جمعه ۱۰ آذرساعت ۱۳:۱۷Dec 2023 1
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «کتابداران»

خبرگزاری مهر   ۳ ساعت پیش    
صدور دستور رییس جمهور برای حل مشکلات معیشتی کتابداران و انتشار فراخوان جشنواره شعر فجر و جشنواره ادبی فلسطین از مهمترین اخبار این هفته کتاب و ادبیات بودند.
جمعی از کتابداران کتابخانه های عمومی کرج از نمایشگاه فعالیت های کتاب محور مرکز شماره 2 کانون کرج بازدید کردند.
آوای رودکوف   ۱۴۰۲/۰۹/۰۹ - ۰۰:۱۷    
به همت رئیس شورای اسلامی شهرستان بهبهان و در معیت آیت الله ناصری امام جمعه محترم از مدیر و مجموعه کتابداران کتابخانه های عمومی شهرستان بهبهان تجلیل شد.
به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی خدیجه معصومی، مدیرکل کتابخانه های آذربایجان غربی به همراه جمعی از کارکنان کتابخانه های عمومی در استان با حجت الاسلام والمسلمین سید مهدی قریشی نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه دیدار کردند.
به همت کتابداران تویسرکانی برنامه های مختلف فرهنگی به مناسبت سی و یکمین دوره هفته کتاب در کتابخانه های عمومی و با حضور اعضا برگزار شد.
شبستان   ۱۴۰۲/۰۹/۰۷ - ۲۳:۲۱    
حجت الاسلام شکری با اشاره به اهمیت ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی و جایگاه مساجد در ترویج این فرهنگ گفت: کتابداران کتابخانه های مساجد پیشگام در ترویج فرهنگ مطالعه هستند.
خبر آنلاین   ۱۴۰۲/۰۹/۰۷ - ۱۶:۱۷   + ۱۱ سایت دیگر  
برای رفع برخی مشکلات معیشتی کتابداران، با دستور رئیس جمهور سازمان برنامه و بودجه کشور ملزم به اختصاص اعتبار برای رفع مشکلات معیشتی کتابداران شد.
در پی پیگیری های وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برای رفع برخی مشکلات معیشتی کتابداران، با دستور رئیس جمهور سازمان برنامه و بودجه کشور ملزم به اختصاص اعتبار برای رفع مشکلات معیشتی کتابداران شد.
با همکاری کتابداران کتابخانه عمومی آیت الله کفعمی زاهدان، نشست کتابخوان ویژه بانوان در بند نسوان ندامتگاه مرکزی زاهدان برگزار شد.
دروازه سنگی   ۱۴۰۲/۰۹/۰۷ - ۱۱:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
به مناسبت هفته کتاب، برنامه های فرهنگی متنوعی برای کودکان مؤسسه ی ارمغان امید فردا توسط کتابخانه عمومی پانزده خرداد شهرستان خوی برگزار شد. به گزارش پایگاه خبری دروازه سنگی ، به مناسبت هفته کتاب ...
طرح کتابت پیام وحی با تلاش کتابداران و اعضای کتابخانه های عمومی آبادان همزمان با سراسر کشور انجام شد.
شبستان   ۱۴۰۲/۰۹/۰۶ - ۱۲:۱۴    
چگنی نژاد، گفت: به مناسبت بزرگداشت هفته کتاب، کتابداران مساجد استان لرستان تجلیل می شوند.
کیهان   ۱۴۰۲/۰۹/۰۵ - ۲۲:۴۱   + ۹ سایت دیگر  
پویش ملی قصه گویی قصه هایی از مقاومت برای کودکان به منظور همدلی با کودکان غزه و اعلام انزجار از حمله های وحشیانه به زنان و کودکان مظلوم فلسطینی، همزمان با سی ویکمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران، برگزار می شود. ...
همزمان با هفته کتاب، فرماندار و جمعی از مسئولین بوکان از کتابخانه های عمومی این شهرستان بازدید و از کتابداران تقدیر کردند.
به همت کتابداران کتابخانه عمومی شهرستان نقده برنامه های متنوع فرهنگی با حضور اعضا برگزار شد.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در نشست صمیمی خبرنگاران حوزه کتاب رسانه ها گفت: هیچوقت از تعامل با رسانه ها ضرر نکرده ام و همچون این جلسه، همواره برایم منفعت داشته است. ما باید نقدها را بشنویم.
مدیرکل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی در سفر به شهرستان خواف از اهمیت و جایگاه کتاب و کتابخوانی و استفاده بهینه از فضای مجازی در راستای معرفی موثرتر کتابخانه ها گفت.
معصومه حسنی خونسار، سرپرست کتابخانه های عمومی استان کردستان به همراه برخی از کارکنان و کتابداران این اداره کل در آئین غبارروبی و عطرافشانی مزار شهدا به مناسبت بزرگداشت هفته بسیج شرکت کرد.
مراسم گرامیداشت روز کتاب، کتاب خوانی و کتابدار در شهرستان مهدی شهر با حضور جمعی از مسئولان شهرستانی و استانی و کتابداران و برگزیدگان این شهرستان برگزار شد.
سازمان بهزیستی کشور   ۱۴۰۲/۰۹/۰۵ - ۱۱:۵۱    
به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی هیئت مدیره و مدیرعامل کانون نابینایان جلوه امید استان قم از دو کتاب دار نابینای استان تجلیل کردند.
شبستان   ۱۴۰۲/۰۹/۰۵ - ۱۱:۴۱    
مسئولین ستاد کانون های فرهنگی هنری مساجد قم به مناسبت هفته کتاب با حضور در کتابخانه های کانون های مساجد قم از چهار کتابدار تقدیر کردند.
ایسکانیوز   ۱۴۰۲/۰۹/۰۵ - ۱۱:۱۷   + ۱ سایت دیگر  
در مراسمی به مناسبت هفته کتاب، از کتابداران و اعضای برتر کتابخانه های دانشگاه آزاد اسلامی شهرکرد تجلیل شد.
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی   ۱۴۰۲/۰۹/۰۴ - ۲۰:۰۳    
طی آئینی با حضور رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و جمعی از هنرمندان، نویسندگان و شاعران شهرستان دیلم از کتابداران کتابخانه های عمومی این شهر در کتابخانه باقرالعلوم تجلیل شد.
یک پزشک   ۱۴۰۲/۰۹/۰۴ - ۱۵:۳۱    
وقتی سؤالی دارید چه می کنید؟ این روز ها بیشتر مردم موضوع را در گوگل جستجو می کنند. اما قبل از پیدایش اینترنت و موتورهای جستجو، افراد آگاه نقش و کتابخانه های پر از کتاب، نقش اینترنت را بازی می کردند. ...
به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی کتابداران شهرستان فردیس با حضور در مرکز توانبخشی رادمهر فردیس نشست کتابخوان را برگزار کردند.
آیین گرامیداشت سی و یکمین دوره هفته کتاب، کتابخوانی و کتابدار و تجلیل از مقام کتابداران، با حضور نماینده ولی فقیه در استان زنجان، معاون سیاسی، اجتماعی و امنیتی استاندار، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان، شهردار زنجان، کتابداران و جمعی از اهالی فرهنگ و کتاب برگزار شد.
به مناسبت سی و یکمین دوره هفته کتاب، رئیس اداره کتابخانه های عمومی و کتابداران کتابخانه های عمومی پیرانشهر با همراهی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و جمعی از نویسندگان بومی با فرماندار شهرستان دیدار و گفت وگو کردند.
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی   ۱۴۰۲/۰۹/۰۴ - ۰۹:۱۳    
دیدار رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و کتابداران کتابخانه های عمومی با امام جمعه شهرستان به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی برگزار شد.
شبستان   ۱۴۰۲/۰۹/۰۳ - ۱۵:۰۵   + ۲ سایت دیگر  
مدیر ستاد کانون های فرهنگی هنری مساجد استان مرکزی گفت:کتابداران نمونه در کانون های مساجد این استان طی هفته کتاب تقدیر شدند.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۲/۰۹/۰۳ - ۱۱:۱۰   + ۵ سایت دیگر  
به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی، اداره کل کتابخانه های عمومی هرمزگان از کتابداران برتر کتابخانه های مساجد این استان تجلیل کرد.
سبلان ما   ۱۴۰۲/۰۹/۰۳ - ۰۹:۰۰    
کتابداران پارس آباد در آ ئین نکوداشت سی و یکمین دوره کتاب، کتابخوانی و کتابدار استان اردبیل درخشیدند.
مشرق نیوز   ۱۴۰۲/۰۹/۰۳ - ۰۳:۳۶   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش مشرق، مجله واو، در اینستاگرام خود نوشت: عشق به مطالعه دروازه ی دنیای یادگیری، فرهنگ و اندیشه را به روی نوجوانان می گشاید. در ایجاد این عشق و تعمیق و تبدیل آن به نیاز معنوی کودک و نوجوان، خانواده، گروه همسالان، آموزگاران و کتابداران نقش مهمی دارند. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۹/۰۲ - ۰۸:۵۶   + ۳ سایت دیگر  
معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی شیراز در نشست اندیشه ورزی کتابداران و اطلاع رسانان پزشکی دانشگاه، بر ضرورت به روزرسانی کتابخانه های دانشگاهی در حوزه پژوهش تاکید کرد.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۹/۰۱ - ۲۳:۰۵    
بمناسبت هفته کتاب و کتابخوانی از نویسندگان و کتابداران شهرستان پردیس تقدیر شد.
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی   ۱۴۰۲/۰۹/۰۱ - ۱۹:۳۴    
رئیس اداره فرهنگ وارشاداسلامی شهرستان گتوندباحضوردرکتابخانه شهیدعلیجان امامی ازکتابداران ومسئولین کتابخانه های عمومی شهرستان گتوندتقدیرکرد حمیدبهداروندی گفت ...
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۲/۰۹/۰۱ - ۱۶:۵۵   + ۱۴ سایت دیگر  
160 تن از نمایندگان مجلس شورای اسلامی، در بیانیه ای که عصر دیروز 30 آبان ماه 1402 در صحن علنی مجلس قرائت شد، ضمن تأکید بر ارزش کار کتابداران به عنوان مشاوران آگاه و امین مردم کتاب خوان، بر لزوم توجه به شبکه گسترده کتابخانه های عمومی به عنوان پایگاه اجتماعی فرهنگی تأکید کردند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۹/۰۱ - ۱۶:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
در حاشیه سی و یکمین هفته کتاب، از 29 کتابدار و فعال حوزه کتاب استان مرکزی، تجلیل شد.
استاندار مرکزی در آیین تجلیل از کتابداران گفت: دولت در تلاش است تا با وجود برخی مقاومت ها، مشکلات مالی در حوزه فرهنگی را برطرف کند.
آئین گرامیداشت روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار با حضور جمعی از مسئولان استانی و شهرستان با هدف معرفی و تقدیر از کتابداران و فعال حوزه کتاب در خراسان رضوی برگزار شد.
به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی ایستگاه نقاشی یار مهربان در کتابخانه امام صادق (ع) نظرآباد با همت کتابداران این کتابخانه و حضور دانش آموزان ابتدایی برپا شد.
به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی و به همت کتابداران اشتهاردی جشن هفته کتاب یار مهربان در کتابخانه استادمحمدی شهرستان اشتهارد برگزار شد.
آئین گرامیداشت روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار خراسان رضوی با حضور معاون فرهنگی، اجتماعی و زیارت استانداری خراسان رضوی، رئیس مرکز تحقیقات فراجا خراسان رضوی، مدیرکل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی ...
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۹/۰۱ - ۱۵:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
فرزاد مخلص الائمه بیان کرد: کتابخانه ها و کتابداران در کنار سایر دستگاه های فرهنگی و اجتماعی یکی از ارکان اصلی و زمینه ساز ترویج فرهنگ هستند.
کتابداران کتابخانه های عمومی استان لرستان در ایام هفته کتاب با برگزاری برنامه های فرهنگی متنوع و کتاب محور میزبان اعضا و مراجعه کنندگان بودند.
وزارت کشور   ۱۴۰۲/۰۹/۰۱ - ۱۵:۰۷    
آیین تجلیل از کتابداران استان مرکزی همزمان با هفته کتاب و کتاب خوانی ظهر چهارشنبه 1 آذر با حضور استاندار مرکزی در سالن الغدیر استانداری مرکزی برگزار شد.
همزمان با هفته کتاب، اولین نشست باشگاه مقاله خوانی با موضوع مهارت های مورد نیاز کتابداران کتابخانه های عمومی در بخش کودک و نوجوان با حضور جمعی از اساتید علم اطلاعات و دانش شناسی دانشگاه قم و دانشجویان و کتابداران برگزار شد.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۹/۰۱ - ۱۴:۲۰   + ۲ سایت دیگر  
مراسم تجلیل از کتابداران و فعالان عرصه کتاب و کتابخوانی، امروز، اول آذر با حضور امیر یاری، مشاور معاون توسعه در امور مشارکت ها و انجمن های نهاد کتابخانه های عمومی، فرزاد مخلص الائمه، استاندار مرکزی، حجت الاسلام قاسم عبداللهی، امام جمعه موقت اراک در سالن غدیر استاندار مرکزی برگزار شد.
وزارت کشور   ۱۴۰۲/۰۹/۰۱ - ۱۳:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
در بهار سی و یکمین هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران در سال 1402 ما کتابداران کتابخانه های عمومی استان فارس بر خود می بالیم که فرهیخته ای سکاندار هدایت استان است که کتاب و کتابخوانی و فرهنگ ورزی نزد ایشان جایگاه رفیعی دارد و خود از قدیم با فرهنگ و کتاب مانوس و حامی کتاب بوده است.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۹/۰۱ - ۱۳:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان مرکزی با اشاره به اینکه کتابدار امروز فقط کتابدار صرف نیست و می توان از او به عنوان کنشگر اجتماعی نام برد، افزود: شناسایی استعدادها و راهبری درست آن از دیگر شاخصه های کتابدار امروزی است.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۹/۰۱ - ۱۲:۴۶   + ۱ سایت دیگر  
فرماندار تهران در آیین بزرگداشت روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار استان تهران گفت: شما کتابداران کسانی هستید که جامعه را به سوی انس با کتاب هدایت می کنید. هر چه قدر ما تکنولوژی های نوین داشته باشیم باز جایگاه کتاب خاص است و هیچ چیز جای آن را نمی گیرد.