دوشنبه ۰۷ آذرساعت ۰۵:۵۳Nov 2022 28
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «سلاح هسته ای»

اقتصاد نیوز   ۱۴۰۱/۰۹/۰۶ - ۱۸:۰۹   + ۲ سایت دیگر  
اقتصادنیوز: پاکستان در میانه تنش های حاکم، فرمانده جدید ارتش را معرفی کرد؛ نمایشی سیاسی که پس از هفته ها مذاکرات پشت پرده در باب این که کدام چهره باید رهبری ارتشی مسلح به سلاح هسته ای را عهده دار شود، برگزار شد.
ایلنا   ۱۴۰۱/۰۹/۰۶ - ۱۰:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
یک مقام پیشین کاخ سفید تاکید کرد که روسیه می تواند بدون توسل به سلاح هسته ای ظرف مدت کوتاهی اوکراین را نابود کند.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۱/۰۹/۰۵ - ۱۱:۱۰   + ۴ سایت دیگر  
در متن ایمیل 4 مارس به این موضوع اشاره شده که پوتین آمادگی صدور فرمان حمله هسته ای را ندارد؛ حمله ای که بهایش می تواند ویرانی کل جهان باشد.این ایمیل تنها چند روز بعد از آغاز حمله روسیه به اوکراین و ماه ها پیش از تهدید ضمنی پوتین مبنی بر استفاده روسیه از سلاح هسته ای در راستای دفاع از تمامیت ارضی ...
روز نو   ۱۴۰۱/۰۹/۰۵ - ۰۸:۵۰   + ۱۳ سایت دیگر  
صدراعظم آلمان با تکرار برخی ادعاها درباره ماهیت برنامه هسته ای ایران، از تصمیم این کشور برای افزایش سطح غنی سازی اورانیوم انتقاد کرد.
برترین ها / ایسنا   ۱۴۰۱/۰۹/۰۴ - ۲۳:۵۸   + ۳۵ سایت دیگر  
صدراعظم آلمان در اظهاراتی مداخله جویانه با اشاره به اینکه تلاش های بیشتری برای جلوگیری از دستیابی ایران به سلاح هسته ای باید انجام شود، افزایش غنی سازی توسط ایران را محکوم کرد.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۱/۰۹/۰۳ - ۲۲:۳۳   + ۳ سایت دیگر  
نشانه هایی وجود دارد که نشان می دهد پوتین تمایلی به استفاده از سلاح هسته ای ندارد، پس چرا غرب تا این حد نگران تشدید تنش هسته ای است؟
شفقنا   ۱۴۰۱/۰۹/۰۲ - ۱۰:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
شفقنا- دبیرکل سازمان ملل متحد در مورد لفاظی های خطرناک که تنش ها را در میان رقبای دارای سلاح هسته ای دامن می زند، هشدار داد. به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از فرانس24؛ آنتونیو گوترش در کنفرانسی در مراکش گفت: اختلافات فزاینده صلح و امنیت جهانی را تهدید می کند ...
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۹/۰۲ - ۰۸:۳۴   + ۱ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - در حالی که آمریکای لاتین به عنوان منطقه عاری از هرگونه سلاح هسته ای است، همکاری های هسته ای روسیه و آمریکای لاتین با اهداف صلح آمیز از طریق شرکت دولتی روس اتم با جدیت دنبال می شود و بازار بسیار امیدوارکننده پزشکی هسته ای آمریکای لاتین، یکی از نقاط این همکاری قدرتمند است.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۹/۰۱ - ۱۹:۴۹   + ۲۸ سایت دیگر  
هماهنگ کننده روابط راهبردی در شورای امنیت ملی آمریکا در اظهاراتی عنوان کرد که دیدگاه واشنگتن درخصوص جلوگیری از دستیابی ایران به سلاح هسته ای هیچ تغییری نکرده است.
جماران   ۱۴۰۱/۰۹/۰۱ - ۱۹:۲۱   + ۶ سایت دیگر  
کلورلی وزیر امور خارجه انگلیس جمهوری اسلامی ایران را به زعم خود به تلاش برای دستیابی به سلاح هسته ای متهم کرد و گفت: ما به جلوگیری از دستیابی ایران به سلاح هسته ای متعهد خواهیم ماند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۹/۰۱ - ۱۷:۲۴   + ۳ سایت دیگر  
آویو کوخاوی، رئیس ستاد ارتش رژیم صهیونیستی (IDF) دوشنبه در واشنگتن با جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی آمریکا دیدار کرد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۹/۰۱ - ۱۲:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
نماینده ویژه آمریکا در امور ایران مدعی شد: ما به گزینه دیپلماتیک برای جلوگیری از دستیابی ایران به سلاح هسته ای اعتقاد داریم.
سلام نو / رویداد ایران   ۱۴۰۱/۰۹/۰۱ - ۱۲:۳۳   + ۱۰ سایت دیگر  
رابرت مالی نماینده ویژه آمریکا در امور ایران، باز هم ادعای بی اساس کمک ایران به روسیه در جنگ اوکراین را تکرار کرد و گفت: ایران به پرسش های آژانس بین المللی انرژی پاسخ نداده است.
پارسینه   ۱۴۰۱/۰۹/۰۱ - ۱۱:۵۷   + ۳ سایت دیگر  
رابرت مالی ، نماینده ویژه آمریکا در امور ایران در گفت وگو با شبکه الجزیره گفت: باید با هوشیاری گام های ایران در زمینه پرونده هسته ای را تحت نظر داشته باشیم. ایسنا نوشت:وی مدعی شد که ایران اکنون به روسیه در جنگ با اوکراین کمک می کند. ...
آفتاب نیوز   ۱۴۰۱/۰۹/۰۱ - ۱۱:۴۳   + ۱۹ سایت دیگر  
"رابرت مالی" نماینده آمریکا در امور ایران گفت که کشورش به گزینه دیپلماتیک در قبال تهران اعتقاد دارد.
فردا نیوز   ۱۴۰۱/۰۹/۰۱ - ۱۱:۳۸   + ۱۸ سایت دیگر  
ما به جلوگیری از دستیابی ایران به سلاح هسته ای متعهد باقی خواهیم ماند. اکنون نوبت ایران است به پیشنهادی که ماه گذشته داده شده، پاسخ دهد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۹/۰۱ - ۱۱:۰۱   + ۱۰ سایت دیگر  
نماینده ویژه آمریکا در امور ایران با طرح ادعای کمک ایران به روسیه در جنگ با اوکراین تاکید کرد که واشنگتن به گزینه دیپلماسی برای ممانعت از دستیابی ایران به سلاح هسته ای باور دارد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۹/۰۱ - ۱۰:۵۴   + ۱۱ سایت دیگر  
نماینده ویژه دولت آمریکا در امور ایران تصریح کرد که به گزینه دیپلماسی برای جلوگیری از دستیابی ایران به سلاح هسته ای باور دارد.
خبر فوری   ۱۴۰۱/۰۸/۳۰ - ۱۱:۰۵    
نگرانی از عدم پایبندی آژانس بین المللی انرژی اتمی به جلوگیری از تکثیر سلاح هسته ای در نشست شورای حکام آن در ماه نوامبر شدت گرفته است.
تازه نیوز   ۱۴۰۱/۰۸/۲۹ - ۱۷:۲۱   + ۲۵ سایت دیگر  
بنامین نتانیاهو ادعاهای خود درباره ماهیت برنامه هسته ای کشورمان را تکرار و از سخنرانی سال 2015 خود در کنگره آمریکا علیه برجام دفاع کرد.
مرور نیوز   ۱۴۰۱/۰۸/۲۹ - ۰۸:۵۵   + ۳۳ سایت دیگر  
رئیس جمهور سابق آمریکا گفت: من هیچ وقت اجازه نخواهم داد اسرائیل مثل آن چیزی که الان در حال وقوع است با نابودی هسته ای مورد تهدید واقع شود.
شفقنا   ۱۴۰۱/۰۸/۲۸ - ۲۱:۴۱    
شفقنا- رای الیوم نوشت: هنگامی که کیم جونگ اون رهبر کره شمالی تهدید می کند که در صورت حمله هسته ای آمریکا به کشورش، پاسخش سخت و هسته ای خواهد بود، این پیام قوی باید توسط دولت آمریکا جدی گرفته شود زیرا این مرد شوخی نمی کند و وقتی حرفی می زند، عمل می کند. ...
شفقنا   ۱۴۰۱/۰۸/۲۸ - ۱۰:۵۱    
شفقنا- رهبر کره شمالی گفت: تهدیدات آمریکا را با بمب اتمی پاسخ خواهیم داد. به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از رویترز، کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی، هنگام بازرسی از آزمایش موشک بالستیک قاره پیمای جدید این کشور متعهد شد با تهدیدات هسته ای آمریکا با سلاح هسته ای مقابله کند ...
پایگاه خبری ذاکر   ۱۴۰۱/۰۸/۲۷ - ۰۰:۳۷   + ۱ سایت دیگر  
سفیر روسیه از ایجاد منطقه عاری از سلاح هسته ای در خاورمیانه حمایت کرد.
برترین ها / همشهری   ۱۴۰۱/۰۸/۲۶ - ۲۱:۱۳   + ۲۴ سایت دیگر  
دشمن از طریق فضای مجازی هویت های جدید برای بچه های ما بوجود آورد، آن هم کار یک شب و دو شب نبوده است، بلکه از تکنیک جنگ شناختی و جنگ رسانه ای بهره گرفته است ...
شفقنا   ۱۴۰۱/۰۸/۲۶ - ۱۵:۱۱    
شفقنا- رییس جمهور ترکیه تاکید کرد: نه آمریکا و نه روسیه از بمب اتمی استفاده نخواهند کرد. به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از رویترز، رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه گفت که پس از مذاکرات آمریکا و روسیه که اوایل این هفته در آنکارا برگزار شد ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۸/۲۶ - ۰۳:۵۸   + ۵ سایت دیگر  
سفیر روسیه از ایجاد منطقه عاری از سلاح هسته ای در خاورمیانه حمایت کرد.
ایلنا   ۱۴۰۱/۰۸/۲۵ - ۱۲:۰۵    
گروه 20 در بیانیه پایانی نشست بالی تاکید کرد که استفاده یا تهدید به استفاده از سلاح هسته ای غیرقابل قبول است.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۱/۰۸/۲۵ - ۰۹:۰۵   + ۳ سایت دیگر  
تحلیل کارشناس شبکه تلویزیونی فرانسه از ساخت و تولید موشک هایپرسونیک توسط متخصصان جمهوری اسلامی ایران را در ادامه مشاهده می کنید.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۱/۰۸/۲۵ - ۰۸:۲۵   + ۵ سایت دیگر  
به گزارش تابناک به نقل از خبرگزاری صداوسیما، آنالنا بائربوک وزیر امور خارجه آلمان در نشست خبری مشترک با رافائل گروسی مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی در برلین و در ادامه اظهارات بی اساس غرب درباره برنامه هسته ای کشورمان، مدعی شد که ایران تقریباً تمام مفاد توافق هسته ای را نقض می کند. ...
فردا نیوز   ۱۴۰۱/۰۸/۲۵ - ۰۷:۳۲    
وزیر خارجه آلمان: ما هرگز نباید اجازه دهیم ایران سلاح هسته ای را توسعه دهد یا به سلاح هسته ای دست یابد. وی خواستار اجرای مجدد تعهدات ایران در قبال آژانس بین المللی انرژی اتمی شد.
تجارت نیوز   ۱۴۰۱/۰۸/۲۴ - ۱۴:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
پس از دیدار سه ساعته سران ایالات متحده و چین، جو بایدن اعلام کرد که به حل کردن اختلافات اصلی با شی جین پینگ حتی نزدیک هم نشده اند. این دو کشور در خصوص عدم استفاده از سلاح هسته ای در جنگ ها توافق دارند.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۱/۰۸/۲۳ - ۱۱:۱۹   + ۱ سایت دیگر  
تضمینی مبنی بر این که روسیه خویشتن داری خواهد کرد و به سلاح هسته ای متوسل نگردد، وجود ندارد بالاخص در شرایط کنونی که وضعیت نظامیان روس در میدان نبرد بسیار رقت انگیز است. پس می توان منتظر یک بحران هسته ای بود؛ بحرانی که شانسی برای توسل به دیپلماسی باقی نخواهد گذاشت.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۱/۰۸/۲۲ - ۱۵:۱۹   + ۲ سایت دیگر  
روزنامه هیل می نویسد: اگرچه بایدن اخیراً صراحتاً درباره اقدام نظامی علیه ایران صحبت کرد، اما واقعیت این است که چنین اقدامی نتیجه معکوس دارد و اتفاقاً تهران را به ساخت سلاح هسته ای تشویق خواهد کرد.
شفقنا   ۱۴۰۱/۰۸/۲۲ - ۱۵:۰۲   + ۶ سایت دیگر  
شفقنا- رئیس جمهوری کره جنوبی امروز (یکشنبه) گفت که خلع سلاح هسته ای کره شمالی پیش شرطی برای صلح در منطقه هند-آرام است و اگر کره شمالی تصمیم به خلع سلاح هسته ای بگیرد، کره جنوبی آماده ارائه کمک های بی دریغ به این کشور است. ...
سه کشور انگلیس، فرانسه و آلمان در بیانیه مشترکی ایران را به خاطر فعالیت های هسته ای محکوم و تهدید کردند.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۸/۲۰ - ۱۹:۳۰   + ۵ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - کویت بار دیگر در بیانیه ای ضمن پایبندی به ایجاد منطقه عاری از سلاح هسته ای و سایر سلاح های کشتار جمعی، خواستار پیوستن رژیم اسرائیل به معاهده منع گسترش سلاح های هسته ای (ان.پی.تی) و قرار دادن همه تاسیسات هسته ای این رژیم تحت نظام جامع پادمان آژانس بین المللی انرژی اتمی شد.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۱/۰۸/۲۰ - ۱۰:۲۶   + ۵ سایت دیگر  
عضو هیئت نمایندگی روسیه درباره هشدار های مسکو به استفاده از سلاح هسته ای گفت: دکترین هسته ای روسیه صرفاً دفاعی است و نمی توان آن را به طور گسترده تفسیر کرد.
خرداد نیوز   ۱۴۰۱/۰۸/۲۰ - ۰۰:۴۱   + ۷ سایت دیگر  
گلایدر هایپرسونیک DF-ZF در ترکیب با موشک بالستیک سوخت جامد دانگ فنگ 17، یکی از نخستین سلاح های هایپرسونیک عملیاتی جهان است. گلایدر هایپرسونیک DF-ZF با قابلیت حمل سلاح هسته ای می تواند به سرعتی بین 5 تا 10 برابر سرعت صوت برسد. ...
تدبیر و امید   ۱۴۰۱/۰۸/۱۹ - ۱۶:۵۶   + ۲۲ سایت دیگر  
به گفته رئیس جمهور فرانسه جنگ در حال بازگشت به خاک اروپا است و بنابراین پاریس باید اهداف نظامی خود را رسماً اعلام کند. به گزارش ایسنا به نوشته واشنگتن پست، امانوئل ماکرون ...
رویداد ایران   ۱۴۰۱/۰۸/۱۸ - ۱۷:۰۸    
جنگ هسته ای را نمی توان برد و هرگز نباید در آن جنگید . این بیانیه مشترک در ابتدای سال جاری توسط چین، فرانسه، روسیه، بریتانیا و ایالات متحده - پنج کشور رسمی دارای سلاح هسته ای - صادر شد.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۸/۱۷ - ۰۵:۱۳   + ۱۰ سایت دیگر  
نیویورک – ایرنا- جیک سالیوان مشاور امنیت ملی دولت آمریکا اعلام کرد که واشنگتن با روسیه درباره عواقب استفاده احتمالی از سلاح هسته ای تماس هایی در سطوح بالا داشته است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۸/۱۵ - ۱۶:۲۸   + ۵ سایت دیگر  
صدر اعظم آلمان اعلام کرد این کشور به دنبال تنوع بخشی به شرکای تجاری خود است، اما مناسبات تجاری با چین ادامه می یابد.
سلام نو   ۱۴۰۱/۰۸/۱۵ - ۱۲:۳۶   + ۱۴ سایت دیگر  
ینس استولتنبرگ دبیرکل ناتو، از لفاظی خطرناک اتمی روسیه انتقاد کرد و گفت: استفاده از سلاح هسته ای در اوکراین عواقب بسیار خطرناکی دارد.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۸/۱۵ - ۰۱:۱۱   + ۴ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - اولاف شولز، صدراعظم آلمان گفت که استفاده از سلاح هسته ای در درگیری در اوکراین "خط قزمزی است که نمی توان از آن عبور کرد" و از طرف های درگیری خواست از چنین اقدامی خودداری کنند.
رویداد ایران   ۱۴۰۱/۰۸/۱۴ - ۱۹:۰۶   + ۶ سایت دیگر  
مهر نوشت: دبیرکل سازمان پیمان آتلانتیک شمالی در سخنانی اعلام کرد: ناتو تهدید روسیه در استفاده از سلاح هسته ای را جدی می گیرد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۸/۱۴ - ۱۷:۰۵   + ۳ سایت دیگر  
دبیرکل سازمان پیمان آتلانتیک شمالی در سخنانی اعلام کرد: ناتو تهدید روسیه در استفاده از سلاح هسته ای را جدی می گیرد.
ایسکانیوز   ۱۴۰۱/۰۸/۱۴ - ۱۲:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
فرمانده فرماندهی استراتژیک آمریکا هشدار داد که چین بسیار سریع تر از کشورش در حال ساخت سلاح هسته ای است.