل افتتاح گردید. به گزارش روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان گلستان اولین پروژه چاه جذبی آبخوان این اداره کل با حضور دکتر گرشاسبی مدیر کل دفتر آبخیزداری سازمان جنگل ها ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۱۱/۰۲ - ۱۴:۰۶   + ۲ سایت دیگر  
مدیر کل منابع طبیعی جنوب کرمان گفت: امسال 50 پروژه آبخیزداری و آبخوانداری در 7 شهرستان جنوبی کرمان، شامل 20 حوزه آبخیز اجرایی می شود.
موسسه مطالعاتی تحریریه   ۱۳۹۹/۱۱/۰۱ - ۱۱:۱۰    
طبق برآوردها ارزش اقتصادی فضای خالی آبرفتی ایران، افزون بر 12 تریلیون (12000 هزار میلارد) دلار و ارزش قنات های متروکه 50 میلیارد دلار می باشد.
وزارت جهاد و کشاورزی   ۱۳۹۹/۱۰/۲۳ - ۰۹:۲۳   + ۲۸ سایت دیگر  
میانگین آبدهی قنوات با انجام عملیات آبخیزداری و آبخوانداری در کشور حدود 3 برابر افزایش داشته است . به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی، مدیرکل دفتر سیلاب و آبخوانداری سازمان جنگل ها ...
ایلنا   ۱۳۹۹/۱۰/۲۱ - ۱۷:۲۷    
معاون آبخیزداری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان رضوی گفت: این استان دارای مناطق بسیار مناسب برای اجرای پروژه های پخش سیلاب و آبخوانداری در قالب طرح های آبخیزداری است.