شنبه ۱۳ خردادساعت ۲۲:۰۱Jun 2023 3
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «روندی»

آمارهای دولتی نشان می دهد که تورم هلند طی ماه های گذشته روندی افزایشی را در پیش گرفته است.
فکر شهر   ۸ ساعت پیش   + ۵ سایت دیگر  
فکرشهر: مدیرکل شیلات استان بوشهر گفت: با اقدامات صورت گرفته، تولید میگوی پرورشی در استان بوشهر در سال جاری به بیش از 44 هزار تن می رسد. به گزارش فکرشهر ...
ایفنا   ۱۰ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
پایگاه خبری فولاد ایران - قیمت ورق سرد در بازار داخلی چین در آخرین معاملات 7 دلار رشد روزانه داشته 619 دلار هر تن درب کارخانه شنیده شده است. ورق گرم نیز تنها یک دلار بالا رفته 518 دلار هر تن ثبت شد. ...
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۱۳ - ۰۶:۲۳   + ۴ سایت دیگر  
اجاره و تورم طی 10 سال گذشته چه روندی را طی کردند؟ در این برنامه متراژ این موضوع را بررسی کردیم.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۳/۱۳ - ۰۰:۱۰   + ۲ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد- فرزین محمدی : شاخص های بازار نفت در آخرین روز بازار روندی مثبت داشتند. پس از توافق کاخ سفید و مجلس نمایندگان برای تعویق سقف بدهی دولت، شاخص های بازار رفتار مثبتی اتخاذ کردند و روز گذشته هر کدام بیشتر از یک درصد رشد داشتند به گونه ای که هر بشکه نفت برنت به 75 دلار رسید ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۳/۱۳ - ۰۰:۱۰   + ۴ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد - امیرمحمد بختیاری : بازار سرمایه تصمیم گرفت هفته دوم خرداد ماه را با روندی پرنوسان و پرهیاهو به پایان برساند، به طوری که جنب وجوش و بی قراری نماگراصلی تالارشیشه ای سبب شد تا هفته گذشته بازدهی بازار سهام منفی باشد ...
دیپلماسی ایرانی   ۱۴۰۲/۰۳/۱۲ - ۱۳:۳۷   + ۱ سایت دیگر  
سیاستگذاری عمومی که خود دریای بیکران دانش و سیاست ها نام گرفته در عصر آشوبناک کنونی، ظهور و افول مکرر نظم های جهانی، جایگاه ویژه ای به سیاستگذاری خارجی و ابزار آن یعنی دیپلماسی داده است ...
آنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۲ - ۱۴:۰۸   + ۴ سایت دیگر  
آمریکا معمولا با این ادعا که بعضی اقلام کاربری دوگانه دارند مانع از فروش آنها به کشورهای به اصطلاح غیردوست می شود، اما این بار در روندی معکوس قصد دارد با همان بهانه و در راستای تغذیه انبار تسلیحاتی اوکراین، از ژاپن تی ان تی بخرد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۱۲ - ۱۲:۳۶   + ۲ سایت دیگر  
دمای هوای استان کرمانشاه از امروز تا یکشنبه هفته آینده روندی افزایشی خواهد داشت.
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۳/۱۱ - ۲۰:۳۱    
بازار آهن و فولاد روز گذشته را نیز در ثبات و آرامش سپری کرد تا شاهد روندی کم نوسان در یک هفته اخیر باشیم.
یکتا پرس   ۱۴۰۲/۰۳/۱۱ - ۱۷:۰۵   + ۳ سایت دیگر  
روابط تهران و عشق آباد با تمام فرازوفرو های آن در مسیر توسعه ی پایدار قرار گرفته و حضور مسئولان دو کشور در پایتخت های یکدیگر در طول 20 ماه گذشته، نشانه های مشخص این روند معقول است؛ روندی که مهر تأیید دیگری بر سیاست متوازن سازِ دولت سیزدهم و توجه ویژه به همسایگان خواهد بود.
خبر فوری   ۱۴۰۲/۰۳/۱۱ - ۱۵:۰۴   + ۲ سایت دیگر  
محدودیت های اینترنت و سفت و سخت تر شد فیلترینگ پس از حوادث سال گذشته منجر به کاهش سرعت و اختلال در استفاده کاربران از اینترنت شده است، روندی که نشانه ای برای توقف آن دیده نمی شود.
بازار نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۱۱ - ۱۴:۵۰   + ۲ سایت دیگر  
در هفته ای که گذشت، بازار های طلا و ارز متاثر از اخبار و وقایع گوناگون سیاسی و اقتصادی، روندی باثبات و حتی نزولی را تجربه کردند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۳/۱۱ - ۱۳:۲۴   + ۱ سایت دیگر  
زنجان-مدیرعامل شرکت آب منطقه ای زنجان گفت: اگر قرار باشد روندی که امروز در زمینه مصرف آب در پیش گرفته ایم، تداوم داشته باشد، بدون شک در آینده با چالش در این زمینه مواجه خواهیم شد.
کبنا نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۱۱ - ۱۳:۱۵   + ۳۸ سایت دیگر  
گشایش های در پرونده هسته ای ایران به شکل روز افزون روندی صعودی دارد. گزارش ها از این امر حکایت دارند که تلاش ها از ابتدای ماه می میلادی یعنی طی یک ماه گذشته با سفر نماینده ویژه بایدن آغاز شده و در ادامه در جریان سفر سلطان عمان به تهران، پیام های میان ایران و آمریکا رد و بدل شده است ...
کیهان   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۲۲:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
سرویس اقتصادی- در حال حاضر با ترافیک خبرهای مثبت خارجی و مدیریت بازار ارز از سوی بانک مرکزی، قیمت ارز و البته طلا در کشور روند نزولی دارد؛ اما سوداگران این بازار تلاش می کنند به هر طریق از کاهش قیمت ها جلوگیری کنند و برخی رسانه ها نیز در زمین همین سوداگران بازی می کنند. ...
کرج رسا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۱۴:۰۷   + ۱۲ سایت دیگر  
به گزارش ایسنا، مهدی عسگری در شورای اداری استان البرز گفت: امسال سال مهار تورم است اما با این روندی که از بانک های خصوصی می بینیم، تورم مهار نخواهد شد. ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۱۳:۰۴   + ۱۴ سایت دیگر  
بازار سهام با پیروی از کاهش نرخ ارز در بازار غیر رسمی، روندی ریزشی داشت و شاخص کل در پایان معاملات امروز 17 هزار واحد از ارتفاع خود را از دست داد.
روزنامه زاینده رود   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۱۲:۰۱   + ۲ سایت دیگر  
آسیب های اجتماعی در سال های اخیر بین دانش آموزان روندی شتابان دارد که این موضوع نگرانی هایی را در جامعه موجب شده و نیازمند تعجیل در تدابیری است که از سوی متولیان امر برای آن باید اندیشیده شود.
ایبنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۱۱:۳۸   + ۱ سایت دیگر  
فرخ یکدانه، مدرس، تهیه کننده و کارگردان انیمیشن گفت: تصویرگری هر کشور یا قومی، نماینده آن کشور است. تصویرگری روندی را طی کرده و از دل فرهنگ بیرون آمده و بوی فرهنگ ملی می دهد. این امر نشان گر تاریخ هر کشور است. در حوزه انیمیشن باید از این ظرفیت استفاده کنیم.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۰۹:۵۶   + ۱۰ سایت دیگر  
بانک مرکزی توانسته است با اعمال سیاست تثبیت بالاخره پس از التهابات سنگینی که نرخ ارز غیررسمی در ماه های گذشته تجربه کرده است، ترمز رشد نرخ ارز را بکشد و آن را در روندی نزولی قرار دهد.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۲۱:۲۲   + ۴ سایت دیگر  
اقتضادنیوز: روند تزریق پول در بازار باز ثابت بوده و در عوض این رقم در بازار شبانه مسیری نزولی را پیموده است. در این معاملات بانک مرکزی می تواند نیاز های نقدینگی بانک هارا تنظیم کند ...
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۲۰:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
اقتصادنیوز: ارزیابی بازار پرطرفدارهای ایران خودرو امروز در کنار طعم افت قیمت مزه رشد و ثبات را هم چشیدند، روندی که موجب شد تا شاهد مثلث قیمتی در بازار باشیم.
پارس فوتبال   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۱۷:۳۹   + ۳۳ سایت دیگر  
حمیدرضا شعبانی، مدیرعامل باشگاه فولاد خوزستان انتقال محمدامین حزباوی به باشگاه السد قطر را عاملی برای افزایش انگیزه بازیکنان فوتبال ایران دانست و در این خصوص گفت: یکی از اتفاقات خوب برای باشگاه های سازنده ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۱۶:۵۱   + ۱۴ سایت دیگر  
امروز نیز بازار سرمایه روندی متعادل داشت که می توان ورود پول حقیقی به بورس را تأییدی بر این موضوع دانست.
بانک مردم   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۱۲:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
پایگاه خبری تحلیلی بانک مردم: اقتصادنیوز نوشت: نیم قرن با اقتصاد ایران به سال چهارم رسید. ما در این بخش تلاش می کنیم روندهای اقتصاد ایران و جهان را به صورت گذرا و در میان اخبار و گزارش های منتشرشده در مطبوعات مرور کنیم. تامین ارز خارج از سیستم بانکی قاچاق تلقی می شود ...
تابناک ایلام   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۱۱:۱۳    
روندی که نه توانسته صنعت چشمگیر را به بار بنشاند نه نیرویی جوان بیکاری را امیدوار به کار کند ،بلکه فقط جهت الفاظ دهن پرکن برای مدیرانی شده که اعلام کنند چند طرح اشتغالزایی ایجاد و این تعداد نیرو به بازار کار وارد شدند ولی عملا هیچکدام دیده نشده یا در اقتصاد شهرها تاثیرگذار نبوده اند .
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۱۰:۵۹   + ۱۰ سایت دیگر  
قیمت کشف شده محصولات فولادی عرضه شده در بورس کالا با توجه به کاهش قیمت جهانی فولاد در سه ماه گذشته، روندی صعودی را داشته و عملا فاصله ای 20 درصدی با نرخ ارز سامانه مبادله پیدا کرده است.
پرسش   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۰۹:۱۲   + ۱۳ سایت دیگر  
در حلقه های تصمیم گیری ایران، ایالات متحده و اروپا ظاهرا در حال افول هستند، در حالی که شرق - از جمله خاورمیانه - در حال صعود است و می تواند در برابر انزوا، برای ایران فرصت اقتصادی و دیپلماتیک فراهم کند. اما مشخص نیست آیا چنین روندی در برابر انبوه چالش های داخلی، منطقه ای و بین المللی، موفق باشد ...
اصلاحات نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۰۹:۰۰   + ۵۰ سایت دیگر  
نرخ تورم از سال 92 تا 96 روندی کاهشی طی کرد و از حدود 33 درصد به حدود 9 درصد کمتر شد. اما از سال 96 روند افزایشی به نرخ تورم برگشت تا اینکه همین امسال به 55 درصد رسید. در واقع اینجا یک اتفاق عجیب افتاده و به ازای افزایش 1 درصد به تورم، موارد نزاع 1200 مورد بالا رفته است.
موج   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۱۶:۴۸   + ۱۷ سایت دیگر  
بازار ارز که دیروز کار خود را تقریبا مثبت آغاز کرده بود، با انتشار خبر سفر پادشاه عمان به ایران، روندی نزولی به خود گرفت، به طوری که یک کانال به عقب برگشت.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۱۵:۴۲    
بازار جهانی فولاد، در هفته ای که گذشت، با روندی سینوسی همراه بود.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۱۲:۴۷    
براساس گزارش مرکز پژوهش های مجلس، خط فقر در سال های پایانی دهه 90 روندی صعودی داشته و در سال 1401 نیز حدودا رشد 65 درصد را رقم زده است.
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۱۰:۱۷   + ۱ سایت دیگر  
امیر سیدی کارشناس بورس گفت: به لحاظ تکنیکالی بازار سرمایه برای منفی شدن آماده بود و منفی های امروز، ادامه روندی بود که دو هفته قبل آغاز شد.
پایگاه خبری گسترش نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۰۵:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
در سه هفته گذشته، قیمت شیبا اینو (SHIB) بالاتر از خط روند حمایتی الگوی مثلث متقارن خود بوده است. در طول این ادغام، عدم موفقیت فروشندگان در پیگیری حمله خود (کندل های قرمز) نشانه انباشت فعال توسط خریداران بود ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۱۲:۴۱   + ۲۳ سایت دیگر  
رئیس هیات مدیره صحا گفت: امسال طرح هوشمندسازی صنعت خودرو در دستور کار قرار دارد تا مانند روندی که خودروسازهای جهان داشتند، به سمت تولید خودروهای پاک تر، الکتریکی و هیبریدی برویم.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۱۱:۴۳   + ۶ سایت دیگر  
رئیس هیئت مدیره صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع پیشرفته از امکان طراحی برد و نرم افزارهای موبایل خبر داد و گفت: از سال پیش بحث هوشمندسازی خودرو به عنوان یک لاین ویژه در صندوق حمایت از صنایع پیشرفته تعریف شده تا مانند روندی که خودروسازهای جهان داشتند، به سمت خودروهای پاک تر الکتریکی برویم.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۱۰:۳۴   + ۴ سایت دیگر  
نرخ فقر مطلق با روندی افزایشی از 19.4 درصد در سال 1390 به 34.4 درصد در سال 1400 رسیده است که البته عمده رشد فقر در دولت دوم روحانی محقق شد و طی این مدت بیش از 11 میلیون نفر از جمعیت کشور به زیر خط فقر سقوط کرده اند.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۰۹:۳۹   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان رضوی مدیر صندوق کارآفرینی امید خراسان رضوی گفت: طی دوماه گذشته 123 میلیارد و 886 میلیون ریال تسهیلات به 73 نفر توسط صندوق کارآفرینی امید استان پرداخت شده که این رقم زمینه اشتغال 88 نفر را فراهم ساخته است، اما رقم پرداخت شده نسبت به مدت مشابه سال قبل روندی نزولی داشته است.
خبر آنلاین   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۱۵:۲۲   + ۱۷ سایت دیگر  
هر چند سهم هزینه های خوراک در سبد هزینه ای خانوار ایرانی افزایش یافته است اما بررسی ها نشان می دهد کالری دریافتی ایران ها روندی کاهشی را در یک دهه شاهد بوده است .
جام جم   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۱۳:۴۶    
این تغییرات در برنامه های آغاز سال بیشتر به چشم آمد؛ تلویزیون خصوصا در برداشتن گام جسورانه عبور از خط قرمز های سلیقه ای، نشان داد که اگر بخواهد جای سلبریتی ها را پر کند باید مردم را با تمام تمایزات ظاهری و باطنی برتابد. ...
ایران اکونومیست   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۱۱:۴۱   + ۲ سایت دیگر  
مجید گودرزی در گفت وگو با ایران اکونومیست با بیان اینکه ساخت خانه های یک طبقه حیاط دار برای کشوری با مساحت ایران، مسئله شگفت آوری نیست، افزود: با استفاده بهینه از زمین های موجود از یک سو می توانیم مشکل مسکن و تورم این بخش را به صورت توأمان و به راحتی حل کرده و از سوی دیگر رونق را در این صنعت به ...
روزنامه تعادل   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۱۱:۲۵   + ۲ سایت دیگر  
تعداد نمادهای مثبت و منفی بازار روز چهارشنبه در تعادل کار را تمام کرد تا از نظر ورود و خروج پول های حقیقی در بازار بورس تهران نیز اتفاق خاصی را شاهد نباشیم.
صدای بورس   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۰۹:۴۴    
در هفته ای که گذشت شاخص کل بورس روندی نزولی در پیش گرفت. شاخص کل بورس در این هفته با بیش از 17 هزار واحد افزایش به محدوده 2318 هزار واحد رسید.
اینتیتر   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۰۹:۱۶   + ۵ سایت دیگر  
به گزارش اینتیتر به نقل از نبض بازار، قیمت تیبا در روز های اخیر با کاهشش قیمت روبرو شد؛ هر چند که در ماه های اخیر قیمت این خورو نیز گران شد، ولی بازار تقاضا از تیبا هاچ بک چندان تغییری نکرده است ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۰۰:۴۳   + ۶ سایت دیگر  
عباس آرگون/نایب رئیس کمیسیون بازار پول و سرمایه اتاق بازرگانی تهران بازار سرمایه کشور از اواخر سال 1401 روند رو به رشد خود را آغاز کرد؛ روندی که با رسیدن شاخص کل به محدوده 2میلیون واحدی که آخرین بار در سال 1399 تجربه شده بود و گذر از این سطح و بعد سقوط مجدد شاخص ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۰۰:۴۳   + ۵ سایت دیگر  
بازار سرمایه اگرچه هفته گذشته را در نتیجه واکنش به اخبار سیاسی و اجتماعی منفی آغاز کرد اما در ادامه روندی متعادل و اندکی مثبت را در پیش گرفت. با توجه به اینکه در هفته اخیر ورود نقدینگی چشمگیری را به بازار سرمایه شاهد نبودیم ...
وقت صبح   ۱۴۰۲/۰۳/۰۵ - ۱۷:۳۸   + ۷ سایت دیگر  
ارزیابی بازار خودروهای وارداتی نشان دهنده آن است که این خودروها در هفته سپری شده با افت 50 تا 250 میلیون تومان قیمت گذاری شدند. به گزارش وقت صبح به نقل از اقتصادنیوز؛ افتی که فعالان بازار آن را به خبر تصویب قیمت خودروهای مونتاژی از سوی شورای رقابت نسبت می دهند. ...
برترین ها / بهار نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ - ۲۲:۵۱   + ۳۳ سایت دیگر  
بررسی های مرکز پژوهش های مجلس نشان می دهد نرخ فقر در کل کشور حدودا 30 درصد بوده و در عرض یک دهه 11 میلیون نفر به جمعیت زیر خط فقر کشور افزوده شده است.
خبر فوری   ۱۴۰۲/۰۳/۰۵ - ۱۱:۳۶    
خط فقر در سال های پایانی دهه 1390 روندی صعودی داشته و در سال 1401 نیز حدودا رشدی 65 درصدی را رقم زده است، بررسی ها نشان می دهد نرخ فقر در کل کشور حدودا 30 درصد بوده و در عرض یک دهه 11 میلیون نفر به جمعیت زیر خط فقر کشور افزوده شده است. مرکز پژوهش های مجلس ریشه های این رشد را بررسی کرده است.