سه شنبه ۰۶ آبانساعت ۱۶:۳۸Oct 2020 27

جدیدترین‌های «خام فروشی»

نیپنا   ۲ ساعت پیش   + ۸ سایت دیگر  
مجید ناصری نژاد، عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار نیپنا با بیان این که حمایت از پتروشیمی ها به نوعی حمایت از کاهش خام فروشی است، اظهارکرد: رسیدن به زنجیره های پایین دستی نگاهی است که باید مسئولانه دنبال شود ...
شما نیوز   ۴ ساعت پیش   + ۹ سایت دیگر  
نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی گفت: متأسفانه مسئله خام فروشی در فولاد را شاهد هستیم که قرار است با یک پروژه ای تحت عنوان نورد گرم از خام فروشی جلوگیری شود و نیز این پروژه می تواند در توسعه صنایع فولادی مؤثر باشد.
نظری گفت: بخشی از فولاد به صورت شمش فروخته می شود که خام فروشی و برخلاف قانون است.
خانه ملت   ۷ ساعت پیش   + ۱۵ سایت دیگر  
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه خام فروشی به ضرر کشور است، گفت: صادرات باید به انتهای زنجیره فولاد منتقل شود.
خانه ملت   ۷ ساعت پیش   + ۱۱ سایت دیگر  
نماینده مردم خلخال و کوثر در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: 60 درصد فولاد به صورت شمش به فروش می رسد و این یعنی خام فروشی و این خلاف قوانین بالادستی و برنامه های توسعه ای است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۱۴:۲۰   + ۳ سایت دیگر  
رئیس ستاد کل نیرو های مسلح: تحریم ها دستاورد های قابل توجهی در سطوح راهبردی داشته و باعث شده است که خوداتکایی ملت ایران ارتقا پیدا کند.
تازه ترین ها   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۱۱:۴۷   + ۱۶ سایت دیگر  
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، تمرکز بر خام فروشی نفت و بی توجهی به ساخت پالایشگاه و تولید و صادرات فرآورده های نفتی با ارزش افزوده بیشتر یکی از غفلت هایی است که در طول سالیان پس از انقلاب صورت گرفته است ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۱۰:۰۴   + ۵ سایت دیگر  
ستاد مردمی احیای کرکس کوه با انتشار بیانیه ای از صدور مجوز جدید بهره برداری از معادن بدون ارزیابی محیط زیستی و سکوت سازمان محیط زیست به عنوان متولی طبیعت انتقاد کرد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۸/۰۴ - ۱۲:۴۱    
گروه استان ها-نماینده اسفراین در مجلس شورای اسلامی گفت: مواد معدنی آلبلاغ باید برای درآمدزایی و به نفع مردم اسفراین برداشت شود.
جهان اقتصاد   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۱۵:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
معاون منطقه آزاد کیش از واگذاری زمین های مسکونی در قالب فراخوان در راستای ایجاد ارزش افزوده و با هدف جلوگیری از خام فروشی و کنترل قیمت ها خبر داد. به گزارش جهان اقتصاد به نقل از تسنیم، ناصر آخوندی اظهار کرد: طراحی نخستین صندوق املاک و مستغلات کشور ...
سازمان منطقه آراد کیش   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۱۰:۴۱   + ۳۱ سایت دیگر  
معاون توسعه مدیریت سازمان منطقه آزاد کیش گفت: در راستای ایجاد ارزش افزوده و با هدف جلوگیری از خام فروشی و کنترل قیمت ها در جزیره کیش؛ زمین های مسکونی قابل واگذاری در قالب فراخوان اعلام شده است.
ساعت24   ۱۳۹۹/۰۸/۰۲ - ۱۵:۰۹    
ساعت 24 - بانک مرکزی بدون هیچ نوآوری و بدون اینکه توجه کند ارایه آمارهای پردازش نشده به ابهامها می افزاید و شاید برای بدنام کردن بخش های دیگر به ارایه آمارهای خام و تحلیل نشده ادامه می دهد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۱۶:۳۲   + ۸ سایت دیگر  
فرماندار شهرستان میامی گفت: 36 واحد معدنی در میامی فعالیت دارند که تنها سه واحد در زمینه فرآوری آن هم نه به شکل کامل مشغول به کار هستند و بقیه خام فروشی می کنند.
علی شریعتی مقدم از صادرکنندگان نمونه زعفران در میزگرد سعادت آباد گفت: بر اساس دستور مقام معظم رهبری، صادرات خرما و زعفران به صورت خام فروشی و فله ای ممنوع است.
فلزات آنلاین   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۱۳:۱۷    
مدیرعامل شرکت معادن سرمک گفت: وقتی دولت واحدهای فرآوری سرب و روی را ملزم به پرداخت حقوق دولتی مضاعف نسبت به صادرکنندگان ماده خام می کند، چگونه در چنین شرایطی انتظار تحقق جهش تولید را داشته باشیم ...
پایگاه خبری ایراسین   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۰۶:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
صادرات سنگ آهن با کیفیت در جنوب کشور که مورد نیاز واحدهای فولادسازی است مدتی است که خبر ساز شده و در نهایت با ورود پلیس امنیت اقتصادی هرمزگان تلاش برای جلوگیری از خام فروشی ادامه دارد.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۲۳:۰۷    
قزوین- جهش تولید و رونق اقتصادی که این روزها مهم ترین اولویت کشور محسوب می شود در گام نخست نیازمند فرآوری و افزایش شاخص های بهره وری از منابع است، مسئله ای که خام فروشی منابع را به شدت منع میکند.
معدن نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۸:۲۳    
پایگاه خبری معدن نیوز -کامبیز مهدی زاده مشاور عالی معاون علمی و فناوری رئیس جمهور در گفت و گوی تصویری با معدن نیوز گفت: یکی از مشکلات کشور ما موضوع خام فروشی چه در حوزه نفت و چه در بخش معدن می باشد در حالی که مقام معظم رهبری همواره بر جبوگیری از خام فروشی تاکید داشته و اعلام داشتند کشور باید از خام ...
آقای خبر   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۰۹:۰۴   + ۷ سایت دیگر  
رمضانعلی سنگدوینی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ، با اشاره به بهره برداری تنها یک طرح پالایشی باعنوان ستاره خلیج فارس از میان چندین طرح تعریف شده ...
تازه ترین ها   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۰۸:۲۵   + ۳ سایت دیگر  
هادی بیگی نژاد عضو هیات رئیسه کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با گروه پارلمانی تازه ترین ها، اظهار داشت: تدوین یک برنامه جامع پتروشیمی در حوزه انرژی برای کشور لازم است که بایستی در این زمینه گام برداریم. ...
فلزات آنلاین   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۸:۱۸    
مدیرعامل گروه صنعتی سدید درباره اهمیت صادرات صنایع معدنی گفت: در برهه زمانی کنونی که درآمدهای نفتی کشور به واسطه تحریم ها کاهش پیدا کرده است، صادرات غیرنفتی با رویکرد پرهیز از خام فروشی و صادرات محصولات تکمیلی انتهای زنجیره های تولید ...
خانه ملت   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۳:۰۵   + ۴ سایت دیگر  
نایب رئیس کمیسیون انرژی مجلس معتقد است جلوگیری از خام فروشی نفت صرفا در حد یک شعار باقی مانده است و عزمی جدی برای تحقق این مهم وجود ندارد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۲:۴۴   + ۳ سایت دیگر  
شهرکرد- ایرنا- مدیر جهادکشاورزی بن از آغاز برداشت زعفران از مزارع این شهرستان خبر داد و گفت: متاسفانه زعفران تولیدی در این شهرستان به صورت خام فروخته و از سوی دلالانی در استان های دیگر بسته بندی و عرضه می شود که راه اندازی صنایع بسته بندی، تبدیلی و تکمیلی آن ضروری است.
فودنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۰:۵۲   + ۳ سایت دیگر  
با وجود بالا بودن میزان تولید محصولات کشاورزی در استان آذربایجان شرقی، کمبود صنایع تبدیلی کشاورزان را به سوی بازار خام فروشی بدرقه کرده است.
اقتصاد آنلاین / ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۵:۳۳   + ۱۳ سایت دیگر  
مشاور عالی معاون علمی و فناوری رییس جمهوی می گوید: باید از خاک جزیره هرمز صیانت شود تا از خام فروشی آن جلوگیری شده و ارزش افزوده برای مردم آن منطقه در پی داشته باشد.
میزان   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۰۷:۰۵    
آیت الله غلامعلی صفایی بوشهری در گفت وگو با میزان، ضمن تاکید بر ضرورت جلوگیری از خام فروشی بیان کرد: سال هاست مواد خام و اولیه به صورت فله ای یا به اشکال مختلف به کشور های دیگر صادر می شود و آن ها با ایجاد صنایع تبدیلی، با ارزش فوق العاده افزوده در فضای بین المللی به نام خودشان به ما می فروشند. ...
پیام فوری   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۱:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
مردوخی گفت: رویکرد غلطِ خام فروشی که پیش از انقلاب شروع شد، در دولت های پس از انقلاب هم ادامه پیدا کرد تا بتوان به این نتیجه رسید که تنبلی دولت ها موجب شده نتوانیم از نفت استخراجی به دست آوردهای با ارزش تری برسیم. ...
روزنامه مردم سالاری   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۰۹:۲۲   + ۹ سایت دیگر  
عدم ممنوعیت صادرات سنگ آهن به تولید فولاد کشور آسیب می زند گروه شهرستانها: صادرات سنگ آهن با کیفیت در جنوب کشور که مورد نیاز واحدهای فولادسازی است مدتی است که خبر ساز شده و در نهایت با ورود پلیس امنیت اقتصادی هرمزگان تلاش برای جلوگیری از خام فروشی ادامه دارد. ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۰۷:۳۸   + ۴ سایت دیگر  
اردبیل-ایرنا-گیاهان دارویی امروزه در صنعت داروسازی و نیز طب سنتی کاربرد وسیعی یافته و علاوه بر نقش ویژه در حوزه سلامت، در بخش اقتصادی نیز جایگاه خاصی یافته، اما خام فروشی بعنوان مانعی در برابر صنعتی شدن کشت و زرع و فرآوری آن در استان اردبیل عمل کرده است.
پایگاه خبری ایراسین   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۰۰:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون معادن و صنایع معدنی اتاق ایران با اشاره به موضوع خام فروشی که این روزها مبنای ممنوعیت صادرات برخی محصولات معدنی شده است اعلام کرد: این عبارتی کاملا مناسب برای تقویت صادرات غیر نفتی است، اما امروز به هر دلیل مدیران مربوطه تعبیری اشتباه از آن دارند.
می متالز   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۱۶:۱۳   + ۶ سایت دیگر  
می متالز - صادرات سنگ آهن با کیفیت در جنوب کشور که مورد نیاز واحدهای فولادسازی است مدتی است که خبر ساز شده و در نهایت با ورود پلیس امنیت اقتصادی هرمزگان تلاش برای جلوگیری از خام فروشی ادامه دارد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۱۲:۳۸   + ۶ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت معدنی میلاد برنا ابرار از عرضه اولین محموله 2500تنی ماده معدنی فرآوری شده از سنگ بور تولید داخل به منظور تأمین مواد اولیه موردنیاز صنعت کشور و باهدف جلوگیری از خام فروشی خبر داد.
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۱۱:۳۷    
هسته مطالبه گری تخصصی بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد همدان در نظر دارد که در سلسله گزارشات تصویری به بررسی مشکلات شهری همدان از جمله خام فروشی و عدم صادرات سیر بپردازد.
اقتصاد آنلاین / دنیای معدن   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۱۲:۳۲   + ۱۰ سایت دیگر  
صادرات سنگ آهن با کیفیت در جنوب کشور که مورد نیاز واحدهای فولادسازی است مدتی است که خبر ساز شده و در نهایت با ورود پلیس امنیت اقتصادی هرمزگان تلاش برای جلوگیری از خام فروشی ادامه دارد.
متالز نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۰۹:۴۳   + ۲۸ سایت دیگر  
صادرات سنگ آهن با کیفیت در جنوب کشور که مورد نیاز واحدهای فولادسازی است مدتی است که خبر ساز شده و در نهایت با ورود پلیس امنیت اقتصادی هرمزگان تلاش برای جلوگیری از خام فروشی ادامه دارد.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۰۹:۰۳   + ۷ سایت دیگر  
اردبیل-مدیرکل دفتر اکتشاف وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: جلوگیری از خام فروشی فعلا مقدور نبوده ونیازمند کارخانجات بالادستی است.
پایگاه خبری ایراسین   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۰۰:۰۰    
نایب رئیس کمیسیون معدن و صنایع معدنی اتاق بازرگانی ایران درخصوص مطالبات بخش معدن از وزارت صمت گفت: در بخش معدن اگر اکتشافات به صورت مدیریت شده انجام شود، در نهایت فروش حاصل از موادمعدنی می تواند به طور کامل جایگزین درآمدهای نفتی شود ...
شیرازه   ۱۳۹۹/۰۷/۲۶ - ۱۰:۱۸   + ۱ سایت دیگر  
سرداران جنگ اقتصادی و شهیدان زنده این جنگ با اتکا به سخنان مقام معظم رهبری در سال جهش تولید، با محوریت راه شهدای انقلاب و رزمندگان اسلامی تمام نیرو و توان خود را خالصانه به میدان گذاشتند تا در مبارزه اقتصادی و در مقابله با شیوع بیماری کرونا ...
خانه ملت   ۱۳۹۹/۰۷/۲۵ - ۱۳:۵۲   + ۱۰ سایت دیگر  
عضو کمیسیون انرژی مجلس گفت: اگرچه اقدامات خوبی برای عبور از خام فروشی انجام شده اما کمبود اعتبار، عدم اراده مدیریتی و تحریم ها را باید از عوامل اصلی کندی در پیشرفت پالایشگاه ها دانست.
معدن نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۲۰:۱۰   + ۵ سایت دیگر  
پایگاه خبری معدن نیوز- براساس آمار سازمان ملل، ایران در سال 1970 میلادی بیش از 50 درصد ذخایر طبیعی خود را از طریق خام فروشی از دست داده است.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۱۵:۰۶    
بیرجند- رئیس سازمان بسیج سازندگی گفت: هم اکنون در جنگ اقتصادی به سمت خام فروشی رفته ایم و خراسان جنوبی مصداق بارز خام فروشی است.
سفیر افلاک   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۱۳:۳۵   + ۲ سایت دیگر  
آشتاب، مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان با اشاره به فعالیت 24 هزار بافنده در لرستان، گفت: یکی از مشکلات شهرستان چگنی، نبود صنایع تبدیلی و فرآوری سنگ است.
تازه ترین ها   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۱۲:۵۱   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش خبرنگار اقتصادی تازه ترین ها، با روی کار آمدن دولت نهم و تغییر تفکر از خام فروشی نفت به سمت ساخت پالایشگاه ها، هفت طرح پالایشی ستاره خلیج فارس، پالایشگاه هرمز، پالایشگاه خوزستان، پالایشگاه پارس شیراز، پالایشگاه آناهیتا کرمانشاه ...
شانا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۱۱:۳۸   + ۵ سایت دیگر  
عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت: برای تحقق اقتصاد مقاومتی و کاهش خام فروشی، توسعه هرچه بیشتر صنعت پتروشیمی باید مدنظر قرار گیرد.
معدن24   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۱۱:۰۳   + ۱۴ سایت دیگر  
الهویردی دهقانی عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه معادن همچون سایر بخش ها از سوءمدیریت مسئولان در امان نمانده اند، گفت: در حال حاضر کشور با پدیده ای به نام دلالی و خام فروشی در صنایع معدنی و فلزی روبه رو است ...
ایران اکونومیست   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۱۰:۰۷   + ۱۰ سایت دیگر  
کامبیز مهدی زاده، مدیر طرح توسعه نوآوری ها و فناوری های حوزه معدن و صنایع معدنی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، درباره ماموریت این طرح مبتنی بر تمرکز بر جزیره هرمز گفت: چندی پیش مقام معظم رهبری با تاکید بر موضوع خام فروشی و صادرات فله ای مواد خام ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۰۹:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
اراک - ایرنا - نماینده ولی فقیه در استان مرکزی، حمایت همه جانبه از تولید داخلی و پرهیز از خام فروشی را کلید توسعه پایدار دانست و گفت: شرایط اقتصادی کشور که دستخوش تحریم های ظالمانه آمریکا شده را می توان با تولید با کیفیت و صادرات محور ساماندهی کرد.
پارسینه   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۰۶:۵۹   + ۷ سایت دیگر  
به گزارش پارسینه ؛ شکوری رئیس کمیسیون معادن اتاق ایران و اسماعیلی معاون صنایع معدنی وزارت صمت امشب 22 مهرماه با حضور در برنامه گفت و گوی ویژه خبری به بررسی موضوع خام فروشی بیتومین ماده معدنی با 160 کاربرد در صنایع داخلی پرداختند. ...
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۰۰:۳۰   + ۷ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد : رئیس اتاق بازرگانی و صنایع و معادن ایران در دیدار از گروه صنعتی پژوهشی زر با اشاره به اینکه واحدهایی همچون مجموعه زر در کشور کم داریم و آنچه امروزه در کشور به نام تولید جاافتاده بیشتر مونتاژ و خام فروشی است ...