سه شنبه ۱۱ مهرساعت ۰۰:۲۷Oct 2023 3
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «عطارد»

برترین ها / فرارو   ۱۴۰۲/۰۷/۰۴ - ۰۷:۴۸   + ۴ سایت دیگر  
انسان ها در آینده سکونت در سیارات دیگر منظومه ی شمسی را آغاز خواهد کرد، به طوری که ناسا از حالا قصد دارد در دهه ی 2030 فضانوردان را به مریخ بفرستد.
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۱ - ۱۰:۳۹    
پدیده های نجومی هفته جاری برای سیارات ماه، زحل و عطارد اتفاق خواهد افتاد و شاهد کهکشان NGC 55 خواهیم بود.
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۶/۳۱ - ۰۰:۱۸    
سیاره عطارد جمعه -سی ویکم شهریورماه- به بزرگ ترین جدایی خود از خورشید خواهد رسید و در قدر منفی 0.5 به شدت می درخشد.
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۵ - ۱۱:۳۶    
پدیده های نجومی هفته جاری برای سیارات ماه، مریخ، زهره و عطارد اتفاق خواهد افتاد و شاهد از حضیض گذشتن دنباله دار C/2023 P1 (نیشیمورا) خواهیم بود.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۲/۰۶/۲۲ - ۱۹:۱۶    
روزانه در سایت نبض فناوری گزید ه ای از آخرین اخبار و مطالب جذاب پیرامون اخبار فناوری ، استارتاپ ها و رویدادهای حوزه تکنولوژی تهیه و منتشر می گردد. گزارش کامل از گزیده خبرهای امروز نبض فناوری ( https://nabzefanavari.ir ) را با کلیک بر تیتر آن بخوانید. ...
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۲ - ۰۸:۳۲   + ۳ سایت دیگر  
چهارشنبه -بیست ودوم شهریور- ماه و سیاره عطارد در وضعیت مقارنه قرار می گیرد.
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۶/۱۸ - ۰۹:۰۴    
پدیده های نجومی هفته جاری برای سیارات ماه و عطارد اتفاق خواهد افتاد و شاهد از حضیض گذشتن دنباله دار C/2023 P1 (نیشیمورا) خواهیم بود.
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۶/۱۱ - ۱۱:۴۶    
پدیده های نجومی هفته جاری برای سیارات مشتری، ماه و عطارد اتفاق خواهد افتاد و شاهدنزدیک شدن به ماه و M45 خواهیم بود.
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۵/۲۱ - ۱۲:۲۹    
پدیده های نجومی هفته جاری برای سیارات زهره، ماه و عطارد اتفاق خواهد افتاد و شاهد بارش شهابی Perseid 2023 خواهیم بود.
شب رصدی به مناسبت رویداد مقارنه ی ماه و زمین و مریخ و عطارد و آموزش شنتاخت چگونگی پیدا کردن سیارات با تلسکوپ در مرکز علوم(44) با حضور اعضاء برگزار شد.
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۵/۱۴ - ۱۳:۱۰    
پدیده های نجومی هفته جاری برای سیارات زهره، ماه، مشتری و عطارد اتفاق خواهد افتاد و شاهد پیوند ماه و مشتری خواهیم بود.
دیجیاتو   ۱۴۰۲/۰۵/۱۳ - ۰۰:۰۴    
3 آگوست 2004، ناسا فضاپیمای مسنجر را در اولین مأموریت تاریخی به دور سیاره عطارد پرتاب کرد. این فضاپیما در ساعت 6:15 صبح به وقت شرقی از ایستگاه نیروی هوایی کیپ کاناورال در فلوریدا پرتاب شد و شش سال و نیم بعدی را سپری کرد تا به مدار عطارد راه یابد. ...
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۵/۰۷ - ۱۲:۳۴    
پدیده های نجومی هفته جاری برای سیارات ماه، عطارد و زحل اتفاق خواهد افتاد و شاهد بارش شهابی α-Capricornid 2023 خواهیم بود.
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۴/۲۸ - ۰۸:۵۳   + ۱ سایت دیگر  
مقارنه ماه و سیاره عطارد در اصفهان از ساعت 06:35 صبح تا ساعت 20:16 چهارشنبه بیست وهشتم تیر ماه قابل مشاهده خواهد بود.
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۴/۱۰ - ۰۹:۱۹    
سیاره عطارد شنبه، دهم تیرماه از نزدیکی خورشید در آسمان عبور خواهد کرد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۴/۰۲ - ۱۵:۴۱    
کاوشگر اروپایی-ژاپنی بپی کلمبو (BepiColombo) این توالی خیره کننده از تصاویر را در طول گذرش از کنار عطارد که با کمک نیروی گرانشی این سیاره صورت گرفت تا سرعت کاوشگر کاهش یابد، ثبت کرد.
دیجیاتو   ۱۴۰۲/۰۴/۰۱ - ۱۱:۴۰   + ۲ سایت دیگر  
کاوشگر آژانس فضایی اروپا (ESA) و آژانس کاوش های هوافضای ژاپن (JAXA) اخیراً با ماموریت BepiColombo به نزدیکی عطارد، نزدیک ترین سیاره به خورشید سفر کرده و در طی ماجراجویی خود، تصاویر خیره کننده جدیدی از آن منتشر کرده است. ...
برترین ها / خبر آنلاین   ۱۴۰۲/۰۳/۳۱ - ۰۸:۵۴   + ۳ سایت دیگر  
فضاپیمای اروپایی بپی کلمبو از فاصله باورنکردنی و بسیار نزدیک 236 کیلومتری از سطح سیاره عطارد عبور کرد و تصاویر خیره کننده ای از آن به زمین فرستاد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۳۰ - ۱۷:۱۷   + ۳ سایت دیگر  
فضاپیمای اروپایی بپی کلمبو(BepiColombo) در گذری تا فاصله ی 150 مایلی(241 کیلومتری) سیاره ی عطارد سفر کرد.
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۳/۲۷ - ۰۰:۴۳    
یک کارشناس تیم علمی رصدخانه لارستان گفت: ساعت 03:54 لحظاتی قبل از طلوع خورشید (ساعت 04:55) عطارد در فاصله کمی از افق شرقی قابل رصد است.
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۲ - ۱۰:۲۳    
یک کارشناس تیم علمی رصدخانه لارستان گفت: کوچک ترین سیاره منظومه ی شمسی، ساعت 03:41 طلوع خواهد کرد و هنگام طلوع آفتاب زمانی که 16 درجه بالاتر از افق است در روشنایی آسمان غیر قابل رصد خواهد شد.
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۱۷:۵۲    
پدیده های نجومی هفته جاری برای سیارات ماه، عطارد و مریخ اتفاق خواهد افتاد، همچنین شاهد خوشه ستاره ای کروی خواهیم بود.
سلام نو / فرارو   ۱۴۰۲/۰۳/۰۵ - ۲۳:۵۳   + ۴ سایت دیگر  
در زمین دهانه های برخوردی متعددی وجود دارند که برخی از آن ها بر اثر فرسایش محو شده اند.
برترین ها / فرارو   ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ - ۰۱:۳۷   + ۱۱ سایت دیگر  
تسک، شهری در سیبری خاوری و مرکز جمهوری یاقوتستان روسیه سردترین شهر جهان است.
برترین ها   ۱۴۰۲/۰۲/۳۱ - ۰۹:۵۷   + ۸ سایت دیگر  
اگر روی عطارد فرود بیایید، اولین چیزی که توجه تان را به خود جلب می کند این است که این سیاره تا چه حد به خورشید نزدیک است.
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۲/۲۳ - ۱۱:۳۳    
کارشناس تیم علمی رصدخانه لارستان گفت: سیاره عطارد یکشنبه، بیست وچهارم اردیبهشت ماه به دورترین نقطه خود نسبت به خورشیدخواهد رسید.
برترین ها / ایسنا   ۱۴۰۲/۰۲/۱۱ - ۲۱:۱۸   + ۲۰ سایت دیگر  
عطارد اخیرا هنگامی که به نزدیک ترین فاصله خود تا خورشید رسید و دنباله بزرگ خود را در آسمان شب نمایان کرد، مانند یک دنباله دار دیده شد. یکی از عکاسان نجومی، یک عکس شگفت آور را از این نمایش ثبت کرد.
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۲/۱۱ - ۰۸:۵۷   + ۱ سایت دیگر  
یک کارشناس تیم علمی رصدخانه لارستان گفت: سیاره عطارد سه شنبه-دوزادهم اردیبهشت ماه- ساعت 02:52 در وضعیت مقارنه داخلی بین زمین و خورشید قرار می گیرد.
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۱/۲۷ - ۰۷:۴۷    
پدیده های نجومی هفته جاری برای سیارات ماه، زحل، زهره، و عطارد اتفاق خواهد افتاد، همچنین شاهد خوشه ستاره ای M3 خواهیم بود.
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۱/۲۲ - ۰۹:۴۴   + ۲ سایت دیگر  
یک کارشناس تیم علمی رصدخانه لارستان گفت: سیاره عطارد سه شنبه -بیست ودوم فروردین ماه- به بیشترین زاویه کشیدگی شرقی خود از خورشید می رسد.
روزنامه صبح ساحل   ۱۴۰۲/۰۱/۲۰ - ۱۱:۳۶   + ۳ سایت دیگر  
کارشناس تیم علمی رصدخانه لارستان گفت: سیاره گریزپای تیر ساعت 06:24 صبح طلوع و 19:41 غروب می کند و زمان غروب خورشید، سیاره در ارتفاع 18 درجه ای بالای افق، در صورت دسترسی به افقی باز و بدون غبار قابل رصد است. ...
جام جم   ۱۴۰۲/۰۱/۱۹ - ۱۴:۵۶    
برمهانی، معاون سیما در حاشیه این دیدار و در گفت وگو با جام جم درخصوص دیدارش با عوامل این برنامه گفت: به عنوان کسی که مسئولیت سیما را برعهده دارد، حضور در صحنه فعالیت میدانی شبکه ها وظیفه معمولی ماست ...
فرادید   ۱۴۰۲/۰۱/۱۴ - ۰۹:۱۰   + ۴ سایت دیگر  
عطارد به دلیل نزدیکی به خورشید، اغلب در تابش خیره کننده آن گم می شود و معمولاً تنها زمانی که خورشید گرفتگی رخ می دهد از زمین به بهترین شکل دیده می شود.
فرارو   ۱۴۰۲/۰۱/۱۱ - ۰۰:۱۵    
فرارو- برای شمارش تعداد سیاره هایی که می توانید در این هفته در آسمان شب ببینید به یک دست پر از انگشت نیاز دارید. درست پس از غروب خورشید ناظران آسمان این فرصت را خواهند داشت که زهره، مریخ، مشتری، عطارد و اورانوس را به شکل یک طاق در آسمان شب ببینند و فراموش نکنید که نگاهی به ماه نیز بیاندازید! ...
برترین ها / بهار نیوز   ۱۴۰۲/۰۱/۰۸ - ۱۵:۵۸   + ۲۳ سایت دیگر  
امشب، 28 مارس برابر با 8 فروردین ماه، می توانید شاهد هم ترازی پنج سیاره مشتری، عطارد، زهره، اورانوس و مریخ در آسمان باشید. هم ترازی سیاره ای، رویداد آسمانی زیبایی است که می توانید بدون تجهیزات خاص آن را مشاهده کرد.
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۱/۰۸ - ۰۹:۰۸    
پدیده های نجومی هفته جاری برای سیارات ماه، مریخ، زهره، اورانوس و عطارد اتفاق خواهد افتاد، همچنین شاهد دنباله دار پن استار C/2021 O3 (PANSTARRS) در حضیض خورشیدی خواهیم بود.
روابط عمومی صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۲/۲۹ - ۰۸:۳۷   + ۳ سایت دیگر  
سر سفره خدا ویژه برنامه سحر کانال نهال بعد از سه سال دوری از آنتن به شبکه کودک بازمی گردد تا مهمان خانۀ روزه اولی ها باشد. به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، امسال دوشنبه 29 اسفند از ساعت 22 تا 2 شب به صورت زنده ...
پارسینه   ۱۴۰۱/۱۲/۲۱ - ۱۵:۳۷   + ۴۲ سایت دیگر  
به گزارش روابط عمومی گروه مالی گردشگری، عطارد گودرزی گفت: فاز 2 کارخانه احیا طبق برنامه زمان بندی، با تکیه بر دانش و تخصص مهندسان، مشاوران و توانمندی های داخلی، خرداد ماه سال 1402 به بهره برداری خواهد رسید. ...
سینا   ۱۴۰۱/۱۲/۰۷ - ۲۱:۴۱   + ۲ سایت دیگر  
فضاپیمایی که در حال مطالعه خورشید است، رویدادی را که به ندرت از موقعیت ما در روی سطح زمین دیده می شود، ثبت کرده است. به گزارش سیناپرس، یک مدارگرد خورشیدی به رهبری آژانس فضایی اروپا ...
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۱/۱۲/۰۶ - ۰۸:۰۰   + ۲ سایت دیگر  
گزارش کامل از گزیده خبرهای امروز تابناک با تو را با کلیک بر تیتر آن بخوانید. مطالعه جدید نشان می دهد که احتمالاً اشتباه می کنید زلزله و سرکوفت به خانم بازیگر علیرغم کمک های مالی تعبیر خواب های ترسناک چیست؟ چرا خواب های ترسناک و وحشتناک می بینیم؟ ...
اسپاش   ۱۴۰۱/۱۲/۰۵ - ۱۰:۳۴    
عطارد سریع ترین و کوچک ترین سیاره منظومه شمسی به شمار می رود که یکی از دلایل شهرت آن فاصله نزدیکش به خورشید است. در این مطلب طی گفتگوی آیناز فیض اله پور، خبرنگار اسپاش، و محمدرضا فتحی، کارشناس نجوم پژوهشسرای ابوریحان بیرونی مشهد، به بررسی سیاره عطارد پرداخته شده است. مرور مقاله - ...
برترین ها   ۱۴۰۱/۱۲/۰۴ - ۱۱:۱۴   + ۶ سایت دیگر  
مدارگرد خورشید که به صورت مشترک توسط ناسا و سازمان فضایی اروپا استفاده می شد، به تازگی تصاویری باورنکردنی را از عطارد منتشر کرده است.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۱/۲۳ - ۱۴:۳۳   + ۱۰ سایت دیگر  
ایسنا/اصفهان فضا همواره پر از شگفتی است و کشف برخی از حقایق آن، باعث بهت و حیرت انسان می شود. در این مطلب به چند نمونه از حقایق مربوط به فضا، از جمله به یکی از ویژگی های منحصر به فرد عطارد در میان سیاره ها اشاره می شود.
عصر ایران   ۱۴۰۱/۱۱/۲۲ - ۱۹:۲۰   + ۱۳ سایت دیگر  
ماموریت مدارگرد خورشیدی آژانس فضایی اروپا ممکن است در سال های آینده این پدیده عجیب را توضیح دهد. این ماموریت که در حال گرفتن تصویر از خورشید از داخل مدار عطارد است، به زودی مدار آن تا 33 درجه کج خواهد شد.
سینا   ۱۴۰۱/۱۱/۱۳ - ۰۹:۳۸   + ۴ سایت دیگر  
بر اساس نتایج یک شبیه سازی شکل گیری منظومه شمسی، ستاره شناسان توانستند یک گام دیگر به درک چگونگی شکل گیری عطارد نزدیک شوند. به گزارش سیناپرس، شبیه سازی شکل گیری منظومه شمسی تا حد زیادی موفقیت آمیز بوده است ...
ایتنا   ۱۴۰۱/۱۱/۱۱ - ۰۰:۲۷   + ۳ سایت دیگر  
ایتنا - از آلبرت اینشتین اغلب به عنوان یکی از تأثیرگذارترین دانشمندان سدهٔ بیستم میلادی یاد می شود. کار او همچنان به اخترشناسان کمک می کند تا همه چیز، از امواج گرانشی گرفته تا مدار عطارد را مطالعه و درک کنند.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۱/۱۰ - ۱۳:۱۴   + ۵ سایت دیگر  
داده های دو فضاپیما که برای بررسی عطارد و خورشید پرتاب شده اند، می توانند به دانشمندان کمک کنند تا درک بهتری در مورد میدان مغناطیسی سیاره زهره داشته باشند.
معدن24   ۱۴۰۱/۱۱/۰۹ - ۱۲:۲۳   + ۶۳ سایت دیگر  
معدن 24:مدیرعامل شرکت احیا استیل فولاد بافت اعلام کرد: میزان پیشرفت فیزیکی کارخانه احیا شماره 2 مجتمع فولاد بافت به 83.1 درصد رسیده و طبق برنامه، تست سرد آن تا پایان بهمن ماه سال جاری آغاز می شود. ...
ایمنا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۸ - ۱۵:۳۱    
پدیده های نجومی هفته جاری برای سیارات ماه، عطارد و مریخ اتفاق خواهد افتاد؛ همچنین شاهد خوشه پروین در کنار ماه خواهیم بود.