چهارشنبه ۱۳ مهرساعت ۰۱:۰۵Oct 2022 5
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «انجمن ادبی»

از 116 انجمن ادبی پویای استان، 19 انجمن در شیراز هستند. این انجمن ها از فروردین تا شهریور امسال، بیش از 140 رویداد را در قالب شب شعر، پسین شعر و رونمایی کتاب برگزار کرده اند.
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی   ۱۴۰۱/۰۷/۰۸ - ۰۸:۰۱    
محفل هفتگی انجمن ادبی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان املش با حضور اساتید شعر و ادب در مجتمع فرهنگی هنری این اداره برگزار گردید.
نشست استاندار و عابدی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان به همراه دیگر مدیران استان با انجمن ادبی استان جهت بررسی مسائل و مطالبات این انجمن در محل اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان برگزار شد .
هورگان   ۱۴۰۱/۰۷/۰۲ - ۱۵:۵۵    
شیفتگان و علاقه مندان به لسان الغیب حافظ شیرازی دوشنبه ها در نشست های حافظ خوانی گردهم آمده و به بحث و بررسی اشعار حافظ می پردازند. آشنایی با ذهن و زبان حافظ، روان خوانی، تفحص و کاوش در نُسخ مختلف دیوان حافظ بیش از 6 ماه است که با همت انجمن ادبی گلبانگ برگزار می شود. ...
نشست انجمن ادبی رویش زراوند کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان زرند با حضور سجاد منصوری نمایشنامه نویس، کارگردان و بازیگر برگزار شد.
ایمنا   ۱۴۰۱/۰۷/۰۱ - ۰۳:۲۳    
یک شاعر و عضو انجمن ادبی صائب گفت: زنده یاد استاد محمدعلی صاعد با تلاش ها و پیگیری های که انجام داد، ثابت کرد که سبک شعر میرزا محمد علی فرزند میرزا عبدالرحیم تبریزی متخلص به صائب، سبک هندی نیست بلکه سبک اصفهانی است.
روزنامه نصف جهان   ۱۴۰۱/۰۶/۳۰ - ۱۷:۳۳    
همزمان با نخستین سالگرد درگذشت زنده یاد محمد علی صاعد، یکی از شاعران معاصر اصفهانی، برنامه ای با عنوان "به درود مِهر" با حضور شاعران اصفهان و دوستداران شعر و ادب و فرهنگ، برگزار می شود. ...
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۶/۲۹ - ۱۵:۰۷   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/یزد شب شعر عاشورایی به روایت آب در ادامه سلسله برنامه های جشنواره سپاس آب به همت شرکت آب منطقه ای یزد و همکاری انجمن ادبی جیحون برگزار و برترین های هر بخش معرفی شدند.
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی   ۱۴۰۱/۰۶/۲۹ - ۱۴:۲۴    
اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان پردیس، به همت انجمن ادبی "نویسندگان اهل قلم" نشستی را در روز گرامیداشت شعر و ادب و پاسداشت یک عمر تلاش استاد محمد حسین بهجت (شهریار) با حضور نویسندگان و شاعران منطقه در محل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان پردیس برگزار نمود .
نوجوانان عضو انجمن ادبی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با حضور در مزار استاد شهریار روز ملی شعر و ادب فارسی را گرامی داشتند.
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی   ۱۴۰۱/۰۶/۲۸ - ۱۳:۲۸    
مدیرکل فرهنگ وارشاد اسلامی گلستان همزمان با روز شعر و ادب فارسی به صورت سر زده در محفل انجمن ادبی شین شهرستان گرگان حضور یافت و این روز را به اهالی شعر و ادب حاضر در جلسه تبریک گفت.
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی   ۱۴۰۱/۰۶/۲۸ - ۱۳:۱۹    
به مناسبت روز شعر و ادب فارسی و نکو داشت استاد محمد حسین شهریار نشست ادبی با حضور جمعی از شاعران و فرهیختگان ادبی در دفتر انجمن ادبی خورتاب سیاهکل برگزار شد.
قدس آنلاین   ۱۴۰۱/۰۶/۲۸ - ۰۳:۳۹   + ۱ سایت دیگر  
بیش از سه دهه از فعالیت انجمن ادبی رضوی، قدیمی ترین انجمن ادبی شهر مشهد در پرتوی بارگاه ملکوتی امام هشتم(ع) می گذرد و همچنان جلسات آن جایی برای عرض ارادت شاعران پیشکسوت و جوان است.
صد و چهل و ششمین انجمن شاعران نوجوان آفتاب پنجشنبه 17 شهریور با حضور مهدی رمضانی شاعر و منتقد ادبی در دفتر استان برگزار شد.
اثر عضو نوجوان انجمن ادبی آفرینش کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان سمنان در بخش شعر سیزدهمین سوگواره ی عاشورایی قزوین برگزیده شناخته شد.
شبستان   ۱۴۰۱/۰۶/۱۶ - ۱۰:۳۵    
به مناسبت اربعین حسینی، محفل شعر با عنوان عاشقان اربعین با حضور شاعران استانی و شهرستانی و اعضای کانون فرهنگی هنری شهید علم الهدی در محل انجمن ادبی میرزا حبیب دستان بنی در شهر بن برگزار شد.
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی   ۱۴۰۱/۰۶/۱۴ - ۱۴:۲۷    
در هشتمین سالگرد تأسیس انجمن ادبی بامداد، یادمان بزرگداشت شاعر و نویسنده شهیر استاد امیر هوشنگ ابتهاج در فرهنگسرای استاد شهریار برگزار شد.
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی   ۱۴۰۱/۰۶/۱۴ - ۱۰:۱۸    
نشست انجمن ادبی دلشدگان البرز، در سالن گفتگوی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی البرز برگزار شد.
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی   ۱۴۰۱/۰۶/۱۴ - ۱۰:۰۷    
نشست هفتگی انجمن ادبی عصر جدید، طبق معمول برنامه هفتگی انجمن در سالن جلسات فرهنگسرای امام علی (ع) برگزار شد.
ستاره صبح   ۱۴۰۱/۰۶/۱۳ - ۲۱:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
مراسم بزرگداشت و رونمایی از تابلوی ناتمام ایران درودی در محل موزه بانک ملی ایران با حضور اساتید و علاقه مندان این شخصیت هنری برگزار شد. پروفسور حسن امین، فیلسوف، حقوقدان، ایران شناس و رئیس انجمن ادبی ایران در سخنرانی خود ...
بیست و چهارمین جلسه انجمن نویسندگان نوجوان سروناز با موضوع ادبیات پایداری در شیراز برگزار شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۶/۱۳ - ۰۹:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
آیین اختتامیه جشنواره ملی یوز، ایران، امید با همت انجمن ادبی چکاوک و با همکاری اداره حفاظت محیط زیست شهرستان خاتم برگزار شد.
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی   ۱۴۰۱/۰۶/۱۲ - ۱۱:۰۶    
نقد و بررسی کتاب "رویاها و بازهم رویاها" ، اثر حسین نوروزی پور در سی امین نشست کتابخوانی انجمن ادبی بخوان با ما برگزار شد.
فرهنگ وهنر   ۱۴۰۱/۰۶/۱۲ - ۱۰:۱۵    
فرهنگ سرای فردوس با مشارکت انجمن ادبی کلام، محفل ادبی در سایه سار سایه را با حضور شاعران و ترانه سرایان برگزار می کند.
در راستای فعالیت های هفته دولت اعضای فعال انجمن داستان دریچه از مرکز بشرویه، با ایثارگر و همکار بازنشسته کانون دیدار کردند.
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی   ۱۴۰۱/۰۶/۰۸ - ۱۱:۴۷    
داوود آریانی شاعر و ادیب برجسته انجمن ادبی استاد شهریار بستان آباد 1500 جلد کتاب به این انجمن اهداء کرد.
نشست تخصصی انجمن ادبی آوای قلم شهربابک با حضور شایسته سادات حسینی و اعضای انجمن برگزار شد.
شبستان   ۱۴۰۱/۰۶/۰۷ - ۱۳:۰۲    
کتاب شعر آب در نقاب شاعر ارومیه ای، سولماز طلوعی به همت انجمن ادبی قرار رونمایی شد.
یکتا پرس   ۱۴۰۱/۰۶/۰۶ - ۰۸:۴۳    
اسماعیل امینی، عبدالجبارکاکایی و محمدتقی قشقایی به نقد و بررسی غزل های این کتاب پرداختند و نقاط قوت و ضعف اشعار را به طور خلاصه مورد بررسی قرار دادند.
شهر بیست   ۱۴۰۱/۰۶/۰۵ - ۱۲:۴۹    
انجمن ادبی فرتاش با همکاری مؤسسه داستان طلوع جمعه کارگاهی یک روزه با محوریت ترویج کتابخوانی در کودکان در روستای سنجگان برگزار کرد.
هم زمان با هفته دولت و به همین مناسبت نشست نقد و بررسی کتاب "خوش به حال رودخانه" سروده منیره هاشمی در مرکز شماره 1 نیشابور به همت مرکز آفرینش های ادبی و انجمن ادبی مهتاب برگزار شد.
ایبنا   ۱۴۰۱/۰۶/۰۳ - ۱۲:۳۹    
امیرسرتیپ حسن خلیلی، رئیس انجمن ادبی بوعلی با انتقاد از برگزار نشدن رویداد مردم محور به مناسبت روز پورسینا، گفت: استفاده از ظرفیت گردشگری فرهنگی در همدان با محوریت آرامگاه بوعلی سینا کاملا شدنی و زمینه ساز فرصت های اقتصادی و سیاسی برای همدان است.
قم پرس   ۱۴۰۱/۰۶/۰۲ - ۱۲:۵۲   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش روز سه شنبه ایرنا، در این نمایشگاه که با میزبانی مشترک انجمن عکاسان چین و انجمن ادبی و هنری جیانگ سو برگزار شد، آثار عکاسان ایرانی با عنوان ایران مدرن به نمایش در آمد. عکسی از آثار عکاسان ایرانی به نمایش گذاشته شده در جشنواره بین المللی عکس در چین ...
نشست تخصصی انجمن ادبی رویش زراوند کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان زرند با حضور کارشناسان آفرینش های ادبی کانون استان برگزار شد.
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی   ۱۴۰۱/۰۵/۳۱ - ۱۴:۰۹    
نشست ادبی شاعران صفاشهر در تاریخ 29مرداد راس ساعت 16عصر در کافه چمران باحضور دکتر کاووس حسنلی، دکتر فرهمند، رئیس انجمن اهل قلم جناب آقای خسرو رشید و جمعی از شاعران وادب دوستان و اعضای قدیمی و پیشکسوت انجمن ادبی چکاد برگزار گردید
نشست هفتگی انجمن ادبی عصر جدید در فرهنگسرای امام علی(ع) هشتگرد.برگزار شد.
هاژه   ۱۴۰۱/۰۵/۲۸ - ۱۹:۳۹   + ۸ سایت دیگر  
به گزارش هاژه، کیومرث عباسی قصری، شاعر کرمانشاهی صبح امروز بر اثر بیماری دار فانی را وداع گفت. قصری طی این سال ها تاکنون با انجمن شعرای ایران، انجمن ادبی خواجو (تهران)، حوزه هنری و فرهنگسراهای تهران همکاری داشته است. کیومرث عباسی متخلص به قصری 22 آبان 1320 در قصر شیرین متولد شد. ...
انجمن ادبی زرینه شهرستان میاندوآب، به مناسبت ماه محرم عصر شعر عاشورایی با حضور اعضای انجمن برگزار کرد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۵/۲۶ - ۱۲:۰۲    
ایسنا/زنجان مسئول انجمن ادبی اشراق زنجان گفت: برگزاری برنامه های ملی یک روش و راهی است که می تواند استعداد شعر زنجان را در سطح ملی و بین المللی معرفی کند.
محفل شعر عاشورایی عصر دلتنگی به همت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان لنگرود و با همکاری انجمن ادبی حافظ شهرستان در سالن شهید املاکی این اداره برگزار شد .
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی   ۱۴۰۱/۰۵/۲۳ - ۱۱:۲۸    
نشست هفتگی انجمن ادبی عصر جدید در سالن جلسات فرهنگسرای امام علی(ع) شهر هشتگرد برگزار شد.
حوزه   ۱۴۰۱/۰۵/۲۳ - ۱۰:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
حوزه/ ما به سیاست انگلیس اعتراض داریم. دولت انگلیس باید به مردم ایران و همه مسلمانان پاسخ بدهد که شما سیاستمداران و دولت انگلیس به چه مناسبت به یک نفر از آحاد مردم آن کشور که اهل آن کشور است اگرچه هندی اصل است و عضو یک مرجع رسمی یعنی انجمن ادبی سلطنتی است اجازه دادید که یک چنین غلطی مرتکب بشود؟ ...
یکتا پرس   ۱۴۰۱/۰۵/۲۲ - ۱۱:۰۲    
در این جلسه به پاس ارج نهادن به حماسه بزرگ عاشورا ، شاعران به قرائت اشعار آیینی و عاشورایی خود پرداختند.
بیست و چهارمین جلسه انجمن شاعران نوجوان سروناز در کانون فارس برگزار شد.
صد و چهل و چهارمین انجمن ادبی شاعران نوجوان آفتاب کانون خراسان رضوی، با حضور مهدی رمضانی، شاعر و منتقد ادبی، کارشناسان ادبی و اعضای انجمن برگزار شد.
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی   ۱۴۰۱/۰۵/۱۹ - ۱۱:۴۵    
اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز با همکاری انجمن ادبی فرزانگان البرز، عصر شعر غربت آزادگان را برگزار نمود. اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز با همکاری انجمن ادبی فرزانگان البرز، عصر شعر غربت آزادگان را برگزار نمود.
فرهنگ وهنر   ۱۴۰۱/۰۵/۱۹ - ۰۹:۲۱    
فرهنگ سرای فردوس با مشارکت انجمن ادبی کلام، شب شعر عاشورایی را با حضور شاعران و ترانه سرایان برگزیده برگزار می کند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۵/۱۸ - ۱۲:۱۱    
مسئول انجمن ادبی ادیبان فرزانه البرز گفت: عصر شعر عاشورایی شاعران استان برگزار می شود .
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۵/۱۳ - ۱۳:۳۳    
ایسنا/خراسان رضوی دبیر انجمن ادبی ارادت گفت: همان گونه که بر سخیف بودن فیلم های سینمایی نظارت می شود، باید به برخی اشعار ضعیف و سخیف آئینی که گاهی ضرر بیشتری دارند نیز توجه شود.
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی   ۱۴۰۱/۰۵/۱۲ - ۱۸:۳۳    
رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دره شهر، از شب شعر"عاشورایی" انجمن ادبی شعر ولایت در این شهرستان خبر داد. رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دره شهر، از شب شعر"عاشورایی" انجمن ادبی شعر ولایت در این شهرستان خبر داد.