شنبه ۰۳ آبانساعت ۰۷:۴۹Oct 2020 24

جدیدترین‌های «فرهنگ و اندیشه»

خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۱:۴۶   + ۳ سایت دیگر  
کتاب قدرت نرم در روابط بین الملل اثر حجت الاسلام والمسلمین محمد ملک زاده به همت سازمان انتشارات پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی منتشر شده است.
پرس شیعه   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۴:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
حسین عشاقی در پاسخ مصطفی محقق داماد گفت: خلافت حاکمان مشروع، بر فرض که مربوط به حوزه امور دنیوی باشد؛ چون به نیابت از حاکمیت خدا است مثل امامت تقدس دارد. ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۴:۲۶   + ۸ سایت دیگر  
استادیار پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی با بیان اینکه اقدام به استیضاح حسن روحانی و ایجاد فضای روانی در این باب، خطای بزرگی است که مسببانش شریک مشکلاتش هستند، گفت: کشتی استیضاح به ساحل آرام نمی رسد.
ایکنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۴:۲۲   + ۲ سایت دیگر  
نشست علمی دلالت های بیانیه گام دوم در ساحت حکمرانی فضای مجازی توسط مرکز مطالعات فضای مجازی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی برگزار می شود.
یزد فردا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۱۹:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
یزدفردا : بزرگان کشور از این رو این دهه را مزین به این نام مبارک کرده اند که فرهنگ سنت حسنه وقف که در بسیاری از امور راهگشای مشکلات جامعه مسلمین است توسعه یابد و همچنین این سنت را نیز از چند دهه پیش ایجاد کرده اند که در این هفته عزیز از واقفان ارجمند تجلیل و همت خیرمندانه ی آنان ستوده میشود. ...
حوزه   ۱۳۹۹/۰۷/۲۶ - ۱۳:۵۲    
عضو هیئت علمی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی گفت: مجاهدت علمی و فرهنگی امام رضا(ع) زمینه ساز رشد و شکوفایی جامعه اسلامی شد.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۱۲:۱۸   + ۱ سایت دیگر  
یک عضو هیئت علمی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی گفت: مهم ترین وظیفه مسلمانان در شرایط فعلی این است که با هم متحد شوند و در برابر نظام سلطه و آمریکا بایستند.
پرس شیعه   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۱۱:۱۹   + ۲ سایت دیگر  
کرسی علمی ترویجی با موضوع قواعد خاص تفسیر تنزیلی موضوعی با حضور کارشناسان 23 مهرماه به صورت مجازی برگزار می شود. به گزارش شیعه پرس، کرسی علمی ترویجی با موضوع قواعد خاص تفسیر تنزیلی موضوعی توسط گروه قرآن پژوهی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی با مشارکت گروه فقه قرآن و حدیث مرکز فقهی ائمه اطهار ( ع) ...
پرس شیعه   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۰۸:۳۷   + ۳ سایت دیگر  
ما باید بدانیم که در معرکه جنگ شناختی به سر می بریم و باید سواد رسانه ای خویش را افزایش بدهیم و اسیر بازی های زبانی خدعه آمیز نشویم. به گزارش شیعه پرس ...
فرهنگ سدید   ۱۳۹۹/۰۷/۲۲ - ۲۳:۱۰    
عضو هیات علمی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی با بیان اینکه در اندیشه امام؟ ره؟ تمام امور از تحول شروع می شود و از تحول فردی به سمت تحول اجتماعی سوق می یابد، اظهار کرد: بزرگترین راهبرد قرآن برای تحول ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۷/۲۲ - ۱۷:۱۴   + ۴ سایت دیگر  
یک عضو پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی در یادداشتی شفاهی بمناسبت بیانات اخیر رهبر معظم انقلاب، به تبیین رابطه میان شجاعت، تهور و ترس با عقلانیت پرداخته است.
رسا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۱ - ۱۳:۳۲    
کرسی علمی ترویجی مجازی، هستی شناسی و معرفت شناسی عقل در نگره تفکیک و بررسی و نقد، به همت گروه منطق فهم دین پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی برگزار می شود.
ایکنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۱ - ۱۲:۵۶   + ۱ سایت دیگر  
کتاب راه پر آه! نقدی بر سند 2030 در حوزه آموزش اثر امیر نوری زاد در بررسی مفهوم و ویژگی ها، زمینه های شکل گیری و پیشگیری و درمان شیوه های تربیتی آسیب زا از سوی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی، منتشر می شود.
ایکنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۱ - ۰۹:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
عضو هیئت علمی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی با بیان اینکه در اندیشه امام(ره) تمام امور از تحول شروع می شود و از تحول فردی به سمت تحول اجتماعی سوق می یابد، اظهار کرد: بزرگترین راهبرد قرآن برای تحول ...
رسا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۰ - ۱۲:۰۰    
کرسی علمی ترویجی covid19 و بازخوانی توانایی های سرزمینی به همت گروه مطالعات انقلاب اسلامی پژوهشکده فرهنگ و مطالعات اجتماعی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه برگزار می شود.
شبستان   ۱۳۹۹/۰۷/۲۰ - ۱۱:۱۵    
پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی با انتشارات دانشگاه آکسفورد همکاری می کنند.
شبستان   ۱۳۹۹/۰۷/۲۰ - ۱۱:۱۵    
رحیمی از راه اندازی آموزش زبان های روسی و فرانسه در پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی خبر داد و گفت: ثبت نام محدود ما از زبان آموزان پژوهشگاه بر اساس دغدغه زبانی خود اعضا و بدون لحاظ مشوق هایی برای این کار، فعال شده است.
ایبنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۹ - ۱۰:۴۲    
نشانی های پایان پریشانی اثر خدامراد سلیمیان ازسوی سازمان انتشارات پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی به چاپ رسید.
شعار سال   ۱۳۹۹/۰۷/۱۹ - ۱۰:۳۰    
هنر مجسمه سازی راهی مناسب برای بیان و اشاعه فرهنگ و اندیشه انسانی است. در این هنر تکنیکی، هر چه مواد مرغوب تر و بهتری در اختیار مجسمه ساز باشد، اثر با ارزش تر و ماندگارتری خلق می شود. پس دانستن اهمیت مواد ساختاری در مجسمه سازی ضروری است.
حوزه   ۱۳۹۹/۰۷/۱۸ - ۱۴:۱۳    
حوزه/ عضو هیئت علمی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی گفت: موضع گیری جمهوری اسلامی ایران در قبال بحران قره باغ، مساله ای پیچیده و چندوجهی است.
فرهنگ وهنر   ۱۳۹۹/۰۷/۱۶ - ۱۴:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
مسئول بنیاد فرهنگ و اندیشه انقلاب اسلامی گفت: اربعین یک الگوی فرهنگی موثر است که با بهره گیری صحیح و تبلیغات درست و ارتباط قلبی خالصانه با امام حسین (ع) می توان نیازهای علمی انقلاب، معضلات و مشکلات موجود در کشور را اصلاح کرد.
ایسکانیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۱۶ - ۱۰:۵۷    
مسئول بنیاد فرهنگ و اندیشه انقلاب اسلامی گفت: اربعین یک الگوی فرهنگی موثر است که با بهره گیری صحیح و تبلیغات درست و ارتباط قلبی خالصانه با امام حسین (ع) می توان نیازهای علمی انقلاب، معضلات و مشکلات موجود در کشور را اصلاح کرد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۷/۱۶ - ۰۷:۰۶   + ۲ سایت دیگر  
بنیاد فرهنگ و اندیشه انقلاب اسلامی برنامه ای متفاوت را برای اربعین دوران کرونا در نظر گرفته است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۵ - ۲۱:۵۴   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/قم عضو هیئت علمی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی گفت: سند فرهنگی مهدویت و سندهای فرهنگی دیگری با دستور شورای عالی انقلاب فرهنگی در حال تدوین است، اما سند اربعین و عزاداری عاشورا کجاست؟ باید برای عزاداری امام حسین که یک عمده فرهنگ است، سند فرهنگی تدوین شود.
ایکنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۵ - ۱۴:۲۵    
عضو هیئت علمی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی در یادداشتی تأکید کرد: مدافعان ایران در برابر داعش با مناسبات امام و امت که برگرفته از فرهنگ عاشورا و اربعین است، ایران را از چنگال دشمنان نجات دادند و این در حالی است که گزارشی از حضور طراحان و مروجان حب الایران یجمعنا دیده نشده و نمی شود.
شبستان   ۱۳۹۹/۰۷/۱۵ - ۱۳:۰۲   + ۲ سایت دیگر  
مراحل علمی جلد سوم دانشنامه قرآن شناسی در پژوهشکده دانشنامه نگاری دینی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی به اتمام رسید.
شبستان   ۱۳۹۹/۰۷/۱۵ - ۱۲:۵۲    
وبینار مجازی سلامت معنوی در راستای حس عالی بندگی به همت پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی برگزار می شود.
شبستان   ۱۳۹۹/۰۷/۱۵ - ۱۲:۵۲   + ۱ سایت دیگر  
نشست کدهای اخلاقی فضای مجازی توسط مرکز مطالعات فضای مجازی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی برگزار می شود.
ایبنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۵ - ۱۲:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
محمد عابدی عضو هیات علمی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی در یادداشتی برای خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) ارزش های حسینی را هدایتگر ملت های مسلمان برای حرکت از لوای ملت به سوی پرچم بزرگ تر و باشکوه تر امت برشمرد.
رسا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۵ - ۱۰:۴۲    
نشست علمی مجازی روش شناسی استظهار از ادله، به همت گروه منطق فهم دین پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی برگزار می شود.
شبکه اجتهاد   ۱۳۹۹/۰۷/۱۴ - ۱۴:۴۲    
شبکه اجتهاد: حجت الاسلام مرتضی روحانی مدیر مسئول موسسه ترجمان و عضو گروه غرب شناسی پژوهشکده فرهنگ و مطالعات اجتماعی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی، سالهاست که در زمینه علوم انسانی و نسبت آن با دین در حال پژوهش و فعالیت است ...
رادیو فرهنگ   ۱۳۹۹/۰۷/۱۴ - ۱۱:۱۵   + ۲ سایت دیگر  
در برنامه نقد امروز رادیو فرهنگ، دکتر فرشاد مهدی پور عضو هیات علمی و رییس پژوهشکده ی فرهنگ و مطالعات اجتماعی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه ی اسلامی و امیرحسین بانکی پور نماینده مجلس و عضو کمیسیون فرهنگی حضور دارند. ...
روابط عمومی صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۱۴ - ۱۱:۰۶   + ۵ سایت دیگر  
برنامه نقد امروز رادیو فرهنگ، دوشنبه 14مهر وضعیت فعالیت های فرهنگی در شرایط کرونایی را بررسی می کند. به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، در برنامه نقد امروز دکتر فرشاد مهدی پور، عضو هیات علمی و رئیس پژوهشکده فرهنگ و مطالعات اجتماعی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی و امیرحسین بانکی پور ...
ایسکانیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۱۴ - ۰۹:۰۲    
مسئول بنیاد فرهنگ و اندیشه انقلاب اسلامی گفت: باتوجه به این که راهپیمایی اربعین یکی از جلوه های ویژه تمدن اسلامی است و کشورهای غربی برروی آن حساسیت دارند، ما نباید در حوزه فعالیت های علمی و پژوهشی اربعین عقب بمانیم.
ایکنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۳ - ۱۴:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
کرسی علمی ترویجی قواعد خاص تفسیر تنزیلی موضوعی از سوی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی، برگزار می شود.
ایکنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۳ - ۱۴:۴۷    
عضو هیئت علمی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی گفت: از این منظر که نظام دینی برای تدبیر شهروندانش نیازمند تدوین اسناد بالادستی و بنیادین است و این امور نیز نیازمند متنی معتبر از قرآن است، چنین متنی بدون فهم درست و معتبر از جمله در حوزه قواعد مربوط به فهم مفردات به دست نمی آید.
قدس آنلاین   ۱۳۹۹/۰۷/۱۳ - ۱۲:۲۵    
زمان زیادی تا اربعین حسینی باقی نمانده است؛ اربعینی که به دلیل وجود بیماری کرونا، متفاوت از سال های گذشته است و لازم است ما نیز متناسب با این شرایط، از فرصت این روز بهره مند شویم ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۷/۱۳ - ۰۹:۵۴   + ۱ سایت دیگر  
حجت الاسلام علیرضا قائمی نیا عضو هیئت علمی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی به عنوان عضو هیئت تحریریه شرق شناسی دانشگاه فدرا اورال روسیه می شود.
شبکه اجتهاد   ۱۳۹۹/۰۷/۱۱ - ۲۰:۳۲   + ۴ سایت دیگر  
شبکه اجتهاد : همزمان با آغاز سال تحصیلی حوزه های علمیه، میزگرد تخصصی با عنوان حوزه از آنچه هست تا آنچه باید با موضوع بررسی روند تحول حوزه های علمیه با تکیه بر نظرات شهید صدر، با سخنرانی حجج اسلام والمسلمین احمد رهدار (رئیس مؤسسۀ تحقیقات و مطالعات فتوح اندیشه) ...
حوزه   ۱۳۹۹/۰۷/۱۰ - ۲۲:۲۰    
حوزه/ عضو هیئت علمی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی با بیان اینکه سند 2030 به لحاظ گفتمانی درصدد توسعه و ترویج گفتمان غرب است، گفت: دستیابی به اهداف ذکر شده در سند 2030 فقط از طریق نظام آموزشی میسر است و نقش اصلی و محوری در تحقق سایر اهداف دارد.
شفقنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۰ - ۱۸:۰۶    
شفقنا- عضو هیئت علمی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی گفت: اگر بخواهیم حوزه امروز را نسبت به گذشته قیاس کنیم باید اذعان کرد که حوزه امروز بسیار متحول و رشد داشته است البته در مدرک گرایی نیز غش کرده ایم. ...
ایکنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۰ - ۱۵:۵۶   + ۲ سایت دیگر  
عضو هیئت علمی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی با تأکید بر اینکه حوزه علمیه امروز در مدرک گرایی غش کرده و به جای حجت الاسلام عنوان دکتر غلبه یافته است، گفت: هنوز لمعه خواندن عجیب است، ولی جایگزین هم نداریم ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۷/۰۹ - ۱۰:۵۶   + ۷ سایت دیگر  
همایش ملی اجتهاد عقل گرا توسط گروه کلام پژوهشکده حکمت و دین پژوهی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی در قم برگزار می شود.
ایسکانیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۰۸ - ۱۷:۲۳   + ۱ سایت دیگر  
مسئول بنیاد فرهنگ و اندیشه انقلاب اسلامی گفت: تحول معنوی و رسیدن به یک تحکل کارساز در حوزه نظام سازی، یکی از ملزومات اصلی رسیدن به تمدن اسلامی است.
روزنامه اقتصاد برتر   ۱۳۹۹/۰۷/۰۸ - ۰۰:۰۱    
آیا فکر نمی کنید تفاوت شیوه بانکداری شما با بانکداری اسلامی ممکن است خدای ناکرده مردم را از اساس بانکداری اسلامی مایوس کند؟ تهران – اقتصاد برتر – 7 مهر 99 اصل عدالت در بانکداری اسلامی ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۷ - ۱۲:۲۵    
ایسنا/کرمان عضو هیئت علمی گروه فرهنگ پژوهش پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی گفت: بیانیه گام دوم انقلاب برای این است که شجاعانه، منطقی و بدون کشمکش و نزاع سیاسی وارد میدان بشوید. همین جناح بندی ها کشور را معطل کرده است.
آنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۶ - ۱۶:۳۴    
مسئول بنیاد فرهنگ و اندیشه انقلاب اسلامی گفت: دانشگاه آزاد اسلامی در دوره فعلی می تواند با جوشش استعدادهای مختلف، برای تحقق بیانیه گام دوم انقلاب گام های موثر بردارد.
ایسکانیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۰۶ - ۱۶:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
حجت الاسلام علی ثقفی: گفت: دانشگاه آزاد اسلامی را در این دوره مدیریتی، می توانیم یکی از حلقه های پیشران در تشکیل دولت اسلامی و رسیدن به دانشگاه اسلامی بدانیم.
قدس آنلاین   ۱۳۹۹/۰۷/۰۶ - ۱۱:۰۹    
بیش از 40 سال از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی می گذرد. شیرینی پیشرفت های چشمگیر گاهی جای خود را به تلخی رکود و سکون داده است؛ مسئله ای که شاید بیش از هر چیز ناشی از مدیریت افراد ناشایست و فاقد صلاحیت و عملکرد سوء آن ها باشد ...