یکشنبه ۰۴ آبانساعت ۰۳:۳۳Oct 2020 25

جدیدترین‌های «کنترل کرونا»

دانا   ۵ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان با بیان اینکه طی هفته گذشته تاکنون در بیماری کرونا با یک روند شیب ملایم به سمت پیک، پیش می رویم، گفت: تعداد بستری ها در یک ماه گذشته روزانه بین 350 تا 400 نفر بود که طی هفته گذشته بیش از 550 بستری داشتیم و این روند در آزمایش سرپایی ها نیز ادامه دارد.
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار اعضای ستاد ملی مقابله با کرونا بر لزوم اتخاذ تصمیم های قاطع، اقناع افکار عمومی و همکاری همگان برای مقابله با کرونا تاکید کردند.
رییس دانشگاه علوم پزشکی مازندران گفت:استان مازندران در آستانه شروع پیک جدید بیماری کرونا ویروس است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۱۵:۲۴    
گروه استان ها- سخنگوی ستاد مدیریت کرونا در خوزستان گفت: پارک ها برای مدیریت بیماری کرونا تعطیل هستند ولی بعضی از مردم همچنان بدون توجه، در پارک ها به شکل متراکم حضور دارند و این مسئله کنترل بیماری را دشوار می کند.
اقتصاد نیوز   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۱۵:۰۱   + ۲۶ سایت دیگر  
اقتصاد نیوز : امروزه فقط کشورهایی موفق به کنترل کرونا ویروس شده اند که توانسته اند با مسئولیت پذیری مشترک مردم و دولت، زنجیره آن را با رعایت موازین بهداشتی قطع نمایند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۱۴:۳۳    
رئیس مرکز بهداشت دزفول گفت: برای کنترل کرونا به مشارکت های مردمی و همکاری های بین بخشی نیاز داریم، در غیر اینصورت همچنان با این بیماری درکیر خواهیم بود.
عصر ایران   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۱۲:۳۰    
امروزه فقط کشورهایی موفق به کنترل کرونا ویروس شده اند که توانسته اند با مسئولیت پذیری مشترک مردم و دولت، زنجیره آن را با رعایت موازین بهداشتی قطع نمایند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۲۱:۴۰    
شیرالی با بیان اینکه 75 درصد مسئولیت حوزه سلامت و کنترل کرونا بر عهده سازمان ها است، گفت: ولی سطح همکاری ها مطلوب نیست.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۱۳:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
فرماندار دنا به همراه رئیس شبکه بهداشت ودرمان دنا به مناسبت هفته نیروی انتظامی با فرمانده نیروی انتظامی این شهرستان دیدار کردند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۱۲:۴۲   + ۳ سایت دیگر  
یزد -ایرنا - با شروع موج سوم کرونا در فصل پاییز و افزایش افراد مبتلا به کووید- 19، دغدغه مردم و مسوولان نسبت به این بیماری افزایش یافته است و آنها بیش از گذشته رعایت فاصله گذاری اجتماعی ، استفاده از ماسک و پرهیز از شرکت در دورهمی های خانوادگی را ضروری می دانند.
خبر آنلاین   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۰۹:۰۸   + ۱ سایت دیگر  
استاد اپیدمیولوژی دانشگاه نیویورک گفت: برای کنترل کرونا دو اقدام کنار هم باید انجام می شدند، یکی فعالیت های کاهشی، مثل تعطیلی و قرنطینه و ... دیگری هم فعالیت های مهارگیری مثل ردیابی و پیدا کردن بیمارها یا مبتلایان جدید که شامل مبتلایان بدون علامت هم می شود ...
بهداشت نیوز   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۰۰:۴۰   + ۲۹ سایت دیگر  
معاون وزیر بهداشت با تاکید بر رعایت پروتکل های بهداشتی گفت: از شنبه آینده پلیس برخورد جدی تر همراه با جریمه را آغاز خواهد کرد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۲۱:۳۷   + ۴۴ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران گفت: به نظر می رسد که ما نیازمند مداخلات جدی تر و با دامنه و عمق بیشتری هستیم و شرایطی که در شهر می بینیم چندان تفاوتی با قبل از محدودیت ها ندارد و نشان می دهد این محدودیت ها تاثیر چندانی در تغییر فرایند و روند کاهش بیماری کرونا ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۲۰:۴۳   + ۳ سایت دیگر  
در هفته ای که گذشت رویدادهای مختلفی در استان ها رقم خورد. از انتقادات وزیر بهداشت از قصور کرونا تا سایت های خرید و فروش اسلحه در ساری که بسته شد.
قدس آنلاین   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۹:۲۲   + ۵ سایت دیگر  
برای کنترل کرونا دو اقدام کنار هم باید انجام می شدند، یکی فعالیت های کاهشی، مثل تعطیلی و قرنطینه و ... دیگری هم فعالیت های مهارگیری مثل ردیابی و پیدا کردن بیمارها یا مبتلایان جدید که شامل مبتلایان بدون علامت هم می شود. این دو اقدام باید قاطعانه کنار هم انجام بشوند
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۵:۱۶    
جماران : رئیس بخش عفونی بیمارستان مسیح دانشوری: فردای تمام شدن هر تعطیلات با هجوم بیماران کرونایی به بیمارستان ها مواجه می شویم.
برترین ها   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۴:۲۲   + ۱۵ سایت دیگر  
خبرگزاری آنا: علیرضا زالی فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران با اشاره به اوج گیری کرونا در تهران گفت: محدودیت های اعمالی هفته های گذشته در آینده ادامه پیدا خواهد کرد و به نظر می رسد ما به دلیل شرایط خاص در تهران باید مداخلات بیشتری را اعمال کنیم. ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۲:۱۳   + ۳ سایت دیگر  
گروه استان ها- رئیس مرکز بهداشت خوزستان با اشاره به افزایش بیماران بدحال نسبت به گذشته گفت: برای کنترل کرونا نیاز به هماهنگی بین بخشی و مشارکت مردمی است؛ دانشگاه علوم پزشکی به تنهایی قادر به کنترل بیماری نیست.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۱:۰۹   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا/هرمزگان یک متخصص بیماری های عفونی و گرمسیری با بیان اینکه کرونا ویروس حالا حالاها تمامی ندارد، اظهار کرد: کرونا، ویروسی هزار چهره است و چرخه انتقال آن تنها با رعایت پروتکل ها قابل پیشگیری است.
شعار سال   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۰۶:۴۶   + ۳ سایت دیگر  
وزیر بهداشت با انتقاد از کسانی که تلاش های کادر درمان را نادیده می گیرند، گفت: اگر روزی افرادی بخواهند خون شهدای سلامت را پایمال کنند، همه آن ها را برملا خواهم کرد.
کاشان نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۰۱:۰۸    
کاشان نیوز -ابوالفضل نجیب: بشارت رئیس جمهور محترم به مردم در خصوص رفع تحریم خریدوفروش سلاح در حالی مطرح می شود که کمر مردم زیر بار فقر و بیکاری و تورم و ترس ولرز از کرونا تا زانو خم است ...
شعار سال   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۰۰:۴۲   + ۵ سایت دیگر  
وضعیت تعداد تست های تشخیصی کرونا در ایران و سایر کشور ها به علاوه مطالبات عمومی در این رابطه و الزاماتی که برای مواجهه فعال برای کنترل کرونا وجود دارد، نگرانی ها در رابطه با آینده این همه گیری در ایران را افزایش داده است.
همشهری   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۷:۵۶   + ۱۶ سایت دیگر  
وزیر بهداشت گفت: اگر روزی شکستی را به پای ما بنویسند دهانم را باز می کنم و مقصران را خواهم گفت.
تازه ترین ها   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۵:۵۷   + ۳۴ سایت دیگر  
به گزارش گروه تازه ترین ها ، سعید نمکی صبح سه شنبه در جلسه ستاد استانی مدیریت و مقابله با ویروس کرونا در آذربایجان غربی اظهار کرد: یکی از اضطراب های من این است که خدایی ناکرده به سیاه چاله ای بیفتیم که خروج از آن بسیار دشوار است. ...
روزنامه جوان آنلاین   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۴:۳۱   + ۵ سایت دیگر  
باگذشت هشت ماه از شیوع بیماری کرونا در کشور و جان باختن بیش از 30هزار هموطن، ستاد ملی مقابله با کرونا محدودیت خاصی برای کاهش سفر ها اعمال نکرده و محدودیت های اعمال شده تأثیر چشمگیری بر کاهش سفر ها نداشته است.
عصر ایران   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۳:۴۹    
سخنگوی وزارت بهداشت: یک آمار کلی داریم و یک آمار قطعی که ما آمار قطعی را اعلام می کنیم. یک فوتی قطعی داریم که آزمایش مولکولی شان مثبت شده، یک فوتی محتمل که سی تی اسکن شان مثبت شده و یک فوتی مشکوک که علایم بالینی دارد. برای کنترل کرونا نیاز است که سه هفته محدودیت های شدید اجرا شود.
عصر ایران   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۲:۰۵   + ۷ سایت دیگر  
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تبریز گفت: تعداد موارد بدحال و بستری در آذربایجان شرقی واقعا زیاد بوده و هنوز شرایط تحت کنترل نیست. به گزارش ایلنا، عباسعلی درستی با بیان این مطلب، اظهار کرد: هنوز هم شرایط آذربایجان شرقی، قرمز بوده و روز دوشنبه، بیست و هشتم مهر ماه ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۰۷:۵۶   + ۱ سایت دیگر  
اراک - ایرنا - رئیس گروه بازرسی های حوزه مقابله با کرونا در استان مرکزی گفت: هفت هزار و 500 بازرسی با مشارکت 28 بازرس سازمان های مردم نهاد استان با هدف کنترل کرونا از آغاز شیوع این ویروس تاکنون در این استان انجام شده است.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۹:۱۸   + ۱ سایت دیگر  
در شرایطی که اکثر کشورها همچنان با بیماری کرونا درگیر هستند، چین نشان می دهد زمانی که این ویروس کاملا تحت کنترل درآید احیای سریع اقتصادی ممکن است.
جهان نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۵:۱۹   + ۱ سایت دیگر  
فرشاد مهدی پور فعال رسانه ای با اشاره به روش جدید کنترل کرونا در کشور اسپانیا، توئیتی را منتشر کرد.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۳:۲۸    
بیرجند-دبیر ستاد دانشگاهی پیشگیری و کنترل کرونا در خراسان جنوبی خواستار رعایت پروتکل های بهداشتی از سوی مردم شد و گفت: شاخص ابتلا به کرونا در استان دو برابر میانگین کشوری است.
افکار نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۳:۱۱   + ۷۰ سایت دیگر  
جلسه قرارگاه بهداشتی درمانی امام رضا (ع) به ریاست سرلشکر باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح و همزان به صورت ویدئو کنفرانس در ارتش، سپاه، نیروی انتظامی و وزارت دفاع برگزار شد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۳:۰۸   + ۲ سایت دیگر  
خرم آباد - ایرنا - سرپرست فرمانداری سلسله گفت: نقش مردم در پیشگیری و کنترل کرونا انکارناپذیر است، مردم باید همراهی خود را در کنترل بیماری بیشتر کنند تا با بحرانی غیرقابل کنترل مواجه نشویم.
خبر آنلاین   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۰۷:۲۹   + ۴ سایت دیگر  
فعالیت های کاهشی و مهارگیری، این ها اقداماتی بودند که عدم اجرای آن ها بحران کرونا را در ایران به اینجا رسانده است.
فرارو   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۱۸:۱۸   + ۴ سایت دیگر  
فرارو- انتشار گزارش ها و آمار تکان دهنده از وضعیت کرونا در کشور ادامه دارد. براساس آخرین امار تاکنون سی هزار و 375 نفر براثر این بمیاری جان خود را از دست داده اند. امروز وزیر بهداشت در سخنانی تنها راه را برخورد سخت پلیسی با قانون شکنان دانست. ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۱۷:۱۱   + ۳ سایت دیگر  
بیرجند - ایرنا - دبیر ستاد دانشگاهی پیشگیری و کنترل کرونا در خراسان جنوبی گفت: بروز موارد جدید ابتلا به کرونا در خراسان جنوبی 2 برابر شاخص کشوری است و شهرستان بیرجند در این استان همچنان رتبه اول را دارد.
اقتصاد نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۱۶:۲۲   + ۶۳ سایت دیگر  
اقتصاد نیوز : وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: امروز بزرگترین نقصان ما در مدیریت کرونا، برخورد محکم با قانون شکن است و این ضعفی است که داریم و اگر این ضعف را با همت والای ناجا نتوانیم مدیریت کنیم، به عنوان فرمانده عملیات مبارزه با کرونا می گویم که کرونا در این کشور جمع نخواهد شد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۱۱:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/فارس معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اشاره به تداوم روند افزایشی تعداد بیماران، بیماران بدحال و موارد فوتی در فارس و لزوم قطع زنجیره انتقال با هدف کنترل بیماری کرونا، تاکید کرد که با توجه به تعدد مشاغل و تاثیر و تبعات توقف همه ی آنها ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۱۱:۲۵    
نماینده مردم دلیجان و محلات در مجلس شورای اسلامی گفت: مصوبات خوبی برای مهار و کنترل کرونا به تصویب می رسد، اما عزمی برای اجرای این مصوبات نیست و برخورد جدی با متخلفان صورت نمی گیرد.
ایمنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۶ - ۱۰:۴۳    
سرپرست معاونت اجرایی و خدمات شهری شاهین شهر گفت: با تصویب ستاد مدیریت و کنترل کرونا تمامی بوستان های شهر تعطیل شد.
برترین ها   ۱۳۹۹/۰۷/۲۴ - ۱۰:۰۶   + ۱۷ سایت دیگر  
خبرگزاری ایلنا: یک عضو هیئت رئیسه کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت: با توجه به شرایط و تعداد فوتی ها و مبتلایان بر اثر بیماری کرونا، باید در مراکزی که تجمع در آنها ناگزیر است ماسک و مواد ضدعفونی کننده رایگان توزیع شود تا بتوانیم از شیوع بیشتر این بیماری پیشگیری کنیم. ...
آقای خبر   ۱۳۹۹/۰۷/۲۴ - ۰۸:۴۱   + ۶ سایت دیگر  
محمد علی محسنی بندپی نماینده چالوس در مجلس در گفتگو با خبرفوری:دولت باید از حالت انفعالی خارج شود بنا بود یک میلیارد یورو از طرف صندوق توسعه برای کنترل کرونا اختصاص یابد که در حال حاضر کمتر از چهل درصد این مبلغ تخصیص داده شده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۲۴ - ۰۴:۳۰   + ۴ سایت دیگر  
صدراعظم آلمان: شاهد آنیم که منحنی آمار مبتلایان به کرونا روبه بالاست. در برخی مناطق آلمان، ما عفونت بالایی را شاهد هستیم.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۲۰:۳۰   + ۲ سایت دیگر  
شهرری - ایرنا - رییس اتاق اصناف شهرستان ری گفت: در شرایط سخت ناشی از شیوع ویروس کرونا از کسبه تقاضا داریم با رعایت بیشتر و کامل تر پروتکل های بهداشتی و استفاده از ماسک نسبت به کنترل بیماری اقدام کنند.
خبر روز   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۱۵:۵۳   + ۱۴ سایت دیگر  
رئیس کل سازمان نظام پزشکی: رئیس کل سازمان نظام پزشکی با تاکید بر لزوم تدبیر جهت پیشگیری از بیماری کرونا و با بیان اینکه کادر درمان خسته شده است، گفت: علت مرگ ومیر ناشی از کرونا باید به صورت علمی کنترل شود و روش های فعال برای کنترل بیماری در نظر گرفته شود ...
آنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۱۳:۵۷    
شبکه سی.ان.ان در گزارشی به بی کفایتی ترامپ در مدیریت کرونا پرداخت و شکست کاخ سفید در این خصوص را حیرت انگیز برشمرد.
بهداشت نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۱۲:۳۹    
رییس مرکز بهداشت شهرستان تفرش گفت: امید داریم که با همدلی و همنوایی همچون اوایل این اپیدمی، بیماری کرونا را به خوبی کنترل کنیم.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۱۱:۱۰    
محدودیتها برای مقابله با همه گیری کرونا در جهان تشدید شده است .