چهارشنبه ۰۲ تیرساعت ۱۹:۰۳Jun 2021 23
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «سد سیمره»

خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۲/۲۹ - ۲۳:۲۹   + ۶ سایت دیگر  
ایلام-مدیرکل مدیریت بحران استانداری ایلام از نجات جان یک خانواده هشت نفره در پایین دست سد سیمره بدره خبر داد.
آفتاب ایلام   ۱۴۰۰/۰۲/۱۶ - ۱۳:۰۳   + ۴ سایت دیگر  
به گزارش آفتاب ایلام؛ محمد نوذری در نشست بررسی و تعیین تکلیف روستا های منطقه عرب رودبار شهرستان سیروان با اشاره به دیدار اخیر با وزیر نیرو در خصوص مشکلات این منطقه گفت ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۶ - ۱۰:۵۵    
ایسنا/ایلام مردم روستاهای منطقه عرب رودبار که در پایین دست سد سیمره قرار دارند و در فروردین 98 از سیل خسارت دیدند، همچنان منتظرند که معوقات خود را نقدی از وزارت نیرو دریافت کنند.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۲/۰۷ - ۲۳:۲۷   + ۸ سایت دیگر  
ایلام - ایرنا - استاندار ایلام گفت: عملیات اجرایی سامانه گرمسیری این استان در حوزه وزارت نیرو تسریع و وضعیت تملک اراضی بالا دست سد سیمره تعیین تکلیف شود.
جهان نیوز   ۱۴۰۰/۰۱/۱۰ - ۰۱:۵۷    
شهرستان بدره در 85 کیلومتری مرکز ایلام قرار دارد. آب و هوای مطبوع، چشم انداز های بکر، آبشار های کوچک و بزرگ و دریاچه سد سیمره تنها بخشی از زیبایی های چشم نواز این شهرستان است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۰ - ۲۰:۵۴   + ۳ سایت دیگر  
خرم آباد - ایرنا - مدیرکل شیلات لرستان گفت: مجوز تولید 2 هزار و 500 تن ماهی قفسی و گله ای در سد سیمره برای سرمایه گذار بخش خصوصی صادر شده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۱۲/۱۰ - ۲۰:۱۰   + ۸ سایت دیگر  
مدیرکل شیلات لرستان گفت: سد سیمره ظرفیت حدود پنج هزار تن تولید انواع ماهیان گرم آبی و خاویاری را دارد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۲/۱۰ - ۱۸:۳۷    
امکان تولید 5 هزار تن ماهی در بستر این سد وجود دارد.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۰۶:۵۹    
ایلام- سد سیمره در حالی که یکی از مهمترین ظرفیت های گردشگری استان ایلام شناخته می شود که نبود طرح های گردشگری به دلیل عدم سرمایه گذاری باعث رها شدن این ظرفیت مهم شده است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۲/۰۳ - ۰۷:۵۳   + ۳ سایت دیگر  
رهاسازی هر چند وقت یک بار آب سد سیمره که باعث خسارت های میلیاردی به تولید کنندگان پایین دست سد می شود بارها مورد بررسی قرار گرفته و اکنون دادستانی استان نیز برای پیگیری مشکل وارد میدان شده است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۲/۰۱ - ۰۷:۵۰    
احداث تنها پل معلق گردشگری بر فراز تنگ کافری سدسیمره با زمینه اشتغالزایی 30 نفر به دلیل نهایی نشدن مجوزات و دریافت استعلامات در هاله ای از ابهام است.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۱۱/۲۴ - ۱۱:۵۶   + ۱ سایت دیگر  
رومشکان- فرماندار رومشکان، تاکید کرد: یکی از مطالبات اصلی مردم این شهرستان تامین منابع آبی از سد سیمره برای حوزه کشاورزی است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۱/۱۶ - ۱۲:۵۲   + ۵ سایت دیگر  
ایسنا/لرستان مدیرعامل آب منطقه ای لرستان گفت: سد سیمره برای پرورش ماهی در قفس به سرمایه گذار واگذار می شود.
تابناک ایلام   ۱۳۹۹/۱۱/۰۲ - ۰۹:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی ایلام با اشاره به توسعه مناطق گردشگری گفت : منطقه نمونه گردشگری ساحلی رماوند در حاشیه سد سیمره واقع در شهرستان بدره توسعه می یابد .
اعتدال   ۱۳۹۹/۱۰/۲۶ - ۱۸:۳۹    
آبگیری سد سیمره در استان ایلام، 120 اثر تاریخی و باستانی در استان لرستان را زیر آب برد. آبگیری سد سیمره به عنوان یکی از مهمترین فاجعه های قرن اخیر به شمار می رود ...
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۱۰/۲۰ - ۱۶:۰۴    
ایلام- علیزاده، نماینده مردم ایلام حوزه جنوبی ایلام در مجلس گفت: احداث سد تنظیمی در پایین دست سد سیمره برای جلوگیری از خسارت به کشاورزان شهرستان دره شهر پیگیری می شود.
میرملاس نیوز   ۱۳۹۹/۱۰/۰۸ - ۰۲:۳۸   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی میرملاس، گودرز امیری در سخنانی با اشاره به دو سد بزرگ سیمره و بختیاری که بخشی از آنها در استان لرستان قرار دارند، اظهار داشت: سد سیمره به بهره برداری رسیده است. بختیاری نیمه کاره باقی ماند وی با بیان اینکه سد بختیاری شروع شده اما به دلیل عدم تأمین [...]
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۱۰/۰۱ - ۱۵:۵۳   + ۱ سایت دیگر  
ایلام- شنبه زاده، مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ایلام از اختصاص 2 میلیارد ریال برای توسعه زیرساخت های گردشگری سد سیمره واقع در شهرستان بدره از توابع استان ایلام خبر داد.
شبستان   ۱۳۹۹/۱۰/۰۱ - ۱۳:۳۸   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل میراث فرهنگی استان ایلام از اختصاص یک میلیارد ریال برای توسعه زیرساخت های سد سیمره در شهرستان بدره خبر داد.
استانداری ایلام   ۱۳۹۹/۰۹/۱۹ - ۰۸:۳۴   + ۲ سایت دیگر  
استاندار ایلام در مراسم افتتاح و بهره برداری از 8 طرح و پروژه برق رسانی و آبرسانی استان: برای تکمیل سامانه گرمسیری بین 2 تا 3 هزار میلیارد تومان دیگر نیاز است/وزارت نیرو مشکلات بالادست و پائین دست سد سیمره را تعیین تکلیف کند/ ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۹/۱۳ - ۱۰:۳۶    
اینجا دریاچه سد سیمره در ایلام است جایی که بزرگترین طرح پرورش ماهی در قفس غرب کشور در آن اجرا می شود.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۸/۱۶ - ۰۹:۵۷   + ۳ سایت دیگر  
ایلام- نماینده حوزه جنوب ایلام در مجلس از پیگیری طرح نیروگاه تلمبه ذخیره ای در شهرستان بدره خبر داد و گفت: این طرح در کنار سد سیمره اجرایی می شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۸/۰۷ - ۲۳:۴۷    
سد سیمره در استان ایلام یکی از مهمترین جاذبه های طبیعی استان بویژه در فصل بهار برای گردشگران است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۲۳:۵۷    
شهرستان بدره در 85 کیلومتری مرکز ایلام یکی از مهمترین مناطق توریستی استان به شمار می رود که سد سیمره بر زیبایی های این شهرستان افزوده است.
شعار سال   ۱۳۹۹/۰۷/۱۵ - ۲۲:۱۵   + ۴ سایت دیگر  
شهر تاریخی سیمره پایین دست سد سیمره قرار دارد و از جمله دره شهرهاست که دوره تاریخی آن ساسانی – اسلامی تخمین زده شده است. حدود 60 هکتار عرصه و بیش از 120 هکتار حریم درجه یک دارد. 10 فصل کاوش باستان شناسی در آن انجام شده و دارای عرصه و حریم مصوب است.
روزنامه سپهر   ۱۳۹۹/۰۶/۲۵ - ۱۴:۲۵   + ۲ سایت دیگر  
پرورش ماهی در قفس یکی از شیوه های نوین آبزی پروری است که زمینه را هم برای احیای آبزیان و هم اشتغال فراهم کرده است که در صورت حمایت مسوولان می توان ماهی را به کشورهای مختلف صادر کرد. ...
کرد پرس   ۱۳۹۹/۰۶/۲۴ - ۰۹:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش خبرگزاری کردپرس، عبدالمالک شنبه زاده اظهار کرد: عقبه سد سیمره ظرفیت بسیار خوبی برای سرمایه گذاری بخش خصوصی دارد و در این راستا توسعه زیرساخت ها و فراهم کردم شرایط لازم برای حضور سرمایه گذاران در اولویت میراث فرهنگی استان است. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۶/۱۶ - ۱۰:۳۶   + ۱ سایت دیگر  
امکان تولید قزل آلا، کپور و ماهیان خاویاری در این دریاچه وجود دارد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۵/۲۱ - ۱۱:۳۷   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/لرستان فرماندار رومشکان می گوید: آب کشاورزی این شهرستان از سد سیمره تامین شود.
فرتاک نیوز   ۱۳۹۹/۰۵/۱۶ - ۱۴:۰۰   + ۷ سایت دیگر  
به گزارش فرتاک نیوز، طبق اعلام منابع محلی ساعتی پیش به دلیل پاره شدن کابل یک دستگاه جرثقیل و برخورد آن به دو نفر از کارگران سد سیمره که بر روی سرریز سد در حال خدمت بودند، هر دو کارگر به کف دریچه سرریز سقوط و در دم جان باختند. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۵/۱۶ - ۱۳:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
پاره شدن کابل کشنده یکدستگاه جرثقیل، دونفر از کارگران سد سیمره شهرستان بدره را حین فعالیت ،به کام مرگ کشاند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۵/۱۶ - ۱۳:۱۰   + ۲ سایت دیگر  
مجری طرح نیروگاه سد سیمره شهرستان بدره از فوت دو نفر از کارگران سد سیمره شهرستان بدره خبر داد.
بازتاب ایلام   ۱۳۹۹/۰۵/۱۶ - ۱۲:۴۴   + ۱۳ سایت دیگر  
بازتاب ایلام-فرمانده انتظامی شهرستان بدره گفت: متاسفانه در اثر سقوط بار جرثقیل در سد سیمره و برخورد با دو نفر از پرسنل زحمت کش این مجموعه منجر به فوت آنها شد. ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۴/۲۷ - ۲۲:۰۱   + ۵ سایت دیگر  
رئیس سازمان جهاد کشاورزی ایلام از تولید بیش از 9 هزار تن ماهی قزل آلا در سه نقطه از سد سیمره خبر داد.
ایانا   ۱۳۹۹/۰۴/۲۵ - ۰۸:۲۵    
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان ایلام گفت: تاکنون طرح پرورش ماهی در قفس با ظرفیت 2 هزار تن در سد سیمره عملیاتی شده است.
قدس آنلاین   ۱۳۹۹/۰۴/۲۲ - ۰۹:۰۱    
لرستان- یکی از مناطقی که در جریان وقوع سیلاب فروردین ماه 98 دچار خسارت شد، 11 روستای منطقه رودبار شهرستان کوه دشت استان لرستان با جمعیت حدود یک هزار و 500 نفر در حاشیه سد و نیروگاه سیمره بود که با بالا آمدن آب این سد همه خانه ها، اراضی کشاورزی و باغات این منطقه به زیرآب رفت.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۴/۱۱ - ۱۴:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/ایلام فرماندار بدره از بررسی مشکلات واحدهای پرورش ماهی در قفس دریاچه سد سیمره در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی استان لازم خبر داد.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۴/۰۸ - ۱۱:۰۰   + ۳ سایت دیگر  
خرم آباد- شرکت توسعه منابع آب و نیروی ایران با ارائه توضیحاتی به گزارش خبرگزاری مهر پیرامون وضعیت تملک اراضی اهالی 11 روستای حاشیه سد سیمره واکنش داد.
ایانا   ۱۳۹۹/۰۴/۰۷ - ۱۱:۰۵   + ۹ سایت دیگر  
معاون مناطق محروم ریاست جمهوری یا بیان اینکه همه پروژه های روستایی به نوعی مکمل یکدیگر هستند، گفت: در روستاهای شهرستان بدره ظرفیت های خوبی در حوزه گردشگری در حوزه سد سیمره وجود دارد که باید هرچه بیشتر از این ظرفیت ها برای اشتغالزایی بهره برد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۴/۰۷ - ۰۸:۰۷   + ۲۱ سایت دیگر  
ایسنا/ایلام معاون مناطق محروم ریاست جمهوری یا بیان اینکه همه پروژه های روستایی به نوعی مکمل یکدیگر هستند، گفت: در روستاهای شهرستان بدره ظرفیت های خوبی در حوزه گردشگری در حوزه سد سیمره وجود دارد که باید هرچه بیشتر از این ظرفیت ها برای اشتغالزایی بهره برد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۴/۰۵ - ۱۱:۳۷   + ۶ سایت دیگر  
با گذشت یک سال از بی خانمانی و بیکاری اهالی 11 روستای حاشیه سد سیمره ، حالا وزارت نیرو با قیمت گذاری پایین اراضی آن ها، امکان بازگشت به زندگی عادی اهالی رودبار را سخت کرده است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۴/۰۳ - ۰۷:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
اهالی 11 روستای رودبار شهرستان کوهدشت معتقدند وزارت نیرو بایستی با نرخ واقعی تری اراضی آن ها در حاشیه سد سیمره را تملک کند، چرا که در شرایط اقتصادی موجود و با توجه به تورم بالایی که شاهد هستیم قیمت کارشناسی شده بسیار پائین بوده و موجب ضرر و زیان روستائیان می شود.
استانداری ایلام   ۱۳۹۹/۰۴/۰۱ - ۰۸:۱۸   + ۹ سایت دیگر  
سیل، بحرانی که تبدیل به فرصت شد ... استاندار ایلام در قرارگاه باز سازی و نوسازی مناطق سیل زده استان: بنیاد مسکن در حوزه بازسازی مناطق سیل زده بسیار خوب عمل کرده است/تملک مناطق بالاتر سد سیمره هرچه زود تر انجام شود/ احداث بیش از 2078 واحد در مناطق سیل زده استان ...
زرک   ۱۳۹۹/۰۳/۲۹ - ۱۷:۰۳   + ۴ سایت دیگر  
نماینده مردم کوهدشت و رومشکان در مجلس شورای اسلامی بر ضرورت ایجاد زیرساخت های لازم در کنار سد سیمره برای رونق گردشگری در این شهرستان تاکید کرد. به گزارش خبرنگار زرک ، محمدرضا مبلغی امروز پنج شنبه در جمع خبرنگاران در سخنانی با اشاره به ظرفیت مطلوب سد سیمره برای رونق گردشگری در شهرستان کوهدشت ...
شبستان   ۱۳۹۹/۰۳/۲۹ - ۱۵:۱۶    
حجت الاسلام مبلغی، به ظرفیت گردشگری در اطراف سد سیمره اشاره کرد و گفت: باید با تقویت زیرساخت های لازم در زمینه رونق گردشگری نقش آفرینی کرد.
خبرگزاری میراث آریا   ۱۳۹۹/۰۳/۲۷ - ۱۸:۰۳   + ۲ سایت دیگر  
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ایلام از پیشرفت 70 درصدی عملیات پروژه برق رسانی به منطقه گردشگری ساحلی رماوند در حاشیه سد سیمره در شهرستان بدره خبر داد.
دانا   ۱۳۹۹/۰۳/۲۵ - ۱۶:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
حجت الاسلام محمدرضا مبلغی گفت: مسئولین دولتی و مسئولین سد سیمره، پای درد دل و صحبت های مردم متضرر ننشسته و رضایت آنان را جلب ننموده اند.
دانا   ۱۳۹۹/۰۳/۲۵ - ۱۴:۵۵    
گودرز امیری گفت:مردم برای رأی تملک اراضی مجاورت سد سیمره زودتر اقدام کنند، مهلت مراجعه را با توجه به روند کند آن، یک ماه دیگر تمدید می کنیم.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۳/۲۴ - ۰۱:۴۴   + ۴ سایت دیگر  
خرم آباد- اهالی 11 روستای حاشیه سد سیمره بعد از سیلاب اراضی و خانه های خود را به دلیل بالا آمدن آب سد از دست دادند، آخرین خبرها حکایت از اختلاف مردم و مسئولان سد بر سر قیمت اراضی تملکی دارد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۳/۲۳ - ۲۲:۰۱    
مردم یک ماه فرصت دارند مبلغ اختصاص یافته به اراضی خود را دریافت کنند.