سه شنبه ۲۷ مهرساعت ۱۲:۱۲Oct 2021 19
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «بخش کشاورزی»

ایسنا   ۵ دقیقه پیش   + ۸ سایت دیگر  
ایسنا/کرمان رییس جهادکشاورزی شهرستان زرند گفت: بر اثر زلزله 24 مهرماه جاری در شهرستان، به حوزه های مختلف بخش کشاورزی 420 میلیارد ریال خسارت وارد شد.
سیرجان نیوز   ۲۹ دقیقه پیش    
تراریخته به زبان ساده؛ اصلاح ژن است. در این فرایند یک یا چند ژن محدود از یک گیاه به محصول و گیاه دیگر اضافه می شود و صرفاً مختص به بخش کشاورزی نیست و ممکن است در علم پزشکی نیز از آن استفاده شود که به این فرآیند نو ترکیب می گویند. سونا بازمانده با [...]
رکنا   ۱ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
رکنا ،ریاست سازمان جهاد کشاورزی استان چهارمحال و بختیاری گفت : تهیه سامانه اطلاعات جغرافیایی جهاد کشاورزی توسعه بخش کشاورزی و مدیریت اصولی این بخش را به همراه دارد
پیام فوری   ۱ ساعت پیش   + ۳ سایت دیگر  
قابل توجه عملکرد مدیران بانک کشاورزی در سال جهش تولید در سال های اخیر متاسفانه شاهد این موضوع بوده ایم که خیلی از سرمایه ها به سمت دلالی رفته است و به دلیل نبود مشوق های لازم کمتر کسی به سمت تولید در بخش کشاورزی میرود با این حال کارآفرینانی که به دنبال سرمایه گذاری در سخت ترین بخش آن هم کشاورزی ...
تحلیل بازار   ۲ ساعت پیش    
همانطور که فناوری بلاک چین علاوه بر تمرکززدایی به ایجاد شفافیت و امنیت داده کمک می کند؛ از این رو می تواند در بخش کشاورزی برای ردیابی محصولات و اطمینان مصرف کنندگان از روند تولید محصولات به کار رود.
ایسنا   ۳ ساعت پیش   + ۸ سایت دیگر  
ایسنا/سیستان و بلوچستان خاش یکی از شهرستان های مرکزی سیستان و بلوچستان با شرایط اقلیمی مناسب همزمان قابلیت پرورش انواع میوه های سردسیری، معتدله و نیمه گرمسیری را داراست.
عضو کمیسیون کشاورزی در مجلس گفت: سالیانه بیش از 130 میلیون تن محصولات کشاورزی تولید می کنیم که از این میزان نزدیک به 15 تا 20٪ بخاطر عدم مدیریت مناسب هدر می رود که بسیار رقم بالایی است.
یزد فردا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۶ - ۲۳:۰۰    
فرماندار بهاباد در دیدار مدیر سازمان تعاون روستایی استان یزد در راستای حمایت و عرضه به موقع محصولات تولیدی بخش کشاورزی شهرستان و جلب رضایت مندی مردم در تنظیم بازار میوه بهاباد، بر راه اندازی بازارچه میوه و تره بار تأکید نمود.
سیرجان نیوز   ۱۴۰۰/۰۷/۲۶ - ۲۲:۴۲   + ۸ سایت دیگر  
کاهش 80 درصدی بارندگی طی سال آبی گذشته و پیش بینی های هواشناسی در خصوص ادامه روند کاهشی بارندگی در استان کرمان، کشاورزی استان را به عنوان پر درآمدترین بخش اقتصادی تحت تأثیر قرار داده است. هر چند مسئولان هنوز اعداد دقیق خسارت خشکسالی را به بخش کشاورزی اعلام نکرده اند اما میزان تولید پسته 40 تا [...]
ایانا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۶ - ۲۲:۰۰   + ۲ سایت دیگر  
فرمانده مرکز مقاومت بسیج وزارت جهاد کشاورزی گفت : مقوله تحقق امنیت غذایی کشور و رونق تولید در بخش کشاورزی مستلزم روحیه جهادی و نگاه تخصصی است.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۷/۲۶ - ۲۰:۰۰   + ۲ سایت دیگر  
تبریز- معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری آذربایجان شرقی گفت: در کنار بخش خصوصی باید از ظرفیت علمی دانشگاه ها، شرکت های دانش بنیان و مراکز تحقیقاتی و آموزشی در بخش کشاورزی استفاده کرد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۷/۲۶ - ۱۹:۴۴   + ۳ سایت دیگر  
تبریز- رئیس سازمان جهادکشاورزی آذربایجان شرقی بر ضرورت اصلاح ساختار نامناسب حاکم بر بخش کشاورزی و بروکراسی اداری حاکم بر آن تاکید کرد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۷/۲۶ - ۱۸:۳۲   + ۶ سایت دیگر  
رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی، گفت: گذشته از شرایط جوی که به شدت تاثیرگذار بوده و اصلی ترین چالش بخش کشاورزی است، این بخش از 2 چالش عمده ناکارآمدی بازرگانی محصولات کشاورزی و عدم وجود نظام بهره برداری مشخص در زمینه فعالیت های کشاورزی رنج می برد.
اقتصادگردان   ۱۴۰۰/۰۷/۲۶ - ۱۷:۳۳   + ۴ سایت دیگر  
بانک کشاورزی در راستای حمایت از بخش کشاورزی ، حفظ منابع آبی کشور و افزایش تولید با پرداخت 110 میلیارد ریال تسهیلات ،از احداث و راه اندازی گلخانه هیدروپونیک سبزی و صیفی در شهرستان رفسنجان حمایت کرد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۷/۲۶ - ۱۴:۳۷   + ۴ سایت دیگر  
گروه استان ها- استاندار خراسان شمالی گفت: توسعه همه جانبه مستلزم توجه به روستاها و بخش کشاورزی است و غفلت از این موضوع موجب جاماندن نیمی از جمعیت استان از قطار توسعه است.
ایانا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۶ - ۱۴:۰۰    
مجری طرح توسعه گلخانه ای سازمان گفت: یکی از خواسته های اصلی جهاد کشاورزی استان در سفر رییس جمهوری به خراسان جنوبی، تامین تسهیلات بخش کشاورزی بود.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۶ - ۱۳:۳۰    
ایسنا/چهارمحال و بختیاری یک عضو هیات علمی دانشگاه شهرکرد با بیان اینکه کشت مکانیزه می تواند به صورت قابل توجهی در میزان مصرف آب در بخش کشاورزی صرفه جویی به عمل آورد، گفت: استفاده از شخم عمیق به عنوان یکی از فاکتورهای کشت مکانیزه در فصل پاییز می تواند جذب و ذخیره آب را افزایش دهد.
شرکت خدمات حمايتی کشاورزی   ۱۴۰۰/۰۷/۲۶ - ۱۲:۰۱    
به گزارش روابط عمومی شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان فارس، حمید ابراهیمی زاده مدیر شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان فارس اعلام نمود: با توجه به اینکه تدارک و تأمین نهاده های کشاورزی و بخصوص کودهای شیمیائی پر مصرف یکی از فعالیت های مهم شرکت خدمات حمایتی کشاورزی می باشد ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۶ - ۱۱:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
شهرکرد -ایرنا- رییس سازمان جهادکشاورزی چهارمحال و بختیاری با اشاره به اینکه 2 هزار طرح نیمه تمام در حوزه کشاورزی در استان فعال است، گفت: توسعه طرح های کشاورزی و اجرای این طرح های نیمه تمام نیازمند تامین اعتبار لازم و به موقع است.
ایانا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۶ - ۱۱:۱۰    
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان ساری از توزیع پنج میلیون و 450 هزار لیتر سوخت سهمیه ای حمایتی بین کشاورزان و بهره برداران بخش کشاورزی این شهرستان خبر داد.
ایانا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۶ - ۱۱:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
مدیر جهاد کشاورزی بابل از صدور 34 فقره مجوز صنایع تبدیلی و تکمیلی بخش کشاورزی در این شهرستان خبر داد.
به گزارش روابط عمومی شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان فارس، حمید ابراهیمی زاده مدیر شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان فارس از بارگیری و حمل مقدار 58 تن کود اوره کشاورزی در تاریخ 1400/7/23 از مبدأ پتروشیمی شیراز به منظور تأمین کود ازته مورد نیاز بخش کشاورزی به مقاصد تعیین شده در استان تهران خبر داد ...
به گزارش روابط عمومی شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان فارس، حمید ابراهیمی زاده مدیر شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان فارس اعلام نمود: با توجه به اینکه تدارک و تأمین نهاده های کشاورزی و بخصوص کودهای شیمیائی پر مصرف یکی از فعالیت های مهم شرکت خدمات حمایتی کشاورزی می باشد ...
به گزارش روابط عمومی شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان فارس، حمید ابراهیمی زاده مدیر شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان فارس از بارگیری و حمل مقدار 50 تن کود اوره کشاورزی در تاریخ 1400/7 ...
ایانا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۶ - ۰۹:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
پنجمین همایش نقش آفرینی زنان روستایی و عشایری در توسعه بخش کشاورزی به مناسبت گرامیداشت روز جهانی زنان روستایی وعشایری همزمان با همایش ملی در سازمان جهادکشاورزی استان آذربایجان شرقی برگزار شد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۷/۲۶ - ۰۹:۴۳    
گروه استان ها- در شرایطی که نظر کارشناسی سازمان هواشناسی از تداوم بحران خشک سالی تا پایان پاییز حکایت دارد، شرکت آب منطقه ای استان قزوین به عنوان متولی اصلی مدیریت منابع آب خواستار کاهش 70 درصدی سطح زیرکشت پاییزه شده است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۶ - ۰۸:۱۶    
سبزوار- ایرنا- رییس دادگستری سبزوار گفت: مدیرعامل یک شرکت تعاونی این شهرستان به اتهام اخلال در نظام اقتصادی و تولید از طریق سوءاستفاده عمده از فروش غیرمجاز نهاده های دولتی بخش کشاورزی در بازار آزاد دستگیر شد.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۷/۲۶ - ۰۶:۴۵    
همدان - اصلاح الگوی کشت در بخش کشاورزی راهکاری موثر در کاهش مصرف آب و افزایش تولید محصولات کشاورزی با افزایش بهره وری در مصرف این نعمت خدادادی است ضمن اینکه این روند نجات بخش آب نیز خواهد بود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۷/۲۵ - ۲۱:۴۱   + ۳ سایت دیگر  
رئیس سازمان جهاد کشاورزی شهرستان زرند گفت: طی بررسی ها تاکنون زلزله دیروز 420 میلیار ریال به بخش کشاورزی خسارت وارد کرده است.
خبرگزاری علمی و فناوری   ۱۴۰۰/۰۷/۲۵ - ۲۱:۱۶    
دکترحبیب اله سمیع زاده لاهیجی رئیس دانشکده علوم کشاورزی دانشگاه گیلان در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار علم و فناوری گیلان در خصوص بخش کشاورزی مباحثی را مطرح کرده است . ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۷/۲۵ - ۲۰:۲۰   + ۲۲ سایت دیگر  
معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی از خسارت 57 هزار و 486 میلیارد ریالی حوادث در سال زراعی 1399 – 1400 به بخش کشاورزی آذربایجان شرقی خبر داد.
افکار نیوز   ۱۴۰۰/۰۷/۲۵ - ۱۵:۱۷    
رئیس انجمن کشاورزان لبنان اعلام کرد گازوئیل ایران بخش کشاورزی این کشور را از فروپاشی حتمی نجات داد.
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۵ - ۱۵:۱۳   + ۴ سایت دیگر  
عضو کمیسیون اقتصادی با اشاره به اینکه حمایت از طرح انتقال آب به فارس از مطالبات اصلی مسئولان استان به شمار می رود که باید در دولت سیزدهم عملیاتی شود گفت: هرچند که استان فارس از گذشته تاکنون به عنوان یک استان در بخش کشاورزی می شناسند اما این استان نتوانسته بهره چندانی از کشاورزی ببرد.
دانا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۵ - ۱۳:۴۸   + ۳ سایت دیگر  
عطاالله ابراهیمی گفت: خسارت خشکسالی به بخش کشاورزی استان 3 هزار و 100 میلیارد تومان برآورد شد که علی رغم پرداخت این خسارت در قالب بیمه به کشاورزان اما رقم بسیار ناچیزی بود که نتوانست خسارت آن ها جبران کند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۷/۲۵ - ۱۳:۱۱    
مدیرکل جهادکشاورزی چهارمحال و بختیاری گفت: تعداد 2 هزار پروژه نیمه تمام در سطح استان وجود دارد که اتمام آن به مبلغی حدود 4 تا 6 هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد.
میزان   ۱۴۰۰/۰۷/۲۵ - ۱۲:۰۵    
پیمان عالمی در گفت وگو با میزان، درباره تخصیص کارت سوخت به ماشین آلات کشاورزان، گفت: برای اینکه به اهداف اصلی کشور در زنجیره تولید بخش کشاورزی اعم از افزایش بهره وری، کیفیت و کمیت محصول دست پیدا کنیم نیاز است به مکانیزاسیون ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۵ - ۱۱:۴۱   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/زنجان رئیس جهادکشاورزی شهرستان ماهنشان از اجرای طرح جهش تولید در دیمزارهای این شهرستان به منظور کاهش مصرف آب در بخش کشاورزی خبر داد.
روزنامه خبر شمال   ۱۴۰۰/۰۷/۲۵ - ۱۱:۰۲   + ۴ سایت دیگر  
رییس سازمان جهاد کشاورزی مازندران از اجرای طرح جهش تولید در 30 هزار دیم زار این استان خبر داد. عزیزالله شهدی فر در این زمینه، اظهار کرد: در بخش کشاورزی با توجه به شرایط موجود باید به اولویت ها پرداخته شود و جهش تولید در دیمزارها یکی از این اولویت هاست که از ظرفیت مغفول استان استفاده بهینه خواهد ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۵ - ۱۰:۵۶   + ۳ سایت دیگر  
اهواز- ایرنا - مدیرشعب بانک کشاورزی خوزستان گفت: 16هزار میلیارد ریال تسهیلات بانکی در نیمه نخست سال جاری به 13هزار بهره بردار زیرمجموعه بخش کشاورزی و خدمات در خوزستان پرداخت شد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۷/۲۵ - ۱۰:۰۷   + ۳ سایت دیگر  
گروه استان ها وزیر جهادکشاورزی با بیان اینکه "حمایت از صندوق های بیمه کشاورزی در کشور افزایش می یابد"، مدیریت ریسک را مهمترین اولویت در سال 1401 جهادکشاورزی عنوان کرد.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۵ - ۰۹:۵۸   + ۴ سایت دیگر  
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: هنرستان کشاورزی آیت الله ملک حسینی یاسوج جهت تربیت نیروی انسانی بخش کشاورزی تقویت می شود.
پانا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ - ۲۰:۵۴   + ۶ سایت دیگر  
تهران (پانا) - رئیس مرکز توسعه مکانیزاسیون کشاورزی بر احداث زیرساخت های توزیع سوخت ماشین آلات کشاورزی در روستاها تاکید کرد. به گزارش وزارت جهاد کشاورزی، کامبیز عباسی سوخت مورد نیاز بخش کشاورزی را سالانه حدود 3.8 میلیارد لیتر عنوان کرد و افزود: از این میزان نزدیک به 2 ...
شعار سال   ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ - ۱۹:۳۰   + ۱۲ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه مجلس از بررسی وضعیت اعتبارات بودجه ای بخش کشاورزی با حضور وزیر جهاد کشاورزی و بودجه نیروی انتظامی با حضور معاون طرح توسعه این نیرو در جلسه امروز کمیسیون خبر داد.
اتاق نیوز   ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ - ۱۹:۱۸   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش اتاق خبر، به نقل از اتاق ایران، 1- بعد از دو سال با بارندگی های فراتر از نرمال، سال زراعی 1400-1399 با کاهش بارش مواجه شد و اکنون که در روزهای انتهایی فصل بارش در این سال زراعی هستیم، مسئولان و متولیان حوزه تامین منابع آب شرب و کشاورزی خبر از روزها و ماههای سخت پیش رو می دهند ...
پایگاه خبری قلم   ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ - ۱۶:۱۳   + ۱ سایت دیگر  
اصفهان_ رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان اصفهان گفت: این امر موجب تسهیل ارائه خدمات به متقاضیان سرمایه گذاری در بخش کشاورزی از طریق کاهش زمان بری صدور مجوزهای بخش کشاورزی از 120 روز در سه ماهه پایانی سال 1397 به 20 روز در سه ماهه دوم سال 1400 شده است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ - ۱۵:۵۷   + ۵ سایت دیگر  
خرم آباد - ایرنا - رییس سازمان جهادکشاورزی استان لرستان گفت: 26 طرح با اعتباری معادل چهارهزار میلیارد تومان و اشتغالزایی برای هفت هزارنفر در ستاد توسعه سرمایه گذاری بخش کشاورزی استان تصویب شد.
اقتصاد آنلاین / ایرنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ - ۱۶:۰۵   + ۱۴ سایت دیگر  
رییس مرکز توسعه مکانیزاسیون کشاورزی بر احداث زیرساخت های توزیع سوخت ماشین آلات کشاورزی در روستاها تاکید کرد.
دانا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ - ۱۳:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
در شرایط فعلی که وضعیت اقتصادی روز به روز وخیم تر و سفره های مردم کوچک تر میشود، خشکسالی های پیا پی موجب خسارت فراوان به بخش کشاورزی کشور شده است، به نظر می رسد دولت و مجلس باید با جدیت بیشتری به فکر اصلاح قوانینی باشند که نه تنها کمکی به مردم نمی کند بلکه سنگ بزرگی سد راه معیشت و اقتصاد کشور است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ - ۱۳:۰۱   + ۵ سایت دیگر  
زلزله اندیکا در بخش کشاورزی به تأسیسات، اراضی کشاورزی و واحد های مختلف آن حدود 20 میلیارد تومان خسارت وارد شده است.