شنبه ۱۸ آذرساعت ۰۱:۲۴Dec 2023 9
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «اراضی»

سامان برتر   ۳ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
اجتماعی و فرهنگی / کل اخبار یک فقره حکم قطعیت یافته و معطل مانده از سال 1388 با موضوع قلع و قمع و خلع ید از اراضی ملی در شهرستان سامان اجرا شد. به گزارش پایگاه خبری سامانِ برتر و به نقل از روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری چهارمحال و بختیاری ...
خاک یکی از مهم ترین منابع طبیعی در هر کشور محسوب می شود و فرسایش آن به وجود آورنده بسیاری از مشکلات از جمله کاهش حاصلخیزی، فقر پوشش گیاهی و بیابانزایی به ویژه در مناطق خشک و نیمه خشک خواهد بود. ...
مدیر کل راه و شهرسازی استان سیستان و بلوچستان از رشد 200 درصدی اخذ سند تک برگ برای اراضی دولتی این استان در سال جاری خبر داد.
رئیس اداره راه وشهرسازی شهرستان آران وبیدگل از اجرای حکم قطعی قضایی برای رفع تصرف اراضی ملی واقع در شهرستان آران و بیدگل به مساحت 3 هزار و 600 مترمربع و به ارزش 540 میلیارد ریال خبر داد.
فرمانده یگان حفاظت اراضی استان اصفهان از رفع تصرف 2 باب منزل سازمانی و 6.5 هکتار زمین ملی در استان اصفهان خبر داد و گفت: ارزش این منازل و اراضی رفع تصرف شده در مجموع 104.5 میلیارد تومان است.
خبر ماکو   ۴ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
مدیر جهاد کشاورزی پلدشت گفت: امسال 40 هکتار از اراضی شهرستان زیر کشت سیب زمینی بذری رفته است و پیش بینی می شود، از هر هکتار 35 تن محصول استحصال شود. ...
دیار میرزا   ۶ ساعت پیش    
حیدری با بیان اینکه یک طرح هادی خوب 90 درصد مشکلات روستا را حل می کند، گفت: در میز خدمت ها، بیش از 95 درصد مسائل شهرستان مربوط به روستاییان است و عمده این مشکلات مربوط به اراضی و اسناد و ساخت و سازها می شود. ...
خبرگزاری مهر   ۷ ساعت پیش   + ۹ سایت دیگر  
شیراز - ساخت و سازهای غیر مجاز شامل دیوارکشی و احداث ساختمان در 300 قطعه از باغ شهرهای شمال غرب شیراز به مساحت 65 هکتار با حضور مستقیم نمایندگان دادستانی مرکز فارس تخریب شد.
کاوک نیوز   ۷ ساعت پیش   + ۲۴ سایت دیگر  
به گزارش کاوک نیوز جنبش مقاومت اسلامی حماس، امروز (17 آذر) در سالروز انتفاضه اول (موسوم به انتفاضه سنگ-8 دسامبر 1987) از تمامی فلسطینی های ساکن در کرانه باختری و مناطق اشغالی 1948 خواست تا دست به خیزش بزنند. ...
میزان   ۸ ساعت پیش    
خبرگزاری میزان- حسن بابایی با قدردانی از مجمع تشخیص مصلحت نظام در اعتبار بخشی به اسناد رسمی، تصویب طرح الزام به ثبت رسمی معاملات اموال غیرمنقول را موجب برکات فراوان برای جامعه و نظام حقوقی و قضایی کشور دانست ...
امام جمعه پارس آباد با اشاره به لزوم حل مشکلات اراضی کشاورزی موجود در منطقه مغان گفت: واگذاری اراضی برای عشایران هرچه زودتر عملیاتی شود.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۹/۱۷ - ۱۳:۱۴   + ۳ سایت دیگر  
رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان گفت: با رفع تداخل 766 پلاک استان حدود 40 هزار هکتار از اراضی ملی به نفع مردم آزاد سازی شده است و کشاورزان می توانند در این اراضی به طور قانونی کشت کنند.
بسیج   ۱۴۰۲/۰۹/۱۷ - ۱۳:۰۲   + ۷ سایت دیگر  
مدیر جهادکشاورزی اظهار داشت امسال 300هکتار از اراضی کشاورزی بخش ایرندگان و دهستان کارواندر شهرستان خاش به زیر کشت باقلا رفت .
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۹/۱۷ - ۱۲:۴۸    
تهران- ایرنا- مدیر امور اراضی استان قزوین گفت: تاکنون 2 هزارو 500 هکتار از اراضی ملی درجه 2 و 3 برای فعالیت های کشاورزی و غیرکشاورزی همچون کشت و صنعت زیتون و نیروگاه بادی در منطقه طارم سفلا استان قزوین واگذار شده است.
بسیج   ۱۴۰۲/۰۹/۱۷ - ۱۲:۴۲   + ۵ سایت دیگر  
رستمی گفت: با وجود تداوم خشکسالی و قطع جریانات آبی رودخانه و کاهش کمی و کیفی آب چاهکها تا کنون بیش از 2500 هکتار از اراضی شهرستان زهک زیر کشت گندم و جو رفته است.
ایلنا   ۱۴۰۲/۰۹/۱۷ - ۱۲:۳۷    
رئیس اداره امور اراضی جهاد کشاورزی شهرستان شیراز از اجرای تبصره 2 ماده 10 قانون حفظ کاربری اراضی کشاورزی در منطقه کودیان و آب پرده این شهرستان خبر داد.
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۹/۱۷ - ۱۲:۲۰   + ۵ سایت دیگر  
کلنگ طرح پایلوت کشوری تجمیع و یکپارچه سازی اراضی کشاورزی کشور با حضور رئیس سازمان امور اراضی کشور و معاون وزیر جهاد کشاورزی در روستای چوپانان نایین و روستای حسین آباد گود خوروبیابانک زده شد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۹/۱۷ - ۱۲:۱۳   + ۳ سایت دیگر  
خرم آباد - رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان از تثبیت بیش از هشت هزار هکتار از اراضی کشاورزی این استان خبر داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۹/۱۷ - ۱۲:۰۵    
زمین های منابع ملی به ارزش 20 میلیارد ریال در بستر رودخانه قره قاج رفع تصرف شد.
ایلنا   ۱۴۰۲/۰۹/۱۷ - ۱۱:۵۴   + ۱ سایت دیگر  
رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان از بررسی و تعیین تکلیف 26 پلاک به مساحت 40 هزار و 131 هکتار در کمیسیون رفع تداخلات استان خبر داد.
نبض بورس   ۱۴۰۲/۰۹/۱۷ - ۱۱:۵۲    
شرکت بیمه دانا چندین سال است که بر سر اراضی موسوم به زمین های علی آباد واقع در شمال شرق تهران با ارتش ج.ا.ایران اختلاف داشته و این اختلاف منجر به دعوی حقوقی گسترده ای نیز گردیده است. ماجرای این زمین ها به کجا رسید؟
جهاد دانشگاهی کشور   ۱۴۰۲/۰۹/۱۷ - ۱۱:۲۴   + ۸ سایت دیگر  
همزمان با سفر رییس جمهور به استان البرز با حضور معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری و رییس جهاددانشگاهی از طرح ها و محصولات جدید پارک علم و فناوری البرز این نهاد رونمایی شد.
مدیرکل راه و شهرسازی خراسان شمالی از برگزاری آیین کلنگ زنی آماده سازی بخشی از اراضی نهضت ملی مسکن گلستان شهر بجنورد و راه دسترسی دانشگاه فرهنگیان به مناسبت 16 آذر روز دانشجو خبر داد.
فردا نیوز   ۱۴۰۲/۰۹/۱۷ - ۱۰:۵۹   + ۲۰ سایت دیگر  
معاون رئیس جمهور در بازدید از شهرک صنعتی اشتهارد: بوی ناشی از خروجی پساب شما، خاطر مردم را آزرده کرد و آلودگی ناشی از آن، منابع آب و اراضی کشاورزی را تحت تاثیر قرار داده است.
اقتصاد 24   ۱۴۰۲/۰۹/۱۷ - ۱۰:۴۸    
خبر خوب دیگر ما تعیین تکلیف نهایی اراضی 92 هکتاری پاکدشت در جلسه امروز و ارسال آن برای شورایعالی شهرسازی و معماری و تصویب حریم طرح جامع شهر پردیس است
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۹/۱۷ - ۱۰:۱۳   + ۸ سایت دیگر  
مدیرکل راه و شهرسازی خراسان شمالی گفت: یگان حفاظت از اراضی راه و شهرسازی خراسان شمالی در دو ماه مهر و آبان سالجاری بیش از 16 هزار مترمربع از اراضی ملی استان به ارزش تقریبی 1070 میلیارد ریال را رفع تصرف و از چنگال متصرفان آزاد کرده است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۹/۱۷ - ۱۰:۰۱   + ۵ سایت دیگر  
رئیس مدیریت امور اراضی استان قزوین گفت: تا کنون حدود 2500 هکتار از اراضی ملی در منطقه طارم سفلا در قالب طرح کشت زیتون، واگذار شده است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۹/۱۷ - ۰۹:۲۲   + ۲ سایت دیگر  
نایین- طرح پایلوت یکپارچه سازی اراضی کشاورزی کشور با حضور رییس سازمان امور اراضی کشور در نایین و خور و بیابانک آغاز شد.
یکتا پرس   ۱۴۰۲/۰۹/۱۷ - ۰۸:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
کشتارگاه نازی آباد یا همان قصاب خانه تهران در زمین های وسیعی در محدوده اراضی نازی آباد ساخته شد. کشتارگاهی که تا سال ها چهره ناجور و ناپسندی به این محدوده از تهران داده بود.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۹/۱۷ - ۰۷:۴۳   + ۱ سایت دیگر  
بجنورد-ایرنا-رییس اداره جنگل داری و جنگل کاری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان شمالی گفت: تولید کاشت یک میلیون اصله نهال صنوبر در سطح اراضی ملی و مستثنیات این استان در قالب اجرای طرح زراعت چوب به صورت بادشکن یا کشت ردیفی تا پایان امسال پیش بینی شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۹/۱۷ - ۰۷:۳۰   + ۲ سایت دیگر  
جانشین فرمانده انتظامی قیروکارزین گفت: بیش از 10 هزار متر از زمین های منابع ملی در بستر رودخانه قره قاج رفع تصرف شد.
سبلان ما   ۱۴۰۲/۰۹/۱۷ - ۰۷:۲۲   + ۵ سایت دیگر  
رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک به اراضی پارس آباد اشاره کرد و گفت: تا دو ماه دیگر مشکلات مربوط به صدور اسناد مالکیت برای دو هزار و 500 خانواده ساکن در 42 روستای پارس آباد برطرف و اسناد آنها به صاحبان شان تحویل دهیم؛خواهد شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۹/۱۷ - ۰۷:۰۰   + ۲ سایت دیگر  
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان آوج از تخریب و قلع و قمع 6 بنای غیرمجاز از اراضی کشاورزی در این شهرستان خبر داد.
هراز نیوز   ۱۴۰۲/۰۹/۱۷ - ۰۵:۳۱   + ۵ سایت دیگر  
2 هکتار از اراضی ملی در منطقه جنگلی امام زاده عبداله آمل آزاد شد با دستور دادستان آمل، مأمورین اداره منابع طبیعی شهرستان آمل با همراهی مأمورین نیروی انتظامی، 2 هکتار از اراضی ملی در منطقه جنگلی امام زاده عبداله را از ید متصرفین غیرقانونی خارج و آزاد نمودند. ...
تهران خبر   ۱۴۰۲/۰۹/۱۷ - ۰۵:۱۲    
سید حسن نصرالله: درباره اعزام سومین کشتی از ایران به بیروت به توافق رسیدیم / لبنان به بیش از سه نفت کش نیاز دارد؛ حقایق درباره این نفت کش ها بر ملا خواهد شد به گزارش تهران خبر، سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان به مناسب چهارمین سالروز آزاد سازی اراضی لبنان از دست گروه های تکفیری
زیر نویس   ۱۴۰۲/۰۹/۱۷ - ۰۵:۰۰   + ۷ سایت دیگر  
به گزارش زیرنویس به نقل از روابط عمومی اداره کل ثبت اسناد و املاک استان کرمان، سیدمهدی هاشمی گفت: 250 هکتار از اراضی داخل شهر بم که از سوی شهرداری به مردم واگذار شده بود به دلیل وجود موانع تا کنون منجر به صدور سند نگردیده بود و این امر موجب بروز مشکلاتی برای قریب [...]
تهران خبر   ۱۴۰۲/۰۹/۱۷ - ۰۲:۱۳    
احمد صادقی با اشاره به برخی ساخت و سازها در شهرستان تهران گفت: یکسری ولنگاری هایی رخ داده و موجب شده تا بخش زیادی از زمین های بزرگ تبدیل به قطعات مسکونی شود و بخش زیادی از باغات و اراضی زراعی از بین برود همچنین بودجه های زیادی در حریم شهرستان تهران دیده می شود
نسیم اردبیل   ۱۴۰۲/۰۹/۱۷ - ۰۱:۱۳   + ۴ سایت دیگر  
نسیم اردبیل_ عباس جهانگیرزاده عصر پنجشنبه در جلسه شورای اداری استان اردبیل که با حضور رئیس قوه قضائیه در تالار ولایت برگزار شد، اظهار کرد: ما در مناطق شمالی استان تداخل اراضی کشاورزی و ملی را به همراه گلایه اهالی منطقه شاهد هستیم که منابع طبیعی با دخالت های بی موقع مشکلاتی را برای کشاورزان و ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۹/۱۷ - ۰۰:۵۳   + ۱ سایت دیگر  
رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان اظهار کرد: کاملینا یکی از گیاهان دانه روغنی مستعد به سرمایه گذاری برای زراعت به شمار می رود و بهترین کشت برای رعایت تناوب با غلات در اراضی دیم است که آیش زرد را به سبز تبدیل می کند.
نبأپرس   ۱۴۰۲/۰۹/۱۷ - ۰۰:۴۹   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش نبأپرس از تهران، سردار کیومرث عزیزی فرمانده انتظامی غرب استان تهران اظهار کرد: در پی کسب خبری مبنی بر تصرف غیرقانونی 5 هزار و 800 متر مربع از اراضی دولتی در یکی از محلات حاشیه ای شهر رباط کریم، بررسی موضوع در دستور کار ماموران پلیس امنیت اقتصادی شهرستان رباط کریم قرار گرفت. ...
آوای رشت   ۱۴۰۲/۰۹/۱۷ - ۰۰:۴۲   + ۵ سایت دیگر  
رشت – فرمانده انتظامی گیلان از رفع تصرف 3 هزار متر مربع از اراضی ملی به ارزش 120 میلیارد ریال در منطقه خوشابر شهرستان رضوانشهر خبر داد. به گزارش خبرگزاری مهر ، سردار عزیزاله ملکی با اشاره به اینکه حفاظت از منابع طبیعی یک وظیفه همگانی است ...
زیر نویس   ۱۴۰۲/۰۹/۱۷ - ۰۰:۳۹   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش خبرنگار مهر، حسن بابایی ظهر پنجشنبه در جلسه شورای اداری شهرستان پارس آباد، اظهار کرد: روز گذشته با حضور در مجمع تشخیص مصلحت موضوع اعتبارسنجی اسناد رسمی مورد توجه قرار گرفت تا در قالب برنامه هفتم توسعه برای صدور اسناد اراضی کشاورزی و روستایی اقدامات مؤثر انجام شود ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۹/۱۷ - ۰۰:۳۳   + ۳ سایت دیگر  
رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: با مشارکت بسیج سازندگی و سپاه طرح آبخیز تا جالیز در 19 میلیون هکتار از اراضی، باغات و مزارع کشور انجام می شود.
رکنا   ۱۴۰۲/۰۹/۱۷ - ۰۰:۲۸   + ۶ سایت دیگر  
رکنا: با تلاش جهادی در هلدینگ پتروپالایش اصفهان، طرح کاشت نهال در 300هکتار از اراضی پالایشگاه اصفهان با حضور مسئولان استانی از فردا 17 آذر ماه آغاز می شود.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۹/۱۶ - ۲۲:۲۹   + ۷ سایت دیگر  
ایسنا/مازندران فرماندار ساری با اشاره به اینکه با توجه به پیگیری هفتگی مجموعه فرمانداری درصورت اهمال و مسامحه برخی ها جهت تعیین تکلیف نهایی از پل فرح آباد، در صورت عدم حصول نتیجه با احدی مماشات نخواهیم کرد ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۹/۱۶ - ۲۲:۰۷   + ۳ سایت دیگر  
منابع خبری از حمله همزمان به اراضی اشغالی از سمت خاک لبنان و سوریه خبر می دهند.