جمعه ۰۳ بهمنساعت ۲۰:۳۹Jan 2021 22
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «سد چراغ ویس»

پارسینه   ۱۳۹۹/۱۰/۲۰ - ۱۳:۴۶   + ۲ سایت دیگر  
بهزاد رحیمی نماینده مردم سقز و بانه و عضو مجمع نمایندگان استان کردستان در مجلس شورای اسلامی به همراه استاندار کردستان، معاون عمرانی و مدیران کل راه و شهرسازی، صمت، محیط زیست، شرکت گاز، آب منطقه ای ...
پاون   ۱۳۹۹/۱۰/۱۷ - ۱۲:۴۵   + ۲ سایت دیگر  
استاندار کردستان گفت: در پی تکمیل سد چراغ ویس سقز و به منظور بهره مندی مردم این شهر از آب سالم و پایدار، با بهره برداری از تصفیه خانه شماره 2 و با استفاده از سد چراغ ویس آب شرب مردم سقز تامین می شود.
هانا خبر   ۱۳۹۹/۱۰/۱۵ - ۱۲:۵۲   + ۱ سایت دیگر  
سال هاست که مردم سقز منتظر بهره مند شدن از آب سد چراغ ویس هستند اما این پروژه هم مانند بسیاری از طرح های استانی، جزو پروژه های طولانی مدت استان شده که به فراموشی سپرده شده و همتی برای تکمیل سریع آن وجود ندارد ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۰/۱۴ - ۱۹:۲۷   + ۷ سایت دیگر  
سنندج - ایرنا - استاندار کردستان گفت: با بهره برداری از تصفیه خانه شماره 2 و با استفاده از سد چراغ ویس آب شرب مردم سقز تامین می شود.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۱۲ - ۱۴:۳۹    
سنندج- ایرنا- فرماندار سقز با اشاره به سفر رییس جمهوری به کردستان گفت: با توجه به آبگیری سد چراغ_ویس سقز و افتتاح خط انتقال آب شرب سقز از سد چراغ ویس در این سفر، این سفر دستاوردهای بزرگی برای سقز دارد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۱۸:۰۷    
سنندج- ایرنا- معاون طرح توسعه آب منطقه ای از آغاز آبگیری سد چراغ ویس تا پایان امسال خبر داد و گفت: تامین آب شرب شهرستان سقز در دراز مدت از طریق سد چراغ ویس انجام خواهد شد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۶/۰۲ - ۲۱:۴۶   + ۱ سایت دیگر  
فرماندار سقز گفت: برای پروژه فرودگاه سقز هم به عنوان طرحی بزرگ و امیدآفرین، سه پیمانکار مشغول کار هستند و در حوزه عوامل پروازی، باند فرودگاه و محوطه سازی هم پیشرفت فیزیکی خوبی شاهد هستیم.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۶/۰۲ - ۰۷:۲۲   + ۴ سایت دیگر  
سنندج - ایرنا - مدیرعامل شرکت آب منطقه ای کردستان گفت: طبق برنامه ریزی انجام شده و از محل تخصیص جدید آب (96 هزار هکتار اراضی در استان کردستان)، پنج هزار هکتار از اراضی پایاب سد چراغ ویس سقز نیز از دیم به آبی تبدیل می شود.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۵/۱۵ - ۱۹:۲۷   + ۳ سایت دیگر  
سنندج - ایرنا - رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کردستان گفت: یکی از مهمترین طرح های سقز، تامین بلند مدت آب آشامیدنی آن بود که در سال های گذشته ساکنان بعضی از محلات را با مشکل مواجه می کرد و این معضل با احداث و انتقال آب از سد چراغ ویس مرتفع شده و بزودی به بهره برداری می رسد.
سیری در ایران   ۱۳۹۹/۰۳/۱۱ - ۱۱:۴۶    
سد چراغ ویس سقز ، روستایی از توابع بخش مرکزی شهرستان سقز در استان کردستان ایران است. این روستا در دهستان میرده قرار دارد و براساس سرشماری مرکز آمار ایران در سال 1385، جمعیت آن زیر سه خانوار بوده است ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۲/۰۱ - ۱۸:۴۰    
رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان سقز گفت: در سال 1398 جهت کاهش فرسایش خاک و رسوبات ورودی به دریاچه سد چراغ ویس سقز و افزایش درآمد ساکنین حوضه، از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی در حوضه های آبخیز چراغ ویس 1 و2 پروژه های آبخیزداری اجرا شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۸/۱۲/۱۲ - ۰۹:۱۴    
عملیات احداث تصفیه خانه شماره 2 سقز و انتقال آب شرب از سد چراغ ویس در حال انجام است.
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۸/۲۲ - ۰۷:۵۵   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/کردستان نماینده مردم سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به مشکل آب شرب در 180 روستای شهرستان های سقز و بانه گفت: در سفر وزیر به کردستان وعده تامین آب شرب 100 روستا از سد عباس آباد بانه و 80 روستا از سد چراغ ویس سقز داده شد که تاکنون اقدامی در این زمینه صورت نگرفته است.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۸/۱۰ - ۱۵:۰۰    
سنندج - ایرنا - رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری سقز گفت: 2 هزار و 500 اصله نهال شامل زالزالک، بنه و بادام در 30 هکتار از مراتع و اراضی ملی حاشیه سد چراغ ویس این شهرستان غرس شد.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۶/۲۷ - ۰۸:۰۵   + ۳ سایت دیگر  
سنندج - ایرنا - رئیس اداره منابع طبیعی سقز گفت: 150 هکتار از اراضی جنگلی حاشیه سد چراغ ویس با هدف توسعه جنگل و افزایش سرانه فضای سبز جنگل کاری می شود.
کرد پرس   ۱۳۹۸/۰۵/۰۵ - ۱۷:۵۸    
به گزارش کرد پرس، بهمن مرادنیا در جلسه شورای حفاظت منابع آب استان کردستان با اشاره تخصیص سهمیه آب به کردستان برای تبدیل شدن 96 هزار هکتار از زمین های دیم به آبی ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۴/۰۶ - ۱۱:۰۸   + ۶ سایت دیگر  
فرماندار شهرستان سقز گفت: بخشی از روستای میرده که زیر آب سد چراغ ویس خواهد رفت، باید جابجا شود ضمن اینکه برای تملک زمین های این روستا تخصیص منابع اعتباری لازم است.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۳/۱۹ - ۱۹:۰۴   + ۱ سایت دیگر  
سنندج - ایرنا - رئیس اداره امور منابع آب سقز گفت: 60 درصد حجم مخزن سد چراغ ویس پر شده و با این میزان حجم آب، امسال این شهرستان با مشکل کم آبی مواجه نخواهد شد.
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۱/۳۱ - ۲۱:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
فرماندار ویژه سقز، با اشاره به اینکه راه و زیرساخت ها، بستر توسعه اقتصادی است، گفت: آینده شهرستان سقز با تکمیل پروژه های زیربنایی چون فرودگاه و راه آهن میاندوآب سقز، چهار بانده شدن راههای مواصلاتی بین شهری، توسعه بیمارستان و مراکز بهداشتی ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۰۱/۲۰ - ۲۳:۰۱    
فرماندار شهرستان سقز در بازید از سد چراغ ویس بر جلوگیری از هدر رفت آب این سد تاکید کرد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۱/۱۰ - ۱۳:۲۷   + ۱ سایت دیگر  
رئیس امور آب سقز گفت: سد مخزنی چراغ ویس از هر لحاظ تحت کنترل است و مردم هیچگونه نگرانی نداشته باشند.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۱/۰۵ - ۱۶:۱۳   + ۱ سایت دیگر  
سنندج - ایرنا - رییس امور آب سقز گفت: دریچه سد چراغ ویس از 2 روز گذشته به منظور کنترل و مهار باز گذاشته شده است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۱/۰۵ - ۱۴:۲۳   + ۷ سایت دیگر  
معاون برنامه ریزی شرکت آب منطقه ای کردستان گفت: پنج سد استان سرریز و برخی از سدهای دیگر استان هم در آستانه سرریز شدن هستند.
ایرنا   ۱۳۹۷/۰۸/۱۲ - ۰۹:۰۹    
سنندج- ایرنا- سد چراغ ویس سقز از سال 83 آغاز شد، حجم کل آب این سد 85 میلیون متر مکعب است. این سد میزان 6هزار هکتار از اراضی منطقه را تحت پوشش قرار می دهد و دارای اهداف شرب، کشاورزی، صنعت و زیست محیطی است.(عکاس: سیدمصلح پیرخضرانیان)
ایسنا   ۱۳۹۷/۰۷/۱۳ - ۱۶:۳۴   + ۱ سایت دیگر  
مدیر منابع آب حوضه آبریز دریای خزر و دریاچه ارومیه گفت: بر اساس طرح وزارت نیرو بیش از 6500 هکتار از اراضی پایاب سد چراغ ویس آبی خواهد شد.
وزارت نیرو   ۱۳۹۷/۰۶/۱۵ - ۱۴:۰۶    
وزیر نیرو در جرمیان سفر امروز خود به کردستان از سد چراغ ویس این استان بازدید کرد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۷/۰۶/۱۵ - ۱۱:۴۴   + ۱ سایت دیگر  
وزیر نیرو در سفر امروز به استان کردستان، پس از کلنگ زنی پست برق 63 کیلوولت کامیاران، از سد چراغ ویس سقز بازدید کرد.
موج   ۱۳۹۶/۱۱/۲۸ - ۰۹:۱۸    
شرکت آب منطقه ای کردستان اعلام کرد: به منظور افزایش حجم مخزن و تامین حق آبه رودخانه پایین دست رهاسازی آب از سد چراغ ویس سقز شروع شد. به گزارش خبرگزاری موج کردستان به نقل از روابط عمومی شرکت آب منطقه ای کردستان ...
ایرنا   ۱۳۹۶/۱۱/۲۷ - ۰۹:۴۸   + ۷ سایت دیگر  
سنندج - ایرنا - شرکت آب منطقه ای کردستان اعلام کرد: به منطور افزایش حجم مخزن و تامین حق آبه رودخانه پاییت دست رهاسازی آب از سد چراغ ویس سقز شروع شد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۶/۱۱/۲۶ - ۱۶:۱۲   + ۶ سایت دیگر  
فرماندار شهرستان سقز گفت: در بارش ها اخیر و با بالا آمدن آب پشت دریاچه سد چراغ ویس، بخش زیادی از روستای بله جر به زیر آب رفت و در بارش های چند روز آینده که هشدار داده شده، احتمالا تمام روستای قدیمی بله جر به زیر آب برود.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۶/۱۱/۲۵ - ۱۳:۱۴   + ۱ سایت دیگر  
رئیس امور آب سقز گفت: سد چراغ ویس سقز امسال آبگیری شد که سطح آب آن پس از بارش های دو روزه تا حد زیادی بالا آمده است.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۶/۰۲/۲۷ - ۱۰:۰۳   + ۷ سایت دیگر  
سنندج- مرحله دوم آبگیری سد چراغ ویس واقع در شهرستان سقز آغاز شد و هم اکنون ارتفاع آب ذخیره شده در مخزن این سد بیش از 15 متر است.
ایلنا   ۱۳۹۶/۰۱/۰۵ - ۲۰:۱۲   + ۲ سایت دیگر  
سد چراغ ویس سقز همزمان با سفر رئیس جمهور به استان کردستان افتتاح و عملیات آبگیری آن آغاز شد.
دانا   ۱۳۹۵/۱۲/۱۹ - ۱۳:۴۲    
شرکت آب منطقه ای کردستان تاکنون رقمی بالغ بر 6 میلیارد تومان بابت تملک اراضی روستای بله جر در محدوده سد چراغ ویس سقز پرداخت نموده است
شعار سال   ۱۳۹۵/۰۸/۲۷ - ۲۰:۱۸    
استاندار کردستان در جریان بازدید از پروژه احداث سد چراغ ویس سقز، از آبگیری این سد در سال جاری خبر داد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۵/۰۵/۲۸ - ۱۷:۱۲   + ۸ سایت دیگر  
به گزارش خبرگزاری فارس از سنندج، عبدالمحمد زاهدی عصر امروز در جریان بازدید از سد چراغ ویس سقز، هدف از اجرای این سد را تأمین آب شرب سقز در درازمدت دانست و گفت: این سد امسال آبگیری می شود. ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۴/۰۹/۱۸ - ۱۱:۵۱   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش خبرگزاری فارس از سقز، صابر زارعی پیش از ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار کرد: تاکنون 800 میلیارد ریال برای ساخت سد چراغ ویس هزینه شده است. به گفته وی، برای اتمام این طرح عمرانی که دارای پیشرفت کلی 75 درصدی است تاکنون 750 میلیارد ریال دیگر اعتبار لازم است. ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۴/۰۷/۲۰ - ۱۶:۰۴   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش خبرگزاری فارس از سقز، صابر زارعی بعد از ظهر امروز در بازدید از سد چراغ ویس سقز گفت: پل دسترسی به برج آبگیر و تاج در مرحله انجام و سرریز سد از پیشرفت 90 درصدی برخوردار است. ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۴/۰۶/۲۲ - ۱۳:۴۳   + ۳ سایت دیگر  
معاون طرح و توسعه شرکت آب منطقه ای استان کردستان از آبگیری سد چراغ ویس شهرستان سقز در صورت تامین اعتبار مورد نیاز تا پایان سال 94 خبر داد.
ایرنا   ۱۳۹۴/۰۶/۲۰ - ۱۲:۱۳   + ۴ سایت دیگر  
سنندج- ایرنا- معاون طرح توسعه آب منطقه ای از آغاز آبگیری سد چراغ ویس تا پایان امسال خبر داد و گفت: تامین آب شرب شهرستان سقز در دراز مدت از طریق سد چراغ ویس انجام خواهد شد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۴/۰۶/۱۵ - ۱۲:۰۸    
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای کردستان گفت: حجم کل مخزن سد چراغ ویس 85 میلیون مترمکعب است که میزان شش هزار هکتار از اراضی منطقه را تحت پوشش قرار می دهد و دارای اهداف شرب، کشاورزی، صنعت و زیست محیطی است.
ایرنا   ۱۳۹۴/۰۶/۱۲ - ۰۸:۵۹   + ۱۲ سایت دیگر  
سنندج- ایرنا- معاون وزیر آب و آبفای وزارت نیرو خواستار تسریع در آبگیری سد چراغ ویس شد و از مدیرعامل شرکت آب منطقه ای کردستان خواست به صورت هفتگی جلسات مدیریت و کنترل پروژه را برگزار کند و مراتب را به وزارت نیرو منعکس کند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۴/۰۵/۰۶ - ۱۷:۲۸   + ۱۱ سایت دیگر  
به گزارش خبرگزاری فارس روابط عمومی وزارت نیرو و در ادامه توضیحات امروز وزیر نیرو در صحن علنی مجلس شورای مطلبی را به عنوان تکمیل و توضیح ارائه کرد. در این توضیح آمده است: در ادامه توضیحات وزیر نیرو در خصوص پروژه های احیای دریاچه ارومیه در صحن علنی مجلس به تاریخ 94.5 ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۴/۰۴/۱۰ - ۱۶:۱۳   + ۴ سایت دیگر  
به گزارش خبرگزاری فارس از سقز، علی اکبر ورمقانی ظهر امروز در جریان بازدید از سد چراغ ویس اظهار داشت: تاکنون برای اجرای این سد از جمله پروژه های تاسیسات هیدرومکانیکال بدنه سد و پروژه آبیاری و زهکشی اراضی پایاب سد، 830 میلیارد ریال هزینه شده است. ...
ایرنا   ۱۳۹۴/۰۲/۰۲ - ۱۰:۲۹    
یک مقام مسوول در وزارت نیرو در مصاحبه ای با روزنامه جام گفته است پیشرفت فیزیکی سد چراغ ویس سقز و اتمام آن نقش مهمی در احیای دریاچه ارومیه دارد.
ایرنا   ۱۳۹۳/۱۲/۲۸ - ۱۹:۰۹   + ۴ سایت دیگر  
سنندج-ایرنا - مدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب ایران و مشاور وزیر نیرو گفت: سد چراغ ویس سقز اردیبهشت سال آینده آبگیری می شود.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۳/۱۱/۰۸ - ۱۲:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
خبرگزاری تسنیم: معاون فرماندار شهرستان سقز گفت: برای ساخت سد چراغ ویس سقز و بخش های مختلف آن تاکنون بالغ بر 970 میلیارد ریال هزینه شده است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۳/۱۰/۲۷ - ۱۲:۲۳   + ۲ سایت دیگر  
خبرگزاری تسنیم: نماینده مردم شهرستان های سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی گفت: دلیل تأخیر در اتمام پروژه سد چراغ ویس سقز اعتباری نبوده بلکه مشکل مدیریتی است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۳/۱۰/۲۷ - ۱۲:۰۳    
به گزارش خبرگزاری فارس از سقز، نماینده مردم شهرستان های سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی پیش از ظهر امروز در پنجمین جلسه شورای اداری این شهرستان با اشاره به اهمیت اجرا و بهره برداری از پروژه سد چراغ ویس به عنوان یکی از مهم ترین نیازهای این شهرستان اظهار داشت ...
ایرنا   ۱۳۹۳/۱۰/۲۴ - ۱۵:۳۱    
سقز - سنندج - ایرنا - معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای کردستان با بیان اینکه 11 سال است با اعتبارات قطره چکانی مشغول ساخت سد چراغ ویس سقز هستیم گفت: با تدبیر دولت یازدهم و اختصاص اعتبارات جهشی، بخشی از آب سقز در سال آینده از سد چراغ ویس تامین خواهد شد.