دوشنبه ۲۷ اردیبهشتساعت ۰۵:۱۳May 2021 17
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «قوانین»

سازمان همکاری اسلامی تاکید کرد تجاوزات اسرائیل نقض قوانین بین المللی و قطعنامه های سازمان ملل است.
زندگی شهرنشینی دچار تغییرات شگرفی شده است، تغییراتی که نیازمند قوانین و مقررات تازه هستند.
خبرنامه دانشجویان ایران   ۴ ساعت پیش    
الهیار ترکمن از افزایش 30 درصدی حقوق معلمان خرید خدماتی خبر داد و اظهار کرد: براساس قوانین کار حقوق این معلمان تامین می شود و مدیر مدرسه هم از طرق وزارت آموزش و پرورش تامین می کنیم.
وی درباره عملکرد دولت تدبیر و امید یادآور شد: باید به اندازه فعالیت های خوبی که در دولت انجام شده از آنها تقدیر و به اندازه تورم و عدم موفقیت انتقاد کرد چراکه تورم قابل کنترل است البته باید بگویم از اسفند سال جاری قوانین خوبی در شورای عالی کار و تامین اجتماعی و همچنین برای بازنشستگان انجام شد.
پارس فوتبال   ۴ ساعت پیش   + ۴ سایت دیگر  
به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، شب گذشته در دیدار تیم های سایپا و پیکان که با نتیجه دو بر یک به سود شاگردان مهدی تارتار به پایان رسید، تیم پیکان برخلاف قوانین 6 تعویض انجام داده است. این موضوع اعترا باشگاه سایپا را در پی داشته است و قصد دارند به سازمان لیگ مارتب اعتراض خود را مطرح کنند. ...
تقاضای افزایش سرمایه و انتشار سهام جدید شرکت بیمه دی (سهامی عام) در سازمان بورس مورد بررسی قرار گرفت و با توجه به اینکه مواردی حاکی از مغایرت با قوانین و مقررات مربوط در انتشار سهام ملاحظه نگردید، طی اطلاعیه ای این سازمان انجام افزایش سرمایه شرکت بیمه دی را بلامانع دانست.
دنیای اقتصاد   ۴ ساعت پیش    
دولت آینده چگونه می تواند از تله اقتصادی 50ساله خارج شود؟ ارزیابی ها نشان می دهد که در پنج دهه گذشته برای رشدسازی، روش های غلطی از سوی سیاستمداران در دستور کار قرار گرفته است ...
دنیای اقتصاد   ۵ ساعت پیش   + ۶ سایت دیگر  
ایرنا : وزیر خارجه چین گفت: ما از اسرائیل می خواهیم صادقانه به تمام تعهدات خود تحت قوانین بین المللی عمل کند، به طور کامل انسداد و محاصره غزه را بردارد و به امنیت و حقوق شهروندان سرزمین فلسطین اشغالی تضمین دهد.
کبنا نیوز   ۵ ساعت پیش   + ۵ سایت دیگر  
فرماندار کهگیلویه با بیان اینکه قوانین و بخش نامه های بانکی قویترین مانع در رسیدن به تسهیلات اشتغالزایی است، اظهار کرد: پروسه اخذ تسهیلات در این مورد انقدر خسته کننده است که اغلب متقاضی را ناامید و از ادامه کار باز می دارد.
تازه ترین ها   ۶ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش مهر به نقل از روسیا الیوم، ائتلاف الفتح عراق از برگزاری نخستین کنفرانس حمایت از مقاومت فلسطین توسط این ائتلاف خبر داد. محمود الربیعی عضو کمیته آماده سازی این کنفرانس گفت: نخستین همایش حمایت از مقاومت فلسطین و ایستادگی قهرمانانه آنها مقابل اشغالگران که با ارتکاب جنایت ...
اقتصاد آنلاین / تجارت نیوز   ۱۴۰۰/۰۲/۲۲ - ۲۰:۰۷   + ۳۰ سایت دیگر  
نسخه اولیه دستورالعمل در پایگاه قوانین و مقررات بازار سرمایه به آدرس ir.seo.cmr قرار دارد تا فعالین بازار سرمایه بتوانند حداکثر تا تاریخ 31 اردیبهشت ماه 1400 از درگاه مذکور نظرات خود را در خصوص این دستورالعمل به سازمان بورس ارسال کنند.
اقتصاد آنلاین   ۶ ساعت پیش    
سال هاست که ناکارآمدی سربازی اجباری مشخص شده است و بسیاری از کشورها قوانین جدید را جایگزین کرده اند.
شهر فردا   ۷ ساعت پیش   + ۳ سایت دیگر  
مدیرکل معماری و ساختمان معاونت شهرسازی و معماری شهرداری تهران گفت: در قوانینی که پیش بینی می شود دنبال آن هستیم که فضای باز و نیمه باز را از جریان اقتصادی مسکن خارج کنیم و تعریف هایی برای آنها داشته باشیم که در تراکم و سطح اشغال محاسبه نشوند و به نوعی قابل پوشاندن و محصور شدن در آینده نباشد ...
خانه ملت   ۷ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
رئیس فراکسیون زنان مجلس در نامه ای خطاب به همتایان خد در پارلمان های دیگر کشورها گفت: جنایات رژیم صهیونیستی علیه ملت فلسطین، نقض فاحش قطعنامه ها و کنوانسیون های بین المللی است و بر اساس همه قوانین و مقررات حقوقی بین المللی، حمله به زنان و کودکان بی گناه و بی دفاع، جنایت جنگی محسوب می شود.
شفا آنلاین   ۸ ساعت پیش   + ۱۵ سایت دیگر  
رضوان حکیم زاده گفت: براساس آئین نامه های تنظیم شده برای مدارس دولتی و غیر دولتی باید براساس قوانین و ضابطه های که برایشان در نظر گرفته شده است اقدام به ثبت نام کنند.
شهر بیست   ۸ ساعت پیش   + ۵ سایت دیگر  
مسئول حراست اداره کل ورزش و جوانان استان قم از کنترل و زیر نظر گرفتن فعالیت مدیران باشگاه های ورزشی در فضای مجازی خبر داد و گفت: به تعدادی از ورزشکاران، مربیان و مدیران باشگاه های ورزشی که اقدام به پخش تصاویر و فیلم های نامناسب مغایر با قوانین و شرع اسلام کرده اند، تذکر داده شد.
می متالز   ۸ ساعت پیش   + ۳۵ سایت دیگر  
می متالز - رئیس کل اسبق بانک مرکزی گفت: قوانین و مقررات در نظام بانکی به درستی اجرا نشده و به همین دلیل باید بخش نظارتی بانک ها اصلاح شود.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۲/۲۶ - ۱۶:۴۶   + ۴ سایت دیگر  
زنگنه، عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: ما در حوزه قوانین مشکلی نداریم بلکه مشکل سلب اعتماد مردم نسبت به بازار سرمایه و مدیران اقتصادی کشور است.
رسا   ۱۴۰۰/۰۲/۲۶ - ۱۶:۴۴    
رییس مرکز تحقیقات اسلامی مجلس با بیان حساسیت حوزه علمیه به طرح بانکداری بدون ربا گفت: اگر بخواهیم قانون بانکداری بدون ربا را کامل تصویب و اجرا کنیم، باید به سایر قوانین مرتبط با آن از جمله قانون مالیاتی، بودجه ریزی و ساختار اداری نیز پرداخته شود.
تازه ترین ها   ۱۴۰۰/۰۲/۲۶ - ۱۶:۳۱    
علی ابراهیمی در گفتگو با مهر اظهار کرد: با تصویب ماده 54 قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقای نظام مالی و براساس این قانون وزارت جهاد کشاورزی مکلف شده با همکاری سازمان ثبت اسناد و املاک کشور نسبت به رفع تداخلات ناشی از اجرای قوانین و مقررات موازی در اراضی ملی ...
دانا   ۱۴۰۰/۰۲/۲۶ - ۱۶:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
از کتاب قوانین هاکی روی یخ رونمایی شد.
ناطقان   ۱۴۰۰/۰۲/۲۶ - ۱۵:۳۵    
یکی از قوانین اسلام از دیدگاه مذهب جعفری این است که ازدواج میتواند به دو نحو صورت بگیرد: دائم و موقت ازدواج موقت که در افواه عوام به نام صیغه مشهور شده از نظر قوانین اسلامی یک نوع قرارداد ازدواج است مانند ازدواج دائم اما این دو نوع ازدواج از جهاتی مشترک و از جهاتی با هم متفاوتند.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۲/۲۶ - ۱۵:۰۵   + ۷ سایت دیگر  
قزوین – ایرنا – استاندار قزوین گفت: برنامه ریزی جامعی برای تحقق شعار تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها در استان شکل بگیرد و باید برای رفع موانع و قوانین و مقررات دست و پاگیر تولید تلاش شود.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۲/۲۶ - ۱۵:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
تهران-ایرنا- عبدالرحیم الفرا(Abdalrahim Alfarra) سفیر فلسطین در اتحادیه اروپا گفت: این اتحادیه باید رویکرد واقع گرایانه تری را در قبال درگیری های فلسطینی ها و اسرائیلی ها اتخاذ کند و اسرائیل را برای اقدام همسو با قوانین بین المللی تحت فشار قرار دهد.
رادیو گفت و گو   ۱۴۰۰/۰۲/۲۶ - ۱۴:۲۴   + ۴ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی رادیو گفت وگو؛ رسول باختر با حضور در برنامه ورزش بدون ویرایش به موضوع قراردادهای ورزشی پرداخت و عنوان کرد: دسته ای از قراردادها بر اساس قانون ملی هر کشوری هستند، مانند قرارداد حمل و نقل بازیکنان، اجاره هتل واسپانسرینگ هایی که برای باشگاه ها وجود دارد ...
دانا   ۱۴۰۰/۰۲/۲۶ - ۱۳:۳۰    
محمدصادق کوشکی گفت: آقای روحانی عادت کرده که قانون شکنی و از قوانین تمرد کند و چیز عجیبی نیست.
برترین ها / شهریار نگار   ۱۴۰۰/۰۲/۲۵ - ۱۷:۵۱   + ۱۱ سایت دیگر  
خبرگزاری فارس همراهی زنان و یا دختران با کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری در وزارت کشور را نمایشی خواند. این رسانه اصولگرا نوشت: ایام ثبت نام انتخابات همیشه از نظر رسانه ای برای جامعه جذاب بوده است ...
بولتن نیوز   ۱۴۰۰/۰۲/۲۶ - ۱۲:۵۵    
اگر بنای شورای نگهبان عمل به مر قانون اساسی و قوانین مصوب باشد، تنها با توجه به شرط مدیر و مدبر بودن، صلاحیت نداشتن این افراد برای پذیرش مسئولیت ریاست جمهوری به راحتی قابل اثبات خواهد بود.
تدبیر و امید   ۱۴۰۰/۰۲/۲۶ - ۱۲:۴۸   + ۱۲۶ سایت دیگر  
روحانی با اشاره به اینکه بخش مهمی از تأمین زیرساخت ها در این مناطق صرفاً در حیطه اختیارات دولت نیست و نیازمند هماهنگی های کلان در حوزه منافع و اقتصاد ملی و منطقه ای است ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۲/۲۶ - ۱۲:۴۴   + ۴ سایت دیگر  
نماینده تربت حیدریه با اشاره به طرح اصلاح قانون بانک مرکزی گفت: متاسفانه این طرح کپی قوانین غربی بویژه آمریکاست.
خانه ملت   ۱۴۰۰/۰۲/۲۶ - ۱۲:۲۷   + ۱۰ سایت دیگر  
رئیس مجمع نمایندگان استان تهران در مجلس با اشاره به قوانین مزاحم و پیچ وخم های خسته کننده قانونی که انگیزه هر سرمایه گذار و کارآفرینی را از بین می برد، گفت: مجلس باید مشخص کند چه پشتیبانی قانون می تواند از سرمایه گذاران داشته باشد و در پایان سال درباره آن گزارش دهد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۲/۲۶ - ۱۲:۱۹   + ۱ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- دیروز شنبه، از میان سیمان و آهن پاره های برج "جلا" در نوار غزه، بیش از هرچیز صدای شکستن استخوان های قوانین و کنوانسیون های بین المللی شنیده شد؛ جایی که خبرنگاران و عوامل برخی رسانه های بین المللی سرگرم اطلاع رسانی و آگاه سازی افکارعمومی جهانیان بودند؛ از آنچه در غزه می گذشت.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۲/۲۶ - ۱۲:۰۹   + ۲ سایت دیگر  
سرقت از جمله جرائم حائز اهمیت در تمام کشورهای دنیا می باشد. قانونگذار ایران نیز جرم سرقت را در دو دسته از جرائم مشمول مجازات حد و تعزیر قرار داده است ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۲/۲۶ - ۱۱:۵۳    
سفیر فلسطین در اتحادیه اروپا گفت، این اتحادیه باید رویکردی "واقعبینانه تر" در قبال نزاع فلسطین و رژیم صهیونیستی اتخاذ کرده و این رژیم را تحت فشار قرار دهد تا مطابق با قوانین بین المللی عمل کند.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۰/۰۲/۲۶ - ۱۱:۲۰   + ۵۰ سایت دیگر  
معاون آموزشی وزارت علوم گفت: تلاش می کنیم تا مقررات آموزشی که تا پیش از این دست و پا گیر بوده به مقرراتی انعطاف پذیر با واگذاری اختیار تصمیم گیری به دانشگاه ها تبدیل شود.
پژوهشکده فضای مجازی   ۱۴۰۰/۰۲/۲۶ - ۱۱:۲۰    
هرگاه دو مؤلفه وجود داشته باشد، مداخله انتخاباتی توسط دولت های بیگانه یک اقدام غیرقانونی بین المللی خواهد بود: نخست آنکه این اقدام یا عملیات موردنظر به لحاظ حقوقی قابل انتساب به یک دولت باشد و ثانیاً اینکه اقدام مذکور تعهدی را که در قوانین بین المللی نسبت به کشور هدف وجود دارد نقض کند.
پایگاه خبری انتهاج   ۱۴۰۰/۰۲/۲۶ - ۱۱:۱۰    
یزد ابوالفضل شرافت در یک یادداشت نوشت: نیروهای شرکتی سازمان های دولتی، کارکنانی هستند که قراردادشان با شرکتهای تامین نیرو است و از طریق این شرکت ها برای سازمان های دولتی کار می کنند ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۲/۲۶ - ۱۰:۴۴   + ۴ سایت دیگر  
تهران-ایرنا- مدیرکل معماری و ساختمان معاونت شهرسازی و معماری شهرداری تهران از قوانین جدید ساخت تراس و پشت بام های سبز خبر داد و گفت: در قوانینی که پیش بینی می شود دنبال آن هستیم که فضای باز و نیمه باز را از جریان اقتصادی مسکن خارج کنیم و تعریف هایی برای آنها داشته باشیم.
کارگر نیوز   ۱۴۰۰/۰۲/۲۶ - ۱۰:۳۴   + ۳ سایت دیگر  
رعایت الزامات سیستم مدیریت بهداشت، ایمنی و محیط زیست HSE بخش جدایی ناپذیر از مدیریت کل سازمان و فرهنگ سازمانی و توسعه پایدار است که می تواند نقش اساسی در ارتقا ایمنی محیط کار داشته باشد.
پترو تحلیل   ۱۴۰۰/۰۲/۲۶ - ۱۰:۲۴    
پتروتحلیل-یکی از مشاورین عالی دیوان دادگستری اروپا دیروز اشاره داشت که قوانین این اجازه را به ما می دهند، در صورتی که شرکت های اروپایی به دلیل همراه شدن با تحریم های آمریکا قرارداد های خود را با شرکت های ایرانی فسخ کنند، از شرکت های ایرانی محافظت کنیم. ...
خانه ملت   ۱۴۰۰/۰۲/۲۶ - ۱۰:۲۰   + ۱۳ سایت دیگر  
رئیس مرکز تحقیقات اسلامی مجلس با ذکر دلایل حساسیت حوزه علمیه نسبت به طرح بانکداری بدون ربا گفت: اگر بخواهیم قانون بانکداری بدون ربا را به طور کامل و درست تصویب و اجرا کنیم باید به سایر قوانین مرتبط با آن از جمله قانون مالیاتی ...
دیار جنوب   ۱۴۰۰/۰۲/۲۶ - ۱۰:۱۶   + ۸ سایت دیگر  
قرار است که بیش از دو میلیارد کاربر تا شنبه شرایط استفاده جدید و سیاست حفظ حریم خصوصی تغییریافته واتساپ را بپذیرند. به گزارش دیارجنوب ، تغییر در سیاست های حفاظت از حریم شخصی کاربران در پیامرسان واتساپ با وجود مخالفت های فراوان از شنبه 25 اردیبهشت اعمال می شود ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۲/۲۶ - ۱۰:۰۸   + ۱ سایت دیگر  
اصفهان-دبیر مجمع نیروهای انقلاب اصفهان گفت: تغییر موضع در هر مکانی و فاصله گرفتن از شفافیت در چهارچوبه قوانین شرعی نمی گنجد و مردم را برای انتخاب دچار سردرگمی می کند.
پایگاه خبری نما   ۱۴۰۰/۰۲/۲۶ - ۰۹:۲۶   + ۲۳ سایت دیگر  
به گزارش نما، جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) شامگاه شنبه گفت این جنبش در وضع قوانین جدید درگیری برای حفاظت از مردم فلسطین و مقدسات آنها دریغ نخواهد کرد. ...
سرپرست سازمان منطقه آزاد اروند در جمع شیوخ و سران عشایر، گفت: اجرای قوانین مناطق آزاد و رفع موانع، تنها راه حل برون رفت از مشکلات جاری در این مناطق است.
رادیو گفت و گو   ۱۴۰۰/۰۲/۲۶ - ۰۸:۴۴   + ۱ سایت دیگر  
برنامه آوای قانون رادیو گفت وگو در خصوص حقوق کودک با دکتر محمود عباسی معاون حقوق بشر و امور بین الملل وزیر دادگستری و دبیر مجمع ملی کنوانسیون حقوق کودک به صورت تلفنی گفتگو کرد. ...
یکتا پرس   ۱۴۰۰/۰۲/۲۶ - ۰۸:۰۷   + ۵ سایت دیگر  
دبیر کل سازمان ملل با ابراز ناخرسندی از حملات رژیم صهیونیستی به اردوگاه پناهجویان فلسطینی در نوار غزه، گفت هرگونه هدف قرار دادن بی ملاحظه غیرنظامیان و رسانه ها ناقض قوانین بین المللی است.
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۲/۲۶ - ۰۷:۵۱   + ۴ سایت دیگر  
دبیرکل سازمان ملل متحد حمله رژیم صهیونیستی به دفاتر رسانه ها در غزه را نقض قوانین بین المللی خواند و بر لزوم تلاش برای جلوگیری از آن تأکید کرد.
ایمنا   ۱۴۰۰/۰۲/۲۶ - ۰۷:۴۲    
کودک آزاری یک آسیب مهم اجتماعی است، هرچند بُعد رسانه ای آن به شدت مورد توجه قرار می گیرد، اما پس از گذشت چند روز دوباره به فراموشی سپرده می شود. لازمه پیشگیری از کودک آزاری آن است که به فرزندپروری و اصلاح برخی قوانین بیشتر از راه افتادن هشتک ها دقت کنیم.