یکشنبه ۰۴ آبانساعت ۲۱:۰۶Oct 2020 25

جدیدترین‌های «مکران»

خانه ملت   ۵ ساعت پیش   + ۱۰ سایت دیگر  
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه بیش از 90 درصد مشکلاتی که در حوزه صنایع و معادن استان سیستان و بلوچستان در نظارت میدانی از این استان احصا شد، تاکنون رفع شده، گفت: راهکارهای تامین تجهیزات ارزی موردنیاز فولاد مکران احصا شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۸/۰۴ - ۰۰:۰۵   + ۴ سایت دیگر  
با وجود اینکه گفته می شود سواحل مکران مستعد وقوع زلزله و سونامی است، برخی از مسئولان دولتی در این مناطق اقدام به ساخت و سازهای عظیم کرده اند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۱۶:۱۶   + ۲۸ سایت دیگر  
مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی از ورود اولین تجهیزات استراتژیک به بندر چابهار توسط هند تا پایان سال خبر داد و اعلام کرد: قرارداد هندی ها در چابهار بهره برداری موقت است.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۱۱:۱۶    
با وجود ظرفیت های بزرگ اقتصادی و موقعیت استراتژیک سواحل مکران در جنوب ایران، متاسفانه در تولید ثروت ملی از این منطقه راهبردی در کشور دچار یک غفلت تاریخی شده ایم.
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۰۸:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
بعد از چندین ماه مطالبه گری و انعکاس صدای صیادان بلوچ برای پایان صید ترال در سواحل مکران، مجلس شورای اسلامی دستور توقف دو ساله صید کف روب در دریای عمان را صادر کرد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۱۲:۳۱   + ۲ سایت دیگر  
چابهار- ایرنا- صید به روش کف روب مشهور به ترال در آب های سواحل مکران به منظور حفظ ذخیره آبزیان با تلاش رسانه ها، مسوولان کشوری و نمایندگان مجلس به مدت 2 سال متوقف و موجب شادمانی و رضایت مندی ساحل نشینان و تحقق آرزوی دیرینه صیادان شد.
دانا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۱۰:۱۰    
توقف صید ترال به مدت 2 سال با پیگیری رئیس مجلس و نیروی دریایی سپاه، مقدمه ای برای حذف دائمی این شیوه صید از آب های جنوب شرق کشور و بازیابی چرخه اکوسیستم دریایی است و می تواند صیادی صنتی را در میان ساحل نشینان دریای عمان گسترش دهد.
شعار سال   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۲۳:۳۷   + ۱۱ سایت دیگر  
مدیر روابط عمومی و امور بین الملل منطقه آزاد چابهار: آغاز به کار یک شهر فرودگاهی در تنها بندر اقیانوسی ایران که به اذعان کارشناسان، می تواند نقطه عطفی در بهبود زندگی مردم منطقه و توسعه اقتصادی سواحل مکران باشد، در روند اجرا، اما با مخالفت هایی روبه رو شده است ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۶:۴۷    
ایرنا- چابهار- عملیات اجرایی واحد تولید متانول مجتمع پلی الفین سینا در قطب صنعتی منطقه آزاد چابهار با حضور مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار،فرماندار ،مدیرعامل شرکت توسعه پتروشیمی نگین مکران و مدیر عامل بانک پاسارگاد آغاز شد ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۶:۴۲    
چابهار- ایرنا- عملیات اجرایی واحد تولید متانول مجتمع پلی الفین سینا در قطب صنعتی منطقه آزاد چابهار با حضور مدیرعامل سازمان منطقه آزادچابهار، فرماندار، مدیرعامل شرکت توسعه پتروشیمی نگین مکران و مدیرعامل بانک پاسارگاد آغاز شد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۴:۴۱   + ۳ سایت دیگر  
مدیرمخابرات منطقه هرمزگان از تکمیل پوشش همراه اول در سواحل مکران در محدوده استان هرمزگان از روستاهای ساحلی شرق بندرعباس تا لیردف جاسک خبر داد.
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۰۹:۴۰    
دبیر قرارگاه احمدی روشن سیستان و بلوچستان گفت: در جلسه دیشب فراکسیون محیط زیست مجلس و کارگروه صید ترال مقرر شد که صید ترال در راستای طرح تنفس دریا به مدت حداقل دو سال در دریای مکران متوقف شود.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۰۹:۳۰    
بندرعباس- ایرنا- مسوولان کشور براین عقیده اند که امروز برای رهایی از بن بست های ساخته شده در حوزه انرژی، توسعه طرح های بزرگ اعم از نفتی و غیرنفتی در حوزه مکران بویژه شرق هرمزگان باعث سکنی گزینی میلیون ها انسان و اشتغال در این منطقه می شود.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۰۹:۱۷    
ایسنا/هرمزگان تقریبا همه ساله با نزدیک شدن زمستان و بهار و سرازیرشدن گردشگران به این بندر ساحلی ، از سوی دلسوزان این شهر ساحلی موضوع ضرورت تغییر چهره نازیبا ورودی این بندر پرآوازه در شبکه های اجتماعی و نوشتاری منعکس می شود.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۶:۵۲    
چابهار- ایرنا- معاون استاندار سیستان وبلوچستان وفرماندار شهرستان ویژه چابهار گفت: سندهای توسعه و آمایش می توانند عمران و آبادانی سواحل مکران بویژه بندر چابهار را شتاب داده و بسیاری از مشکلات را مرتفع کند.
تین نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۵:۳۷   + ۱ سایت دیگر  
تاخیر در تصویب طرح ویژه راهبردی توسعه پایدار و یکپارچه جزایر جنوب کشور، در رقابت با کشورهای همسایه بیشتر نمودار می شود اما توجه به این ظرفیت های زیست محیطی و اقتصادیِ خدادای در یک سال گذشته به نحوی تسریع یافته که در قسمت های مختلف از جمله توجه به تجهیز بنادر تجاری جنوب ...
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۳:۲۵   + ۳ سایت دیگر  
نماینده ولی فقیه در هرمزگان با اشاره به اینکه امروز یکی از پایه های علوم در دانشگاهها بایستی براساس دریا باشد، گفت: امروز در استان به دانشگاهی به عنوان علوم و فنون دریا نیاز داریم ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۱:۲۵   + ۴ سایت دیگر  
گروه استان ها ساخت شهر فرودگاهی حالا جنجال به پا کرده است؛ گزارش ویدئویی تسنیم آخرین وضعیت این پروژه را که به گفته موافقانش در راستای توسعه مکران راهبردی است و به گفته مخالفانش برای فرودگاه فعلی مزاحمت ایجاد می کند، بررسی می کند.
میزان   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۰۹:۴۵   + ۳ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان - سید جمال الدین طباطبایی، دادستان عمومی و انقلاب شهرستان خاتم در استان یزد، اظهار داشت: با پیگیری مداوم و مستمر دادستانی، شرکت مکران مکلف شد به تمامی تعهدات خود عمل کرده و در این راستا تمامی حق و حقوق سه ساله کارگران این شرکت پرداخت شد. ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۰۸:۱۴   + ۳ سایت دیگر  
بندرعباس- ایرنا- شهر ساحلی بندرعباس که امروز به یک کلان شهر تبدیل شده، برای خروج از حصار بافت فرسوده و سکونت گاه های غیررسمی و سرریزشدن جمعیت، اقدام به توسعه از سمت شرق با احداث نوار ساحلی به تیاب میناب با عنوان دروازه ورودی و طلایی مکران کرده است.
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۱۶:۲۰    
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی سیریک : نخستین کارگاه آموزشی شعر با حضور حسن ملاحی از اساتید و شعرای برجسته شهرستان و تعدادی از شاعران بومی در مجتمع فرهنگی و هنری مکران روستای میشی سیریک با رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار شد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۶ - ۱۳:۲۹   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/سیستان و بلوچستان احداث فرودگاه چابهار فرصتی استثنایی و بی نظیر برای توسعه و رشد سواحل مکران و مناطق همجوار است.
دانا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۵ - ۰۸:۴۹   + ۱ سایت دیگر  
همایون حیدری با اشاره به بیانات و تاکیدات رهبر انقلاب برای توسعه سواحل مکران گفت: طبق ابلاغیه رهبرمعظم انقلاب به دولت و نیروهای مسلح و تاکید ایشان، وظیفه همه ما تلاش برای توسعه و آبادانی سواحل مکران است و با امکانات و ابزارمان برای تحقق این امر مهم پیشگام هستیم.
خبر فوری   ۱۳۹۹/۰۷/۲۴ - ۲۳:۵۹   + ۷ سایت دیگر  
عملیات احداث خط لوله انتقال نفت خام گوره به جاسک و پایانه صادراتی مکران پنجم تیرماه آغاز شده ولی مطابق وعده حسن روحانی ، رئیس جمهوری ایران قرار است، اسفند ماه آتی به بهره برداری برسد. ایران اعلام کرده که برای احداث این خط لوله 42 اینچی بیش از 1 ...
مردم نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۲۴ - ۲۲:۰۹   + ۳ سایت دیگر  
مردم نیوز :این هفته از معاونت گردشگری وزارت میراث فرهنگی خبر رسید که سند تنظیمی برای ساماندهی گردشگری جنگل ها و سواحل کشور بررسی شد. جلسه مربوط به بررسی این طرح ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۲۴ - ۲۰:۰۲    
مراسم گرامیداشت روز جهانی عصای سفید با حضور مسؤولان در پارک ساحلی مکران چابهار با رعایت پروتکلهای بهداشتی و فاصله اجتماعی برگزار شد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۷/۲۴ - ۱۸:۰۴    
گروه استان ها-نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان با اشاره به اینکه شهرهای بندری هرمزگان شرایط خوبی ندارند گفت: در آینده نه چندان دور ما شاهد یک رشد جدی در سواحل مکران خواهیم بود.
خانه ملت   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۱۵:۳۱    
رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس، تامین آب شرب را چالش اساسی استان سیستان و بلوچستان دانست و گفت: باید آب سدها به کشاورزی اختصاص پیدا کند چراکه فعالیت صنعتی در استان به ویژه مناطق صنعتی سواحل مکران از طریق شیرین کردن آب دریا امکان پذیر است.
خانه ملت   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۰۹:۳۵   + ۴ سایت دیگر  
نایب رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس در جریان نظارت میدانی خود از مجتمع بزرگ کشت و صنعت مکران گوردیم شهرستان کنارک بازدید کرد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۰۷:۴۴   + ۱۰ سایت دیگر  
بندرعباس - ایرنا - خط لوله انتقال نفت خام گوره به جاسک و پایانه صادراتی در منطقه مکران با 2 میلیارد دلار سرمایه گذاری و پیش بینی اشتغال 4 هزار نفر که به همت دولت تدبیر و امید از مرداد ماه جاری شروع شده به سرعت در حال انجام است.
کیهان   ۱۳۹۹/۰۷/۲۲ - ۲۰:۳۰    
پروژه آب رسانی به 7 هزار و 300 نفر از مردم نوار ساحلی شهرستان دشتیاری کلنگ زنی شد، اجرای بخشی از این طرح را نیروی دریایی ارتش برعهده دارد. علی رضا قاسمی اظهار داشت: با هدف تأمین آب آشامیدنی سالم، اجرای طرح آب رسانی برای 7300 نفر از مردم ساکن در مجتمع 7 روستایی بریس و پسابندر با اعتبار 37 ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۱ - ۱۳:۴۱   + ۴ سایت دیگر  
چابهار- ایرنا- رییس مجلس شورای اسلامی گفت: مشکلات پیش آمده در روند ساخت فرودگاه بین المللی و حاشیه نشینی چابهار با نگاه کلان و اعتبارات ملی مرتفع می شوند و همه مسوولان مصمم به پیگیری مسائل و مشکلات مردم این منطقه از سواحل مکران هستند.
استاندار گفت: مجتمع کشت و صنعت مکران پیشران توسعه منطقه و یکی از طرح های بزرگ مقیاس در کشور است.
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار گفت: سند توسعه سواحل مکران امید آفرین است زیرا برون زایی و درون زایی توسعه در بخش های مختلف را مورد توجه قرار داده است، این منطقه خیلی می تواند برای کشور سودمند باشد.
کیهان   ۱۳۹۹/۰۷/۱۸ - ۲۰:۳۰   + ۷ سایت دیگر  
پروژه آب رسانی به هفت هزار و 300 نفر از مردم نوار ساحلی شهرستان دشتیاری کلنگ زنی شد، اجرای بخشی از این طرح را نیروی دریایی ارتش برعهده دارد.
خبر آنلاین   ۱۳۹۹/۰۷/۱۸ - ۱۹:۰۸   + ۱ سایت دیگر  
معین الدین سعیدی گفت: چابهار تنها بندر اقیانوسی کشور که در شاهراه شمال- جنوب و شرق- غرب واقع شده و به لحاظ ظرفیت های تجاری- ترانزیتی نزدیک ترین راه دسترسی به کشورهای محصور آسیای میانه است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۸ - ۱۸:۲۱    
چابهار- ایرنا- امام جمعه موقت اهل سنت چابهار در جنوب سیستان و بلوچستان گفت: دولت با اجرای طرح های توسعه بندرشهیدبهشتی، راه آهن، گاز، پتروشیمی، فرودگاه، مرز ریمدان و دهها پروژه اشتغالزا و تولیدی اهتمام ویژه ای به توسعه سواحل مکران دارد و برای آبادسازی آن در حال تلاش است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۸ - ۱۶:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
چابهار- ایرنا- امام جمعه نیکشهر در جنوب سیستان وبلوچستان گفت: اقتصاد کشور به نفت وابستگی دارد و یکی از راههای رهایی از این وابستگی تک محصولی تقویت و توسعه سواحل مکران و تقویت منطقه آزاد چابهار و ساخت فرودگاه برای آن است.
احمدعلی موهبتی استاندار سیستان و بلوچستان به همراه سردار رستم قاسمی مشاور عالی و اقتصادی فرمانده کل سپاه پاسداران و یوسفی فرماندار کنارک ظهر امروز پنجشنبه از مجتمع بزرگ کشت و صنعت مکران در شهرستان کنارک بازدید کردند.
سردار پاسدار رستم قاسمی چهارشنبه شب در همایش نقش توسعه مکران در پیشرفت کشور گفت: توانمندی های جمهوری اسلامی در سالهای پس از انقلاب خیلی زیاد بوده و توانسته بخوبی از مشکلات عبور کند. ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۱۷ - ۲۰:۲۳   + ۲ سایت دیگر  
استاندار سیستان و بلوچستان گفت: بهره برداری از فازهای مختلف مجتمع کشت و صنعت مکران ایجاد اشتغال برای جوانان منطقه را به دنبال دارد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۷ - ۱۳:۵۹   + ۲ سایت دیگر  
چابهار- ایرنا- امام جمعه موقت اهل سنت و مدرس حوزه علمیه جامعه الحرمین الشریفین چابهار گفت: تخصیص اعتبارات کلان برای تکمیل زیرساخت ها بویژه آغاز ساخت فرودگاه بین المللی چابهار منجر به تحقق نظرات و منویات رهبرمعظم انقلاب برای آبادسازی سواحل مکران و آرزوهای سالیان دراز مردم می شود.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۷ - ۱۲:۲۲    
چابهار- ایرنا- سردار رستم قاسمی مشاور عالی و اقتصادی فرمانده کل سپاه پاسداران در سفر به چابهار از کارخانه های در حال ساخت فولاد و پتروشمی، فرودگاه، قسمت های مختلف منطقه آزاد و بندرشهید بهشتی چابهار بازدید و در نشستی با قشرهای مختلف مردم ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۷ - ۰۲:۰۳   + ۷ سایت دیگر  
چابهار- ایرنا- نماینده مردم حوزه انتخابیه چابهار در مجلس شورای اسلامی گفت: برای دسترسی و تسریع در امور مردم، حمل و نقل کالا و جابجایی مسافر، گردشگر و به ویژه سرمایه گذاران و نیروهای متخصص و فنی فعال در جنوب سیستان و بلوچستان از جمله سواحل مکران ساخت شهر فرودگاهی نیاز اصلی و اساسی است تا ظرفیت های ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۶ - ۲۰:۳۲   + ۳ سایت دیگر  
چابهار- ایرنا- استاندار سیستان وبلوچستان گفت: ساخت فرودگاه چابهار براساس اسناد بالادستی و سندهای توسعه ای و برنامه های مختلف کشوری توسعه سواحل زیبا با ظرفیت های تجاری، اقتصادی و گردشگری مکران را تسریع و آرزوی دیرینه مردم سیستان وبلوچستان به ویژه ساحل نشینان را محقق می کند.
برترین ها / شعار سال   ۱۳۹۹/۰۷/۱۶ - ۱۵:۵۶   + ۲۱ سایت دیگر  
خبرگزاری تسنیم: نماینده مردم جنوب بلوچستان در مجلس شورای اسلامی گفت: 300هزار درهم دیه از امارات بابت تیراندازی و کشته شدن 2 صیاد بلوچستان گرفتیم و شکایت از سازمان شیلات بابت صید ترال هم به کمیسیون اصل 90 ارسال شده است. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۱۶ - ۱۱:۵۱    
باهدف توسعه مجتمع های تولیدی صادرات در سواحل مکران، تاکنون حدود 20 طرح تولیدی و صنعتی از محل تسهیلات بانکی اجرا شده است.
نماینده چابهار در مجلس شورای اسلامی گفت: سواحل راهبردی مکران به تعبیر رهبر معظم انقلاب گنج پنهانی است که باید شکوفا شود و احداث شهر فرودگاهی از ضرورت های انکارناپذیر توسعه این سواحل راهبردی ا ست.
رییس اداره ژئودزی و ژئودینامیک سازمان نقشه برداری کشور بیشترین نرخ حرکت مربوط به گسل "زندان-میناب" را 11میلی متر در سال دانست و گفت: پس از آن گسل تبریز با 7میلی متر در سال، عشق آباد با 6میلی متر در سال و مشا با 1.5تا 2میلی متر در سال قرار دارد.
خبر آنلاین   ۱۳۹۹/۰۷/۱۵ - ۲۱:۲۳   + ۹ سایت دیگر  
استاندار سیستان و بلوچستان در دیدار با محمدباقر قالیباف، رییس مجلس شورای اسلامی، با اشاره به مشکلات پیش آمده اخیر در خصوص فرودگاه چابهار گفت: این پروژه ها در راستای رهنمودهای رهبر معظم انقلاب در خصوص توسعه سواحل مکران در دستور کار دولت و نظام است و نگرش بخشی نسبت به آن مغایر منافع و مصالح ملی است.