چهارشنبه ۰۵ آذرساعت ۱۳:۴۴Nov 2020 25
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «سد الغدیر»

ایرنا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۶ - ۱۳:۳۱    
ساوه - ایرنا - شناسایی و پر کردن چاههای غیرمجاز و ساماندهی چاههای فرم پنج، ساماندهی حریم و بستر رودخانه ها، ایجاد بندهای انحرافی و طرح های تغذیه مصنوعی و مدیریت آب سد الغدیر در سالهای اخیر عواملی مهم برای جان گرفتن منابع آبی و حتی احیای بخش های زیادی از زمین های کشاورزی لم یزرع در ساوه است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۶/۱۶ - ۰۶:۲۹    
گروه استان ها- مدیرعامل شرکت آب منطقه ای آذربایجان غربی گفت: با پیگیری های صورت گرفته موافقت احداث 812 هکتار از اراضی پایاب سد الغدیر تکاب اخذ شده و در حال حاضر پیمانکار مربوطه در پروژه مستقر شده است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۶/۱۵ - ۰۷:۵۷   + ۵ سایت دیگر  
ایسنا/مرکزی مدیر جهاد کشاورزی ساوه گفت: تخصیص آب از منابع آبی ذخیره شده در سد الغدیر این شهرستان موجب افزایش دو برابری میزان کشت ذرت علوفه ای در مزاع ساوه شد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۵/۱۳ - ۱۲:۱۵   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/مرکزی مدیر امور بهره برداری از سد الغدیر ساوه نسبت به شناکردن در سد حتی با وجود شناگر بودن هشدار داد و شیرجه زدن در دریاچه سد را شیرجه در آغوش مرگ دانست.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۵/۰۹ - ۱۴:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
سد الغدیر ساوه و سد کمال صالح اراک در وضعیت مطلوبی قرار دارند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۵/۰۴ - ۰۹:۴۸   + ۷ سایت دیگر  
ایسنا/مرکزی مدیر امور منابع آب ساوه گفت: تکمیل شدن تراز آبی سد الغدیر موجب تامین بیش از نیمی از نیاز آب شرب شهر ساوه شد و همین امر باعث شد که 18 چاه آب که قبلا به مصرف شرب می رسید، خاموش شود.
خبرگزاری تابناک   ۱۳۹۹/۰۴/۳۰ - ۱۲:۴۱   + ۳ سایت دیگر  
دریاچه امروزی سد الغدیر ساوه با ظرفیت 277 میلیون متر مکعب با ایجاد سد الغدیر شکل گرفته است، اما الغدیر تنها سدی نیست که این منطقه به خود دیده است، در واقع پیشینیان این منطقه در دوران سلجوقی بندی را بر روی قره چای ساخته بودند که در دوران صفوی مرمت شد و به همین اعتبار به بند شاه عباسی معروف شد ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۴/۰۹ - ۱۴:۴۴    
ساوه - ایرنا - بارش های گسترده و وقوع سیلاب در 12 فروردین سال گذشته باعث شد پل 30 ساله هفت دهنه که مسیر ارتباطی 11 روستا و سد الغدیر به ساوه است تاب مقاومت را از دست دهد و فرو ریزد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۴/۰۷ - ۰۷:۳۴   + ۱۲ سایت دیگر  
ایسنا/مرکزی رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری ساوه از پیدا شدن جسد جوان 18 ساله ساوجی در سد الغدیر این شهرستان خبر داد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۳/۲۶ - ۱۲:۴۰    
زنگ خطر برای ایران زمین! سد فرخی زنگ خطر برای ایران زمین! سد الغدیر زنگ خطر برای ایران زمین! سد کبار
روزنامه ابتکار   ۱۳۹۹/۰۳/۲۰ - ۰۹:۴۹   + ۱ سایت دیگر  
نماینده منتخب شهرستان های ساوه و زرندیه در مجلس شورای اسلامی یازدهم و فرماندار ویژه شهرستان ساوه و مدیرکل راه و شهرسازی استان مرکزی به منظور ارزیابی چگونگی انجام کار از راه دسترسی روستاهای مرق-مرقکان و قشلاق سیاله بازدید کردند . ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۳/۱۶ - ۲۳:۱۹    
ساوه - ایرنا - ساعت 19 عصر روز جمعه است و جاده قدیم ساوه به همدان درگیر چنان حجم سنگینی از ترافیک است که گویی وارد اتوبان شهید همت یا چمران تهران می شوی؛ بماند که در جاده های منتهی به سد الغدیر و یولاق هم ترافیک سنگین خودروها حرکت را با کندی مواجه کرده است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۳/۱۵ - ۰۶:۴۷    
اراک - ایرنا - مدیرعامل شرکت آب منطقه ای مرکزی استان مرکزی گفت: در پی بارش های بهاری، ذخیره آب پشت 2 سد الغدیر ساوه و کمال صالح اراک به 122 میلیون مترمکعب رسید.
بهداشت نیوز   ۱۳۹۹/۰۳/۰۸ - ۱۷:۳۳   + ۳ سایت دیگر  
بر اثر وقوع پدیده رانش زمین، محور مواصلاتی روستاهای مرق، مرقکان و سیاله به شهرستان ساوه مسدود شده و تردد ساکنین روستا به شهر را با سختی و مشقت فراوان مواجه کرده است ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۳/۰۳ - ۱۰:۰۹    
ساوه- ایرنا_ روستاهای مرق و مرقکان از توابع بخش مرکزی ساوه در 30 کیلومتری غرب شهر و پشت سد الغدیر قرار دارند که روز گذشته رانش زمین، بن بست جغرافیایی و طبیعی این مناطق را مضاعف و با تخریب جاده، دسترسی اهالی به شهر را قطع کرد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۲/۲۳ - ۰۸:۴۰   + ۷ سایت دیگر  
ایسنا/مرکزی رئیس امور بهره برداری از سد الغدیر ساوه گفت: سد الغدیر ساوه برای دومین سال متوالی سرریز خود را آغاز کرد.
ساوه نار   ۱۳۹۹/۰۲/۰۳ - ۲۰:۵۹   + ۱ سایت دیگر  
سیدعلی آقازاده ظهر امروز در حاشیه برگزاری جلسه حفاظت از منابع آب استان در ساوه اظهار کرد: در دو سال اخیر و با توجه به بارش های فراوان شاهد افزایش بی سابقه حجم مخزن سد الغدیر ساوه بودیم که هم در سال قبل و هم در سال جاری این سد به تراز نهایی رسیده است. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۲/۰۳ - ۲۰:۳۱    
120میلیون مترمکعب از مجموع آب ذخیره شده در پشت سد الغدیر برای مصارف آب شرب و کشاورزی شهرستان ساوه تا فصل پاییز اختصاص یافت.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۲/۰۳ - ۱۹:۳۳    
ساوه- استاندار مرکزی از صدور مجوز برداشت 20 میلیون مترمکعب آب از سد الغدیر برای مصارف خانگی ساوه خبر داد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۲/۰۳ - ۱۳:۳۹   + ۳ سایت دیگر  
ساوه - ایرنا - استاندار مرکزی گفت: تصویب اختصاص 98 میلیون متر مکعب از ذخایر سد الغدیر ساوه برای دشت مرکزی ساوه با محوریت منطقه یل آباد در شورای حفاظت آب، جان تازه ای به کشاورزی و باغات می دهد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۲/۰۳ - ۱۳:۲۵    
استاندار مرکزی گفت: سال های گذشته ذخیره آب سد 40 تا 50 میلیون مترمکعب بود، ولی خوشبختانه طی دو سال اخیر ظرفیت سدهای استان پر است و بعد از 20 سال سدهای ساوه پر و سرریز شد.
جماران   ۱۳۹۹/۰۱/۲۴ - ۰۸:۵۴   + ۳ سایت دیگر  
عزت الله آمره ای روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا استان افزود: اکنون 95 درصد سد کمال صالح با 91 میلیون مترمکعب و 96 درصد سد الغدیر ساوه با 270 میلیون مترمکعب پر آب شده است. وی اظهار داشت: 14 و هفت دهم متر مکعب برثانیه ورودی سد کمال صالح و یک و 6 دهم مترمکعب خروجی برای این سد ثبت شده است. ...
دیار آفتاب   ۱۳۹۹/۰۱/۲۳ - ۱۰:۲۴   + ۱ سایت دیگر  
به منظور مدیریت حجم مخزن دریچه های تحتانی سدالغدیر ساوه بازگشایی شد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۱/۲۲ - ۱۱:۳۹   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا/مرکزی همزمان با افزایش تراز آب ذخیره شده در دریاچه سد الغدیر ساوه و به منظور مدیریت حجم مخزن، دریچه های تحتانی این سد صبح امروز بازگشایی شد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۱/۰۶ - ۱۳:۱۳   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/مرکزی فرمانده پلیس راه ساوه همدان گفت: راه دسترسی به سد الغدیر و ورودی آوه به ساوه امروز مسدود شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۱/۰۵ - ۱۶:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
رییس امور بهره برداری سد الغدیر ساوه : با بارش های اخیر و مدیریت مسیل ها ، سد الغدیر ساوه در آستانه ی سرریز شدن قرار دارد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۱/۰۵ - ۱۱:۵۷   + ۱ سایت دیگر  
رئیس امور بهره برداری سد الغدیر ساوه گفت: با بارش های اخیر سد الغدیر ساوه در آستانه ی سرریز شدن است.
انتخاب   ۱۳۹۹/۰۱/۰۵ - ۱۱:۲۰   + ۴ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت سهامی آب منطقه ای مرکزی گفت: با افزایش حجم آب ورودی به دریاچه سدهای الغدیر ساوه و کمال صالح اراک انتظار می رود طی روزهای آینده تراز آبی این دو سد شاخص استان تکمیل و منجر به سرریز شود.
جماران   ۱۳۹۸/۱۲/۰۸ - ۱۰:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
عزت الله آمره ای روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا استان افزود: 10 میلیون مترمکعب آب حاصل از بارش در پشت سدکمال صالح و پنج میلیون مترمکعب در پشت سد الغدیر ساوه انباشت است. ...
اقتصاد آنلاین / ایسنا   ۱۳۹۸/۱۲/۰۷ - ۱۳:۳۰   + ۱۴ سایت دیگر  
مرکزی مدیر امور بهره برداری از سد الغدیر ساوه گفت: با افزایش دبی ورودی سد الغدیر احتمال باز کردن دریچه های تحتانی به منظورمدیریت آب ذخیره شده در دریاچه این سد قوت می گیرد.
جماران   ۱۳۹۸/۱۲/۰۷ - ۱۰:۳۳   + ۲ سایت دیگر  
عزت الله آمره ای روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: دبی پیک( آبدهی حداکثری) رودخانه اراک و دوآب خنداب به ترتیب به 10 و 110 مترمکعب در ثانیه رسیده و بارش های 2 روز اخیر موجب شده تا دبی پیک سد کمال صالح در یک مقطع به 150 مترمکعب برسد. ...
ایرنا   ۱۳۹۸/۱۰/۱۴ - ۱۰:۳۰   + ۳ سایت دیگر  
قم - ایرنا - مدیرکل مدیریت بحران قم گفت: اختصاص حقابه از سد الغدیر راهکاری موثر برای کاهش روند فرونشست زمین در بخش جعفریه این استان است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۸/۰۸/۱۵ - ۱۱:۰۱   + ۲ سایت دیگر  
رئیس نظام صنفی کشاورزی استان در بیست و نهمین جلسه شورای گفت وگوی دولت و بخش خصوصی گفت: با وجود تخصیص 26 هزار متر مکعب حقابه قم از سد الغدیر در سال گذشته حتی یک متر مربع از این حقابه نیز تأمین نشد.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۸/۱۴ - ۲۲:۲۴   + ۱ سایت دیگر  
قم - ایرنا- مدیرعامل شرکت آب منطقه ای قم گفت: سد الغدیر ساوه درحال حاضر دارای 216 میلیون متر مکعب آب است که این میزان برابر با 78 درصد ازکل ظرفیت این سد می باشد.
ساوه نار   ۱۳۹۸/۰۶/۲۸ - ۱۴:۲۱    
به گزارش پایگاه خبری ساوه نار شب گذشته و بر اثر برخورد یک دستگاه سواری سمند به پل هفت دهانه ( در مسیر سد الغدیر ) 6 نفر مصدوم شدند . روابط عمومی اورژانس با اعلام این خبر افزود ...
شفقنا   ۱۳۹۸/۰۶/۰۱ - ۰۹:۲۹   + ۳ سایت دیگر  
شفقنا- معاون امور عمرانی استانداری قم گفت: 80 میلیون مترمکعب برای تأمین حقابه زیست محیطی استان از سد الغدیر درخواست شده است. به گزارش شفقنا، محسن بهشتی ظهر امروز در نشست خبری که به مناسبت هفته دولت در سالن جلسات امام جواد(ع) استانداری برگزار شد ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۸/۰۵/۲۲ - ۱۵:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
جوانی 31 ساله دیروز به هنگام شنا در سد الغدیر شهرستان ساوه غرق شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۰۵/۲۲ - ۱۴:۴۲   + ۷ سایت دیگر  
یک جوان هنگام شنا در سد الغدیر ساوه جان خود را از دست داد.
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۵/۱۲ - ۱۳:۴۰    
ایران زیباست؛ گنبد نمکی قم سد کارده سرریز سد الغدیر پس از 22 سال
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۸/۰۵/۰۹ - ۱۴:۳۱    
مدیر شرکت آب منطقه ای استان قم گفت: با پیگیری های صورت گرفته مقرر شده است حقابه قم از سد الغدیر به زودی اختصاص یابد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۰۵/۰۶ - ۰۹:۳۱   + ۲ سایت دیگر  
امیرآبادی فراهانی گفت: باید حقابه سد الغدیر به استان قم اختصاص یابد و به جد پیگیر این امر هستیم.
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۵/۰۶ - ۰۸:۵۲   + ۲ سایت دیگر  
مدیر امور بهره برداری از سد الغدیر ساوه گفت: متاسفانه طی 5 ماه گذشته 5 نفر بر اثر شنا در دریاچه سد و نقاط پائین دستی آن جان خود را از دست داده اند. سید جلال شاهرخ در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، منطقه مرکزی، بر لزوم خودداری از شنا در دریاچه این سد و نقاط پائین دستی آن تاکید کرد. ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۸/۰۵/۰۵ - ۱۸:۰۴   + ۲ سایت دیگر  
قم - عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: باید حقابه سد الغدیر به استان قم اختصاص یابد و به جد پیگیر این امر هستیم.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۸/۰۵/۰۵ - ۱۵:۲۰   + ۲ سایت دیگر  
عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه 17 روستای بخش جعفرآباد آب شرب روستایی ندارند گفت: حق آبه استان از سد الغدیر را باید به استان اختصاص دهند.
اقتصاد آنلاین / ایسنا   ۱۳۹۸/۰۵/۰۵ - ۱۱:۲۳   + ۵ سایت دیگر  
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، سید جلال شاهرخ اظهار کرد: با وجود قطع بارش ها و نزولات جوی طی دو ماه اخیر و افزایش دما، ولی به دلیل جاری شدن سیلاب های بزرگ در سطح حوضه آبریز رودخانه قره چای در ماه های اولیه سال 1398 و در نتیجه بازگشایی بستر و مسیر رودخانه ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۵/۰۴ - ۲۲:۰۴   + ۱ سایت دیگر  
قره چای؛ نام روخانه ای در استان مرکزی است که از ارتفاعات شهرستان شازند سرچشمه می گیرد و پس از عبور از شهرستان های خنداب و کمیجان در نهایت در پشت سد الغدیر ساوه آرام می گیرد این رودخانه در فصل داغ تابستان محلی شده است جهت تفریح و آب تنی جوانان و نوجوانانی که جهت گذران اوقات فراغت به این محل سفر می ...
ساوه نار   ۱۳۹۸/۰۴/۲۹ - ۱۱:۱۲   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری ساوه نار , سرهنگ پرویز اسدی با اعلام این خبر افزود : عصر روز گذشته مردی 41 ساله به علت مهارت نداشتن در فنون شنا در رودخانه قبل از سد الغدیر شهرستان ساوه غرق و پس از انتقال به مراکز درمانی جان خود را از دست داد. ...
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۴/۲۸ - ۲۲:۳۶   + ۱ سایت دیگر  
ساعتی پیش مردی 41 ساله در ساوه غرق شد. به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، به نقل از پلیس، این مرد به علت عدم مهارت در فنون شنا در رودخانه قبل از سد الغدیر شهرستان ساوه غرق شد. وی پس از انتقال به مراکز درمانی جان خود را از دست داد. انتهای پیام
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۴/۲۷ - ۱۲:۳۴    
ساوه - ایرنا - رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ساوه گفت: چهار حفار غیرمجاز در اطراف سد الغدیر ساوه حین ارتکاب جرم توسط پلیس شناسایی و دستگیر شدند.
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۴/۱۸ - ۲۲:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
سرپرست مرکز مدیریت حوادث و فوریتهای پزشکی ساوه گفت: عدم آشنایی با فنون شنا جان جوان 20 ساله را گرفت. احمد علی امینی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، منطقه مرکزی ...