یکشنبه ۲۴ تیرساعت ۱۱:۳۴Jul 2024 14
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «کوچ عشایر»

خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۳/۰۴/۲۰ - ۱۵:۳۲   + ۳ سایت دیگر  
همزمان با کوچ عشایر به سامانه های عرفی شهرستان همدان، با اعزام تیم سلامت از واحد های تابعه مرکز بهداشت همدان این افراد از خدمات و مراقبت های لازم برخوردار می شوند.
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۴/۱۱ - ۰۹:۱۹   + ۴ سایت دیگر  
ارومیه- ایرنا- رییس اداره عشایر شهرستان چالدران گفت: کوچ عشایر شمال استان به مناطق ییلاقی این شهرستان آغاز شد و در این راستا قرار است 6 هزار خانوار به این مناطق منتقل شوند.
مشرق نیوز   ۱۴۰۳/۰۴/۰۹ - ۱۲:۳۸   + ۶ سایت دیگر  
به گزارش مشرق، عشایر نغمه زیبای کوچ را همزمان با آواها و نواها در هم می آمیزند، حرکت جمعی عشایر بین قشلاق و ییلاق اگرچه سخت و طاقت فرساست اما فرزندان صبور ایل بر پهنه دشت ها با تلاشی خستگی ناپذیر و با صافی و صداقت دل هایشان خاطرات تلخ و شیرین کوچ ...
پایگاه خبری ذاکر   ۱۴۰۳/۰۴/۰۶ - ۱۴:۱۰   + ۲ سایت دیگر  
نادری با اشاره به رویکرد های جدید برای بهبود معیشت و اقتصاد عشایر اظهارداشت: در حوزه گردشگری عشایری و حفظ زیست بوم محلی برنامه ریزی های لازم صورت گرفته است. ...
کوچ عشایر آذربایجان غربی به مناطق ییلاقی شمال و جنوب استان از خردادماه آغاز شده و تا شهریورماه ادامه خواهد داشت.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۳/۰۳/۳۱ - ۱۳:۳۵    
کوچ عشایر آذربایجان غربی به مناطق ییلاقی شمال و جنوب استان از خرداد ماه آغاز شده وتا شهریور ماه ادامه می یابد .
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۳/۰۳/۲۹ - ۱۵:۱۳   + ۱ سایت دیگر  
مدیر عامل تعاونی عشایر مهاباد با اشاره به آغاز کوچ عشایر از مناطق قشلاقی به مناطق ییلاقی گفت: خانوارهای عشایر شهرستان مهاباد سالانه بیش از شش هزار تُن فرآورده خام دامی تولید می کنند.
خوزنیوز   ۱۴۰۳/۰۳/۲۷ - ۱۴:۰۶   + ۴ سایت دیگر  
استاندار خوزستان گفت: کاهش تعدادی از صندوق ها نسبت به انتخابات مجلس نیز به دلیل کوچ عشایر از استان به استان های همجوار است. علی اکبر حسینی محراب استاندار خوزستان امروز در جمع خبرنگاران اظهارکرد: بهترین تعابیر در وصف رئیس جمهور شهید از سوی مقام معظم رهبری بیان شده است ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۳/۰۳/۲۷ - ۰۹:۳۹    
با آغاز فصل کوچ عشایر 700 خانوار عشایری در فیروزکوه مستقر شدند. 35 درصد محصولات لبنی و گوشتیِ عشایر استان تهران در این شهرستان تولید می شود.
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۳/۲۴ - ۲۳:۰۲   + ۲ سایت دیگر  
شهرکرد-ایرنا- جشنواره فرهنگ و آیین های عشایری و روستایی، صنایع دستی و هنرهای سنتی و کوچ عشایر به میزبانی روستاهای خلیل آباد خاکی و قلعه خاکی منطقه خاکی بخش لاران شهرستان شهرکرد با هدف معرفی دستاوردهای بانوان کارآفرین این حوزه روز پنجشنبه برگزار شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۳/۰۳/۲۳ - ۱۶:۰۵   + ۴ سایت دیگر  
نائب رئیس اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان دام زنده کرمانشاه گفت: در فصل زمستان به دلیل شرایط اقلیمی کرمانشاه و کوچ عشایر با کاهش عرضه دام سبک مواجه بودیم، اما اکنون که از 15 اردیبهشت شاهد سرریز دام سبک مازاد هستیم، تولیدکنندگان دام با چالش های جدی مواجهند.
به گزارش پایگاه خبری روزنگار البرز؛ سعید کریمی مدیر کل امور عشایر استان البرز با بیان اینکه کوچ عشایر از مناطق قشلاقی اشتهارد و نظر آباد جنوب ساوجبلاغ جنوب کرج به عنوان مناطق گرمسیری استان البرز آغاز شده است گفت: 90 درصد عشایر البرز در منطقه ییلاقی جاده چالوس مانند آزاد بر ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۳/۰۳/۲۲ - ۱۴:۵۹    
درآستانه کوچ عشایر به ییلاقات همایش مشترک سران عشایر شمال آذربایجان غربی با مسئولان در خوی برگزار شد .
ایمنا   ۱۴۰۳/۰۳/۲۱ - ۰۹:۳۴   + ۳ سایت دیگر  
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری لرستان گفت: سال گذشته و سال جاری وضعیت هوا و مراتع به گونه ای بود که مشکلی با کوچ دامداران نداشتیم.
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۳/۲۰ - ۰۷:۱۶   + ۲ سایت دیگر  
نوشهر - ایرنا - فرمانده پلیس راه کندوان با اشاره به آغاز کوچ عشایر و دامداران منطقه به مناطق ییلاقی گفت: طبق ابلاغیه پلیس راه فراجا و مازندران روز دوشنبه 21 خرداد محور کندوان برای عبور احشام در نظر گرفته شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۳/۰۳/۱۸ - ۱۰:۳۸   + ۱۰ سایت دیگر  
با نزدیک شدن به تابستان، کوچ عشایر از استان های آذربایجان غربی، اردبیل و زنجان به مراتع ییلاقی آذربایجان شرقی آغاز شد.
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۳/۱۷ - ۱۰:۵۲   + ۵ سایت دیگر  
کرج - ایرنا - معاون محیط طبیعی و تنوع زیستی اداره کل حفاظت محیط زیست استان البرز اعلام کرد: همزمان با آغاز کوچ عشایر طرح ویژه پایش زیستگاههای حیات وحش این استان به اجرا درآمد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۳/۰۳/۱۶ - ۱۵:۲۸   + ۶ سایت دیگر  
کرج- معاونت محیط طبیعی و تنوع زیستی اداره کل محیط زیست البرز از کنترل زیستگاه های حیات وحش این استان با توجه به آغاز فصل کوچ عشایر خبر داد.
نصر نیوز   ۱۴۰۳/۰۳/۱۶ - ۱۲:۲۳    
نصر: رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری مراغه گفت: براساس تقویم کوچ، حضور عشایر سهند برای تابستان گذرانی در ییلاق از 15 خرداد ماه آغاز شده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۳/۰۳/۱۶ - ۰۸:۵۶    
عشایر لرستان باگرم شدن هوا کوچ خود را شروع کردند.
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۳/۱۵ - ۲۱:۱۳   + ۴ سایت دیگر  
مراغه- ایرنا- رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری مراغه گفت: کوچ 600 خانوار عشایری شهرستان های مراغه، بناب، ملکان، اسکو، میاندوآب و مهاباد به مراتع سهند آغاز شد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۳/۰۳/۱۳ - ۱۸:۰۳   + ۲ سایت دیگر  
مدیرکل امور عشایری استان اردبیل گفت: همزمان با سومین ماه بهار، کوچ جامعه عشایری شاهسون استان اردبیل به سمت ییلاقات آغاز شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۳/۰۳/۰۸ - ۱۳:۰۲   + ۵ سایت دیگر  
مدیرکل امور عشایر استان اردبیل گفت: طبق گزارش های اداره کل هواشناسی، دامپزشکی و منابع طبیعی و آبخیزداری استان شرایط برای کوچ بهاره به مناطق ییلاقی مهیا نیست و عشایر استان می توانند از 20 خرداد کوچ خود را آغاز کنند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۳/۰۳/۰۶ - ۰۹:۲۰    
کوچ عشایر به سمت مناطق ییلاقی آغاز شده و تا 15 خرداد ادامه دارد.
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۳/۰۵ - ۰۷:۴۸   + ۱ سایت دیگر  
بجنورد-ایرنا- کوچ عشایر خراسان شمالی در نبود ایل راه های نامناسب و پرچاله که در بارندگی های اخیر دچار خسارت و خرابی شده است به یکی از مهمترین نگرانی ها و دغدغه اصلی این قشر نجیب و زحمتکش در فصل کوچ تبدیل شده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۳/۰۲/۳۱ - ۱۸:۳۱   + ۲ سایت دیگر  
مسئول روابط عمومی میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کهگیلویه و بویراحمد گفت:برنامه های جشنواره ملی کوچ عشایر که روز شنبه بیست و نهم اردیبهشت ماه به مدت پنج شب آغاز شده بود ،در پی شهادت رئیس جمهور کشورمان و همراهان وی لغو شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۳/۰۲/۳۱ - ۱۷:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
برنامه های جشنواره ملی کوچ عشایر که از روز شنبه 29 اردیبهشت در یاسوج آغاز شده بود، در پی شهادت آیت الله رئیسی رئیس جمهور کشورمان و همراهان وی لغو شد.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۳/۰۲/۳۱ - ۱۶:۵۵    
مسوول روابط عمومی میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کهگیلویه و بویراحمد گفت:برنامه های جشنواره ملی کوچ عشایر که روز شنبه بیست و نهم اردیبهشت ماه به مدت پنج شب آغاز شده بود و در پی شهادت آیت الله رئیسی رئیس جمهور کشورمان و همراهان وی و همدردی با ملت بزرگ ایران لغو شد.
کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان   ۱۴۰۳/۰۲/۳۰ - ۰۱:۰۴    
تماشاخانه سیار کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در جشنواره ملی کوچ عشایر برای کودکان و نوجوانان یاسوج برنامه های فرهنگی هنری و ادبی برگزار کرد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۳/۰۲/۲۶ - ۱۵:۰۵   + ۷ سایت دیگر  
یاسوج- مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان کهگیلویه و بویراحمد گفت: تماشاخانه سیار کانون پرورش فکری کودکان به مدت پنج شب در پارک ولایت و در جشنواره کوچ عشایر اجرای برنامه دارد.
روزنامه شهروند   ۱۴۰۳/۰۲/۲۳ - ۲۳:۰۱   + ۱۱ سایت دیگر  
طوایف عشایریارام طاقلو،ترکاشوند،حسنوند و دلفان هرساله باشروع فصل پاییز ازمناطق ییلاقی شمال لرستان ومناطق کوهستانی همدان به سمت جنوب لرستان و شمال خوزستان کوچ می کنندتاقشلاق را درآنجا بگذرانند.مناطقی ماننددشت عباس،دُم رود،مورانی،گل گل، پاعلم و .. ...
بسیج   ۱۴۰۳/۰۲/۲۲ - ۱۵:۲۶    
مسئول بسیج عشایری گرمسار گفت: تیغ کشی و بازگشایی مسیر کوچ عشایر که بر اثر بارندگی های اخیر تخریب شده است، انجام می شود.
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۲/۱۹ - ۰۸:۴۶    
بروجرد - ایرنا - چند روزی از کوچ عشایر بروجرد از مناطق گرمسیری و اتراق آنها در مناطق عشایری بروجرد می گذرد، بانوی میانسال که اثر دود تند هیزم زیر دیگ های سیاه هنوز بر چشمانش سنگینی می کند، از شیار باریکی میان پلک هایش اطراف را نگاه می کند ...
بسیج   ۱۴۰۳/۰۲/۱۸ - ۱۶:۰۸    
گشت امنیت کوچ عشایر گرمسار در منطقه کلرز و رامیش به همت بسیج عشایری این شهرستان انجام شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۳/۰۲/۱۶ - ۲۲:۴۰    
زندگی ساده و با صفای عشایر لرستان در یک روز بهاری را به روایت خبرنگار صداو سیمای لرستان ببینید.
به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی استان اردبیل ،حجت الاسلام عزیزی ضمن تبریک روز معلم و تقدیر از عوامل برگزاری جشنواره کوچ عشایر اظهار داشت: عشایر در رونق تولید و اقتصاد کشور بسیار موثرند و برگزاری چنین جشنواره ها می تواند ارزش های زندگی عشایر را به نحو احسن به عموم معرفی کند ...
اول فارس   ۱۴۰۳/۰۲/۱۶ - ۱۳:۰۳   + ۳ سایت دیگر  
اول فارس استان فارس در پی بارندگی های اخیر 50 راس دام سبک عشایر مناطق عشایری دشت ارژن، بن رود و زنگنه با برخورد آذرخش تلف شدند. به گزارش به نقل از روابط عمومی اداره کل امور عشایر فارس؛ در پی بارندگی های اخیر و بارش شدید باران، رعد و برق، تگرگ ...
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۳/۰۲/۱۲ - ۱۴:۴۰   + ۵ سایت دیگر  
مدیرکل امور عشایر خراسان شمالی گفت: کوچ عشایر استان از مناطق قشلاقی مراوه تپه استان گلستان آغاز شده و دامداران راهی مناطق ییلاقی شمال شرق کشور شدند.
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۲/۱۲ - ۰۷:۳۹   + ۱ سایت دیگر  
بجنورد-ایرنا- مدیرکل امور عشایر خراسان شمالی گفت: کوچ عشایر این استان از مناطق قشلاقی مراوه تپه استان گلستان آغاز شده و این دامداران راهی مناطق ییلاقی شمالشرق کشور شدند.
سازمان امور عشایر ایران   ۱۴۰۳/۰۲/۱۱ - ۱۹:۳۳    
دومین جشنواره بین المللی کوچ عشایر شاهسون اردبیل با برپایی 75 آلاچیق و سیاه چادر و غرفه و استقبال کم نظیر مردم در جعفرآباد مغان برگزار شد.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۳/۰۲/۱۱ - ۱۹:۳۰   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا : بهره مند بیان کرد: با توجه به اینکه در این مدت سه روز تعطیلی داریم و در احتمالا مردم به مسافرت می روند و همچنین کوچ عشایر در حال انجام است از مردم استان کهگیلویه و بویراحمد و مسافران و گردشگران درخواست می شود که خود مراقبتی را مدنظر قرار دهند.
ایمنا   ۱۴۰۳/۰۲/۱۱ - ۱۲:۴۷   + ۲ سایت دیگر  
رئیس اداره امور عشایر شهرستان سمیرم گفت: حدود 4750 خانوار از پنج طایفه بزرگ عشایر قشقایی و 600 هزار راس دام وارد ییلاقات سمیرم شدند.
خلخالیم   ۱۴۰۳/۰۲/۱۰ - ۱۷:۴۳   + ۲ سایت دیگر  
خانم ها کبری علی قلی پور و مریم رجبی از خلخال در دومین جشنواره کوچ عشایر مغان که با حضور جامعه عشایری استان های مختلف در شهر جعفرآباد بیله سوار برگزار شد، حضور یافتند. ...
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۲/۱۰ - ۱۴:۰۴   + ۵ سایت دیگر  
ایسنا/اردبیل مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل ضمن اشاره به انعکاس گسترده دومین جشنواره بین المللی کوچ عشایر شاهسون مغان در رسانه های استانی و ملی گفت: زندگی عشایری بخشی از هویت جامعه ما در نقاط مختلف کشور است.
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۲/۱۰ - ۱۱:۳۰    
یاسوج- ایرنا - کوچ عشایر کهگیلویه و بویراحمد از مناطق قشلاقی به ییلاق از امروز دوشنبه دهم اردیبهشت ماه آغاز شد و در این پدیده اجتماعی زیبا می توان جلوه های تماشایی زندگی سنتی ایرانی را به تماشا نشست.
موج   ۱۴۰۳/۰۲/۰۹ - ۲۳:۰۳   + ۲ سایت دیگر  
دومین جشنواره بین المللی کوچ عشایر شاهسون مغان با بیش از 75 آلاچیق و غرفه با حضورعشایر سراسر کشور در روزهای 6 و 7 اردیبهشت ماه درشهر جعفرآباد شهرستان بیله سوار مغان برگزار شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۳/۰۲/۰۹ - ۱۹:۰۹    
12 هزار خانوار عشایر کهگیلویه و بویراحمد، کوچ خود را از مناطق گرمسیری به مناطق سردسیری آغاز کردند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۳/۰۲/۰۹ - ۱۶:۴۴   + ۴ سایت دیگر  
12 هزار خانوار عشایر کهگیلویه و بویراحمد ، کوچ خود را از مناطق گرمسیری به مناطق سردسیری آغاز کردند.
پایگاه خبری طلیعه امید   ۱۴۰۳/۰۲/۰۹ - ۱۰:۵۲   + ۲ سایت دیگر  
■پایگاه خبری طلیعه امید talieomid.ir■ رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری ملایر گفت: در راستای ساماندهی کوچ عشایر و برخورد با دامداران غیرمجاز و جلوگیری از حضور غیر قانونی آنها در روستای دره چنار شهرستان اقدامات راهبردی انجام شد. ...