پنجشنبه ۲۷ خردادساعت ۰۷:۴۸Jun 2021 17
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «خام فروشی»

رکنا   ۶ ساعت پیش    
رکنا: رئیس ستاد هماهنگی های انرژی با تاکید بر لزوم توجه دولت آینده به تکمیل زنجیره ارزش صنعت عنوان کرد: اکنون عمده محصولات این صنعت خام فروشی می شود و ما عمدتا در حال صادرات محصولات بالادستی صنعت هستیم، ولی مردم حتما می توانند به توسعه صنعت پتروشیمی در صورت پیروزی در امیدوار باشند ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۳/۲۶ - ۱۶:۳۳   + ۲ سایت دیگر  
مدیر عامل اسبق شرکت ملی پتروشیمی گفت: ظاهرا اولویت برنامه های اقتصادی آیت الله رئیسی بدین صورت تعریف شده که متکی بر نفت نباشد ولی مبتنی بر نفت باشد. یعنی پرهیز از خام فروشی و حرکت به سمت تکمیل زنجیره ارزش در اولویت برنامه هاست.
ایسکانیوز   ۱۴۰۰/۰۳/۲۶ - ۱۴:۴۲   + ۱۲ سایت دیگر  
رئیس کمیته تجار و بازرگانان حامی آیت الله رئیسی عنوان کرد: فعالسازی مرزهای خشکی و آبی به منظور توسعه کنش های اقتصادی را از دیگر برنامه های دولت رئیسی است تا به این ترتیب بحث درآمد زایی کشور فقط به خام فروشی مواد اولیه و به ویژه نفت متکی نباشد.
پایگاه خبری نما   ۱۴۰۰/۰۳/۲۶ - ۱۰:۲۶   + ۶ سایت دیگر  
به گزارش نما ، حسین حسین زاده در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت آنچه که وزارت نفت دولت سیزدهم باید در اولویت کاری خود قرار دهد را برشمرد و گفت: اگرچه حوزه انرژی در بخش نفت، گاز، پتروشیمی ...
مشرق نیوز   ۱۴۰۰/۰۳/۲۵ - ۱۹:۲۷   + ۱ سایت دیگر  
سید ابراهیم رئیسی، نامزد انتخابات ریاست جمهوری در شبکه خبر: با فعال کردن صنایع پائین دستی و واحدهای فراوری و تبدیلی، از خام فروشی ها در حوزه های معادن، نفت، پتروشیمی و ... جلوگیری می کنیم.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۳/۲۵ - ۱۵:۱۸    
مقابله با خام فروشی می تواند هم اشتغال ایجاد کند و هم باعث مقاوم تر شدن در برابر تحریم های بین المللی شود ولی عدم باور به فرآوری تولیدات داخلی باعث افزایش چشم گیر خام فروشی شده است پس آیا برای تغییر وضع موجود نباید رای داد ؟
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۳/۲۵ - ۱۴:۳۵   + ۳ سایت دیگر  
سه روز مانده به آغاز انتخابات سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، فعالیت های تبلیغاتی نامزد ها در فضای حقیقی و مجازی تحرک بیشتری یافته است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۳/۲۵ - ۱۳:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: دولت ها به خام فروشی عادت کرده اند و تاوان آن را مردم می پردازند.
حوزه علمیه خراسان   ۱۴۰۰/۰۳/۲۵ - ۱۲:۴۹   + ۱ سایت دیگر  
مدیر عامل شرکت توسعه نفت و گاز رضوی، خام فروشی و دولتی بودن را دو آسیب کشور در حوزه سیاست های نفتی دانست و ضمن نقد سیاست های دولت های گذشته در حوزه نفت و گاز، به ارائه راهکارهای برون رفت از تنگناهای نظام در این عرصه پرداخت.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۳/۲۵ - ۱۰:۴۵    
بجنورد - ایرنا - نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت : هدف اصلی دولت سلام ایجاد استقلال اقتصادی همه جانبه است و این کار را با جلوگیری از خام فروشی و افزایش بهره وری انجام خواهیم داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۳/۲۵ - ۱۰:۴۵   + ۸ سایت دیگر  
نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری اسلامی ایران گفت: کشور را از استثمار خام فروشی نجات می دهیم و با تکمیل زنجیره ارزش افزوده، به وارد کننده نفت تبدیل خواهیم شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۳/۲۵ - ۰۹:۴۷   + ۴ سایت دیگر  
نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری از طرح ویژه اش برای ساخت 10 پتروپالایشگاه به منظور جلوگیری از خام فروشی در صنایع نفت و گاز خبر داد.
دانا   ۱۴۰۰/۰۳/۲۵ - ۰۹:۴۳   + ۲ سایت دیگر  
پادام کارشناس اقتصادی گفت: خام فروشی مسئله اساسی در کشور ما است و دولت آینده باید برای مدیریت کشور بدون درآمد نفت برنامه داشته باشد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۳/۲۵ - ۰۱:۱۱   + ۲ سایت دیگر  
نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ضرر خام فروشی را چندین برابر درآمد در چندنفت در چند سال برشمرد.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۳/۲۵ - ۰۰:۳۷    
دنیای اقتصاد : صنعت پتروشیمی در ایران به عنوان صنعتی ارزش آفرین در جلوگیری از خام فروشی گاز طبیعی و میعانات آن و ایجاد محصولات با ارزش افزوده بالاتر محسوب می شود. متانول یکی از سه محصول مهم این صنعت است که مواد متنوع بسیاری از آن مشتق می شود به طوری که به عنوان کالایی استراتژیک در نظر گرفته می شود ...
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۳/۲۴ - ۱۹:۲۹    
لرستان- کاندیدای سیزدهمین دوره ریاست جمهوری با اشاره به لزوم ارتقای صنعت آبزی پروری در لرستان، گفت: نباید 60 درصد سنگ معادن بدون فرآوری خارج شود.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۳/۲۴ - ۱۹:۰۷    
مشهد- ایرنا- نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: باید با ایجاد صنایع تبدیلی مورد نیاز، از خام فروشی تولیدات کشور، بویژه در حوزه معدن و محصولات معدنی جلوگیری شود.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۳/۲۴ - ۱۶:۵۸   + ۲ سایت دیگر  
مدیر جهاد کشاورزی نهاوند از افزایش 100 درصدی کشت گشنیز در این شهرستان خبر داد و گفت: زمینه استقرار کارگاه های فراوری این محصول برای جلوگیری از خام فروشی مهیا شده است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۳/۲۴ - ۱۳:۵۲   + ۹ سایت دیگر  
تهران - ایرنا- عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: افزایش تولید نفت به معنای خام فروشی نیست، زیرا تکمیل زنجیره ارزش نیز مورد توجه است.
مشرق نیوز   ۱۴۰۰/۰۳/۲۴ - ۰۶:۱۹   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش مشرق کانال تلگرامی مه شکن نوشت: تکمیل زنجیره ارزش در صنایع مختلف و توجه به فرآوری به جای خام فروشی علاوه بر کسب ثروت برای کشور و بی اثر کردن تحریم ها موجب اشتغالزایی پایدار برای جوانان خواهد شد. مهم است چه کسی را انتخاب می کنیم! ...
آرتان پرس   ۱۴۰۰/۰۳/۲۳ - ۱۷:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
خام فروشی فولاد ایران در ماه های اخیر به یک معضل بزرک ملی تبدیل شده است. به دلیل جو روانی حاکم بر بازار و رشد قیمت های جهانی فولاد این فرصت به خام فروشان داده شده تا محصولات فولادی کشور را زیر قیمت عرضه کنند. ادامه این شرایط می تواند ساخت و ساز را در کشور نابود کند ...
رادیو گفت و گو   ۱۴۰۰/۰۳/۲۳ - ۱۰:۵۹    
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، خام فروشی مواد معدنی سال هاست که مورد انتقاد کارشناسان اقتصادی کشور قرار دارد و با وجود تاکید همیشگی مسئولان دولتی و مجلس، همچنان شاهد برقراری این موضوع در کشور هستیم و در این مورد نظرات مختلفی از سوی مدیران و کارشناسان مطرح می شود. ...
نصیر نیوز   ۱۴۰۰/۰۳/۲۳ - ۰۳:۴۶   + ۱۴ سایت دیگر  
به گزارش نصیرنیوز به نقل از ایرنا، محسن رضایی در برنامه ایران ما اظهار کرد: واقعا تاسف می خورم که رییس جمهور ما در اتاق ها را بسته و وزیر خارجه نیز با شنیدن شکایت ایرانیان، این شکایت را به معاونان می سپارد و سفیر هم کمتر رسیدگی می کند. من به این اوضاع پایان [...]
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۳/۲۲ - ۱۱:۰۸    
گرگان- سنگدوینی، نماینده مردم گرگان و آق قلا در مجلس گفت: به دلیل نبود صنایع تبدیلی در استان و خام فروشی محصولات کشاورزی متاسفانه سود کشاوزان نصیب دلالان می شود.
کبنا نیوز   ۱۴۰۰/۰۳/۲۱ - ۲۰:۰۴    
سعید آتش بار رئیس ستاد جلیلی در وقت مربوط به خود، به سوالاتی پاسخ داد، او در پاسخ به اینکه اگر نفت صادر گردد مسائل حل می شود؟ گفت: این حرف خلاف حرف دولت موجود و مخالف سیاست های کلی کشور و خلاف افق 1404 است، خلاف سیاست های انرژی کشور و خلاف همه سلیقه های سیاسی نظام است ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۳/۲۱ - ۱۸:۵۰    
وجود بزرگترین دشت گل دیم در شهرستان داراب، این شهرستان رو به عنوان یکی از عمده تولید کنندگان گل محمدی و فرآورده های آن تبدیل کرده است. اما آنگونه که باید از این ظرفیت مهم بهره برداری نشده و بیش از 90 درصد محصولات خام فروشی میشود.
اقتصاد آنلاین / تازه ترین ها   ۱۴۰۰/۰۳/۲۱ - ۱۹:۱۲   + ۶ سایت دیگر  
متخصصین حوزه گاز معتقد هستند صادرات گاز تنها یک امر اقتصادی نیست و بی شک اهداف استراتژیک و امنیتی بلندمدت و پایداری را برای کشور تامین می کند.
شیرازه   ۱۴۰۰/۰۳/۲۱ - ۱۱:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
کاندیدای سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در برنامه تلویزیونی خود با شبکه تابان حمایت از نخبگان بومی را ضروری دانست و گفت:مساله دانش بنیان می تواند برای ما اقتصادی بسیار پویا ایجاد کند
کاندیدای سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در برنامه تلویزیونی خود با شبکه تابان حمایت از نخبگان بومی را ضروری دانست و گفت: مساله دانش بنیان می تواند برای ما اقتصادی بسیار پویا ایجاد کند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۳/۲۰ - ۱۹:۲۷   + ۵ سایت دیگر  
نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در صحبت با مردم سمنان: با نگاه حداکثری در استفاده از ظرفیت های استان سمنان، باید از خام فروشی جلوگیری شود.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۳/۲۰ - ۱۸:۰۲   + ۶ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- تا پیش از آغاز بهره برداری از طرح های جهش دوم پتروشیمی، این صنعت روزانه معادل 650 هزار بشکه نفت خام، خوراک دریافت می کرد که با تحقق جهش دوم، این میزان خوراک به 1.4 میلیون بشکه معادل نفت خام می رسد و نشان دهنده کاهش 750 هزار بشکه ای خام فروشی در کشور است.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۳/۱۹ - ۱۸:۲۵   + ۴ سایت دیگر  
همدان - رئیس سازمان جهادکشاورزی استان همدان گفت: کشاورزان نهاوندی در قطب گشنیز کشور دو برابر پارسال گشنیز کاشتند.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۳/۱۹ - ۱۷:۴۹   + ۱ سایت دیگر  
سمنان- ایرنا- نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: استان سمنان با معادن و ظرفیت های فراوان و نیروی انسانی کارآمد و تحصیل کرده، درگیر خام فروشی است که باید برای فرآوری مواد معدنی آن برنامه ریزی و تلاش شود.
معدن24   ۱۴۰۰/۰۳/۱۹ - ۱۶:۲۱   + ۸ سایت دیگر  
سعید عمرانی روز چهارشنبه افزود: سرمایه و منابع کانی و معدنی کشور در معرض تاراج و خام فروشی است و تعیین قیمت نهاده های فولاد به نرخ CIS (کشورهای مشترک المنافع) و FOB جهانی و با مرجعیت متال بولتن (بازار بورس لندن) و پلتس (یکی دیگر از مراجع معتبر اعلام قیمت مواد معدنی) با وجودی که همه زنجیره تولید ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۳/۱۹ - ۱۳:۳۳    
گرگان- معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار گلستان گفت: زنجیره تولید ابریشم در گلستان تکمیل شده تا دیگر خام فروشی انجام نشود.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۳/۱۹ - ۱۰:۵۳   + ۱ سایت دیگر  
خام فروشی ذخایر و منابع انرژی و معدنی کشور طی سالهای متمادی گذشته یکی از سیاست های غلط دولت بوده که به نظر می رسد این روند باید در دولت سیزدهم متوقف شود.
دانا   ۱۴۰۰/۰۳/۱۹ - ۱۰:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
یک کارشناس حوزه نفت و گاز با بیان اینکه با تغییر رویکرد در مقابل بازار شرق آسیا می تواند فروش نفت را افزایش داد، گفت: برنامه آیت الله رئیسی برای صنعت نفت این است که از خام فروشی جلوگیری و کم کاری های انجام شده از سال 79 تاکنون را در صنعت نفت و گاز جبران کند.
همشهری   ۱۴۰۰/۰۳/۱۸ - ۱۵:۲۰    
بهبود فضای کسب وکار، پایان خام فروشی معادن، توسعۀ فرهنگی و حل چالش طوفان و گردوغبار از دیگر مطالبات مردم و کارشناسان استان از دولت آینده است
رادیو گفت و گو   ۱۴۰۰/۰۳/۱۸ - ۱۲:۲۴    
به گزارش قدس آنلاین، خام فروشی مواد معدنی سال هاست که مورد انتقاد کارشناسان اقتصادی کشور قرار دارد و با وجود تاکید همیشگی مسئولان دولتی و مجلس، همچنان شاهد برقراری این موضوع در کشور هستیم و در این مورد نظرات مختلفی از سوی مدیران و کارشناسان مطرح می شود. ...
روزانه نیوز   ۱۴۰۰/۰۳/۱۸ - ۱۰:۳۶   + ۲۲ سایت دیگر  
وزیر نفت با بیان اینکه صادرات گاز در دولت فعلی 2 برابر افزایش را تجربه کرده است، گفت: صادرات گاز خام فروشی محسوب می شود، به همین دلیل اولویت کشور صادرات محصولات پتروشیمی تولید شده از گاز است. ...
رادیو گفت و گو   ۱۴۰۰/۰۳/۱۸ - ۱۰:۰۹    
خداداد غریب پور رییس سابق سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران درباره راهکارهای کاهش خام فروشی مواد معدنی در دولت آینده اظهار داشت: بحث ممانعت از خام فروشی در حال تبدیل به یک فرهنگ است. ...
سنگ های روستای قره آغاج ، سیلیس و قره باغ آذربایجان غربی به صورت خام به ایتالیا و چین صادر می شود و پس از برش های میلیمتری، با قیمتی گران تر دوباره به ایران بازمی گردد ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۳/۱۷ - ۲۱:۵۵    
کرمان - ایرنا - فرمانده سابق قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا(ص) گفت: با تکمیل زنجیره ارزش افزوده، جلوگیری از خام فروشی ویژه استان ها را رقم می زنیم، تحریم ها را خنثی و مسائل مردم در بورس و مسکن را با روش جدید و رویکرد انقلابی طی چهار سال آینده رفع می کنیم.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۳/۱۷ - ۱۷:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
ساری- مسئول هماهنگی ستاد انتخاباتی حجت الاسلام رئیسی در مازندران با اشاره به مغفول ماندن ظرفیت های استان در سایه ناکارآمدی ها گفت: محور توسعه استان مشخص نیست.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۳/۱۷ - ۱۵:۰۴   + ۱ سایت دیگر  
معاون مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به معضل افزایش شبه علم در پاندمی کرونا گفت: باید دغدغه داشته باشیم و از خام فروشی اطلاعات به فضای ساده سازی اطلاعات و فراورده سازی از اطلاعات پیش برویم.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۳/۱۷ - ۱۴:۲۱   + ۲ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- معاون امور مطبوعاتی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: خام فروشی اطلاعات یکی از مشکلات عرصه اطلاع رسانی است و برای رفع این مساله باید به اطلاعات ارزش افزوده اضافه کنیم.
اقتصاد آنلاین / می متالز   ۱۴۰۰/۰۳/۱۶ - ۱۸:۴۶   + ۱۸ سایت دیگر  
مسئولان دولتی و کارشناسان در حالی سالهاست بر اهمیت جلوگیری از خام فروشی مواد معدنی تاکید دارند که شاهد جولان دلالان و سوداگران در این زمینه هستیم و نبود مشوق های صادراتی نیز عاملی برای ادامه روند خام فروشی به جای صادرات محصولات فرآوری شده، به حساب می آید.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۳/۱۷ - ۱۳:۱۴    
رئیس ستاد محسن رضایی در کردستان گفت: آقای رضایی طرفدار قشر مستضعف است و برای اداره کشور برنامه دارد که، مبارزه با فساد، کنترل تورم و جلوگیری از خام فروشی معادن و سایر مواد نفتی از برنامه های این کاندیدای ریاست جمهوری است.
فلزات آنلاین   ۱۴۰۰/۰۳/۱۷ - ۱۱:۲۹    
اقتصاد کشورهای پیشرفته سال ها است که از مرحله متکی بودن صرف به منابع عبور کرده و به مرحله استفاده از دانش رسیده است. دانشی بودن اقتصاد به معنای حاکم بودن تمام اصول دانش در تمام ارکان اقتصادی به ویژه حوزه تولید و مصرف است ...
رادیو گفت و گو   ۱۴۰۰/۰۳/۱۷ - ۱۰:۴۹   + ۴ سایت دیگر  
به گزارش خبرنگار اقتصاد و انرژی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، بهرام شکوری رئیس کمیسیون معدن و صنایع معدنی اتاق بازرگانی ایران در برنامه رادیو گفت وگو در پاسخ به وضعیت فعلی خام فروشی منابع معدنی در کشور اظهار کرد ...