شنبه ۰۸ مهرساعت ۱۶:۱۵Sep 2023 30
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «سد سیمره»

تابناک ایلام   ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ - ۱۰:۴۹   + ۵ سایت دیگر  
مدیر شیلات ایلام از پیش بینی برداشت 11 هزار تن انواع آبزیان از مزارع پرورش ماهی این استان با رشد 10 درصدی برای سال جاری خبر داد.
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۶/۰۲ - ۰۷:۵۷    
ایلام- معاون شیلات سازمان جهاد کشاورزی ایلام از رهاسازی 100 هزار قطعه بچه ماهی بومی در دریاچه سد سیمره در شهرستان بدره خبر داد.
تابناک ایلام   ۱۴۰۲/۰۶/۰۱ - ۰۸:۴۸    
رییس سازمان جهادکشاورزی ایلام از رهاسازی یکصد هزار قطعه بچه ماهی از گونه های بومی در سد سیمره خبر داد.
تابا خبر   ۱۴۰۲/۰۵/۱۲ - ۱۵:۰۳   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش تابا؛ پیمان حیدری راد؛ اظهار کرد: باتوجه به محدودیت های منابع آبی، جلسات متعددی در سطح وزارت نیرو و استانداری خوزستان پیرامون حوضه کرخه داشتیم و مقرر شد از تمامی ظرفیت های موجود برای تامین آب اراضی پایین دست این حوضه برنامه ریزی و استفاده شود. ...
ایران آنلاین   ۱۴۰۲/۰۵/۰۸ - ۱۰:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
ایران پلاس: استان ایلام در غرب کشور با 9 هزار سال قدمت جاذبه های طبیعی و توریستی منحصربه فردی دارد که هنوز برای گردشگران ناشناخته مانده است. طبیعت بکر ایلام موقعیت های شگفت انگیزی برای گردشگرانی که به دنبال تفریحات ماجراجویانه هستند دارد که از جمله آن می توان به تنگه ویژ درون در پایین دست سد ایلام ...
تابناک ایلام   ۱۴۰۲/۰۵/۰۲ - ۱۰:۳۱   + ۲ سایت دیگر  
نماینده مردم ایلام در مجلس شورای اسلامی بیان داشت : تسریع در تخصیص اعتبار برای سد چناره و اجازه برداشت آب از سد سیمره برای فعال شدن ایستگاه پمپاژ آب بیجنوند ضروری است.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۵/۰۱ - ۲۲:۵۵   + ۲ سایت دیگر  
ایلام - ایرنا - فرماندار دره شهر با اشاره به مشکلات رهاسازی آب بدون برنامه در سد سیمره، گفت: احداث سد تنظیمی بر روی سد سیمره خواسته مردم دره شهر از رئیس جمهور است.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۴/۲۵ - ۱۱:۵۴   + ۳ سایت دیگر  
رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان بدره از پیدا شدن جسد جوان غرق شده در پایین دست سد سیمره بدره خبر داد
رکنا   ۱۴۰۲/۰۴/۲۵ - ۱۰:۱۸   + ۴ سایت دیگر  
حوادث رکنا: فرماندار بدره از پیدا شدن جسد جوان غرق شده در پایین دست سد سیمره واقع در این شهرستان خبر داد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۴/۲۵ - ۱۰:۰۳    
سرپرست جمعیت هلال احمر بدره از پیدان شدن جسد جوان غرق شده در تنگه کفنه لا تلخاب در پایین دست سد سیمره خبر داد.
تابناک ایلام   ۱۴۰۲/۰۴/۲۴ - ۱۹:۵۳    
اگر این فرضیه محتمل بر صحت باشد بطور قطع از آنجاییکه منطقه گردشگری تلخاب در پایین دست سد سیمره قرار گرفته است ،باز کردن تعمدی دریچه های سد عامل بالا جریان اب رودخانه و پدید آمدن این اتفاق تالم بار شده است
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۴/۲۴ - ۰۸:۳۹   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل ستاد مدیریت بحران استان ایلام گفت: روز گذشته یک جوان چواری در تنگه کفن الا در روستای تلخاب پایین دست سد سیمره شهرستان بدره غرق شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۴/۱۱ - ۱۶:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
مردم روستاهای رودبار کوهنانی واقع درمسیر سدسیمره از نبود زیرساخت جانمایی جدیدگلایه مندهستند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۱۵ - ۱۰:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
مدیر امور شیلات و آبزیان ایلام گفت: در دریاچه سد سیمره به عنوان یکی از پتانسیل های مهم توسعه آبزی پروری استان، 21 طرح پرورش ماهی در قفس فعال است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۰۵ - ۱۸:۱۹   + ۶ سایت دیگر  
مدیر امور شیلات و آبزیان استان ایلام گفت: 21 طرح پرورش ماهی در قفس به ظرفیت اسمی 2000 تن فعالیت می کنند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۳/۰۴ - ۰۹:۳۱   + ۳ سایت دیگر  
فرمانده یگان حفاظت محیط زیست ایلام گفت: عملیات جمع آوری تور و تجهیزات غیرمجاز صید آبزیان در دریاچه سد سیمره انجام شد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۳/۰۱ - ۲۱:۳۳   + ۶ سایت دیگر  
ایلام-کارشناس مسئول حوزه آبزیان دامپزشکی استان ایلام گفت:ظرفیت عظیم پرورش ماهی در پشت سد سیمره واقع در بدره ایلام برای اشتغال 10 هزار نفر فراهم است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۲/۲۰ - ۰۷:۰۶    
ده ها روستای منطقه رودبار کوهنانی در شهرستان کوهدشت در نزدیکی مخزن سد سیمره ایلام واقع شده اند که با بالاآمدن تراز آب سد و کاهش خروجی آن اراضی و زمین های اهالی زیر آب می رود.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۲/۱۹ - ۱۱:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
مدیر حقوقی شرکت توسعه منابع آب و نیروی ایران گفت: اگر چنانچه اشخاصی در حوزه مخزن سد سیمره املاکی دارند که پول به آنها تودیع و یا پرداخت نشده باشد و متحمل خسارت شده باشند، در اولین فرصت به واحد حقوقی کارگاه سد سیمره مراجعه کنند. چنانچه حقی از آنها تضییع شده باشد خسارت به آنها پرداخت می شود.
ایانا   ۱۴۰۲/۰۲/۱۳ - ۰۸:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
مدیر شیلات و آبزیان استان ایلام از عملیاتی شدن 21 طرح پرورش ماهی در قفس در سد سیمره و سرمایه گذاری نزدیک به 20 میلیارد تومان در این خبر داد.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۱/۲۷ - ۰۴:۴۳    
با حضور نمایندگانی از اهالی عرب رودبار جلسه ای معاون اول رئیس جمهور برای پیگیری خسارت روستاهای حاشیه سد سیمره برگزار شد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۱/۲۰ - ۱۰:۳۰   + ۴ سایت دیگر  
نماینده مردم ایلام در مجلس شورای اسلامی گفت: 180 میلیارد تومان مطالبات 15 ساله روستاهای پایین دست سد سیمره در دیدار با شیبانی مدیرعامل آب وزارت نیرو از هفته آینده پرداخت می شود.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۱/۰۵ - ۱۱:۰۴    
شهرستان بدره در 85 کیلومتری مرکز ایلام قرار دارد، این شهرستان یکی از مهمترین مناطق توریستی استان به شمار می رود که سد سیمره بر زیبایی های این شهرستان افزوده است
همشهری   ۱۴۰۱/۱۲/۲۰ - ۱۸:۲۲   + ۵ سایت دیگر  
سد سیمره در مسیر رود سیمره در شهرستان بدره استان ایلام قرار دارد و از نوع بتنی دو قوسی است. این سد در مرز استان ایلام و لرستان قرار دارد و یکی از سرچشمه های مهم رود کرخه محسوب می شود. بد نیست بدانید که رود سیمره از ارتفاعات برف گیر شمال غرب ایران نشأت می گیرد و در پل کشکان به رودخانه کرخه می پیوندد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۲/۲۰ - ۱۶:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
شهروندخبرنگار ما با ارسال فیلمی طبیعت زیبای سد سیمره استان ایلام را به نمایش درآورد.
رهیاب   ۱۴۰۱/۱۲/۱۱ - ۱۰:۲۵   + ۸ سایت دیگر  
نماینده خوزستان در مجلس خبرگان رهبری گفت:در دولت گذشته حدود 32 سد در بالادست کرخه طراحی شد و مثل سد سیمره و بعضی سدها در حال اجرا و برخی دیگر در مرحله مطالعه هستند؛ در اثر ایجاد این سدها که نوعا کشاورزی و برخی برق آبی هستند،این کار واقعا فاجعه است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۲/۰۲ - ۰۹:۵۰   + ۶ سایت دیگر  
خرم آباد- مدیرعامل شرکت آب منطقه ای لرستان از رها سازی 120 میلیون متر مکعب آب از سد سیمره خبر داد.
سفیر افلاک   ۱۴۰۱/۱۲/۰۱ - ۰۹:۵۶    
دریاچه سدسیمره ظرفیتی غنی برای توسعه گردشگری است.
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۱۰/۲۵ - ۰۹:۳۷   + ۳ سایت دیگر  
ایلام- سلیمانی، مدیرکل شیلات و آبزیان ایلام گفت: در سال جاری ظرفیت پرورش ماهی در قفس سد سیمره بدره یک هزار تن افزایش یافته است.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۹/۰۱ - ۱۰:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/ایلام رانش روستای تلخاب از توابع بخش هندمینی شهرستان بدره با احداث سد سیمره آغاز و ترک خوردگی به ویژگی مشترک منازل اهالی تبدیل شد.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۸/۱۷ - ۰۹:۲۵   + ۴ سایت دیگر  
ایلام - ایرنا - معاون استاندار ایلام خواستار تعیین تکلیف تملک اراضی کشاورزی بالادست سد سیمره و جابجایی 48 خانوار روستای تلخاب شد
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۸/۱۰ - ۰۸:۱۹    
همه ساله در اواخر مهرماه برداشت انار در منطقه باغات عرب دروبار در کناره سد سیمره آغاز می شود تا کیفی ترین محصول روانه بازار شود.
سلام نو   ۱۴۰۱/۰۶/۱۵ - ۲۳:۳۶    
استان ایلام یکی از استان های پرجاذبه ایران است. یکی از جاذبه های این شهر سد سیمره است که در مرز استان ایلام و لرستان قرار دارد و از سرچشمه های مهم رود کرخه به حساب می آید.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۶/۰۳ - ۲۰:۳۱   + ۶ سایت دیگر  
ایلام - ایرنا - استاندار ایلام گفت: مطالبه بحق مردم مناطق بالادست و نیروگاه سیمره در شهرستان سیروان تا حصول نتیجه لازم در مرکز پیگیری می شود.
ایران آنلاین   ۱۴۰۱/۰۵/۱۱ - ۱۴:۲۸   + ۴ سایت دیگر  
فرماندار شهرستان سیروان با اشاره به اینکه آب کشاورزی روستاهای سیروان و کوهدشت در اطراف رودخانه سیمره باید مدیریت شود تا رضایتمندی مردم بیشتر شود، بر همکاری و هم افزایی هرچه بیشتر مسئولان شهرهای سیروان و کوهدشت در تمام حوزه ها بویژه در بحث تأمین آب کشاورزی تأکید کرد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۵/۰۸ - ۰۹:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/ایلام رئیس هیئت قایقرانی استان ایلام گفت: ایلام با توجه به ظرفیت بزرگی مانند سد سیمره می تواند میزبان مسابقات کشوری و حتی منطقه ای قایقرانی باشد.
پانا   ۱۴۰۱/۰۴/۰۱ - ۱۱:۰۳    
ایلام (پانا) - اردوی جهادی علمی در قالب بازدید از سد سمیره توسط جمعی از فرهنگیان شهرستان بدره و همچنین بسیج فرهنگیان این شهرستان برگزار شد. جمشید مرادی، مدیر آموزش و پرورش شهرستان بدره در نشستی که در سالن جلسات سد سمیره و پس از بازدید از این سد، برگزار شد ...
تابناک ایلام   ۱۴۰۱/۰۳/۲۳ - ۱۵:۳۴   + ۲ سایت دیگر  
مدیرجهاد کشاورزی بدره از فعالیت 21 مزرعه پرورش ماهی در قفس در شهرستان بدره خبر داد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۳/۲۰ - ۰۹:۲۷   + ۹ سایت دیگر  
ایسنا/ایلام استاندار ایلام از روستای تلخاب بدره که به علت مجاورت در کنار سد سیمره همواره با رانش و زمین لغزش مواجه است و اهالی این منطقه خواستار تعیین تکلیف این موضوع شده اند، بازدید کرد.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۳/۱۲ - ۱۹:۴۷   + ۴ سایت دیگر  
خرم آباد - ایرنا - نماینده مردم کوهدشت و رومشکان در مجلس شورای اسلامی گفت: شهرستان رومشکان باید از آب سد سیمره بهره مند شود و این مهم بزودی تحقق یابد.
نیروگاهیان   ۱۴۰۱/۰۲/۰۵ - ۲۳:۱۲   + ۱۱ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری نیروگاهیان به نقل از ایرنا، شاهپور رجایی روز دوشنبه بیان کرد:هم اکنون شرایط سدهای حوضه کرخه بحرانی است و ذخیره مخزن سد کرخه 400 میلیون مترمکعب و ذخیره سد سیمره (دراستان ایلام) 200 میلیون مترمکعب زیر تراز نیروگاه قرار دارند. ...
سازمان مدیریت بحران   ۱۴۰۱/۰۱/۲۸ - ۱۲:۵۳    
مدیرکل بحران استان ایلام : مدیریت سد و نیروگاه سیمره مسئول رسیدگی به رانش زمین در روستای تلخاب است
سلام نو   ۱۴۰۱/۰۱/۲۴ - ۲۲:۳۸    
سد 180 متری سیمره در فاصله تقریبی 700 کیلومتری جنوب غربی تهران، حد فاصل دو استان ایلام و لرستان و 40 کیلومتری شمال غربی شهرستان دره شهر بر روی رودخانه سیمره احداث شده است.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۱/۲۱ - ۱۶:۱۶   + ۴ سایت دیگر  
ایلام - ایرنا - معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار ایلام گفت: اجرای طرح های گردشگری حوزه سد سیمره اقتصاد منطقه و بویژه شهرستان دره شهر را متحول می کند.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۱/۲۱ - ۱۴:۳۰   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/ایلام مدیرعامل شرکت برق منطقه ای غرب کشور گفت: اگر بارندگی در اردیبهشت ماه صورت گیرد مشکلی در تولید برق در سد سیمره نخواهیم داشت در غیر این صورت تولید برق آبی نخواهیم داشت.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۰۱/۲۱ - ۱۲:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
گروه استان ها- نماینده مردم کوهدشت و رومشکان در مجلس با بیان اینکه وزارت نیرو نباید بین استان ها برای برداشت آب از سد سیمره تبعیض قائل شود، گفت: مگر آب این سد فقط برای تماشای کشاورزان لرستان و اراضی بی آب شان است؟!
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۱/۱۹ - ۱۰:۰۳   + ۲ سایت دیگر  
فرمانده یگان حفاظت محیط زیست ایلام گفت: تور ماهی گیری از نوع دامی با بیش از 1500 متر طول در سد سیمره کشف و جمع آوری شد.
یافته   ۱۴۰۱/۰۱/۱۱ - ۲۰:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
نماینده کوهدشت و رومشکان در واکنش به نامه وزارت نیرو: چاپ ایمیل توضیحات بخش: اخبار مجموعه : سایر اخبار نماینده کوهدشت و رومشکان گفت: ما که قصد نداریم همه آب را برداشت کنیم، فقط برابر نیاز مردم از آب سیمره برای شرب، کشاورزی و... استفاده خواهیم کرد. ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۱۲/۲۴ - ۱۱:۲۰   + ۱۵ سایت دیگر  
سازمان آب و برق استان خوزستان در اطلاعیه ای اعلام کرده است که امکان تامین آب در داخل و خارج از شبکه های آبیاری و زهکشی جهت کشت محصولات پر مصرف از جمله شلتوک در تابستان سال آینده وجود ندارد و رئیس انجمن برنجکاران خوزستان نیز می گوید ...