دوشنبه ۲۴ مردادساعت ۱۸:۲۰Aug 2022 15
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «خام فروشی»

صمت   ۹ ساعت پیش    
براساس دستورالعمل جدید بورس کالا، مقرر شد از روز شنبه 18 مرداد، مبنای محاسبه نرخ شمش آلومینیوم در بورس کالا تغییر کند.
سفیر افلاک   ۱۴۰۱/۰۵/۲۲ - ۰۷:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
معادن، گنجی نهان در زیر خاک بوده که متاسفانه تیغ تیز خام فروشی بر گلوی آن قرار گرفته و این ثروت ملی بر باد می رود.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۵/۲۱ - ۱۷:۲۸   + ۵ سایت دیگر  
کرمان - وزیر صنعت، معدن و تجارت خواستار استخدام نیروهای بومی در معادن شد و گفت: در صورت لزوم آموزش های لازم به نیروی کار بومی داده شود.
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۰۵/۲۰ - ۱۹:۰۲    
کرمان- وزیر اقتصاد رفع محرومیت در مناطق را در گرو خلق ارزش افزوده دانست و گفت: باید از خام فروشی پرهیز شود و به سمت فرآوری مواد خام و خلق ارزش افزوده پیش برویم.
خبر خودرو   ۱۴۰۱/۰۵/۱۹ - ۱۴:۰۳   + ۱۵ سایت دیگر  
وزیر نفت توضیحاتی را در خصوص شرایط احداث پتروپالایشگاه ها ارائه کرد و گفت: در فروش محصولات پتروشیمی و فراورده های نفتی مشکلی نداریم. به گزارش ایسنا، جواد اوجی در حاشیه جلسه امروز هیأت دولت در جمع خبرنگاران اظهارکرد : در حال حاضر خوراک برای صنایع پایین دست پتروشیمی انجام می شود ...
خام فروشی یکی از پدیده های آسیب رسانی است که برخی صنایع کشور همچون گیاهان دارویی، نفت و زیست فناوری را متضرر کرده است.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۵/۱۸ - ۱۳:۱۹   + ۳ سایت دیگر  
قصرشیرین- ایرنا- شهرستان گیلانغرب در استان کرمانشاه با داشتن 75 درصد منابع قیر طبیعی کشور از ظرفیت بالایی برای سرمایه گذاری در این بخش برخوردار است و ایجاد ناحیه صنعتی می تواند آغازی برای جلوگیری از خام فروشی قیر طبیعی باشد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۵/۱۸ - ۱۲:۳۳   + ۳ سایت دیگر  
شریعتی گفت: در جوار معادن زغال سنگ، سرب و روی صنایع جانبی و پایین دستی احداث خواهد شد تا از خام فروشی مواد جلوگیری می شود.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۵/۱۸ - ۱۱:۲۱   + ۷ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - رییس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت:توسعه پتروپالایشگاه راهکار جدی دولت برای کاهش خام فروشی و سریع ترین راهکارهای خنثی سازی تحریم های نفتی است.
شعار سال   ۱۴۰۱/۰۵/۱۵ - ۲۱:۰۶    
رزین ها و اپوکسی ها محصولاتی هستند که به همت شرکت های دانش بنیان بومی سازی شده اند تا نیاز صنایع سنگ های ساختمانی به فرآوری محصولات معدنی برطرف و از خام فروشی جلوگیری شود. این محصولات باعث افزایش حدودا سه برابری عمر مفید سنگ شده و قیمت آن را بشدت افزایش می دهند
رکنا   ۱۴۰۱/۰۵/۱۵ - ۱۲:۳۱   + ۱۴ سایت دیگر  
رکنا:جلوگیری از خام فروشی محصولات کشاورزی و گسترش صنایع تبدیلی و تکمیلی سیاست سازمان جهاد کشاورزی استان است.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۵/۱۵ - ۱۱:۲۳   + ۱۴ سایت دیگر  
بیرجند - ایرنا - معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی گفت: به منظور جلوگیری از خام فروشی مواد معدنی مقرر شد آهن و بنتونیت به عنوان مواد اولیه بسیاری از صنایع کشور ابتدا در استان حداقل یک مرحله فرآوری شود و سپس در اختیار صنایع بالادستی قرار گیرد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۵/۱۵ - ۱۰:۳۷   + ۲ سایت دیگر  
فرماندار بردسکن گفت: یکی ازموضوعات مهم و کلان درخصوص معادن، پرهیز از خام فروشی و حرکت به سوی فراوری و افزایش ارزش افزوده است.
دنیای معدن   ۱۴۰۱/۰۵/۱۲ - ۱۸:۳۳   + ۵ سایت دیگر  
دنیای معدن: فرماندار بردسکن خام فروشی را بلای جان معادن این شهرستان دانست.
نفت آنلاین   ۱۴۰۱/۰۵/۱۲ - ۱۸:۳۳   + ۸ سایت دیگر  
اعضای مجمع تشخیص مصلحت نظام در نشستی که با حضور وزیر نفت برگزار شد مقرر کردند خام فروشی نفت و گاز با توسعه زنجیره ارزش کاهش یابد و ظرفیت پتروپالایشگاهی کشور به حداقل 3 میلیون بشکه در روز در سال های برنامه هفتم توسعه برسد.
می متالز   ۱۴۰۱/۰۵/۱۲ - ۱۸:۳۳   + ۱۷ سایت دیگر  
می متالز - دبیر سندیکای صنعت آلومینیوم ایران ضمن تاکید بر اینکه دولت و وزارت صنعت، معدن و تجارت، صنعت آلومینیوم را به حال خود رها کرده و به مشکلات آن رسیدگی نمی کند ...
شانا   ۱۴۰۱/۰۵/۱۲ - ۰۹:۳۵   + ۱۴ سایت دیگر  
عضو هیئت رئیسه کمیسیون انرژی مجلس با بیان اینکه احداث پتروپالایشگاه نقدینگی های سرگردان را به سوی تولید هدایت می کند، گفت: احداث پتروپالایشگاه راه برون رفت از خام فروشی است.
عصر ایران   ۱۴۰۱/۰۵/۱۱ - ۲۱:۰۵   + ۳۰ سایت دیگر  
این تفاهم نامه همچنین، گامی مؤثر برای خنثی سازی تحریم ها، جلوگیری از خام فروشی و تبدیل نفت خام به فرآورده های با ارزش افزوده بالاتر، تأمین نیازهای کشور به فرآورده های نفتی و ایجاد ظرفیت های صادراتی جدید است.
شما نیوز   ۱۴۰۱/۰۵/۱۱ - ۱۸:۴۷   + ۲۴ سایت دیگر  
مدیرعامل گروه صنایع پتروشیمی خلیج فارس توسعه صنایع پایین دستی را یک ضرورت عنوان کرد و گفت: با توسعه این بخش ارزش آفرین، سودآور و اشتغال آفرین شاهد پایان خام فروشی در صنعت پتروشیمی خواهیم بود.
تازه ترین ها   ۱۴۰۱/۰۵/۱۱ - ۱۶:۴۳   + ۱۲ سایت دیگر  
عضو هیأت رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه بازار سرمایه جز ساختارهای وزارت اقتصاد است، اظهار کرد: بحث بورس کالا موضوع مالی و مربوط به سیاست های مالی دولت است و وزارت اقتصاد بر اساس قانون اساسی در این زمینه مکلف است. انتقال آن به وزارت صمت غیرکارشناسی و غیر منطقی است ...
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۵/۱۱ - ۱۵:۳۵   + ۴۰ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - اعضای مجمع تشخیص مصلحت در جلسه بیست و هشتم کمیسیون مشترک مقرر کردند که خام فروشی نفت و گاز باید با توسعه زنجیره ارزش نفت و گاز کاهش یابد و ظرفیت پتروپالایشگاهی کشور به حداقل سه میلیون بشکه در روز در سال های برنامه هفتم برسد.
شانا   ۱۴۰۱/۰۵/۱۱ - ۱۱:۱۰   + ۲۴ سایت دیگر  
طرح احداث پالایشگاه 300 هزار بشکه ای مروارید مکران را می توان طرح ماندگار دولت سیزدهم برای افزایش ظرفیت پالایشی و کاهش خام فروشی کشور قلمداد کرد.
همشهری   ۱۴۰۱/۰۵/۱۱ - ۱۱:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
دولت ایران مصمم به شکستن حلقه محاصره احتمالی در صورت به نتیجه نرسیدن مذاکرات رفع تحریم هاست. یکی از گام های جدی، ساخت پتروپالایشگاه ها است. هدف، افزایش تاب آوری اقتصاد ایران از دریچه تامین انرژی موردنیاز داخلی به ویژه بنزین و البته متنوع سازی بازار فرآورده های نفتی و پتروشیمی و جلوگیری از خام فروشی ...
همشهری   ۱۴۰۱/۰۵/۱۱ - ۰۰:۰۲    
دولت ایران مصمم به شکستن حلقه محاصره احتمالی درصورت به نتیجه نرسیدن مذاکرات رفع تحریم هاست. یکی از گام های جدی، ساخت پتروپالایشگاه ها است. هدف، افزایش تاب آوری اقتصاد ایران از دریچه تامین انرژی موردنیاز داخلی به ویژه بنزین و البته متنوع سازی بازار فرآورده های نفتی و پتروشیمی و جلوگیری از خام فروشی ...
ایران آنلاین   ۱۴۰۱/۰۵/۱۰ - ۱۷:۳۱   + ۸ سایت دیگر  
به گزارش ایران آنلاین، رئیس جمهور امضای تفاهم نامه تامین مالی برای احداث پتروپالایشگاه شهید سلیمانی و پالایشگاه مروارید مکران را اقدامی موثر در تحقق اهداف کشور در زمینه های جذب سرمایه گذاری در مسیر رونق تولید، خنثی سازی تحریم ها ...
شانا   ۱۴۰۱/۰۵/۱۰ - ۱۶:۳۸   + ۵ سایت دیگر  
طرح پتروپالایشگاه شهید سلیمانی را می توان نخستین پروژه در حوزه تلفیق پالایش و پتروشیمی در کشور قلمداد کرد که هدف از احداث آن افزون بر عبور کشور از پالایشگاه سازی و حرکت به سمت پتروپالایشگاه ها، ایجاد ارزش افزوده و جلوگیری از خام فروشی در جهت هم سویی با نگاه دولت و پیش بینی سند تحول است.
ریاست جمهوری   ۱۴۰۱/۰۵/۱۰ - ۱۴:۳۹   + ۵۳ سایت دیگر  
رئیس جمهور امضای تفاهم نامه تامین مالی برای احداث پتروپالایشگاه شهید سلیمانی و پالایشگاه مروارید مکران را اقدامی موثر در تحقق اهداف کشور در زمینه های جذب سرمایه گذاری در مسیر رونق تولید، خنثی سازی تحریم ها ...
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۵/۱۰ - ۱۲:۰۴   + ۲۱ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- گروهی از پژوهشگران دانشگاه صنعتی شریف موفق به استحصال، فرآوری و تبدیل گیاهان بومی ایران به محصولات کاربردی و پایه صنایع دارویی، غذایی و آرایشی بهداشتی بر پایه فناوری جدید اختصاصی شدند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۵/۰۸ - ۱۵:۴۴   + ۶ سایت دیگر  
سمنان- استاندار سمنان با بیان اینکه جلوگیری از خام فروشی و اشتغال دو اولویت اقتصادی استان است، گفت: بسترسازی ویژه اشتغال فارغ التحصیلان دانشگاهی دنبال می شود.
عموما وقتی صحبت از خام فروشی مطرح می شود بیشتر مساله خام فروشی نفت به ذهن متبادر می شود. واقعیت این است که مساله خام فروشی به هیچ وجه محدود به نفت و پتروشیمی نبوده و ابعداد بسیار وسیع تری را دربر می گیرد که خام فروشی، فرهنگ، ادبیات، شاخصه های تمدنی و هنر از آن جمله هستند.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۱/۰۵/۰۷ - ۰۷:۲۸   + ۱ سایت دیگر  
آیت الله رئیسی در دیدار با خانواده شهدا، ایثارگران و نخبگان همدان : ما باید معادنی را که برای آنها پروانه بهره برداری صادر شده فعال کنیم.
فلزات آنلاین   ۱۴۰۱/۰۵/۰۶ - ۱۵:۵۱    
مدیرعامل شرکت ریخته گری طلایه افروز تیرانا گفت: طی سالیان گذشته در کشور، با افزایش صادرات شمش فولادی مواجه شده ایم که این عامل، موجب کاهش مواد اولیه مورد نیاز قطعه سازان فولادی و ضررهای مالی هنگفت برای آن ها شده است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۵/۰۶ - ۱۳:۴۸   + ۱ سایت دیگر  
سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری آذربایجان غربی از احداث کارخانه شیشه در استان خبر داد و گفت: با احداث کارخانه شیشه و بهره برداری از این واحد تولیدی برای 1200 نفر به طور مستقیم شغل ایجاد و از خام فروشی مواد معدنی جلوگیری خواهد شد.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۵/۰۶ - ۱۳:۲۸   + ۴ سایت دیگر  
ارومیه - ایرنا - سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری آذربایجان غربی با اشاره به رویکرد دولت برای جلوگیری از خام فروشی در منطقه، گفت: از هر اقدامی برای جلوگیری از خام فروشی و ایجاد صنایع فرآوری حمایت می کنیم.
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۰۵/۰۶ - ۰۸:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
گرگان- زنبورداران گلستانی معتقدند نبود استانداردهای لازم در تولید عسل، فقدان نظارت بر عرضه عسل های تقلبی، عدم نظارت کافی بر قیمت گذاری عسل و خام فروشی ادامه شرایط فعالیت در این حوزه را دشوار کرده است.
نبض بازار   ۱۴۰۱/۰۵/۰۶ - ۰۰:۲۵    
شرکت پتروشیمی پردیس بزرگترین تولید کننده آمونیاک و اوره خاورمیانه با خرید صد درصد از سهام پتروشیمی همت گام بلندی را برای کاهش آلودگی منطقه عسلویه و کسب عنوان بزرگترین مجتمع تولید کننده اوره در جهان برداشته است.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۵/۰۵ - ۱۵:۲۰   + ۸ سایت دیگر  
مشهد-ایرنا-معاون وزیر نفت و مدیر عامل شرکت ملی گاز ایران گفت: تاکنون چند پارک گوگردی با هدف جلوگیری از خام فروشی این محصول در کشور به بهره برداری رسیده اند که توسعه و افزایش ظرفیت آنها نیازمند همت و مشارکت شرکت های دانش بنیان است.
نیپنا   ۱۴۰۱/۰۵/۰۵ - ۱۲:۴۶   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش نیپنا؛ کاهش خام فروشی و تبدیل نفت و گاز به فرآورده های پتروشیمی، یکی از مسائل اساسی اقتصاد کشور است که در یک دهه اخیر و با طرح مساله اقتصاد مقاومتی مورد تاکید رهبر معظم انقلاب نیز قرار گرفته است. یکی از مهمترین نمادهای جلوگیری از خام فروشی در کشور، صنعت پتروشیمی است ...
تجارت گردان   ۱۴۰۱/۰۵/۰۴ - ۱۸:۴۶   + ۲ سایت دیگر  
علی نوید، سرپرست معاونت اقتصادی و سرمایه گذاری منطقه آزاد ارس بازنویسی مجدد اقتصاد بر مبنای مزیت های سرزمینی را در مناطق آزاد ضروری خواند و اظهار کرد: نفت، پتروشیمی، فولاد، سیمان، معادن مختلف و ذغال سنگ و مس برای ما مزیت سرزمینی هستند که همه باید بازنویسی شوند ...
جام جم   ۱۴۰۱/۰۵/۰۴ - ۱۵:۴۲   + ۵ سایت دیگر  
پرویز کرمی در این رویداد با بیان این که عمده تمرکز حمایت ها در سال های اخیر بر شرکت های دانش بنیان بوده است، گفت: در دو سال اخیر با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از توسعه زیست بوم شرکت های خلاق، مسیری تازه برای اشتغال و خلق ارزش افزوده در حوزه صنایع فرهنگی و خلاق هموار شده است. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۰۵/۰۳ - ۱۶:۵۰   + ۲ سایت دیگر  
با راه اندازی واحد تولید ورق کاتد مس در بردسکن برای اولین بار، از خام فروشی کنستانتره مس جلوگیری شد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۰۵/۰۳ - ۱۶:۳۹    
رئیس جهاد دانشگاهی استان سمنان گفت: طرح های فناورانه این مجموعه جلوی خام فروشی مواد معدنی را می گیرد و به گسترش پوشش گیاهی بیابان کمک خواهد کرد.
رکنا   ۱۴۰۱/۰۵/۰۲ - ۱۸:۲۸   + ۱۴ سایت دیگر  
رکنا: رییس مرکز و دبیر ستاد فناوری های نرم و توسعه صنایع خلاق گفت: خام فروشی فرهنگ و ادبیات به یاری شرکت های خلاق و دانش بنیان جای خود را به خلق ثروت و اشتغال می دهد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۰۵/۰۲ - ۱۶:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
دبیر خانه معدن استان کرمانشاه، از خام فروشی 70 درصد قیر در این استان خبر داد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۵/۰۲ - ۱۲:۳۳   + ۵ سایت دیگر  
دبیر خانه معدن استان کرمانشاه گفت:از 75 درصد ذخایر قیرطبیعی ایران که در استان کرمانشاه واقع شده فقط بخش کمی از آن فرآوری و مابقی آن خام صادر می شود.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۵/۰۲ - ۰۹:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
بیرجند- نماینده مردم طبس، فردوس، بشرویه و سرایان در مجلس شورای اسلامی با گلایه از خام فروشی و عدم فرآوری مواد معدنی گفت: در حال حاضر استفاده از معادن تنها به صورت خام است.
می متالز   ۱۴۰۱/۰۵/۰۱ - ۲۱:۰۷   + ۶ سایت دیگر  
می متالز - پیمان پاک با تاکید بر صادرات و تکمیل زنجیره این صنعت عنوان کرد: این امر مانع واردات شده و اقتصاد کشور هم توسعه پیدا می کند
نیپنا   ۱۴۰۱/۰۵/۰۱ - ۱۱:۲۸   + ۷ سایت دیگر  
به گزارش خبرنگار نیپنا، مرتضی شاهمیرزایی معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی همزمان با بیست و نهمین سفر استانی دولت به استان مرکزی از شرکت پالایش نفت امام خمینی (ره) و نیز مجتمع پتروشیمی شازند بازدید کرد. ...
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۱/۰۵/۰۱ - ۱۱:۱۴    
در نشست شورای گفت وگوی دولت و بخش خصوصی بر ضرورت رفع مشکلات صدور زعفران تاکید شد.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۱/۰۵/۰۱ - ۱۰:۳۵   + ۶ سایت دیگر  
استاندار خراسان رضوی گفت: در حال حاضر بخش عمده ای از زعفران این استان خام فروشی می شود که این چالش باید حل و فصل شود.