سه شنبه ۳۰ شهریورساعت ۱۸:۴۵Sep 2021 21
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «آبخوانداری»

خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۶/۲۴ - ۰۷:۲۰   + ۹ سایت دیگر  
رئیس سازمان جنگل ها گفت: طبق قانون باید 100 درصد درآمدهای منابع طبیعی صرف حفاظت، احیا و آبخیزداری شود اما معمولا حدود 30درصد باز می گردد.
ایانا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۳ - ۲۲:۴۳   + ۱۴ سایت دیگر  
نائب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: باید بودجه قابل توجهی را برای اجای طرح آبخیزداری و آبخوانداری اختصاص دهیم چرا که از این طریق می توان آب مورد نیاز کشاورزی را تامین کرد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۶/۲۳ - ۱۲:۳۴   + ۳ سایت دیگر  
مدیر کل دفتر آبخوانداری سازمان جنگل ها با تأکید بر ضرورت تشکیل ستاد ملی احیای قنوات گفت: احیای قنوات با آبخیزداری در قانون برنامه هفتم توسعه برجسته شود.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۶/۲۱ - ۱۷:۵۸   + ۶ سایت دیگر  
وزیر جهاد کشاورزی گفت: تلاش خواهیم کرد در موضوع آبخیزداری وزارت نیرو را با وزارت جهاد همراه کنیم و از منابع اعتباری وزارت نیرو برای حفظ آب و خاک استفاده کنیم.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۶/۲۰ - ۰۹:۱۲   + ۲ سایت دیگر  
عضو هیئت موسس جهاد سازندگی گفت: اولین کارزاری که جمهوری اسلامی ایران در عرصه فناوری توانست، ایالات متحده آمریکا را شکست دهد، آبخوانداری و پخش سیلاب بود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۶/۱۹ - ۱۳:۱۶    
یک مقام مسئول گفت: با ایجاد زیرساخت های لازم، امکان مدیریت آبخیزداری و آبخوانداری در زمان ترسالی وجود دارد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۶/۱۷ - ۰۸:۲۲   + ۲ سایت دیگر  
مدیرکل دفتر کنترل سیلاب و آبخوانداری سازمان جنگل ها گفت: بستر سازی برای حرکت از آبخیزداری دولتی به سمت آبخیزداری مردمی امری ضروری است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۶/۱۶ - ۱۰:۰۴   + ۲ سایت دیگر  
تعادل بخشی به سفره های آب زیرزمینی با آبخیزداری و آبخوانداری در اسناد بالادستی و قوانین موضوعه به صراحت بدان اشاره شده است.
خبر آنلاین   ۱۴۰۰/۰۶/۱۴ - ۱۵:۳۸   + ۱ سایت دیگر  
حجت الاسلام اسماعیل بهرامی امام جمعه کالپوش در دیدار با جعفر مرادی حقیقی مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان سمنان به اهمیت حفظ منابع آبی و خاکی در کشور اشاره کرد و گفت: استحصال آب با اجرای بند های خاکی ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۶/۱۲ - ۱۶:۱۵   + ۴ سایت دیگر  
25 میلیارد ریال اعتبار در حوزه های آبخیزداری و آبخوانداری در شهرستان بروجن اختصاص یافت.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۶/۱۲ - ۰۸:۱۶   + ۲ سایت دیگر  
آبخیزداری و آبخوانداری از مواردی است که در سیاست های کلی نظام جمهوری اسلامی ایران ابلاغی از طرف مقام معظم رهبری دارای اهمیت فراوان است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۶/۱۰ - ۰۷:۵۴   + ۴ سایت دیگر  
آبخیزداری و آبخوانداری از مهمترین برنامه های وزیر جهاد کشاورزی به شمار می رود. در این گزارش به مروری بر دیدگاه های ساداتی نژاد در این باره می پردازیم.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۶/۰۹ - ۰۹:۱۸   + ۱ سایت دیگر  
جایگاه آبخیزداری و آبخوانداری در قوانین برنامه توسعه جمهوری اسلامی ایران حائز اهمیت است و در این گزارش به جایگاه آبخیزداری در این قوانین می پردازیم.
اتحاد خبر   ۱۴۰۰/۰۶/۰۸ - ۱۰:۵۷    
اتحادخبر: رئیس اداره منابع طبیعی شهرستان دشتستان از افتتاح 5 پروژه آبخیزداری و آبخوانداری در شهرستان به مناسبت هفته دولت خبر داد.
خبر فوری   ۱۴۰۰/۰۶/۰۷ - ۱۷:۵۲   + ۱ سایت دیگر  
اسنفدیار حسنی مقدم یکی از جمله نیازهای استان را انجام عملیات آبخیزداری، آبخوانداری و احداث سد عنوان کرد و گفت: استان لرستان در نتیجه عدم سدسازی هم از سیل وهم از خشکسالی آسیب می بینند. ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۶/۰۷ - ۱۲:۱۹   + ۱ سایت دیگر  
طبق گزارش سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور فرونشست در یک میلیون هکتار از دشت های ایران در حال وقوع است و راه پیشگیری آبخیزداری و آبخوانداری است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۶/۰۷ - ۱۱:۴۱   + ۲ سایت دیگر  
زنجان-ایرنا- مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان زنجان گفت: پنج طرح آبخیزداری و آبخوانداری از جمله پروژه چهرآباد شهرستان زنجان به عنوان بزرگترین پروژه آبخوانداری کشور افتتاح می شود.
شبستان   ۱۴۰۰/۰۶/۰۶ - ۱۳:۱۷   + ۳ سایت دیگر  
آقاجانلو از افتتاح پنج پروژه آبخیزداری و آبخونداری با اعتباری بالغ بر 331 میلیارد ریال در هفته دولت خبر دارد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۶/۰۵ - ۰۸:۱۸   + ۴ سایت دیگر  
آبخیزداری و آبخوانداری از مهمترین برنامه های تحول آفرین سید جواد ساداتی نژاد وزیر جهاد کشاورزی دولت سیزدهم در عرصه آب و منابع طبیعی به شمار می رود.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۶/۰۳ - ۱۰:۲۷   + ۳ سایت دیگر  
مرحوم پرفسور کردوانی معتقد بود که آبخیزداری از اقدامات موثر برای کنترل سیلاب است و برای مقابله با سیل سال 98 فقط کافی بود که در ارتفاعات آبخیزداری کنند.
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۶/۰۲ - ۰۹:۵۲   + ۵ سایت دیگر  
معاون آبخیزداری اداره کل منابع طبیعی استان هرمزگان از افتتاح 12پروژه آبخیزداری و آبخوانداری در استان خبرداد.
رکنا   ۱۴۰۰/۰۶/۰۱ - ۲۱:۱۲   + ۵ سایت دیگر  
رکنا: به مناسبت هفته دولت 21 پروژه آبخیزداری و آبخوانداری با اعتبار بیش از 11 میلیارد تومان درگلستان به بهره برداری می رسد
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۶/۰۱ - ۰۸:۵۴   + ۶۲ سایت دیگر  
مرحوم پروفسور پرویز کردوانی دیدگاه های جالب و قابل توجهی درباره آبخیزداری و آبخوانداری داشت. در این گزارش به مرور این دیدگاه ها می پردازیم.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۶/۰۱ - ۰۸:۲۱   + ۸ سایت دیگر  
رئیس سازمان جنگل ها با اشاره به تأمین 40 درصدی آب کشور از جنگل های زاگرس، گفت: با انجام عملیات آبخیزداری و آبخوانداری 3500 قنات کشور احیاء شده است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۵/۲۳ - ۰۹:۲۲   + ۵ سایت دیگر  
سمنان- ایرنا- رئیس اداره کنترل سیلاب و آبخوانداری اداره کل منابع طبیعی وآبخیزداری استان سمنان گفت: 244 میلیارد و 550 میلیون ریال از صندوق توسعه ملی سال 99 برای اجرای طرح در 17 حوضه آبخیز استان اعتبار صرف شد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۵/۲۲ - ۱۲:۲۲   + ۲ سایت دیگر  
دبیر کارگروه آبخیزداری کانون جهادگران گفت: آبخیزداری و آبخوانداری (پخش سیلاب) این ظرفیت را دارد که مناطق کویر مرکزی ایران را به قطب کشاورزی مبدل نماید.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۵/۱۷ - ۱۷:۱۰   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/سمنان رئیس اداره کنترل سیلاب و آبخوانداری اداره کل منابع طبیعی وآبخیزداری استان سمنان از اجرای طرح های آبخیزداری در 17 حوضه این استان با هدف کنترل سیلاب وجلوگیری از فرسایش خاک خبر داد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۵/۱۷ - ۱۳:۳۶   + ۲ سایت دیگر  
مدیر کل دفتر کنترل سیلاب و آبخوانداری سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور گفت: از مجموع 609 دشت کشور بیش از 400 دشت دارای بیلان منفی هستند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۵/۱۷ - ۰۷:۵۳   + ۴ سایت دیگر  
مسئول ایستگاه آبخوانداری معصومیه گفت: آثار و نتایج ملموس ایستگاه آبخوانداری معصومیه قم بخصوص در مهار سیل، باعث رضایت کامل کشاورزان و جوامع محلی شده است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۵/۱۶ - ۱۳:۱۱   + ۳ سایت دیگر  
آسیب شناسی سیل های چند ساله اخیر نشان می دهد عدم توجه به آبخیزداری و آبخوانداری از عوامل موثر افزایش خسارات ناشی از سیل بوده است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۵/۱۲ - ۰۷:۳۴   + ۲ سایت دیگر  
مشهد- ایرنا- معاون آبخیزداری اداره کل منابع طبیعی خراسان رضوی گفت: 75 سازه مورد استفاده در حوزه آبخیزداری و آبخوانداری ظرف یک سال اخیر در عرصه های منابع طبیعی این استان ساخته شده و مورد بهره برداری قرار گرفته است.
رویداد ایران   ۱۴۰۰/۰۵/۱۱ - ۱۴:۳۵    
مشهد پایگاه خبری رویداد ایران-عباسعلی کیانی فرد رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان سبزوار با بیان این خبر گفت پیرو بازدید میدانی و ده گردشی معاون استاندار و فرماندار ویژه سبزوار و تنی چند از مسئولین استانی و شهرستانی از پروژه بند خاکی روستای عشایری ذوالفرخ بازدید به عمل آمد که طی آن با ...
رویداد ایران   ۱۴۰۰/۰۵/۱۱ - ۱۴:۳۲    
مشهد پایگاه خبری رویداد ایران-محمود پوراکبر معاون آبخیزداری اداره کل منابع طبیعی خراسان رضوی با بیان این خبر گفت این سازه ها مشتمل بر بندهای خاکی ، سنگی ملاتی ، سنگی گابیونی، تورکینست و مرمت میباشند که با هدف مهار و پیشگیری سیلاب ، کاهش سرعت روان آبهای سطحی ، کنترل رسوب ، تثبیت مسیر آبراهه ها ...
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۰/۰۵/۱۰ - ۱۲:۴۵    
ابوالقاسم حسین پور گفت: کنترل اضافه برداشت ها، اصلاح الگوی مصرف، ارتقای بهره وری آب و توسعه زیرساخت های آبخیزداری و آبخوانداری به کمک سامانه های آبگیر باران از جمله راهکارهای نجات آب در کشور است.
نصیر نیوز   ۱۴۰۰/۰۵/۱۰ - ۰۷:۴۴   + ۶ سایت دیگر  
محمدمهدی آرتیمانی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا به بیان اهمیت اجرای طرح های آبخیزداری در حفظ آب و خاک پرداخت و افزود: نزدیک به 20 میلیون متر مکعب رواناب در حوزه های آبخیز توسط بندهای بزرگ و کوچک آبخیزداری و آبخوانداری کنترل شده در حالیکه سال گذشته 80 میلیون متر مکعب بوده است. [...]
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۹ - ۰۸:۲۶   + ۳ سایت دیگر  
اصفهان - ایرنا - مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری اصفهان گفت: با پایان مطالعات لازم، طرح های آبخیزداری و آبخوانداری امسال در 100 هزار هکتار از اراضی این استان اجرا می شود.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۵/۰۹ - ۰۷:۱۳   + ۲ سایت دیگر  
مدیرکل کنترل سیلاب و آبخونداری سازمان جنگل ها گفت: درخواست های متعددی از سوی کشاورزان و جوامع روستایی برای اجرای آبخیزداری و آبخوانداری وصول شده است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۵/۰۸ - ۰۸:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
طبق بررسی های معتبر حدود 55 درصد مساحت کشور را بیابان تشکیل می دهد. طرح های آبخیزداری و آبخوانداری از راه های موثر مقابله با بیابانزایی است.
برترین ها / فرارو   ۱۴۰۰/۰۵/۰۳ - ۰۷:۲۳   + ۳۱ سایت دیگر  
حسین شریعتمداری در روزنامه کیهان نوشت: کمتر از دو هفته به پایان دوره 8 ساله دولت آقای روحانی (دولت های یازدهم و دوازدهم) و آغاز به کار دولت سیزدهم به ریاست آقای رئیسی باقی مانده است ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۴/۳۰ - ۱۲:۳۳   + ۴ سایت دیگر  
با توجه به این واقعیت اقلیمی که سیل و خشکسالی دو روی یک سکه اند، برنامه ریزی ها باید به سمت مدیریت همزمان سیل و خشکسالی(کم آبی) با آبخیزداری سوق یابد.
استانداری گلستان   ۱۴۰۰/۰۴/۲۹ - ۰۹:۱۷   + ۲ سایت دیگر  
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری گلستان گفت: 19 بندخاکی در استان با اهدف آبخیزداری و آبخوانداری مورد بهره برداری قرار گرفت. به گزارش روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی استان گلستان ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۴/۲۷ - ۱۰:۴۰   + ۲ سایت دیگر  
رئیس اسبق سازمان جنگل ها معتقد است باید تلفیقی از دانش سنتی و فناوری های جدید آبخیزداری، برای رفع معضلاتی مثل سیل و خشکسالی توسط دولت منتخب بکار گیری شود.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۰/۰۴/۲۷ - ۰۶:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
ابوالقاسم حسین پور ضمن اعلام آمادگی برای مهار سیلاب در 8 استان گفت: فقط 20 درصد کشور تحت فعالیت طرح های آبخوانداری و آبخیزداری قرار دارند.
جام جم   ۱۴۰۰/۰۴/۲۳ - ۱۹:۴۶   + ۵ سایت دیگر  
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان در حاشیه بازدید از پروژه بند خاکی چهرآباد زنجان گفت: اجرای طرح های آبخیزداری و آبخوانداری فرصت مناسبی برای مهاجرت معکوس و اشتغالزایی روستائیان است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۴/۲۳ - ۱۱:۵۴   + ۱ سایت دیگر  
امام جمعه زنجان گفت: استحصال آب با اجرای بندهای خاکی و دیگر پروژه های آبخوانداری و آبخیزداری گزینه مناسبی است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۴/۱۹ - ۰۸:۵۰   + ۲ سایت دیگر  
یزد _ ایرنا _622 هزار و 834 هکتار طرح آبخیزداری و آبخوانداری در دولت تدبیر و امید در استان یزد اجرا شد که سرمایه ارزشمندی در حوزه حفاظت آب و خاک محسوب می شود و نشان از توجه دولت به این موضوع است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۴/۱۷ - ۰۹:۴۸    
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری چهارمحال و بختیاری گفت: اجرای طرح های آبخیزداری و آبخوانداری تنها راه نجات استان و کشور از پیامد های خشکسالی است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۴/۱۵ - ۰۸:۳۴   + ۳ سایت دیگر  
احیای حدود 100 چاه عمیق و غیر عمیق از دستاوردها و مزایای آبخوانداری و پخش سیلاب ایستگاه تحقیقاتی آموزشی و ترویجی قره چریان زنجان بوده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۴/۱۵ - ۰۷:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
اجرای طرح های آبخیزداری و آبخوانداری تنها راه نجات چهارمحال و بختیاری و کشور از پیامد های خشکسالی است.