جمعه ۱۲ آذرساعت ۰۶:۵۳Dec 2021 3
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «کتابخوان»

شبستان   ۱۴۰۰/۰۹/۱۰ - ۰۹:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
کانون فرهنگی هنری باقرالعلوم(ع) با طرح هایی همچون یک زنگ با کتاب ، دوشنبه ها با کتاب و کاروان کتاب توانسته فضای مطالعاتی را در روستای عصمت آباد شهرستان بوئین زهرا ایجاد کند. ارائه مشاوره مدیریت استرس از دیگر فعالیت های این کانون است.
ایبنا   ۱۴۰۰/۰۹/۰۹ - ۱۲:۵۳    
لیلا حسین رشیدی با اعلام خبر عرضه کتاب جدیدش در حوزه نوجوان گفت: رسانه ها، تبلیغات فضای مجازی و مدرسه ها در کتابخوان کردن بچه ها خیلی موثرند. یادم می آید در دوران مدرسه اگر یکی از بچه ها کتابی می خواند، بقیه هم تشویق می شدند؛ چراکه بچه ها خیلی روی هم تاثیر می گذارند.
ایبنا   ۱۴۰۰/۰۹/۰۹ - ۰۹:۵۸    
مجید شریفی، مدیر کتابخوان الکترونیکی کتابراه ضمن تاکید بر تشکیل رسته یا انجمنی تخصصی برای پلتفرم های کتاب، از کم شدن تعداد سوءاستفاده گران و متخلفان نشر غیرقانونی کتاب الکترونیک خبر داد.
منابع طرح کتاب خوان ماه ویژه آذر 1400 با ارائه 4 عنوان کتاب برای ضامن آهو، پرسش و پاسخ درباره ی امام رضاعلیه السلام و زیارت ایشان ، مهدویت (دوران ظهور) ، راز قلعه حمود و نجات الاغ معرفی شد.
نشست کتابخوان کتابخانه ای در کتابخانه عمومی ولایت با حضور مسئولین بخش محمدیار برگزار شد.
نشست کتابخوان ویژه با موضوع معرفی زندگینامه خیرین و کارآفرینان با مشارکت استان های البرز، خراسان رضوی، خوزستان، آذربایجان غربی و کهگیلویه و بویراحمد و معرفی 6 کتاب به صورت مجازی برگزار شد.
روزنامه آسیا نیوز   ۱۴۰۰/۰۹/۰۸ - ۱۲:۱۷   + ۶ سایت دیگر  
آسیا نیوز / یزد ؛ مجید جوادیان زاده در مراسم تجلیل از کتاب خوانهای برتر دادگستری استان یزد بیان داشت: دادگستری استان یزد جزء دستگاه های حامی کتابخوانی در راستای تحقق فرهنگ سازمانی کتاب و کتابخانه است. ...
کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان   ۱۴۰۰/۰۹/۰۸ - ۱۱:۰۶    
اجرای ویژه برنامهٔ نشست با کتابخوانان باهدف جذب و نگهداری اعضای نوجوان کتابخوان برگزار شد.
شبستان   ۱۴۰۰/۰۹/۰۷ - ۰۹:۱۰    
استاد انوش نصر ماسوله دارنده نشان درجه یک هنری شورای عالی فرهنگی و هنری معتقد است عللی که برای کتاب نخواندن بیان می شود همه بهانه است و هیچ مانعی نمی تواند فرد کتابخوان را از این حرکت ارزشمندش باز دارد.
کتابخوان های شهرستان خدابنده رتبه های برتر کشور و استانی را کسب کردند.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۹/۰۶ - ۱۱:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
بوشهر- ایرنا- دانش آموزان فعال کتابخوانی عشایر دشتی استان بوشهر روز شنبه درآیینی با هدایای فرهنگی تجلیل شدند.
به همت مسئول کتابخانه ولیعصر(عج) شهرستان ورامین، نشست کتابخوان صبح دانایی ویژه کتابداران استان تهران در فضای اسکای روم اداره کل کتابخانه های عمومی استان تهران برگزار شد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۹/۰۶ - ۰۸:۳۳   + ۳ سایت دیگر  
بعد از این شهروندان تبریزی شاهد حرکت اتوبوسی در سطح شهر خواهند بود که با نام کتابخانه سیار خانه داران کتابخوان به ارائه خدمات فرهنگی و امانت کتاب می پردازد.
ایبنا   ۱۴۰۰/۰۹/۰۵ - ۱۰:۱۹    
اولین جشنواره سالانه کتابخانه مردمی مرحوم امیرحسین فردی یادبود زنده یاد محمدسرور رجایی شب گذشته با حضور علاقه مندان به حوزه کتاب و کتابخوانی در فرهنگسرای انقلاب مشهد برگزار و از مادران کتابخوان، کسبه کتابخوان، خانواده کتاب خوان، دانش آموز و دانشجوی کتابخوان نیز تجلیل شد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۹/۰۵ - ۰۰:۴۳   + ۲ سایت دیگر  
در اولین سال تدریسم گزاره نوجوان های امروز کتابخوان نیستند برایم به طور کامل باطل شد. نوجوان ها خیلی فراتر از حد تصور کتابخوان بودند. فقط مشکل اینجا بود که کتاب خوب به دست شان نمی رسید.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۹/۰۳ - ۱۵:۲۰    
اعضای برتر کتابخوان مراکز کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خراسان جنوبی معرفی شدند.
ایبنا   ۱۴۰۰/۰۹/۰۳ - ۱۲:۰۴   + ۱ سایت دیگر  
هرچند کتابفروشان زنجانی، طرح های تخفیف فصلی در قالب پرداخت یارانه به کتابفروشی ها را برای بهره مندی عادلانه مردم موثر می دانند؛ اما توصیه هایی هم دارند که می تواند موجب بهترشدن آن شود.
همزمان با هفته کتاب، نشست کتابخوان ویژه نویسندگان در اداره کل کتابخانه های عمومی استان بوشهر برگزار شد.
محققان و پژوهشگران از 8 استان کشور در نشستی که به صورت مجازی برگزار شد، به معرفی کتاب های مشرکی در خانواده پیامبر ، همیشه بهار: اخلاق و سبک زندگی اسلامی ، مفاتیح الحیات ، واو ، سبک زندگی اسلامی ، سبک زندگی زنان و انسان 250 ساله پرداختند.
هفته نامه وقایع استان   ۱۴۰۰/۰۹/۰۳ - ۰۱:۱۱    
ما ملتِ کتابخوان فاطمه چاپاری کار نگارش گزارشی پیرامون کتاب را در پایان هفته کتاب انجام دادم، چرا که فرهنگ همیشگی است و نمی توان به طور مقطعی به آن پرداخت و تاثیرگذاری هر پژوهش، بررسی، آگاهی رسانی و نقدی که انجام می شود مشروط بر تداوم آن است ...
بسیج   ۱۴۰۰/۰۹/۰۲ - ۱۷:۴۳    
رئیس اداره کتابخانه های کوهبنان از برگزاری توائمان نشست کتابخوانی و شعر باهمکاری حوزه خواهران کوثر و بسیج هنرمندان به میزبانی کتابخانه عمومی شهید اول کوهبنان با حضور پرشور بسیجیان خبرداد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۹/۰۲ - ۱۳:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
رئیس کتابخانه های عمومی هندیجان گفت: از کتابدار برتر و و کتابخوان برتر هندیجانی تقدیر به عمل آمد.
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی   ۱۴۰۰/۰۹/۰۲ - ۱۳:۰۶    
بمناسبت گرامیداشت هفته بسیج ،محفل شعر ونشست کتابخوان با موضوع بسیج ومکتب حاج قاسم در محل کتابخانه عمومی شهید اول شهرستان کوهبنان برگزارشد .
ایبنا   ۱۴۰۰/۰۹/۰۲ - ۱۲:۴۹    
کتابخوان جدیدی تحت عنوان لیف وارد بازار شده است و تولیدکنندگان آن ادعا می کنند که در عین باریک بودن مجهز به تمام امکانات کتابخوان های پیشرفته بازار است.
ایبنا   ۱۴۰۰/۰۹/۰۲ - ۱۱:۱۴   + ۱ سایت دیگر  
نشست کتابخوان با عنوان معنای پدیدارشناسانه کتاب و کتابخوانی در اندیشه مرحوم علامه حسن زاده آملی در کتابخانه شهید علمی شهرستان نقده برگزار شد.
شبستان   ۱۴۰۰/۰۹/۰۱ - ۱۵:۵۴   + ۱ سایت دیگر  
قاسم پور گفت: اهمیت کتاب و کتابخوان بر کسی پوشیده نیست و کتاب برای توسعه کشور ضروری است، کیفیت زندگی را کتاب تعیین می کند، بزرگترین اختراع بشر کتاب است و ساعت های لذت بخش را با کتاب می شود.
قم پرس   ۱۴۰۰/۰۹/۰۱ - ۱۵:۴۱    
به گزارش قم پرس: اداره کل کتابخانه های عمومی استان قم، همزمان با بیست و نهمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران و به میزبانی اداره کل کتابخانه های عمومی استان قم، نشست تخصصی کتابخوان با موضوع کتاب با حضور نویسندگان و مترجمان حوزه علم اطلاعات و دانش شناسی ...
ایکنا   ۱۴۰۰/۰۹/۰۱ - ۱۵:۲۵   + ۵ سایت دیگر  
مدیرکل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی گفت: مقام معظم رهبری در منظومه فکری خود دیدگاه برجسته ای نسبت به کتاب دارند و آن دیدگاه رسیدن به ایران کتابخوان است. بر این اساس برای حرکت به سوی به ایران کتابخوان ما نیز از خانواده کتابخوان کار خود را آغاز کردیم.
نشست کتابخوان 1400 با معرفی و بررسی کتاب نا با حضور مریم برادران نویسنده اثر به همت اداره کل کتابخانه های عمومی استان تهران برگزار شد.
مراسم تجلیل از 15 برگزیده حوزه کتاب و کتابخوانی در استان گیلان شامل کتابداران، کتابخوانان و حامیان کتاب با حضور مسئولین استانی و کشوری برگزار شد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۹/۰۱ - ۱۱:۰۳    
ما در این سال ها یک صافی دست گرفته ایم و فضای پر از اضداد ادبیات کودک و نوجوان را صاف کرده ایم. در آن سال ها همین اتفاقات آنقدر با شوربختی همراه شد که نسلی از کتابخوان های آن دوران در بزرگسالی بیهوده نسبت سمپاشی های آن دوران جبهه گیری کردند.
نصیر نیوز   ۱۴۰۰/۰۹/۰۱ - ۰۵:۰۸   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش نصیرنیوز به نقل از ایرنا، مریم بید خام روز یکشنبه ضمن تبریک هفته کتاب و کتابخوانی با اعلام این مطلب، افزود:میزان سرمایه فرهنگی یک جامعه به ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی آن بستگی دارد و هر چه تعداد افراد کتابخوان بیشتر باشد جامعه رو به تعالی خواهد بود. وی با تاکید بر ضرورت [...]
نصیر نیوز   ۱۴۰۰/۰۹/۰۱ - ۰۲:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش نصیرنیوز به نقل از ایرنا،زعفر احدزاده روز یکشنبه در نشستی با فرماندار خلخال با اشاره به غنای فرهنگی این شهرستان و همچنین بالا بودن سرانه مطالعه کتاب در آن بیان کرد: این شهر برای کسب عنوان شهر کتابخوان کشور در استان انتخاب شده است ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۸/۳۰ - ۱۸:۵۴   + ۴ سایت دیگر  
یزد- مدیرکل کتابخانه های عمومی استان یزد گفت: همزمان با هفته کتاب و کتابخوانی، آیین تجلیل از کتابداران و کتابخوانان برتر استان یزد و فعالان برگزیده عرصه کتابخوانی برگزار می شود.
دانا   ۱۴۰۰/۰۸/۳۰ - ۱۴:۱۶    
سرانه مطالعه در استان قزوین جزو سه استانی است که در جایگاه بالاتری قرار دارد به طوری که بر اساس جدیدترین آمار، مردم قزوین با 12 ساعت و 58 دقیقه مطالعه در ماه سومین مردم کتابخوان کشور بعد از استان های یزد و قم هستند.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۸/۳۰ - ۱۳:۰۷    
ایسنا/گیلان معاون استاندار گیلان، با بیان اینکه کتاب و کتابخوانی به عنوان فرهنگ و هنر باید نزد ما بماند و توسعه پیدا کند، گفت: بسیاری از کشورها برای حفاظت از فرهنگ خود به کتابخوانی گرایش دارند.
جهانی پرس   ۱۴۰۰/۰۸/۳۰ - ۱۱:۵۱    
فرهنگسرای اندیشه ویژه برنامه صدای قلم را در فضای مجازی برگزار و بهترین کتاب های نویسندگان را برای کتابخوان ها معرفی می کند.
قم پرس   ۱۴۰۰/۰۸/۳۰ - ۱۰:۵۲    
به گزارش قم پرس:اداره کل کتابخانه های عمومی استان قم، همزمان با بیست و نهمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران و به میزبانی کتابخانه عمومی نرگس قم، نشست تخصصی کتابخوان بانوان نویسنده با حضور فاطمه دولتی، مریم راهی، فاطمه سلیمانی ازندریانی، سمیه عالمی، سعیده ملایی و مرضیه نفری ...
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی   ۱۴۰۰/۰۸/۳۰ - ۱۰:۳۷    
در چهارمین روز از هفته کتاب، نشست کتابخوان با حضور رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ومسوولان شهرستان در محل کتابخانه علامه امینی شهرستان زرند برگزار شد.
زهره سادات لاجوردی با بیان اینکه مردم ایران ظرفیت و تمایل بالایی برای انجام کارهای فرهنگی و مشارکت در امور فرهنگی دارند، تاکید کرد: قدرتمندشدن گام دوم انقلاب اسلامی نیز در گرو بهره مندی از ابزار فرهنگی و به ویژه استعانت از کتاب و کتابخوانی است و برای تحقق اهداف این بیانیه جوانان و نوجوانان ما باید ...
شبستان   ۱۴۰۰/۰۸/۳۰ - ۱۰:۲۱    
مدیرکانون جوان شهرستان گرگان رتبه سوم کتابخوان برتر جشنواره ملی کتاب بچه های مسجد را کسب کرد.
ایکنا   ۱۴۰۰/۰۸/۳۰ - ۱۰:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
کتابدار کتابخانه ولایت ملایر گفت: همزمان با بیست ونهمین دوره هفته کتاب با برگزاری جشن دوست من کتاب از 20 کودک و نوجوان که بالاترین تعداد امانت کتاب را طی یک سال گذشته از این کتابخانه داشتند، تجلیل شد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۸/۳۰ - ۰۹:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- روزنامه جام جم در سرمقاله خود نوشت: موسسه جام جم علاوه بر آنچه در عرصه رسانه عرضه می کند، افتخار دارد کتاب های خوبی هم به جامعه کتابخوان کشور معرفی کند. هر چند قرار نیست کمیت کتاب ها زیاد باشد، ولی با اطمینان از کیفیت شان این احساس خوب را با جامعه کتاب کشور به اشتراک می گذارد.
خلیج فارس   ۱۴۰۰/۰۸/۳۰ - ۰۹:۰۲   + ۱۲ سایت دیگر  
به گزارش خلیج فارس؛ آمار تعداد عناوین کتاب های مورد مطالعه افراد در یک سال منتهی به زمان آمارگیری نشان می دهد که استقبال از دو تا چهار عنوان کتاب و سپس یک عنوان کتاب ، بیشترین انتخاب برای تعداد عناوین کتب از سوی کتابخوان ها بوده است.
بافق فردا   ۱۴۰۰/۰۸/۳۰ - ۰۸:۴۸    
به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی، نشست کتابخوان با حضور رئیس کتابخانه های عمومی شهرستان و با هدف ترویج کتاب و کتابخوانی در مجتمع معدنی و صنعت آهن و فولاد بافق برگزار شد. شرکت کنندگان در این نشست آخرین کتاب مطالعه شده خود را برای حضار معرفی کردند. ...
شبستان   ۱۴۰۰/۰۸/۲۹ - ۲۲:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی، نشست مشترک کتابخوان ویژه کارکنان اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و اداره کتابخانه های عمومی با حضور رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، رئیس اداره کتابخانه های عمومی و جمعی از کتابداران و کارکنان اداره برگزارشد.
سبلان ما   ۱۴۰۰/۰۸/۲۹ - ۲۱:۰۶    
به گزارش سبلان ما ، امروز همزمان با هفته کتاب با حضور فرماندار شهرستان پارس آباد و نماینده مردم شریف شهرستان پارس آباد و مدیر کل کتابخانه های عمومی و معاون مدیرکل اجتماعی استانداری اردبیل از 30 نفر کتابدار و کتابخوان و خادم کتابخانه های استان در شهرستان پارس آباد تجلیل شده و به صورت ویدئو کنفرانس ...
شفقنا   ۱۴۰۰/۰۸/۲۹ - ۲۰:۰۷   + ۱۴ سایت دیگر  
شفقنا- حجت الاسلام علی اکبرسبزیان در یادداشتی با عنوان فرهنگ بسیجی برای ترویج کتابخوانی اینگونه آورده است که برای ترویج فرهنگ کتابخوانی و صدرنشینی کتاب در زندگی مردم یک راه اساسی وجود دارد و آن به کارگیری فرهنگ بسیجی و به میدان آمدن لشکر مخلص خداست. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۸/۲۹ - ۱۶:۲۰    
مدیرکل کتابخانه های عمومی کرمانشاه از افتتاح بخش منابع نسخ خطی و بخش ناشنوایان در کتابخانه عمومی امیرکبیر استان کرمانشاه خبر داد.
ایبنا   ۱۴۰۰/۰۸/۲۹ - ۱۵:۳۱    
شرکت کانادایی گفته است در ماه ژوئن سال آینده نسخه جدید دستگاه کتابخوان خود را رونمایی خواهد کرد و خریداران آن می توانند به کتاب های صوتی نیز گوش کنند.