یکشنبه ۱۶ آذرساعت ۰۲:۵۰Dec 2020 6
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «شهید صدر»

شفقنا   ۱۰ ساعت پیش   + ۳ سایت دیگر  
شفقنا- آئین رونمایی از کتاب نا ، زندگی نامۀ شهید سید محمدباقر صدر، نوشتۀ مریم برادران از سوی پژوهشگاه شهید صدر و با همکاری سازمان اسناد و کتابخانۀ ملی برگزار می شود. ...
ایکنا   ۱۳۹۹/۰۹/۱۴ - ۱۲:۳۷   + ۲ سایت دیگر  
معاون پژوهشی پژوهشگاه شهید صدر با بیان اینکه چند سالی است که صدرپژوهی در سطح برخی از نخبگان علمی کشور و دنیا مورد توجه قرار گرفته است، اظهار کرد: کسانی که بیرون از فضای شیعه قصد مطالعه شیعه را دارند خواسته و ناخواسته باید سراغ اندیشه های ایشان بروند؛ ادبیات آثار او منسجم و قابل پژوهش ...
ادیان نیوز   ۱۳۹۹/۰۹/۱۳ - ۲۳:۵۲   + ۱ سایت دیگر  
ردنا ( ادیان نیوز ) – ارادت به شهید صدر در سالهای اخیر، با رونق گرفتن کتاب های ایشان در حوزه های علمیه، افزون شده است. اگر 20 سال پیش، به سختی کسانی پیدا می شدند که رغبت خواندن کتاب دروس فی علم الاصول ایشان را داشته باشند، امروز اما کلاس های حلقات، مشتاقان زیادی پیدا کرده است. ...
حوزه علمیه خراسان   ۱۳۹۹/۰۹/۱۱ - ۱۰:۲۹   + ۱ سایت دیگر  
نشست علمی چیستی تمدن و مؤلفه های آن از منظر شهید صدر ، توسط واحد پژوهش مدارس علمیه نرجس(س) و فاطمه الزهراء(س) آشخانه به صورت مجازی برگزار شد.
ایکنا   ۱۳۹۹/۰۹/۱۱ - ۰۰:۰۵    
شهید صدر برنامه روزانه ثابتی برای زیارت اهل بیت (ع) و به طور خاص زیارت امام حسین (ع) داشت که حتماً هر روز انجام می داد. زیارت جامعه کبیره برنامه ثابت و باور استوار او بود ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۹/۰۹ - ۱۵:۴۱   + ۵ سایت دیگر  
شهید صدر در ظاهر، چهل سال زندگی کرده، اما کیفیت این زندگی به واسطه اتصال با ساحت های دیگری از این عالم بیش از اینها است.
دانا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۶ - ۱۰:۰۶    
مریم برادران در جدیدترین اثر خود زندگی نامه شهید را به صورتی روان و مختصر روایت کرده است. او ضمیر نا که در عنوان بعضی کتب شهید صدر استفاده شده است و به معنای ما می باشد را برای این اثر برگزیده است. زیرا آن ضمیر با بخشی از هویت علمی این عالم گرانقدر پیوند خورده است.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۳۹۹/۰۹/۰۴ - ۰۷:۲۰   + ۲ سایت دیگر  
از منظر شهید صدر هرگونه وابستگی که عامل تهدید برای حکومت اسلامی شود مردود است و یکی از مهمترین رسالت های حکومت اسلامی، رهاسازی امت و کشور اسلامی از وابستگی است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۳ - ۱۲:۴۸   + ۳ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- گفت وگوهایی برای خواندن ، صلاح کار و من خراب و آثار شهید صدر و مطهری پیشنهادهایی در ادامه پویش کتابخوانی ملی هستند.
ایکنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۲ - ۱۳:۱۱    
هشتاد و چهارمین شماره از نشریه پژوهش های فلسفی کلامی به صاحب امتیازی دانشگاه قم به زیور طبع آراسته شد.
شفقنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۱ - ۱۵:۰۰   + ۲ سایت دیگر  
شفقنا- برگزاری روزانه 2500 کلاس برخط، برگزاری سی و سومین کارگاه تلبّس و برگزاری دوره آشنایی با اندیشه های شهید صدر اخبار مهم حوزه علمیه خراسان را تشکیل می دهند. برگزاری روزانه 2 هزار و 500 کلاس برخط ...
ایکنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۱ - ۱۲:۱۲   + ۳ سایت دیگر  
شهید صدر به طلاب خود توصیه می کرد که مسائل روز را احصا و با دانش فقهی و اصولی آنها را حل کنند؛ او اصرار داشت تا طلاب به صورت کار تیمی کنند و با استفاده از متون دینی، تفسیر و فقه و اصول به حل مسائل بپردازند. صدر تأکید داشت که بیش از مطالعه، فکر کنید ...
حوزه   ۱۳۹۹/۰۹/۰۱ - ۰۸:۵۱   + ۱۶ سایت دیگر  
حوزه/ در طول این روایت، احساس می کردم اگر آدم ها ما بودند، محمدباقر صدر، شهید نمی شد. شهید صدر برای ما بودن خیلی زحمت کشید و در تجربه های زندگی ایشان هم مشهود است که هروقت مشکلی پیش می آمد، (حصری بود، دستگیری یا انزوا رخ می داد) ما بودن راه حل خارج شدن از بن بست می شد.
حوزه علمیه خراسان   ۱۳۹۹/۰۸/۳۰ - ۰۶:۳۷    
نشست علمی با موضوع آشنایی با اندیشه های شهید صدر با محوریت کتاب حوزه و بایسته ها 4 آذر 99 برگزار می شود.
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۳۹۹/۰۸/۲۷ - ۱۷:۱۶   + ۴ سایت دیگر  
اقتصاد ایران: مجلس اعلای انقلاب اسلامی عراق اواخر آبان ماه سال 61 به وجود آمد. این مجلس محل اجتماع مخالفان رژیم بعث عراق و صدام بود. ابومهدی مهندس پس از حضور در ایران در سال 65 به این مجلس پیوست و حضور خود در عرصه های نظامی و سیاسی را ارتقا بخشید.
پرس شیعه   ۱۳۹۹/۰۸/۲۷ - ۱۶:۰۰   + ۲ سایت دیگر  
محسن اسماعیلی می گوید که کتاب به رنگ صبر: خاطرات خانم فاطمه صدر نشان می دهد که همسر شهید صدر، زمینه ساز موفقیت های علمی ایشان بود. کتاب همچنین معرف ظرفیت های روحی زنان است. ...
شهر فردا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۷ - ۱۴:۱۳   + ۸ سایت دیگر  
رفع نقص فنی پل زیرگذر کامرانیه واقع در بزرگراه شهید صدر توسط معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری منطقه سه اجرا شد.
فرهنگ سدید   ۱۳۹۹/۰۸/۲۷ - ۰۰:۳۳    
شهید صدر تمکن مالی برای خرید کتاب نداشت. اما حجم مطالعاتی اش سنگین بود و معمولا در کتابخانه ها مطالعه می کرد. او حتی به دلایلی مجموعه رمان های با محوریت شخصیت آرسن لوپن را هم خوانده بود.
تجارت گردان   ۱۳۹۹/۰۸/۲۶ - ۱۳:۵۳   + ۴ سایت دیگر  
شهید صدر تمکن مالی برای خرید کتاب نداشت. اما حجم مطالعاتی اش سنگین بود و معمولا در کتابخانه ها مطالعه می کرد. او حتی به دلایلی مجموعه رمان های با محوریت شخصیت آرسن لوپن را هم خوانده بود.
حوزه   ۱۳۹۹/۰۸/۲۴ - ۱۰:۳۸   + ۶ سایت دیگر  
حوزه/ پژوهشگاه شهید صدر در هفتۀ کتاب و کتاب خوانی، در طرح فرصت صدرخوانی ، تمامی آثار عربی و فارسی از شهید صدر را با تخفیف ویژه به فروش می رساند.
حوزه   ۱۳۹۹/۰۸/۲۳ - ۱۱:۱۱    
حوزه/ مسئول کارگروه علمی مرکز راهبری اقتصاد مقاومتی حوزه، گفت: سه روش علمی حرکت از مبانی ، استنباط از شریعت و مقاصدی تاکنون از طرف بزرگانی همچون آیت الله مصباح یزدی و شهید صدر برای استخراج مکتب اقتصاد اسلامی مورد استفاده قرار گرفته اند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۸/۲۱ - ۱۶:۰۴   + ۲ سایت دیگر  
مدیر حوزه های علمیه گفت: ما هنوز حق شهید صدر را ادا نکرده ایم و خیلی از محورهایی که ایشان برنامه ریزی کرده بودند هنوز شناخته نشده است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۰ - ۱۰:۱۰    
قم- ایرنا - مدیر حوزه های علمیه کشور با اشاره به مقام والای علمی و فقهی شهید آیت الله سید محمد باقر صدر گفت: توسعه دادن به مرزهای دانش بویژه علوم اسلامی از برجسته ترین ویژگی شهید صدر است.
حوزه   ۱۳۹۹/۰۸/۲۰ - ۰۸:۵۹    
حوزه/ پژوهشگاه تخصصی شهید صدر، وی را به عنوان یک ظرفیت بی بدیل در تاریخ علمای تشیع می داند که معرفی شخصیت و نشر آثار و افکار او به طور ویژه، می تواند در این برهه حساس در تأمین نیازهای مختلف جهان اسلام و به خصوص ایران، تأثیرگذار باشد.
حوزه   ۱۳۹۹/۰۸/۲۰ - ۰۰:۱۷   + ۹ سایت دیگر  
حوزه/ آیت الله اعرافی با اشاره به فداکاری های شهید آیت الله صدر برای انقلاب اسلامی ایران گفت: به گمانم کسی به درجه ایشان در فداکاری برای انقلاب اسلامی نمی رسد، چرا که آن عالم مجاهد همه چیز خود را برای انقلاب اسلامی فدا کرد.
فرهیختگان   ۱۳۹۹/۰۸/۱۹ - ۱۰:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
شهید صدر معرفت را لیبرال و حافظ وضع موجود نمی نگرد. ارزش هایی وجود دارند که قابل شناسایی است و معرفت باید به دنبال تجویز درراستای آن باشد. بنابراین، برای ایشان وضعیت مطلوب عقلانی معنا پیدا می کند که براساس ارزش ها سامان می گیرد. مکتب راه رسیدن به آن را نشان می دهد.
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۰۸/۱۷ - ۱۵:۱۰   + ۲۰ سایت دیگر  
نا روایتی جامع از زندگی شهید صدر به قلم مریم برادران است که در پاییز 1399 روانۀ بازار کتاب شد و اکنون پس از دو هفته به چاپ دوم رسید.
حوزه   ۱۳۹۹/۰۸/۱۶ - ۱۲:۲۳   + ۵ سایت دیگر  
حوزه/ محقق حوزه اقتصاد گفت: ادعا شده که اقتصاد اسلامی، اقتصاد سوسیالیستی است که در اول انقلاب هم شاهد بودیم و آن را به شهید صدر هم نسبت می دهند در حالی که کتاب اقتصادنا برای رد اندیشه سوسیالیستی و ماتریالیستی و ... نوشته شده است.
ایکنا   ۱۳۹۹/۰۸/۱۴ - ۱۳:۱۷   + ۱ سایت دیگر  
استاد محمدحسین جمشیدی با کارنامه ای درخشان از فعالیت های علمی و تلاش خستگی ناپذیر برای تربیت دانش پژوهان جوان کشور بیش از یک دهه از عمر خود را در دانشگاه تربیت مدرس و پیش از آن در پژوهشکده امام خمینی(ره) و انقلاب اسلامی سپری کرد، آسمانی شد و غمی دیگر بر اندوه این روز های جامعه علمی کشور افزود.
هم اندیشی   ۱۳۹۹/۰۸/۱۰ - ۱۵:۱۵    
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: اندیشکده مطالعات آمریکا یکی از اندیشکده های پزوهشکده شهید صدر (ره) است که تمرکز خود را به شناسایی و مطالعات همه جانبه ایالات متحده آمریکا با تکیه بر نظام های سیاسی ، فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی این کشور اختصاص داده است. ...
ایکنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۸ - ۱۸:۵۱   + ۴ سایت دیگر  
معاون پژوهشی پژوهشگاه شهید صدر گفت: شهید صدر نظریه پرداز و نوآور در همه عرصه های علوم اسلامی بود و اندیشه منسجم و هماهنگ و بدون تناقض در آثار مختلف داشت؛ لذا از بسیاری جهات الگو برای نسل جوان است.
ایکنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۶ - ۱۷:۳۶    
دومین نشست مجازی صحبت صدر با موضوع آثار شهید صدر را چرا و چگونه بخوانیم به صورت مجازی از طریق نشانی shahidsadr در اینستاگرام برگزار خواهد شد.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۸/۰۶ - ۱۳:۴۲   + ۲ سایت دیگر  
دومین برنامه از گفت وگوی زنده اینستاگرامی درباره آثار و اندیشه های شهید صدر با عنوان آثار شهید صدر را چرا و چگونه بخوانیم؟ برگزار می شود.
تازه ترین ها   ۱۳۹۹/۰۸/۰۶ - ۰۹:۳۰   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، ابوذر گوهری مقدم، دبیر علمی همایش بین المللی افول آمریکا ؛ روند گذشته و تحوّلات آینده صبح امروز (سه شنبه 6 آبان) در افتتاحیه این همایش که با حضور اندیشمندان داخلی و خارجی در لانه جاسوسی سابق آمریکا برگزار شد ...
ایکنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۰:۳۶   + ۱ سایت دیگر  
نویسنده برگزیده جایزه جلال آل احمد درباره کتاب نا گفت: این کتاب زندگینامه مستندی از علامه محمدباقر صدر است که بدون اغراق و غلو به زندگی و اندیشه وی پرداخته شده است.
فرهیختگان   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۰۹:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
هنوز هم به همین بحث هایی که صدر حدودا 60 سال قبل در اقتصادنا و فلسفتنا مطرح کرده، نیاز داریم. ما خیلی زود از صدر عبور کردیم؛ یعنی از کنار صدر گذشتیم، درحالی که در خیلی از این عرصه ها و دانش هایی که سال ها قبل صدر برای ما بنیادهایش را گذاشت، نیاز به اندیشه ورزی و تامل بیشتری داشته ایم.
ابنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۲۱:۵۵   + ۴ سایت دیگر  
بعد از شهید صدر هیچ کس از علمای اهل تسنن و شیعه این مطلب را که اسلام دارای مذهب اقتصادی است، نفی نکرده است. یعنی در این مطلب اختلافی نیست که اسلام اصول و قواعد رفع و حل مشکلات اقتصادی را بیان کرده است.
فرهیختگان   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۰:۱۰   + ۵ سایت دیگر  
اساسا کارکرد روشی که شهید صدر برای فهم و تحلیل تاریخ ارائه کرده، همین است که جلوی سوءاستفاده های مقطعی گرفته شود و فهم تاریخی جامعی از حیات اهل بیت فراهم آید
رسا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۱۶:۲۲   + ۲۰ سایت دیگر  
پژوهشگاه شهید صدر کتاب نا که روایتی نه چندان بلند، اما واقع نما و مستند از شهید صدر است در شانزده فصل به رشته تحریر درآورده است.
استانداری مازندران   ۱۳۹۹/۰۷/۲۲ - ۲۳:۱۴   + ۳ سایت دیگر  
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار مازندران احیای باغ 33 هکتاری رامسر را از پروژه های اولویت دار استان اعلام کرد و گفت که این باغ طی سه هفته آینده برای آغاز عملیات اجرایی و احیاء در اختیار شهرداری قرار می گیرد. ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۱ - ۱۶:۰۳    
نوشهر - ایرنا - مهدی رازجویان معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار مازندران امروز دوشنبه از پروژه های عمرانی شهرستان رامسر شامل سالن والیبال شهید صدر ، باغ 33 هکتاری، پل چهارم صفارود و دانشگاه پردیس بین الملل بازدید کرد.
حوزه   ۱۳۹۹/۰۷/۲۱ - ۱۴:۵۶   + ۱ سایت دیگر  
حوزه/ شهید صدر در دو سطح عمومی و تخصصی به بیان دیدگاه خود درباره اقتصاد اسلامی پرداخته است. او در سطح تخصصی کتاب بی نظیر خود اقتصادنا را نوشته که بی نیاز از معرفی است ...
ایکنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۰ - ۱۳:۰۰    
عضو شورای فقهی بانک مرکزی اظهار کرد: اقتصاد اسلامی مجموعاً یک رشته علمی است. بنابراین اگر کسی می خواهد در این زمینه تخصص داشته باشد، باید به صورت دقیق از اقتصاد جدید استفاده کند و اقتصاد خُرد و کلان و نظام سوسیالیستی را از نظر بگذراند و روشن شود که اسلام با کدام بخش ها اختلاف نظر پیدا می کند ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۷/۲۰ - ۱۰:۵۰   + ۵ سایت دیگر  
حجت الاسلام زائری گفت: من اقتصادنا ی شهید صدر را اقتصاد الامة الاسلامیه می بینم نه اقتصاد الاسلام . وی گفت فلسفه و اقتصاد مسلمین نه اقتصاد و فلسفۀ اسلام.
ایکنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۰ - ۰۹:۲۱    
حجت الاسلام زائری با تأکید بر درونی بودن تحول در حوزه علمیه، گفت: شهیدصدر فقه را نقطه وصل اسلام به جهان می داند؛ نگاه وی این است که حوزه باید با جذابیت فقه، جامعه را اداره کند و زمانی جذاب می شود که بتواند به خوبی جامعه را اداره کند ...
ایکنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۰ - ۰۹:۲۱    
حجت الاسلام والمسلمین مهدی خطیبی، درباره نظریات اقتصادی شهید صدر می گوید: شهید صدر اعتقاد دارد نظریات اقتصادی، پایه های مباحث فقهی هستند و فقیه می تواند با بررسی احکام شرعی و جنبه حقوقی آن ها، نظریات اقتصادی تولید و براساس آن نظریات اقتصادی، جامعه را اداره کند ...
شبکه اجتهاد   ۱۳۹۹/۰۷/۱۹ - ۱۷:۱۳    
شبکه اجتهاد : نظریه مرجعیت انسانی یکی از مهمترین نظریات در پاسخ به سوال ثابت و متغیر است در ادامه با تقریر شهید سید محمدباقر صدر از این نظریه یا همان نظریه منطقه الفراغ آشنا خواهیم شد. [1] تقریر شهیدصدر و طرح نظریه ی منطقه الفراغ ...