پنجشنبه ۲۳ اردیبهشتساعت ۰۸:۴۷May 2021 13
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «شهید صدر»

خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۰/۰۲/۱۸ - ۰۲:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
پیروزی های پی در پی و چشم گیر ملت بزرگ ایران برنامه نجات بخش اسلامی را به جای دو تمدن و ایدئولوژی متقابل شرق و غرب، به بشریت تقدیم کرد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۲/۱۷ - ۱۳:۰۶   + ۱۳ سایت دیگر  
کتاب نا زندگی نامه شهید آیت الله سید محمد باقر صدر برای نخستین مسابقه از دومین دوره مسابقات مجازی و دانشجویی کتابخوانی هشت بهشت انتخاب شد.
شبکه اجتهاد   ۱۴۰۰/۰۲/۱۶ - ۲۱:۱۹   + ۱ سایت دیگر  
شبکه اجتهاد: حجت الاسلام والمسلمین محمدرسول محقق بلخی از روحانیون فاضل افغانستانی مقیم حوزه علمیه قم است که در حوزه علمیه نجف در دروس امام خمینی و شهید صدر و بزرگان دیگر حاضر بوده است ...
شبستان   ۱۴۰۰/۰۲/۱۵ - ۱۰:۴۳   + ۱۴ سایت دیگر  
نایب رئیس مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم گفت: آیت الله سیدمحمدباقر صدر در علوم مختلف مکتب داری می کرد و یکی از بزرگترین اندیشمندان مسلمان و به تعبیر امام خمینی(ره) "مغز متفکر اسلامی" در تاریخ اسلام به ویژه در قرن چهاردهم هجری است.
شفقنا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۴ - ۱۷:۴۲    
شفقنا -در فیلم زیر ذکر مصیبت شهادت امام علی (ع) در بیان شهید صدر دیده می شود. به گزارش سرویس ترجمه شفقنا، ترجمه سخنان شهید صدر در این ذکر مصیبت به شرح زیر است: ...
رسا   ۱۴۰۰/۰۲/۰۹ - ۱۴:۲۶   + ۲ سایت دیگر  
حجت الاسلام والمسلمین بهمنی گفت: هیچ تفسیری در عرض تفسیر موضوعی شهید صدر نیست و همه تفسیرها ابزاری برای روش تفسیری شهید صدر در راه نظریه پردازی است.
فاش نیوز   ۱۴۰۰/۰۲/۰۹ - ۱۰:۳۴   + ۱ سایت دیگر  
کاربرفضای مجازی در توییتر با انتشار عکس شهید صدر زاده، نظر حاج قاسم درباره وی را منتشر کرد. *بازنشر مطالب شبکه های اجتماعی به منزله تأیید محتوای آن نیست و صرفا جهت آگاهی مخاطبان از فضای این شبکه ها منتشر می شود.
ایکنا   ۱۴۰۰/۰۲/۰۸ - ۱۵:۲۲    
عضو هیئت علمی پژوهشکده فرهنگ و معارف قرآن کریم ضمن نشریح روش تفسیر شهید صدر گفت: هیچ روش معتبری در عرض روش تفسیری شهید صدر نیافتم. وی تمام روش های متعبر تفسیری گذشته را در خود هضم کرده بود. حتی روش هایی را که در آینده کشف شوند نیز می تواند دربرگیرد.
میزان   ۱۴۰۰/۰۲/۰۷ - ۱۰:۰۵   + ۲ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان - یحیی جعفری، رئیس کل دادگاه های عمومی و انقلاب تهران همراه معاون قضایی و اجرایی رئیس کل محاکم، با رعایت دستورالعمل ها و پروتکل های بهداشتی از همه شعب و قسمت های مختلف مجتمع قضایی شهید صدر بازدید و ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات از نزدیک و به صورت چهره به چهره با مراجعین ...
حوزه   ۱۴۰۰/۰۲/۰۶ - ۱۸:۴۲   + ۵ سایت دیگر  
حوزه/ نشست علمی صحبت صدر4؛ ویژگی های روش تفسیر موضوعی شهیدصدر به صورت زنده اینستاگرامی صفحه رسمی پژوهشگاه شهید صدر، برگزار می شود.
شبکه اجتهاد   ۱۴۰۰/۰۲/۰۴ - ۱۳:۱۷    
بررسی ساختارهای پیشنهادی علم فقه از منظر فقیهان پیش از شهید صدر و رویکردشناسی بازنمایی اطلاعات دانش فقه از جمله مقالاتی است که در آخرین شماره دو فصل نامه مدیریت دانش اسلامی منتشر شده است.
ایکنا   ۱۴۰۰/۰۲/۰۱ - ۱۹:۲۰    
الاهی خراسانی ضمن اشاره به مبانی اندیشه سیاسی شهید صدر تصریح کرد: جمع بین این دوگانه که هم حق حاکمیت را به امت بدهید و هم نقش فعالی به مرجعیت بدهید را شهید صدر در پیش نویس قانون اساسی آورده و این امر در قانون اساسی ما خیلی تأثیر گذاشته است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۱/۳۱ - ۱۷:۱۱   + ۴ سایت دیگر  
نشست بررسی نقش شهید صدر در تدوین قانون اساسی جمهوری اسلامی با سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین علی الهی خراسانی به صورت پخش زنده اینستاگرام برگزار می شود.
پارسینه   ۱۴۰۰/۰۱/۲۸ - ۰۸:۴۳   + ۱ سایت دیگر  
در این بازدید که حدود سه ساعت به طول انجامید آقای دکتر دبیر ریاست محترم فدراسیون کشتی واز قهرمانان بلامنازع المپیک و جهان گزارش میدانی و مبسوطی از کلیه فعالیت های ورزشی ...
شبکه اجتهاد   ۱۴۰۰/۰۱/۲۷ - ۰۰:۲۲   + ۲ سایت دیگر  
برای نخستین بار پس از گذشت 41 سال از شهادت آیت الله سید محمدباقر صدر، صوت سخنرانی حضرات آیات گلپایگانی و مرعشی نجفی بعد از انتشار خبر شهادت ایشان منتشر شد. این صداها در 25 فروردین ماه سال 1359، هنگامی که اخبار شهادت شهید صدر تایید شد، ضبط شده اند.
حوزه   ۱۴۰۰/۰۱/۲۵ - ۱۷:۴۰   + ۸ سایت دیگر  
حوزه/ دکتر گلشنی از ادعای شانسی بودن مسائل به وسیله دانشمندان غربی در زمان شهید صدر سخن گفت و تصریح کرد: شهید صدر با استفاده از استقرا، علیت را اثبات کرد که اکنون برخی از بزرگترین دانشمندان غربی به این مسیر اثبات، وارد شده اند.
ایکنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۵ - ۱۲:۳۶    
استاد دانشگاه صنعتی شریف با شهید صدر اندیشه های زمان خود را مطرح کرد، گفت: حوزه علمیه نیز امروز دغدغه لازم در این حوزه ندارد و باید به فکر مسائل روز باشد ...
حوزه   ۱۴۰۰/۰۱/۲۲ - ۱۸:۰۳    
حوزه/ حجت الاسلام والمسلمین افضل حیدری گفت: شخصیت شهید صدر از چند زاویه قابل مشاهده است. شهیدصدر فقط یک شخص نبود بلکه او چهره واقعی شیعیان بود که کاملاً از مکتب اهل بیت نمایندگی می کرد.
حوزه   ۱۴۰۰/۰۱/۲۲ - ۱۷:۲۱    
حوزه/ حجت الاسلام والمسلمین سید ساجد علی نقوی گفت: نه تنها مسلمانان بلکه کل جهان با استفاده کامل از ایده ها و افکار شهید صدر در مسیر پیشرفت و شکوفایی قرار می گیرد.
تقریب   ۱۴۰۰/۰۱/۲۲ - ۱۴:۱۸    
حجت الاسلام و المسلمین دکتر حمید شهریاری دبیرکل مجمع تقریب در گفتگو با یونیوز با اشاره به سخن شهید صدر در امام خمینی ذوب شوید؛ همچنان که او در اسلام ذوب شد تأکید کرد که شهید محمد باقر صادر با جامعه اسلامی آشنایی کامل داشت و بر وحدت اسلامی به عنوان 1 اصل تاکید می کرد.
شبکه اجتهاد   ۱۴۰۰/۰۱/۲۲ - ۰۰:۳۷    
شهید صدر تا جایی که من اطلاع دارم در اوایل نهضت امام خمینی در آن نهضت ذوب شده بود. شبی به من تلفن کرد که تو رابط بین ایران و عراق بشو تا ما بیشتر بتوانیم در این مسیر گام برداریم. من به ایشان گفتم از نظر ایران بسیار کار خوبی است و هیچ گونه ناراحتی نخواهد داشت ...
شبکه اجتهاد   ۱۴۰۰/۰۱/۲۱ - ۲۳:۵۲    
ضرب المثل مشهوری است که می گوید؛ اندیشه در مصر تولید می شود، در لبنان چاپ می شود و در نجف خوانده می شود. ادعای درستی است، اما می گویند تنها کسی که جهت این مسیر را عوض کرد شهید صدر بود؛ یعنی در نجف نوشت، در لبنان چاپ شد و در مصر آثارش خوانده شد.
ایکنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۱ - ۱۷:۳۰    
حجت الاسلام مصباحی مقدم با اشاره به آرای اقتصادی شهید صدر بیان کرد: شهید صدر به خوبی بیان می کند که علم اقتصاد آنچنان که آموزش داده می شود و جریان دارد، یک علم اقتصاد جهانی نیست و اینطور نیست که گزاره های علم اقتصاد قابل استفاده در همه جهان باشد، بلکه این علم، علمی بر بستر مکتب سرمایه داری است.
رسا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۱ - ۱۳:۰۶    
حجت الاسلام دومکی در مراسم چهل و یکمین سالگرد شھادت شهید صدر، گفت: آثار علمی شهید صدر سرمایه عظیمی برای ملت عراق و جهان اسلام است.
شهدای ایران   ۱۴۰۰/۰۱/۲۱ - ۰۹:۰۰    
به گزارش شهدای ایران ، 19 فروردین ماه سالروز شهادت متفکر عالیقدر و نخبه جهان اسلام شهید سید محمدباقر صدر، به دست رژیم سفاک بعث است. در تاریخ 16 فروردین 1359، آیت الله سیدمحمدباقر صدر و خواهرش بنت الهدی به دستور صدام و توسط رژیم بعث دستگیر و به بغداد منتقل می شوند. ...
حوزه   ۱۴۰۰/۰۱/۲۰ - ۲۳:۳۶   + ۱۵ سایت دیگر  
حوزه/ حجت الاسلام والمسلمین علیرضا پناهیان بی نظیرترین الگوی فراگیری حکمت را شخص شهید صدر معرفی کرد و گفت: بی تردید بر من واجب است نظر شهید صدر را در هر موضوعی مطالعه کنم.
ایکنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۰ - ۲۰:۴۵   + ۴ سایت دیگر  
برهم صالح، رئیس جمهور عراق، مصطفی الکاظمی، نخست وزیر و سیدعمار حکیم، رئیس ائتلاف عراقیون در سالروز شهادت آیت الله العظمی سیدمحمدباقر صدر پیام هایی صادر کردند.
ایکنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۰ - ۱۱:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
در نخستین هفته رسمی حوزه علمیه در سال جدید شاهد رونق جلسات و نشست های علمی و قرآنی در حوزه بودیم. در این هفته به مناسبت سالگرد شهادت شهید سیدمحمدباقر صدر، نشست ها و برنامه های مختلفی در زمینه تبیین آرا و اندیشه های این نخبه جهان اسلام برگزار شد.
ایکنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۰ - ۱۰:۴۶   + ۱ سایت دیگر  
حجت الاسلام پناهیان گفت: در شهید صدر آتشفشان عقل دیده می شود که به دامنه ها می ریزد و جهان را متحول می کند و آثار آن به آسمان ها می رسد و جامعه ما بیش از هر زمانی به الگوگیری از عقل و حکمت او نیاز دارد.
وارث   ۱۴۰۰/۰۱/۲۰ - ۰۸:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
سیدمحمدباقر صدر فقیه و متفکر شیعه ساکن عراق بود که علوم دینی را نزد آیت الله خویی و برخی از علمای نجف آموخت. او تحصیلاتش را پیش از 20 سالگی به اتمام رساند و در حوزه علمیه نجف به تدریس علوم دینی پرداخت. سیدمحمد صدر، سید محمدباقر حکیم، سید کاظم حسینی حائری و سید محمود هاشمی شاهرودی از شاگردان اویند ...
رسا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۰ - ۰۱:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
شهید صدر روز بعد از پیروزی انقلاب اسلامی در جلسه درس آمد و با خوشحالی از امام(ره) و ملت ایران گفت و تأکید کرد که از این به بعد کسی حق ندارد مرجعیت مرا تبلیغ کند.
مشرق نیوز   ۱۴۰۰/۰۱/۱۹ - ۲۱:۰۱    
به گزارش مشرق، حجت الاسلام حامد کاشانی، کارشناس دینی درباره آیت الله صدر در توییتر نوشت: او کسی بود که می توانست نیازهای روز را بر اساس اسلام پاسخ دهد. و به او از هر زمان دیگری بیشتر نیاز داریم. ...
حوزه   ۱۴۰۰/۰۱/۱۹ - ۱۸:۰۳    
حوزه / حجت الاسلام والمسلمین مقصود علی دومکی گفت: افکار انقلابی شهید سید باقر صدر هنوز هم یک سرمایه بزرگ برای ملت عراق و مسلمانان است. در برابر دیکتاتوری صدام در داخل عراق ایستاد و تاریخ جدیدی از صبر، استقامت و جهاد را رقم زد که منجر به شهادت وی شد.
رسا   ۱۴۰۰/۰۱/۱۹ - ۱۷:۵۱    
اطلاع نگاشت | نگاهی به زندگی پر از نور شهید صدر
ایکنا   ۱۴۰۰/۰۱/۱۹ - ۱۷:۳۶    
مدرس دانشگاه امام صادق(ع) گفت: مهمترین ویژگی شهیدصدر که خصوصیات اخلاقی دیگر از آن منشأ می گیرد سعه صدر است؛ شهید صدر نقد شاگردانش و حتی اتهامات را می شنید و با صبوری پاسخ می داد و در برابر دشمنان با اینکه روی منطق و اصول خود می ایستاد ولی اهانت نمی کرد.
مرآت   ۱۴۰۰/۰۱/۱۹ - ۱۶:۲۳   + ۸ سایت دیگر  
نماینده مردم تهران در مجلس خبرگان رهبری شهید صدر را ذوب در هدف و ایمان خود توصیف کرد و گفت: اخلاق و اخلاص رمز موفقیت شهید صدر بود.
خبرگزاری رضوی   ۱۴۰۰/۰۱/۱۹ - ۱۵:۰۲    
قم - عضو هیئت علمی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی گفت: شهید صدر با وجود سن کم در هنگام شهادت که کمتر از پنجاه سال سن داشتند آثار وفعالیت های علمی بی نظیری را از خود به یادگار گذاشتند.
رسا   ۱۴۰۰/۰۱/۱۹ - ۱۴:۱۲    
حجت الاسلام والمسلمین اسلامی با بیان اینکه شهید صدر حامی نهضت امام خمینی(ره) و انقلاب بود، گفت: جریان موسوم به تشیع لندنی درصدد بود که جلوی شناخته شدن شهید صدر را بگیرد.
رسا   ۱۴۰۰/۰۱/۱۹ - ۱۳:۵۱   + ۴ سایت دیگر  
علامه شهید آیت الله سید محمد باقر صدر در دانش هایی چون اصول، فقه، فلسفه سیاست و معرفت شناسی نظریه های جدیدی ارائه کرده است.
مشرق نیوز   ۱۴۰۰/۰۱/۱۹ - ۱۳:۳۲   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش مشرق، کانال تلگرامی مرکز اسناد انقلاب اسلامی نوشت: آیت الله شهید سید محمدباقر صدر از مراجع مبارز عراق بود که بلافاصله پس از پیروزی انقلاب طی یک سخنرانی در 23 بهمن 57 از انقلاب اسلامی حمایت کرد ...
رسا   ۱۴۰۰/۰۱/۱۹ - ۱۲:۳۰   + ۱۴ سایت دیگر  
در چهل ویکمین سالگرد شهادت شهید صدر سلسله نشست های علمی اندیشه صدر به صورت وبینار برگزار می شود.
ایکنا   ۱۴۰۰/۰۱/۱۹ - ۱۲:۰۰   + ۲ سایت دیگر  
استاد سطح خارج حوزه در یادداشتی به مناسبت سالروز شهادت شهیدصدر تأکید کرد: نامه شهید صدر به امام خمینی(ره) خواندنی، تأمل برانگیز و نشانه تواضع بی نظیر ایشان است.
بولتن نیوز   ۱۴۰۰/۰۱/۱۹ - ۱۱:۰۰   + ۲۰ سایت دیگر  
حجت الاسلام الجزائری با اشاره به خدمات کم نظیر آیت الله صدر، از تربیت نسل انقلابی گرفته تا تأسیس مقاومت اسلامی در عراق، هندسه ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۱/۱۹ - ۱۰:۵۶   + ۹ سایت دیگر  
رهبر معظم انقلاب در بیاناتی در خطبه نماز جمعه 21 فروردین 66 به مناسبت سالگرد شهادت شهید صدر می گویند: یقیناً یک بله کوچک، یک گوشه چشم نشان دادن، یک حرکت حاکی از نوعی سازشکاری جان شهید صدر را حفظ می کرد، امّا او قبول نکرد.
فرهنگ سدید   ۱۴۰۰/۰۱/۱۹ - ۱۰:۵۵    
مجموعه پوستر پای درس شهید صدر به مناسبت چهل و یکمین سالگرد شهادت سید محمدباقر صدر، فقیه و متفکر شیعه ارائه می شود. این مجموعه پوستر برگرفته از کتب و آثار شهید صدر است. شهید صدر در هشتم آوریل (22 جمادی الاول 1400ق/ 19 فروردین 1359ش)، همراه خواهرش به شهادت رسید ...
شفقنا   ۱۴۰۰/۰۱/۱۹ - ۱۰:۳۰   + ۳ سایت دیگر  
شفقنا- پژوهشگاه تخصصی شهید صدر، به مناسبت چهل و یکمین سالگرد شهادت این شهید بزرگوار سلسله نشست های علمی اندیشه صدر را به صورت وبینار برگزار می کند. به گزارش شفقنا، ششمین نشست از این جلسات با موضوع شهید صدر و آنچه باید از او بدانیم با حضور حجت الاسلام والمسلمین علیرضا پناهیان ...