جمعه ۱۱ مهرساعت ۰۱:۲۷Oct 2020 2

جدیدترین‌های «خط آهن»

همشهری   ۱۳۹۹/۰۷/۰۹ - ۱۴:۳۰   + ۳ سایت دیگر  
مدیر عامل شرکت عمران شهر جدید گلبهار گفت: پروژه ساخت مسیر قطار سریع السیر مشهد - گلبهار - چناران تاکنون در بخش اجرای بناهای فنی و زیرسازی آن 70 درصد پیشرفت کرده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۷/۰۹ - ۱۴:۲۶    
رئیس اداره خط آهن هرات گفت: به زودی در چند ماه دیگر پروژه عظیم اقتصادی خط آهن هرات – خاف از سوی مقام های ایرانی و افغانستان افتتاح خواهد شد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۷/۰۸ - ۱۱:۰۰   + ۴ سایت دیگر  
معاون اول وزیر حمل و نقل روسیه اعلام کرد که پروژه ساخت خط آهن سریع السیر بین مسکو و سن پترزبورگ در سال 2021 آغاز خواهد شد.
تین نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۰۷ - ۱۰:۵۱    
طبق مصوبه دولت، مذاکرات جدیدی در این باره انجام شد، بنیاد مستضعفان هم به عنوان سرمایه گذار اولیه پیگیری هایی انجام داد، اما شرایطی رقم خورد که استنباط وزارت راه و شهرسازی این بود که با پیشنهاد دهنده جدید سرمایه گذاری که قرار است به صورت 100 درصد تأمین منابع مالی را انجام دهد ...
تین نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۰۷ - ۱۰:۵۱    
نیتِ برقی سازی خطوط ریلی در ایران، عمر درازی دارد. نمونه این امر، توقف برقی سازی خط آهن گرمسار-اینچه برون توسط شرکت راه آهن روسیه در فروردین ماه امسال است. برقی سازی این خط ریلی و بطورکلی مساله برقی سازی خطوط ریلی در ایران بارها در طول دو دهه گذشته مطرح شده اما به نتایج عملی و ملموس نرسیده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۰۶ - ۱۱:۳۵    
یک شرکت ایرانی عملیات نقشه برداری و طراحی فاز دوم قطعه چهارم خط آهن خواف – هرات را تکمیل کرد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۰۶ - ۱۱:۱۴   + ۱۰ سایت دیگر  
معاون ساخت و توسعه راه آهن شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل با بیان اینکه سرمایه گذار جدید خط آهن شلمچه-بصره کار تجهیز کارگاه در خاک ایران را آغاز کرد، گفت: عراق موانعی در تحویل زمین به شرکت ایرانی دارد که امیدواریم به زودی رفع شود.
بهداشت نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۰۶ - ۰۸:۲۰    
این خط آهن 100 ساله که در اصل برای اتصال غرب اتریش به جنوب آلمان ساخته شده، اکنون در دسترس دوچرخه سواران و کوهنوردان علاقمند به این منطقه نیز هست.
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۹/۰۷/۰۶ - ۰۰:۰۴   + ۱ سایت دیگر  
قرن نوزدهم، دوران احداث خطوط راه آهن های طویل بود، چراکه این دوران اوج ترقی امپریالیسم به شمار می رفت و غالبا توسعه امپریالیسم و احداث خطوط آهن به موازات یکدیگر بود ...
پارسینه   ۱۳۹۹/۰۷/۰۵ - ۱۳:۵۳   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش پارسینه به نقل از میدل ایست نیوز، خبر آغاز اجرای پروژه خط آهن عراق و ترکیه از استان نینوا پرسش های بسیاری را درباره رابطه این پروژه با افتتاح گذرگاه مرزی مشترک میان عراق و ترکیه در خارج از اقلیم کردستان مطرح کرده است ...
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۹/۰۷/۰۴ - ۱۰:۳۲   + ۵ سایت دیگر  
اقتصادنیوز:مهم ترین سرتیترهای صفحه های اقتصادی مطبوعات چهارم مهرماه در ابتدای هر دهه در نیم قرن گذشته از این قرار بوده است: بهره برداری از خط آهن ایران – اروپا، ورود سالانه 3 تا 5 میلیارد دلار کالای قاچاق؛ سقوط 40 هزار تومانی سکه، کاهش قیمت ماکسیما و تندر90، و پیروزی دولت در تدوین بیانیه الجزایر
انتخاب   ۱۳۹۹/۰۷/۰۲ - ۱۵:۵۰   + ۲ سایت دیگر  
ترکیه قصد دارد یک خط ریلی میان این کشور تا موصل احداث کند. ناظران احداث این خط ریلی را در چارچوب رقابت ترکیه با ایران در عراق ارزیابی می کنند. از یک سو، ترکیه قصد دارد بدون نیاز به اتصال به ایران به خلیج فارس دسترسی داشته باشد و از سوی دیگر ...
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۲ - ۱۴:۰۶   + ۵ سایت دیگر  
مشاور وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت زیر فرودگاه اهواز چاه نفتی مرغوبی وجود دارد که بهره برداری از آن یک فرصت اقتصادی ویژه محسوب می شود و در حال حاضر دو وزارت نفت و وزارت راه برای انتقال این فرودگاه به منطقه دیگر در حال مذاکره هستند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۷/۰۱ - ۱۴:۲۰    
احداث شبکه ریلی مدرن و اتصال موصل و ترکیه، در چهارچوب اهداف سیاسی - اقتصادی ترکیه در عراق، از جوانب مختلف اهمیت دارد و شایان بررسی است.
انتخاب   ۱۳۹۹/۰۶/۳۱ - ۱۶:۰۵   + ۴ سایت دیگر  
استاندار نینوا گفت: اقدامات فنی و مهندسی مربوط به این پروژه با همکاری شرکت های مهندسی ترکیه ای در روزهای آینده آغاز خواهد شد و این خط آهن شهر موصل را با جمهوری ترکیه متصل می کند که از این طریق مشکلات مربوط به حمل و نقل جاده ای کمتر می شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۶/۳۰ - ۱۸:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما به نقل از پایگاه اینترنتی السومریه نیوز، استاندار نینوا امروز یکشنبه از آغاز کار راه اندازی یک خط آهن مدرن در روز های آینده خبر داد که شهر موصل و ترکیه را به هم پیوند می دهد. ...
فردا نیوز   ۱۳۹۹/۰۶/۲۹ - ۱۸:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
بعد از باز شدن حریم هوایی عربستان به روی پروازهای رژیم صهیونیستی و طرح احداث خط آهن میان مناطق اشغالی و عربستان ، صهیونیست ها قصد دارند طرح احداث خط لوله انتقال نفت صادراتی عربستان از مناطق اشغالی به اروپا را مطرح می کنند.
شهرآٰرا نیوز   ۱۳۹۹/۰۶/۲۹ - ۱۲:۳۶    
وزیر مالیه افغانستان گفت: ایجاد خط آهن خواف - هرات علاوه بر پیوند و نزدیکی جغرافیای دو سرزمین به یکدیگر، ارتباط فرهنگی 2 کشور را نیز مستحکم تر می سازد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۸ - ۱۲:۱۰    
تربت حیدریه- ایرنا- وزیر مالیه افغانستان گفت: ایجاد خط آهن خواف - هرات علاوه بر پیوند و نزدیکی جغرافیای دو سرزمین به یکدیگر، ارتباط فرهنگی 2 کشور را نیز مستحکم تر می سازد.
همشهری   ۱۳۹۹/۰۶/۲۶ - ۱۱:۳۲    
اگر به خیابان 45متری زرند و خیابان های اطراف آن یعنی تختی، شهیدان اسماعیلی، تقی بیگلو، طالقانی و... سربزنید، متوجه می شوید که در حریم خط آهن تهران تبریز که چند سالی است زیرزمینی شده، اتفاق ناخوشایندی در حال وقوع است.
تین نیوز   ۱۳۹۹/۰۶/۲۶ - ۰۹:۱۹    
خط راه آهن قزوین-رشت با هزینه 1800 میلیارد تومانی از مهر 1381 شروع به ساخت شده است. این راه آهن بخشی از کوریدور شمال-جنوب ایران است که 20 میلیارد تومان از ابتدای امسال تاکنون با فعالیت این خط ریلی در مصرف سوخت صرفه جویی شده است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۶ - ۰۸:۵۲   + ۳ سایت دیگر  
تبریز- ایرنا- مدیرکل راه آهن آذربایجان با اشاره به اهمیت تکمیل طرح زیرگذر دولت آباد در مسیر خط آهن تبریز - جلفا در محدوده شهرستان مرند برای تسهیل تردد مردم اعلام کرد: این طرح تا سه ماه آینده تکمیل می شود.
همشهری   ۱۳۹۹/۰۶/۲۶ - ۰۰:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
سال هاست ساکنان مناطق جنوبی تهران با مشکلات حریم خط آهن دست و پنجه نرم می کنند؛ از آلودگی صوتی قطارهای مسافربری و باری گرفته تا لرزش خانه ها و دغدغه همیشگی خانواده ها به خاطر حضور بچه ها در کنار ریل ...
تین نیوز   ۱۳۹۹/۰۶/۲۵ - ۰۷:۱۴    
خط آهن شلمچه-بصره در ادامه راه آهن خرمشهر-شلمچه (به طول 17 کیلومتر) قرار دارد و در صورت تکمیل این حلقه مفقوده ریلی در کنار رشد و توسعه ترانزیت ریلی، مسیر ریلی کربلا نیز برای زائران امام حسین (ع) هموار می شود ...
آنا / روزنامه وارش   ۱۳۹۹/۰۶/۲۳ - ۱۸:۵۶   + ۳۴ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت راه آهن در مراسم رونمایی از نخستین موتور ملی دوگانه سوز لکوموتیو گفت: طی چند سال گذشته توسعه کمی و کیفی ریلی کشور شدت بالایی گرفته و چندین استان از جمله کرمانشاه، همدان، ارومیه و گیلان به شبکه ریلی کشور متصل شدند.
بسیج پرس   ۱۳۹۹/۰۶/۲۰ - ۰۶:۰۴   + ۱۶ سایت دیگر  
به گزارش خبرگزاری بسیج پرس اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور در 16 شهریور امسال مصوبه جدید هیئت وزیران در خصوص تغییر پیمانکار مجری راه آهن شلمچه-بصره را به وزارت راه و شهرسازی ابلاغ کرد. ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۶/۱۸ - ۱۴:۲۳   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/فارس مدیرکل راه و شهرسازی استان فارس اعلام کرد که 5 طرح بزرگ خط آهن کشور در استان فارس وجود دارد که بخشی از آنها اجرا شده و بخشی هم در حال اجرا یا در دست مطالعه است.
پایگاه خبری ارس تبار   ۱۳۹۹/۰۶/۱۸ - ۰۸:۳۳   + ۸ سایت دیگر  
نظر به نقش مهم ایران در شاهراه های ارتباطی منطقه، تقویت همکاری با اتحادیه اقتصادی اوراسیا سبب حرکت از اقتصاد نفتی متکی بر واردات به سوی اقتصاد غیرنفتی بر پایه تولید می شود که همواره در دستور کار دولت بوده است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۶/۱۶ - ۰۶:۵۷   + ۹ سایت دیگر  
کرمان – ایرنا – مدیرکل راه آهن کرمان گفت:با پیگیری ها و برنامه ریزی های انجام گرفته 46 کیلومتر از خط ریلی بافق – زرند – کرمان تا پایان سالجاری بازسازی و بهسازی خواهد شد که این مهم نقش موثری در تقویت شبکه ریلی استان خواهد داشت .
تین نیوز   ۱۳۹۹/۰۶/۱۵ - ۰۹:۵۶    
در قرارداد بین شرکت راه آهن و شهرداری تهران در زمینی به طول 9 کیلومتر که بالای تونل ریلی مناطق 17 و 18 تهران مربوط به خط آهن تهران - تبریز ساخته می شود، طراحی شهری اجرا می شود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۶/۱۴ - ۱۶:۳۴   + ۲ سایت دیگر  
رییس سازمان جهادکشاورزی جنوب کرمان گفت: از جمله زیر ساخت های بسیار مهم در جذب سرمایه گذار برای بخش کشاورزی فرودگاه ، خط آهن و کاهش هزینه های حمل و نقل محصولات کشاورزی و رفع مشکل صادرات است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۶/۱۳ - ۱۷:۰۷   + ۱۱ سایت دیگر  
همدان- ایرنا- معاون رییس جمهوری و رییس سازمان برنامه و بودجه کشور گفت: همدان با داشتن 2 خط آهن به عنوان کریدور راه آهن غرب کشور، پل ارتباط ریلی غرب و مرز (عراق) را شکل می دهد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۶/۱۲ - ۱۰:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
نخستین قطار 2 طبقه مسیر همدان - تهران ساعت هشت و 30 دقیقه دیروز از ایستگاه راه آهن تهران به سمت همدان حرکت کرد.
آذر قلم   ۱۳۹۹/۰۶/۱۲ - ۰۹:۲۴   + ۲۹ سایت دیگر  
آذرقلم: معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: عملیات ریل گذاری 15 کیلومتر از راه آهن بستان آباد – تبریز به اتمام رسیده است و طبق برنامه زمان بندی، تا پایان سال جاری آماده بهره برداری است.
نصیر نیوز   ۱۳۹۹/۰۶/۱۱ - ۱۴:۴۴   + ۱۲ سایت دیگر  
سید سعید ابراهیم نژاد روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: مراحل آزمایش حرکت قطار 2 طبقه در مسیر همدان – تهران در چند روز آینده ادامه دارد و به زودی در این مسیر حرکت قطار به صورت رفت و برگشت راه اندازی می شود. وی افزود: کارشناسان فنی راه آهن ایران با بررسی دقیق خط آهن مسیر [...]
روند بازار   ۱۳۹۹/۰۶/۰۹ - ۱۲:۰۴   + ۳۴ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: خط راه آهن چابهار به زاهدان دارای نقش مؤثر در اقتصاد کشور و انتقال کالا به کشورهای همسایه است لذا سال آینده زمان بهره برداری از خط آهن چابهار به زاهدان خواهد بود. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۶/۰۶ - ۲۳:۱۵    
بیش از 300 خانوار ساکن در حاشیه خط آهن ولز در انگلیس پس از حادثه خروج قطار باری حامل سوخت دیزل از مسیر و بروز آتش سوزی به ناچار خانه های خود را ترک کردند.
فرمانداری نایین   ۱۳۹۹/۰۶/۰۶ - ۰۹:۳۱    
دیدار در این دیدار که در دفتر فرماندار شهرستان نایین و با حضور مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای و معاونین اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان اصفهان ...
استانداری اردبیل   ۱۳۹۹/۰۶/۰۶ - ۰۹:۰۵   + ۳ سایت دیگر  
عباس جهانگیرزاده در نشست خبری با خبرنگاران پارس آباد ، با بیان اینکه در زمان حاضر پروژه راه آهن میانه – اردبیل بالای 90درصد پیشرفت فیزیکی دارد، ادامه داد: این طرح مهم تا پایان سال جاری مورد بهره برداری قرار می گیرد. ...
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۶/۰۵ - ۱۶:۱۶    
کرمان- استاندار کرمان با اشاره به مشکلات خط آهن کرمان- تهران گفت: از سال گذشته عملیات اصلاح این خط آغاز شده و از 25 کیلومتر این مسیر 8 کیلومتر به بهره برداری رسیده و مابقی در دست اجراست.
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۰۶/۰۴ - ۱۱:۲۳   + ۳ سایت دیگر  
سرپرست فرمانداری شادگان گفت: اتصال راه آهن بندر امام - شادگان و خرمشهر، سبب ایجاد حمل و نقل ترکیبی در حوزه های دریایی، زمینی و ریلی خواهد شد و رونق اقتصادی شهرستان را رقم خواهد زد.
آنا / خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۶/۰۴ - ۱۶:۲۱   + ۵ سایت دیگر  
از زمان صدارت امیرکبیر که راه اندازی خط آهن در ایران مطرح شد تا پایان دوره قاجار بیش از 200 کیلومتر راه آهن در ایران ساخته شده بود، اما راه آهن سراسری را رضاخان ساخت؛ مسیری که به قول خارجی ها از هیچ کجا به هیچ کجا می رفت!
روزنامه شهروند   ۱۳۹۹/۰۶/۰۳ - ۲۳:۵۴    
مسافران ماشین دودی در ایستگاه شهر ری - 1280 82 سال پیش در چنین روزی، برابر چهارم شهریور 1317 خورشیدی، راه آهن سراسری ایران که کلنگ آن بیست وسوم مهر 1306 خورشیدی در محل فعلی ایستگاه راه آهن تهران بر زمین زده شده بود، رسما افتتاح شد ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۶/۰۳ - ۱۶:۱۱   + ۶ سایت دیگر  
کرمان - ایرنا - مدیر کل راه آهن استان کرمان گفت: از سال گذشته تاکنون میزان پنج هزار و 208 میلیارد ریال اعتبار صرف توسعه ریلی و تقویت زیرساخت خط آهن این استان شده است .
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۶/۰۳ - ۰۹:۳۱    
در نخستین روز از هفته دولت پروژه خط آهن بندرامام-شادگان به خرمشهر آغاز و 80 واحد مسکونی به مددجویان کمیته امداد تحویل داده شدند .
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۶/۰۳ - ۰۸:۱۷   + ۱ سایت دیگر  
گروه استان ها - استاندار آذربایجان شرقی از افتتاح اتوبان تبریز- سهند تا پایان شهریور ماه خبر داد و گفت: خط آهن بستان آباد تا ایستگاه خاوران تبریز را هم تلاش می کنیم تا دهه فجر آماده بهره برداری شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۶/۰۲ - ۱۵:۲۰   + ۷ سایت دیگر  
فاز نخست پروژه راه آهن بندر امام خمینی (ره) - شادگان – خرمشهر با حضور معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل راه آهن کشور، کلنگ زنی شد
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۶/۰۲ - ۱۲:۱۶    
بجنورد _ ایرنا_ فرماندار اسفراین گفت: عملیات زیرسازی قطعه دوم پروژه راه آهن اسفراین _ جوین، برای اتصال خراسان شمالی به خط آهن سراسری در مرحله پایانی قرار دارد.
فلزات آنلاین   ۱۳۹۹/۰۵/۲۹ - ۱۶:۰۸   + ۱۰ سایت دیگر  
مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی جهرم گفت: قرار است راه آهن جمهوری اسلامی ایران در پی احداث دهکده لجستیک (بندر خشک) به وسیله ایدرو و راه آهن باتوجه به اجرایی شدن فاز اول خط آهن شیراز-جهرم-لار-بندرعباس، مقدمات انشعاب راه آهن اختصاصی را بر اساس ضوابط و مقررات موجود ملی و بین المللی فراهم کند.
تین نیوز   ۱۳۹۹/۰۵/۲۸ - ۰۷:۱۵    
اقدامات اولیه برای توسعه خط آهن چابهار نیز انجام شده و کارگران مشغول کار هستند. ضمن اینکه بر اساس همین اقدامات جایگاه لجستیکی ایران از 160 به 69 ارتقا پیدا کرده است.