پنجشنبه ۲۶ فروردینساعت ۰۹:۳۷Apr 2021 15
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «بخش کشاورزی»

درقالب طرح های عمرانی جهش تولید علاوه بر اعتبارات معمول، 110 میلیارد ریال اعتبار ملی به بخش کشاورزی استان فارس داده شد.
ایرنا   ۱ ساعت پیش    
قم - ایرنا - رئیس سازمان جهاد کشاورزی قم گفت: گسترش صنایع تبدیلی و تکمیلی در زمینه تولید دام و طیور، شیر و لبنیات و محصولات باغی و زراعی از مهمترین اولویت های بخش کشاورزی این استان است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۱/۲۵ - ۱۶:۰۵   + ۱۱ سایت دیگر  
شیراز - معاون جهاد کشاورزی استان فارس گفت: بالغ بر 110 میلیارد ریال اعتبار ملی به بخش عمرانی پروژه های ملی کشاورزی استان فارس تزریق شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۱/۲۵ - ۱۴:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
توصیه های اداره کل هواشناسی چهارمحال و بختیاری به بهره برداران بخش کشاورزی را ببینید.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۱/۲۵ - ۱۳:۲۷    
ارومیه- تاج الدینی، نایب رئیس کمیسیون کشاورزی آذربایجان غربی تنها راه رفع موانع، پشتیبانی و توسعه بخش کشاورزی استان را عبور از شیوه سنتی و استفاده از شیوه های مدرن در این بخش دانست.
شرکت خدمات حمايتی کشاورزی   ۱۴۰۰/۰۱/۲۵ - ۱۳:۲۲    
به گزارش روابط عمومی شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان گلستان حمید هزار جریبی مدیر شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان گلستان ، از توزیع کود بیولوژیک محرک رشد پروبیو96 ((Probio96 در مدل غیر یارانه ای این شرکت خبرداد . ...
ایانا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۵ - ۱۲:۱۰    
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان ارسنجان از دریافت 750 هزارلیتر سوخت توسط بهره برداران بخش کشاورزی در این شهرستان از ابتدای سال جاری تاکنون خبر داد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۱/۲۵ - ۱۱:۵۸   + ۲ سایت دیگر  
مدیرکل امور عشایر خراسان جنوبی خسارت های وارده در بخش کشاورزی و دامداری عشایری بر اثر خشکسالی را زیاد دانست و گفت: براساس برآورد های انجام شده، تا اوایل فرودین امسال بیش از 300 میلیارد تومان به عشایر استان خسارت وارد شده است.
شرکت خدمات حمايتی کشاورزی   ۱۴۰۰/۰۱/۲۵ - ۱۱:۳۷    
به گزارش روابط عمومی شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان چهارمحال وبختیاری مدیر شرکت خدمات حمایتی کشاورزی از تامین وتوزیع75 تن کود اوره از اول سال تا کنون در شهرستان لردگان ، استان چهارمحال وبختیاری خبرداد. ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۵ - ۱۰:۵۷   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان رضوی سرپرست مدیریت باغبانی سازمان جهادکشاورزی خراسان رضوی گفت: طبق بررسی های صورت گرفته بیشترین میزان خسارت وارده به بخش کشاورزی طی 10 سال اخیر مربوط به سرمازدگی است.
شرکت خدمات حمايتی کشاورزی   ۱۴۰۰/۰۱/۲۵ - ۰۹:۳۴    
به گزارش روابط عمومی شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان چهارمحال وبختیاری مدیر شرکت خدمات حمایتی کشاورزی از تامین وتوزیع 13 تن کودهای فسفاته در نیمه اول فروردین ماه در استان چهارمحال وبختیاری خبرداد. ...
استانداری گلستان   ۱۴۰۰/۰۱/۲۵ - ۰۹:۲۰    
فرماندار آزادشهر گفت: شهرستان آزادشهر در زمینه کشاورزی و دامداری دارای ظرفیت های بالایی است که با برنامه ریزی و رفع مشکلات پیش روی کشاورزان و بهره برداران بخش کشاورزی می توان اقدامات موثری در این راستا انجام داد. ...
شرکت خدمات حمايتی کشاورزی   ۱۴۰۰/۰۱/۲۵ - ۰۹:۱۹    
به گزارش روابط عمومی شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان مرکزی مدیر شرکت خدمات حمایتی کشاورزی از ارسال وتوزیع 75تن کود اوره در نیمه اول سال تا کنون در شهرستان نوبران ، استان مرکزی خبرداد . ...
پایگاه خبری گسترش   ۱۴۰۰/۰۱/۲۴ - ۱۷:۱۲   + ۱۰ سایت دیگر  
قائم مقام وزیر صمت با اشاره به واگذاری مسئولیت ثبت سفارش نهاده ها به وزارت جهاد گفت: مقرر شد در شرایط خاص برای واردات نهاده هابا ارز حاصل از صادرات بخش کشاورزی یا اشخاص ثبت سفارش اقدام شود.
موج   ۱۴۰۰/۰۱/۲۴ - ۱۶:۰۱    
نماینده مردم نوشهر و چالوس در مجلس تأکید کرد: باید با پشتیبانی از تولید کنندگان و سرمایه گذاران در بخش کشاورزی و دامپروری و رفع موانع تولید، عاملی برای ایجاد اشتغال و رونق تولید در کشور شویم.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۱/۲۴ - ۱۵:۱۰    
گروه استان ها-نماینده ولی فقیه در استان مرکزی گفت: مهم ترین عامل رشد حوزه کشاورزی اصلاح الگوی کشت به همراه دانش کاربردی است که باید مورد توجه ویژه قرار گیرد.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۱/۲۴ - ۱۵:۰۷   + ۲ سایت دیگر  
قزوین- رئیس جهادکشاورزی قزوین گفت: طی سال گذشته 65 میلیارد و 559 میلیون تومان تسهیلات در قالب خط 8 مکانیزاسیون کشاورزی در بین بهره برداران بخش کشاورزی این استان توزیع شد.
ایانا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۴ - ۱۴:۵۰   + ۲ سایت دیگر  
رییس سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی گفت: در بخش کشاورزی استان خراسان شمالی یک هزار و 100 طرح صنعتی وجود دارد که اکنون 220 طرح از این تعداد راکد بوده و یا در وضعیت نیمه فعال درآمده است.
روزنامه نصف جهان   ۱۴۰۰/۰۱/۲۴ - ۱۴:۱۶   + ۱ سایت دیگر  
نصف جهان: رییس اداره جهاد کشاورزی شهرستان خمینی شهر از تخریب 6 ساخت و ساز غیر مجاز در اراضی کشاورزی خمینی شهر خبر داد. پیام قاسمی در خصوص تخریب اراضی باغات شهرستان و در راستای اجرای قوانین ابلاغی به وزارت جهاد کشاورزی گفت ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۴ - ۱۴:۰۲   + ۲ سایت دیگر  
بیرجند - ایرنا - تسهیلات پرداختی (سرمایه گذاری و سرمایه در گردش) بخش کشاورزی در استان خراسان جنوبی از هزار و 358 میلیارد ریال در سال 1392 به سه هزار و 110 میلیارد ریال معادل 129 درصد در سال جاری افزایش یافته است.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۴ - ۱۳:۳۲   + ۶ سایت دیگر  
رئیس سازمان حفظ نباتات کشور به همراه قائمیان ، معاون قرنطینه حفظ نباتات و عوض پور، مدیر حوزه ریاست و روابط عمومی سازمان حفظ نباتات کشور جهت بازدید و بررسی روند مبارزه با افات نباتی به استان هرمزگان سفر نمودند ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۴ - ۱۳:۱۳   + ۸ سایت دیگر  
اراک - ایرنا - نماینده ولی فقیه در استان مرکزی و امام جمعه اراک گفت: اصلاح الگوی کشت همراه با دانش کاربردی مهمترین عامل رشد بخش کشاورزی است.
ایانا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۴ - ۱۳:۰۰    
به منظور ارتقای سطح علمی و عملی؛ بهره برداران بخش کشاورزی شهرستان تاکستان با مدیریت کنترل علفهای هرز و بیماری های کلزا در مزارع کشاورزی آشنا شدند.
شبستان   ۱۴۰۰/۰۱/۲۴ - ۱۲:۴۴   + ۱ سایت دیگر  
مرادی با بیان اینکه سال زراعی پیش رو سالی همراه با تنش آبی است گفت: برای مقابله با تنش آبی به ویژه در بخش کشاورزی همکاری و مشارکت دستگاه های متولی در استان گیلان ضروری است.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۱/۲۴ - ۱۲:۳۷    
زنجان- افشاری، مدیرعامل شرکت آب منطقه ای زنجان با بیان اینکه مصرف آب استان در بخش کشاورزی بیش از 90 درصد است،گفت: میزان مصرف آب در بخش صنعتی زنجان از متوسط کشوری بالاتر است.
ایانا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۴ - ۱۱:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان از عقد تفاهم نامه فی مابین سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان آذربایجان شرقی با مدیریت امور اراضی سازمان جهادکشاورزی استان آذربایجان شرقی خبر داد .
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۱/۲۴ - ۱۱:۱۶   + ۳ سایت دیگر  
وزیر نیرو گفت: انتقال آب در استان های خشک باسختی فراوان حاصل می شود که این موضوع بر لزوم درست مصرف کردن از آب به ویژه در بخش کشاورزی این استان ها تاکید دارد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۴ - ۱۱:۰۸   + ۱ سایت دیگر  
سمنان- ایرنا- مدیر آب و خاک و امور فنی و مهندسی سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان گفت: دولت تدبیر و امید برای لایروبی و مرمت قنات ها در استان به منظور تامین منابع آبی بخش کشاورزی 241 میلیارد و 211 میلیون ریال از سال 1392 تاکنون هزینه کرد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۴ - ۰۹:۴۷   + ۶ سایت دیگر  
ایسنا/همدان رئیس اداره بحران سازمان جهادکشاورزی استان همدان اعلام کرد: در سال جاری در پی سرمازدگی به باغات و اراضی زراعی استان همدان، 204 میلیارد تومان خسارت به این دو بخش کشاورزی وارد شد.
ایران آنلاین   ۱۴۰۰/۰۱/۲۴ - ۰۱:۰۶    
سرما و یخ زدگی از مهم ترین مخاطرات بخش کشاورزی به شمار می رود که همه ساله خسارت قابل توجهی را به کشاورزان در اقصی نقاط کشور وارد می کند. به دنبال نوسانات دمایی در اواخر سال گذشته و اوایل نوروز بسیاری از محصولات کشاورزی از شمال تا جنوب کشور دچار سرمازدگی شدند و کشاورزان بی شماری یک شبه سرمایه شان را ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۱/۲۴ - ۰۰:۰۶   + ۶ سایت دیگر  
رئیس نظام صنفی کشاورزی و منابع طبیعی ایران در گفت وگو با برنامه حجره رادیو گفت وگو، درباره چالش های نظام قیمت گذاری محصولات کشاورزی در ایران، یکی از بزرگ ترین مشکلات عقب ماندگی کشاورزی را نداشتن صدایی رسا برای بیان مشکلات عنوان کرد و گفت ...
استانداری اردبیل   ۱۴۰۰/۰۱/۲۳ - ۲۳:۴۰   + ۷ سایت دیگر  
استاندار اردبیل از اجرا و تجهیز 5 هزار و 200 هکتار از دشت اردبیل، اراضی ممنوعه شهرستان های نیر، نمین و سرعین به سیستم نوین آبیاری در سال 99 خبر داد. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۱/۲۳ - ۲۲:۴۰    
تولید محصولات غذایی سالم در استان قزوین در گرو کاهش مصرف سموم کشاورزی است.
نصیر نیوز   ۱۴۰۰/۰۱/۲۳ - ۱۷:۰۶   + ۸ سایت دیگر  
کاظم عباسی روز دوشنبه در گفتگو با ایرنا اظهار کرد: هرگونه تغییر کاربری اراضی کشاورزی و ملی برای ساخت ساز بدون اخذ مجوز های قانونی ممنوع بوده و برای واحدهای صنعتی و تولیدی نیز تغییرکاربری با در نظر گرفتن درجه زمین و نوع خاک منطقه و سایر شرایط ضروری در اختیار بخش کشاورزی قرار می گیرد. وی [...]
مرآت   ۱۴۰۰/۰۱/۲۳ - ۱۶:۲۳   + ۲ سایت دیگر  
رییس اداره امور اراضی جهاد کشاورزی شاهرود گفت: 111 پروانه فعالیت در بخش کشاورزی و رشته های وابسته مانند تولیدات گلخانه ای، پرورش قارچ و دامداری سال 99 صادر شد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۳ - ۱۶:۱۰   + ۴ سایت دیگر  
قزوین - ایرنا - نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه قزوین گفت: استفاده از شیوه های نوین آبیاری و فرهنگ سازی در این عرصه ی مهم، نقش مهمی در افزایش تولید و کاهش مصرف دارد و باید با جدیت بیشتری ترویج شود.
ایرسا آنلاین   ۱۴۰۰/۰۱/۲۳ - ۱۵:۴۵   + ۳ سایت دیگر  
ایرسا_ رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه گفت: از برنامه سه ساله توسعه بخش کشاورزی استان جلو هستیم.
کرمان نو   ۱۴۰۰/۰۱/۲۳ - ۱۵:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
در دومین کلاب هاوس کرمان نو به توسعه استان کرمان از چه مسیری می گذرد پرداختیم. آیا معادن می توانند آینده بهتری برای کرمان بسازند؟ سهم بخش کشاورزی در مسیر توسعه چقدر است؟ کرمان در فناوری حرفی برای گفتن دارد؟
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۳ - ۱۴:۲۸   + ۲ سایت دیگر  
مدیر تعاون روستایی قزوین گفت: در سال گذشته برای رفع نیازهای بخش کشاورزی بیش از 45 هزار تن انواع کود تهیه و بین زارعان و باغداران توزیع شد که نسبت به سال ماقبل رشد 17 درصدی داشت.
اقتصاد ملت   ۱۴۰۰/۰۱/۲۳ - ۱۴:۱۸   + ۲۶ سایت دیگر  
مبلغ 30هزار میلیارد ریال از منابع داخلی بانک کشاورزی با نرخ سود ترجیهی15 درصد به تجهیز و نوسازی ناوگان ماشین آلات کشاورزی در سال 1400 اختصاص یافت. به گزارش اقتصادملت و به نقل از روابط عمومی و همکاری های بین الملل بانک کشاورزی، این میزان تسهیلات در سال تولید ...
سازمان نظام دامپزشکی   ۱۴۰۰/۰۱/۲۳ - ۱۳:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
نقد رئیس هیأت مدیره انجمن صنفی داروخانه های دامپزشکی استان همدان نسبت به ابلاغ دستورالعمل نیروی انسانی متخصص مراکز و شرکت های موضوع تبصره 2 ماده 2 قانون افزایش بهره وری بخش کشاورزی و منابع طبیعی
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۱/۲۳ - ۱۳:۳۰   + ۹ سایت دیگر  
کارشناس ارشد شرکت آب منطقه ای یزد در هشتاد و پنجمین نشست کانون تفکر آب دانشگاه یزد که با محوریت بررسی برنامه سازگاری با کم آبی استان برگزار شد، گفت: تداوم روند تخلیه آب از بخش کشاورزی در یزد منجر به نابودی کل آبخوان های استان در بازه زمانی 19 تا 40 سال آینده می شود.
به گزارش روابط عمومی شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان چهارمحال وبختیاری مدیر شرکت خدمات حمایتی کشاورزی از تامین وتوزیع 175 تن کود اوره از اول سال تا کنون در شهرستان کیار، استان چهارمحال وبختیاری خبرداد. ...
به گزارش روابط عمومی شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان چهارمحال وبختیاری مدیر شرکت خدمات حمایتی کشاورزی از تامین وتوزیع404 تن کود اوره از اول سال تا کنون در شهرستان شهرکرد ، استان چهارمحال وبختیاری خبرداد. ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۱/۲۳ - ۱۲:۲۷   + ۲ سایت دیگر  
ارومیه – معاون هماهنگی امور اقتصادی آذربایجان غربی خواستار ایجاد مدیریت نوین زنجیره تامین در بخش کشاورزی استان با هدف رشد اقتصادی و افزایش بهره وری در این بخش شد.
شرکت خدمات حمايتی کشاورزی   ۱۴۰۰/۰۱/۲۳ - ۱۲:۱۹    
به گزارش روابط عمومی شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان چهارمحال وبختیاری مدیر شرکت خدمات حمایتی کشاورزی از تامین وتوزیع 120 تن کود اوره از اول سال تا کنون در شهرستان فارسان، استان چهارمحال وبختیاری خبرداد. ...
شرکت خدمات حمايتی کشاورزی   ۱۴۰۰/۰۱/۲۳ - ۱۲:۱۹    
به گزارش روابط عمومی شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان چهارمحال وبختیاری مدیر شرکت خدمات حمایتی کشاورزی از تامین وتوزیع 250 تن کود اوره از اول سال تا کنون در شهرستان خانمیرزا، استان چهارمحال وبختیاری خبرداد. ...
اتحاد خبر   ۱۴۰۰/۰۱/۲۳ - ۱۱:۱۹   + ۹ سایت دیگر  
اتحادخبر: معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی سازمان جهاد کشاورزی فارس از مستقل شدن توزیع سوخت نفت گاز در بخش کشاورزی شهرستان های جدید این استان خبر داد و گفت: سوخت نفت گاز توسط کاربران همان شهرستان تایید و توزیع می شود.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۳ - ۱۰:۵۴   + ۶ سایت دیگر  
قزوین – ایرنا – افزایش قیمت تضمینی چغندرقند، همکاری کارخانه ها با چغندرکاران و حمایت های علمی و عملی دولت در کشت این محصول به عنوان نخستین تحقق شعار پشتیبانی ها در حوزه بخش کشاورزی استان قزوین به شمار می رود.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۱/۲۳ - ۱۰:۵۴   + ۱ سایت دیگر  
گروه استان ها - خبرگزاری تسنیم آذربایجان شرقی در هفتمین گزارش از سری گزارش های شناسایی مانع ها و نیازهای پشتیبانی بخش کشاورزی استان، ضرورت کشت گلخانه ای هیدروپونیک برای افزایش بهره وری آب، ارزآوری و تولید ثروت در بخش کشاورزی را مورد بررسی قرار داده.