یکشنبه ۱۰ مردادساعت ۰۵:۳۵Aug 2021 1
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «بخش کشاورزی»

ایرنا   ۶ ساعت پیش    
اردبیل - ایرنا- بارش شدید و رگباری باران و تگرگ در نهمین روز از مرداد ماه و در اوج گرما و خشکسالی در خلخال موجب جاری شدن سیل در معابر عمومی این شهر شده و خساراتی به تاسیسات زیربنایی شهری و بخش کشاورزی و باغی وارد کرد.
رئیس اتحادیه دام سبک کشور با اشاره به اینکه دولت سیزدهم قادر نخواهد بود طی مدتی کوتاه مشکلات بخش کشاورزی را حل کند، ضمن ارائه راهکارهایی گفت: برای حل این چالش ها به اجماع نیاز داریم.
ایرنا   ۹ ساعت پیش    
اردبیل _ ایرنا _ بارش شدید و رگباری باران و تگرگ در نهمین روز از مرداد ماه و در اوج گرما و خشکسالی در خلخال موجب جاری شدن سیل در معابر عمومی این شهر شده و خساراتی به تاسیسات زیربنایی شهری و بخش کشاورزی و باغی وارد کرد.
بلاغ مازندران   ۱۰ ساعت پیش    
رئیس اتحادیه دام سبک کشور با اشاره به اینکه دولت سیزدهم قادر نخواهد بود طی مدتی کوتاه مشکلات بخش کشاورزی را حل کند، ضمن ارائه راهکارهایی گفت: برای حل این چالش ها به اجماع نیاز داریم.
بازرگان گفت: وزیر جهاد کشاورزی دولت سیزدهم به طور جدی بر تامین حقابه بخش کشاورزی باید پافشاری کند چرا که وزارت نیرو بدنبال فروش آب است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۵/۰۹ - ۱۸:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
کمالی سروستانی گفت: یارانه به برخی محل های بخش کشاورزی که حداکثر بهره وری و کاهش هدر رفت را دارند، باید تزریق شود.
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۹ - ۱۷:۳۷   + ۱ سایت دیگر  
تعدادی از اتحادیه و تشکل های سراسری بخش کشاورزی امروز طی نشستی خواستار توجه ویژه دولت آینده به بخش کشاورزی شدند و اعلام کردند کشاورزی کشور دیگر ظرفیت آزمون و خطا ندارد.
دانا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۹ - ۱۴:۲۰    
مداح از خسارت 500 میلیاردی باد و طوفان به بخش کشاورزی کوهسرخ خبر داد و گفت: عمده خسارت ها مربوط به محصولات سیب درختی، گلابی، گردو و آلو است که در سرمازدگی اول سال کمتر دچار خسارت شده بودند.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۵/۰۹ - ۱۴:۰۴    
در سه ماهه نخست امسال در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته سهم بخش کشاورزی در اشتغال کشور 7 دهم درصد و سهم خدمات 9 دهم درصد کاهش ولی سهم بخش صنعت چهار دهم درصد افزایش یافته است.
در بهار امسال در مقایسه با فصل مشابه سال قبل، بیش از 499 هزار نفر به جمعیت فعال اضافه شده است.
سازمان نظام دامپزشکی   ۱۴۰۰/۰۵/۰۹ - ۱۳:۴۷    
دکتر بهمن جاوید لامعی معاون بهداشت، آموزش و توسعه سازمان نظام دامپزشکی می گوید: برداشت دوگانه ای وجود ندارد؛ قانون صریح و روشن است و صرفاً درصد پایبندی به قانون ممکن است تا حدی تفاوت داشته باشد ... ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۵/۰۹ - ۱۳:۴۳    
سرپرست جهادکشاورزی مینودشت گفت:سیل اخیر، 5 میلیارد و 967 میلیون تومان خسارت در بخش کشاورزی مینودشت برجای گذاشته است.
دانا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۹ - ۱۳:۱۴   + ۲ سایت دیگر  
عضو کمیسیون کشاورزی مجلس با اعلام اینکه هدررفت آب در حوزه کشاورزی و صنعت حدود 90 درصد است، گفت: نظارت بر منابع آبی هر روز بر مشکلات کشور می افزاید و برنامه ریزی و اجرای قانون در حوزه نظارت یکی از اولین قدم ها و نیازها برای ساماندهی به این مشکلات است.
شرکت خدمات حمايتی کشاورزی   ۱۴۰۰/۰۵/۰۹ - ۱۲:۵۹    
به گزارش روابط عمومی شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان البرز ، مدیر شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان البرز از توزیع 508 کود اوره در تیر ماه سال جاری در شهرستان نظرآباد خبر داد ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۵/۰۹ - ۱۲:۴۶   + ۲ سایت دیگر  
در حالی از هفته گذشته شاهد وزش طوفان در برخی نقاط خراسان جنوبی بودیم که طوفان و گرد و خاک خسارت زیادی بر محصولات سردرختی وارد کرد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۵/۰۹ - ۱۲:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
امیر اکرامی گفت: وزش باد های شدید در یک هفته 500 میلیارد ریال به بخش کشاورزی شهرستان کوهسرخ استان خراسان رضوی خسارت وارد کرد.
ایانا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۹ - ۱۲:۱۶   + ۲ سایت دیگر  
رییس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین در حاشیه برگزاری میز خدمت در شهرستان بویین زهرا گفت: کاستن از دغدغه ها و حل مشکلات کشاورزان و تولیدکنندگان بخش کشاورزی وظیفه ذاتی مجموعه جهاد کشاورزی بوده و همواره در دستور کار این سازمان قرار داشته است.
ایانا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۹ - ۱۲:۰۱    
رییس سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی با اشاره به این موضوع که وضعیت منابع آبی کشاورزی استان٬ بحرانی است٬ گفت: شور و سدیمی شدن اراضی کشاورزی استان به ویژه در دشت ها رو به افزایش است که تهدیدی برای این حوزه است.
ایانا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۹ - ۱۲:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
مدیر توسعه بازرگانی سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین گفت: از ابتدای سال جاری تا پایان تیر ماه، 28 میلیون و 442 هزار و 661 لیتر سوخت جهت مصرف در بخش کشاورزی این استان توزیع شده است.
به گزارش روابط عمومی شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان چهارمحال وبختیاری مدیر شرکت خدمات حمایتی کشاورزی ازتامین،حمل وتوزیع 198تن کودشیمیایی اوره درشهرستان خانمیرزا در تیرماه خبر داد. ...
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۹ - ۱۰:۴۹   + ۵ سایت دیگر  
مدیر توسعه بازرگانی سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین گفت: از ابتدای سال جاری تا پایان تیر ماه مقدار 28 میلیون و 442 هزار لیتر سوخت برای مصرف در بخش کشاورزی استان توزیع شده است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۵/۰۹ - ۱۰:۳۷   + ۶ سایت دیگر  
رئیس سازمان جهادکشاورزی لرستان گفت: خشکسالی خسارت بالایی به بخش کشاورزی وارد کرده، به گونه ای که بر اساس برآوردها شاهد کاهش 700 هزار تنی تولیدات محصولات کشاورزی به میزان 5 هزار و 500 میلیارد تومان هستیم.
شبستان   ۱۴۰۰/۰۵/۰۹ - ۱۰:۳۶   + ۳ سایت دیگر  
جمشیدی با بیان اینکه در بخش کشاورزی نزدیک به 206 درصد افزایش مصرف برق داشته ایم، گفت: 11 هزار مگاوات تولید برق آبی داریم که با کاهش بارندگی ها و کاهش آب پشت سدها نزدیک به 3500 هزارمگاوات الی 4 هزار مگاوات تولید برق را از دست دادیم
بلاغ مازندران   ۱۴۰۰/۰۵/۰۹ - ۱۰:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
با توجه خشکسالی اخیر، واردکنندگان از کمبود برنج در بازار داخل خبر می دهند اما مسئولان بخش کشاورزی معتقدند که کم بارشی در حدی نیست که تولید برنج را تحت تاثیر قرار دهد.
شرکت خدمات حمايتی کشاورزی   ۱۴۰۰/۰۵/۰۹ - ۱۰:۱۴    
به گزارش روابط عمومی شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان گیلان، مدیر شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان گیلان از تغییر روند مصرف بهینه کودهای کشاورزی و عدم توازن در استفاده از ترکیب کودهای کشاورزی در بخش های مختلف کشاورزی استان در سال زراعی جاری خبر داد. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۵/۰۹ - ۰۹:۵۶    
توصیه های اداره کل هواشناسی چهارمحال و بختیاری به بهره برداران بخش کشاورزی را ببینید.
خبر فوری   ۱۴۰۰/۰۵/۰۹ - ۰۹:۰۹   + ۷ سایت دیگر  
قانون تمرکز وظایف بخش کشاورزی در سال 91 تصویب شد و از سال 92 وارد فرآیند اجرایی شد. این قانون که اختیارات تجارت و تنظیم بازار محصولات کشاورزی را به وزارت جهاد کشاورزی منتقل کرد موجب تغییرات مثبتی در مدیریت تولید و بازار محصولات کشاورزی شد ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۵/۰۹ - ۰۹:۰۶   + ۱۱ سایت دیگر  
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان شیراز گفت: بر اساس آخرین آمار این شهرستان در ایجاد صنایع بخش کشاورزی پیشرو است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۵/۰۹ - ۰۰:۴۰   + ۲ سایت دیگر  
با توجه خشکسالی اخیر، واردکنندگان از کمبود برنج در بازار داخل خبر می دهند اما مسئولان بخش کشاورزی معتقدند که کم بارشی در حدی نیست که تولید برنج را تحت تاثیر قرار دهد.
تازه نیوز   ۱۴۰۰/۰۵/۰۸ - ۲۱:۳۷   + ۱۳ سایت دیگر  
آتش سوزی های گسترده در 21 استان ترکیه از جمله آنتالیا، آدانا، عثمانیه، مانیسا، مرسین و چندین استان دیگر، علاوه بر مقامات ترکیه و فعالان حوزه توریسم، فعالان بخش کشاورزی و محیط زیست را نیز نگران کرده است ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۵/۰۸ - ۱۹:۳۳   + ۱ سایت دیگر  
سال 90 در جلسه دفاع از پایان نامه کارشناسی ارشد ایده ارتباط بین صنعت و دانشگاه به ذهنش رسید و همانجا تصمیم گرفت با راه اندازی گلخانه ای مجهز و صنعتی یکی از چالش های بخش کشاورزی را رفع کند از صفر شروع کرد و حالا یک گلخانه 10 هزار متری مجهز و صنعتی دارد که با کار و فعالیت 15 نیروی ثابت و 50 نیروی ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۵/۰۸ - ۱۵:۱۱   + ۲ سایت دیگر  
رئیس مرکز خشکسالی گفت: مدل های اقلیمی نشان می دهد که بارش در نیمه نخست پاییز کمتر از نرمال خواهد بود.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۵/۰۸ - ۱۴:۲۴   + ۱ سایت دیگر  
بروز آتش سوزی های گسترده در 21 استان ترکیه از جمله آنتالیا، آدانا، عثمانیه، مانیسا، مرسین و چندین استان دیگر، علاوه بر مقامات ترکیه و فعالان حوزه های توریسم، فعالان بخش کشاورزی و محیط زیست را نیز نگران کرده است.
تازه ترین ها   ۱۴۰۰/۰۵/۰۸ - ۱۲:۵۲   + ۱ سایت دیگر  
صدیف بدری در گفت وگو با تازه ترین ها به نقل از مهر ، به مشکل آب شرب در برخی از مناطق استان اشاره و اظهار کرد: بخش کشاورزی استان اردبیل یکی از پر مصرف ترین حوزه ها در بحث آب است که باید با مدیریت این مصرف مشکل آب شرب در برخی از مناطق استان را قبل از تشدید و وقوع بحران برطرف کنیم چرا که هم اکنون این ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۸ - ۰۸:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
شهرکرد -ایرنا- معاون خدمات بیمه ای بانک کشاورزی چهارمحال و بختیاری از کسب رتبه چهارم استان در تحقق برنامه بیمه بخش کشاورزی در سال زراعی جاری در سطح کشور خبر داد.
شعار سال   ۱۴۰۰/۰۵/۰۷ - ۲۱:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
بخش کشاورزی به دلیل تامین امنیت غذایی کشور و تامین معیشت بخشی از جمعیت کشور به طور مستقیم و غیرمستقیم ازاهمیت ویژه ای برخوردار است، اما در حال حاضر با انباشت مشکلات و چالش های اساسی روبرو شده است.
خبر آنلاین   ۱۴۰۰/۰۵/۰۷ - ۱۲:۵۸   + ۱ سایت دیگر  
سید حمید حسینی، کارشناس اقتصادی، در کلاب هاوس خبرآنلاین که با موضوع " ایده های اقتصادی دولت رییسی وامدار کدام تفکر اقتصادی است " برگزار شد؛ گفت: به غیر از آقای هاشمی که دیدگاه مشخصی در بخش سیاست و اقتصاد داشت و تلاش کرد که در بحث تعدیل و آزادسازی اقتصادی اقداماتی صورت دهد سایر روسای جمهور فاقد ...
موج   ۱۴۰۰/۰۵/۰۷ - ۱۰:۵۲   + ۱۱ سایت دیگر  
نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی گفت: سیاست های دولت در بخش کشاورزی و اقتصادی نیازمند بازنگری و تغییر عمده است چرا که بی توجهی به ایجاد ارزش افزوده در زنجیره غذایی و سایر تولیدات داخلی، خسارت بار است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۵/۰۶ - ۱۸:۲۵   + ۴ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس گفت: با تصویب طرح تأمین امنیت غذایی کشور سرمایه گذاری در بخش کشاورزی قانونمند می شود.
جهاد دانشگاهی کشور   ۱۴۰۰/۰۵/۰۶ - ۱۸:۱۰   + ۲ سایت دیگر  
مدیر طرح فناورانه تکمیل و بومی سازی چرخه فناوری تولید فرمون حشره کرم خراط اظهار کرد: با توجه به کاربرد عمومی دستاورد این فناوری نیاز است بخش خصوصی برای تجاری سازی نتایج و تولید انبوه ورود کند تا سریع تر بخش کشاورزی کشور از نتایج آن بهره مند شود.
روزنامه کسب و کار   ۱۴۰۰/۰۵/۰۶ - ۱۸:۰۵   + ۲ سایت دیگر  
بررسی واکنش های بخش خدمات به مجموعه تکانه های ارزی و تحریم ها در دهه 1390 از ابعاد رشد ارزش افزوده و اشتغال نشان می دهد این بخش به همراه بخش کشاورزی نسبت به سایر بخش های اقتصاد ایران تاب آوری بیشتر داشته اند ...
دنیای بانک   ۱۴۰۰/۰۵/۰۶ - ۱۵:۲۳   + ۱۸ سایت دیگر  
به گزارش روابط عمومی و همکاری های بین الملل بانک کشاورزی، خدارحمی در این جلسه با اشاره به نقش موثر بانک کشاورزی در ایجاد جریان مطمئن اعتباری در بخش کشاورزی اظهار داشت: بانک کشاورزی تمام قد از تولید در بخش کشاورزی حمایت می کند. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۵/۰۶ - ۱۵:۲۰    
باد و طوفان شدید هفته جاری، به باغات، گلخانه ها و تأسیسات کشاورزی شهرستان مه ولات خسارت وارد کرد.
راهبرد معاصر   ۱۴۰۰/۰۵/۰۶ - ۱۲:۴۷   + ۱ سایت دیگر  
علی اکبر لبافی، معاون اسبق وزارت تعاون در خصوص سیاست های اقتصادی بانک ها در قبال تولید گفت: وقتی نظام بانکی کشور رویکرد حمایتی خود را به سمت بخش خدمات می برد، قطعا این بخش نمی تواند در توسعه تولید و بخش کشاورزی کشور چندان کارساز باشد ...
ایانا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۶ - ۱۲:۳۱   + ۳ سایت دیگر  
رییس سازمان جهادکشاورزی چهارمحال و بختیاری در نشست با اصحاب رسانه استان گفت: خشکسالی و کاهش بارندگی سال اخیر بیش از سه هزار و 100 میلیارد تومان خسارت به بخش کشاورزی استان وارد شد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۶ - ۱۱:۵۵   + ۴ سایت دیگر  
شیراز-ایرنا- فرماندار فیروزآباد استان فارس اعلام کرد: باران های سیل آسای تابستانی و باد شدید به هشت هزار و 800 تُن محصولات باغی، 550 کلونی زنبور و 20 کیلومتر راه بین مزارع این شهرستان زیان وارد کرد.
شبکه ایران کالا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۶ - ۱۰:۴۶    
شیخی مدرس دانشگاه آزاد، اعظمی عضو کمیسیون کشاورزی مجلس، انصاری بازرگان مشاور رئیس نظام صنفی کشاورزی در برنامه چشم انداز به بررسی نقش و جایگاه وزارت جهاد کشاورزی در اقتصاد پرداختند.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۶ - ۰۸:۵۷   + ۶ سایت دیگر  
ایسنا/آذربایجان شرقی رئیس سازمان جهادکشاورزی آذربایجان شرقی گفت: بخش کشاورزی در حادترین شرایط کرونایی نیز به تولید می پردازد به گونه ای که حدود 20 هزار هکتار از اراضی کشاورزی و مراتع مناطق مرزی به سیستم های نوین آبیاری مجهز شد.
معاون آب و خاک وزارت جهاد کشاورزی گفت: طبق تحقیقات انجام شده حجم آب مصرفی کل بخش کشاورزی کمتر از 70 میلیارد مترمکعب است.
بسیج   ۱۴۰۰/۰۵/۰۵ - ۲۲:۵۶   + ۲ سایت دیگر  
همدان-معاون برنامه ریزی شرکت آب و فاضلاب استان همدان گفت: حدود 4 هزار چاه غیر مجاز وجود دارد که 92 درصد از منابع زیرزمینی برای کشاورزی مصرف می شود.