پنجشنبه ۰۶ آبانساعت ۰۹:۲۰Oct 2021 28
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «مرکبات»

به گزارش روابط عمومی شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان مازندران مدیر شرکت خدمات حمایتی کشاورزی مازندران از تامین و توزیع کودهای کشاورزی پرمصرف مورد نیاز برای 4310 هکتار باغ مرکبات در شهرستان بهشهر در استان مازندران خبر داد رضا افراسیابی با اعلام این مطلب افزود ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۸/۰۵ - ۱۰:۱۶   + ۲ سایت دیگر  
گریپ فروت میوه ای از خانواده مرکبات است که از پیوند پرتقال و دارابی به دست آمده و دارای خواص و فوایدِ گوناگونی است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۸/۰۴ - ۱۱:۰۷    
قصرشیرین - ایرنا - مدیر جهاد کشاورزی قصرشیرین از برداشت مرکبات از سطح 500 هکتار باغات بارور این شهرستان مرزی خبر داد و گفت: پیش بینی می شود در مجموع پنج هزار تُن مرکبات برداشت و روانه بازار مصرف شود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۸/۰۴ - ۱۰:۲۷   + ۱ سایت دیگر  
قیمت مرکبات شمال تا پایان سال ثابت خواهد بود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۸/۰۴ - ۰۸:۴۱    
مدیر جهاد کشاورزی بهشهر از پیش بینی تولید 85 هزار تن مرکبات در این شهرستان خبر داد.
شبکه ایران کالا   ۱۴۰۰/۰۸/۰۳ - ۲۰:۵۴    
مرتضی گل محمدی رئیس پژوهشکده مرکبات و میوه های نیمه گرمسیری وزارت جهاد کشاورزی و کمال یدالهی مدیرعامل اتحادیه های کشاورزی و باغبانی در گفتگو با شبکه ایران کالا در خصوص مشکلات باغداران به بحث و گفتگو پرداختند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۸/۰۳ - ۰۸:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
لیمو شیرین از مرکبات بسیار مفید و دارای طبع سرد و خشک است. لیمو شیرین با داشتن منبع غنی ویتامین C، اسید سیتریک، مس و آهن یکی از مفیدترین میوه ها برای درمان بیماری ها است.
اقتصاد آنلاین / سلام نو   ۱۴۰۰/۰۸/۰۲ - ۲۲:۲۶   + ۲۴ سایت دیگر  
تحقیقات نشان داده است مصرف پوست پرتقال برای سلامت قلب موثر است. پوست پرتقال دارای ترکیباتی به نام هسپردین و نوبیلتین است که باعث کاهش التهاب در بدن می شوند.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۸/۰۱ - ۱۰:۴۱    
ساری- بهادری، معاون بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی مازندران با اشاره به تولید بیش از دو میلیون و 700 هزار تن مرکبات در استان گفت: قابلیت صادرات یک میلیون تن محصول را داریم.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۷/۳۰ - ۱۳:۵۲   + ۳ سایت دیگر  
زوال و خشکی مرکبات، عارضه ای است کمتر شناخته شده که از سال 93 تاکنون مرکبات فارس را تهدید نموده و در شهرستان های قیرکارزین، داراب و جهرم، بیشترین خسارات را وارد کرده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۷/۳۰ - ۱۲:۳۳   + ۱۲ سایت دیگر  
رئیس اتحادیه بارفروشان میدان میوه و تره بار مرکزی گفت: از دولت خواهش می کنیم امسال به ذخیره سازی سیب و مرکبات برای شب عید ورود نکند.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۷/۲۹ - ۱۳:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
ساری- زارعی، عضو کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: کشاورزان و باغداران مازندران سه میلیون تن مرکبات تولید می کنند و یک میلیون تن به دلیل نامناسب بودن زیرساخت ها از بین می رود.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۸ - ۱۲:۵۲   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/فارس مسئول باغبانی شهرستان داراب اعلام کرد که امسال انتظار داریم که 9 هزار تن لیمو از باغ های مرکبات این شهرستان برداشت شده است.
استانداری مازندران   ۱۴۰۰/۰۷/۲۷ - ۲۲:۳۰   + ۳ سایت دیگر  
رضاپیران رئیس اداره امور نمایندگی های وزارت خارجه با احمد حسین زادگان، استاندار مازندران دیدار کرد. در این دیدار که رئیس نمایندگی وزارت امور خارجه در مازندران حضور داشت، پیرامون افزایش حضور فعالان اقتصادی استان در بازارهای منطقه و افزایش تعاملات تجارت خارجی گفتگو شد. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۷/۲۷ - ۰۸:۲۶   + ۴ سایت دیگر  
مدیریت جهاد کشاورزی نوشهر از پیش بینی تولید 35 هزار تنی مرکبات و 100 تنی عسل در این شهرستان خبر داد.
آفتاب نیوز   ۱۴۰۰/۰۷/۲۶ - ۰۹:۴۵   + ۱۴ سایت دیگر  
نارنگی از خانواده مرکبات است و از نظر سطح زیر کشت، بعد از پرتقال، دومین جایگاه را دارد. این میوه همانند پرتقال نارنجی رنگ است و گونه های سبز و قرمز نیز در میان آنها یافت می شود که هم خودِ میوه و هم پوست آن بسیار مغذی است.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۵ - ۱۳:۰۷    
باغ ارم از جاذبه های گردشگری شیراز و نمونه ای از یک باغ-کوشک به حساب می آید که به واسطه درختان مرکبات و خیابان طویلی با سروهای باشکوه در طرفینش، محبوبیت زیادی بین گردشگران دارد. علاوه بر کوشک اصلی عهد قاجار که هسته مرکزی این باغ را تشکیل می دهد؛ سرونازهای بلند و کهن، زیبایی آن را دوچندان کرده اند.
کبنا نیوز   ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ - ۲۲:۳۶   + ۱ سایت دیگر  
گچساران 1500 هکتار باغ لیمو و بوستان و باشت نیز 2000 هکتار باغ مرکبات دارد، و قطب لیمو در استان محسوب می شود. باغ های لیموی گچساران کیفیت بسیار بالایی دارند، طرح های آبرسانی در سالهای اخیر نیز به توسعه باغداری منطقه کمک شایانی کرده، با این حال، مشکلاتی از جمله بازاریابی، وجود دلالان ...
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۰/۰۷/۲۳ - ۱۳:۰۷   + ۷ سایت دیگر  
مرکبات و گیاهان معطر در صنعت عطرسازی بسیار کاربرد دارند. هریک از این رایحه ها حس و حال متفاوتی به ما می دهند که ما را شاداب می کنند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۷/۲۳ - ۱۰:۰۶    
کارگاه یک روزه حرفه کشاورزی با هدف انتقال یافته های محصولات باغی به ویژه مرکبات در خشکبیجار برگزار شد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۷/۲۳ - ۰۱:۲۸   + ۱ سایت دیگر  
مدیرعامل اتحادیه باغداران مازندران گفت: بازی های فوتبال جام جهانی امسال معرفی محصولات ایرانی در قطر و کیش و کشورهای همسایه است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۷/۲۲ - ۱۰:۲۰   + ۲ سایت دیگر  
معاون مدیریت باغبانی جهاد کشاورزی مازندران گفت: مازندران با 115 هزار هکتار باغ مرکبات و تولید بیش از 2 میلیون و 700 هزار تن در سال بیش از 60 درصد نیاز بازار داخل را تامین می کند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۷/۲۲ - ۰۹:۵۰    
افرادی ناشناس مخفیانه وارد باغ های غرب مازندران می شوند و درختان مرکبات را قطع می کنند.
نایب رییس اتحادیه باغداران تهران از افزایش 25 درصدی تولید سیب خبر داد و گفت: بنابر برآوردهای اولیه حداقل 50 درصد مرکبات باید صادر شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۷/۲۱ - ۱۳:۳۵    
باغداران ماندرانی تا پایان آبان نارنگی برداشت می کنند.
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۰/۰۷/۲۱ - ۱۰:۰۶    
عصاره های میوه مرکبات اغلب به دلیل محتوای آنتی اکسیدانی خود در محصولات مراقبت از پوست گنجانده می شوند. به طورکلی، تصور می شود آنتی اکسیدان ها مانند ویتامین C در میوه های مرکبات به مبارزه با رادیکال های آزاد در پوست کمک می کنند و هم چنین به افزایش سطح کلاژن کمک می کنند.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۱ - ۰۹:۳۴   + ۹ سایت دیگر  
زاهدان_ ایرنا_ مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان گفت: برداشت مرکبات از سطح 2 هزار و 100 هکتار از باغات بارور استان آغاز شد.
برترین ها   ۱۴۰۰/۰۷/۲۰ - ۱۳:۰۳   + ۳۴ سایت دیگر  
باشگاه خبرنگاران جوان: دارایی نژاد، رئیس اتحادیه بارفروشان میدان مرکزی میوه و تره بار: گرانی موز و هزینه نگهداری میوه در سردخانه علت اصلی گرانی میوه در بازار است به طوری که 70 درصد محصولات 10 درصد افزایش قیمت را تجربه کردند. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۷/۱۹ - ۰۸:۵۱    
مدیر حفظ نباتات جهاد کشاورزی گلستان در رابطه با شیوع مگس میوه مدیترانه ای در باغ های شمال کشور توضیحاتی ارائه داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۷/۱۹ - ۰۸:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
خشکسالی امسال تولید مرکبات در شهرستان قصرشیرین را 30 درصد کاهش داده است.
پایگاه خبری قلم   ۱۴۰۰/۰۷/۱۸ - ۱۳:۵۹    
هرمزگان/قلمنا- عضو هیات علمی بخش گیاهپزشکی مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی هرمزگان در خصوص پسیل آسیایی گفت: پسیل آسیایی یکی از آفات مهم مرکبات در دنیا و ایران است که علاوه بر خسارت مستقیمی که به مرکبات وارد میکند، ناقل یکی از بیماری های باکتریایی مرکبات یعنی میوهسبز و یا گرینینگ است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۷/۱۸ - ۱۳:۴۶   + ۳ سایت دیگر  
جمعیت مگس های مدیترانه ای با بارش باران و سرمای هوا در باغ های مرکبات و کیوی مازندران کاهش چشمگیری یافت.
راهبردنامه   ۱۴۰۰/۰۷/۱۸ - ۰۱:۰۷    
میوه های سرشار از ویتامینC مانع از خواب مطلوب می شوند؟17 مهر 1400 ساعت: 07:7 ویتامین C یکی از ریزمغذی های ضروری است که مصرف کافی بعضی میوه ها به خصوص مرکبات در تامین آن نقش دارد. اما این باور وجود دارد که اگر در شب میل شود، می تواند بر کیفیت خواب شبانه تاثیر بگذارد و مانع از خواب مطلوب شود. [...]
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۷/۱۸ - ۰۰:۲۲    
دنیای اقتصاد : قیمت موز اندکی افزایش پیدا کرد و به کیلویی 35هزار تومان رسید.همین طور گوجه فرنگی با دوهزار تومان افزایش در سطح خرده فروشی های شهر تهران کیلویی 12هزار تومان فروخته شد و خیار به 16هزار و 500تومان رسید ...
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۷/۱۷ - ۱۶:۲۳    
ساری- ایزدی، مدیرباغبانی جهاد کشاورزی مازندران از باغداران و سورتینگ داران خواست نسبت به تنظیم بازار مرکبات اقدام کنند و گفت: در برداشت و عرضه مرکبات نباید عجله کرد.
پارسینه   ۱۴۰۰/۰۷/۱۵ - ۱۶:۰۱   + ۴ سایت دیگر  
مواد غذایی ضد استرس چگونه عمل می کنند؟ غذا ها به چند روش استرس را از بین می برند. غذا های آرامش بخش مثل یک کاسه آش جو، سطح سروتونین را در بدن بالا می برد. سروتونین، یک ماده شیمیایی آرامش بخش است. غذا های دیگر سطوح کورتیزول و آدرنالین را کاهش می دهند و به مرور زمان به بدن آسیب می رسانند. ...
اقتصاد آنلاین / سلام نو   ۱۴۰۰/۰۷/۱۵ - ۱۲:۰۲   + ۸ سایت دیگر  
ریه ها برای زندگی بشر ضروری هستند، آن ها تقریباً بدون خستگی کار می کنند، هوا را به داخل می کشند و چیز هایی را که قابل استفاده نیستند، بارهاوبارها هر روز و هر شب به بیرون می دمند ...
پارسینه   ۱۴۰۰/۰۷/۱۴ - ۱۶:۴۷   + ۳۷ سایت دیگر  
غالباً مردم منابع خوب ویتامین C را با مرکبات مانند پرتقال مرتبط می دانند. با این حال، میوه های دیگری نیز وجود دارند که سرشار از ویتامین C و بسیاری از مواد مغذی حیاتی دیگر هستند. ...
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۷/۱۴ - ۱۵:۱۳    
ساری- شعبانی، مدیرعامل اتحادیه باغداران مازندران وضعیت تولید و کیفیت مرکبات در استان را مطلوب بیان کرد و گفت: مرکبات استان برای صادرات باکیفیت و سالم هستند.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۰/۰۷/۱۴ - ۱۳:۲۳   + ۸ سایت دیگر  
پژوهشگران پژوهشگاه علوم و فنون هسته ای در سازمان انرژی اتمی ایران، در سال دوم اجرای پروژه کنترل مگس میوه مدیترانه Ceratitis capitata با استفاده از تلفیق روش هسته ای نابارورسازی (Sterile Insect Technique-SIT) با روش های رایج، موفق به کاهش قابل توجه خسارات ناشی از این آفت در باغات مرکبات شدند.
دانا   ۱۴۰۰/۰۷/۱۴ - ۱۳:۰۴   + ۴ سایت دیگر  
محمود فیاض بخش گفت: دو موقوفه ای که اثر و سابقه ای در اداره میاندورود نداشتیم شناسایی شده است و موقوفه 13 هزار متر مربعی باغ مرکبات از این دست بوده که ثبت اوقاف شده است.
بلاغ مازندران   ۱۴۰۰/۰۷/۱۴ - ۱۲:۴۹    
رئیس اوقاف و امور خیریه میاندورود گفت: دو موقوفه ای که اثر و سابقه ای در اداره شهرستان نداشتیم شناسایی شده است و موقوفه 13 هزار متر مربعی باغ مرکبات از این دست بوده که ثبت اوقاف شده است.
به گزارش روابط عمومی شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان مازندران مدیر شرکت خدمات حمایتی کشاورزی مازندران از تامین و توزیع کودهای کشاورزی پرمصرف موردنیاز برای 19826 هکتار باغات مرکبات در شهرستان ساری استان مازندران خبرداد رضا افراسیابی با اعلام این مطلب افزود ...
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۰/۰۷/۱۴ - ۰۹:۰۷    
گریپ فروت نوعی مرکبات گرمسیر است که به خاطر مزه ی شیرین و تا حدی ترشش شناخته شده است. این میوه غنی از مواد مغذی، آنتی اکسیدان ها و فیبر می باشد و همین موضوع آن را یکی از سالم ترین مرکباتی کرده است که می توانید میل نمایید.