پنجشنبه ۲۹ مهرساعت ۰۰:۲۱Oct 2021 21
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «مراتع»

خبرگزاری مهر   ۲۰ دقیقه پیش    
سودجویان که پیش از این به بهانه تأمین مصالح اجرای پروژه های عمرانی به جان رودخانه های گیلان افتاده بودند و ذره ذره بستر آن را می بلعیدند امروز به مراتع و چراگاه های استان روی آورده اند.
ایرنا   ۱ ساعت پیش    
شهرکرد- ایرنا-مدیرکل دفتر امور مراتع سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری کشور گفت: در 40سال گذشته سالانه به طور میانگین 876 هزار هکتار طرح در مراتع کشور تهیه شده است.
ایرنا   ۲ ساعت پیش    
شهرکرد -ایرنا- مدیرکل منابع طبیعی چهارمحال و بختیاری با اشاره به اینکه با اشاره یک میلیون و 93 هزار هکتار مرتع در استان وجود دارد، گفت: بیش از 60 درصد مراتع استان از لحاظ پوشش گیاهی دارای گرایش منفی و روبه فقیر شدن هستند.
دانا   ۶ ساعت پیش   + ۴ سایت دیگر  
حمید استیلی فوتبالیست سابق تیم ملی و باشگاه پرسپولیس در دیدار رییس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور خواستار اجرای طرح آبخیزداری و دیوار ساحلی در روستای پدری اش (روستای استیلی شهرستان سراب) شد.
ایسنا   ۸ ساعت پیش   + ۴ سایت دیگر  
رییس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور با اشاره به اینکه به زودی سامانه پایش مخاطرات منابع طبیعی در سازمان رونمایی می شود، گفت: در زمینه شدت بخشیدن به امر حفاظت به بیش از 400 دوربین برای نصب و پایش منابع طبیعی در سراسر کشور نیازمند هستیم که تا کنون بخشی از آن تامین و در مناطق بحرانی نصب و راه ...
میرملاس نیوز   ۹ ساعت پیش   + ۳ سایت دیگر  
اسفندیار حسنی مقدم در گفت وگو با خبرنگار فارس در خرم آباد، با اشاره به اینکه یکی از مهمترین برنامه های سازمان جهاد کشاورزی لرستان معرفی گونه هایی است که با شرایط اقلیمی استان سازگار بوده و نیاز آبی کمتری دارند ...
استانداری تهران   ۱۰ ساعت پیش    
جلسه هم اندیشی مجریان و بهره برداران مراتع با حضور معاون فنی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران، رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان ملارد و تعدادی از بهره برداران در شهرستان ملارد برگزار گردید...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۷/۲۸ - ۱۱:۰۸   + ۳ سایت دیگر  
وجود مراتع و پوشش گیاهی متنوع در شهرستان اردل، باعث رونق صنعت زنبورداری و ایجاد یک ظرفیت عالی برای این صنعت شده است، شهرستان اردل سالانه بیش از 400 تن عسل به بازار ایران عرضه می کند.
رکنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۸ - ۱۰:۳۸   + ۱۹ سایت دیگر  
رکنا: مدیرکل دفتر امور بیابان سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور با بیان اینکه براساس آخرین مطالعات انجام شده حدود 30 میلیون هکتار از عرصه های کشور تحت تاثیر فرسایش بادی هستند، اظهار کرد: این عرصه ها قابلیت وقوع گرد و غبار و حرکت شن های روان را دارند. 13 ...
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۷ - ۱۶:۱۱    
ساعتی پیش در حاشیه کارون واقع در مراتع روستای ده ثریا از توابع سوسن ایذه، چندین گله گوسفند به شکل فاجعه باری تلف شدند.
تهران پرس   ۱۴۰۰/۰۷/۲۷ - ۱۵:۴۶    
موزه و نمایشگاه دائمی منابع طبیعی در ستاد سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور در تهران راه اندازی شده است.
روزنامه وارش   ۱۴۰۰/۰۷/۲۷ - ۱۲:۴۵   + ۱۴ سایت دیگر  
حیدر آسیابی در این زمینه، اظهار کرد: امسال 95 پرونده با موضوع تجاوز به اراضی جنگلی در دادگاه های استان رسیدگی و رأی خلع ید صادر شد که در نتیجه اجرای این آرا، 166 هکتار جنگل از دست متجاوزان خارج و به منابع طبیعی بازگشت. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۷/۲۷ - ۰۹:۰۶    
تغییرات اقلیمی بر تنش های آبی، افزایش خشکسالی ها، آتش سوزی در مراتع و جنگل ها، کاهش آب سدها، و همچنین سلامت مردم در کشور اثر گذاشته است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۷/۲۶ - ۱۶:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری بردسکن گفت: کاهش بارندگی ها باعث خشکسالی و خسارت 184 میلیارد ریالی به مراتع بردسکن شده است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۶ - ۱۵:۳۷   + ۱ سایت دیگر  
همدان- ایرنا- مدیرکل حفاظت از محیط زیست استان همدان گفت: بهره برداری از طبیعت برای ترویج ورزش هایی نظیر تیراندازی، کوهنوردی، اسب سواری، دوچرخه سواری در کوهستان، قایقرانی و چتربازی امری اجتناب ناپذیر است با این وجود حفظ محیط کوهستان، مراتع و جنگل ها در اولویت قرار دارد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۷/۲۶ - ۱۵:۲۵   + ۳ سایت دیگر  
در راستای تحقق اهداف سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری کشور و اجرای طرح کاداستر بیش از یک میلیون و 840 هزار متر مربع از اراضی ملی شهرستان شیراز با اخذ سند تک برگ تحت مالکیت دولت قرار گرفت.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۷/۲۶ - ۱۰:۰۷    
در شهرستان رفسنجان هزار مرتع دار از 200مرتع بهره برداری می کنند.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۷/۲۵ - ۲۰:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
محمودآباد- رئیس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور گفت: مرکز تولید بذر درختان در منطقه زاگرس همانند ذخیره گاه شمشاد های شمال ایجاد می شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۷/۲۵ - ۱۸:۵۵    
رییس سازمان جنگل ها و مراتع و آبخیزداری کشور گفت: مرکز تولید بذر جنگل های شمال در منطقه کلوده، یکی از مهمترین مراکز تولید بذر جنگلی در کشور به شمار می رود.
بلاغ مازندران   ۱۴۰۰/۰۷/۲۵ - ۱۵:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
رئیس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور از تامین بالگرد پایگاه های اطفای حریق با کمک ستاد کل نیروهای مسلح، وزارت دفاع و سازمان مدیریت بحران خبر داد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۵ - ۱۳:۱۵   + ۴ سایت دیگر  
نوشهر - ایرنا - رئیس سازمان جنگل ها ، مراتع و آبخیزداری کشور تدوین طرح مدیریت جامع آبخیزداری را برای حفاظت از آب و خاک و توسعه پایدار کشور ضروری برشمرد و تاکید کرد : حفاظت از خاک نیازمند مدیریت جامع آبخیزداری است .
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۷/۲۵ - ۱۲:۲۶    
فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی مازندران: 48هکتار از جنگل ها و مراتع استان از آغاز امسال تاکنون در آتش سوخت.
عصر ایران   ۱۴۰۰/۰۷/۲۵ - ۱۲:۰۲   + ۵ سایت دیگر  
بیرون کشیدن جنازه یک شهروند از سیلاب در کرالا هند/ خبرگزاری فرانسه جشنواره آیینی" داشاین" در باختاپور نپال/ آسوشیتدپرس کادر واکسیناسیون با واکسن سینوفارم چین در حال واکسیناسیون خانه به خانه در مناطق حومه ای شهر "لیما" پرو/ آسوشیتدپرس ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۷/۲۵ - ۱۱:۴۶   + ۱۲ سایت دیگر  
نور- رئیس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور با بیان اینکه برای ایجاد پایگاه هوایی اطفای حریق در جنگل های مازندران تفاهمنامه امضاء کردیم، تامین بالگرد را از نیازهای این پایگاه برشمرد.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۵ - ۱۱:۱۳    
با توافق انجام شده میان روستاییان و اداره منابع طبیعی استان قزوین از این پس شوراهای روستایی به عنوان ضابط منابع طبیعی، بر نحوه بهره برداری از مراتع نظارت خواهند کرد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۵ - ۱۱:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
اصفهان- ایرنا - مدیرکل عشایر اصفهان گفت: فقر مراتع، کم آبی و کمبود نهاده های دامی اصلی ترین مشکل عشایر عرب جرقویه در شرق استان اصفهان است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۷/۲۵ - ۰۹:۵۳   + ۸ سایت دیگر  
نور- رئیس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور تغییر اقلیم، فرسایش آبی و بادی را از جمله عوامل تهدیدکننده آب و خاک و پوشش گیاهی در کشور اعلام کرد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۷/۲۵ - ۰۸:۴۶   + ۲ سایت دیگر  
معاون آبخیزداری سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور گفت: آبخیزداری از طریق کاهش تبخیر آب باعث ذخیره بیشتر آب در مناطق مختلف می شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ - ۲۰:۳۱    
رئیس منابع طبیعی و آبخیز داری شهرستان چهارباغ گفت: مرتع قلعه دوز لو طلایی در شهرستان چهارباغ با توجه به کمبود آب از پوشش گیاهی خوبی برخوردار است.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ - ۱۵:۴۶   + ۶ سایت دیگر  
رییس گروه مطالعات دفتر امور بیابان سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور از به روزرسانی و به هنگام سازی دستورالعمل های بیابان زدایی برای مقابله با فرسایش بادی و مهار کانون های بحرانی در بیابان خبر داد.
پارسینه   ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ - ۱۳:۵۳   + ۵ سایت دیگر  
رئیس انجمن ورزش در طبیعت فدراسیون ورزش های همگانی پس از کسب تندیس کنفرانس بین المللی برند سبز خاطر نشان شد؛ به همت کادر اجرائی انجمن و حمایت های فدراسیون ورزش های همگانی اتفاق های خوبی در این رشته رقم خورده است و همچنین جشنواره های ورزشی و مسابقات هیجان انگیز ورزش در طبیعت که شامل دویدن ...
اقتصاد آنلاین / ایسنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ - ۱۷:۵۰   + ۶ سایت دیگر  
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان البرز با بیان اینکه طاعون نشخوارکنندگان در دام های سبک بروز می کند، گفت: مردم نگران شیوع این بیماری در استان نباشند.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ - ۰۹:۱۶   + ۳ سایت دیگر  
شاهرود- ایرنا - رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شاهرود گفت: امسال چهار مورد حریق در عرصه های منابع طبیعی این شهرستان رخ داد که سه میلیارد و 194 میلیون ریال خسارت به دنبال داشت.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۷/۲۳ - ۱۵:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
بیش از 15 هکتار از مراتع درجه یک کشور در 2 روستای ییلاقی شهرستان آمل رفع تصرف شد.
رکنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۲ - ۲۲:۴۸   + ۶ سایت دیگر  
رکنا:مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان گلستان از واگذاری 26 هزار هکتار از مراتع شهرستان گنبد کاووس و مراوه تپه در قرار داد با 9 تعاونی مرتعداری و مجریان خبر داد.
کرمان نو   ۱۴۰۰/۰۷/۲۲ - ۱۷:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل دفتر امور مراتع سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور از ممیزی شدن یک میلیون و 907 هزار هکتار از مراتع هفت شهرستان جنوبی استان کرمان خبر داد و گفت: تا پایان سال جاری تمامی مراتع منطقه جنوب کرمان ممیزی می شوند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۷/۲۲ - ۱۵:۴۶   + ۱ سایت دیگر  
شاهرود- رئیس اداره منابع طبیعی شاهرود از وقوع چهار حریق طی شش ماهه نخست سال جاری در مراتع سطح شهرستان خبر داد و گفت: در این آتش سوزی چهار هکتار از مراتع سوخت.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۲ - ۱۱:۲۹   + ۶ سایت دیگر  
ایسنا/کردستان مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری کردستان گفت: امسال 153 فقره آتش سوزی در مراتع و جنگل های استان رخ داده که بر اثر آن 2 هزار و 654 هکتار از مراتع کردستان درگیر حریق شده است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۷/۲۲ - ۰۹:۲۳   + ۲ سایت دیگر  
رئیس اداره مرتع اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری چهارمحال و بختیاری گفت: 80 درصد عشایر استان از مراتع خارج شده و تنها 20 درصد باقی مانده اند که اکنون در حال شناسایی و دریافت اخطار هستند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۷/۲۱ - ۱۵:۱۱   + ۳ سایت دیگر  
فرمانده یگان حفاظت از اراضی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان رضوی گفت:حوادث حریق در جنگل ها و مراتع خراسان رضوی از ابتدای امسال تاکنون نسبت به مدت مشابه سال گذشته 88 درصد کاهش داشته است.
شعار سال   ۱۴۰۰/۰۷/۲۱ - ۱۲:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
مدیر طرح زراعت چوب سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور گفت: بر اساس هدف کمی در سال 1400 و مطالعات موسسه تحقیقات جنگل ها و مراتع کشور 40 هزار هکتار زراعت چوب در کشور انجام خواهد شد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۷/۲۱ - ۰۸:۵۳    
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان اردل گفت: با وجود مراتع و پوشش گیاهی متنوع در شهرستان، صنعت زنبورداری یک ظرفیت عالی است که منجر به تولید سالانه بیش از 400 تن عسل در اردل می شود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۷/۲۰ - ۱۹:۱۷    
450 هزارهکتار از عرصه های منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان جنوبی برای تعلیف دام مرتعداران آزادسازی شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۷/۲۰ - ۱۸:۵۱    
برای بهره برداری صحیح از منابع طبیعی و جلوگیری از تخریب این منابع ارزشمند، 8قرارداد به مرتع داران استان کرمان تحویل شد.
برترین ها / شهریار نگار   ۱۴۰۰/۰۷/۱۸ - ۱۱:۰۶   + ۴۰ سایت دیگر  
ایسنا: غلامرضا توکلی با اشاره به اینکه طاعون نشخوارکنندگان کوچک برای انسان خطری ندارد، اظهار کرد: این بیماری قابل انتقال به انسان نیست و صرفاً نشخوارکنندگان کوچک را درگیر می کند بنابراین جای نگرانی برای مردم وجود ندارد. ...
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۰ - ۱۳:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان رشتخوار خراسان رضوی از خروج 700 رأس دام سبک غیر مجاز از مراتع شهرستان رشتخوار خبر داد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۰ - ۱۲:۳۳   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا/کرمان مدیرکل دفتر امور مراتع سازمان جنگل ها و مراتع کشور افزایش پوشش گیاهی و ارتقاء سطح معیشت بهره برداران را رویکرد جدید این سازمان اعلام کرد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۰ - ۱۱:۳۵    
سنندج - ایرنا - رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری سقز گفت: 125 پرونده برای متخلفان تخریب اراضی ملی و تصرف مراتع و جنگل ها در این شهرستان تشکیل شده است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۰ - ۱۱:۲۷   + ۴ سایت دیگر  
بیرجند - ایرنا - رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان بیرجند گفت: چهار هزار و 200 هکتار از مراتع این شهرستان که به دلیل چرای مفرط، خشکسالی و سایر عوامل تخریب شده بود، پس از احیا در اختیار مرتعداران دارای پروانه چرا قرار گرفت.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۰ - ۱۰:۴۳    
گچساران- ایرنا- رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری گچساران گفت: آتش سوزی در جنگل ها و مراتع منطقه مزیز گناوه لری این شهرستان پس از سه شبانه روز تلاش امداد گران و نیروهای مردمی مهار شد.