سه شنبه ۰۷ آذرساعت ۱۶:۵۴Nov 2023 28
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «آبخوانداری»

بسیج   ۱۴۰۲/۰۹/۰۳ - ۱۲:۲۳    
مسئول سازمان بسیج مهندسین عمران و معماری کشور در راستای نخستین رزمایش ملی عمران روستا با حضور در منزل دکتر سید آهنگ کوثر پدر علم آبخوانداری کشور با این دانشمند برجسته ی ایران و جهان دیدار و گفتکو کرد.
بسیج   ۱۴۰۲/۰۹/۰۳ - ۱۲:۲۳    
مسئول سازمان بسیج مهندسین عمران و معماری کشور در راستای برگزاری نخستین رزمایش ملی عمران روستا، از مرکز تحقیقات آبخوانداری کوثر بازدید کرد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۸/۲۸ - ۰۰:۰۴   + ۲ سایت دیگر  
مدیرکل دفتر آبخیزداری و حفاظت خاک سازمان جنگل ها گفت: اجرای عملیات آبخیزداری و آبخوانداری بر کاهش خسارات سیل و به تاخیر انداختن یا رفع چالش تغییر اقلیم و افزایش دمای کره زمین تاثیر بسزایی دارد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۸/۲۶ - ۱۳:۵۰    
کارشناس حوزه آبخیزداری گفت: اجرای عملیات آبخیزداری و آبخوانداری به کاهش 75 درصدی خسارت سیل، تقویت پوشش گیاهی و جلوگیری از فرسایش خاک کمک می کند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۸/۲۳ - ۱۳:۵۶   + ۱ سایت دیگر  
قزوین- معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه ای استاندار قزوین گفت: طرح های آبخیزداری و آبخوانداری باید با سرعت خوبی در استان اجرا شود.
وزارت جهاد و کشاورزی   ۱۴۰۲/۰۸/۱۷ - ۲۱:۵۸   + ۲ سایت دیگر  
در ادامه بررسی لایحه آبخیزداری و آبخوانداری در کمیسیون زیربنایی صنعت و محیط زیست دولت، ماده 3 لایحه مذکور مبنی بر تشکیل شورای عالی آب، منابع طبیعی و آبخیزداری به تصویب رسید. ...
ایانا   ۱۴۰۲/۰۸/۱۳ - ۱۲:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
آبخوان آب بید سربیشه در کنترل سیلاب در پایین دست و پیدایش پوشش گیاهی مناسب و ایجاد منطقه توریستی تاثیر بسزایی دارد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۸/۱۱ - ۱۶:۳۱    
کارشناس آبخیزداری گفت: اجرای عملیات آبخیزداری و آبخوانداری علاوه بر حفظ پوشش گیاهی در کاهش 70 درصدی خسارت سیل تاثیر بسزایی دارد.
ایلنا   ۱۴۰۲/۰۸/۱۰ - ۱۲:۲۹   + ۲۱ سایت دیگر  
مدیرکل دفتر آبخیزداری و حفاظت خاک سازمان منابع طبیعی کشور افزود: در سالهای اخیر تاکید بر اجرای طرح های آبخیزداری و آبخوانداری با هدف تأمین امنیت زیستی، غذایی و انرژی کشور بوده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۸/۰۹ - ۰۷:۳۸   + ۷ سایت دیگر  
بسیاری از کارشناسان براین باورند که با توجه به موضوع تغییر اقلیم، اجرای عملیات آبخیزداری و آبخوانداری راه حلی مناسب برای کاهش خسارات سیل محسوب می شود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۷/۳۰ - ۱۲:۵۲    
معاون منابع طبیعی کرمان گفت: فعالیت های آبخوانداری و آبخیزداری جزو راهکار های مؤثر و زیربنایی در زمینه پیشگیری از خسارات ناشی از سیل است.
بازدید از ایستگاه پخش سیلاب و آبخوانداری تاسران کبودراهنگ در بازدید اعضاء واحد تحقیقات آبخیزداری از ایستگاه پخش سیلاب و آبخوانداری تاسران کبودراهنگ و شبکه سازه ها و کانال های زیرمجموعه آن، موارد خاص تخریب کانال ها مورد بررسی قرار گرفت. ...
آنا   ۱۴۰۲/۰۷/۱۶ - ۱۶:۳۲   + ۵ سایت دیگر  
طبق لایحه برنامه هفتم توسعه، سرمایه گذاری خیران در طرح های آبرسانی و اجرای عملیات آبخیزداری و آبخوانداری به عنوان هزینه قابل قبول مالیاتی محسوب می شود.
وزارت جهاد و کشاورزی   ۱۴۰۲/۰۷/۰۵ - ۱۲:۴۵   + ۵ سایت دیگر  
رییس کمیسیون کشاورزی مجلس اعلام کرد: براساس مصوبه برنامه هفتم توسعه و بودجه 1402 بخش خصوصی می تواند در اجرای طرح ها آبخیزداری و آبخوانداری فعالیت کند . ...
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۵ - ۰۹:۲۴   + ۱۰ سایت دیگر  
اردبیل - ایرنا - دادستان مرکز استان اردبیل اعلام کرد: بررسی عملکرد مدیران در کنترل بحران آب متاثر از پدیده های خشکسالی یا ترسالی، مهار روان آب ها و طراحی و پیاده سازی الگوهای آبخیزداری و آبخوان داری در دستور کار معاونت پیگیری حقوق عامه دادستانی است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۶/۳۰ - ۱۶:۵۳    
معاون آبخیزداری منابع طبیعی کرمان، اجرای عملیات آبخیزداری و آبخوانداری را تنها راه حفظ منابع آب و خاک کشور در این استان خواند.
در ابتدای این نشست محمد فرامرز، مدیرکل دفتر کنترل سیلاب و آبخوانداری گفت: تاکنون بیش از 7217 مورد سیل در کشور ثبت شده است که علاوه بر تلفات جانی، خسارات مالی زیاد ی نیز به کشور وارد شد ه است ...
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۱ - ۱۳:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
سنندج- ایرنا- معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کردستان گفت: مدیریت عالی استان نگاه مثبتی به اجرای پروژه های آبخیزداری و آبخوانداری دارد و از این طرح ها با قدرت حمایت می کند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۶/۱۴ - ۱۱:۰۰   + ۳ سایت دیگر  
اجرای عملیات آبخیزداری و آبخوانداری در حوزه آبخیز ها بهترین راه پیشگیری از بحران فرونشست زمین در کشور است.
هانا خبر   ۱۴۰۲/۰۶/۰۵ - ۲۱:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
عملیات احداث پروژه آبخیزداری و آبخوانداری روستای قاملوی قروه به نام شهید مدافع حرم منوچهر سعیدی آغاز شد.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۵/۱۵ - ۰۰:۴۶   + ۲ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد : ظرفیت بازچرخانی پساب در تصفیه خانه های استان اردبیل 35 میلیون متر مکعب در سال است، اما کاربردی شدن آن منوط به هدایت صنایع به استفاده از بازچرخانی فاضلاب است ...
موج رسا   ۱۴۰۲/۰۳/۲۴ - ۲۱:۳۱    
رئیس اداره کنترل سیلاب و آبخوانداری استان زنجان گفت: سال گذشته در سطح استان در حدود 24 هزار هکتار از حوزه های آبخیز؛ عملیات آبخیزداری و آبخوانداری اجرا شده است .
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۲۳ - ۱۴:۰۳    
با توجه به سیل خیز بودن استان و کاهش منابع آبی، اجرای عملیات آبخیز داری و آبخوانداری در حوزه سیلاب ها می تواند کمک شایانی در جمع آوری این سیلاب ها و تزریق آن به سفره های زیر زمینی کند.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۸ - ۱۳:۲۸   + ۷ سایت دیگر  
رئیس سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری کشور با اشاره به اهمیت اقدامات آبخیزداری و آبخوانداری در جلوگیری از فرسایش خاک گفت: در حال حاضر در کشور کار مطالعات آبخیزداری 20 میلیون هکتار از عرصه های منابع طبیعی انجام شده و برنامه ریزی برای اجرای آن را در دستور کار قرار داده ایم.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۱۷ - ۱۵:۵۶   + ۳ سایت دیگر  
مدیرکل دفتر کنترل سیلاب و آبخوانداری سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور گفت: 2 هزار و 369 میلیارد تومان اعتبار برای اجرای طرح های آبخیزداری در برنامه هفتم توسعه پیش بینی شده است.
وزارت جهاد و کشاورزی   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۱۴:۳۳   + ۱۸ سایت دیگر  
رییس مرکز بین المللی حوزه های جامع آبخیز و منابع زیستی در مناطق خشک و نیمه خشک اعلام کرد: امسال با همکاری دفتر کل حفاظت خاک و آبخیزداری و دفتر کنترل سیلاب و آبخوانداری برای 16 استان کشور برنامه توانمندسازی جوامع محلی، توجه به انسجام سازمانی و مدیریت جامع حوزه های آبخیز برنامه ریزی شده است. ...
موج   ۱۴۰۲/۰۳/۰۴ - ۱۹:۰۹    
کارشناسان دفتر کنترل سیلاب و آبخوانداری معاونت آبخیزداری سازمان جنگلها مراتع و آبخیزداری کشور از پروژه های استان قزوین در طرح فاقد سد بازدید داشتند.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۲/۱۹ - ۰۰:۱۹    
معاون آبخیزداری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری اصفهان گفت: تخصیص اعتبار از محل صندوق توسعه ملی برای اجرای طرح های آبخیزداری و آبخوانداری این استان اهمیت بالایی دارد، زیرا هزینه تکمیل این پروژه ها در سال های اخیر افزایش چشمگیری یافته است و تخصیص های موجود جوابگو نیست.
پانا   ۱۴۰۲/۰۲/۱۷ - ۱۱:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
تهران (پانا) - مدیر کل دفتر کنترل سیلاب و آبخوان داری سازمان منابع طبیعی اعلام کرد، اجرای پروژه آبخیزداری و اختصاص 2369 میلیارد تومان از محل تهاتر حوزه نفت، به این بخش، مهم ترین برنامه ها ما برای سال جاری است. ...
ایلنا   ۱۴۰۲/۰۱/۲۶ - ۰۹:۰۵   + ۵ سایت دیگر  
سرپرست اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری لرستان گفت: اجرای عملیات آبخیزداری، آبخوانداری و پخش سیلاب در استان در سطح 620 هزار هکتار انجام گرفته است که حجم سازه های عملیات کنترل فرسایش، سیل و رسوب در سطح فوق معادل 200 میلیون متر مکعب است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۱/۲۰ - ۲۳:۴۲    
رحیمی نیا بر برنامه ریزی برای اجرای پروژه ها ی آبخیزداری و آبخوانداری در بالادست شهر جیرفت با هدف کنترل سیلاب ورودی به شهر تأکید کرد.
مازنی نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۲۲ - ۱۸:۰۱   + ۷ سایت دیگر  
رضا علیخانی در نشست آبخیزداری و آبخوانداری با بیان اینکه در مازندران ذخیره آبی شش میلیارد متر مکعب است که 4 و نیم میلیارد آب های سطحی یک و نیم میلیارد مترمکعب نیز زیر زمینی است، اظهار کرد: با وجود اینکه در استان 88 درصد روان آب از کنار زمین های کشاورزی جریان دارد، اما به دلیل [...]
ایانا   ۱۴۰۱/۱۲/۰۹ - ۱۷:۰۰   + ۱۶ سایت دیگر  
رئیس سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری گفت: در قالب برنامه هفتم و هشتم توسعه باید فعالیت های آبخیزداری و آبخوانداری را به پایان برسانیم.
ایانا   ۱۴۰۱/۱۲/۰۸ - ۱۵:۵۳    
کشورمان طی سالیان گذشته با بحران خشکسالی و مدیریت نامناسب منابع آبی روبرو بوده است، از طرف دیگر با توجه به افزایش جمعیت و لزوم افزایش درآمدهای ارزی؛ توسعه کشاورزی امری مبرهن است. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۲/۰۷ - ۱۱:۵۵    
اجرای طرح آبخیزداری و آبخوانداری یکی از اره حل های ویژه برای عبور و حل بحران کم آبی در باغات استان است.
سفیر افلاک   ۱۴۰۱/۱۱/۰۲ - ۱۰:۰۴    
معاون منابع طبیعی و آبخیزداری لرستان گفت: همزمان با دهه فجر، 12 پروژه آبخیزداری و آبخوانداری در لرستان افتتاح و کلنگ زنی می شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۰/۲۸ - ۱۷:۴۵    
عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس گفت: آبخیزداری و آبخوانداری در کشور نیازمند قانون مستقل، تخصیص بودجه مشخص و نگاه همه جانبه به فرایند های آن است.
استانداری کرمانشاه   ۱۴۰۱/۱۰/۲۷ - ۰۹:۲۶   + ۵ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کرمانشاه؛ "مهندس طهماسب نجفی" در نشست قرارگاه آبخیزداری و آبخوانداری استان که با حضور مدیران عضو برگزار شد؛ اظهار کرد: متاسفانه تداوم خشکسالی ها و مدیریت ضعیف در زمینه مصرف منابع آبی موجود ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۰/۲۷ - ۰۹:۱۰   + ۱۴ سایت دیگر  
مدیرکل دفتر کنترل سیلاب و آبخوانداری سازمان منابع طبیعی کشور گفت: اجرای عملیات آبخیزداری بجز مدیریت سیلاب و کاهش خسارت ناشی از سیل، باعث تغذیه سفره های زیرزمینی نیز می شود.
هانا خبر   ۱۴۰۱/۱۰/۱۰ - ۱۷:۱۴   + ۳ سایت دیگر  
فرماندار گیلانغرب از تشکیل قرارگاه آبخیزداری و آبخوانداری برای اولین بار در این شهرستان به منظور کنترل فرسایش خاک، ذخیره نزولات آسمانی، تقویت سفره های آب زیرزمینی، کنترل سیلاب ها و رواناب های سطحی و همچنین مقابله با خشکسالی خبر داد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۰/۰۷ - ۰۰:۳۱    
مسئولان بخش کشاورزی براین باورند که با وجود اثرگذاری اجرای عملیات آبخیزداری در تقویت سفره های زیرزمینی، این موضوع مورد بی توجهی قرار گرفته است.
وزارت جهاد و کشاورزی   ۱۴۰۱/۰۹/۳۰ - ۱۰:۲۷   + ۴ سایت دیگر  
رئیس سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری کشور، از اجرای طرح های احیا و تعادل بخشی با هدف حفظ منابع آب موجود در کشور خبر داد و گفت: در این راستا مبلغ 106 میلیارد تومان از محل اعتبارات تملک دارایی برای استان فارس در نظر گرفته شده است که 5 میلیارد آن جهت مطالعه و اجرای طرح های آبخیزداری و آبخوانداری اختصاص ...
میلاد لارستان   ۱۴۰۱/۰۹/۲۷ - ۱۱:۴۲    
حمایت از سرمایه گذاران شهرستان و تامین اعتبار برای تکمیل بندهای خاکی، سنگی و مرمت حوضچه های تغذیه مصنوعی و مطالعه کنترل سیلاب و آبخوانداری حوزه لارستان از مهمترین موضوعات مطرح شده در این دیدار بود.
بلاغ مازندران   ۱۴۰۱/۰۹/۲۵ - ۱۱:۴۴    
رئیس جامعه بسیج کشاورزی با اشاره به اینکه به زودی پشتیبانی تولید به طرح همگام با بسیج کشاورزی افزوده می شود گفت: این برنامه شامل تولید آب، آبخیزداری، آبخوانداری و کمک به مصرف بهینه آب در بخش کشاورزی است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۹/۱۴ - ۱۲:۵۵   + ۱۰ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: اجرای طرح های آبخیزداری و آبخوانداری در حفاظت خاک اهمیت فراوانی دارد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۹/۱۰ - ۱۶:۴۸   + ۲ سایت دیگر  
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان سمنان گفت: اجرای طرح های آبخیزداری و آبخوانداری در چهار میلیون هکتار باقیمانده حوضه آبخیز استان هدفگذاری شد.
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۰۹/۰۱ - ۱۸:۳۸   + ۲ سایت دیگر  
مدیر کل دفتر کنترل سیلاب و آبخوانداری سازمان منابع طبیعی کشور گفت: ماه گذشته (آبان 1401) 13 میلیون و 85 هزار متر مکعب از سیلاب های کشور مدیریت و 8 میلیون و 980 هزار متر مکعب آن کنترل شده است.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۸/۳۰ - ۱۴:۳۴   + ۴ سایت دیگر  
خرم آباد - ایرنا - معاون آبخیزداری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری لرستان گفت: 500 نقطه در این استان مستعد بروز سیل و سیلاب شناسایی شده که اجرای طرح های آبخیزداری و آبخوانداری برای جلوگیری از خسارات احتمالی در این نواحی ضروری است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۸/۲۹ - ۰۹:۲۲   + ۲ سایت دیگر  
مدیرکل دفتر آبخیزداری سازمان جنگل ها گفت: اجرای پروژه های آبخیزداری و آبخوانداری نوعی سرمایه گذاری برای امنیت غذایی محسوب می شود.
موج   ۱۴۰۱/۰۸/۲۸ - ۲۰:۴۴   + ۳ سایت دیگر  
رئیس اداره کنترل سیلاب و آبخوانداری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری مازندران - نوشهر گفت: بند مشبک سرشاخه گیر پلطان در شهرستان تنکابن 70 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.