چهارشنبه ۰۵ مهرساعت ۰۶:۳۲Sep 2023 27
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «خام فروشی»

طبق بخشنامه جدید وزارت اقتصاد، از ابتدای مهر ماه صادرات مواد خام و نیمه خام مشمول مالیات به میزان دو درصد ارزش صادراتی کالا خواهد شد.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۲/۰۷/۰۴ - ۱۱:۰۵    
ما همواره در زمینه ی پایان دادن به خام فروشی شعار داده ایم و هرگز به آن جامه ی عمل نپوشانده ایم. خام فروشی در کشور ادامه دارد و متاسفانه ضربات سنگینی به اقتصاد کشور وارد می کند. برای برون رفت از این شرایط باید صنایع را به سمت تحقیق و توسعه و گسترش زنجیره ی محصولات سوق دهیم.
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۷/۰۳ - ۱۰:۳۲    
محمد مهدی برادران معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت از داخلی سازی 72 درصدی مواد اولیه تولید دارو در کشور خبر داد و گفت: تامین مواد اولیه صنعت دارو، راه برون رفت از خام فروشی محصولات پتروشیمی است.
بورس نیوز   ۱۴۰۲/۰۷/۰۲ - ۰۴:۳۳    
مرتضی شاهمیرزایی، معاون وزیر و مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی در مراسم رونمایی از محصولات جدید شرکت پتروشیمی غدیر در هفدهمین نمایشگاه بین المللی ایران پلاست بیان کرد: رویکرد و عزم جدی دولت سیزدهم از همان آغاز ...
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۷/۰۱ - ۱۲:۰۴    
گرگان- فرهانی، سرپرست مدیریت باغبانی جهاد کشاورزی گلستان گفت: باید از خام فروشی محصولات باغی پرهیز کنیم و با ایجاد صنایع تبدیلی و ارتقای کیفیت تولیدات، از ارزش افزوده بیشتری بهره مند شویم.
سینا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۱ - ۱۰:۰۱    
امروزه شاهد نگرشی ویژه به صنعت گردشگری در تمامی رویکردها و برنامه ریزی های اجرایی در بیشتر کشورها به عنوان یکی از راهبردهای کارآمد و حیاتی هستیم، آنچنان که این کشورها به گونه ای کمر همت را بسته اند تا خود را از وابستگی اقتصادی به نفت و خام فروشی برهانند و برخی در این زمینه ...
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۲/۰۶/۳۱ - ۲۳:۲۴   + ۵ سایت دیگر  
دبیر رویداد ملی توسعه صنایع پایین دستی مس گفت: این رویداد در رفسنجان برگزار و صاحبان ایده در این حوزه در سراسر کشور می توانند تا پایان آبان ماه امسال در دبیرخانه این رویداد، ایده خود را ثبت کنند.
ندای استان   ۱۴۰۲/۰۶/۳۱ - ۰۹:۵۷   + ۲۰ سایت دیگر  
به گزارش ندای استان ،تفاهم نامه اجرای این طرح میان شرکت ملی صنایع پتروشیمی، شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس و منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس امضا شده است. ...
استاندار سیستان و بلوچستان با تاکید بر اینکه نباید با خام فروشی معادن استان را هدر داد، گفت: شرط بهره برداری از معادن استان ایجاد صنایع تبدیلی در مجاورت آنهاست.
نیپنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۱۴:۲۳   + ۲۰ سایت دیگر  
به گزارش خبرنگار نیپنا، دو پلیمر PVC_S70 و PVC_S67 گرید پزشکی پتروشیمی غدیر امروز (چهارشنبه، 29 شهریورماه) در حاشیه آخرین روز نمایشگاه بین المللی ایران پلاست با حضور مرتضی شاهمیرزایی، مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی و مدیران هلدینگ تاپیکو رونمایی شد. ...
نیپنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۰۹:۴۹   + ۱۴ سایت دیگر  
به گزارش نیپنا، عباس غلامی اظهار کرد: عرضه اعتباری محصولات پتروشیمی در بورس کالا به عنوان راهکاری برای حل چالش تأمین نقدینگی مورد نیاز صنایع تکمیلی برای خرید مواد اولیه است که از دی ماه سال گذشته اجرای این طرح شدت بیشتری گرفت. ...
نیپنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۷ - ۱۶:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش خبرنگار نیپنا، علی مانی زاده، به نمایندگی از گروه شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس در کارگاه آموزشی شیمی پارک ها گامی مؤثر برای تکمیل زنجیره ارزش و جلوگیری از خام فروشی که در حاشیه دومین روز از هفدهمین نمایشگاه بین المللی ایران پلاست در سالن 35 برگزار شد ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۶/۲۷ - ۱۳:۴۹    
مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی گفت: در نمایشگاه ایران پلاست امسال به دنبال دعوت از شرکت ها برای سرمایه گذاری در تکمیل زنجیره ارزش و تولید محصولات نهایی به منظور جلوگیری از خام فروشی هستیم.
روزنامه نصف جهان   ۱۴۰۲/۰۶/۲۶ - ۱۸:۰۱   + ۳ سایت دیگر  
فرماندار تیران و کرون با اشاره به سیاست های مدیریت شهرستان در تکمیل حلقه تولید، اظهار کرد: تولید سالانه محصولات کشاورزی و عرضه آن در بازارهای داخلی و خارجی سود خوبی را عاید کشاورزان و سرمایه گذاران این بخش می کند ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۶/۲۶ - ۱۳:۴۷   + ۲ سایت دیگر  
استاندار سیستان و بلوچستان در بازدید از معادن منطقه سفید سنگ زاهدان بر تجهیز و راه اندازی معادن غیر فعال، جلوگیری از خام فروشی مواد معدنی و احداث واحد های صنایع معدنی در معادن دارای پتانسیل بالا در استان تاکید کرد .
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۶/۲۶ - ۱۲:۰۳   + ۷ سایت دیگر  
مدیر هفدهمین نمایشگاه بین المللی ایران پلاست تأکید کرد: راهبرد صنعت پتروشیمی با آغاز به کار دولت مردمی به حداقل رساندن خام فروشی بوده است.
روزنامه سپهر   ۱۴۰۲/۰۶/۲۶ - ۱۱:۳۴    
سپهرغرب، گروه کشاورزی - طاهره ترابی مهوش: در گفت وگو با کشاورزان نهاوندی مشخص شد نهایت کاری که روی گشنیز نهاوند انجام می شود بوجاری کردن و بسته بندی در کیسه 30 تا 40 کیلویی است که در این بین باید گفت دریغ از وجود حتی یک واحد فرآوری!
وزارت صنایع و معادن   ۱۴۰۲/۰۶/۲۶ - ۰۸:۱۰   + ۵ سایت دیگر  
مدیر شرکت شهرک های صنعتی چهارمحال و بختیاری از آماده بودن 70 قطعه زمین ناحیه صنعتی بادام برای واگذاری خبر داد.
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۶/۲۶ - ۰۰:۲۳    
ایلام - زراعت چوب یکی از ظرفیت های مهم اقتصادی در استان ایلام است، هرچند اقدامات موثری طی سال های اخیر در استان در این بخش صورت گرفته اما همچنان زراعت چوب نیازمند ایجاد صنایع تبدیلی است.
بولتن نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۲۳ - ۱۰:۵۲   + ۱۲ سایت دیگر  
تکمیل زنجیره ارزش با جلوگیری از خام فروشی محصولات پتروشیمی از طریق توسعه صنعت پایین دستی، از اهم برنامه های دولت سیزدهم است
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۶/۲۲ - ۱۰:۵۷   + ۲ سایت دیگر  
در حالیکه احداث پالایشگاه گیاهان دارویی در کشور با هدف جلوگیری از خام فروشی صورت گرفته، برآورد می شود بازار جهانی روغن نعنا به عنوان یک فرآورده گیاهی تا پایان 2023 از 238میلیون دلار عبور کند.
روزنامه تعادل   ۱۴۰۲/۰۶/۲۲ - ۰۱:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
کمتر کسی است که امروز در خصوص لزوم راه اندازی پتروپالایشگاه ها در کشور و مزیت هایی که می توانند به لحاظ اقتصادی برایمان داشته باشند، شک داشته باشد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۱ - ۱۴:۰۹   + ۷ سایت دیگر  
ایسنا/همدان وزیرجهاد کشاورزی گفت: 5300 طرح صنایع تبدیلی و تکمیلی امروز در کشور از 40 تا 90 پیشرفت فیزیکی دارد که معطل درصف اخذ تسهیلات هستند که اگر این پرونده ها به نتیجه برسانیم از خام فروشی 30 میلیون تن محصول کشاورزی جلوگیری می شود.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۶/۲۰ - ۱۲:۱۰   + ۱۰ سایت دیگر  
کارشناس انرژی گفت: از برنامه ششم توسعه تاکنون تنها پالایشگاه میعانات گازی ستاره خلیج فارس به بهره برداری رسیده و تا ظرفیت یاد شده در برنامه ششم توسعه 500 هزار بشکه در روز فاصله وجود دارد.
تیتر برتر   ۱۴۰۲/۰۶/۲۰ - ۱۲:۰۹   + ۱ سایت دیگر  
کارشناس انرژی گفت: از برنامه ششم توسعه تاکنون تنها پالایشگاه میعانات گازی ستاره خلیج فارس به بهره برداری رسیده و تا ظرفیت یاد شده در برنامه ششم توسعه 500 هزار بشکه در روز فاصله وجود دارد. ...
بسیج   ۱۴۰۲/۰۶/۲۰ - ۱۱:۲۶   + ۳ سایت دیگر  
زنجان -فرماندار شهرستان خدابنده گفت:خام فروشی و چالش تجاری سازی محصولات کشاورزی از عمده مشکلات در شهرستان خدابنده است و پیگیر حل مشکلات هستیم و تلاش می کنیم برای صنایع تبدیلی سرمایه گذار جذب کنیم.
معدن نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۲۰ - ۱۰:۳۸   + ۴ سایت دیگر  
پایگاه خبری معدن نیوز - احیا و فعال سازیِ معادن و صنایع معدنی هرمزگان با رویکرد جهادی دولت سیزدهم شتاب گرفته و اقدامات بنیادینی برای افزایش و کیفی سازی خطوط تولید، ممانعت از خام فروشی و همچنین جبران عقب ماندگی ها و ارتقای سهم معدن در اقتصاد ملی انجام شده است و این تکاپوی دولت ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۶/۱۹ - ۱۸:۱۹   + ۲ سایت دیگر  
فرماندار شهرستان خدابنده گفت: موضوع تجاری سازی محصولات کشاورزی و خام فروشی از عمده چالش های کشاورزان این شهرستان خدابنده است.
افق تهران   ۱۴۰۲/۰۶/۱۹ - ۱۴:۵۶   + ۲ سایت دیگر  
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس دهم شورای اسلامی جلوگیری از خام فروشی در حوزه معدن را از وظایف دولت دانست.
پیام خاوران   ۱۴۰۲/۰۶/۱۸ - ۱۹:۴۴    
برای توسعه و رفع محرومیت های اقتصادی در استان خراسان جنوبی باید *نهضت مبارزه با خام فروشی در این استان راه اندازی شود* و تحقق این مساله همت بالا و تلاش و پشتکار مدیران و حمایت دستگاه های اجرایی از سرمایه گذاران را می طلبد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۶/۱۸ - ۰۸:۴۱   + ۶ سایت دیگر  
معاون منابع طبیعی کهگیلویه و بویراحمد گفت: شیرابه آنغوزه و باریجه استان می تواند در سطح جهان مطرح شود اما نیازمند راه اندازی کارگاه بسته بندی و برندسازی این محصول هستیم.
رئیسی گفت: توصیه رهبری ارتباط صنعت و بازار با دانشگاه است که امکان می دهد از ذهن ها و فکرها و اندیشه های بیشتری استفاده کنیم که باعث گره گشایی و اصلاح امور خواهد شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۶/۱۵ - ۲۲:۵۹    
تبدیل وضعیت ایثارگران، خام فروشی معادن، مالیات اصناف و کمبود ناوگان هوایی از جمله درخواست ها و دغدغه های نخبگان خراسان جنوبی در دیدار با آقای رئیسی بود که وی برای آن ها خبر های خوشی داشت.
روزنامه آسیا نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۱۵ - ۱۹:۵۵    
آسیانیوز - اگر قرارداد 1919 وثوق الدوله و 1933، نقش مهمی در برآمدن پهلوی اول و رویدادهای آن دوره داشت، کودتای 28 مرداد و جنبش ملی شدن صنعت نفت، تمامی سال های بعد را متأثر از خود کرد. ...
مرصاد   ۱۴۰۲/۰۶/۱۴ - ۱۱:۰۱    
مرصاد نیوز: استاندار کرمانشاه گفت: باید نگاه تمدنی از زاویه مردم را به اربعین ملحق کنیم و نگذاریم اربعین دچار خام فروشی شود.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۶/۱۳ - ۲۱:۴۳   + ۸ سایت دیگر  
ایسنا/کرمان رئیس دانشگاه ولی عصر (عج) رفسنجان با اشاره به رونمایی از پوستر رویداد ملی توسعه صنایع پایین دستی مس رفسنجان گفت: در این دانشگاه قرار است با ارائه روش های علمی از خام فروشی مس جلوگیری شود.
جام جم   ۱۴۰۲/۰۶/۱۳ - ۱۴:۱۴   + ۱ سایت دیگر  
جام جم آنلاین؛زهره کریم زاده؛ با وجود اینکه بیش از 70درصد از معادن قیر طبیعی کشور در استان کرمانشاه قرار دارد و گنجی خدادادی در زمین این دیار پهناور نهفته است ولی همچنان در زمینه بیکاری یکه تاز است. ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۶/۱۲ - ۱۴:۲۸   + ۲ سایت دیگر  
کهگیلویه وبویراحمد بیش از دو هزار گونه گیاهی و دارویی دارد که می تواند زمینه ساز تولید و اشتغال خوبی در استان باشد اما خام فروشی مانع ایجاد اشتغال و ارزآوری شده است.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۶/۱۲ - ۰۹:۳۱   + ۲ سایت دیگر  
یک کارشناس انرژی گفت:در سالیان گذشته برنامه ای همه جانبه، جهت توسعه ی واقعی زنجیره ارزش در صنعت پتروشیمی تعریف و اجرایی نشده است.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۶/۱۱ - ۲۲:۵۱   + ۵ سایت دیگر  
ایسنا/مرکزی سرپرست سازمان توسعه تجارت گفت: با استفاده از ظرفیت رایزن ها، بازارهای جدیدی ایجاد شده است و می توانیم شاهد افزایش صادرات به کشورهای آفریقایی، شرق آسیا و حوزه خلیج فارس باشیم.
وزارت صنایع و معادن   ۱۴۰۲/۰۶/۰۹ - ۰۷:۵۰   + ۷ سایت دیگر  
ایرج حسن پور رییس مدیرکل صمت سیستان و بلوچستان گفت:به جهت جلوگیری از خام فروشی و توسعه صنایع تبدیلی کارخانه فرآوری سیلیس با سرمایه گذاری 350 میلیارد ریال واشتغال 30 نفر،در منطقه بزمان شهرستان ایرانشهر افتتاح شد
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۲/۰۶/۰۹ - ۰۳:۰۷    
کارشناس اقتصادی معتقد است راهکار عبور از خام فروشی توسعه زنجیره ارزش بوده و اعتبار مالیاتی تحقیق و توسعه مهم ترین راهکار تأمین مالی تحقیق و توسعه و تکمیل زنجیره ارزش صنعت است ...
ریواس جنوب   ۱۴۰۲/۰۶/۰۸ - ۲۲:۲۴   + ۴ سایت دیگر  
به گزارش ریواس جنوب به نقل از روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کهگیلویه و بویراحمد، اولین جلسه تخصصی راهبری برنامه های توسعه استان کهگیلویه و بویراحمد با حضور رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان، هئیت علمی دانشگاه ها ، رئیس شورای بانک های استان ...
گیتی آنلاین   ۱۴۰۲/۰۶/۰۸ - ۱۷:۲۸   + ۷ سایت دیگر  
فارس_ ملاقات مردمی و دیدار با فعالان اقتصادی و سرمایه گذاران ،تشکیل شورای اداری در سفر رسمی شهرستانی استاندار فارس به شهرستان بختگان انجام شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۶/۰۸ - ۱۲:۰۸   + ۱ سایت دیگر  
نشست هم اندیشی راهبری توسعه فناوری ساخت افزودنی باهدف بارتقا کیفیت مواد اولیه، کاهش خام فروشی و انجام صحیح بازیافت برگزار شد.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۲/۰۶/۰۸ - ۱۲:۰۲   + ۱۱ سایت دیگر  
اصلی ترین تغییر رویکرد وزارت نفت در دولت جدید، عزم این وزارتخانه برای رهایی از خام فروشی نفت با احداث پالایشگاه ها و پتروپالایشگاه ها بود.
روز نو   ۱۴۰۲/۰۶/۰۸ - ۱۰:۳۵   + ۲۲ سایت دیگر  
از یک و شش دهم میلیون هکتار جنگل هیرکانی 800 هزار هکتار آن مخروبه است. متاسفانه ما دنبال خام فروشی و خام خواری افتادیم و شبیه آن خانواده برشکسته ای هستیم که نه کسی به آنها وام می دهد نه حقوقی دارد و اموال خود را حراج کرده است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۶/۰۸ - ۰۹:۱۴   + ۱۶ سایت دیگر  
اصلی ترین تغییر رویکرد وزارت نفت در دولت جدید، عزم این وزارتخانه برای رهایی از خام فروشی نفت با احداث پالایشگاه ها و پتروپالایشگاه ها بود.
روزنامه کسب و کار   ۱۴۰۲/۰۶/۰۷ - ۱۶:۱۸   + ۱ سایت دیگر  
سرمقاله حرکت از خام فروشی به تولید کالاهای نهایی با ارزش افزوده بیشتر، یک برنامه بلندمدت و دقیق می طلبد. لغو پرفشار مشوق ها از یک سو و ایجاد عوارض صادراتی سنگین چالش زاست ...