سه شنبه ۰۴ آذرساعت ۰۲:۲۸Nov 2020 24
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «مراتع»

دنیای اقتصاد   ۲ ساعت پیش    
ایلنا نوشت : عیسی کلانتری، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به حریق 25 هزار هکتار از مراتع و جنگل ها در سال جاری گفت: در کل خیلی نباید نگران این مساله باشیم، بلکه این نگرانی را باید برای مسائل دیگر مثل آلودگی هوا، از بین بردن منابع تجدیدپذیر به طور کل ...
مدیر حفظ نباتات سازمان جهادکشاورزی آذربایجان شرقی گفت: در صورت عدم کنترل جمعیت موش، آسیب های جبران ناپذیری به جمعیت انسانی و حتی مراتع و منابع طبیعی وارد خواهد شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۸ ساعت پیش    
در 5600 هکتار از مراتع آذربایجان غربی عملیات بیولوژیک و بیومکانیک اجرا می شود.
ایانا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۳ - ۱۳:۳۹    
مدیر جهادکشاورزی شهرستان ویژه مرند، گفت: کپه کاری (سامان عرفی یا طرح مرتع داری) در 250 هکتار از مراتع حوزه آبخیز سد لیوار بخش یامچی با مشارکت بهره برداران محلی و اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان مرند آغاز شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۹/۰۳ - ۱۳:۲۶   + ۴ سایت دیگر  
مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان همدان گفت: با اجرای طرح 9 در 99 سازمان جنگل ها، یک هزار و 250 هکتار از اراضی ملی این استان به کشت گیاهان دارویی اختصاص یافته است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۹/۰۳ - ۱۳:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
حمله گرگ های گرسنه به آغل بزها در مراتع اطراف روستای رامشه جرقویه علیا در استان اصفهان موجب تلف شدن حیوانات زبان بسته شد.
تازه ترین ها   ۱۳۹۹/۰۹/۰۳ - ۱۲:۵۳   + ۲۷ سایت دیگر  
فارس: به نقل از خانه ملت، نشست مشترک علی نیکزاد نایب رئیس مجلس با مسئولان دستگاه های اجرایی از جمله وزارت راه و شهرسازی ، بنیاد مسکن، سازمان برنامه و بودجه و سازمان جنگل ها ...
اسپادانا خبر   ۱۳۹۹/۰۹/۰۳ - ۱۱:۱۲    
رئیس سازمان محیط زیست می گوید آتش سوزی های جنگل ها و مراتع را ما بیش از حد در جامعه بزرگ می کنیم؛ خیلی نباید نگران این مسئله باشیم.
استانداری گلستان   ۱۳۹۹/۰۹/۰۳ - ۱۰:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
رییس اداره امور مراتع و بیابان منابع طبیعی و آبخیزداری استان گلستان گفت: در 900 هکتار از سطح مراتع استان بوته کاری مشارکتی انجام می شود. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل منابع طبیعی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان گلستان ...
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۳ - ۰۸:۵۶   + ۱۱ سایت دیگر  
معاون رئییس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به حریق 25 هزار هکتار از مراتع و جنگل ها در سال جاری گفت: در کل خیلی نباید نگران این مسئله باشیم، بلکه این نگرانی را باید برای مسائل دیگر مثل آلودگی هوا، از بین بردن منابع تجدیدپذیر به طور کل ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۳ - ۰۸:۵۳   + ۳ سایت دیگر  
شهرکرد- ایرنا- مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری چهارمحال و بختیاری با اشاره به طرحهای حفاظتی در مراتع و جنگلهای استان گفت: طرح قطعه بندی(پارسل بندی) حفاظتی در اراضی ملی استان اجرایی شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۹/۰۲ - ۲۱:۰۲    
عملیات اجرایی طرح بیولوژیک احیاء مراتع در سطح 400 هکتار از عرصه های مرتعی شهرستان خرم بید آغاز شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۹/۰۲ - ۲۰:۴۱    
عملیات احیای 400 هکتار از مراتع حوزه آبخیز تل میشی در شهرستان استهبان آغاز می شود.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۲ - ۱۳:۱۵   + ۱۳ سایت دیگر  
رئیس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور با تاکید بر تقویت اقدامات حفاظتی در جنگل گفت: با وجود نظرات مختلف، ضرورت انجام کار ما صیانت از جنگل و عرصه های ملی و این کار با همدلی و هم افزایی قابل انجام است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۲ - ۱۲:۵۳   + ۲ سایت دیگر  
زاهدان- ایرنا- مدیرحفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی سیستان وبلوچستان گفت: همزمان با ورود دسته های ملخ صحرایی از سمت هند و پاکستان به هرمزگان رصد این آفت در سطح 550 هزار هکتار از مراتع استان در یک ماه اخیر انجام شده است.
ایانا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۲ - ۰۹:۴۶   + ۲ سایت دیگر  
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان سمنان از آغاز کشت گیاه دارویی وشق در 100 هکتار از مراتع شهرستان سمنان در سال 99 خبر داد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۱ - ۱۸:۱۸   + ۱ سایت دیگر  
گچساران - ایرنا - مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد گفت: طرح پایش مراتع و مزارع استان از مهر ماه امسال برای شناسایی آفت ملخ آغاز شده و تاکنون 17هزار هکتار از مراتع شهرستان های گچساران و باشت پایش شده است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۱ - ۱۷:۵۰    
سنندج - ایرنا - رییس اداره حفاظت از منابع طبیعی و آبخیزداری بیجار گفت: 140 هکتار از مراتع شهرستان در قالب عملیات بیولوژیک و در راستای اجرای برنامه های ابلاغی و طرح های جهشی 9*99 اصلاح و احیا شد.
عصر زاگرس   ۱۳۹۹/۰۹/۰۱ - ۱۵:۱۹   + ۱۱ سایت دیگر  
مدیر نهاد آبادانی و پیشرفت لنده گفت؛ به منظور حفظ منابع طبیعی، بهبود و اصلاح پوشش گیاهی و رونق اشتغال در میان روستائیان و عشایر طرح گسترده کاشت گیاهان دارویی در مراتع شهرستان لنده توسط بنیاد مستضعفان انجام شد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۱ - ۱۳:۵۹   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/همدان مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان همدان از آغاز عملیات احیاء و اصلاحی مراتع در بیش از1700 هکتار از مراتع این استان خبر داد.
درحالی سالانه چندین تن خاک در کشور ما به دلایل مختلف فرسایش، آلودگی، فرونشست و... از بین می روند که برای تولید هر یک سانتیمتر از این سرمایه زیستی به 800 سال زمان نیاز است.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۹/۰۱ - ۱۲:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
ایلام- رئیس مرکز جنگل های خارج از شمال سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور از توسعه جنگل کاری اقتصادی در کشور طی سال جاری خبر داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۹/۰۱ - ۱۲:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
کاشت بذر بلوط و گیاهان دارویی در بیش از 300 هکتار از مراتع روستای الگن چاروسا آغاز شد.
دانا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۱ - ۱۰:۴۵    
رمضانی گفت: تنها راه نجات کوهسرخ اجرای پروژه های آبخیزداری است و دیگر با مشکل سیل و تخریب جاده ها مواجه نخواهیم بود از طرفی باعث رونق گرفتن کشاورزی و سرسبزی مراتع و تامین آب شرب کوهسرخ می شود.
شعار سال   ۱۳۹۹/۰۹/۰۱ - ۱۰:۳۲   + ۲ سایت دیگر  
ابوالقاسم حسین پور، مدیرکل دفتر کنترل سیلاب و آبخوانداری سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور گفت: آبخیزداری در سال 99 دو فصل کاری و دو برنامه مجزا داشت. رویکرد سازمان جنگل ها از ابتدای سال 99 تغییر کرد و آبخیزداری و آبخوانداری به راس اولویت های سازمان آمد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۱ - ۱۰:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
قزوین - ایرنا - مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری قزوین گفت: تاکنون 94 درصد مراتع استان ممیزی و وضعیت بهره برداران آنها مشخص شده است.
شمال نیوز   ۱۳۹۹/۰۹/۰۱ - ۰۹:۰۱   + ۴ سایت دیگر  
شمال نیوز : براساس قانون ملی شدن جنگل ها و مراتع که سال 1341 به تصویب رسیده، بخش وسیعی از کل پلاک آق مشهد ساری را اراضی جنگلی و مرتع ملی اعلام کرده، اما در سال 1377 سازمان اوقاف به تشخیص منابع طبیعی اعتراض و اعلام کرد که این اراضی ملی نیست ....
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۸/۳۰ - ۲۳:۲۹   + ۲ سایت دیگر  
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کرمان از آغاز اجرای پروژه های بیولوژیک در سطح 2000 هکتار از مراتع استان کرمان با اعتبار بیش از 30 میلیارد ریال از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی خبر داد.
ایانا   ۱۳۹۹/۰۸/۳۰ - ۲۲:۳۶   + ۲ سایت دیگر  
مراسم بهره برداری از طرح 8 هزار هکتاری مدیریت رواناب در ماهشهر با حضور رئیس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور برگزار شد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۳۰ - ۱۳:۱۴   + ۱ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- محمد درویش عضو هیات علمی موسسه تحقیقات جنگل ها و مراتع کشور می گوید: هر چند فقر اقتصادی بر تخریب محیط زیست تاثیر می گذارد اما تجارب کشورهای توسعه یافته نشان می دهد لزوما با بهبود وضعیت اقتصادی نمی توان به کاهش تخریب محیط زیست امیدوار بود.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۳۰ - ۰۹:۰۸   + ۳ سایت دیگر  
شهرکرد- ایرنا-رییس اداره مراتع اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری چهارمحال و بختیاری گفت: در سه سال گذشته در پی صیانت و احیای جدی و توجه بهره برداران پوشش مراتع این استان 20 درصد غنی تر و مطلوب تر از گذشته شده است .
نصیر نیوز   ۱۳۹۹/۰۸/۳۰ - ۰۸:۰۹   + ۳ سایت دیگر  
علی ده پهلوان روز جمعه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: این طرح در عرصه های مرتعی محدوده روستاهای مانیزان و خیرآباد بخش مرکزی ملایر با اعتبار 40 میلیون تومان اجرا می شود. وی افزود: اعتبار این طرح از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی پس از انعقاد قرارداد توسط پیمانکار بخش خصوصی در حال اجرا است. [...]
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۸/۲۹ - ۲۳:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
یکی از هدف گذاری سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری کشور حفظ و جلوگیری از فرسایش بادی در مناطق بحرانی است.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۸/۲۹ - ۲۲:۰۱   + ۳ سایت دیگر  
اهواز- رئیس سازمان جنگل ها مراتع و آبخیزداری کشور گفت: مسئولان باید منابعی را که به فعالیت های آبخیزداری و بیابان زدایی خوزستان اختصاص پیدا می کند، تقویت کنند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۹ - ۲۰:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
اهواز - ایرنا - رییس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور با بیان اینکه هنوز درباره استفاده از مالچ نفتی تصمیم گیری نشده، گفت: مالچ جایگزین و اصلاح مالچ نفتی 2 گزینه برای استفاده از روش مالچ پاشی در امسال خواهند بود.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۹ - ۱۹:۲۱    
اهواز - ایرنا - آیین بهره برداری از پروژه هشت هزار هکتاری سازماندهی نزولات آسمانی در کانون های بحرانی گرد و غبار در ماهشهر، روز پنجشنبه با حضور معاون وزیر جهاد کشاورزی و رییس سازمان جنگل ها ، مراتع و آبخیزداری برگزار شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۸/۲۹ - ۱۱:۲۶   + ۳ سایت دیگر  
آیین بهره برداری از پروژه 8 هزار هکتاری سازماندهی نزولات آسمانی در ماهشهر باحضور رئیس سازمان جنگل ها مراتع و آبخیزداری کشور برگزار شد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۸/۲۹ - ۱۱:۲۶    
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری قروه از آغاز اجرای عملیات بیولوژیکی در100 هکتار از مراتع این شهرستان خبر داد.
سرپرست امور عشایر کهگیلویه و بویراحمد گفت: 90 درصد جمعیت عشایر کوچروی این استان از زمان کوچ پاییزه تاکنون وارد مناطق قشلاقی شده اند و 10 درصد از عشایر استان به دلیل فقر مراتع در مناطق قشلاقی کوج نکرده اند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۹ - ۱۰:۳۵   + ۳ سایت دیگر  
سنندج - ایرنا - مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری کردستان گفت: عملیات بیولوژیک آبخیزداری در سطح چهار هزار و 132 هکتار از مراتع استان توسط تشکل های تخصصی منابع طبیعی و بهره برداران محلی آغاز شده است.
شهر فردا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۸ - ۱۹:۱۴   + ۶ سایت دیگر  
رئیس مرکز جنگل های خارج از شمال سازمان جنگل ها و مراتع و آبخیزداری کشور گفت: در دو سال گذشته یک سوم جنگل کاری کشور در استان ایلام انجام شده است.
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۸ - ۱۹:۰۹   + ۱ سایت دیگر  
عضو مجمع نمایندگان فارس و نماینده مردم سپیدان و بیضاء در مجلس صیانت از جنگل ها و مراتع زاگرس را نیازمند عزم ملی و همگانی دانست و گفت: بی گمان وجود این همه موهبت الهی دارایی ارزشمندی است که همه را به صیانت و حفاظت از آن وا می دارد.
شبستان   ۱۳۹۹/۰۸/۲۸ - ۱۵:۰۶   + ۲ سایت دیگر  
آقایی حراست از جنگل ها و مراتع را نیازمند برنامه ریزی، تدبیر و قاطعیت دستگاه های ذیربط دانست و گفت: دستگاه قضا از تمامی ظرفیت ها برای حفاظت از اراضی ملی، جنگلی و ساحلی استفاده می کند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۸ - ۱۱:۴۰   + ۸ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - سازمان حفاظت محیط زیست و سازمان جنگل ها مراتع و آبخیزداری در نشستی مشترک مقرر کردند در زمینه تصرفات غیرقانونی و تغییر کاربری اراضی و مبارزه با قاچاق چوب در جنگل های شمال همکاری کنند.
رویداد ایران   ۱۳۹۹/۰۸/۲۸ - ۱۰:۰۵   + ۲ سایت دیگر  
محمدرضا کشاورزیان ضمن بیان اینکه 200 هکتار بذرپاشی وَشَق در سطح مراتع شاهرود انجام شد، ابراز داشت: حوزه جنوب و جنوب شرقی شهرستان مابین مراتع رویان و طرود بیارجمند بهترین رویشگاه وَشَق کشور محسوب می شود. ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۸ - ۰۸:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
گچساران- ایرنا- رییس اداره امور مراتع و بیابان منابع طبیعی و آبخیزداری کهگیلویه و بویراحمد گفت: 60 درصد از مراتع این استان فقر پوشش دارد و نیازمند حمایت جدی و احیا است.
گلستان ما   ۱۳۹۹/۰۸/۲۸ - ۰۷:۵۳   + ۱ سایت دیگر  
رئیس اداره منابع طبیعی شهرستان کلاله از معاون وزیر رییس جنگل ها و مراتع آبخیز داری کشور ، لوح تقدیر دریافت کرد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۸ - ۰۷:۲۸   + ۷ سایت دیگر  
ایلام - ایرنا - رییس مرکز جنگل های خارج از شمال سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری گفت: امسال بیش از 50 هزار هکتار از سطح مراتع کشور زیر کشت گیاهان دارویی رفت.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۸/۲۸ - ۰۵:۵۱   + ۷ سایت دیگر  
سرپرست اداره مراتع و امور بیابان منابع طبیعی و آبخیزداری همدان گفت: احیای مراتع همدان با هدف حفاظت خاک و توسعه کشت گیاهان دارویی با بذرپاشی و کپه کاری در یک هزار و 700 هکتار از مراتع استان آغاز شد.
استانداری تهران   ۱۳۹۹/۰۸/۲۸ - ۰۰:۲۳   + ۳ سایت دیگر  
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان های قرچک و ورامین گفت: فصل چرای پائیزه در مراتع قشلاقی شهرستان ورامین که از اول آبان ماه سال جاری آغاز شده تا پایان آذرماه ادامه دارد...