جمعه ۰۷ آذرساعت ۰۴:۳۱Nov 2020 27
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «بازار نفت»

اقتصاد آنلاین / ایرنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۶ - ۱۶:۳۶   + ۱۰ سایت دیگر  
معاون اسبق وزیر نفت با اشاره به ریسک های موجود در بازار نفت در شرایط فعلی، گفت: از همین رو پیش بینی نفت 40 دلاری در بودجه 1400 قابل تحقق است و منطقی به نظر می رسد.
فردا نیوز   ۱۳۹۹/۰۹/۰۶ - ۱۲:۴۰   + ۲۳ سایت دیگر  
بانک آمریکا با اشاره به خوش بینی فزاینده پیرامون ساخت و توزیع واکسن کووید 19، پیش بینی کرد قیمت هر بشکه نفت برنت تا تابستان آینده به 60 دلار می رسد.
اقتصاد آنلاین / جهان اقتصاد   ۱۳۹۹/۰۹/۰۵ - ۱۲:۰۵   + ۷ سایت دیگر  
با نزدیک شدن به زمان نشست وزیران اوپک پلاس، ابهامات پیرامون تصمیم این گروه درباره سیاست تولید و همچنین آینده این تشکیلات افزایش پیدا کرده است.
جهان اقتصاد   ۱۳۹۹/۰۹/۰۵ - ۱۸:۴۱   + ۱۹ سایت دیگر  
وین سولومون، تحلیلگر اقتصادی انرژی در شرکت استون ایکس در این باره گفت: بازار نفت در وضعیت ریسک پذیری قرار گرفته زیرا اکنون ما سه واکسن موثر داریم که می توانند با ویروس مبارزه کنند. ...
روند بازار   ۱۳۹۹/۰۹/۰۵ - ۱۵:۰۵   + ۱۰ سایت دیگر  
یک کارشناس نفتی معتقد است با روی کار آمدن بایدن سیاست فشار حداکثری کنار گذاشته خواهد شد و تا یک سال دیگر فروش نفت ایران به شکل رسمی تا حدود یک میلیون بشکه افزایش خواهد یافت. ...
میزان   ۱۳۹۹/۰۹/۰۵ - ۱۲:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
محمدرضا شریفی در گفت وگو با میزان، با اشاره به روند صعودی قیمت نفت اظهار کرد: قیمت نفت تحت تأثیر واکسن کرونا روند رو به رشدی داشته است و قیمت نفت برنت با عبور از 45 دلار بیشترین افزایش قیمت در 6 ماهه گذشته را تجربه کرده است. ...
گلدمن ساکس در یادداشتی عنوان کرد: انتظار می رود که اوپک پلاس، افزایش تولید برنامه ریزی شده 2 میلیون بشکه را تا سه ماه بعد به تأخیر بیندازد. طبق پیش بینی های صورت گرفته اگر این اتفاق رخ دهد، قیمت نفت برنت در سه ماه آینده به طور متوسط 47 دلار در هر بشکه خواهد شد.
عصر ایران   ۱۳۹۹/۰۹/۰۵ - ۰۸:۳۲   + ۳ سایت دیگر  
مصطفی شوقی می گوید: ما قبلا محموله های نفتی را با پرچم کشورهای دیگر جابجا می کردیم، اما در ماجرای ارسال بنزین به ونزوئلا، ایران با پرچم خودش از اسکله نفتی ایرانی بارگیری می کند و از خلیج فارس و دریای عمان عبور می کند و دریای سرخ و کانال سوئز و دریای مدیترانه و اقیانوس آرام را طی می کند و به راهش ...
اقتصاد آنلاین / ایسنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۵ - ۰۲:۰۰   + ۳۶ سایت دیگر  
تحلیل ها و گمانه زنی های بسیاری درباره نتیجه نفتی پیروزی جو بایدن وجود دارد و پیش بینی می شود که با پیروزی بایدن، ایران به زودی به بازار نفت بازمی گردد و شرایط تغییر کند، در این میان نیز کارشناسان زیادی معتقدند که شرایط مناسبی در انتظار بازار نفت ایران است.
اقتصاد آنلاین   ۱۳۹۹/۰۹/۰۴ - ۱۶:۲۳   + ۹ سایت دیگر  
آینده بازار نفت زیر سایه اعلام اخباری مبنی بر کشف واکسن کرونا توسط چند شرکت معتبر جهانی رو به روشنی می رود، به طوریکه با اینکه هنوز واکسیناسیون سراسری آغاز نشده، قیمت نفت امروز به بالاترین میزان خود در حدود 9 ماه گذشته رسید.
جام نیوز   ۱۳۹۹/۰۹/۰۴ - ۰۴:۲۵   + ۲ سایت دیگر  
ایالات متحده از ابتدای عصر نفت در اواسط قرن نوزدهم، در صنعت نفت پیشرو بوده است. با این حال براساس پیش بینی کارشناسان، در سال 2021، چین این موقعیت را در اختیار خواهد گرفت.
اقتصاد نیوز   ۱۳۹۹/۰۹/۰۳ - ۱۲:۴۶    
اقتصادنیوز : بهای نفت برنت امروز در پی حمله موشکی یمنی ها به آرامکو، با افزایش 1دلار یا 2.22 درصدی مواجه شد و به 45.94 دلار در هر بشکه رسید که بالاترین میزان در سه ماه گذشته به شمار می رود.
پانا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۳ - ۱۲:۴۳   + ۱۰ سایت دیگر  
تهران (پانا)- قیمت نفت به دنبال اخبار امیدوارکننده در خصوص ساخت واکسن کرونا باز هم بالا رفت و 1.5 درصد دیگر رشد کرد. اگرچه کرونا در جهان همچنان قربانی می گیرد و موج دوم این بیماری محدودیت هایی را نیز در سراسر دنیا ایجاد کرده اما امید به ساخت واکسن کرونا امروز هم بر بازار نفت تاثیر مثبت داشت و ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۳ - ۱۲:۳۳   + ۱۷ سایت دیگر  
قیمت نفت در معاملات روز دوشنبه بازار جهانی به دنبال آزمایشهای موفق واکسنهای کووید 19 و احیای تقاضا روند افزایشی داشته و در این بین بسیاری از کارشناسان نیز بر این باورند که روزهای طلایی در انتظار بازار نفت است.
پس از آنکه در یک دهه گذشته نفت شیل بازار را زیر و رو کرد، حالا دو کشور کوچک آمریکای لاتین به نام گویان و سورینام به عنوان منبع جدید تولید نفت دنیا شناخته می شوند.
جهان اقتصاد   ۱۳۹۹/۰۹/۰۲ - ۱۹:۰۳   + ۱۴ سایت دیگر  
چشم انداز مثبت تولید واکسن کرونا طی ماه های آینده سبب شد تا این هفته بازار نفت شاهد افزایش قیمت باشد. شرکت فایزر اعلام کرد که روز جمعه از مقامات بهداشتی دولت آمریکا خواسته مجوز اضطراری استفاده از واکسن ساخت این شرکت برای درمان کرونا را صادر کنند ...
میزان   ۱۳۹۹/۰۹/۰۲ - ۱۰:۵۰   + ۲ سایت دیگر  
سید حمید حسینی در گفت وگو با میزان، با اشاره به وضعیت فروش نفت ایران اظهار کرد: با وجود تلاش برای به صفر رساندن فروش نفت کشور شرایطی بهتر نسبت به ماه های اخیر دارد و معاون سازمان برنامه و بودجه از فروش 700 هزار بشکه ای نفت خبر داده و گزارشات ماه های اخیر نشان از افزایش صادرات دارد ...
اقتصاد آنلاین / ایرنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۲ - ۱۱:۳۷   + ۲ سایت دیگر  
قیمت پایین نفت باعث شده تا سطح بدهی برخی کشورهای حاشیه خلیج فارس مانند عمان تا سطح 90 درصد تولید ناخالص داخلی آنها رشد داشته باشد. اگر در بحران های قبلی، تنها کشورهای نفتی خلیج فارس بودند که برای جلوگیری از کاهش قیمت نفت، تلاش می کردند ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۹/۰۲ - ۰۹:۰۷   + ۱۰ سایت دیگر  
تاجران نفت می گویند نشانه های اولیه حاکی از آن است که بازار توانسته تولید نفت لیبی را بدون ایجاد یک شوک بزرگ جذب کند.
اتاق بازرگانی صنایع و معادن تهران   ۱۳۹۹/۰۹/۰۱ - ۱۰:۴۷    
حتی با وجود واکسن کرونا، بهبود تقاضای نفت با موانعی مواجه است و دولت ها تحت فشار تشدید محدودیت ها و جلوگیری از گسترش ویروس قرار دارند. بوریس جانسون، نخست وزیر انگلیس در حال بررسی اعمال قوانین سختگیرانه همه گیری در مناطق وسیعی از انگلیس است.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۹/۰۱ - ۱۰:۲۳   + ۱ سایت دیگر  
با انتشار خبر موفقیت آمیز بودن واکسن کرونا در ابتدایی ترین بازتاب ها بورس های جهانی و بازار نفت رشد و طلا سقوط بی سابقه ای کرد. پس از این اتفاق سرمایه ها از بازار طلا خارج و به سمت بازارهای دارایی سرازیر شد. این عامل خود بر رونق گیری بازار ها و خروج از حالت رکود اثر مثبت دارد.
بازتاب   ۱۳۹۹/۰۹/۰۱ - ۰۸:۵۱   + ۲۲ سایت دیگر  
محمد دیالمی، کارشناس حوزه بین الملل بازار نفت در گفتگو با مهر درباره اینکه نتیجه انتخابات آمریکا چه تأثیری بر بازار جهانی نفت خواهد داشت، گفت: با توجه به احتمال بالای پیروی بایدن در انتخابات آمریکا ...
اقتصاد آنلاین / ایسنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۱ - ۱۱:۳۴   + ۹ سایت دیگر  
عربستان سعودی و روسیه در رقابت فشرده ای برای تبدیل شدن به بزرگترین صادرکننده نفت چین در سال 2020 هستند و هر دو کشور با وجود شیوع ویروس کرونا و محدود شدن تقاضای جهانی برای نفت، صادراتشان به این غول آسیایی را افزایش داده اند.
شانا   ۱۳۹۹/۰۸/۳۰ - ۱۸:۲۸   + ۳ سایت دیگر  
گذر مصرف گاز از مرز 700 میلیون مترمکعب و تأمین پایدار گاز، کرونا در صنعت نفت، حادثه در پمپ بنزین تهران و پتروشیمی خارک، اوپک و بازار نفت و نفت در بودجه را می توانید در گزیده های نفتی این هفته بخوانید.
اقتصاد آنلاین / ایسنا   ۱۳۹۹/۰۸/۳۰ - ۱۵:۰۹   + ۱۳ سایت دیگر  
چین امسال به عنوان بزرگترین پشتیبان بازار جهانی نفت ظاهر شده و در هفته های گذشته خرید از صادرکنندگانی نظیر روسیه، آمریکا و آنگولا را افزایش داده است.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۸/۲۹ - ۰۱:۲۵    
بخشی از فشار بر بازار نفت ایران ناشی از پراکنده شدن مشتری های سابق است چراکه بسیاری از خریداران نفت ایران طی سال های گذشته به سمت تولیدکنندگان دیگر رفته اند.
بازار نفت در روزهای گذشته توانست روند رو به رشدی را تجربه کند و دلگرمی های فراوانی در برابر ترس های روزافزون ناشی از شیوع بیماری کرونا ایجاد کند.
تازه ترین ها   ۱۳۹۹/۰۸/۲۸ - ۱۵:۴۲   + ۲ سایت دیگر  
فارس: موسسه عالی آموزش وپژوهش مدیریت وبرنامه ریزی در تداوم برگزاری نشست های تخصصی خود، نشستی را باعنوان چشم انداز بازار نفت و گاز برگزار کرد. در این نشست که با حضور سلیمان قاسمیان، رئیس امور اقتصادی معاونت امور بین الملل و بازرگانی وزارت نفت؛ رامین فروزنده ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۸ - ۱۰:۲۵   + ۱۷ سایت دیگر  
کارشناس ارشد حوزه انرژی در خصوص نقش ایران در بازار نفت در آینده گفت: اگر بایدن دولت آمریکا را به دست آورد ممکن است شاهد تغییرات در بازار نفت باشیم.
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۸ - ۰۶:۴۵    
میزان سطح تقاضای جهانی نفت در سال گذشته بیش از 99 میلیون بشکه در روز بود و پیش بینی می شود حتی در ماه فوریه 2021 به دلیل موج دوم همه گیری کرونا همچنان سطح تقاضای جهانی نفت نسبت به سال 2019، سطح پایینی داشته باشد.
شانا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۷ - ۲۱:۱۱   + ۱۰ سایت دیگر  
کمیته مشترک وزارتی نظارت بر توافق اوپک و غیراوپک ضمن تأکید بر لزوم پایبندی اوپک پلاس به توافق تاریخی کاهش عرضه نفت، اعلام کرد: تولیدکنندگان عضو ائتلاف اوپک پلاس با هدف ثبات بخشی به بازار نفت در بازه زمانی مه تا اکتبر 2020 در مجموع یک میلیارد و 600 میلیون بشکه از عرضه نفت خام جهان کاسته اند.
قیمت نفت در معاملات روز سه شنبه تحت تاثیر انتظارات برای تمدید کاهش تولید فعلی اوپک پلاس و خبر مثبت از ساخت یک واکسن دیگر برای کووید 19 افزایش یافت.
اقتصاد نیوز   ۱۳۹۹/۰۸/۲۷ - ۱۴:۴۳   + ۱ سایت دیگر  
اقتصادنیوز : قیمت هر اونس طلا در نیمروز سه شنبه 0.1 درصد کاهش یافت. اما قیمت هر بشکه نفت خام وست تگزاس، پس از افزایش های دیروز، 0.3 درصد کاهش یافت.
مرکز پژوهش های مجلس در سلسله خبرنامه های تحولات انرژی پیش بینی از وضعیت بازار نفت و گاز جهان در شرایط شیوع موج دوم کرونا ارائه کرد.
سیاست نفت بایدن باعث می شود تولید نفت شیل آمریکا 300 تا 500 هزار بشکه در روز کاهش یابد که افزایش قیمت نفت خام را با بیرون آمدن دنیا از بحران کرونا طی چند سال آینده به دنبال خواهد داشت.
اتاق بازرگانی صنایع و معادن تهران   ۱۳۹۹/۰۸/۲۷ - ۰۹:۴۸    
درحالی که ایالات متحده و اروپا با افزایش پرونده های کووید 19 و تعطیلی سرتاسری دست به گریبان هستند، اشتهای آسیا برای نفت بهبودیافته است. جهش اقتصادی چین در ماه گذشته در حالی سرعت گرفت که پالایش نفت خام این کشور با یک رکورد ماهانه همراه بوده است.
اقتصاد نیوز   ۱۳۹۹/۰۸/۲۶ - ۱۹:۳۰   + ۲ سایت دیگر  
اقتصادنیوز : بازار های جهانی پس از انتشار خبر واکسن دوم کرونا دچار نوسان بزرگ دیگری شدند. اگرچه این دگرگونی به شدت خبر واکسن دوشنبه هفته پیش نبود. قیمت طلا که امروز بی رمق بود 1 درصد افت و بازار نفت خام که امروز صعود بود 3.5 درصد افزایش داشت.
راه امروز   ۱۳۹۹/۰۸/۲۶ - ۰۹:۲۶   + ۲ سایت دیگر  
رضا پدیدار، رئیس کمیسیون انرژی و محیط زیست اتاق تهران، معتقد است که ساختارهای ضد توسعه ای حاکم بر کشور، می تواند همچنان بر آتش فرصت سوزی ها در ایران بدمد و رفتن جو بایدن به کاخ سفید نیز، تحولی در اقتصاد ایران ایجاد نکند.
پایگاه خبری قلم   ۱۳۹۹/۰۸/۲۶ - ۰۹:۱۰    
محمدعلی خطیبی، سفیر اسبق ایران در اوپک در گفتگو با توسعه ایرانی در پاسخ به این سئوال که پس از تحریم های دوم در دهه نود ، بازار نفت ایران در اختیار کدام کشور قرار گرفته است؟ گفت ...
برترین ها   ۱۳۹۹/۰۸/۲۶ - ۰۷:۴۹   + ۲ سایت دیگر  
روزنامه توسعه ایرانی: کاهش هزینه ها، افزایش درآمدها، کاهش تصدی گری های دولت، توسعة دولت الکترونیک، قطع وابستگی مستقیم بودجه به نفت، رونق و جهش تولید و اجرای سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی؛ این ها اهدافی است که رئیس جمهوری برای بودجه 1400 اعلام کرده است. ...
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۸/۲۶ - ۰۷:۰۸   + ۱ سایت دیگر  
برکشلی رییس مرکز مطالعات انرژی وین می گوید: طی 6 ماهه اول 2020، تقاضای جهانی نفت 17 در صد یعنی 17 میلیون بشکه در روز کاهش پیدا کرد. در طول تاریخ، هیچ واقعه ای، این چنین تقاضا را در هم نشکسته بود. بنابر این هر تحولی در مورد کرونا، تاثیر آنی و مهمی بر تقاضا و قیمت جهانی نفت خواهد داشت.
جهان اقتصاد   ۱۳۹۹/۰۸/۲۵ - ۱۸:۳۷   + ۱ سایت دیگر  
درحال حاضر بازار نفت تحت تاثیر تقاضا قرار دارد به طوری که با شیوع کرونا، بازار تقاضا به شدت تضعیف شد و با رقم بی سابقه 15 الی20 میلیون بشکه کاهش تقاضا به دلیل بیماری کرونا مواجه بودیم و همچنین فعالیت های اقتصادی به شدت ضعیف شد و بسیاری از کشورها در رکود قرار گرفتند و حتی رفت و آمد ها و سفرها نیز ...
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۸/۲۵ - ۱۴:۱۴    
در حالی حدود 15 روز تا نشست بعدی اوپک پلاس فرصت باقی مانده که بازار نفت به خبر کشف واکسن کرونا واکنش مثبتی نشان داده است. نفت برنت که هفته گذشته را با قیمت حدود 39 دلار آغاز کرده بود، در پایان هفته به حدود 42 دلار و 78 سنت رسید که نشان دهنده رشد 8 درصدی قیمت هاست.
اتاق بازرگانی صنایع و معادن تهران   ۱۳۹۹/۰۸/۲۵ - ۱۰:۲۰    
طبق آژانس بین المللی انرژی در پاریس، درحالی که پیشرفت در تولید واکسن از فشار واردشده به سازمان کشورهای صادرکننده نفت می کاهد، اما تا نیمه دوم سال 2021 تقاضا میزان قابل توجهی نخواهد بود. اوپک هم در گزارشی اعلام کرده است که عواقب اقتصادی ناشی از آخرین موج تعطیلی های سراسری طولانی خواهد بود.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۵ - ۰۰:۳۴   + ۱۲ سایت دیگر  
امیدواری که بازار نفت در روزهای اخیر با خبر ساخت واکسن کووید 19 شرکت فایزرهای و بایو ان تک پیدا کرد به دلیل ادامه شیوع مهارناپذیر ویروس کرونا موفق نشد چشم انداز بازار نفت را روشن کند.
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۹/۰۸/۲۵ - ۰۰:۰۷    
دنیای اقتصاد : در حالی که بسیاری تصور می کردند نتایج نهایی انتخابات ریاست جمهوری در ایالات متحده آمریکا بازار نفت را دگرگون کند اما برخلاف انتظارات بازار تحت الشعاع شوک واکسنی مثبتی که به آن وارد شد رشد قدرتمندی را تجربه کرد ...
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۸/۲۴ - ۰۹:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
افزایش نرخ بیت کوین در شرایطی که بایدن به بازار نفت سیگنال منفی و به بورس های جهانی سیگنال مثبت داده است نشان از این واقعیت دارد که ارز دیجیتال را می توان برگ برنده دموکرات های آمریکا برای پیروزی در جنگ تجاری با چین دانست.
میزان   ۱۳۹۹/۰۸/۲۴ - ۰۶:۰۵    
رضا مقیمی در گفت وگو با میزان، با اشاره به افزایش قیمت نفت در روز های گذشته اظهار کرد: قیمت نفت در روزهای گذشته تحت تأثیر کشف واکسن کرونا رشد مناسبی داشته است و توزیع انبوه این واکسن می توان نوسانات بازار نفت را کاهش دهد. ...
بولتن نیوز   ۱۳۹۹/۰۸/۲۳ - ۲۱:۵۲   + ۱۳ سایت دیگر  
یک کارشناس با اشاره به کاهش مصرف نفت در جهان، گفت: واکسن کمپانی pfizer نیز با چالش هایی مواجه است، بنابراین نمی تواند ناجی قطعی بازار باشد.
برترین ها / اینتیتر   ۱۳۹۹/۰۸/۲۳ - ۰۸:۳۵   + ۲۷ سایت دیگر  
خبرگزاری ایسنا: آژانس بین المللی انرژی (IEA) در تازه ترین پیش بینی خود اعلام کرد تقاضای جهانی برای نفت بعید است تحت تاثیر عرضه واکسن کووید 19 در سال 2021 به میزان قابل توجهی تقویت شود. ...