سه شنبه ۱۶ خردادساعت ۰۰:۵۴Jun 2023 6
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «مراتع»

خبرگزاری فارس   ۳ ساعت پیش    
مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری کهگیلویه و بویراحمد از مهار و خاموش شدن یک مورد آتش سوزی در جنگل ها و مراتع شهرستان بویراحمد در عصر روز دوشنبه15 خرداد1402 خبر داد.
ایسنا   ۴ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/اصفهان فرماندار سمیرم گفت: مبارزه با ملخ مراکشی که مراتع شهرستان را مورد هجوم قرار داده اند ادامه دارد و از فردا سم پاشی به شکل گسترده تر انجام می شود.
باشگاه خبرنگاران   ۵ ساعت پیش    
فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی استان ایلام گفت: مردم از روشن کردن آتش در طبیعت بخصوص مناطق حساس جنگلی و مراتع جدا خودداری کنند.
مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری ایلام گفت: سوزاندن پس چرای مزارع توسط کشاورزان یکی از مهمترین عوامل وقوع آتش سوزی های گسترده در اراضی کشاورزی و سرایت آن مراتع و جنگل است.
ایلنا   ۸ ساعت پیش    
رئیس اداره امور مراتع و بیابان منابع طبیعی و آبخیزداری استان کهگیلویه و بویراحمد تاکید کرد که بدلیل برداشت های بی رویه و غیراصولی، متاسفانه سه گونه گیاهی نادر و کمیاب دارویی در این استان در حال نابودی کامل است .
مدیرکل مدیریت بحران اصفهان: ملخ های مراکشی به اراضی و مراتع روستاهای پادنای شهرستان سمیرم هجوم برده اند و عملیات مبارزه با این آفت ازطریق سم پاشی توسط تیم مدیریت حفظ نباتات جهاد کشاورزی آغاز شده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۱۵ - ۰۹:۱۷   + ۴ سایت دیگر  
فرماندار بهمئی گفت: 95 هکتار از مزارع و مراتع منطقه دشت آهو و کارند در شهرستان بهمئی در آتش سوخت.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۳/۱۵ - ۰۸:۰۵    
رئیس امور مراتع گیلان از آغاز فصل بهره برداری از مراتع ییلاقی این استان به مدت 4 ماه خبر داد.
بسیج   ۱۴۰۲/۰۳/۱۵ - ۰۱:۲۱    
بخشدار پاتاوه از مهار آتش سوزی در مراتع و جنگلهای روستاهای حمیدآباد و ده شیخ بخش پاتاوه خبر داد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۳/۱۴ - ۲۲:۳۴   + ۱ سایت دیگر  
به گفته مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری کهگیلویه و بویراحمد آتش سوزی مزارع و مراتع منطقه دارشاهی شهرستان دنا مهار شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۱۴ - ۱۹:۵۷   + ۷ سایت دیگر  
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: آتش سوزی مزارع و مراتع منطقه دارشاهی شهرستان دنا مهار شد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۳/۱۴ - ۱۷:۵۹    
یاسوج_ جنگل ها و مراتع شهرستان دنا از ظهر یکشنبه در آتش می سوزد.
ایلنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۴ - ۱۷:۵۳    
فرماندار دنا در استان کهگیلویه و بویراحمد از شعله ورتر شدن شعله های آتش در مراتع روستاهای دارشاهی و دِه شیخ این شهرستان خبرداد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۱۴ - ۱۶:۳۱   + ۳ سایت دیگر  
بخش زیادی از مراتع و جنگل های شهرستان دنا در آتش می سوزد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۱۴ - ۱۱:۲۸   + ۴ سایت دیگر  
هواشناسی گلستان با صدور هشدار سطح زرد نسبت به تقویت جریانات جنوبی و احتمال آتش سوزی جنگلها و مراتع بر اثر افزایش دما هشدار داد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۱۳ - ۱۹:۰۸   + ۲ سایت دیگر  
فرمانده سپاه امیرالمؤمنین (ع) ایلام گفت: قرارگاه مهار آتش سوزی در عرصه های طبیعی استان تحت عنوان قرارگاه روح الله تشکیل شده است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۱۳ - ۱۵:۱۵    
روز گذشته 2 مورد آتش سوزی خودرو، یک آتش سوزی کپسول گاز، 2 مورد آتش سوزی مراتع و درختان، 2 مورد زنده گیری مار در منازل شهروندان و 2 عملیات امداد و نجات توسط آتش نشانان شهرکرد انجام شد.
ایلنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۳ - ۱۳:۴۴   + ۲ سایت دیگر  
فرماندار گیلانغرب گفت: چهار هکتار از عرصه های جنگلی و مرتعی ارتفاعات قلاجه در این شهرستان در آتش سوخت.
سازمان دامپزشکی کشور   ۱۴۰۲/۰۳/۱۳ - ۱۰:۵۲   + ۲ سایت دیگر  
اردوی محرومیت زدایی و جهاد دامپزشکی با مشارکت 21 نفر همکار دولتی و 9 نفر نیروهای بسیجی در مرتع عشایری کرکزاو از مراتع کوه شاه جهان شهرستان اسفراین برگزار گردید.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۳/۱۳ - ۰۸:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
معاون عملیات سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری مهاباد گفت: شروع فصل گرما فصل پر کار آتش نشانی بوده و نیازمند تدابیر ایمنی بیشتری است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۱۲ - ۱۳:۱۵   + ۲ سایت دیگر  
همزمان با گرم شدن هوا، منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان مهاباد نسبت به آتش سوزی در مراتع هشدار داد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۳/۱۲ - ۰۹:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری مهاباد گفت: مشارکت مردم یک پتانسیل و ظرفیت بسیار بالا برای مقابله با آتش سوزی است که این مهم با آموزش و آگاه سازی مردم بویژه جوامع محلی و روستاییان پیگیری می شود.
روزنامه نصف جهان   ۱۴۰۲/۰۳/۱۱ - ۲۱:۴۷   + ۱ سایت دیگر  
دریا قدرتی پور: تابستان برای جنگل ها و مراتع اصفهان همیشه بوی آتش می دهد، انگار آتش زیر پوست درختان اصفهان جا خوش کرده تا به لطایف الحیلی بیرون بزند. ...
صدای زرند   ۱۴۰۲/۰۳/۱۱ - ۱۸:۴۶    
طی نشستی با حضور مهندس حسینی نژاد فرماندار ،مهندس میرزایی رئیس اداره منابع طبیعی ،بخشداران و روسای ادارات ونهادهای دیربط اولین نشست هماهنگی محافظت از منابع طبیعی برای مقابله با بحران آتش سوزی برگزار شد.
روزنامه زاینده رود   ۱۴۰۲/۰۳/۱۱ - ۱۱:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی اصفهان گفت: کاهش و جلوگیری از بروز آتش سوزی در مراتع و جنگل های این استان نیازمند مشارکت جدی مردم به ویژه گردشگران است.
بلاغ مازندران   ۱۴۰۲/۰۳/۱۱ - ۰۹:۵۲    
رئیس موسسه تحقیقات جنگلها و مراتع کشور گفت: بر اساس آخرین برآورد انجام شده، با در نظر گرفتم امکانات، تجهیزات و پرسنل سازمان منابع طبیعی، نیازمند 18 هزار میلیارد تومان اعتبار برای اجرای طرح کاشت یک میلیارد درخت در کشور مورد نیاز است.
جام جم   ۱۴۰۲/۰۳/۱۱ - ۰۷:۱۸   + ۲ سایت دیگر  
این وضعیت موجب شده اقتصاد شمال ایران در حال تغییر باشد. از یک طرف بسیاری زمین های خود را رها کرده اند و سراغ کار اداری را گرفته اند و از طرفی بسیاری از زمین های فاقد سند، خرد شده اند تا به محل اسکان مسافران و سرمایه گذاران تبدیل شوند؛ روندی که تیشه به ریشه اقتصاد شمال ایران زده است. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۱۱ - ۰۱:۱۲    
مراتع منطقه تلچگاه شهرستان باشت در آتش می سوزد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۳/۱۱ - ۰۰:۰۹   + ۱ سایت دیگر  
آتش سوزی به عنوان تهدید جدی در کمین مراتع و جنگل های استان است، لذا مردم باید با رعایت توصیه های حفاظتی، نسبت به مراقبت از عرصه های طبیعی اهتمام بیشتری داشته باشند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۱۹:۴۱   + ۵ سایت دیگر  
رئیس موسسه تحقیقات جنگلها و مراتع کشور گفت: بر اساس آخرین برآورد انجام شده، با در نظر گرفتم امکانات، تجهیزات و پرسنل سازمان منابع طبیعی، نیازمند 18 هزار میلیارد تومان اعتبار برای اجرای طرح کاشت یک میلیارد درخت در کشور مورد نیاز است.
روزنامه نصف جهان   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۱۶:۵۲   + ۲ سایت دیگر  
مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان گفت: عملیات مبارزه با آفات مختلف در مزارع استان اصفهان با 5 میلیارد تومان اعتبار انجام شد. منصور شیشه فروش با اشاره به انجام عملیات مبارزه با آفت ملخ بومی و شکم بادمجانی در مزارع و باغات استان اصفهان اظهار داشت ...
سازمان دامپزشکی کشور   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۱۳:۵۴    
اردوی جهادی در مراتع عشایری خسروشیرین(آباده) با حضور نیروهای اداره دامپزشکی و همکاری نیروهای بسیج مهندسین برگزار و تعداد 10260 راس دام سبک علیه بیماری های آبله شاربن و تب مالت واکسینه و تعداد 38 قلاده سگ علیه بیماری هاری واکسینه و قلاده گزاری شده و همچنین معاینه و نسخه نویسی رایگان دامهای منطقه ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۱۲:۳۲   + ۵ سایت دیگر  
رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان باشت گفت: 2 هکتار از مراتع و منابع طبیعی مناطق رودرونه و شلال دون در آتش سوخت.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۱۲:۲۷   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا/گیلان رئیس اداره امور مراتع گیلان، وسعت مراتع گیلان را 244 هزار و 986 هکتار اعلام کرد و گفت: یکی از بهترین اقدامات در مراتع رعایت فصل و ظرفیت چرا است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۱۰:۲۴    
فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی گلستان گفت: افزایش دما در روزهای آتی خطر احتمال وقوع حریق در جنگل ها و مراتع استان را افزایش می دهد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۰۷:۲۱    
خشکسالی، برداشت گیاهان دارویی را از مراتع خراسان جنوبی، 44 درصد نسبت به میانگین بلند مدت کاهش داده است.
ایلنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۱۶:۱۳    
رئیس واحد آتش نشانی شهرستان ایذه از اطفا حریق در 70 هکتار از زمین های کشاورزی و بقایای کاه و کلش طی یک ماه گذشته خبر داد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۰۰:۱۴   + ۲ سایت دیگر  
در آستانه فصل گرما و خشک شدن پوشش گیاهی مراتع و جنگل ها، 63 نیروی یگان حفاظت منابع طبیعی استان آماده مقابله با آتش سوزی های احتمالی در فصل تابستان هستند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۱۹:۵۱    
برای مقابله با حریق در عرصه های جنگلی و مرتعی، دهیاران، نکات لازم در زمینه پیشگیری و مهار آتش را به بهره برداران و مردم روستا ها آموزش دهند.
جام جم   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۱۴:۵۶   + ۴ سایت دیگر  
به گزارش جام جم آنلاین از گرگان امان محمد کمالی گفت : با ورود و توسعه پر ارتفاع جریانات جنب حاره به منطقه و عرض های بالاتر و همچنین تداوم هوای گرم شاهد افزایش محسوس دما در گلستان خواهیم بود. ...
ایلنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۱۴:۲۵   + ۲ سایت دیگر  
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان قزوین گفت: از ابتدای امسال بیش از 10 هزار رأس دام غیرمجاز از سطح مراتع این شهرستان اخراج شده است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۱۴:۰۹   + ۳ سایت دیگر  
فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی استان کرمانشاه گفت: میزان آتش سوزی در جنگل ها و مراتع استان کرمانشاه از نظر سطح خسارت دیده در سال گذشته نسبت به سال 1400 حدود 98 درصد کاهش یافته است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۱۳:۵۶    
با آغاز فصل گرما ، احتمال وقوع آتش در مراتع و جنگل های خوزستان افزایش یافته و توانمندسازی جوامع محلی برای مهار این آتش سوزی ها ضروری است.
خبر دیشموک   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۱۱:۰۸   + ۷ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خبر دیشموک؛ عوامل انسانی؛ علت اصلی آتش سوزی جنگل های استانبه گزارش خبرگزاری صدا و سیمای کهگیلویه و بویراحمد، علیرضا نیک روز گفت: طبق بررسی های انجام شده توسط تیم رصد ستاد مدیریت بحران، عامل بسیاری از آتش سوزی های هفته اخیر مراتع و جنگل های استان، خطای انسانی بوده است. ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۰۹:۴۳   + ۲ سایت دیگر  
رشت- رئیس امور مراتع منابع طبیعی و آبخیزداری گیلان با تاکید بر لزوم رعایت فصل چرا در مراتع، گفت: فصل بهره برداری از مراتع ییلاقی از نیمه خرداد شروع و تا 15 مهرماه ادامه دارد.
فودنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۰۹:۲۲   + ۳ سایت دیگر  
رئیس شورای تامین کنندگان دام گفت: با توجه به بازگشت دامداران از مراتع برای خرید تضمینی و صادرات دام باید برنامه ریزی شود تا دامداران با انباشت دام مواجه نشوند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۰۹:۱۳   + ۳ سایت دیگر  
طالقان- معاون فرماندار طالقان گفت: چرای بی رویه دام های غیرمجاز عامل نابودی مراتع این شهرستان شده است.
برترین ها / اصلاحات نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۱۸:۵۵   + ۱۲ سایت دیگر  
پدیده خشکسالی در کشور احتمال سیلاب در استان های مختلف را افزایش داده است؛ حتی در همین روز ها که گرمای هوا امان شهروندان را بریده هم وقوع بارش های رگباری موجب سیل در برخی مناطق می شود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۰۸:۵۹   + ۳ سایت دیگر  
جانشین یگان حفاظت منابع طبیعی و آبخیزداری استان کرمانشاه از ایجاد 1500 کیلومتر آتش بُر در سطح مراتع و جنگل های استان خبر داد.
موج   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۰۶:۳۷   + ۲ سایت دیگر  
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری مازندران - نوشهر گفت: با شروع گرمای هوا خطر آتش سوزی مراتع و جنگل تشدید می شود.