جمعه ۲۶ شهریورساعت ۱۸:۳۹Sep 2021 17
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «خام فروشی»

خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۶/۲۴ - ۱۸:۰۱    
زرشک به عنوان محصول استراتژیک استان پس از سال ها رنج خام فروشی حالا در نوسان قیمت ها می سوزد، موضوعی که دغدغه 42 هزار بهره بردار این حوزه است.
صدای بورس   ۱۴۰۰/۰۶/۲۴ - ۱۰:۰۸   + ۲ سایت دیگر  
بر خلاف تحریم های موجود علاوه بر کشورهای همسایه به بیشتر قاره ها صادرات مواد اولیه دارویی و مواد اولیه صنایع مختلف دیگر انجام می شود، حتی به کشور هند که مهد تولید مواد اولیه دارو است مترونیدازول و استامینوفن را صادر کنیم.
اقتصاد 24   ۱۴۰۰/۰۶/۲۳ - ۱۴:۳۰    
رئیس کمیسیون معدن خانه اقتصاد ایران معتقد است؛ اتهام زنی خام فروشی محصولات از سوی مدیران اقتصادی دولت گذشته به فعالان معدنی تنها به دلیل لاپوشانی سوء استفاده در بخش های مختلف صنعتی کشور بود!
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۶/۲۳ - ۰۹:۲۸   + ۷ سایت دیگر  
برنامه وزیر نفت برای رهایی از خام فروشی نفت و احیای صنعت پالایشی کشور به دو محور ارتقا کمی و کیفی پالایشگاه های موجود کشور و توسعه پتروپالایشگاه ها ذیل قانون حمایت از توسعه صنایع پایین دستی نفت و میعانات گازی تقسیم می شود.
شعار سال   ۱۴۰۰/۰۶/۲۲ - ۲۲:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
یکی از مشکلات اصلی کشور در بحث صادرات خام فروشی و انحصار در صادرات است. بروکراسی های کشور در بحث صادرات به همراه خام فروشی منابع زیر زمینی در این کشور بیداد می کند. شاید بی شباهت نباشد بگوییم که در حال غارت خودمان به اسم صادرات و ارزآوری هستیم ...
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۰/۰۶/۲۲ - ۲۱:۰۷    
خام فروشی بلایی است که به جان منابع و معادن و محصولات ایرانی افتاده. اتفاقی که بیش از هر چیز گریبان تولیدات کشاورزی را گرفته و با برداشت هر محصول، ابتدا بخشی از آن هدر رفته و باقیمانده هم یا سهم دلال می شود یا باید با کمترین قیمت ممکن به بازاری عرضه شود که مصرف کننده اش همه چیز را گران می خرد
کیهان   ۱۴۰۰/۰۶/۲۲ - ۲۰:۲۸    
درباره تبعات مخرب خام فروشی بر اقتصاد کشور می توان بیش از آنچه در بخش نخست این گزارش آوردیم، سخن گفت و به هر حوزه ای از اقتصاد که سرک بکشی، می توان نمونه های تلخی را در این زمینه پیدا کرد ...
موج   ۱۴۰۰/۰۶/۲۱ - ۱۶:۵۸   + ۳ سایت دیگر  
سرپرست سازمان صمت خراسان رضوی عنوان کرد: رویکرد وزارت صمت در جلوگیری از خام فروشی موادمعدنی است و تکمیل زنجیره فولاد که دارای ارزش افزوده بالایی نیز می باشد از جمله مواردی است که در استان به عنوان یکی از اولویت های سرمایه گذاری دنبال شده است.
شبستان   ۱۴۰۰/۰۶/۱۸ - ۱۳:۳۹   + ۱ سایت دیگر  
حجت الاسلام نصیرایی گفت: خراسان جنوبی در 6 موضوع مهم و اصلی از جمله آب، زیرساخت ها و راه های مواصلاتی، راه آهن، محصولات استراتژیک کشاورزی، معادن و جلوگیری از خام فروشی آن و پروژه های نیمه تمام صنعتی و معدنی نیازمند توجه ویژه آیت الله رئیسی است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۶/۱۸ - ۱۱:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
به منظور پیشگیری از خام فروشی ، واحد فرآوری کنسانتره سنگ آهن به دست متخصصان داخلی در دامغان در حال ساخت است.
حوزه   ۱۴۰۰/۰۶/۱۷ - ۱۷:۵۲   + ۱۱ سایت دیگر  
حوزه/ نماینده ولی فقیه در استان سمنان گفت: اجتناب از استخراج بی رویه مواد معدنی و خام فروشی باید مدنظر قرار گیرد، چراکه این ها سرمایه های نسل آینده نیز محسوب می شود.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۶/۱۷ - ۱۲:۰۹   + ۴ سایت دیگر  
مدیرعامل اسبق شرکت ملی مهندسی و ساختمان نفت گفت: احداث پتروپالایشگاه ها نه تنها ما را از خام فروشی نفت به سمت ایجاد ارزش افزوده و اشتغال زایی سوق می دهد بلکه موجب تولید سوخت باکیفیت و بی اثر کردن تحریم های نفتی نیز می شود.
خبرگزاری صنایع   ۱۴۰۰/۰۶/۱۶ - ۱۸:۰۲    
علیرغم مزایای قابل توجه پتروپالایشگاه ها برای ایران، به علت اهمیت ندادن مسئولان وقت به این صنعت در چند سال گذشته فرصت های زیادی از دست رفته و زیان قابل توجه ای نصیب کشور شده است. *** رهایی از خام فروشی نفت با سرمایه گذاری در پتروپالایشگاه ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۶/۱۶ - ۱۳:۳۰   + ۳ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- توسعه صنایع پتروپالایشی با هدف جلوگیری از روند افزایشی خام فروشی نفت و میعانات گازی و با اهداف اقتصادی و توسعه ای، نیازمند دو شرط اساسی است.
کیهان   ۱۴۰۰/۰۶/۱۵ - ۲۱:۵۸   + ۷ سایت دیگر  
یکی از برنامه هایی که وزیر نفت دولت سیزدهم در روزهای گذشته به طور مکرر بر انجام آن تأکید داشت احداث پتروپالایشگاه ها و پارک های شیمیایی است. وعده ای که هم در برنامه مکتوب وی به مجلس موجود بود و هم در نطق های بعدی از آن به عنوان لازمه تکمیل زنجیره ارزش و جلوگیری از خام فروشی یاد کرد ...
پول نیوز   ۱۴۰۰/۰۶/۱۵ - ۲۰:۱۰    
سیاهکلی گفت:با گسترش صنایع پایین دستی میتوان کمبود درآمد های ارزی را جبران کرد.
قدس آنلاین   ۱۴۰۰/۰۶/۱۵ - ۱۵:۴۴   + ۲۳ سایت دیگر  
وزیر نفت دولت سیزدهم پیش از دریافت رای اعتماد وعده هایی را به عنوان برنامه های اجرایی خود در چهار سال پیش رو مطرح کرد و اکنون بعد از سکانداری در وزارت نفت قرار است به این وعده ها جامه عمل بپوشاند.
بولتن نیوز   ۱۴۰۰/۰۶/۱۵ - ۱۵:۳۰   + ۲ سایت دیگر  
از صادرات غیرنفتی 34 میلیارد و 800 میلیون دلاری ایران در سال 1399 حدود 20.5درصد مربوط به پتروشیمی و اقلام نفت پایه، 17.7درصد مربوط به کشاورزی و صنایع غذایی، 21.5 درصد مربوط به معدن و صنایع معدنی، 10.1 درصد مربوط به بخش صنعت، 29 ...
همشهری   ۱۴۰۰/۰۶/۱۵ - ۱۲:۰۳    
صنایع تبدیلی، بازاریابی و فراوری گیاهان دارویی در چهارمحال وبختیاری وضعیت مناسبی ندارد و خام فروشی همچنان حرف اول را می زند.
متالز نیوز   ۱۴۰۰/۰۶/۱۴ - ۱۵:۱۳    
نگاهی به عملکرد شرکت فولاد کاوه جنوب کیش در حوزه تولید و فروش محصولات؛ بر اساس اهداف سند چشم انداز فولاد کشور در افق 1404 و دستیابی به ظرفیت 55 میلیون تن فولاد خام، تکمیل زنجیره ارزش و جلوگیری از خام فروشی از مهمترین عوامل موثر در تحقق این هدف برشمرده می شوند ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۶/۱۴ - ۱۳:۴۹   + ۱ سایت دیگر  
اصفهان-ایرنا- نماینده ولی فقیه و امام جمعه اصفهان گفت: استقرار و توسعه صنایع تبدیلی در شهرستان های کم برخوردار غرب اصفهان با هدف ایجاد اشتغال پایدار و جلوگیری از خام فروشی و فساد محصولات کشاورزی ضروری است.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۶/۱۴ - ۱۰:۲۱    
یاسوج- یکی از بزرگ ترین مشکلات حوزه معدن در کهگیلویه و بویراحمد کمبود منابع مالی داخلی و نبود سرمایه گذار است که این امر در حوزه سلستین رفع شده تا پایانی بر خام فروشی این محصول باشد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۶/۱۳ - ۰۹:۱۱   + ۵ سایت دیگر  
زاهدان- فرماندار زاهدان گفت: فرآوری مواد معدنی به منظور ایجاد ارزش افزوده و در پی آن تحول اقتصادی در این شهرستان ضرورت دارد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۶/۱۲ - ۱۳:۰۴   + ۱ سایت دیگر  
گروه استان ها - وزیر نفت گفت: صادرات محصولات تولیدی صنایع مستقر در منطقه پارس جنوبی در اولویت است و در این راستا زیرساخت های اسکله های صادراتی منطقه پارس جنوبی توسعه می یابد.
نیپنا   ۱۴۰۰/۰۶/۱۱ - ۰۹:۵۸    
به گزارش نیپنا؛ جواد اوجی شامگاه چهارشنبه (10 شهریورماه) با حضور در برنامه گفت وگوی ویژه خبری شبکه دو سیما ابتدا با تبریک هفته دولت، گفت: ان شاءالله دولت سیزدهم ادامه دهنده راه شهید رجایی و دولتی مردمی و با حمایت از محرومان باشد. ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۶/۱۱ - ۰۹:۵۱    
تهران- ایرنا- جواد اوجی چهارشنبه شب در گفت وگوی ویژه خبری شبکه دوم سیما گفت: راه اندازی پتروپالایشگاه ها در دستور کار قرار خواهد گرفت و از خام فروشی دور می شویم.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۶/۱۰ - ۲۳:۵۵   + ۱۵ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- وزیر نفت گفت: راه اندازی پتروپالایشگاه ها در دستور کار قرار خواهد گرفت و از خام فروشی دور می شویم.
اروم نیوز   ۱۴۰۰/۰۶/۱۰ - ۱۰:۲۷    
یکی از اصلی ترین موانع پیش روی تولید، اقتصاد غیرمولد و مبتنی بر سوداگری است که می توان ارکان آن را واردات بی رویه، ترجیح دلالی بر تولید و خام فروشی دانست.
معاون بهره برداری شرکت فولاد مبارکه گفت: فولاد مبارکه در راستای پیروی از منویات مقام معظم رهبری و با سهم 5 درصدی از تولید ناخالص ملی، پشتیبانی همه جانبه از تولید را محقق کرده است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۶/۰۷ - ۱۷:۰۹   + ۵ سایت دیگر  
شهرکرد- باغداران چهارمحال و بختیاری در حالی از خام فروشی بادام متضرر می شوند که نماینده مردم شهرکرد، سامان و بن در مجلس می گوید: 170 سرمایه گذار درزمینهٔ فرآوری بادام اعلام آمادگی کرده اند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۶/۰۷ - ۱۴:۴۰   + ۶ سایت دیگر  
فوتبال ایران در حالی روزهای داغ نقل و انتقالات تابستانی را سپری می کند که به شدت درگیر پدیده ای عجیب و البته زیان ده شده است.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۶/۰۷ - ۰۰:۰۹   + ۱ سایت دیگر  
شانا : رئیس جمهوری ضمن تاکید بر لزوم توجه به صنایع پایین دستی پتروشیمی در مسیر افزایش اشتغال، خواستار تقویت این بخش در استان خوزستان شد.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۶/۰۶ - ۱۱:۱۴   + ۲ سایت دیگر  
بیرجند- گوشت تولیدی در خراسان جنوبی به دلیل نبود کشتارگاه صنعتی و نبود زنجیره کاملی از قطعه بندی و بسته بندی به صورت خام و بدون ارزش افزوده به دیگر استان ها می رود.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۶/۰۶ - ۰۸:۱۹   + ۱۱ سایت دیگر  
گروه استان ها- دبیر کمیسیون ویژه جهش تولید مجلس با تاکید بر ارائه تسهیلات ارزان قیمت به خریداران زعفران، می گوید: راهکار بهبود جایگاه زعفران ایرانی جلوگیری از خام فروشی طلای سرخ است.
اقتصاد آنلاین / شانا   ۱۴۰۰/۰۶/۰۵ - ۲۰:۴۷   + ۴۱ سایت دیگر  
رییس جمهور با اشاره به گزارش های ارائه شده از سوی مدیران درمورد مشکلات استان خوزستان و اقدامات انجام شده برای رفع این مشکلات، گفت: رفع مشکلات خوزستان نیازمند یک روحیه جهادی و بسیجی است و باید کار مضاعفی در استان انجام شود.
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۰/۰۶/۰۴ - ۱۹:۰۰   + ۲۷ سایت دیگر  
وزیر نفت تأمین سوخت زمستانی را مهمترین اولویت صنعت نفت در حال حاضر عنوان کرد و گفت: تلاشمان این است جایگاه ایران در اوپک مستحکم شود و بازارهایمان را پس بگیریم.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۶/۰۴ - ۰۷:۳۱   + ۴ سایت دیگر  
بیرجند - ایرنا - مدیر تعاون روستایی خراسان جنوبی گفت: قیمت پایین عناب استان به دلیل عرضه نامناسب محصول در فصل برداشت و خام فروشی است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۶/۰۳ - ۱۸:۱۸   + ۳ سایت دیگر  
توسعه پتروپالایشگاه ها توسط بخش خصوصی و حمایت از آنها، تکمیل زنجیره ارزش به خصوص در حوزه پتروشیمی و اجرای طرح ارتقای کمی و کیفی پالایشگاه ها با تامین هدف خوراک صنایع پایین دست از جمله برنامه های اوجی برای رهایی از خام فروشی است.
بورس نیوز   ۱۴۰۰/۰۶/۰۳ - ۱۲:۵۶   + ۱۲ سایت دیگر  
نماینده مردم ساری و میان دورود درمجلس گفت: توسعه صنایع پایین دستی از جمله مواردی است که وزیر پیشنهادی در دستورکار دارد تا خام فروشی صورت نگیرد، از سوی دیگر دغدغه فارغ التحصیلان برای اشتغال با توجه به صنایع پایین دستی نفت برطرف می شود.
آوای رشت   ۱۴۰۰/۰۶/۰۳ - ۱۱:۵۸   + ۳ سایت دیگر  
سخنگوی هیئت رئیسه مجلس: رای گیری برای وزرای پیشنهادی در صحن علنی پارلمان به صورت مخفی و به صورت ورقه ای خواهد بود. دفاع اوجی از برنامه هایش * اعلام می کنم اگر کسی هر گونه دارایی دیگری غیر از آنچه به آقای رئیسی ارائه کرده ام پیدا کرد به نام خودش بزند. ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۶/۰۳ - ۱۰:۵۰   + ۶ سایت دیگر  
نماینده مردم ساری در مجلس گفت: برای تکمیل زنجیره ارزش و کارآفرینی و ایجاد اشتغال و نهایتاً جلوگیری از خام فروشی و همچنین بهبود نیروی انسانی که وضعیت قابل قبولی ندارد، وزیر پیشنهادی نفت برنامه های جامعی ارائه داده است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۶/۰۲ - ۱۶:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش خبرگزاری مهر ، با توجه به رویکردی که وزارت نفت در دولت های دوازدهم و سیزدهم داشته است کارشناسان اولویت های اساسی این صنعت را شش مورد شامل: مقابله با خام فروشی با استفاده از تکمیل زنجیره ارزش، توسعه میادین مشترک، تنوع بخشی به سبد انرژی کشور ...
رادیو گفت و گو   ۱۴۰۰/۰۶/۰۲ - ۱۱:۴۶   + ۴ سایت دیگر  
برنامه بدون خط خوردگی رادیو گفت وگو در خصوص برنامه ها و اولویت های وزیر پیشنهادی نفت با هادی بیگی نژاد، عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی به صورت تلفنی گفتگو کرد. ...
موسسه مطالعاتی تحریریه   ۱۴۰۰/۰۶/۰۲ - ۰۹:۲۶    
رئیس انجمن صنایع خوراک دام، با اشاره به واردات نهاده ایران از شرکت آمریکایی کارگیل، گفت: پیشگیری از خام فروشی نهاده های دامی مسیری آسان و کوتاه جهت ارتقا امنیت غذایی و کاهش خروج ارز و وابستگی کشور به نهاده های دامی در دستور کار دولت جدید قرار گیرد.
بلاغ مازندران   ۱۴۰۰/۰۶/۰۱ - ۱۷:۴۶    
رئیس انجمن صنایع خوراک دام، طیور و آبزیان ایران گفت: پیشگیری از خام فروشی نهاده های دامی مسیری آسان و کوتاه جهت ارتقا امنیت غذایی و کاهش خروج ارز و وابستگی کشور به نهاده های دامی در دستور کار دولت جدید قرار گیرد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۶/۰۱ - ۱۴:۵۰   + ۵ سایت دیگر  
رئیس انجمن صنایع خوراک دام، طیور و آبزیان ایران گفت: پیشگیری از خام فروشی نهاده های دامی مسیری آسان و کوتاه جهت ارتقا امنیت غذایی و کاهش خروج ارز و وابستگی کشور به نهاده های دامی در دستور کار دولت جدید قرار گیرد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۶/۰۱ - ۰۹:۱۲   + ۳ سایت دیگر  
نماینده مردم تکاب و شاهین دژ در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تاکنون از ظرفیت های معادن استان آذربایجان غربی در راستای رشد و توسعه پایدار استفاده نشده است، گفت: بخش اعظم از استخراج معادن آذربایجان غربی خام فروشی می شود لذا احداث واحدهای فرآوری و تبدیلی امری ضروری است.
دانا   ۱۴۰۰/۰۵/۳۰ - ۰۹:۳۷    
معادن شهرستان کوهسرخ به عنوان زیرخاکی های ارزشمند این دیار با وجود ظرفیت عظیمی که برای اشتغال و توسعه اقتصادی دارند، همچنان در رکود به سر می برند، معادنی که می تواند این شهرستان را از بن بست محرومیت خارج کند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۵/۲۹ - ۱۰:۴۵   + ۱۲ سایت دیگر  
وزیر پیشنهادی رئیس جمهوری برای تصدی وزارت صمت، تاکید کرد: برنامه های خود در بخش معدن را با تمرکز بر سه موضوع اصلی اکتشاف، استخراج و فرآوری دنبال خواهد کرد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۵/۲۹ - ۰۱:۲۶   + ۳ سایت دیگر  
شهرستان خرم بید گنجینه ای از معادن سنگ های تزیینی و ساختمانی است که با ایجاد اشتغال بالا، اقتصاد 70 درصدی شهرستان را بر عهده دارد، اما متاسفانه بر پاشنه بی توجهی می چرخد.