یکشنبه ۰۵ بهمنساعت ۱۰:۳۳Jan 2021 24
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «سد کارون»

باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۱۱/۰۱ - ۱۳:۰۱   + ۹ سایت دیگر  
یک قلاده پلنگ ایرانی در ارتفاعات مشرف به سد کارون چهار در استان چهارمحال و بختیاری مشاهده و از آن تصویربرداری شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۰/۲۲ - ۰۸:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
دکل آسیب دیده بین پست تا نیروگاه سد کارون 3 با موفقیت ترمیم و نصب شد.
مجلس شورای اسلامی   ۱۳۹۹/۱۰/۱۷ - ۱۵:۵۳   + ۳ سایت دیگر  
رئیس مجلس شورای اسلامی در جریان سومین نظارت میدانی خود از استان چهارمحال و بختیاری از چاه های نفتی ساتع و ریگ و سدهای خرسان 3 و کارون 4 بازدید کرد.
خانه ملت   ۱۳۹۹/۱۰/۱۷ - ۱۳:۳۶   + ۱۹ سایت دیگر  
رئیس مجلس شورای اسلامی در جریان سومین نظارت میدانی خود از استان چهارمحال و بختیاری از چاه های نفتی ساتع و ریگ و سدهای خرسان 3 و کارون 4 بازدید کرد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۰/۱۷ - ۱۱:۴۱   + ۲ سایت دیگر  
تجهیزات ابزار دقیق واحد شماره 1 و 2 نیروگاه سد کارون 3 با موفقیت تعمیر و کالیبره شد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۰/۰۳ - ۱۲:۰۲   + ۲ سایت دیگر  
یک مرد ایذه ای ساکن روستای پامله بخش دهدز به دلیل عدم وجود جاده دسترسی و گرفتار بودن منطقه در میان آب دریاچه سد کارون 3 جان خود را از دست داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۰/۰۲ - ۱۰:۱۱   + ۵ سایت دیگر  
واحد های 7 و 8 نیروگاه سدکارون 3 پس از انجام تعمیرات سالیانه، به شبکه سراسری برق متصل شدند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۹/۲۷ - ۲۳:۳۳   + ۲ سایت دیگر  
معاون امور جنگل سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری گفت: جنگل های شمال کشور میزان آبی که در سال تولید می کنند در حدود 3 میلیارد و 600 میلیون متر مکعب است که این میزان بیشتر از آب پشت بزرگترین سد ایران یعنی کارون است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۹/۲۵ - ۱۲:۴۲   + ۶ سایت دیگر  
اهواز - ایرنا - مدیرکل حفاظت محیط زیست خوزستان با اشاره به حادثه نشت نفت در استان چهارمحال و بختیاری، گفت: احتمال انتشار آلودگی نفتی به رودخانه کارون در خوزستان پیش بینی نشده اما پایش این رودخانه در ورودی سد کارون 3 آغاز شده است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۹/۱۳ - ۲۲:۰۲    
اهواز -ایرنا- نماینده ولی فقیه در استان خوزستان با حضور در بخش دهدز و دیدار با مردم با تاکید بر پیگیری مشکلات این منطقه گفت: راه حل مشکل آب شرب دهدز انتقال آب از سد کارون سه است.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۸/۲۴ - ۲۰:۴۷   + ۲ سایت دیگر  
شهرکرد- مدیر شیلات و امور آبزیان سازمان جهادکشاورزی چهارمحال و بختیاری گفت: بیش از یک هزار و 500 تن ماهی با استفاده از قفس در دریاچه سد کارون چهار تولید شد.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۸/۱۶ - ۲۲:۵۹   + ۱ سایت دیگر  
بنا به اعلام معاون عمرانی استانداری خوزستان روستاهای دهدز در لیست روستاهای دارای تنش آبی قرار گرفته اند تا مشکل آنها ابتدا با تامین آب از طریق چاه و در یک برنامه بلندمدت نیز با اجرای پروژه آبرسانی حل شود. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۸/۰۶ - ۱۶:۳۰    
فیلمی از عبور خطرناک احشام از تونل های سد کارون 3 استان خوزستان را مشاهده می کنید.
پایگاه خبری ایزنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۰۰:۱۰    
فرماندار ایذه گفت: پس از آبگیری سد کارون 3 در منطقه، مشکلات جدید و جدی در آن به وجود آمد که از جمله مهمترین آن جاده بود و از آنجایی که توسعه منطقه در گروه توسعه راه و جاده است.
آبادان نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۰۵ - ۱۱:۴۷   + ۳ سایت دیگر  
روستای شیوند در پشت دریاچه سد کارون 3 که تاکنون بکر و دست نخورده باقی مانده واقع شده است به قدری روستای شیوند در پشت دریاچه سد کارون 3 که تاکنون بکر و دست نخورده باقی مانده واقع شده است به قدری زیبا و دل انگیز است که به واسطه خصوصیات فراوان چشمان هر گردشگری را خیره می کند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۲ - ۱۰:۴۱   + ۳ سایت دیگر  
اهواز -ایرنا- سرپرست اداره منابع طبیعی و آبخیزداری ایذه گفت: آتش در مراتع و جنگل های بخش دهدز این شهرستان در ارتفاعات کوهستانی بالادست سد کارون 3 از صبح امروز چهارشنبه شعله ور شده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۶/۲۶ - ۱۶:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
امیری گفت: گشت آبی یگان حفاظت محیط زیست ایذه به منظور کنترل و پایش منطقه و بررسی پروانه صیادان در دریاچه سد کارون 3 انجام می شود.
رئیس مجلس شورای اسلامی با تاکید بر حل مشکلات مردم در مناطق محروم گفت: با همراهی مردم و جوانان این مناطق برای حل مشکلات اشتغال و دیگر مشکلات تلاش خواهیم کرد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۶/۱۱ - ۱۳:۰۷   + ۴ سایت دیگر  
ایرنا - شهرکرد - پرورش ماهی در قفس یکی از روش های متداول پرورش ماهی است که در سال های اخیر با توجه به مزایای آن مورد توجه کشورهای دنیا قرار گرفته است. در این روش، بنا به شرایط محیطی، منطقه ای و گونه های مدنظر ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۶/۰۶ - ۰۶:۵۶    
نیروگاه های برق آبی به عنوان بزرگترین منبع انرژی پاک محسوب می شوند و سد کارون 3 نیز یکی از ظرفیت های عظیم تولید انرژی در ایران است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۶/۰۴ - ۲۲:۱۶   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/چهارمحال و بختیاری مدیر امور شیلات جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه تولید ماهی کپور معمولی در قفس در دریاچه سد کارون انجام شد، گفت: مطالعات تکمیلی برای انجام این کار در دست انجام است.
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۶/۰۳ - ۱۲:۰۹   + ۴ سایت دیگر  
از آغاز به کار پروژه کارون 3 تا آبگیری و سرانجام راه اندازی نهایی این ابر پروژه، نه تنها سودی عاید مردم ایذه و دهدز نشد، بلکه حیات و ممات مردم نواحی کارون مستقیماً تحت شعاع این رویداد صنعتی - اجتماعی قرار گرفته است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۵/۲۳ - ۲۰:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
یک جوان در محل اسکله رکعت شالو سد دریاچه سد کارون3 غرق شد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۵/۲۳ - ۱۹:۱۵    
بخشدار دهدز گفت: یک جوان 22 ساله که برای تفریح در کنار دریاچه سد کارون 3 حضور داشت در آب غرق شد و جان خود را از دست داد.
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۵/۲۳ - ۱۷:۲۸   + ۱ سایت دیگر  
سد کارون 3 در شهرستان ایذه، ظهر امروز پنجشنبه 23 مردادماه، یک قربانی دیگر گرفت.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۵/۲۰ - ۱۰:۳۹   + ۳ سایت دیگر  
2 هزار و 100 تن ماهی به روش پرورش در قفس از سد کارون 4 در استان چهارمحال و بختیاری برداشت شده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۵/۰۸ - ۲۰:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
مدیر تعمیرات و نگه داری سد نیروگاه کارون 3 از تولید بیش از 4 هزار گیگابات ساعت انرژی از سوی نیروگاه این سد در طول سال خبر داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۵/۰۸ - ۱۳:۱۵    
سد کارون 3 یکی از بزرگ ترین سدهاو نیروگاههای برق آبی کشور است که نقش موثری در حفظ و پایداری شبکه برق کشور دارد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۵/۰۸ - ۰۷:۵۶   + ۲ سایت دیگر  
معاون بهره برداری سد و نیروگاه کارون 3 گفت: نیروگاه دارای پست برق استراتژیک است که با 7 خط ارتباطی شبکه 400 کیلوات را پوشش می دهد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۵/۰۷ - ۲۰:۱۷   + ۲ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت مدیریت تولید و بهره برداری سد و نیروگاه کارون 3 از شکسته شدن رکورد تولد انرژی این نیروگاه پس از 14 سال خبر داد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۴/۳۰ - ۱۳:۵۵   + ۷ سایت دیگر  
اهواز -ایرنا- بخشدار سوسن از توابع ایذه گفت: 20 رأس گوسفند به دلیل باز شدن دریچه های سد کارون سه در رودخانه کارون غرق شدند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۴/۲۵ - ۲۲:۳۷   + ۳ سایت دیگر  
فاز سوم محور ارتباطی ناغان به سد کارون 4 در استان چهارمحال و بختیاری بهسازی می شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۴/۲۵ - ۱۱:۰۱    
رییس اداره شیلات ایذه : 500 هزار قطعه بچه ماهی بومی در دریاچه سد کارون سه ایذه رهاسازی شد. بیش از یک میلیون و 125 هزار قطعه بچه ماهی بومی در دو دریاچه از سد های خوزستان رها سازی شد .
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۴/۲۳ - ۱۵:۱۳   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/خوزستان معاون آبزی پروری اداره کل شیلات خوزستان از رهاسازی 500 هزار قطعه بچه ماهی بومی در دریاچه سد کارون سه ایذه خبر داد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۴/۲۳ - ۰۶:۵۸   + ۳ سایت دیگر  
اهواز -ایرنا - رییس اداره شیلات ایذه گفت: 500 هزار قطعه بچه ماهی بومی در دریاچه سد کارون سه ایذه رهاسازی شد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۴/۲۲ - ۱۹:۰۱   + ۲ سایت دیگر  
کار رهاسازی 500 هزار بچه ماهی در دریاچه سد کارون 3 شهرستان ایذه با هدف افزایش ذخایر این آبزیان انجام شد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۴/۲۲ - ۱۴:۵۳   + ۲ سایت دیگر  
گروه استان ها- مدیرعامل آبفا خوزستان درباره تامین آب دهدز از دریاچه سدکارون 3 گفت: آبفا با توجه کاهش آب زیرزمینی در این مناطق و توسعه شهر دنبال تامین آب شرب منطقه از دریاچه سد است.
دانا   ۱۳۹۹/۰۴/۱۸ - ۱۴:۰۹    
درختان بلوط بلند در مجاورت سد کارون 4 طعمه حریق شدند.
شایا نیوز   ۱۳۹۹/۰۴/۱۸ - ۱۱:۳۷   + ۳ سایت دیگر  
جنگل های بلوط بلند که از ساعت 14 روز سه شتبه دوباره دچار آتش سوزی شده بود، پس از 9 ساعت تلاش بی وقفه ، زبانه های آن مهار شد. با توجه به وزش باد شدید و احتمال تشدید آن و آغاز آتش سوزی دوباره این جنگل ها ، تاکید شده که گروه ها همچنان در محل حضور داشته باشند. ...
دانا   ۱۳۹۹/۰۴/۱۸ - ۰۹:۳۶   + ۹ سایت دیگر  
از بامداد سه شنبه 17 تیر آتش در جنگل های بلوط بلند و در مجاورت سد کارون 4، شعله ور شد که با تلاش شبانه نیروها این آتش مهار شد اما با وزش باد در منطقه، بار دیگر آتش شعله ور شده است.
بهداشت نیوز   ۱۳۹۹/۰۴/۱۸ - ۰۹:۰۹   + ۲ سایت دیگر  
جنگل های بلوط بلند در شهرستان اردل و 180 کیلومتری شهرکرد مرکز چهارمحال و بختیاری و هم مرز با استان خوزستان واقع شده است. آتش سوزی اخیر برای ششمین بار در این یک ماه است که رخ داده و از روز دوشنبه تا امروز توسط بسیج همگانی تمام دستگاه ها ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۴/۱۷ - ۲۰:۵۱   + ۱۰ سایت دیگر  
شهرکرد- ایرنا- فرماندار اردل گفت: یکی از اعضای جمعیت هلال احمر این شهرستان در عملیات اطفای حریق جنگلهای بلوط بلند حاشیه سد کارون 4 روز سه شنبه دچار حادثه شد و جان خود را از دست داد.
برترین ها   ۱۳۹۹/۰۴/۰۲ - ۱۷:۰۹   + ۱۰ سایت دیگر  
خبرآنلاین: تصویری دیدنی از سد کارون 3 در شهرستان ایذه را مشاهده می کنید که این روز ها پرآب شده است.
خوزنیوز   ۱۳۹۹/۰۴/۰۲ - ۰۹:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
محمد امین زرگر مدیر مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی خوزستان گفت: دیشب گزارش برخورد یک دستگاه سمند با یک خودروی پراید در نزدیکی سد کارون 3 به سمت شهرستان ایذه به مرکز اورژانس 115 اطلاع رسانی شد و نیرو های امدادی مرکز بلافاصله پس از دریافت خبر حادثه، به محل مذکور اعزام شدند. ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۳/۲۶ - ۱۲:۳۴   + ۴ سایت دیگر  
ایرنا - شهرکرد - تغییر مسیر جاده ی ترانزیتی خوزستان در استان چهارمحال و بختیاری و احداث سد کارون چهار (بدون ساخت پل قوسی) باعث شد بخش بزرگی از استان متروکه شود. یکی از این مناطق پرگذر و آباد منطقه مشایخ است که سالها ست از رونق افتاده بود و بیشتر اهالی منطقه از روستا به شهر مهاجرت کرده بودند ...
ایانا   ۱۳۹۹/۰۳/۲۱ - ۱۴:۲۲   + ۳ سایت دیگر  
مدیر جهادکشاورزی شهرستان اردل گفت: شیلات داران اردل با بهره گیری از ظرفیت منابع آبی و با تولید سالانه 8 هزار تن ماهی در سد کارون چهار رتبه نخست ماهیان سردابی در قفس را کسب کردند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۳/۱۵ - ۲۲:۱۱   + ۹ سایت دیگر  
شهرکرد- ایرنا- مدیرکل مدیریت بحران استانداری چهارمحال و بختیاری از مهار آتش سوزی در جنگل های بلوط بلند کارون 4 خبر داد.
برترین ها / ایسنا   ۱۳۹۹/۰۳/۱۵ - ۲۱:۱۵   + ۵ سایت دیگر  
خبرگزاری ایسنا: مدیرکل مدیریت بحران چهارمحال و بختیاری از وقوع حریق در جنگل های حوالی سد کارون چهار موسوم به بلیط بلند در استان خبر داد و گفت: با همکاری دستگاه های امدادرسان و مردم محلی حریق مهار شد. ...
خوزنیوز   ۱۳۹۹/۰۳/۱۱ - ۱۱:۲۵   + ۴ سایت دیگر  
احمد امیری رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان ایذه با اشاره به انجام گشت و کنترل های مداوم و روزانه یگان حفاظت محیط زیست این شهرستان در مناطق تحت حفاظت خود و پیشگیری از تخریب محیط زیست از سوی سوداگران طبیعت گفت ...