دوشنبه ۰۴ مردادساعت ۰۰:۴۱Jul 2021 26
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «مقابله با سیلاب»

عصر ایران   ۱۴۰۰/۰۴/۲۷ - ۲۳:۲۷   + ۵ سایت دیگر  
بارندگی شدید 10 دقیقه ای یکشنبه 27 تیرماه 1400، علی رغم هشدارهای پیاپی روزهای اخیر موجب آبگرفتگی در بعضی از مناطق جنوبی، معابر و حتی واحدهای تجاری و مسکونی این کلانشهر شد. این درحالی بود که مدیران شهری از آمادگی کامل این شهر برای مقابله با سیلاب و آب گرفتی شهری صحبت کرده اند.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۴/۲۴ - ۱۸:۲۸   + ۲ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - مدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب ایران گفت: با توجه به پیش بینی سازمان هواشناسی مبنی بر وقوع بارش در برخی استان ها ضروری است مسوولان اقدام های لازم را برای مقابله با سیلاب های احتمالی در دستورکار قرار دهند.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۴/۱۵ - ۰۷:۵۲   + ۱ سایت دیگر  
سبزوار- ایرنا- رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری سبزوار گفت: طرح ساماندهی، کنترل و مقابله با مخاطرات سیلاب با هزینه افزون بر پنج میلیارد ریال در این شهرستان غربی استان خراسان رضوی اجرا شد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۴/۱۴ - ۱۰:۲۲    
ایسنا/خراسان شمالی مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان شمالی گفت: اظهارات فرماندار راز و جرگلان درباره اینکه امکاناتی در شهرستان برای مقابله با سیلاب وجد ندارد، خلاف واقع است.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۰/۰۲/۲۹ - ۲۳:۰۵    
به دلیل شیب دار بودن تهران، آبگرفتگی و ایجاد سیلاب همواره از مشکلات مهم پایتخت بوده است. امسال اعتبارات اختصاص داده شده برای مقابله با آبگرفتگی و سیلاب در پایتخت، نسبت به سه سال قبل 500 درصد رشد کرده و افتتاح دو پروژه بزرگ مقابله با سیلاب هم در روز گذشته خطر سیلاب تهران را به حداقل رساند.
برترین ها   ۱۴۰۰/۰۲/۲۹ - ۱۴:۲۱   + ۲۳ سایت دیگر  
خبرگزاری فارس: محسن هاشمی رئیس شورای شهر تهران در مراسم آغاز عملیات اجرایی بهره برداری از دو پروژه مدیریت سیلاب در غرب تهران اظهار داشت: مبحث مدیریت سیلاب از دهه 40 مطرح و در دهه 50 پروژه های زیادی برای آن تعریف شد. ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۲/۲۹ - ۱۴:۰۳    
آغاز عملیات اجرایی سه زیرگذر سواره رو در مسیر راه آهن تهران - اهواز، در منطقه 17 و بهره برداری از دو پروژه مدیریت سیلاب در غرب تهران، 29 اردیبهشت ماه 1400 با حضور پیروز حناچی شهردار تهران و محسن هاشمی رفسنجانی رئیس شورای شهر تهران برگزار شد. ...
میزان   ۱۴۰۰/۰۲/۲۹ - ۱۳:۰۰   + ۱۹ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان_ پیروز حناچی شهردار تهران در مراسم بهره برداری از پروژه های مدیریت سیلاب گفت: از ابتدای دوره پنجم مدیریت شهری، یکی از موضوعاتی که ما در دستور کار داشتیم افزایش تاب آوری شهر تهران بوده است چیزی که همه کلانشهرهای دنیا آن را دنبال می کنند ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۲/۲۹ - ۱۲:۳۱   + ۶ سایت دیگر  
شهردار تهران با اشاره به اینکه هر 20 سال یکبار یک سیل شدید تهران را تهدید می کند، گفت: بودجه مقابله با سیلاب در سال 1400، 250 میلیارد تومان است.
تازه ترین ها   ۱۴۰۰/۰۲/۲۰ - ۱۲:۰۰   + ۶ سایت دیگر  
به گزارش مهر ، صفا صبوری دیلمی صبح امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه گفت: طی 4 سال گذشته تمام پروژه های نیمه تمام این دوره و دوره های گذشته تکمیل شده یا رو به پایان است . بیش از 30 پل و تونل و بزرگراه نیز در 4 سال گذشته به پایان رسیده است. ...
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۲/۲۰ - ۱۱:۵۷   + ۱ سایت دیگر  
معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران گفت: 21 پروژه مقابله با سیلاب در تهران به پایان رسید و اکنون 46 پروژه بزرگ عمرانی در سطح معاونت فنی و عمرانی در دست اجرا است.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۰/۰۲/۲۰ - ۱۱:۴۷   + ۱ سایت دیگر  
صفا صبوری دیلمی گفت: طی 4 سال اخیر با توجه به بارندگی های شدید، آبگرفتگی به صورت جدی نداشتیم و خسارت ناشی از سیل هم نداشتیم در صورتی که برخی بارش ها منحصر به فرد بود. بودجه رسیدگی به ایمنی شهر در مقابل سیلاب افزایش پیدا کرده است. بیش از 30 درصد بودجه ها رشد کرده است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۶ - ۱۰:۲۳   + ۳ سایت دیگر  
گناباد- ایرنا- رییس شورای اسلامی شهرستان گناباد گفت: زیرساختهای عمرانی محدوده حریم این شهر برای مقابله با سیلاب جوابگو نیست و نیازمند بهسازی است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۲/۱۲ - ۱۶:۳۷   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی گفت: تلاش شبانه روزی راهداران در شهرستان چایپاره ترمیم خسارت دیدگی جاده را سرعت بخشید.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۱/۲۲ - ۰۸:۵۵   + ۷ سایت دیگر  
پارک آبخیز یکی از راه های مقابله با سیلاب شهری است که در این گزارش به بررسی ویژگی های یکی از بزرگترین پارک های آبخیز در ایران می پردازیم.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۱/۰۴ - ۱۵:۴۹   + ۴ سایت دیگر  
تبریز - ایرنا - مدیرعامل شرکت آب منطقه ای آذربایجان شرقی گفت: این شرکت آماده مقابله با هر نوع سیلاب و بارش های سیل آساست.
ایلنا: مدیر عامل هلال احمر قم از احتمال وقوع سیلاب در قم و آماده باش تیم های عملیاتی هلال احمر در این استان خبر داد. مدیر عامل هلال احمر قم گفت: در پی هشدار سطح نارنجی سازمان هواشناسی مبنی بر بارش شدید باران و احتمال سیلاب و آب گرفتگی ...
ایلنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۶ - ۱۳:۵۷   + ۱۲ سایت دیگر  
وزیر جهاد کشاورزی گفت: مطالعات اجرای طرح های آبخیزداری در 22 حوزه آبخیز کشور و 11 استان به منظور مقابله با ورود سیلاب به شهرها در دستور کار سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری کشور قرار گرفته و اجرای طرح پارک آبخیز از جمله این طرح ها برای مقابله با وقوع سیلاب در کشور است.
ایمنا   ۱۳۹۹/۱۰/۱۶ - ۰۹:۵۷   + ۲ سایت دیگر  
معاون خدمات شهری شهردار اصفهان بر ضرورت ایجاد و ارتقای آمادگی شهرداری اصفهان برای مقابله با حوادث احتمالی سیلاب به منظور پیشگیری تاکید کرد و گفت: آمادگی و مقابله با وقوع احتمالی سیلاب و انجام اقدامات لازم در خصوص رفع مسائل آبگرفتگی و روان آب ها از جمله موارد مورد توجه مدیریت شهری بوده است.
ایلنا   ۱۳۹۹/۱۰/۰۲ - ۰۹:۴۴   + ۱۷ سایت دیگر  
نایب رئیس شورای شهر تهران گفت: جا دارد حال که به فصل سرما نزدیک شده ایم، با توجه به نزدیک شدن روزهای پربارش سال و با مدنظر قراردادن زلزله های سال های اخیر تهران، تمهیدات لازم جهت مقابله با سیلاب و آبگرفتگی های احتمالی در سطح معابر انجام شود.
اقتصاد آنلاین / ایسنا   ۱۳۹۹/۰۹/۲۵ - ۱۷:۴۸   + ۱۲ سایت دیگر  
وزیر نیرو در باره آمادگی برای مواجه با سیلاب های احتمالی هفته آینده گفت: اکنون آمادگی ها نسبت به سال های قبل بیشتر شده است و همکاری نزدیک تری هم بین سازمان هواشناسی و وزارت نیرو در بخش پیش بینی ها وجود دارد.
دانا   ۱۳۹۹/۰۹/۲۵ - ۱۰:۰۲   + ۱۴ سایت دیگر  
صادقیان معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار یزد گفت: شهرداران اقدامات فوری برای مقابله با سیلاب را انجام دهند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۹/۲۲ - ۱۱:۳۱   + ۸ سایت دیگر  
دادستان مرکز استان از اجرای طرح های مقابله با سیلاب دهنه محمدآباد شهرستان علی آبادکتول بازدید کرد.
ایمنا   ۱۳۹۹/۰۹/۱۹ - ۱۴:۵۷    
یک کارشناس عمران گفت: مقابله با سیلاب در شهرها چند بعدی است و چنانچه یکی از این ابعاد مدنظر قرار نگیرد در شرایط اضطرار با چالش هایی مواجه می شود.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۹/۱۹ - ۰۰:۲۹   + ۱۵ سایت دیگر  
استاندار آذربایجان غربی طی دستور ویژه ای به فرمانداران و دستگاه های اجرائی استان، بر اقدامات پیشگیرانه از جمله اطلاع رسانی به موقع و پیش بینی های سریع و دقیق، لایروبی رودخانه ها و هدایت و جمع آوری آب های سطحی، آمادگی ناوگان امدادی و خدمات رسان برای وقوع سیلاب های احتمالی تاکید کرد.
اقتصادگردان   ۱۳۹۹/۰۹/۱۸ - ۰۸:۳۳    
مدیرعامل شرکت نفت وگاز اروندان گفت: با توجه به گزارش سازمان هوا شناسی کشور درباره بارندگی های پیش رو در استان خوزستان این شرکت امکانات خود را برای مقابله با تعبات سیلاب های احتمالی آماده کرده است .
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۹/۱۷ - ۲۱:۳۰   + ۲ سایت دیگر  
زاهدان- ایرنا- مدیر عامل جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان گفت: به دنبال هشدارهای هواشناسی مبنی بر ورود توده بارشی و شدت بارش ها در شهرستان های استان نیروهای این جمعیت برای مقابله با سیلاب احتمالی در آماده باش کامل قرار گرفتند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۹/۱۷ - ۱۹:۰۰    
مدیرکل امور خدمات شهری شهرداری تهران وضعیت پایتخت برای مقابله با سیلاب های احتمالی را تشریح کرد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۹/۱۶ - ۱۴:۰۰   + ۳ سایت دیگر  
فرماندار ابرکوه با بیان این که بارندگی در ابرکوه تا ساعت 12:30 بیش از 34 میلی متر بوده، گفت: میزان بارندگی در این شهرستان به حدی است که پیش بینی می شود اگر به همین صورت ادامه داشته باشد احتمال روان شدن سیلاب ها وجود دارد.
هرمز   ۱۳۹۹/۰۹/۱۶ - ۱۲:۱۳   + ۲ سایت دیگر  
معاون مهندسی و عمران اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان گفت: در راستای مقابله با سیلاب های فصلی و در قالب مسئولیت های اجتماعی حوزه دریایی و بندری استان کانال دفع آبهای سطحی در روستای تیاب خونسرخ احداث شد.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۹/۱۶ - ۰۹:۳۶   + ۴ سایت دیگر  
شیراز - مدیرکل مدیریت بحران استانداری فارس گفت: تمامی دستگاه های امدادی و خدماتی برای مقابله با سیلاب در شیراز و شهرستان های فارس در آمادگی کامل هستند.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۹/۱۵ - ۱۱:۰۶   + ۷ سایت دیگر  
یک کارشناس حوزه آب گفت: سدهای ما گنجایش ذخیره بیش از مقدار پیش بینی شده کنونی را ندارند و مقابله با سیلاب و مهار آب هر دو با هم با سدهای کنونی امکانپذیر نیست.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۹/۱۴ - ۱۵:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
کرج - ایرنا - وقوع سیلاب ها و آبگرفتگی ها در پس بارندگی ها همواره از مهمترین دغدغه ها و مشکلات برای ساکنان مناطق شهری و روستایی کشور محسوب شده که کارشناسان امور عمرانی، علاج این واقعه طبیعی را در احداث شبکه جمع آوری آبهای سطحی موسوم به کلکتور می دانند.
شانا   ۱۳۹۹/۰۹/۱۱ - ۱۳:۳۱   + ۱۸ سایت دیگر  
مدیر عملیات شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی از آمادگی کامل این شرکت برای تأمین سوخت زمستانی مصرف کنندگان در بخش های خانگی، تجاری، صنعتی و نیروگاهی در زمستان پیش رو و نیز مقابله با سیلاب های احتمالی خبر داد.
استانداری تهران   ۱۳۹۹/۰۹/۱۱ - ۱۱:۴۲    
با هدف جلوگیری از وقوع سیلاب و خسارات احتمالی، عوامل عمرانی بخشداری کهریزک از روستا های این بخش بازدید کردند.
شانا   ۱۳۹۹/۰۹/۱۰ - ۱۸:۳۷   + ۸ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران گفت: با توجه به اعلام سازمان هواشناسی کشور مبنی بر فعالیت موج بارشی در استان های مختلف از جمله خوزستان و احتمال بروز سیلاب در این استان، این شرکت با بسیج امکانات در حالت آماده باش 24 ساعته قرار دارد.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۹/۰۹ - ۱۳:۴۵   + ۱۵ سایت دیگر  
رشت- مدیرعامل آب منطقه ای گیلان با اشاره به بارش های اخیر و ذخیره خوب سدهای سفیدرود و بیجار، گفت: سدهای در حال بهره برداری استان در مقابله با سیلاب های احتمالی ایمنی و پایداری کامل دارند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۹/۰۹ - ۱۲:۵۱   + ۳ سایت دیگر  
فرماندار ریگان گفت: برای جلوگیری از ورود سیلاب به داخل روستا های شهرستان ریگان دایک های حفاظتی ایجاد شده است.
نفت آنلاین   ۱۳۹۹/۰۹/۰۸ - ۱۴:۳۶   + ۶ سایت دیگر  
مدیر عامل شرکت نفت و گاز اروندان گفت: با توجه به گزارش سازمان هواشناسی کشور درباره بارندگی های پیش رو در استان خوزستان، این شرکت امکانات خود را برای مقابله با تبعات سیلاب های احتمالی آماده کرده است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۸ - ۱۱:۳۳   + ۳ سایت دیگر  
اهواز – ایرنا – سرپرست فرمانداری اندیکا گفت:تمهیدات لازم برای مقابله با سیلاب پیش بینی شده در این شهرستان فراهم شده و همه دستگاه های اجرایی در حالت آماده باش بسر می برند.
سفیر افلاک   ۱۳۹۹/۰۹/۰۸ - ۱۰:۲۹   + ۲ سایت دیگر  
خادمی، استاندار لرستان با اشاره به بارش های استان و احتمال وقوع سیلاب گفت: مردم از حاشیه رودخانه ها فاصله بگیرند و دستگاه های اجرایی استان آمادگی مقابله با سیلاب را داشته باشند.
سفیر افلاک   ۱۳۹۹/۰۹/۰۶ - ۱۳:۱۳   + ۲ سایت دیگر  
پازوکی، مدیر کل مدیریت بحران لرستان گفت: با توجه به ورود سامانه بارشی جدید، دستگاه ها و ستاد مدیریت بحران استان در حالت آماده باش بوده و آمادگی کامل را در این زمینه دارند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۴ - ۱۲:۲۷   + ۸ سایت دیگر  
مدیرکل مدیریت بحران و پدافند غیرعامل شرکت مدیریت منابع آب ایران برنامه ها و تدابیر در نظر گرفته شده برای سیلاب های احتمالی را تشریح کرد.
استانداری تهران   ۱۳۹۹/۰۹/۰۳ - ۱۳:۱۹    
به منظور مقابله با سیلاب های احتمالی، جلسه ستاد مدیریت بحران شهرستان به ریاست کارخانه معاون عمرانی فرمانداری ورامین تشکیل شد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۳ - ۱۲:۴۷   + ۴ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- معاون امور عمرانی فرمانداری ورامین گفت: مدیریت بحران شهرستان برای مقابله با سیلاب احتمالی و آبگرفتگی اراضی کشاورزی و محورهای مواصلاتی آماده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۹/۰۲ - ۱۳:۱۶    
34 اصله درخت اکالیپتوس در بیشه عباس آباد شهرستان دزفول به منظور مقابله با سیلاب های احتمالی تا ارتفاع دومتری قطع شد.
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۲ - ۱۰:۱۷   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل دفتر شهری استانداری قزوین گفت: با توجه به تداوم بارش های اخیر و احتمال طغیان برخی رودخانه ها، شهرداری ها با بسیج امکانات باید برای مقابله با سیلاب آمادگی کامل داشته باشند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۹ - ۲۰:۴۹   + ۳ سایت دیگر  
شهرکرد- ایرنا- معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار چهارمحال و بختیاری با اشاره به انجام هماهنگی بین دستگاهی در این استان از آمادگی برای مقابله با وقوع سیلاب احتمالی در روزهای آینده خبر داد.
نفت آنلاین   ۱۳۹۹/۰۸/۲۶ - ۱۰:۰۷   + ۱۴ سایت دیگر  
نشست ستاد مدیریت بحران شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب برای مقابله با سیلاب های احتمالی پاییز و زمستان، روز یکشنبه 25 آبان ماه 99 برگزار شد.
منجیل خبر   ۱۳۹۹/۰۸/۲۲ - ۱۴:۴۶   + ۸ سایت دیگر  
وحید خرمی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: با توجه به اعلام هشدار سطح نارنجی از سوی اداره کل هواشناسی استان، جلسه مدیریت بحران با محوریت سیلاب طی روز سه شنبه بیستم آبانماه سال جاری در شرکت آب منطقه ای گیلان برگزار و مقدمات اولیه مقابله با سیلاب در جلسه کمیته مدیریت بحران در شرکت ...