چهارشنبه ۰۲ تیرساعت ۰۶:۵۱Jun 2021 23
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «رونق بورس»

صدای بورس   ۱۴۰۰/۰۳/۲۵ - ۱۱:۲۴    
یک کارشناس بازار سرمایه گفت: یکی از مولفه های اصلی برای گره گشایی از بازار سرمایه ایجاد شفافیت است که وقوع این اتفاق می تواند به رونق بورس کمک کند.
صدای بورس   ۱۴۰۰/۰۳/۲۳ - ۱۴:۵۹   + ۱ سایت دیگر  
اجرای طرح مالیات بر عایدی سرمایه و کاهش نرخ سود بین بانکی تا زیر 10 درصد می تواند موجب رونق بازار سرمایه شود.
پرسش   ۱۴۰۰/۰۳/۱۹ - ۱۱:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
اقدامات اساسی در بازار سرمایه اجرا خواهم کرد، چون معتقدم بازار سرمایه بخش مهمی از تامین مالی اقتصاد کشور را می تواند به عهده بگیرد بورس آینه بخش حقیقی اقتصادی کشور است،
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۳/۱۹ - ۰۱:۰۶    
دنیای اقتصاد: بانک صادرات ایران نه تنها هیچ پولی از بورس خارج نکرده، بلکه 180هزار میلیارد ریال برای رونق بورس پرداخته است. معاون بانک صادرات ایران در پاسخ به اظهارات سید امیرحسین قاضی زاده هاشمی، نامزد انتخابات ریاست جمهوری دوره سیزدهم ...
روزنامه گسترش صمت   ۱۴۰۰/۰۳/۱۸ - ۱۰:۴۵   + ۴۱ سایت دیگر  
یک کارشناس بازار سرمایه به عوامل تاثیرگذار در بهبود روند معاملات بورس اشاره کرد و گفت: به نظر می رسد مقدار ریسکی که اکنون در رابطه با انتخابات در بازار سرمایه وجود دارد، پس از برگزاری انتخابات و مشخص شدن شخص رییس جمهوری از بین برود و شاهد رونق در معاملات بازار سهام باشیم. ...
معاون بانک صادرات ایران در پاسخ به اظهارات قاضی زاده هاشمی عنوان کرد: بانک صادرات ایران نه تنها هیچ پولی از بورس خارج نکرده، بلکه 180 هزار میلیارد ریال برای رونق بورس پرداخته است.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۰/۰۳/۱۷ - ۱۳:۰۵   + ۵ سایت دیگر  
در دور پیش روی انتخابات ریاست جمهوری، بورس محور رقابت های نامزدها شده است. برخی تلاش دارند دیدگاه خود را تبیین کنند اما برخی برای جبران خسارت نیز چراغ سبز نشان می دهند.
تازه ترین ها   ۱۴۰۰/۰۳/۱۶ - ۱۳:۴۲   + ۲۲ سایت دیگر  
به گزارش مهر ، علیرضا زاکانی، نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه چه برنامه ای برای ساماندهی بازار سرمایه و رونق بورس دارید؟ گفت ...
نبض بورس   ۱۴۰۰/۰۳/۱۵ - ۱۵:۳۳   + ۱۵ سایت دیگر  
چند ماهی به انتخابات ریاست جمهوری باقی بود که برخی کارشناسان از نقش مهم سهامداران در تعیین نتیجه انتخابات ریاست جمهوری سخن گفتند.
کیهان   ۱۴۰۰/۰۳/۱۱ - ۲۳:۲۷   + ۷ سایت دیگر  
این روزها خوشبختانه تنور رقابت نامزدهای سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با وجود شرایط کرونایی و نیز فضاسازی های غیرمنصفانه علیه شورای محترم نگهبان به تدریج در حال گرم شدن است؛ یک کاندیدا وعده کاهش تورم را می دهد دیگری از رونق بورس می گوید آن یکی قول می دهد پول ملی را تقویت کند و.... ...
صدای بورس   ۱۴۰۰/۰۳/۰۹ - ۱۰:۳۲    
اجرای قوانین مترقی مالیاتی یکی از راهکارهای مهم برای رونق بازار سرمایه است و دولت باید با اجرای قانون اخذ مالیات بر عایدی سرمایه به نوعی مردم را برای سرمایه گذاری در بورس ترغیب کند.
نبض بورس   ۱۴۰۰/۰۳/۰۹ - ۱۰:۲۲   + ۱۲ سایت دیگر  
تاکنون سه عرضه اولیه در سال جاری انجام شده است و حالا با رونق بورس دوباره سهامداران منتظر عرضه اولیه دیگری می باشند. شنیده ها حکایت از آن دارد که گویا چهارشنبه 12 خرداد 1400 عرضه اولیه دیگری در راه است.
مشرق نیوز   ۱۴۰۰/۰۳/۰۹ - ۰۷:۵۱   + ۱۵ سایت دیگر  
معاملات نخستین روز هفته با رشد قابل توجه متغیرهای تحلیلی بازار سهام به اتمام رسید. در این روز خالص خرید حقیقی با رسیدن به سطح 486میلیارد تومان افزایشی قابل توجه نسبت به میانگین سال1400 را ثبت کرد.
ایستا نیوز   ۱۴۰۰/۰۲/۳۱ - ۱۳:۳۶   + ۷۸ سایت دیگر  
ایستانیوز:رییس کل بانک مرکزی پیش بینی پذیری اقتصاد را پیش نیاز ثبات بازارها خواند و گفت: ثبات بازارها در راستای یکدیگر از اهمیت بالایی برخوردار است و در این زمینه بانک مرکزی از رونق بازار سرمایه حمایت می کند.
کاماپرس   ۱۴۰۰/۰۲/۲۵ - ۱۰:۲۴   + ۱ سایت دیگر  
هفته گذشته بعد از مدتها شاهد یک عرضه اولیه در بورس بودیم اما این عرضه نتوانست هیجان و تحرک چندانی در بازار ایجاد کند. برخی فعالان بازار معتقدند عرضه اولیه ها باید با سود تضمین شده بالا به بازار ورود کنند و در غیر این صورت رغبتی به خرید آنها وجود ندارد. ...
با توجه به شرایط بازار سرمایه، سازمان بورس و اوراق بهادار و وزارت اقتصاد بسته حمایتی تحت عنوان 3+7 تهیه کردند که مورد تصویب سران شورا هم قرار گرفت و اکنون در انتظار تایید نهایی آن هستیم.
راهبرد معاصر   ۱۴۰۰/۰۲/۱۶ - ۱۹:۳۶    
احمد اشتیاقی، کارشناس بازار سرمایه و بورس در گفتگویی با اشاره به مصوبه سران قوا در خصوص حمایت مالی از بازار سرمایه گفت: مصوبه سران قوا در صورتی که بانک مرکزی نیز در این موضوع همکاری کند، گشایش خوبی برای بورس و بازار سرمایه است چرا که این بازار در حال حاضر از نبود نقدینگی به شدت رنج می برد.
هم اندیشی   ۱۴۰۰/۰۲/۱۶ - ۱۵:۳۹    
در شرایطی که طی سه سال اخیر متوسط رشد اقتصادی منفی بوده، سیاست های حمایتی جدید دولت، مجلس و بانک مرکزی بیان گر اولویت رونق بورس بر رونق تولید نزد سیاستگذار است. درحالیکه می توان با حمایت بخش حقیقی اقتصاد، همزمان با خروج اقتصاد از رکود، رونق را به بازار سهام نیز برگرداند ...
راهبرد معاصر   ۱۴۰۰/۰۲/۱۴ - ۰۰:۱۲    
مصوبات جدید برای رونق بورس از سوی ستاد اقتصادی سران قوا به تصویب رسیده است و محمدعلی دهقان دهنوی، رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار از تصویب 7 پیشنهاد سازمان بورس در این ستاد خبر داد.
در جلسه امروز ستاد عالی هماهنگی اقتصادی سران قوا، همه 7 پیشنهاد سازمان بورس و اوراق بهادار جهت حمایت از بازار سرمایه با اصلاحات جزیی به تصویب رسید و این مصوبات بعد از تاییدرهبر انقلاب برای اجرا ابلاغ خواهند شد ...
اقتصاد آنلاین / جماران   ۱۴۰۰/۰۲/۱۳ - ۱۹:۵۰   + ۱۲۰ سایت دیگر  
پنجاه و نهمین جلسه شورای عالی هماهنگی اقتصادی بعد از ظهر دوشنبه به ریاست رییس جمهور و با حضور سران قوای مقننه و قضائیه و دیگر اعضای این شورا برگزار شد و در این جلسه وضعیت بازار سرمایه و راهکارهای بهبود این بازار مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۲/۱۱ - ۱۱:۵۸   + ۱۸ سایت دیگر  
یک تحلیلگر بازار سرمایه با بیان اینکه تورم باعث رونق بورس می شود،گفت: اگر تورم در اقتصاد شکل بگیرد،با تاخیر زمانی باعث افزایش قیمت سهام و افزایش معاملات در بورس یا همان بازار ثانویه می شود.
مشرق نیوز   ۱۴۰۰/۰۲/۰۸ - ۱۱:۴۴   + ۷ سایت دیگر  
رییس مجلس در جلسه بررسی راهکارهای بهبود وضعیت بازار سرمایه بر ضرورت اقدام فوری برای بیمه سهام سهامداران خرد، الزام پرداخت یک درصد منابع صندوق توسعه ملی و واقعی کردن نرخ تسعیر ارز بانک ها، تاکید کرد.
ایمنا   ۱۴۰۰/۰۲/۰۸ - ۱۰:۰۹    
یک کارشناس اقتصادی معتقد است که سه عامل انحصار، رانت و تورم موجب کسب ثروت در اقتصاد ایران می شود؛ چرا خوشحال بودیم که بورس می تواند این چرخه را تغییر دهد؟ سوالی است که بهنام شاهنگیان به آن پاسخ می دهد.
پارسینه   ۱۴۰۰/۰۲/۰۷ - ۱۳:۴۶   + ۹۴ سایت دیگر  
به گزارش پارسینه ، دویست و بیست و یکمین جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت در ادامه مباحث جلسات قبلی این ستاد به بحث و بررسی وضعیت بازار سرمایه اختصاص داشت و پیشنهادهای مطرح شده برای ابزارهای حمایتی از سهامداران خرد بررسی و تصمیمات مهمی به منظور حمایت از بازار سرمایه و توسعه بسترهای سرمایه گذاری در ...
ایران جیب   ۱۴۰۰/۰۲/۰۷ - ۰۸:۵۵   + ۴۱ سایت دیگر  
بازار سرمایه ایران که ماه های متوالی است در فضای ریزشی به سر می برد، طی یک هفته اخیر چشم انتظار برگزاری جلسه سران سه قوه بود تا ...
دیده بان ایران: تحلیلگر مسائل سیاسی کشور گفت: به فرضِ تصمیم جدی ظریف برای ورود به صحنۀ انتخابات، آیا اصولگرایان راه های کم هزینه تری برای منع او از این اقدام در پیش نداشتند و حتماً باید فایلی از او را افشاء می کردند که افکار عمومی را نسبت به عملکردِ خود آنها در منطقه، بیش ازپیش بدبین و حساس کند؟ ...
روزنامه تعادل   ۱۴۰۰/۰۲/۰۷ - ۰۲:۳۱   + ۴ سایت دیگر  
دو سناریو در رابطه با برجام وجود دارد، اولین سناریو این است که اگر برجام احیا شود گشایش های اقتصادی از جمله تسهیل و ترمیم مواد اولیه شرکت ها و استفاده از ماشین آلات و تجهیزات بهتر در فرآیند
ایبنا   ۱۴۰۰/۰۲/۰۶ - ۱۰:۳۹   + ۱۷ سایت دیگر  
عضو ناظر مجلس در شورای عالی بورس و اوراق بهادار گفت: اگر نرخ سود بانکی کاهش یابد ممکن است به بازارهای دیگر تمایل بیشتری داشته باشد و تضمینی وجود ندارد که کاهش نرخ سود بانکی موجب رونق بازار سرمایه شود.
55آنلاین   ۱۴۰۰/۰۲/۰۵ - ۱۴:۱۵    
رضایی: در وضعیت کنونی، چه اخبار خوب بیاید و چه اخبار بدی بیاید، واکنش بازار بورس این است که می خواهد اتفاق بدی رخ بدهد
تابلوی معاملات آتی بورس کالا ابتدای هفته را در حالی آغاز کرد که روند ورود نقدینگی به این بازار نسبتا متعادل بود و برآیند ورود و خروج قراردادهای باز این بازار مثبت ارزیابی می شود.
هیات مدیره سازمان بورس و اوراق بهادار در جلسه امشب خود به بررسی و اصلاح ماده31 آیین نامه معاملات در شرکت بورس اوراق بهادار تهران پرداخت که به صورت پیشنهاد به شورای عالی بورس جهت تصویب ارجاع خواهد شد.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۰/۰۱/۲۶ - ۰۵:۰۲   + ۹ سایت دیگر  
اقتصادنیوز:خبر رسیده که سازمان بورس و اوراق بهادار سه مصوبه دیگر در راستای تقویت سمت تقاضا به تصویب رساندند؛ براین اساس مصوبه رفع مانع تراشی در انتشار اوراق، مصوبه تصویب مقررات زدایی فعالیت صندوق ها و حذف محدودیت های معاملات کارگزاران در دستور کار قرار گرفته است
آرتان پرس   ۱۴۰۰/۰۱/۲۵ - ۱۳:۱۵    
بورس کالای تهران شاهد روزهایی است که به عقیده ی برخی رونق بورس کالا رخ داده و عده ای معتقدند زمینه برای رکود سنگین در این بازار فراهم شده است. هر چه باشد شاهد رشد قیمت های فولاد در بورس کالا هستیم.اخیرا شاهد رشد قیمت 2 ...
تیتر برتر   ۱۴۰۰/۰۱/۲۴ - ۲۲:۲۰    
رئیس سازمان بورس برای رونق بورس تصمیماتی جدیدی اتخاذ کرد.
روزنامه گسترش صمت   ۱۴۰۰/۰۱/۲۲ - ۰۷:۲۴   + ۲ سایت دیگر  
سال 1399 را می توان سال رونق بورس کالای ایران دانست، ارزش معاملات این بازار در این سال به رکورد تاریخی خود رسید. البته بخشی از این افزایش ارزش به علت کاهش ارزش پول ملی و افزایش انتظارات تورمی شکل گرفت، با این وجود ...
اقتصادگردان   ۱۴۰۰/۰۱/۲۱ - ۱۷:۴۰   + ۸ سایت دیگر  
شاید بتوان گفت بیشترین اتفاقات صنعت بیمه در سال 99 در ارتباط مستقیم یا غیر مستقیم با ویروس کرونا و رونق بورس اوراق بهادار شکل گرفت که در ذیل اشاره می شود.
بازار سهام در هفته گذشته با افت شاخص در کلیه روزهای معاملاتی، آغاز سرد خود در سال 1400 را ادامه داد تا روند فرسایشی بورس با کاهش 4/ 3درصدی دماسنج بازار پیگیری شود.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۰/۰۱/۱۸ - ۲۱:۴۰   + ۳ سایت دیگر  
استاد اقتصاد دانشگاه تهران: دولت زمانی که برای تأمین کسری بودجه و عبور از تحریم ها به سرمایه های مردم نیاز داشت، به سوی مردم دست دراز کرد و مردم با کمک کردن به رونق بورس دولت را حمایت کردند، اما پس از رفع مشکلات دولت، بازار ها رها شدند.
افق نیوز   ۱۴۰۰/۰۱/۱۶ - ۱۵:۲۵   + ۵ سایت دیگر  
رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار گفت: رونق بورس می تواند به اجرای خوب قانون بودجه سال 1400 کمک کند و ما حتماً این موضوع را پیگیری می کنیم.
اقتصاد آنلاین / ایرنا   ۱۴۰۰/۰۱/۱۶ - ۱۱:۱۸   + ۸۱ سایت دیگر  
رییس سازمان بورس و اوراق بهادار گفت: در نشست با کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس دغدغه نمایندگان درباره مسائل کلان اقتصادی و بازار سرمایه به ویژه تاثیر بودجه 1400 بر بازار سرمایه مطرح شد.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۰/۰۱/۱۲ - ۱۳:۳۱   + ۳ سایت دیگر  
اقتصادنیوز: در اولین هفته کاری بورس تهران در سال 1400 شاخص کل نزول کرد و شاخص هم وزن رشد داشت. شاخص فرابورس نیز هفته ای صعودی را پشت سر گذاشت.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۱/۰۴ - ۱۵:۴۰   + ۵ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس با اشاره به اصلاح قانون پتروپالایشگاه ها گفت: استفاده از پتروپالایشگاه ها موجب رونق بازار بورس خواهد شد.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۰/۰۱/۰۴ - ۱۴:۲۹    
امروز مطالبی همچون خبر مهم درباره عرضه اولیه های 1400 + فیلم، رشد 830 درصدی سود خالص شستا، نیمه نخست بورس 1400 بهتر است یا دوم؟، سال رونق بورس با مشخص شدن رئیس جمهور، اغلب شاخص های آسیایی سقوط کردند، سقوط 6 درصدی قیمت نفت خام؛ در سایت نبض بورس قرار گرفته است.
نبض بورس   ۱۴۰۰/۰۱/۰۴ - ۱۱:۴۱   + ۵ سایت دیگر  
شریفی نیا مدیر عامل کارگزاری مبین سرمایه می گوید: امسال با توجه به کاهش عدم ثبات سیاسی، پایین بودن قیمت سهم و افزایش قیمت های جهانی بازار سرمایه رونق خواهد گرفت.
صدای بورس   ۱۴۰۰/۰۱/۰۳ - ۰۸:۴۹   + ۱ سایت دیگر  
روند مثبتی از بورس در سال 1400 پیش بینی می شود. برای رونق بورس باید تقاضا را تقویت و عرضه را کنترل کرد، همچنین مبلغی که قرار بود صندوق توسعه ملی به صندوق تثبیت بدهد باید برای دریافت آن پیگیری شود و به اشخاص حقیقی و حقوقی از سوی بانک ها تسهیلات داده شود ...
صدای بورس   ۱۳۹۹/۱۲/۱۸ - ۱۶:۱۴   + ۱ سایت دیگر  
کارشناس بازار سرمایه عرضه های روزهای پایانی سال را فرصت ورود به سهام ارزنده دانست و ماههای نخست سال 1400 بورس را پُررونق ارزیابی کرد.
پول نیوز   ۱۳۹۹/۱۲/۱۶ - ۱۴:۱۷   + ۱ سایت دیگر  
در میان چالش های گوناگون پیش روی بازار سرمایه ایران، احتمال پایان برجام را باید یکی از تهدیدهای جدی برای بورس به شمار آورد؛ گرچه برخی فعالان بازار سهام فرصت هایی را نیز در دل این تهدید، شناسایی می کنند.
خبر آنلاین   ۱۳۹۹/۱۲/۱۴ - ۱۰:۴۷    
خبرگزاری خبرآنلاین از کاربران محترم خود پرسیده بود: به نظر شما کاندیداهای ریاست جمهوری در تبلیغات انتخاباتی خود از چه شعاری استفاده کنند که برای مردم جذاب تر باشد؟
تجارت نیوز   ۱۳۹۹/۱۲/۱۳ - ۲۰:۰۴   + ۲ سایت دیگر  
قرار است به زودی نقره در بورس کالا عرضه شود. کارشناسان معتقدند عرضه نقره در بورس کالا موجب رونق در حجم معاملات و شفاف سازی قیمت ها می شود.