پنجشنبه ۰۳ مهرساعت ۰۲:۲۲Sep 2020 24

جدیدترین‌های «حرم مطهر رضوی»

 
ایرنا   ۸ ساعت پیش    
مشهد- ایرنا- همزمان با سالروز شهادت حضرت رقیه (س)، خادمان بارگاه منور رضوی برای دختر سومین اختر تابناک آسمان امامت و ولایت سوگواری کردند.
قدس آنلاین   ۱۳۹۹/۰۷/۰۲ - ۱۴:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
سخنران حرم مطهر رضوی بابیان اینکه دفاع از دین تا پای جان اولین شرط حسینی بودن است، گفت: مقابله با دشمنان و دفاع از دین عالی ترین درس قیام امام حسین(ع) است.
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۱ - ۱۷:۲۱    
طرح بهسازی بافت پیرامون حرم مطهر رضوی در طی 3 دهه گذشته، حاشیه های زیادی را به همراه داشته و سبب کوچ بسیاری از مجاوران بارگاه منور امام هشتم(ع) از این منطقه شده است ...
دانا   ۱۳۹۹/۰۶/۳۱ - ۰۹:۱۴    
باتوجه به تعلل چندین ساله در بهسازی بافت مرکزی مشهد، اقشار دانشجویی نسبت به تبعات تغییر الگوی هویتی و زیارتی مشهدالرضا(ع) و ضرورت تعیین تکلیف پرونده بافت پیرامون حرم مطهر رضوی ابراز نگرانی کردند.
قدس آنلاین   ۱۳۹۹/۰۶/۳۰ - ۱۹:۳۷    
به مناسبت درگذشت مرحوم حاج علی شمقدری مراسم ترحیم و بزرگداشتی از سوی نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی و تولیت آستان قدس رضوی در حرم مطهر رضوی برگزار شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۶/۳۰ - ۱۴:۰۱    
مراسم بزرگداشت مرحوم حاج علی شمقدری امروز در ایوان مقصوره مسجد گوهرشاد حرم رضوی از سوی نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی و تولیت آستان قدس رضوی برگزار شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۶/۲۹ - ۱۹:۳۱   + ۷ سایت دیگر  
شهردار منطقه ثامن مشهد گفت: در سه سال اخیر بالغ بر 4هزار و 560 مترمربع فضای مذهبی جدید در منطقه ثامن در دست انجام است که این رقم دو برابر کل دوره اجرای طرح است.
قدس آنلاین   ۱۳۹۹/۰۶/۲۹ - ۱۳:۳۹    
با همدلی مدیران خراسان رضوی ، عزم جدی در زمینه تغییر بافت پیرامون حرم مطهر رضوی و تصویب طرح جدید با حفظ حقوق همه ذینفعان در این موضوع شکل گرفت.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۶/۲۹ - ۱۱:۵۱   + ۹ سایت دیگر  
مشهد مراسم بزرگداشت مرحوم شمقدری از طرف نماینده ولی فقیه و تولیت آستان قدس رضوی روز یکشنبه ساعت 10 صبح در حرم مطهر رضوی برگزار می شود.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۶/۲۸ - ۱۹:۴۰   + ۵ سایت دیگر  
مدیر عالی حرم مطهر رضوی گفت: بارگاه نورانی حضرت ثامن الحجج(ع) بایستی کانون توسعه معنویت در سطح جهان باشد و از همین رو برای ترویج و تعالی فرهنگ و سیره رضوی اقدامات مطالعاتی در دستور کار قرارگرفته است.
جماران   ۱۳۹۹/۰۶/۲۸ - ۱۶:۴۳   + ۲۰ سایت دیگر  
به گزارش جماران؛ به نقل از آستان نیوز، حجت الاسلام والمسلمین احمد مروی در دیدار مدیران ارشد رسانه ملی که در حرم مطهر رضوی انجام شد، با اشاره به روایت اَلنَّاسَ لَوْ عَلِمُوا مَحَاسِنَ کَلاَمِنَا لاَتَّبَعُونَا، اگر مردم متوجه زیبایی کلام ما بشوند از ما پیروی می کنند از حضرت رضا(ع) ...
روزنامه جوان آنلاین   ۱۳۹۹/۰۶/۲۸ - ۱۳:۲۲   + ۲ سایت دیگر  
استاندار خراسان رضوی گفت: در طرح جدید نوسازی بافت پیرامون حرم مطهر رضوی، انسجام مدیریتی وجود دارد که می توان اختلاف در خصوص این طرح را رفع و با مدیریت دادگستری استان، طرح جدید را با مشورت همه نهایی کرد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۶/۲۸ - ۱۲:۱۵   + ۱۰ سایت دیگر  
️مراسم آغاز عملیات اجرایی پروژه ره باغ حضرت زهرا(س) در مسیر حرم مطهر رضوی با حضور مسئولان استان در مشهد برگزار شد.
شبستان   ۱۳۹۹/۰۶/۲۸ - ۰۰:۴۵    
نعمتی گفت:بسیاری از معابر بهسازی شده در طرح نوسازی و بهسازی بافت اطراف حرم مطهر رضوی به خط ویژه تردد نابینایان و محل عبور و سامانه ویلچر رو مجهز شده اند.
رویداد ایران   ۱۳۹۹/۰۶/۲۷ - ۲۰:۲۴   + ۲ سایت دیگر  
علیرضا رزم حسینی، استاندار خراسان رضوی در مراسم آغاز عملیات اجرایی پروژه ره باغ حضرت زهرا(س):
شبستان   ۱۳۹۹/۰۶/۲۷ - ۱۸:۱۱    
حیدری با بیان اینکه 64 هزار متر مربع در این دوره از سال 96 تاکنون فضای سبز و ره باغ به این مجموعه طرح افزوده شده، گفت: عزم مدیریت شهری در این دوره ارتقا زیرساخت های طرح نوسازی و بازسازی اطراف حرم مطهر رضوی بوده است.
شبستان   ۱۳۹۹/۰۶/۲۷ - ۱۸:۱۱   + ۳ سایت دیگر  
صادقی گفت: همدلی در فعالیت های عمرانی پیرامون حرم مطهر رضوی باید بیشتر شود تا این مجموعه از رکود خارج شود.
شبستان   ۱۳۹۹/۰۶/۲۷ - ۱۸:۱۱   + ۲ سایت دیگر  
کریمی قدوسی گفت: پیگیر مسائل مربوط به طرح نوسازی و بهسازی پیرامون حرم مطهر رضوی هستیم و ملاک عمل ما پیش از آن که سلیقه شخصی باشد، قانون خواهد بود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۶/۲۷ - ۱۷:۱۶   + ۵ سایت دیگر  
نخستین هتل تراز افراد دارای معلولیت کشور در جوار حرم مطهر رضوی در حال ساخت است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۶/۲۷ - ۱۳:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
به همت دانشگاه علوم اسلامی رضوی؛ آیین بزرگداشت دکتر طوبی کرمانی در حرم مطهر رضوی برگزار شد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۷ - ۱۳:۱۴   + ۵ سایت دیگر  
مشهد- ایرنا- استاندار خراسان رضوی گفت: طرح جدید نوسازی و بهسازی بافت پیرامون حرم مطهر حضرت امام رضا (ع) با اجماع نخبگان و مسوولان استان توسط مشاور تهیه و در مراحل نهایی تصویب در شورای عالی شهرسازی و معماری است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۶/۲۷ - ۱۳:۰۵   + ۴ سایت دیگر  
رئیس شورای اسلامی شهر مشهد گفت: با بهبود زیرساخت های طرح اطراف حرم،64 هزار مترمربع در این دوره فضای سبز در ره باغ و اطراف حرم مطهر ایجاد شده است.
سازمان بهزیستی کشور   ۱۳۹۹/۰۶/۲۷ - ۱۰:۲۷   + ۳ سایت دیگر  
مدیر کل بهزیستی خراسان رضوی از افتتاح اولین هتل تراز افراد دارای معلولیت کشور در آینده ای نزدیک در جوار حرم مطهر رضوی خبر داد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۴ - ۱۶:۱۱   + ۷ سایت دیگر  
مشهد- ایرنا- با موافقت اعضای شورای اسلامی شهر مشهد، طرح دو فوریتی حفظ حقوق عمومی و خصوصی در اصلاح طرح تفصیلی بافت پیرامون حرم مطهر حضرت امام رضا (ع) به تصویب رسید.
قدس آنلاین   ۱۳۹۹/۰۶/۲۴ - ۱۶:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
همزمان با سالروز شهادت مظلومانه سیدالساجدین حضرت زین العابدین(ع)، مراسم عزاداری این امام همام در بارگاه نورانی ثامن الحجج(ع) اقامه شد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۴ - ۱۳:۱۹   + ۳ سایت دیگر  
مشهد- ایرنا- همزمان با بیست و پنجم محرم الحرام و سالروز شهادت چهارمین پیشوای مسلمانان حضرت امام زین العابدین (ع) زائران و مجاوران حرم مطهر رضوی به سوگ نشستند.
قدس آنلاین   ۱۳۹۹/۰۶/۲۴ - ۱۱:۴۴    
سخنران حرم مطهر رضوی گفت: واقعه کربلا یک خبرنگار معصوم داشت که 34 سال جزئیات واقعه کربلا را برای مردم توضیح داده است چرا که خود حاضر و ناظر بر این واقعه بوده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۶/۲۴ - ۱۰:۰۵   + ۴ سایت دیگر  
افراد علاقمند به خادمی امام هشتم (ع)، پس از گذراندن دوره های آموزشی، در صورت عملکرد مطلوب، افتخار خدمت در حرم مطهر رضوی را کسب می کنند.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۶/۲۳ - ۱۱:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
مشهد نماینده مشهد در مجلس شورای اسلامی گفت: اجرای طرح جدید بافت پیرامونی حرم مطهر رضوی مانع تملک منازل اهالی منطقه ثامن برای ساخت پروژه های بزرگ مقیاس می شود.
قدس آنلاین   ۱۳۹۹/۰۶/۲۳ - ۰۸:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
سخنران حرم مطهر رضوی با بیان اینکه مفهوم اصلی و محوری شکل گیری قیام عاشورا عزت بود، گفت: برپایی مراسم عزاداری سیدالشهدا(ع) عزت آفرین است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۶/۲۲ - ۱۹:۱۵   + ۱۰ سایت دیگر  
ویژه برنامه های سالروز شهادت سیدالساجدین امام علی بن الحسین(ع) در حرم مطهر رضوی با رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار می شود.
پارسینه   ۱۳۹۹/۰۶/۲۱ - ۱۳:۴۴   + ۴۱ سایت دیگر  
حجت الاسلام والمسلمین احمد مروی در حاشیه اجتماع مردم مشهد در محکومیت اهانت به ساحت مقدس پیامبر اعظم(ص) که در حرم مطهر رضوی با رعایت دستورالعمل های بهداشتی برگزار شد ...
قدس آنلاین   ۱۳۹۹/۰۶/۲۱ - ۱۱:۲۵   + ۴ سایت دیگر  
اقشار مختلف مردم متدین و قدرشناس مشهد مقدس با رعایت شیوه نامه ها و اصول بهداشتی در پی هتک حرمت نشریه فرانسوی به ساحت مقدس پیامبر(ص) در حرم مطهر رضوی گردهم آمدند و اقدام رذیلانه این نشریه صهیونیستی را محکوم کردند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۶/۲۱ - ۱۰:۲۰   + ۳ سایت دیگر  
فعالان فرهنگی و قرآنی جهان اسلام از کشور های مختلف دیشب در اعتراض به توهین نشریه فرانسوی "شارلی ابدو" به ساحت پیامبر اعظم (ص) در ایوان مقصوره مسجد گوهرشاد حرم مطهر حضرت امام رضا (ع) تجمع کردند.
شهرآٰرا نیوز   ۱۳۹۹/۰۶/۲۰ - ۱۳:۵۷   + ۴ سایت دیگر  
اجتماع اقشار مختلف مردم انقلابی مشهد با رعایت شیوه نامه ها و اصول بهداشتی برای محکومیت اهانت وقیحانه به قرآن کریم و ساحت مقدس پیامبر اکرم(ص)، امشب 20 شهریورماه هم زمان با نماز مغرب و عشا در صحن مسجد جامع گوهرشاد حرم مطهر رضوی برگزار می شود.
قدس آنلاین   ۱۳۹۹/۰۶/۱۹ - ۱۹:۵۹   + ۲ سایت دیگر  
در ایام ماه محرم الحرام هر روز چهار نوبت زیارت عاشورا در حرم مطهر رضوی قرائت می شود.
ایکنا   ۱۳۹۹/۰۶/۱۹ - ۱۵:۱۱    
جدیدترین اثر گروه هم خوانی محمد رسول الله(ص) تهران بزرگ که تصاویر آن در حرم مطهر رضوی ضبط شده است، رونمایی شد.
انصاف نیوز   ۱۳۹۹/۰۶/۱۹ - ۱۴:۳۱    
رپورتاژآگهی تور مشهد تور مشهد یکی از راهکارهایی است که برای سفر به شهر مشهد بر می گزینند. این تور زیارتی، سیاحتی به دلایل زیادی، مورد استقبال مردمان ما در هر کجای ایران و جهان، قرار گرفته است. حال سوال اینجاست که چگونه به مشهد سفر کنیم؟ هواپیما یا قطار ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۶/۱۹ - ۱۳:۳۶   + ۱ سایت دیگر  
نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی از تدوین شیوه نامه ای برای حفظ مالکیت مردم عادی در بافت پیرامونی حرم مطهر رضوی خبر داد و گفت: مقرر شد، همان طور که برای انبوه سازان در اطراف حرم شیوه نامه ای نوشته شده که بر اساس آن مورد حمایت دستگاه ها قرار می گیرند ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۶/۱۸ - ۲۰:۱۷   + ۳ سایت دیگر  
مشهد- ایرنا- معاون موزه های سازمان کتابخانه ها، موزه ها و مرکز اسناد آستان قدس رضوی گفت: نام 15 اثر تاریخی منقول و غیرمنقول موزه های حرم مطهر رضوی به فهرست آثار ملی افزوده شد.
قدس آنلاین   ۱۳۹۹/۰۶/۱۸ - ۱۵:۴۵    
سخنران حرم مطهر رضوی با بیان اینکه دستورالعمل های آیات نورانی قرآن و روایات اهل بیت(ع) بهترین نسخه برای نجات از گرفتاری ها است، گفت: قرآن برترین نسخه نجات انسان است.
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۰۶/۱۸ - ۱۵:۳۲   + ۸ سایت دیگر  
تولیت آستان قدس رضوی با تأکید بر اولویت قرآن بر امر زیارت، گفت: این اعتقاد ماست که باید از طریق قرآن به زیارت امام رضا(ع) برسیم و حرم مطهر رضوی باید کانون تربیت قراء، حافظان و مفسران قرآن باشد.
قدس آنلاین   ۱۳۹۹/۰۶/۱۸ - ۱۲:۲۲    
تأثیر عاشورا در خانواده در ویژه برنامه های عزاداری ایام محرم حرم مطهر رضوی تبیین می شود.
قدس آنلاین   ۱۳۹۹/۰۶/۱۶ - ۱۸:۴۳   + ۱ سایت دیگر  
سخنران حرم مطهر رضوی گفت: قیام سیدالشهدا(ع) باهدف قرار دادن مردم جامعه در مسیر بندگی خدا و ایجاد وحدت اسلامی صورت گرفت.
قدس آنلاین   ۱۳۹۹/۰۶/۱۶ - ۱۳:۲۷   + ۱ سایت دیگر  
سخنران حرم مطهر رضوی بابیان اینکه عمل به دستورات الهی موجب رشد روحی انسان می شود، گفت: نور معرفت اهل بیت(ع) چراغ راه سعادتمندی است.
شبستان   ۱۳۹۹/۰۶/۱۶ - ۱۲:۴۴   + ۱ سایت دیگر  
مسابقه فرهنگی مصباح الهدی ویژه ماه محرم الحرام از سوی معاونت تبلیغات اسلامی آستان قدس رضوی طراحی شده و به صورت مجازی در بارگاه منور امام هشتم(ع) برگزار می شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۶/۱۵ - ۱۴:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
در نخستین روز سال تحصیلی جدید، ویژه برنامه "غنچه های حسینی، شکوفه های رضوی "در حرم مطهر رضوی برگزار شد.