پنجشنبه ۳۰ شهریورساعت ۲۲:۳۲Sep 2023 21
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «بخش کشاورزی»

خبرگزاری صدا و سیما   ۵ ساعت پیش    
متقاضیان سوخت بخش کشاورزی با مراجعه به سامانه سدف می توانند نسبت به ثبت واقعی درخواست برای تحویل سهمیه اختصاصی اقدام کنند.
وزارت کشور   ۷ ساعت پیش   + ۴ سایت دیگر  
سرپرست معاونت هماهنگی اقتصادی استانداری البرزبا اشاره به ظرفیت های استان درحوزه کشاورزی اظهار کرد: توسعه کشت گلخانه ای و استفاده از ظرفیت های دانش بنیان، بهره وری کشاورزی را ارتقا می دهد.
مشاور وزیر جهاد کشاورزی گفت: با بررسی تمام مدل های موجود در شرایط تورّم باید یارانه تولیدکننده را که مهم تر از یارانه بخش مصرف است، حفظ کنیم.
ایسنا   ۹ ساعت پیش   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان رضوی مدیر شرکت خدمات حمایتی کشاورزی خراسان رضوی با اشاره به افزایش 7 درصدی صدور حواله های الکترونیکی کود کشاورزی یارانه ای در استان گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون 175 هزار و 270 فقره حواله الکترونیک کود کشاورزی یارانه ای به میزان 72 هزار و 17 تن در استان به مراجعه کنندگان و بهره ...
معاون آب و خاک وزارت جهاد کشاورزی با اشاره به اسناد بالادستی و تکالیف قانونی حوزه آب و خاک کشور، بر همراهی سازمان برنامه و بودجه برای سرعت بخشیدن به اجرای برنامه های این معاونت تاکید کرد. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۶/۳۰ - ۱۰:۱۱   + ۴ سایت دیگر  
سرپرست معاونت برنامه ریزی و امور اقتصادی سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین گفت: در شش ماه گذشته دو هزار و 116 اشتغال به صورت مستقیم در بخش های مختلف کشاورزی استان ایجاد شده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۶/۳۰ - ۰۷:۳۱    
بسیاری از کارشناسان بخش کشاورزی بر این باورند که با توسعه طرح جهش تولید در دیمزارها بواسطه افزایش عملکرد در واحد سطح و ارتقای امنیت غذایی از واردات محصولات اساسی بی نیاز می شویم.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۶/۳۰ - ۰۰:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/البرز رئیس دانشکدگان کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه تهران با اشاره به اهمیت ثبات و پایداری در اقتصاد کشاورزی گفت: زنجیره تامین باید در تمام مراحل کشاورزی از تولید تا برداشت و فرآوری پیوست محیط زیست هم داشته باشد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۲۰:۱۷   + ۴ سایت دیگر  
نخست وزیر لهستان روز چهارشنبه هشدار داد در صورتی که کی یف به توسعه درگیری در بخش کشاورزی ادامه دهد، لیست کالاهای ممنوعه وارداتی از اوکراین بیشتر خواهد شد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۱۸:۰۳   + ۱۲ سایت دیگر  
سفیر ترکمنستان در ایران گفت: اقتصاد غالب ترکمنستان حول محور بخش کشاورزی و پنبه است و علاقمند توسعه مراودات تجاری با کارخانه تراکتورسازی تبریز هستیم.
با حکم معاون وزیر و رئیس سازمان تات: محمد مهدی قاسمی سرپرست موسسه آموزش و ترویج کشاورزی شد طی مراسمی با حضور خیام نکویی معاون وزیر و رییس سازمان تحقیقات،آموزش و ترویج کشاورزی محمد مهدی قاسمی به عنوان سرپرست موسسه آموزش و ترویج کشاورزی منصوب شد. ...
معاون وزیر و رئیس سازمان تات تاکید کرد: مهارت افزایی گامی مهم در راستای ارتقاء بهره وری کشاورزی کشور معاون وزیر و رئیس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی، مهارت افزایی را گامی مهم در راستای ارتقاء بهره وری بخش کشاورزی کشور دانست و بر تقویت انگیزه مهارت افزایی دانشجویان رشته کشاورزی ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۱۶:۰۷   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/آذربایجان غربی معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان غربی گفت: تغییر الگوی کشت با توجه به کمبود منابع آبی از اولویت های بخش کشاورزی استان است که نیازمند توجه ویژه و همراهی بخش های مختلف از جمله بهره برداران در این خصوص هستیم.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۱۴:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
کرج – ایرنا – مشاور وزیر جهاد کشاورزی در امور مکانیزاسیون و زنجیره ارزش با بیان اینکه سهم بخش کشاورزی از شرکت های دانش بنیان فقط چهار درصد است در حالیکه 18 درصد تولید ناخالص ملی کشور از این بخش است، گفت: این عدد بیانگر پایین بودن ضریب نفوذ دانش در بخش کشاورزی است.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۱۳:۴۱   + ۶ سایت دیگر  
اهواز - ایرنا - مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق اهواز بابیان اینکه کشاورزان در تابستان امسال همکاری خوبی با صنعت برق داشتند، گفت: تابستان امسال در بخش کشاورزی شاهد کاهش 133 درصدی بار مصرف برق با هدف، گذر از پیک تابستان در شهرستان اهواز بودیم.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۱۲:۴۹   + ۱۹ سایت دیگر  
قائم مقام وزیر جهاد کشاورزی گفت: هفته گذشته طرح مکانیسم تهاتر در حوزه محصولات مصرفی کشاورزی نهایی و در سامانه جامع تجارت پیاده سازی شد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۱۲:۴۰   + ۶ سایت دیگر  
ایسنا/البرز مشاور مکانیزاسیون وزیر جهاد کشاورزی گفت: علی رغم اینکه کشاورزی 18 درصد تولید ناخالص داخلی را به خود اختصاص داده است اما سهم کشاورزی از شرکت های دانش بنیان چهار درصد است که این یعنی ضریب نفوذ دانش در بخش کشاورزی پایین است.
مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه لرستان از افزایش 20 درصدی مصرف نفت گاز در بخش کشاورزی استان خبر داد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۱۱:۴۰   + ۶ سایت دیگر  
مدیرکل سرمایه گذاری استانداری کهگیلویه و بویراحمد گفت: 11 واحد تولیدی بخش کشاورزی و صنعتی از بخش نامه امهال بانک مرکزی بهره مند شدند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۱۰:۳۰   + ۲ سایت دیگر  
13 پرونده در کمیسیون واگذاری اراضی ملی به طرح های وابسته به بخش کشاورزی بررسی و تعیین تکلیف شد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۱۰:۰۹   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/اصفهان رئیس اداره بهره برداری امور برق شهرستان اردستان گفت: با توجه به اینکه بیشترین مصرف برق شهرستان اردستان در بخش کشاورزی است، تابستان امسال تعدیل و خاموشی هایی را در این بخش انجام دادیم تا بتوانیم از خاموشی بخش عمومی و خانگی جلوگیری کنیم.
نقدینه   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۱۰:۰۳   + ۴ سایت دیگر  
نقدینه- بانک کشاورزی به عنوان یکی از بانک های پیشرو در امر قرعه کشی حساب های قرض الحسنه پس انداز مشتریانش که به خصوص در دهه 80 و دهه 90 به کرات شاهدش بودیم و از این طریق منابع بسیاری را جمع آوری و به بخش کشاورزی تزریق کرد... ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۰۹:۴۰    
رئیس سازمان حفظ نباتات کشور با بیان اینکه مصرف سموم در بخش کشاورزی باید با نظر متخصصین بخش کشاورزی باشد، گفت: مصرف بی رویه سموم امنیت غذایی را مختل خواهد کرد.
برگزاری دوره کار با رباتیک کشاورزی ؛ برگزاری دوره کار با رباتیک کشاورزی در مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی خوزستان به گزارش روابط عمومی مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی خوزستان ...
رئیس مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان اردبیل: حل چالش های بخش کشاورزی با اجرای پروژه های تقاضا محور 6 پروژه تحقیقاتی تقاضا محور توسط بخش تحقیقات علوم دامی مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان اردبیل در شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان در حال اجراست. ...
صبح قزوین   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۰۸:۲۵    
معاون تعاون اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قزوین با اشاره به تعداد مشاغل ایجاد شده در قزوین توسط شرکت های تعاونی گفت: 38 شرکت تعاونی در حوزه های مختلف طی سال گذشته در استان تأسیس و به طور تقریبی فرصت شغلی برای یک هزار نفر در بخش کشاورزی و صنعتی ایجاد شده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۰۷:۳۱   + ۴ سایت دیگر  
کارشناسان بخش کشاورزی براین باورند که برای تحقق اسناد بالادستی و برنامه هفتم مبنی بر خودکفایی 90 درصدی محصولات اساسی انتظار می رود که قیمت گذاری محصولات، منطقی و مناسب باشد تا کشاورزان نسبت به کشت رغبت کنند.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۰۰:۳۴   + ۱۸ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد: وزیر جهادکشاورزی گفت: حمل کود از کارخانه های پتروشیمی روزانه با حداکثر ظرفیت انجام می شود و کشاورزان نباید نگران تامین کود باشند. به گزارش ایرنا محمد علی نیکبخت با حضور در مرکز ارتباطات مردمی ریاست جمهوری گفت ...
جام جم   ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ - ۲۲:۳۸   + ۸ سایت دیگر  
جام جم آنلاین اصفهان به نقل از سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان؛ مهرداد مرادمند رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان در ابتدای این همایش اهمیت مخاطرات بخش کشاورزی در تولید محصول و تهدیدات آن را مورد تاکید قرار داد و بر اهمیت بخش تحقیقات بر حل چالش ها را یک ضرورت برشمرد ...
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ - ۱۸:۲۸   + ۴ سایت دیگر  
اعضای کمیسیون کشاورزی اتاق ایران در نشست با قائم مقام وزیر جهاد کشاورزی، بر اهمیت تدوین سند راهبردی کشاورزی و ضرورت مشورت با فعالان بخش خصوصی پیش از تصمیم گیری، تأکید کردند.
وزارت جهاد و کشاورزی   ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ - ۱۷:۵۹   + ۶ سایت دیگر  
پاسخگویی به فعالان بخش کشاورزی از طریق "سامد " سامانه الکترونیکی ارتباط مردم و دولت با حضور وزیر جهاد کشاورزی انجام شد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی، محمدعلی نیکبخت وزیر جهاد کشاورزی امروز سه شنبه 28 شهریور ماه 1402 با حضور در مرکز ارتباطات مردمی ریاست جمهوری ...
آوای رشت   ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ - ۱۳:۳۷   + ۷ سایت دیگر  
در پی شدت بارش ها و بالا آمدن سطح آب رودخانه ها، تعدادی از پل های عبوری در روستاهای چوبر، سیاهمزگی و بداب در شهرستان شفت دچار آب گرفتگی شد. به گزارش خبرگزاری فارس از شفت، بارش باران طی روزهای اخیر در استان گیلان علیرغم افزایش سطح آب های زیرزمینی و انباشت آب در ذخیره گاه ها ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ - ۱۳:۲۷   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/مازندران مدیر جهاد کشاورزی محمودآباد گفت: از ابتدای امسال تاکنون 3 هزار و 781 تن کود شیمیایی به بهره برداران بخش کشاورزی این شهرستان توزیع شد.
ایانا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ - ۱۲:۰۷   + ۷ سایت دیگر  
سرپرست مدیریت نظارت و بازرسی بخش کشاورزی از کشف 550 کیسه کود شیمیایی قاچاق در سه واحد تولیدی در شهرستان های گرمسار و آرادان خبر داد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ - ۱۱:۵۸   + ۴ سایت دیگر  
قزوین- استاندار قزوین با اشاره به استقبال مردم از گیاهان دارویی گفت: تولید گیاهان دارویی ارزش افزوده مناسبی برای بخش کشاورزی ایجاد می کند.
رئیس مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان اصفهان گفت : ارائه هشت دستاورد تکنولوژیک شرکت های دانش بنیان در رویداد ملی سرمازدگی در بخش کشاورزی رویداد ملی سرمازدگی در بخش کشاورزی ( چالش ها و راه کارها ) با حضور بیش از یکصد صاحب نظر و نوآور برگزار گردید و ضمن ارائه تحقیقات علمی ...
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ - ۱۱:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
تبریز- روش های نوین آبیاری برای احیای دریاچه ارومیه در بخش کشاورزی آذربایجان شرقی انجام می شود.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ - ۱۱:۲۶    
قزوین - ایرنا - اختراع جدید مخترعان جوان قزوینی در حوزه آبیاری زیرسطحی دستاورد جدیدی را در بخش کشاورزی کشور رقم زده است.
وزارت کشور   ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ - ۱۰:۴۶    
دبیر کارگروه ملی نجات دریاچه ارومیه و استاندار آذربایجان غربی: 140 هزار هکتار بخش کشاورزی در حوضه دریاچه ارومیه در طول دو دهه اخیر توسعه یافته است / افزایش یک میلیارد و 300 میلیون مترمکعبی مصرف آب در حوزه کشاورزی، تغییر الگوی کشت عملیاتی را در حوضه دریاچه ارومیه، بیش از پیش ضروری ساخته است.
خبرگزاری میراث آریا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ - ۱۰:۳۱    
مدیر نخستین مجموعه گردشگری کشاورزی کشور ضمن بیان این که گردشگری کشاورزی ویترین نمایش ظرفیت های بخش کشاورزی است، گفت: اساس فعالیت گردشگری کشاورزی بر مبنای خلاقیت و نوآوری در عرصه های کشاورزی است.
بارندگی مطلوب و نزولات آسمانی در نیمه ی دوم سال گذشته و بهار پر بارش 1402 و رونق بخش کشاورزی باعث افزایش 20 درصدی نفتگاز در بخش کشاورزی استان لرستان شد.
نبض بازار   ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ - ۰۹:۱۶    
بانک کشاورزی به عنوان تخصصی ترین بانک حامی تولید در بخش کشاورزی و زیرمجموعه های آن تاکید زیادی بر توسعه پایدار، بهینه سازی مصرف منابع آب، خاک و انرژی، استفاده از روش ها و فناوری های نوین و دانش بنیان و ارتقای کمی و کیفی تولیدات بخش کشاورزی دارد و در پرداخت تسهیلات حمایتی و مشارکت در احداث و راه ...
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ - ۰۸:۲۲   + ۲ سایت دیگر  
اردبیل-ایرنا- مکانیزاسیون و استفاده از انواع ماشین آلات بخش کشاورزی نقش مهمی در افزایش بهره وری بخش کشاورزی دارد با این حال با توجه به قیمت بسیار بالای این تجهیزات به نظر می رسد نوسازی و به روز رسانی ماشین آلات و ارتقای مکانیزاسیون بخش کشاورزی نیازمند توجه و اهتمام ویژه نهادهای تصمیم ساز در سطح ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ - ۰۷:۰۵   + ۴ سایت دیگر  
مدیرکل نظارت طرح های کارآفرینی وزارت کار گفت: بخش بیشتری از اشتغال روستا ها مربوط به بخش کشاورزی است.
افکار نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ - ۰۴:۰۷   + ۶ سایت دیگر  
بسیاری از دست اندرکاران بخش کشاورزی اذعان می کنند که اصلاح قانون ارث، اجرای کامل مصوبه الگوی کشت و سنددار شدن اراضی در جلوگیری از تغییر کاربری و خردشدن اراضی کشاورزی تاثیر بسزایی دارد.
اقتصاد تهران   ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ - ۰۱:۴۸   + ۷ سایت دیگر  
اقتصادتهران: در سال گذشته زراعی، 7 میلیون و 200 هزار تن گندم از کشاورزان خریداری شده بود که این رقم تا امروز به بیش از 10 میلیون و 322 هزار تن با بیش از 44 درصد رشد نسبت به سال گذشته رسیده است. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۶/۲۷ - ۱۹:۵۱   + ۱۲ سایت دیگر  
رئیس سازمان حفظ نباتات کشور با اشاره به مصرف سالانه حدود 35 هزار تن آفت کش شیمیایی در کشور، گفت : قادر به تولید برخی محصولات کشاورزی بدون استفاده از سم هستیم که نمونه آن را در شالیزارهای آمل و مزارع نیشکر خوزستان تجربه کردیم.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۶/۲۷ - ۱۹:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
در دو دهه اخیر بخش کشاورزی در حوضه دریاچه ارومیه 140 هزار هکتار توسعه یافته است.
تیتر برتر   ۱۴۰۲/۰۶/۲۷ - ۱۷:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
در رویداد ملی سرمازدگی در بخش کشاورزی، بر تلاش برای کاهش آسیب های ناشی از مخاطرات طبیعی بر بخش کشاورزی استان اصفهان تأکید و راهکارهای این موضوع مورد بررسی قرار گرفت.