چهارشنبه ۰۶ بهمنساعت ۱۷:۳۱Jan 2022 26
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «رونق بورس»

وزیر اقتصاد با تشریح جزئیات مصوبات امروز هیئت دولت برای رونق بورس گفت: مجموعه این مصوبات که معادل 40 هزار میلیارد تومان از منابع و مصارف تبصره 14 را کاهش می دهد از ابتدای بهمن ماه اجرا خواهد شد.
برترین ها / تیتر برتر   ۱۴۰۰/۱۱/۰۲ - ۱۱:۲۱   + ۴۳ سایت دیگر  
خبرگزاری ایسنا: مهدی غضنفری امروز (شنبه) در نشستی خبری به بیان گزارشی از عملکرد 10 ساله صندوق توسعه ملی پرداخت. در این نشست، رئیس هیات عامل صندوق توسعه ملی در پاسخ به ایسنا درباره وضعیت پرداخت منابع صندوق توسعه ملی که از سال گذشته قرار شده بود یک درصد منابع ریالی به صندوق تثبیت بازار تزریق شده و ...
اقتصاد آنلاین / روز نو   ۱۴۰۰/۱۱/۰۲ - ۱۲:۴۵   + ۲۰ سایت دیگر  
رییس هیات عامل صندوق توسعه ملی، از واریز 8هزار میلیارد تومان به صندوق تثبیت بازار سرمایه خبر داد.
وزیر امور اقتصادی و دارایی از تقدیم مصوبه اصلاحی لایحه بودجه 1401 به منظور رونق بورس توسط دولت به مجلس شورای اسلامی در روز های آتی خبر داد .
افکار نیوز   ۱۴۰۰/۱۰/۱۷ - ۲۰:۱۰   + ۷ سایت دیگر  
نوسانات مکرر و افت های پی در پی بازار سرمایه که ریشه در بی تدبیری و دخالت دولتی و دستوری دولت گذشته دارد، موجب افزایش نگرانی ها نسبت به آینده بورس شده که امید است تدابیر دولت سیزدهم این مسیر را اصلاح و زمینه رونق بورس را فراهم نماید.
هنگامی که در 5 ماه ابتدای سال 99، دولت دوازدهم با بی توجهی به شکل گیری حباب در بازار سهام، به حباب بورس دمید و شاخص را به عدد به شدت بی منطق 2 میلیون و یکصد هزار واحد رساند، پیش بینی می کرد که با ایجاد مشوق های بیشتر رونق بورس را حداقل تا پایان کار دولت، تداوم بخشد.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۱۰/۱۲ - ۱۰:۳۰    
افقه کارشناس اقتصادی گفت: تنها راهکار دولت برداشتن تحریم هاست و هیچ راه دیگری در اختیار دولت نیست تا بتواند به این وضعیت سر و سامان دهد.
پایگاه اطلاع رسانی رادیو   ۱۴۰۰/۱۰/۰۶ - ۱۶:۵۶    
حدادی گفت: شاخص کل که طی دو روز کاری گذشته و مقارن با شروع زمستان با رشد حدود خوبی همراه بود.
سازمان صدا و سیما   ۱۴۰۰/۱۰/۰۶ - ۱۶:۴۲   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش رادیو اقتصاد؛ پیمان حدادی کارشناس بازار سرمایه و بورس در گفتگو با برنامه روز از نو رادیو اقتصاد از رونق بورس در ماه های پایانی سال خبر داد و گفت ...
مدیر اینفو   ۱۴۰۰/۱۰/۰۵ - ۰۰:۰۸   + ۱ سایت دیگر  
تاکسی های برقی هوایی عمودپرواز یا eVTOL قادر به حمل 4 مسافر و یک خلبان به مسافت 240 کیلومتر با هر بار شارژ و با سرعت 320 کیلومتر در ساعت است. بویینگ، ایرباس ...
فرادید   ۱۴۰۰/۱۰/۰۴ - ۱۳:۰۹   + ۹ سایت دیگر  
با رونق بورس و معرفی ابزار های مالی مدرن، فعالان اقتصادی می توانند شیوه های کارآمدی را برای تأمین منابع مالی برای گسترش ابعاد فعالیت خود به کار بگیرند. به این ترتیب رونق و شکوفایی بورس می تواند به تدریج اقتصاد ملی را در مدار رشد و رونق مداوم قرار بدهد؛ اما سؤال دوم بسیار مهم تر از سؤال اول است.
بورس سرانجام در مسیر بهبود قدم برداشت و شاخص کل این بازار با ثبت رشد بیش از 5درصدی در مقیاس هفتگی، نشانه های تغییر نسبی روند را بروز داد.
تیتر برتر   ۱۴۰۰/۰۹/۲۹ - ۱۲:۱۹   + ۶۷ سایت دیگر  
تصمیم جدید دولت سیزدهم برای رونق بورس اعلام شد.
خبرهای فوری   ۱۴۰۰/۰۹/۲۷ - ۱۸:۲۱   + ۲۹ سایت دیگر  
خبرمهم: صندوق تثبیت و توسعه بازار سرمایه در راستای اجرای ماده 28 قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقاء نظام مالی و با هدف تثبیت، کنترل و کاهش مخاطرات سامانه ای در حال فعالیت است.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۹/۲۴ - ۰۰:۰۸   + ۳ سایت دیگر  
در حالی روزشمار رکود فرسایشی بورس تهران عدد 491 را نشان می دهد که بر اساس آمارها، حدود 99درصد از پول های حقیقی واردشده در 5 ماه نخست سال گذشته، در 16 ماه اخیر، از بازار سهام خارج شده اند ...
پول پرس   ۱۴۰۰/۰۹/۲۱ - ۱۶:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
مدیریت سهام و برگزاری مجامع برای شرکت های بورسی همواره یک دغدغه بوده است. با رونق بورس و حضور سهامداران بیشتر در این بازار، این مساله نیز نمود بیشتری پیدا کرد.
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۰/۰۹/۱۴ - ۱۱:۵۷   + ۴ سایت دیگر  
هفته گذشته رییس سازمان بورس وعده داد عرضه های اولیه جذابی در راه است که می تواند جذابیت بازار را افزایش دهد اما بسیاری از کارشناسان در درست بودن این ادعا تشکیک کردند.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۹/۱۳ - ۱۶:۰۷   + ۲۰ سایت دیگر  
پس از اینکه دولت در راستای حمایت از بازار سرمایه، انتشار اوراق بدهی را به حداقل ترین میزان ممکن رساند، اکنون نرخ بهره بین بانکی پس از 6 ماه نیز کاهش پیدا کرد که کارشناسان کاهش این نرخ را عاملی برای رونق بورس می دانند.
اقتصاد آنلاین / ایرنا   ۱۴۰۰/۰۹/۰۹ - ۱۹:۱۵   + ۹ سایت دیگر  
کارشناس بازار سرمایه به طرح فروش اموال مازاد دولت اشاره کرد و گفت: تامین کسری بودجه از طریق فروش اموال مازاد از جمله اقدامات مثبتی است که اجرای آن از طریق بازار سرمایه می تواند تاثیر مثبت بر اقتصاد و بورس داشته باشد.
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۰/۰۹/۰۴ - ۱۱:۱۴   + ۱ سایت دیگر  
تکانه های مثبت بهای نفت خام در هفته های گذشته سیگنال مهمی برای رشد ارزش معاملات در بازار فیزیکی بورس انرژی با محوریت عرضه های صادراتی بود ؛ آن هم در شرایطی که کاهش نسبی این نرخ در بازار های بین المللی تاکنون اثر خاصی بر جذابیت این بازار نگذاشته است ...
معاون اقتصادی رییس جمهور گفت: وزارت اقتصاد و دارایی مسئول حل مشکل سهام داران و رونق بورس شده است. برنامه های دولت دخیل کردن سهامداران خرد در مدیریت بورس است.
تیتر برتر   ۱۴۰۰/۰۸/۱۸ - ۱۲:۵۲   + ۲۵ سایت دیگر  
رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ثبات در بورس انتظار و توقع ما از وزارت امور اقتصادی و دارایی است، گفت: دولت ها باید نسبت به بازار سرمایه پاسخگو باشند و به آن توجه کنند، ما امیدواریم شاهد بورس باثبات و رشد باثبات منطقی در آینده در این بازار باشیم.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۸/۱۸ - ۰۰:۲۶   + ۲ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد : روز گذشته خبرهای تاییدنشده از تذکر جدی رئیس جمهور به وزیر اقتصاد درباره وضعیت بازار سهام در فضای مجازی منتشر شد. خبری که البته در ادامه از سوی مدیرکل روابط عمومی وزارت اقتصاد تکذیب شد ...
اقتصاد آنلاین / ایسنا   ۱۴۰۰/۰۸/۱۶ - ۱۲:۵۷   + ۴ سایت دیگر  
رونق بورس ایران و روند عجیب و غریب صعودی شاخص از حدود دو سال قبل آغاز شد. بورس پشت سر هم روزهای سبز را به خود می دید و شاخص در برخی روزها یا گاهی چند روز پشت سر هم روزانه 40 تا 50 هزار واحد رشد داشت تا در نهایت در بهار و اوایل تابستان سال 1399 به اوج خود رسید و عدد دو میلیون واحد را هم پشت سر گذاشت.
نبض بورس   ۱۴۰۰/۰۸/۱۰ - ۱۴:۳۵   + ۴ سایت دیگر  
رئیس سازمان بورس با بیان اینکه نقدینگی به اندازه کافی در اختیار سرمایه داران وجود دارد، گفت: رونق بازار سرمایه می تواند به دولت در تامین کسری بودجه کمک کند.
پول پرس   ۱۴۰۰/۰۸/۱۰ - ۱۴:۲۱   + ۳۹ سایت دیگر  
دولت عزم خود برای ساماندهی وضعیت بازار سرمایه را جزم کرده و در این راستا، وزیر امور اقتصادی و دارایی اعلام کرد: برای اعتمادآفرینی در حال اجماع سازی با وزارتخانه های نفت، صنعت و بانک مرکزی هستیم.
روزنامه اقتصاد برتر   ۱۴۰۰/۰۸/۱۰ - ۱۴:۰۸   + ۷ سایت دیگر  
وزیر اقتصاد اعلام کرد، دولت عزم خود برای ساماندهی وضعیت بازار سرمایه را جزم کرده است. تهران – اقتصاد برتر – 10 آبان 1400 احسان خاندوزی وزیر اقتصاد در نشست مدیران بورسی گفت : برای اعتماد آفرینی و رونق بورس در حال اجماع سازی با وزارتخانه های نفت، صنعت و بانک مرکزی هستیم. ...
برترین ها / جام جم   ۱۴۰۰/۰۸/۱۰ - ۱۰:۳۵   + ۳۶ سایت دیگر  
خبرآنلاین: در این جلسه که از ساعت 6 صبح آغاز شده، سید احسان خاندوزی وزیر اقتصاد و دارایی اعلام کرده است که شواهد قطعی نشان می دهد بازار سرمایه در بلندمدت بیشترین بازدهی را در مقایسه با بازار های رقیب داشته است و نگاه ماه به بازار حرفه ای و بلندمدت است ...
افق نیوز   ۱۴۰۰/۰۸/۱۰ - ۰۸:۵۷   + ۲ سایت دیگر  
حدود 30 هلدینگ و حقوقی بزرگ بازار سرمایه از صبح امروز در ساختمان باب همایون وزرات اقتصاد و دارایی گرد هم جمع شده اند تا درباره احیای بورس چاره جویی کنند؛ جایی که وزیر اقتصاد از اجماع وزارت اقتصاد، نفت، صمت و بانک مرکزی برای رونق بورس خبر می دهد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۸/۱۰ - ۰۸:۴۷   + ۱۰۷ سایت دیگر  
حدود 30 هلدینگ و حقوقی بزرگ بازار سرمایه از صبح امروز در ساختمان باب همایون وزارت اقتصاد و دارایی گرد هم جمع شده اند تا درباره احیای بورس چاره جویی کنند؛ جایی که وزیر اقتصاد از اجماع وزارت اقتصاد، نفت، صمت و بانک مرکزی برای رونق بورس خبر می دهد.
تازه نیوز   ۱۴۰۰/۰۸/۰۷ - ۲۰:۲۱    
علی باقری معاون سیاسی وزارت خارجه از آغاز مذاکرات وین در ماه آذر گفته؛ در صورت توافق برجامی وضعیت بورس به کدام سمت می رود؟
ایسکانیوز   ۱۴۰۰/۰۸/۰۴ - ۱۰:۰۶   + ۲ سایت دیگر  
مسئول سیاسی اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان گفت: دولت سیزدهم برای احیا و رونق بورس وعده هایی داده بود، که با گذشت چندماه از روی کار آمدن دولت جدید عملی نشده است.
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۰/۰۷/۲۵ - ۰۶:۴۵   + ۲۰ سایت دیگر  
در هفته منتهی به 22مهرماه، یک میلیون و 817هزار تن انواع کالا به ارزش 122هزار میلیارد ریال در بازار فیزیکی بورس کالای ایران مورد دادوستد قرار گرفت که نسبت به هفته قبل از آن، رشد 13درصدی را در حجم و ارزش معاملات تجربه کرد.
پایگاه خبری گسترش   ۱۴۰۰/۰۷/۲۱ - ۱۳:۴۸   + ۱ سایت دیگر  
وزیر اقتصاد در اولین موضع گیری پس از جنجال های اخیر بورس، انتخاب افراد متخصص و خوش نام را به عنوان وظیفه حمایتی دولت عنوان کرد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۷/۰۹ - ۱۸:۵۰    
گزارش این هفته نبض بازار را که از رونق بورس اوراق بهادر، کاهش قیمت ارز، افزایش قیمت طلا و سکه و رصد بازار موبایل خبر می دهد، ببینید.
سلام نو / پایگاه خبری گسترش   ۱۴۰۰/۰۷/۰۶ - ۱۷:۵۴   + ۱۵ سایت دیگر  
یک کارشناس بازار سرمایه گفت: در شش ماه دوم سال جاری با اوج گرفتن روند واکسیناسیون و استقرار کامل دولت و مشخص شدن سیاست ها به نظر می رسد جو هیجانی هم در بورس کمتر شود.
بانکداری الکترونیک   ۱۴۰۰/۰۶/۳۰ - ۱۰:۰۸   + ۲۳ سایت دیگر  
به گزارش بانکداری الکترونیک، حسین عبدی به عوامل کمک کننده برای تداوم رشد در معاملات بورس اشاره کرد و افزود: اگر بخواهیم به صورت پایه ای و زیرساختی بازار سرمایه سالم و رشد ادامه دار را در این بازار شاهد باشیم باید تولید مورد تقویت قرار گیرد. ...
نبض بورس   ۱۴۰۰/۰۶/۲۹ - ۲۱:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
عرضه اولیه ها یکی از پدیده های جذاب بورس تهران هستند که سال گذشته هم خیل عظیمی از مردم را به بورس تهران کشاند. عرضه اولیه هایی که به علت ساختار خاص بورسی شدن آن ها تقریبا همیشه یک سود تضمینی به خریداران می دهند. سودی که در بدترین دوران بازار حدود 30 درصد بود و در اوج رونق بورس تا 200 درصد هم می رفت
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۶/۱۶ - ۱۶:۳۱   + ۴ سایت دیگر  
شاکری، اقتصاددان معتقد است به جای رونق بورس که اثری در بخش اقتصاد ندارد، باید ممنوعیت سیستم بنگاهداری بانک ها را با جدیت پیگیری کنیم.
موسسه مطالعاتی تحریریه   ۱۴۰۰/۰۶/۱۵ - ۱۴:۱۷   + ۹ سایت دیگر  
وزیر کار دولت رئیسی معتقد است، توسعه تعاونی ها و مردمی کردن اقتصاد، آثار اجتماعی و اقتصادی قابل توجهی دارد و از ظرفیت بورس نیز میتوان در این حوزه استفاده کرد. به صورت کلی هرگونه افزایش عرضه شرکتها و.... در بازار سهام به رونق این بورس منجر خواهد شد.
دانا   ۱۴۰۰/۰۶/۱۴ - ۰۹:۱۷   + ۲ سایت دیگر  
یک کارشناس ارشد بازار سرمایه با بیان اینکه سرمایه گذاری در بورس ریسک ها و پیچیدگی های خاص خود را دارد و افراد با ساده انگاری باعث زیان خود نشوند، گفت: سرمایه گذاری آگاهانه مردم در بورس و حرکت نقدینگی به سمت این بازار، به رونق اقتصاد و انتفاع مردم از سودی منطقی منجر خواهد شد.
می متالز   ۱۴۰۰/۰۶/۰۹ - ۱۹:۳۶   + ۱۴ سایت دیگر  
می متالز - کارشناس بازار سرمایه 6 راهکار برای اعتمادسازی پیشنهاد کرد و گفت: تحقق راهکار ها به همراه اجرای 7 عامل باید در رئوس برنامه های کلی وزارت اقتصاد برای رونق بورس باشد.
ایسکانیوز   ۱۴۰۰/۰۶/۰۸ - ۰۹:۰۱   + ۲ سایت دیگر  
کارشناس بازار بورس و سرمایه گفت: با توجه به شرایط موجود سیاسی و تعیین وزرای کابینه سیزدهم انتظار میرود که این رشد همچنان ادامه داشته باشد.
نبض بورس   ۱۴۰۰/۰۶/۰۲ - ۰۹:۴۶   + ۸ سایت دیگر  
محمد بهمن با بیان آنکه بازار سرمایه هم مانند بسیاری از بازارهای مالی دیگر در تمام دنیا می تواند منبع درآمدی برای دولت ها باشد، گفت: کسب درآمد از بازار سرمایه باید از طریق اخذ مالیات از خرید و فروش سهام صورت بگیرد.
به دنبال بازگشت بورس به مسیر صعودی طی هفته های گذشته، حالا افزایش نرخ دلار نیز روح تازه ای در کالبد این بازار دمیده است.
دنیای معدن   ۱۴۰۰/۰۵/۲۴ - ۰۸:۵۴   + ۱ سایت دیگر  
نرخ سود بین بانکی در حالی کاهش یافته که برخی کارشناسان معتقدند منحر به رونق بورس و افزایش فرایندهای مولد اقتصادی در شرکت های بورسی شده و در مقابل عده ای نیز معتقدند کاهش این به صورت دستوری و در شرایط فعلی تاثیری به جز افزایش چند برابری تورم نخواهد داشت.