یکشنبه ۲۶ اردیبهشتساعت ۰۱:۴۵May 2021 16
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «بحران»

دنیای اقتصاد   ۱۱ دقیقه پیش   + ۱۰ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد : به دلیل مشکل جدی کمبود تراشه های جهانی، دو غول بزرگ خودروسازی جنرال موتورز و شرکت فورد موتور مجبور به کاهش بیشتر تولید کارخانه های خود در آمریکای شمالی شدند. دور جدید تعطیلی کارخانه ها ممکن است بر کمتر شدن موجودی خودرو در دست فروشندگان تاثیرگذار باشد.
سازمان ملل اخیرا در گزارشی به وضعیت اقتصادی و چشم انداز رشد جهانی در سال جاری میلادی (2021) پرداخت و خواستار اتخاذ سیاست های هدفمندتر با لحاظ گروه های آسیب پذیر به خصوص زنان از سوی کشورها برای برخورداری از اقتصادی پویاتر، مقاوم تر و فراگیرتر در دوران پساکرونا شده است.
دنیای اقتصاد   ۳۷ دقیقه پیش    
دنیای اقتصاد : حمله به خط لوله انتقال سوخت کلونیال در ایالات متحده بحران کم سابقه ای در زمینه تامین سوخت ایجاد کرد. گروهی از هکرها در شرق اروپا با یک حمله باج افزاری، به مدت 6 روز این خط لوله انتقال سوخت کلیدی را از کار انداختند و نهایتا نیز با دریافت 75 بیت کوین حاضر به آزاد کردن خط لوله شدند ...
دنیای اقتصاد   ۳۷ دقیقه پیش   + ۱ سایت دیگر  
حسن یاسری نحوه مواجهه و مدیریت نقدینگی در کشورها بسته به توانمندی اقتصاد آنان متفاوت است. به عنوان نمونه از اواخر سال 2019 بانک های مرکزی اروپا برای تحریک رشد اقتصادی اقدام به کاهش نرخ بهره تا 2/ 0- 1 ...
دنیای اقتصاد   ۳۷ دقیقه پیش    
دنیای اقتصاد : تا پیش از بحران فعلی در غزه، مردم این منطقه به گفته مقام های رسمی سازمان ملل در جایی زندگی می کردند که محلات مسموم یا زاغه های سمّی نامیده می شد. باریکه ای محصور میان اسرائیل و مصر با جمعیتی 2 میلیون نفری که 16 ساعت در روز برق ندارد و آب هم یک روز در میان برقرار است ...
ایسنا   ۱ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
کمبود گسترده بنزین در کرانه شرقی آمریکا با ازسرگیری فعالیت بزرگترین خط لوله سوخت رسانی این کشور پس از حمله سایبری یک هفته پیش، روز شنبه تا حدودی فروکش کرد.
برق نیوز   ۱ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
با توجه به اینکه کاهش 50 درصد بارندگی در فصل آبی جاری نیروگاه های برق آبی را از مدار خارج کرده و پروتکل های مصوب ستاد عملیات پاسخ به بحران نیز جدی گرفته نشده، احتمال خاموشی گسترده از سال های قبل خیلی بیشتر شده است.
توسعه   ۱ ساعت پیش    
طی حکمی از سوی اسناندار کرمانشاه مهندس امیر ظهرابی بعنوان سرپرست اداره کل مدیریت بحران استانداری کرمانشاه منصوب شد. وی پیش از این معاون این حوزه بوده است. گفتنی است که چندی پیش جلیل بالایی مدیرکل سابق مدیریت بحران استانداری بعنوان مدیرکل سیاسی و انتخابات منصوب گردید.
هند بیشترین تعداد موارد جدید ابتلای روزانه در جهان و بیش از 4 هزار مرگ و میر ناشی از این ویروس را در روز گزارش می کند.
میگنا   ۲ ساعت پیش    
متغیرهای روانشناختی و هیجانات متداول کودکان در دوران بحران عبارتند از ترس، اضطراب و نگرانی.
برترین ها / پارس فوتبال   ۱۴۰۰/۰۲/۲۵ - ۱۰:۱۸   + ۶ سایت دیگر  
تسنیم: به نقل از نشریه توتو اسپورت، رئال مادرید پیشنهادی را برای خرید لائوتارو مارتینس از تیم فوتبال اینتر آماده کرده تا بلکه بتواند بازیکنی که رقیب دیرینه اش بارسلونا از مدت ها در فکر جذب اوست را به خدمت بگیرد. ...
کیهان   ۳ ساعت پیش    
دولت ایروان با اعلام اینکه نظامیان جمهوری آذربایجان وارد خاک ارمنستان شده و بیش از سه کیلومتر پیشروی کرده اند، هشدار داد که برای حفظ تمامیت این کشور، ممکن است دست به هر اقدامی بزند.
پایگاه خبری ایراسین   ۴ ساعت پیش    
مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان گفت: بارشهای امروز در اصفهان خسارتی به همراه نداشته است و با بارشهای ده روز اخیر بندهای آبخیزداری در شمال اصفهان آبگیری شدند.
تغییرات آب و هوایی تأثیر فزاینده ای بر ثبات سیستم بانکی جهان خواهد داشت و به طور بالقوه در بحران های مالی آینده نقش دارد.
خبر آنلاین   ۴ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
از شما پرسیده بودیم چرا سریال ها و برنامه های تلویزیون مانند گذشته پرطرفدار نمی شوند و بزرگ ترین بنگاه رسانه ای کشور در مناسبتی چون ماه رمضان، با بحران کاهش بیننده روبه رو است؟ و شما از دور بودن این آثار از واقعیت جامعه چه به لحاظ سوژه و چه از منظر شخصیت پردازی و سرشار از آه و اندوه شدن شان به ...
عصر ایران: "برنی سندرز" سناتور مستقل اما متمایل به حزب دموکرات آمریکا خواهان پایان یافتن حمایت بی چون و چرا ایالات متحده آمریکا از سیاست های اشغالگرایانه و نژادپرستانه دولت اسراییل و اتخاذ یک رویکرد بیطرفانه و منصفانه در قضیه بحران فلسطین شد. ...
شعار سال   ۴ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
استاد حوزه علمیه با بیان اینکه در حوزه مرجعیت فقهی و تقلیدی داریم، ولی از نهادینه شدن مرجعیت فکری و علمی غافلیم، اظهار کرد: به محض اینکه اتفاقی در جامعه رخ می د هد ...
ایرنا   ۴ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
اصفهان - ایرنا - مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان گفت: بارش های امسال در این استان نسبت به مدت مشابه سال قبل از آن بالغ بر 34 درصد کاهش یافته است.
مدیرکل مدیریت بحران استان قزوین گفت: جاری شدن سیل ناشی از بارش های ناگهانی در الموت شرقی به روستائیان و عشایر خسارت زد.
شوشان   ۵ ساعت پیش    
بسم الله الرحمن الرحیم امروز شاهد جنایات حکومت کودک کش صهیونیستی در سرزمین های اشغالی هستیم و هر روز جنایایاتی وحشتناک بر علیه بشریت و کودکان و زنان بی دفاع در سرزمین مقدس فلسطین مرتکب می شودکه دل هر انسان آزاده ای را به درد می آورد این بیانگر عجز و نانوانی این رژیم ...
جام جم   ۶ ساعت پیش   + ۵ سایت دیگر  
مدیرکل مدیریت بحران لرستان گفت: 20 میلیارد تومان اعتبار برای توسعه و تجهیز شبکه برق رسانی استان اختصاص یافت.
28 آوریل سال جاری میلادی، سه ایرانی، سمانه اشرف، علی کاظمی و امیر آقاکوچک مقاله ای با عنوان برداشت انسانی از آب های زیرزمینی باعث خشکسالی در ایران است که در نشریه nature به چاپ رسیده، اطلاعات و داده های حوضه های آبخیز ...
ایمنا   ۶ ساعت پیش    
مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان گفت: بعد از هفته گذشته که بارش ها نوار شمالی استان را دربرگرفت بارش های عصر امروز مناطق مرکزی و غربی استان اصفهان را دربرگرفت.
ایسنا   ۶ ساعت پیش   + ۳ سایت دیگر  
کارشناسان تل آویو معتقدند که تجاوز رژیم صهیونیستی به غزه بحران های دیپلماتیکی را برای دولت این رژیم ایجاد کرده و همین مساله منجر به تضعیف روایت رژیم صهیونیستی از مساله فلسطین در جهان شده است.
شهر فردا   ۷ ساعت پیش   + ۵ سایت دیگر  
مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان با اشاره به اینکه 80 درصد مساحت استان اصفهان درگیر خشک سالی شدید است، گفت: در یک دوره 10 ساله تمام استان اصفهان در معرض خشک سالی قرار گرفته است.
شما نیوز   ۷ ساعت پیش    
هر ساله در روز هفدهم ماه مه(27 اردیبهشت)، جشن روز جهانی مخابرات و جامعه اطلاعاتی برای بزرگداشت بنیانگذاری اتحادیه جهانی مخابرات و امضای نخستین پیمان نامه تلگراف در سال 1865، برگزار شده است.
تدبیر و امید   ۷ ساعت پیش   + ۷ سایت دیگر  
از روز پنجشنبه تاکنون جنگلهای دو نقطه از شهرستان باشت استان کهگیلویه و بویراحمد دچار حریق شد که با وجود تلاش نیروهای منابع طبیعی، بسیجی و مردمی این آتش ها مهار نشده اند. 3 بالگرد و نیروهای شهرستانهای همجوار و تیپ 48 فتح به کمک آمدند ...
ایمنا   ۸ ساعت پیش    
بر اساس اعلام سامانه ماسک در حال حاضر استان کرمانشاه در بحران شیوع کرونا دارای 10 شهرستان در وضعیت نارنجی و4 شهرستان با وضعیت زرد است و شهرستانی با وضعیت سفید و آبی و قرمز ندارد.
ایکنا   ۸ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
بحران کنونی در سرزمین های اشغالی مانند بسیاری از موارد قبلی، ریشه های پیچیده ای در تأسیس رژیم صهیونیستی در سال 1948 و پس از جنگ شش روزه در سال 1967 دارد که اسرائیل مناطقی از بیت المقدس که تحت کنترل اعراب بود، از جمله بخش قدیمی و مقدس آن را تصرف کرد.
ایمنا   ۸ ساعت پیش    
بر اساس اعلام سامانه ماسک در حال حاضر استان اردبیل در بحران شیوع کرونا دارای 4 شهرستان با وضعیت نارنجی و 7 شهرستان با وضعیت زرد است و هیچ شهرستانی با وضعیت آبی و سفید و قرمز وجود ندارد.
رئیس کمیته فوتبال و فوتسال مجلس معتقد است فضای مدیریت و بحران های فوتبال به شکلی است که باید زمان داد.
شعار سال   ۸ ساعت پیش   + ۴۱ سایت دیگر  
رییس مرکز ملی خشکسالی و مدیریت بحران سازمان هواشناسی ضمن تشریح آخرین وضعیت بارش ها و خشکسالی در کشور گفت: در این شرایط به مسئله پایداری سرزمین توجه کنیم و بی مهابا از آب های زیرزمینی استفاده نکنیم چراکه مشکل فرونشست زمین در کشور بسیار جدی است.
روزنامه نصف جهان   ۸ ساعت پیش    
نصف جهان: باتوجه به شرایط کم آبی و تداوم آن درسال آبی جاری، مسئولان آبفا لنجان نخستین جلسه مدیریت بحران را تشکیل دادند. دراین نشست برنامه ها در 3 قالب کوتاه مدت، بلندمدت و فوری تقسیم بندی شد و در برنامه اجرایی قرارگرفت ...
ایسنا   ۸ ساعت پیش   + ۶ سایت دیگر  
ایسنا/کهگیلویه و بویراحمد مدیرکل مدیریت بحران استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: هم اکنون شاهد وزش باد شدید در منطقه محل آتش سوزی هستیم که مهار آتش را با کُندی مواجه کرده است.
ایمنا   ۹ ساعت پیش    
بر اساس اعلام سامانه ماسک، در حال حاضر استان اصفهان در بحران شیوع کرونا دارای 20 شهرستان با وضعیت نارنجی و 4 شهرستان با وضعیت زرد است و شهرستانی با وضعیت قرمز، سفید و آبی وجود ندارد.
همشهری   ۹ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
مدیر کل انتقال خون استان تهران به همشهری گفت: تهران فقط 5 روز ذخیره خونی دارد، هر لحظه ممکن است ذخیره تمام شود و بحران بوجود بیاید. بیشترین نیاز به خون، گروه خونی O است. ماجرای مردی که 30 سال است خون اهدا می کند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کرمانشاه؛"مهرداد سالاری" امروز در مراسم تکریم مدیرکل سابق مدیریت بحران استانداری و معارفه سرپست جدید این اداره کل اظهار داشت ...
ایرنا   ۹ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
تهران-ایرنا-تحقیقات جدید نشان می دهد که در صورت ادامه انتشار گازهای گلخانه ای، یک سوم تولیدات غذایی در جهان، تا پایان قرن اخیردر معرض خطر خواهد بود.
نصف جهان: نیروگاه های فعال در استان در شعاع 50 کیلومتری نباید از سوخت مازوت مصرف کنند. مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان با اشاره به برگزاری جلساتی به منظور کنترل آلودگی هوای اصفهان گفت: در این جلسات مقرر شد نیروگاه ها برای پیشگیری از انتشار آلاینده ها ...
اقتصاد آنلاین   ۹ ساعت پیش    
به دنبال حمله سایبری به خط لوله انتقال سوخت بزرگ ایالات متحده در هفته گذشته که باعث تعطیلی این شرکت شد، قیمت نفت برای چندین روز متوالی افزایش یافت.
ایستنا   ۹ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
جیم وایت هرست، مدیرعامل شرکت IBM در مصاحبه ای اعلام کرد که تا چند سال آینده، مشکل کمبود تراشه برطرف خواهد شد. وایت هرست در گفت وگو با شبکه BBC، صحبت هایی را در خصوص آینده تولید تراشه و تاثیر همه گیری ویروس کرونا بر این صنعت مطرح و عنوان کرد که به زودی و ظرف چند سال آینده ...
خبرگزاری فارس   ۱۰ ساعت پیش   + ۱۰ سایت دیگر  
مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان گفت: بارش های رگباری باران در مناطق شمال و شرق استان در بعد از ظهر و شب گذشته باعث سیلابی شدن مسیل ها و آبراه های فصلی و اختلال در تردد خودروهای عبوری شد.
خبرگزاری مهر   ۱۰ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
کرمانشاه- طی حکمی از سوی استاندار کرمانشاه سرپرست جدید مدیریت بحران استانداری کرمانشاه منصوب شد.
ایجاد شده در تاریخ: شنبه 25 اردیبهشت 1400 - 15:07 آخرین ویرایش:شنبه 25 اردیبهشت 1400 - 15:14 بر اساس گفته طیبه سیاوشی، لیلا ارشد و مهران بهنیا شرایط سخت کرونایی بر اشتغال و شرایط اجتماعی زنان چیره شده است لیلا شریف روزنامه نگار ...
اقتصاد ایران: رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران ایجاد سامانه های مختلف پایشی و رصد حوادث و سوانح را برای پایتخت ضروری خواند و گفت: مهم ترین این سامانه ها هشدار سریع زلزله است که سال گذشته همراه با بروزرسانی سامانه تخمین خسارت زلزله و سامانه هشدار سیل و برف و یخبندان به بهره برداری رسید.
تجارت گردان   ۱۰ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
تهران- تجارت گردان- معاون توسعه مدیریت و منابع وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به اهتمام ویژه این وزارتخانه در جهت کمک و حمایت همه جانبه از اصحاب فرهنگ،هنر و رسانه، چهار اقدام اجرایی را از مهمترین تلاش ها برای مقابله با پیامدهای بحران همه گیری کرونا در این بخش برشمرد.
ربیع   ۱۰ ساعت پیش   + ۲۲ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری ربیع ، به نقل از مهر، قیمت نفت خام در پایان معاملات دیشب (بامداد شنبه به وقت تهران) جهش کرد تا بخشی از سقوط سنگین روز گذشته را جبران کند. با این حال قیمت ها هنوز تحت فشار بحران کرونا در هند، سومین مصرف کننده بزرگ نفت خام جهان هستند. ...
خبرگزاری برنا   ۱۰ ساعت پیش   + ۷ سایت دیگر  
استاندار زنجان با اشاره به اینکه این استان در بحث پیشگیری و مبارزه با ویروس کرونا بسیار موفق عمل کرده است، گفت: نقش سمن ها و پویش های مردمی در عرصه پیشگیری و مبارزه با کرونا انکارناپذیر بوده و باید از ظرفیت آنان در بحران های مختلف استفاده کرد.
خبرهای فوری   ۱۰ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش بخش اجتماعی سایت خبرمهم ، ظاهرا قرار نیست ضرب و شتم ، دستفروشان آن هم در شرایطی که بحران اقتصادی شیوع بیماری کرونا و عدم حمایت دولت از اقشار آسیب پذیر جامعه، زندگی را برای میلیون ها نفر سخت کرده، به پایان برسد و هر هفته تعدادی از دستفروشان در شهرهای مختلف ...