پنجشنبه ۰۷ اسفندساعت ۰۲:۲۵Feb 2021 25
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «مغفول»

ایثار   ۱ ساعت پیش    
شیلان اویهنگی نویسندگان و پژوهشگر حوزه دفاع مقدس در کردستان، دلیل گرایش به حوزه ادبیات پایداری را علاقه خود و شهادت پدر بزرگش عنوان کرد و گفت: هدف من در نویسندگی حوزه دفاع مقدس صیانت و مراقبت از ایثار و فداکاری هایی است که نباید مغفول بماند و گرد فراموشی آن ها را فرا گیرد.
اقتصادگردان   ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ - ۰۸:۲۰    
موضوع مهمی که از نگاه اکارشناسان در بررسی لوایح FATF طی دو سال گذشته مغفول مانده است، از دست رفتن زمینه های فراوان تجاری و بازرگانی برای ایرانیان در اثر عدم تصویب این دو لایحه است، که از جمله می توان به بسیاری از بانک های روسی ...
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ - ۰۰:۲۲   + ۲ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد : در دومین روز برگزاری همایش فولاد و سنگ آهن، طرح جامع فولاد به بوته نقد گذاشته شد. بزرگان صنعت فولاد معتقدند چارچوب اصلی طرح جامع فولاد، تنها روی ظرفیت سازی و دست یافتن به تولید 55 میلیون تن فولاد خلاصه شده و موضوعاتی مانند عدم توازن در زنجیره فولاد ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۱۶:۲۶    
گروه استان ها- نماینده ولی فقیه در استان قزوین گفت: استفاده از ظرفیت های نهادهای دینی در حوزه امر به معروف موجب تحول در جامعه می شود چراکه پیشرفت جامعه در گرو توجه به این فریضه الهی است.
دانا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۱۵:۰۲   + ۳ سایت دیگر  
اقتصاد ایران دچار تورم ساختاری است و کاهش ارزش و قدرت خرید ریال در مقابل سایر ارزها باعث شده نگهداری و پس انداز به صورت ریالی، زیان ده باشد و مردم را به سمت خرید طلا، ارز و... سوق دهد و تولید در این میان هم مغفول مانده است؛ اما بهترین بازار برای حفظ دارایی کدام است؟
دانا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۱۱:۵۰    
آخرین نقاط شهری کرمان به دور از چشم مسئولان از داشتن زیر ساخت های اساسی محروم است، ابعاد این محرومیت تا حدی است که معابر خاکی این منطقه در زمان بارندگی به رودی مبدل شده اما رسیدگی به این نقاط مغفول مانده است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۱۶:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
کاشان - ایرنا - قهرمان کشتی جهان گفت: قهرمانان ملی ایران کمک به بخش آموزش را در اولویت قرار داده اند، چرا که این حوزه در کشورمان مغفول مانده است.
فرهنگ وهنر   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۱۵:۰۸   + ۸ سایت دیگر  
رئیس فرهنگسرای اندیشه از طراحی و اجرای ویژه برنامه ساحل آرامش با محوریت بازخوانی بیانات رهبری و تبیین آن خبر داد.
تازه ترین ها   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۱۳:۰۸   + ۸ سایت دیگر  
فارس: بررسی قطب های پالایشی و پتروشیمی کشورهای دنیا نشان می دهد، بسیاری از آن ها با تمرکز و تجمع در سواحل مهم توسعه یافته اند. در ایران نیز بندر جاسک در سواحل مکران، ظرفیت مناسبی برای توسعه پتروپالایشگاه ها و پارک های شیمیایی دارد ...
ایمنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۱۰:۵۹    
سرپرست شهرداری اراک گفت: امسال شهرداری برنامه ویژه ای برای بهار 1400 در نظر دارد تا کلانشهر اراک به یک فضای مطلوب و جذاب تبدیل شود.
شبستان   ۱۳۹۹/۱۲/۰۳ - ۲۲:۵۶    
حجت الاسلام معتمدی با تاکید بر اینکه دستگاه های دولتی باید تسهیل گر فعالیت های مردم باشند، گفت: برای اولین بار سند توسعه حوزه فرهنگ و هنر استان اصفهان با نگاه ویژه به شهرستان ها تدوین شده است که این برنامه از ابتدای سال آینده ابلاغ خواهد شد.
ایمنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۳ - ۱۷:۵۹   + ۱ سایت دیگر  
اعطای اذن خروج زنان از کشور، مغفول ماندن انسان بودن زن در اسناد حقوق بشری، کاهش ازدواج دختران زیر 13 سال، کودک همسری، دلایل و تبعات و منشا موانع خودباوری برخی زنان را در بسته زنان ایمنا بخوانید.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۱۲/۰۳ - ۱۷:۳۶   + ۳ سایت دیگر  
زینی وند گفت: متاسفانه در طول دوران جنگ تحمیلی نقش بانوان مغفول باقی مانده و به خوبی به آن پرداخته نشده است.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۱۲/۰۳ - ۱۴:۴۷    
ساری- زارعی، نماینده مردم ساری ومیاندرود در مجلس با اظهار اینکه استفاده از ظرفیت گردشگری روستایی مغفول مانده است بر لزوم بهره گیری از این جاذبه ها تاکید کرد.
فرارو   ۱۳۹۹/۱۲/۰۳ - ۱۰:۵۶   + ۴ سایت دیگر  
ابوالقاسم دلفی در مقاله ای در روزنامه اعتماد نوشت: در شرایطی که موضوع الکسی ناوالنی ناراضی روس که هم اینک به حکم دادگاه در حبس به سر می برد، یکی از پدیده هایی است که در شرایط امروز روسیه پوتین و حاکم کاخ کرملین به میزان الحراره تحولات داخلی این کشور تبدیل شده در فضای سیاسی و رسانه ای رسمی کشور ما ...
قدس آنلاین   ۱۳۹۹/۱۲/۰۳ - ۱۰:۳۶    
حوزه تعاون و اقتصاد تعاونی ها یکی از بخش های کلیدی و مغفول مانده اقتصاد کشور است، حوزه ای که می تواند به خروج اقتصاد از دستان دولت و رفع انحصارگرایی کمک کند و در امر واگذاری اقتصاد به بخش های مردمی و غیردولتی کارساز باشد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۳ - ۱۰:۱۳   + ۶ سایت دیگر  
مدیر کل دفتر موزه ملی تاریخ طبیعی و ذخایر ژنتیکی گفت:ارزش گذاری نمونه های موزه تکلیف قانونی است که تاکنون مغفول باقی مانده است.
شبستان   ۱۳۹۹/۱۲/۰۳ - ۰۹:۲۳    
کارآفرینی یک هنر و توانمندی خاصی است که در میان گروه های مختلف صنعتی مورد توجه و در عرصه فرهنگ و هنر با وجود پتانسیل های نهفته زیاد اما مغفول و یا کمتر مورد توجه بوده است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۳ - ۰۸:۵۹   + ۲ سایت دیگر  
یاسوج- ایرنا ، سه روز از وقوع زمین لرزه 5.6 ریشتری شهر سی سخت گذشت؛ سه روزی که برای ساکنان این شهر به اندازه سالی بوده است و لحظاتی را از سر گذرانده اند که شبیه هیچ لحظه ای در زندگی نبوده است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۲ - ۱۱:۵۷   + ۷ سایت دیگر  
ایسنا/کرمان در ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان کرمان به موضوعاتی همچون مغفول ماندن مبارزه با قاچاق پوشاک تا سایه شوم گرانی و گران فروشی بر بازار پرداخته شد.
گیتی آنلاین   ۱۳۹۹/۱۲/۰۱ - ۲۱:۱۲    
بهزاد رضوانی در نشست با سازمان های مردم نهاد با موضوع کارکردها و راهکارها در راستای مشارکت اجتماعی شهروندان به ریاست شریفی مقدم شهردار خرم آباد، گفت: سرای محلات ظرفیت های مغفول مانده مدیریت های گذشته هستند .
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۱۱/۳۰ - ۰۹:۵۵   + ۴ سایت دیگر  
رئیس جامعه هتلداران یزد گفت: بخش عمده مخاطبان اقامتگاه های یزد، استفاده کنندگان از خدمات درمانی هستند و برگزاری همایش های علمی می تواند در جذب گردشگر موثر باشد.
حوزه   ۱۳۹۹/۱۱/۲۹ - ۲۲:۰۳   + ۲ سایت دیگر  
حوزه/ در هفتمین جشنواره پژوهشی علامه حلی، محمدعلی عیوضی به خاطر نوشتن کتاب بازیابی مواریثی مغفول در عرفان اسلامی، در بردارنده کهن ترین گزارش دعای صباح و خدیجه اسفندیاری به خاطر نوشتن مقاله ای با عنوان شیوه های تربیت اخلاقی فرزندان برگرفته از روایات اهل بیت علیهم السلام به عنوان پژوهشگران رتبه اول ...
کرج رسا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۹ - ۱۹:۴۵    
یکی از حلقه های مغفول شوراهای اسلامی شهر و روستا به ویژه در مراکز استان ها و کلانشهرها فقدان نهاد مدنی شورا یاری هاست. شورایاری ها در صورت انتخاب درست و منطقی می توانند حلقه واسط و پل ارتباطی بین مردم کوچه و بازار و محلات با پارلمان شهری باشند. ...
اقتصاد ایران: سفیر اسبق ایران در افغانستان ضمن انتقاد از عملکرد دولت در زمینه قوانین صادراتی کشور گفت: باید ریال ایران قوی و پر قدرت ظاهر شود و سهم ریال در تبادلات بین المللی افزوده شود.
آنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۹ - ۱۵:۵۴   + ۲ سایت دیگر  
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد اصفهان با بیان اینکه بازار بالقوه گیاهان دارویی با توان فراگیری داخلی و خارجی مغفول مانده است بر ظرفیت بالای سرمایه گذاری و اشتغالزایی در این حوزه تأکید کرد.
دانا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۹ - ۱۵:۰۳   + ۵ سایت دیگر  
وزیر جوان دولت برای چندمین بار با جعل واژه اینترنت ملی قدم در مسیری گذاشت تا با انحراف افکار عمومی شبکه ملی اطلاعات را عامل محدود کردن کاربران در فضای مجازی معرفی کند، شبکه ای که سالهاست با بی مهری متولیان این حوزه مغفول مانده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۱۱/۲۹ - ۰۹:۱۶   + ۱ سایت دیگر  
نماینده محلات و دلیجان در مجلس گفت: با تشکیل خوشه گل و گیاهان زینتی محلات حتماً ظرفیت های مغفول شناسایی می شود.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۱۱/۲۹ - ۰۶:۵۹   + ۵ سایت دیگر  
دست اندرکاران برگزاری جشنواره یار سردار با محوریت شخصیت شهید حسین پورجعفری، ضمن بیان جزئیات این رویداد بر خارج کردن شهدای شاخصی همچون این شهید از سایه غفلت و بی توجهی تاکید کردند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۸ - ۱۸:۵۹   + ۲ سایت دیگر  
ارومیه- ایرنا- فرمانده سپاه شهدا آذربایجان غربی گفت: نکات کلیدی بیانیه گام دوم انقلاب بسیار مغفول واقع شده و تبیین نشده است.
همشهری   ۱۳۹۹/۱۱/۲۸ - ۱۸:۰۲   + ۳ سایت دیگر  
تبریز با تولید 80 تا 90 میلیون جفت کفش در سال حدود 60 درصد تولید کشور و 90 درصد تولید کفش دست دوز تمام چرم ایران را در اختیار خود دارد. کفش تبریز زیر پای چین است که رنج می برد و درسایه بی مهری ها، صادراتش مغفول مانده است.
دانا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۸ - ۱۶:۱۲    
سالاری گفت: با هماهنگی سازمان ثبت اسناد ساختمان هایی که کسری پارکینگ دارند، می توانند در جای دیگری پارکینگ بگیرند.
ایسکانیوز   ۱۳۹۹/۱۱/۲۸ - ۱۳:۲۹   + ۵ سایت دیگر  
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان هرمزگان با تاکید بر روند توسعه همه جانبه در دانشگاه های استان خواستار آمایش دقیق منطقه با شناخت پتانسیل های موجود و توانمندی های مغفول مانده شد.
تهران پرس   ۱۳۹۹/۱۱/۲۸ - ۱۳:۱۵   + ۱۵ سایت دیگر  
عضو شورای شهر تهران گفت: با هماهنگی سازمان ثبت اسناد ساختمان هایی که کسری پارکینگ دارند، می توانند در جای دیگری پارکینگ بگیرند.
عضو کمیسیون آموزش مجلس گفت: نیروهای خدماتی در افزایش حقوق ها مغفول می مانند بنابراین برای این موضوع در تلاش هستیم، بنده از طرف کمیته آموزش و پرورش کمیسیون آموزش مجلس پیگیر هستم تا بتوانیم به افزایش حقوق و مزایای نیروهای خدماتی کمک کنیم.
بورس نیوز   ۱۳۹۹/۱۱/۲۸ - ۰۹:۱۷    
اگر توافقی صورت بگیرد، شرکت ها از محل کاهش هزینه های خود منتفع خواهند شد و اگر توافقی حاصل نگردد، سودآوری شرکت ها تحت تاثیر تورم رشد خواهد کرد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۱/۲۸ - ۰۸:۰۹   + ۱ سایت دیگر  
گروه استان ها - آموزش مهارت های مختلف به دانش آموزان یکی از وظایف مغفول در وزارت آموزش و پرورش بوده است که در طرح هر دانش آموز یک مهارت این کمبود جبران خواهد شد.
حوزه   ۱۳۹۹/۱۱/۲۷ - ۲۲:۲۷   + ۲ سایت دیگر  
حوزه / خانم سمیه عاقل نهند استاد مدرسه علمیه صادقیه تبریز در نشست تخصصی بررسی ابعاد علمی، اخلاقی، معنوی و مبارزاتی علامه فقید محمد تقی مصباح یزدی در مسجد جامع تبریز برگزار شد، گفت: بحث ولایت فقیه، جز محجورترین مباحث در حوزه های علمیه است.
کیهان   ۱۳۹۹/۱۱/۲۷ - ۱۹:۴۳   + ۱ سایت دیگر  
این روزها شاهد آلودگی هوای کلانشهر تهران و بوی نامطبوع ازجنوب پایتخت هستیم که تبدیل به بخشی از سوژه های داغ این روزهای فضای رسانه ای کشور شده است. رسانه ها به بررسی صحت و سقم هر یک از دلایل آن می پردازند ...
نماینده بیجار استان کردستان در مجلس ، سریال نون خ را یک اثر استراتژیک رسانه ملی عنوان کرد که در خصوص شناخت و تبیین ظرفیت های مغفول مانده منطقه غرب کشور گام برداشته است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۷ - ۱۲:۵۶   + ۸ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - معاون حقوق بشر و امور بین الملل وزیر دادگستری با بیان اینکه در همه اسناد بین المللی حقوق بشری، تمرکز و توجه به رفع تبعیض و ایجاد تساوی جنسیتی است، گفت: از این رو می توان گفت در این حمایت ها، کیفیت تحت الشعاع کمیت قرار گرفته و زن بودن زن موجب فراموشی انسان بودن وی شده است.
شبستان   ۱۳۹۹/۱۱/۲۷ - ۰۸:۳۵    
حججی با اشاره به ضرورت بهره گیری از راهکارهای علمی در ساختار اداری کشور، گفت: نظریه های علمی و دانشگاهی در نظام اجرایی و برنامه ریزی مغفول مانده است
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۶ - ۱۸:۳۱   + ۲ سایت دیگر  
شیراز- ایرنا- استاندار فارس گفت: بُعد اقتصادی ورزش مغفول مانده و این در حالی است که بسیاری از موارد از جمله تجارت ها، رفت و آمدها، گردشگری ها و سفرها را همین حوزه ورزش رقم می زند.
شبستان   ۱۳۹۹/۱۱/۲۶ - ۱۴:۰۵    
حجت الاسلام صادقی با بیان اینکه باید محلات مسجد محور باشند،گفت: شبکه سازی مسجد و محله از ملزومات مهم احیای کارکردهای مساجد است که مغفول مانده و باید مجمعی تشکیل و با تلاش نخبگان همان محله و مسجد برای رفع مشکلات اقدام شود.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۱/۲۶ - ۱۲:۰۳    
استاندار زنجان گفت: نباید به دلیل مشغله مدیران در ایام انتخابات موضوع کرونا مغفول واقع شود.
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۶ - ۱۱:۴۸   + ۲ سایت دیگر  
رییس اتاق بازرگانی تبریز در شصت و نهمین نشست شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان، در خصوص ظرفیت های مغفول بخش کشاورزی استان و مشکلات و موانع موجود در این زمینه سخن گفت.
55آنلاین   ۱۳۹۹/۱۱/۲۶ - ۰۹:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
عنوان این یادداشت به صرافت و دقت انتخاب شده. وقتی مفهومی از اقلیم سیاست با مفهومی دیگر در جهان اقتصاد یکجا می آیند، ذهن ناخودآگاه معطوف به علم کمابیش مغفول مانده ای در فضای روزنامه نگاری و دانشگاهی ایران می شود که همانا اقتصاد سیاسی است ...
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۹/۱۱/۲۶ - ۰۵:۳۶   + ۱ سایت دیگر  
حضور مردم در دفاع مقدس فصل مهمی در آن سالها را تشکیل می دهد. اما نکته ای که مغفول مانده بازتاب همین فضای پررنگ مردمی در آثار ادبیات پایداری است که ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۱۱/۲۵ - ۲۰:۴۵   + ۲ سایت دیگر  
تبریز- استاندار آذربایجان شرقی با انتقاد از نبود قدرت تصمیم گیری لازم در استان ها گفت: تمرکزگرایی و محدودکردن اختیارات استان ها صحیح نیست.
گفتارنو   ۱۳۹۹/۱۱/۲۵ - ۱۹:۴۴   + ۴ سایت دیگر  
مدیر نگارخانه هومهر کرمان گفت: اقتصاد هنر هنوز در نقاطی مانند کرمان شکل نگرفته و مغفول مانده است، مشکلات اقتصادی که این روزهای گریبانگیر مردم است نیز مزید علت شده تا هنر، بویژه حوزه هنرهای تجسمی آسیب زیادی ببینند. ...