جمعه ۰۳ بهمنساعت ۲۰:۳۳Jan 2021 22
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «جشنواره سینما حقیقت»

موج   ۱۳۹۹/۱۰/۲۷ - ۱۶:۲۹    
مجموع فیلم های حاضر در بخش ملی و آوینی جشنواره سینماحقیقت 22 فیلم بود اما در جشنواره فیلم فجر 31 اثر مستند حضور دارند.
روزنامه بانی فیلم   ۱۳۹۹/۱۰/۱۷ - ۱۶:۳۹   + ۱۹ سایت دیگر  
مستند عشق شمعدانی ها روایتی از وزیر امور خارجه ایران در زمان ملی شدن صنعت نفت است؛ وزیری که چند ماه بعد مجبور به زندگی مخفیانه در تهران شد. به گزارش رسیده، عشق شمعدانی ها به کارگردانی میلاد محمدی، پنجشنبه 18 دی ساعت 22 از شبکه مستند پخش می شود. ...
سینما خانه   ۱۳۹۹/۱۰/۱۷ - ۱۶:۳۰   + ۲ سایت دیگر  
مدیران مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی از دبیرخانه سی و نهمین جشنواره فیلم فجر بازدید کردند و از نزدیک در جریان فعالیت ستاد برگزاری جشنواره قرار گرفتند ...
گذار نیوز   ۱۳۹۹/۱۰/۱۷ - ۰۸:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
محمد حمیدی مقدم مدیر مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی و دبیر جشنواره سینماحقیقت در گفت و گو با خبرآنلاین از تجربه این دوره سینما حقیقت گفته که آنلاین برگزار شد. از فیلم خبرساز کودتای 53 که به زندگی مرحوم مصدق پرداخت.
جهانی پرس   ۱۳۹۹/۱۰/۱۶ - ۱۲:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
امسال پژمان مظاهری پور با مستند زیست محیطی بر کرانه های کاسپین در بخش مسابقه ملی جشنواره سینماحقیقت شرکت کرده بود. او معتقد است که مقصد مستندهای محیط زیستی نباید فقط جشنواره ها باشند.
همشهری   ۱۳۹۹/۱۰/۱۶ - ۰۰:۱۵    
حامد صرافی زاده_روزنامه نگار کودتای 53 پس از یک سال نمایش موفق در جشنواره های جهانی فیلم، بالاخره در جشنواره سینما حقیقت به نمایش درآمد و با استقبال جمعی از منتقدان و تعداد زیادی از تماشاگران روبه رو شد ...
خبر آنلاین   ۱۳۹۹/۱۰/۱۵ - ۱۴:۵۳   + ۱ سایت دیگر  
دبیر چهاردهمین دوره جشنواره سینماحقیقت و مدیر مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، در گفت وگو با خبرآنلاین از تجربه برگزاری جشنواره به صورت آنلاین و جایگاه سینمای مستند ایران در جهان صحبت کرد.
دنیای معدن   ۱۳۹۹/۱۰/۱۵ - ۰۸:۵۸    
کارگردان مستند محسن ژاپنی که جایزه شهید آوینی را از جشنواره سینماحقیقت به دست آورده است و فیلمش در جشنواره فجر هم حضور دارد، به #خبرآنلاین گفت: ▫️آرشیوهای تصویری مهم مثل روایت فتح یا تلویزیون، باید درهای شان را به روی پژوهشگران باز کنند. ...
منجیل خبر   ۱۳۹۹/۱۰/۱۰ - ۱۷:۲۱   + ۴ سایت دیگر  
به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم ، مستند هجده هزار پا به کارگردانی مهدی شامحمدی یکی از مستندهای برتر جشنواره سینماحقیقت بود که توانست دو جایزه را به خود اختصاص بدهد؛ جایزه بهترین مستند در بخش شهید آوینی و جایزه ویژه شبکه مستند ...
سینما سینما   ۱۳۹۹/۱۰/۱۰ - ۱۴:۴۳   + ۱ سایت دیگر  
سینماسینما : عزیزالله حاجی مشهدی نگاهی داشته به برخی از فیلم هایی که در جشنواره سینماحقیقت به نمایش درآمدند. نقد او بر فیلم های مستند که در روزنامه اعتماد منتشر شده است را می خوانید: ...
گیتی آنلاین   ۱۳۹۹/۱۰/۱۰ - ۱۰:۴۳    
کارگردان مستند زیر این چتر باران می بارد تاکید کرد برگزاری آنلاین جشنواره سینماحقیقت عاملی برای گسترش مخاطبان سینمای مستند بوده است.
آنا   ۱۳۹۹/۱۰/۱۰ - ۰۰:۱۴   + ۱ سایت دیگر  
عطیه زارع، کارگردان مستند جاهای خالی پر شود که برنده بهترین فیلم چهاردهمین جشنواره سینما حقیقت شد، از چگونگی ساخت این اثر می گوید.
شهرآٰرا نیوز   ۱۳۹۹/۱۰/۰۹ - ۱۰:۲۷   + ۱ سایت دیگر  
مستند نیمه بلند قطعه 19 که در جشنواره سینماحقیقت امسال خوش درخشید و در بخش کرونا، رتبه دوم را کسب کرد، روایتگر آن روز های تلخ از نگاه دو طلبه جوان نیشابوری است که برای شست وشوی اموات کرونایی، داوطلب شده اند ...
شهر بیست   ۱۳۹۹/۱۰/۰۸ - ۲۰:۴۹   + ۱ سایت دیگر  
شهر بیست/ محمد تقی رحمتی از مستندسازان استان قم در نقد مستندهای چهاردهمین جشنواره سینما حقیقت نوشت: اکثریت مستندهای ما از لحاظ فرمی، هنوز در قاب های ثابت و نگاه های خیره به افق و استفاده بیش از حد از نریشن و تصاویر آرشیوی و بازسازی های ضعیف و مصاحبه های طولانی و کله های سخنگو، گیر کرده اند.
شعار سال   ۱۳۹۹/۱۰/۰۸ - ۱۹:۱۶   + ۲ سایت دیگر  
طبق گفته های دبیر چهاردهمین جشنواره سینماحقیقت که یک روز پس از پایان این رویداد در شبکه خبر صحبت کرد، قرار است ریل گذاری سینمای مستند تغییر کند. براین اساس باید دید سینمای مستند که با آثار اجتماعی توانسته است در دنیا مورد توجه قرار بگیرد، تحت تاثیر قرار می گیرد؟
سازمان امور سینمایی   ۱۳۹۹/۱۰/۰۸ - ۱۳:۴۴   + ۲ سایت دیگر  
در ایام برگزاری چهاردهمین دوره ی جشنواره بین المللی فیلم مستند ایران سینماحقیقت ، بیش از 95 هزار بازدید از وب سایت این جشنواره صورت گرفت که نشان از میانگین روزانه 10 هزار بازدید توسط کاربران دارد. بیشترین آمار مراجعه به سایت جشنواره، در روز سوم این رویداد بود که 27458 کلیک را نشان می دهد. ...
حمیدی مقدم با بیان اینکه امسال 4 سامانه فروش بلیت را به فضای جشنواره اضافه کردیم، افزود: در کنار آن فضای خانه جشنواره را هم داشتیم که در نهایت اتفاق خوبی را رقم زد ...
برترین ها   ۱۳۹۹/۱۰/۰۷ - ۱۴:۴۶   + ۴ سایت دیگر  
خبرگزاری صبا: اولین تیزر مستند بیجه به کارگردانی میکائیل دیانی که تازه ترین اثر سفیرفیلم است، منتشر شد. این مستند که عدم پذیرشش در چهاردهمین دوره جشنواره سینماحقیقت با انتقادات کارشناسان همراه بود، در اکران های خصوصی با استقبال مواجه شده است. ...
گیتی آنلاین   ۱۳۹۹/۱۰/۰۷ - ۱۲:۳۳    
کارگردان مستند راه ناتمام اصغر قندچی با اشاره به موفقیت آمیز بودن مسیر چهاردهمین جشنواره سینماحقیقت ابراز امیدواری کرد شیوه آنلاین ادامه یابد.
آنا   ۱۳۹۹/۱۰/۰۷ - ۰۰:۲۰    
مستند هجده هزارپا روایتی ماندگار و تأمل برانگیز مظلومیت از مردم فوعه در سوریه است که در چهاردهمین جشنواره سینما حقیقت هم نظرها را به خود جلب کرد.
سازمان نظام پزشکی   ۱۳۹۹/۱۰/۰۶ - ۲۳:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
عضو هیئت داوری بخش کرونای جشنواره سینماحقیقت از تنوع ساختاری و مضمونی آثاری که در این دوره نمایش داده شد، خبر داد.
گیتی آنلاین   ۱۳۹۹/۱۰/۰۶ - ۱۹:۰۳    
دبیر چهاردهمین جشنواره بین المللی سینماحقیقت راه اندازی سامانه برخط برای معرفی و فروش آثار منتخب جشنواره سینما حقیقت را یکی از برنامه های مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی در راستای افزایش مخاطبان سینمای مستند معرفی کرد.
در بخش مستند کارآفرینی در جشنواره سینما حقیقت که با پیشنهاد و همراهی اتاق بازرگانی تهران از دور قبل این جشنواره آغاز شده است، سه مستند مورد حمایت اتاق تهران، توسط هیات داوران به عنوان مستندهای برتر این دوره شناخته شدند.
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی   ۱۳۹۹/۱۰/۰۶ - ۰۸:۰۰    
در پی درخشش علیرضا دهقان و مجید شیدا هنرمندان یزدی در چهاردهمین جشنواره سینما حقیقت ، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد پیام تبریکی صادر کرد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۱۰/۰۵ - ۱۶:۳۰   + ۲ سایت دیگر  
صاحبان مستندهای پسقله و ایساتیس در چهاردهمین جشنواره بین المللی سینما حقیقت خوش درخشیدند.
انتخاب   ۱۳۹۹/۱۰/۰۵ - ۱۴:۴۰    
بهترین فیلم جشنواره سینماحقیقت از نگاه تماشاگران به زودی به صورت آنلاین اکران می شود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۱۰/۰۵ - ۱۴:۳۵   + ۱۲ سایت دیگر  
جدیدترین قسمت از برنامه تلویزیونی نردبان با بررسی کیفیت برگزاری جشنواره سینماحقیقت به روی آنتن شبکه مستند می رود.
مرور نیوز   ۱۳۹۹/۱۰/۰۵ - ۱۴:۲۴   + ۱۱ سایت دیگر  
پرونده این دوره جشنواره سینماحقیقت جمعه دی ماه ساعت 23 و 52 دقیق در برنامه هفت بررسی می شود.
روزنامه بانی فیلم   ۱۳۹۹/۱۰/۰۵ - ۱۲:۴۰   + ۲ سایت دیگر  
مستند برگزیده تماشاگران در چهاردهمین جشنواره سینماحقیقت به صورت آنلاین در دسترس بینندگان قرار خواهد گرفت. به گزارش ایرنا، مستند کودتای 53 ساخته تقی امیرانی که در آیین اختتامیه چهاردهمین جشنواره سینماحقیقت بهترین مستند منتخب تماشاگران شد ...
آنا   ۱۳۹۹/۱۰/۰۵ - ۱۲:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
برگزاری کاملاً آنلاین چهاردهمین جشنواره سینما حقیقت تجربه نسبتاً موفقی بود، اما دبیر جشنواره فیلم فجر بار دیگر با تأکید بر نگرانی های مربوط به قاچاق فیلم، احتمال برگزاری این جشنواره به صورت برخط را رد کرد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۰/۰۵ - ۱۲:۰۸   + ۸ سایت دیگر  
دبیر چهاردهمین دوره جشنواره سینما حقیقت با اشاره به تمهیداتی که برای جلوگیری از سرقت و پخش فیلم های جشنواره در سایت ها درنظر گرفته شده بود، رقم بلیت فروشی این دوره را حدود 90 میلیون تومان اعلام کرد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۰/۰۵ - ۱۲:۰۰   + ۱۲ سایت دیگر  
تهران- ایرنا - دبیر چهاردهمین جشنواره بین المللی سینماحقیقت عدالت نمایشی را یکی از بزرگترین دستاوردهای این دوره جشنواره عنوان کرد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۰/۰۵ - ۱۱:۰۶   + ۱۱ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- مستند برگزیده تماشاگران در چهاردهمین جشنواره سینماحقیقت به صورت آنلاین در دسترس بینندگان قرار خواهد گرفت.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۳۹۹/۱۰/۰۵ - ۱۰:۱۷    
دو مستند از گروه مستند روایت فتح برنده جایزه های چهاردهمین جشنواره سینما حقیقت شدند.
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۱۰/۰۵ - ۱۰:۱۵    
امسال چهاردهمین جشنواره فیلم سینما حقیقت برای اولین بار به دلیل شیوع ویروس کرونا و عدم امکان برگزاری جشنواره به صورت حضوری، این جشنواره به صورت آنلاین برگزار شد و بسیاری از مستندسازها از این شکل برگزاری استقبال کردند.
برترین ها / خبر آنلاین   ۱۳۹۹/۱۰/۰۶ - ۱۲:۵۱   + ۶ سایت دیگر  
خبرگزاری ایلنا: مستند سینمایی کودتای 53 به زودی اکران عمومی خود را از طریق پلتفرم های مجازی آغاز می کند. کودتای 53 ساخته ی تقی امیرانی، مستند منتخب تماشاگران در چهاردهمین جشنواره ی سینماحقیقت، از روز چهارشنبه 17 دیماه در وبسایت هاشور در سراسر ایران در دسترس بینندگان داخل کشور قرار خواهد گرفت. ...
شبکه خبر   ۱۳۹۹/۱۰/۰۴ - ۲۲:۵۵    
دبیر جشنواره سینما حقبقت با ابراز خشنودی از استقبال از جشنواره گفت: مستندسازان ما همیشه پیشرو بوده اند چنان که در ثبت حقایق کرونا با وجود تمام خطرات و مشقاتی که متوجه سازندگان است.
ملیت   ۱۳۹۹/۱۰/۰۴ - ۰۸:۴۹   + ۲ سایت دیگر  
چهاردهمین دوره جشنواره بین المللی سینما حقیقت که در شرایط کرونایی به صورت آنلاین برگزار شد، با برپایی مراسم اختتامیه به طور رسمی به کار خود پایان داد.
بسیج پرس   ۱۳۹۹/۱۰/۰۴ - ۰۵:۵۳   + ۱ سایت دیگر  
آلوسان نام پاسگاهی هم مرز با ترکیه است و این فیلم روایت زندگی توام با مرارت و سختی سربازان و نیروهای مرزبان مستقر در این پاسگاه است. اسلام زاده به هیج عنوان سعی نکرده تا خود را درگیر موضوعاتی دست نیافتنی کند و رمز موفقیت فیلم نیز در همین است ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۰/۰۳ - ۲۳:۱۰   + ۷ سایت دیگر  
ساری - ایرنا - مستندسازان مازندرانی سه جایزه از بخش مسابقه ملی و یک جایزه از بخش جایزه شهید آوینی چهاردهمین جشنواره بین المللی سینما حقیقت دریافت کردند که 2 جایزه از این چهار جایزه به مستند نیمه بلند کل فاطمه اهدا شد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۰/۰۳ - ۲۱:۲۵   + ۷ سایت دیگر  
چهاردهمین دوره جشنواره بین المللی سینما حقیقت که در شرایط کرونایی به صورت آنلاین برگزار شد، با برپایی مراسم اختتامیه به طور رسمی به کار خود پایان داد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۰/۰۳ - ۲۱:۱۴   + ۳ سایت دیگر  
هیات داوران چهاردهمین جشنواره بین المللی سینماحقیقت در بیانیه خود با اشاره به روزهای سخت شیوع کرونا ابراز امیدواری کرد که سینمای مستند ایران و مستندسازان پایدار باشند.
شهر بیست   ۱۳۹۹/۱۰/۰۳ - ۲۱:۰۴   + ۲ سایت دیگر  
شهر بیست/ مستند سینمایی تنگ نای ساخته جواد یقموری و مهدی امینی از مستندسازان قم، موفق به کسب جایزه سوم بخش ویژه کرونا در چهاردهمین جشنواره سینما حقیقت شد.
پارسینه   ۱۳۹۹/۱۰/۰۳ - ۲۱:۰۰   + ۲ سایت دیگر  
چهاردهمین جشنواره سینماحقیقت به ایستگاه پایانی رسید و امروز چهارشنبه سوم دی ماه مراسم اختتامیه این جشنواره، به صورت آنلاین برگزار و به طور کامل توسط تیوا یک برای علاقه مندان این رویداد هنری پوشش داده شد. ...
گلونی   ۱۳۹۹/۱۰/۰۳ - ۲۰:۲۷   + ۴۷ سایت دیگر  
نامزدهای جشنواره سینما حقیقت اعلام شدند هیات داوران بخش مسابقه ملی چهاردهمین جشنواره بین المللی سینماحقیقت فهرست نامزدهای بخش های مختلف این رویداد را معرفی کرد. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۱۰/۰۳ - ۲۰:۰۱   + ۲۴ سایت دیگر  
مراسم اختتامیه و اهدای جوایز چهاردهمین جشنواره بزرگ سینما حقیقت عصر امروز به صورت آنلاین برگزار شد.
خبر آنلاین   ۱۳۹۹/۱۰/۰۳ - ۱۹:۵۲   + ۲ سایت دیگر  
اختتامیه چهاردهمین دوره جشنواره سینما حقیقت برگزار شد و برگزیدگان بخش های گوناگون معرفی شدند.
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۹/۱۰/۰۳ - ۱۹:۲۵   + ۷ سایت دیگر  
در ادامه مرور خاطرات ماندگار جشنواره سینماحقیقت طی دهه 90 سراغ دوره سیزدهم رفته ایم؛ دوره ای که همین سال گذشته برگزار شد و امروز جدی ترین خاطره اش تماشای دورهمی مستند ها در سالن سینما است!
خبر آنلاین   ۱۳۹۹/۱۰/۰۳ - ۱۹:۲۱   + ۴ سایت دیگر  
محمد حمیدی مقدم دبیر چهاردهمین جشنواره سینماحقیقت ، برگزاری آنلاین این دوره را ورود به دنیایی تازه و ادامه مسیر تجربه گری و تحول دانست.