یکشنبه ۲۹ فروردینساعت ۰۰:۱۷Apr 2021 18
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «چاپ سه بعدی»

خبرگزاری علمی و فناوری   ۱۴۰۰/۰۱/۱۸ - ۱۹:۱۳    
به گزارش خ برگزاری علم و فناوری از اصفهان به نقل از مدیکال اکسپرس ، به دلیل کمبود اندام جهانی و اهداکنندگان محدود عضو، هزاران بیمار در صورت صدمات شدید، بیماری یا شرایط ژنتیکی بدنبال اندام و بافت باقی مانده اند ...
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۱/۱۷ - ۱۱:۴۱    
همدان- رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران از واحدهای تولیدی پارچه، پوشاک، گلدوزی و چاپ سه بعدی روستای کردآباد بازدید کرد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۱/۱۱ - ۰۸:۲۹   + ۴ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- گروهی از محققان دانشگاه جورجیاتک واقع در آمریکا توانستند برای اولین بار در جهان با استفاده از فناوری چاپ سه بعدی آنتنی را بسازند که از سیگنال های 5G انرژی الکترومغناطیسی دریافت می کند و از این انرژی برای شارژ تجهیزات الکترونیکی بهره می برد.
دیجیاتو   ۱۴۰۰/۰۱/۰۸ - ۰۸:۳۵    
فورد با همکاری HP موفق شد تا برای اولین بار ضایعات چاپگرهای سه بعدی مانند پودرها و دیگر بخش ها آن را به قطعات خودرو تبدیل کند. یکی از مزایای چاپ سه بعدی این است که در این روش نسبت به روش سنتی ضایعات کمتری تولید خواهد شد ...
زومیت   ۱۴۰۰/۰۱/۰۷ - ۱۸:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
فورد در همکاری با اچ پی و سه شرکت دیگر به فناوری جدیدی دست پیدا کرده است تا از ضایعات چاپ سه بعدی به منظور تولید قطعاتی کوچک برای خودروی F-250 استفاده کند.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۱۲/۲۲ - ۰۸:۵۹   + ۴ سایت دیگر  
گروهی از محققان با همکاری دو پژوهشگر ایرانی نوعی جوهر زیستی با قابلیت زیست سازگاری و ارتجاعی بالا برای چاپ سه بعدی بافت های نرم دارای عروق آزمایش و بررسی کرده اند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۸ - ۰۹:۵۲   + ۹ سایت دیگر  
پژوهشگران "دانشگاه بوفالو" در بررسی جدید خود، یک روش مبتنی بر چاپ سه بعدی را ابداع کرده اند که آنها را یک گام دیگر به سوی چاپ سه بعدی اندام های انسانی نزدیک می سازد.
ایستگاه آی تی   ۱۳۹۹/۱۲/۱۰ - ۱۸:۲۷    
پرینتر سه بعدی شاید فناوری جدیدی به نظر برسد، اما باور کنید یا نه، میانگین عمر آن به بیش از 40 سال می رسد. در اینجا مروری خواهیم داشت بر تاریخچۀ پرینت سه بعدی، یکی از انقلابی ترین تکنولوژی های قرن بیست و یکم. 1980 ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۹ - ۱۱:۳۳   + ۸ سایت دیگر  
استارتاپ فضایی "رلتیویتی اسپیس"(Relativity Space) به تازگی یک موشک کاملاً قابل استفاده مجدد را که به وسیله فناوری چاپ سه بعدی تولید شده است، معرفی کرده که می تواند رقیب شرکت "اسپیس ایکس"(SpaceX) باشد، چرا که مرحله دوم موشک "فالکون 9" این شرکت قابل استفاده مجدد نیست.
اسپوتینگ روسیه   ۱۳۹۹/۱۲/۰۷ - ۱۸:۱۹   + ۱ سایت دیگر  
اختراعات و پیشرفت های اخیر مزایای چاپ سه بعدی را چنان افزایش داده که اکنون این فناوری یکی از امیدوارکننده ترین تکنولوژیهای جهان محسوب می شود.
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۱۱:۰۶    
در فرآیند چاپ سه بعدی با مس، معمولا تراکم محصول پایین است، برای حل این مشکل فناوری جدیدی ارائه شده که در آن از گرافن برای بهبود فرآیند چاپ و در نتیجه افزایش دانسیته محصول نهایی استفاده می شود.
باشگاه در وپنجره و نما   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۱۱:۱۴    
باشگاه در و پنجره و نما: فناوری چاپ سه بعدی، امکان ساخت خانه زیست سازگار با ماندگاری بیش از 100 سال را در عرض 48 ساعت فراهم کرده است.
چاپ و نشر آنلاین   ۱۳۹۹/۱۱/۲۸ - ۱۵:۲۶    
این مقاله در مورد مزایای چاپ سه بعدی است و آن را با تکنیک های تولید چاپ سنتی و قدیمی مقایسه می کند. عناوینی که در این مقاله مورد بررسی قرار می گیرد عبارت است از: سرعت، تولید تک مرحله ای، هزینه، کاهش خطر، پیچیدگی و آزادی طراحی، سفارشی سازی، سهولت در دسترسی، پایداری. ...
ایتنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۸ - ۰۵:۴۴   + ۱ سایت دیگر  
ایتنا - محققان MIT به تازگی موفق به طراحی سیستمی شده اند که می تواند بدون کمک انسان پهپادها و روبات های کارامدی تولید کند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۱۱/۲۶ - ۰۶:۰۱   + ۲ سایت دیگر  
چاپ سه بعدی به کمک ساختمان سازی آمده و اولین خانه های ساخته شده با این فناوری آماده فروش هستند.
آنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۴ - ۱۳:۴۶   + ۱ سایت دیگر  
پزشکان بدون مرز فرانسه و یک شرکت تجارت محلی اکنون ماسک سوختگی چاپ سه بعدی را برای کمک به بهبود بیماران سوختگی در غزه تهیه می کنند. در گذشته این ماسک ها فقط هنگامی که بیماران فلسطینی برای جراحی به اردن سفر می کردند در دسترس بودند ، اما محدودیت های ویروس کرونا ، این سفر را دشوار کرده است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۲ - ۱۰:۴۹   + ۹ سایت دیگر  
یک دستگاه که با فناوری چاپ سه بعدی ساخته شده قادر است با استخراج آب از هوا تا 150 سرباز را سیراب کند.
برترین ها / فرادید   ۱۳۹۹/۱۱/۲۲ - ۰۲:۲۹   + ۲۳ سایت دیگر  
ایسنا: فناوری چاپگرهای سه بعدی که با زیست مواد می توانند بافت های مبتنی بر سلول های زنده را تولید کنند، توسط یک شرکت فناور داخلی بومی سازی شده است. یکی از مجموعه های فناور چاپگر سه بعدی زیستی بر پایه نیوماتیک با قابلیت چاپ سلول های زنده در محیط تمیز طراحی کرده و توسعه داده است که به کمک آن می ...
برترین ها   ۱۳۹۹/۱۱/۱۵ - ۰۹:۱۶   + ۸ سایت دیگر  
کلیک: در این مطلب 12 مورد از ایده های بزرگ، از اتومبیل های خودران و برقی گرفته تا چاپ سه بعدی و ارز های دیجیتال، را به شما معرفی می کنیم که می توانند ساز و کار دنیای ما را به کلی تغییر داده و آن را به سمت و سوی دیگری ببرند. ...
خبرگزاری علمی و فناوری   ۱۳۹۹/۱۱/۱۴ - ۰۷:۳۴   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از اردبیل و به نقل از اسپکتروم؛ چاپ سه بعدی بافت زنده - از جمله قرنیه، رگهای خونی و پوست - کار ساده ای نیست. اما حداقل این همه بافت زنده است. برعکس، استخوان مخلوطی از ترکیبات زنده و غیرآلی در یک ماتریس معدنی بسیار ساختاری است. ...
برترین ها / ایسنا   ۱۳۹۹/۱۱/۱۳ - ۱۲:۲۰   + ۱۰ سایت دیگر  
خبرگزاری ایسنا: اخیرا گروهی از محققان "دانشگاه نیو ساوت ولز" استرالیا در مطالعه ای که با کمک "ایمان روحانی" محقق ایرانی انجام شد از چاپ سه بعدی استخوان به روشی نوین خبر داده اند. ...
دیجیاتو   ۱۳۹۹/۱۱/۱۲ - ۰۹:۳۴    
محققان نوعی جوهر سرامیکی ساخته اند که به پزشکان اجازه می دهد قطعات استخوان را مستقیماً در درون بدن بیمار چاپ کنند. لفظ چاپ سه بعدی زیستی (3D bioprinting) به استفاده از فناوری چاپ سه بعدی برای تولید قطعات زیست پزشکی اتلاق می شود که می توان در نهایت از آنها برای ساخت اعضای پیوندی یا دیگر قسمت های ...
تجارت نیوز   ۱۳۹۹/۱۱/۰۸ - ۱۵:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
ویژگی متمایز کننده و منحصر به فرد چاپ سه بعدی این است که به طور قابل توجهی هزینه سفارشی سازی محصولات را کاهش می دهد. در این میان آن چه اغلب نادیده گرفته می شود، اهمیت توانمندسازی مهندسان و اپراتورها برای شخصی سازی و بهینه سازی فرآیند چاپ است.
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۹/۱۱/۰۷ - ۱۵:۴۲    
شرکت اپتومک به تازگی جوهری حاوی نانوذرات به بازار عرضه کرده است که با استفاده از آن می توان از طریق چاپ سه بعدی قطعات الکترونیکی کوچک و ظریف را تولید کرد.
آنا   ۱۳۹۹/۱۱/۰۷ - ۱۱:۰۱    
دانشمندان با استفاده از چاپ سه بعدی ژل جایگزین استخوانی توسعه داده اند که حاوی سلول های استخوانی زنده است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۱/۰۶ - ۱۶:۰۱    
در حال حاضر در کشورهای پیشرفته بسیاری از صنایع از چاپ سه بعدی برای تولید نمونه اولیه و سایر فعالیت های ابتکاری استفاده می کنند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۱/۰۴ - ۱۵:۴۷   + ۳ سایت دیگر  
محققان در پژوهش جدید خود پیشران چاپ سه بعدی را تولید کردند که یون های خالص منتشر می کند و این موضوع آن را به یک منبع پیشرانش بسیار کارآمد برای نانوماهواره ها تبدیل می کند.
برترین ها / انصاف نیوز   ۱۳۹۹/۱۱/۰۵ - ۱۰:۳۲   + ۱۲ سایت دیگر  
دیپلماسی ایرانی به نقل از مجتبی لشکربلوکی، مشاور وزیر امور اقتصادی و دارایی و استاد دانشگاه صنعتی شریف نوشت: چرا امارات وزارت هوش مصنوعی ایجاد کرد و اولین وزیر هوش مصنوعی جهان را منصوب کرد؟ به خاطر پرستیژ؟ صد در صد نه! سهم هوش مصنوعی در اقتصاد جهان در سال 2030 به بیش از 15 تریلیون دلار می رسد. ...
آنا   ۱۳۹۹/۱۰/۳۰ - ۱۷:۵۳    
دانشمندان با الهام از پوسته خرچنگ موفق به چاپ سه بعدی بتن با مقاومت بیشتر شده اند.
رکنا   ۱۳۹۹/۱۰/۳۰ - ۱۲:۴۷   + ۵ سایت دیگر  
رکنا : الگوهایی که از ساختار پوسته شاه میگوها الهام گرفته شده می تواند به مستحکم تر کردن بتن پرینتر سه بعدی شده کمک کند تا این پرینتر بتواند ساختارهای پیچیده تر و خلاقانه تری بسازد.
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۹/۱۰/۲۴ - ۱۷:۲۲    
پژوهشگران با استفاده از نانومواد کربنی موفق به ساخت ابرخازنی قابل انعطاف شدند که برای ساختش از چاپ سه بعدی استفاده شده است.
برترین ها / بهار نیوز   ۱۳۹۹/۱۰/۱۷ - ۱۴:۰۱   + ۱۳ سایت دیگر  
خبرگزاری ایسنا: پژوهشگران آمریکایی، نوعی ژل هوشمند ابداع کرده اند که در معرض نور، تغییر شکل می دهد و به عضله مصنوعی تبدیل می شود. پژوهشگران با الهام از قابلیت تغییر رنگ پوست ماهی "سپیداج"(cuttlefish)، هشت پا و ماهی مرکب ...
عصر ایران   ۱۳۹۹/۱۰/۱۳ - ۰۸:۲۳   + ۴ سایت دیگر  
وسایل خودران زیرآبی خودران انواعی از زیردریایی های بدون سرنشین هستند که شباهت زیادی به اژدرها دارند و مجهز به دوربین ها و همچنین طیف متنوعی از سنسورهای پیشرفته خواهند بود.
خبرگزاری علمی و فناوری   ۱۳۹۹/۱۰/۱۲ - ۰۷:۲۷   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از اصفهان به نقل از zmescience ، با تلاش یک تیم بین رشته ای از دانشمندان در کالج مهندسی دانشگاه کارنگی ملون یک طرح بلند پروازانه عملی شد، این یک مدل قلب انسان در مقیاس کامل چاپ سه بعدی نوید شبیه سازی جراحی واقع بینانه را می دهد. ...
اعتدال   ۱۳۹۹/۱۰/۱۱ - ۱۷:۵۸    
تا حالا قطعات بی شماری در صنعت از ساختمان سازی گرفته تا ساخت مفاصل انسان از طریق چاپ سه بعدی انجام شده بود اما به تازگی در آمریکا از خودرویی رونمایی شده که توسط چاپ سه بعدی ساخته شده است.
پارسینه   ۱۳۹۹/۰۹/۳۰ - ۱۳:۱۷   + ۱۴ سایت دیگر  
شاید پژوهش جدیدی که در "دانشگاه کالیفرنیا، لس آنجلس"(UCLA) انجام شده است، بتواند این موضوع را توضیح دهد که چرا کووید-19 به افزایش خطر سکته منجر می شود ...
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۹/۰۹/۳۰ - ۰۹:۴۷    
به تازگی محققان آلمانی روشی را ابداع کرده اند که برخلاف گذشته در یک مرحله می توان شیء را با مایع درونش چاپ کرد.
بهداشت نیوز   ۱۳۹۹/۰۹/۲۷ - ۰۸:۰۴    
Shuhei Okawara، صاحب فروشگاه ماسک در توکیو (ژاپن) است. او ماسک صورت بسیار شبیه به واقعیت را بر اساس چهره خود با استفاده از فناوری چاپ سه بعدی ساخته است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۹/۲۴ - ۱۶:۳۵    
انجمن علمی مهندسی عمران و محیط زیست دانشگاه صنعتی امیرکبیر نشست برخط چاپ سه بعدی در مقیاس سازه ای را برگزار می کند.
خبر آنلاین   ۱۳۹۹/۰۹/۲۴ - ۱۱:۴۳    
چاپ سه بعدی یا 3D Print یکی از بهترین روشها برای تولید سریع نمونه های اولیه، مهندسی معکوس و موارد دیگر محسوب می شود. این فناوری به تسریع فعالیت های کارشناسان صنعتی، علاقه مندان و هنرمندان کمک می رساند و خلاقیت را برمی انگیزاند.
ایمنا   ۱۳۹۹/۰۹/۲۰ - ۰۹:۵۳    
فناوری های برتر سال 2021 شامل خودروهای بدون راننده، پردازش زبان طبیعی، بازیافت پلاستیک، حسگرهای مجهز به هوش مصنوعی، بیوانفورماتیک و چاپ سه بعدی می شود.
یک پزشک   ۱۳۹۹/۰۹/۱۳ - ۲۳:۰۴    
آیا قصد دارید که صورتتان را بفروشید؟! البته به صورت دقیق اسکن سه بعدی صورت خودتان را! کار یک شرکت ژاپنی این است که حق استفاده از تصویر و اسکن سه بعدی اشخاص را بخرد و بعد ماسک های بسیار واقع نمای ساخته شده با چاپ سه بعدی با تصویر چهره مردم بسازد. ...
دیجیاتو   ۱۳۹۹/۰۹/۰۷ - ۱۶:۰۱    
محققان موسسه تحقیقاتی کودکان مورداک با استفاده از جدیدترین فناوری های چاپ سه بعدی موفق به تولید کلیه مینیاتوری انسان در ابعاد دانه برنج در آزمایشگاه شدند. ...
خبرگزاری علمی و فناوری   ۱۳۹۹/۰۹/۰۶ - ۱۱:۳۵   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از اردبیل؛ در حالی که قطعات آلومینیومی چاپ سه بعدی به طور فزاینده ای در صنعت هوافضا رایج می شوند، هرگونه ضعف در این قطعات می تواند باعث خرابی فاجعه بار آنها شود. با سختی 1.5 برابر آلومینیوم، یک افزودنی جدید می تواند کمک کند . ...
برترین ها   ۱۳۹۹/۰۹/۰۱ - ۱۵:۱۱   + ۲ سایت دیگر  
دیجیاتو: دانشمندان به تازگی موفق به تولید اولین چاپ زیستی سه بعدی قلب با اندازه کامل جهان شده اند که جراحان می توانند روی آن تمرین کنند. این دستاورد ما را یک قدم به ترمیم ارگان ها یا جایگزینی آن ها با اندام های جدید، نزدیکتر می کند. ...
برترین ها / ایسنا   ۱۳۹۹/۰۸/۳۰ - ۱۸:۳۶   + ۵ سایت دیگر  
خبرگزاری ایسنا: محققان دانشگاه "کارنگی ملون" در مطالعه اخیرشان موفق به چاپ سه بعدی مدلی دقیق از قلب در ابعاد واقعی شده اند. به نقل از گیزمگ، اگر قصد انجام جراحی قلب باز روی شخصی را دارید، مطمئناً این مدل به شما کمک خواهد کرد تا ابتدا آن عمل آزمایشی را روی مدل 3 بعدی قلب انجام دهید. ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۸/۳۰ - ۱۲:۰۸   + ۶ سایت دیگر  
محققان دانشگاه کارنگی ملون از چاپ سه بعدی مدلی دقیق از قلب انسان در ابعاد واقعی خبر داده اند. این مدل با استفاده از نوعی پلیمر نرم تولید شده است.
پارسینه   ۱۳۹۹/۰۸/۲۶ - ۱۸:۴۶   + ۱۲ سایت دیگر  
هدف از این فناوری، افزایش عمر انسان به 200 سال است. این میلیونر روسی بر این باور است که با استفاده از قطعات الکترونیکی و زیستی در کنار یک دیگر از طریق چاپ سه بعدی 3 دی ، می توان عمر انسان را افزایش داد. ...
میزان   ۱۳۹۹/۰۸/۲۳ - ۱۴:۰۵   + ۴ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان _ ایسنا به نقل از نیو اطلس نوشت: زانو های انسان به طور قابل توجهی در برابر آسیب دیدگی یا فرسودگی همراه با افزایش سن آسیب پذیر هستند که در بیشتر موارد نیاز به جراحی دارد ...