جمعه ۰۲ آبانساعت ۰۰:۲۱Oct 2020 23

جدیدترین‌های «خط آهن»

عیار آنلاین   ۸ ساعت پیش    
نماینده مردم سیتان و بلوچستان: خط آهن چابهار-سرخس پروژه بسیار مهم و استراتژیک است. درحال حاضر روند پیشرفت فیزیکی پروژه نامطلوب است. اهمیت این موضوع به قدری است که مقام معظم رهبری اذن اختصاص 300 میلیون یورو از منابع صندوق توسعه ی ملی را به این پروژه داده اند.
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۰۸:۵۹   + ۲ سایت دیگر  
سرکنسول جمهوری اسلامی افغانستان در مشهد اظهار داشت: سندهایی برای همکاری های درازمدت بین افغانستان و ایران آماده شده است و طی چند ماه آینده شاهد فصل جدیدی از همکاری ها بین دو کشور خواهیم بود.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۳:۴۴   + ۸ سایت دیگر  
عضو مجمع نمایندگان خراسان رضوی با اشاره به وجود معادن بسیار زیاد در خواف، سنگان و همچنین در خاک افغانستان گفت: خط آهن خواف-هرات می تواند در رابطه با انتقال مواد خام از کشور افغانستان جهت فراوری آن در ایران، نقش بسزایی ایفا کند.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۳:۳۷   + ۲ سایت دیگر  
در جریان سفر عبدالله عبدالله ، رئیس شورای عالی مصالحه افغانستان به تهران، افتتاح و راه اندازی نخستین خط آهن مشترک دو کشور از خواف در ایران تا هرات در افغانستان مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: پروژه فرودگاه بین المللی چابهار، تکمیل خط آهن چابهار مشهد و همچنین توسعه راه های ارتباطی این استان با محوریت بزرگراه چابهار زاهدان میلک از دیگر اولویت های این استان است.
مشرق نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۱۲:۵۹   + ۶ سایت دیگر  
خط آهن مملو از زباله کنیا اوگاندا را ببینید./عکس: reuters
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۷/۲۱ - ۱۰:۴۴   + ۴ سایت دیگر  
چابهار- رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه همه مصمم هستیم تا شهر فرودگاهی چابهار راه اندازی شود، گفت: موضوع راه آهن چابهار- زاهدان از جمله اولویت های دولت و مجلس است.
روزنامه وقایع اتفاقیه   ۱۳۹۹/۰۷/۲۰ - ۲۱:۲۴   + ۵ سایت دیگر  
سر پرست وزارت خارجه افغانستان پس از جلسه وبینار با وزیر نیروی کشورمان تاکید کرد: به تقویت روابط و گسترش همکاری ها با ایران متعهدیم. به گزارش ایسنا، محمد حنیف اتمر سرپرست وزارت خارجه افغانستان در توییتی پس از جلسه وبینار با وزیر نیروی کشورمان نوشت ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۷/۲۰ - ۱۹:۴۶   + ۵ سایت دیگر  
با توجه به برگزاری مراسم بهره برداری از خط آهن خواف-هرات تا یک ماه آینده، هیئت وزیران این خط آهن در ایستگاه شمتیغ را به عنوان مرز رسمی ریلی اعلام کرد.
خبرگزاری صنایع   ۱۳۹۹/۰۷/۲۰ - ۱۷:۳۴    
مدیرعامل شرکت راه آهن معتقد است کمک صنایع دفاعی کشور در پایدار شدن اقتصاد راه آهن و خودکفایی ریلی موثر است. *** پایدار شدن اقتصاد راه آهن به گزارش خبرگزاری صنایع ، سعید رسولی در مراسم افتتاح نمایشگاه دائمی جهاد خودکفایی صنعت ریلی اظهار داشت: ...
آقای خبر   ۱۳۹۹/۰۷/۲۰ - ۱۵:۱۴   + ۱۱ سایت دیگر  
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، سعید رسولی بعد از ظهر امروز در مراسم افتتاح نمایشگاه دائمی جهاد خودکفایی صنعت ریلی اظهار داشت: امروز 11 هزار و 600 کیلومتر خط آهن اصلی داریم که با خطوط فرعی و مانوری به 14 هزار کیلومتر می رسد. ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۹ - ۰۶:۳۸   + ۲ سایت دیگر  
کابل- ایرنا- مقامات افغانستان اعلام کردند که دو کشور ایران و افغانستان بزودی راه آهن هرات- خواف را افتتاح خواهند کرد و با آغاز بکار این خط آهن تحول بزرگ تجارتی بین دو کشور رخ خواهد داد.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۳۹۹/۰۷/۱۸ - ۱۵:۵۷    
سال 1386 بود که عملیات اجرایی شبکه ریلی خط آهن خواف به هرات آغاز شد. پروژه ای که هرات افغانستان را به شبکه ریلی ایران متصل می کند و می تواند کمک شایانی در جابجایی بار و مسافر میان دو کشور باشد...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۷/۱۷ - ۱۲:۲۷   + ۱۹ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور گفت: امیدواریم بتوانیم پروژه راه آهن خواف - هرات را حداکثر برای پاییز امسال آماده سازی کنیم.
تابا خبر   ۱۳۹۹/۰۷/۱۵ - ۱۷:۴۲   + ۳۱ سایت دیگر  
معاون وزیر راه و شهرسازی از برگزاری دومین نشست همکاری شرکت ساخت وتوسعه و گروه مپنا خبر داد و گفت : راه آهن دو خطه برقی اصفهان- اهواز موجب اتصال مرکز کشور از طریق استان های اصفهان و چهارمحال و بختیاری به استان خوزستان و بندر امام خمینی در جنوب کشور است . ...
تین نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۱۳ - ۱۲:۳۷    
راه آهن در ایران به یک صد سالگی خود نزدیک می شود. قبل از تأسیس راه آهن سراسری و احداث خط آهن با استانداردهای جدید همواره بر ضرورت حمایت و پشتیبانی و اولویت احداث خطوط راه آهن و توسعه حمل ونقل ریلی سخن گفته و قلم زده شده است.
دیپلماسی ایرانی   ۱۳۹۹/۰۷/۱۳ - ۱۱:۲۶    
میدل ایست نیوز: کمیسیون خدمات پارلمان عراق خبر داد که وزارت حمل و نقل این کشور تدارکات لازم برای اجرای پروژه راه ابریشم که در راه آهنی به طول هزار کیلومتر بنادر بصره را به بنادر ترکیه متصل می کند آغاز شده است. ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۳ - ۰۱:۱۸   + ۱ سایت دیگر  
اخبار هفت عصر 9 مهر 1399 حکم اعدام محیط بان همدانی نقض شد ،زنگنه در صحنه علنی مجلس ،افزایش 1.5 برابری آتش سوزی در مناطق حفاظت شده نسبت به پارسال ،فردا یازدهمین مرحله پرداخت یارانه معیشتی ،درخشش شهاب حسینی ومینا وحید درجشنواره فیلم سانفرانسیسکو،مرمت 30 اثر تاریخی بوشهر ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۱۱ - ۱۰:۴۶   + ۶ سایت دیگر  
معاون ساخت توسعه راه آهن شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل ونقل کشور با اشاره به پیشرفت 95 درصدی زیرسازی خط آهن یزد-اقلید، گفت: با تخصیص اعتبار 4 هزار میلیاردی امسال به این پروژه، این خط ریلی تا پایان سال تکمیل می شود.
همشهری   ۱۳۹۹/۰۷/۰۹ - ۱۴:۳۰   + ۳ سایت دیگر  
مدیر عامل شرکت عمران شهر جدید گلبهار گفت: پروژه ساخت مسیر قطار سریع السیر مشهد - گلبهار - چناران تاکنون در بخش اجرای بناهای فنی و زیرسازی آن 70 درصد پیشرفت کرده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۷/۰۹ - ۱۴:۲۶    
رئیس اداره خط آهن هرات گفت: به زودی در چند ماه دیگر پروژه عظیم اقتصادی خط آهن هرات – خاف از سوی مقام های ایرانی و افغانستان افتتاح خواهد شد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۷/۰۸ - ۱۱:۰۰   + ۴ سایت دیگر  
معاون اول وزیر حمل و نقل روسیه اعلام کرد که پروژه ساخت خط آهن سریع السیر بین مسکو و سن پترزبورگ در سال 2021 آغاز خواهد شد.
تین نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۰۷ - ۱۰:۵۱    
طبق مصوبه دولت، مذاکرات جدیدی در این باره انجام شد، بنیاد مستضعفان هم به عنوان سرمایه گذار اولیه پیگیری هایی انجام داد، اما شرایطی رقم خورد که استنباط وزارت راه و شهرسازی این بود که با پیشنهاد دهنده جدید سرمایه گذاری که قرار است به صورت 100 درصد تأمین منابع مالی را انجام دهد ...
تین نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۰۷ - ۱۰:۵۱    
نیتِ برقی سازی خطوط ریلی در ایران، عمر درازی دارد. نمونه این امر، توقف برقی سازی خط آهن گرمسار-اینچه برون توسط شرکت راه آهن روسیه در فروردین ماه امسال است. برقی سازی این خط ریلی و بطورکلی مساله برقی سازی خطوط ریلی در ایران بارها در طول دو دهه گذشته مطرح شده اما به نتایج عملی و ملموس نرسیده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۰۶ - ۱۱:۳۵    
یک شرکت ایرانی عملیات نقشه برداری و طراحی فاز دوم قطعه چهارم خط آهن خواف – هرات را تکمیل کرد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۰۶ - ۱۱:۱۴   + ۱۰ سایت دیگر  
معاون ساخت و توسعه راه آهن شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل با بیان اینکه سرمایه گذار جدید خط آهن شلمچه-بصره کار تجهیز کارگاه در خاک ایران را آغاز کرد، گفت: عراق موانعی در تحویل زمین به شرکت ایرانی دارد که امیدواریم به زودی رفع شود.
بهداشت نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۰۶ - ۰۸:۲۰    
این خط آهن 100 ساله که در اصل برای اتصال غرب اتریش به جنوب آلمان ساخته شده، اکنون در دسترس دوچرخه سواران و کوهنوردان علاقمند به این منطقه نیز هست.
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۹/۰۷/۰۶ - ۰۰:۰۴   + ۲ سایت دیگر  
قرن نوزدهم، دوران احداث خطوط راه آهن های طویل بود، چراکه این دوران اوج ترقی امپریالیسم به شمار می رفت و غالبا توسعه امپریالیسم و احداث خطوط آهن به موازات یکدیگر بود ...
پارسینه   ۱۳۹۹/۰۷/۰۵ - ۱۳:۵۳   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش پارسینه به نقل از میدل ایست نیوز، خبر آغاز اجرای پروژه خط آهن عراق و ترکیه از استان نینوا پرسش های بسیاری را درباره رابطه این پروژه با افتتاح گذرگاه مرزی مشترک میان عراق و ترکیه در خارج از اقلیم کردستان مطرح کرده است ...
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۹/۰۷/۰۴ - ۱۰:۳۲   + ۵ سایت دیگر  
اقتصادنیوز:مهم ترین سرتیترهای صفحه های اقتصادی مطبوعات چهارم مهرماه در ابتدای هر دهه در نیم قرن گذشته از این قرار بوده است: بهره برداری از خط آهن ایران – اروپا، ورود سالانه 3 تا 5 میلیارد دلار کالای قاچاق؛ سقوط 40 هزار تومانی سکه، کاهش قیمت ماکسیما و تندر90، و پیروزی دولت در تدوین بیانیه الجزایر
انتخاب   ۱۳۹۹/۰۷/۰۲ - ۱۵:۵۰   + ۲ سایت دیگر  
ترکیه قصد دارد یک خط ریلی میان این کشور تا موصل احداث کند. ناظران احداث این خط ریلی را در چارچوب رقابت ترکیه با ایران در عراق ارزیابی می کنند. از یک سو، ترکیه قصد دارد بدون نیاز به اتصال به ایران به خلیج فارس دسترسی داشته باشد و از سوی دیگر ...
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۲ - ۱۴:۰۶   + ۵ سایت دیگر  
مشاور وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت زیر فرودگاه اهواز چاه نفتی مرغوبی وجود دارد که بهره برداری از آن یک فرصت اقتصادی ویژه محسوب می شود و در حال حاضر دو وزارت نفت و وزارت راه برای انتقال این فرودگاه به منطقه دیگر در حال مذاکره هستند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۷/۰۱ - ۱۴:۲۰    
احداث شبکه ریلی مدرن و اتصال موصل و ترکیه، در چهارچوب اهداف سیاسی - اقتصادی ترکیه در عراق، از جوانب مختلف اهمیت دارد و شایان بررسی است.
انتخاب   ۱۳۹۹/۰۶/۳۱ - ۱۶:۰۵   + ۴ سایت دیگر  
استاندار نینوا گفت: اقدامات فنی و مهندسی مربوط به این پروژه با همکاری شرکت های مهندسی ترکیه ای در روزهای آینده آغاز خواهد شد و این خط آهن شهر موصل را با جمهوری ترکیه متصل می کند که از این طریق مشکلات مربوط به حمل و نقل جاده ای کمتر می شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۶/۳۰ - ۱۸:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما به نقل از پایگاه اینترنتی السومریه نیوز، استاندار نینوا امروز یکشنبه از آغاز کار راه اندازی یک خط آهن مدرن در روز های آینده خبر داد که شهر موصل و ترکیه را به هم پیوند می دهد. ...
فردا نیوز   ۱۳۹۹/۰۶/۲۹ - ۱۸:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
بعد از باز شدن حریم هوایی عربستان به روی پروازهای رژیم صهیونیستی و طرح احداث خط آهن میان مناطق اشغالی و عربستان ، صهیونیست ها قصد دارند طرح احداث خط لوله انتقال نفت صادراتی عربستان از مناطق اشغالی به اروپا را مطرح می کنند.
شهرآٰرا نیوز   ۱۳۹۹/۰۶/۲۹ - ۱۲:۳۶   + ۱ سایت دیگر  
وزیر مالیه افغانستان گفت: ایجاد خط آهن خواف - هرات علاوه بر پیوند و نزدیکی جغرافیای دو سرزمین به یکدیگر، ارتباط فرهنگی 2 کشور را نیز مستحکم تر می سازد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۸ - ۱۲:۱۰    
تربت حیدریه- ایرنا- وزیر مالیه افغانستان گفت: ایجاد خط آهن خواف - هرات علاوه بر پیوند و نزدیکی جغرافیای دو سرزمین به یکدیگر، ارتباط فرهنگی 2 کشور را نیز مستحکم تر می سازد.
همشهری   ۱۳۹۹/۰۶/۲۶ - ۱۱:۳۲    
اگر به خیابان 45متری زرند و خیابان های اطراف آن یعنی تختی، شهیدان اسماعیلی، تقی بیگلو، طالقانی و... سربزنید، متوجه می شوید که در حریم خط آهن تهران تبریز که چند سالی است زیرزمینی شده، اتفاق ناخوشایندی در حال وقوع است.
تین نیوز   ۱۳۹۹/۰۶/۲۶ - ۰۹:۱۹    
خط راه آهن قزوین-رشت با هزینه 1800 میلیارد تومانی از مهر 1381 شروع به ساخت شده است. این راه آهن بخشی از کوریدور شمال-جنوب ایران است که 20 میلیارد تومان از ابتدای امسال تاکنون با فعالیت این خط ریلی در مصرف سوخت صرفه جویی شده است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۶ - ۰۸:۵۲   + ۳ سایت دیگر  
تبریز- ایرنا- مدیرکل راه آهن آذربایجان با اشاره به اهمیت تکمیل طرح زیرگذر دولت آباد در مسیر خط آهن تبریز - جلفا در محدوده شهرستان مرند برای تسهیل تردد مردم اعلام کرد: این طرح تا سه ماه آینده تکمیل می شود.
همشهری   ۱۳۹۹/۰۶/۲۶ - ۰۰:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
سال هاست ساکنان مناطق جنوبی تهران با مشکلات حریم خط آهن دست و پنجه نرم می کنند؛ از آلودگی صوتی قطارهای مسافربری و باری گرفته تا لرزش خانه ها و دغدغه همیشگی خانواده ها به خاطر حضور بچه ها در کنار ریل ...
تین نیوز   ۱۳۹۹/۰۶/۲۵ - ۰۷:۱۴    
خط آهن شلمچه-بصره در ادامه راه آهن خرمشهر-شلمچه (به طول 17 کیلومتر) قرار دارد و در صورت تکمیل این حلقه مفقوده ریلی در کنار رشد و توسعه ترانزیت ریلی، مسیر ریلی کربلا نیز برای زائران امام حسین (ع) هموار می شود ...
روزنامه وارش   ۱۳۹۹/۰۶/۲۳ - ۱۴:۴۲   + ۳۴ سایت دیگر  
به گزارش وارش نیوز/ سعید رسولی افزود : طی چند سال گذشته توسعه کمی و کیفی ریلی کشور شدت بالایی گرفته و چندین استان از جمله کرمانشاه ، همدان ، ارومیه و گیلان به شبکه ریلی کشور متصل شدند. ...
بسیج پرس   ۱۳۹۹/۰۶/۲۰ - ۰۶:۰۴   + ۱۶ سایت دیگر  
به گزارش خبرگزاری بسیج پرس اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور در 16 شهریور امسال مصوبه جدید هیئت وزیران در خصوص تغییر پیمانکار مجری راه آهن شلمچه-بصره را به وزارت راه و شهرسازی ابلاغ کرد. ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۶/۱۸ - ۱۴:۲۳   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا/فارس مدیرکل راه و شهرسازی استان فارس اعلام کرد که 5 طرح بزرگ خط آهن کشور در استان فارس وجود دارد که بخشی از آنها اجرا شده و بخشی هم در حال اجرا یا در دست مطالعه است.
پایگاه خبری ارس تبار   ۱۳۹۹/۰۶/۱۸ - ۰۸:۳۳   + ۸ سایت دیگر  
نظر به نقش مهم ایران در شاهراه های ارتباطی منطقه، تقویت همکاری با اتحادیه اقتصادی اوراسیا سبب حرکت از اقتصاد نفتی متکی بر واردات به سوی اقتصاد غیرنفتی بر پایه تولید می شود که همواره در دستور کار دولت بوده است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۶/۱۶ - ۰۶:۵۷   + ۹ سایت دیگر  
کرمان – ایرنا – مدیرکل راه آهن کرمان گفت:با پیگیری ها و برنامه ریزی های انجام گرفته 46 کیلومتر از خط ریلی بافق – زرند – کرمان تا پایان سالجاری بازسازی و بهسازی خواهد شد که این مهم نقش موثری در تقویت شبکه ریلی استان خواهد داشت .
تین نیوز   ۱۳۹۹/۰۶/۱۵ - ۰۹:۵۶    
در قرارداد بین شرکت راه آهن و شهرداری تهران در زمینی به طول 9 کیلومتر که بالای تونل ریلی مناطق 17 و 18 تهران مربوط به خط آهن تهران - تبریز ساخته می شود، طراحی شهری اجرا می شود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۶/۱۴ - ۱۶:۳۴   + ۲ سایت دیگر  
رییس سازمان جهادکشاورزی جنوب کرمان گفت: از جمله زیر ساخت های بسیار مهم در جذب سرمایه گذار برای بخش کشاورزی فرودگاه ، خط آهن و کاهش هزینه های حمل و نقل محصولات کشاورزی و رفع مشکل صادرات است.