پنجشنبه ۰۲ بهمنساعت ۲۳:۴۱Jan 2021 21
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «سد قشلاق»

دانا   ۱۳۹۹/۰۹/۲۵ - ۰۷:۳۲    
سد قشلاق تنها منبع آب شرب سنندج بوده و طی چند سال اخیر به دلیل ورود فاضلاب روستاهای اطراف شاهد آلوده شدن این منبع آبی هستیم و این روزها به یکی از دغدغه های جدی مردم این شهر 400 هزار نفری شده است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۹/۲۲ - ۱۹:۲۴   + ۱۱ سایت دیگر  
کرمانشا- ایرنا- معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کرمانشاه گفت: سد قشلاق صحنه یک ظرفیت و پتانسیل مناسب برای توسعه کشاورزی و تامین منابع آبی برای طرح های توسعه این شهرستان است و به افزایش رفاه و رونق اقتصادی روستاهای منطقه کمک می کند.
وزارت نیرو   ۱۳۹۹/۰۹/۰۲ - ۱۲:۰۲   + ۲ سایت دیگر  
پروژه هدایت فاضلاب روستای سراب قامیش سنندج به خط انتقال فاضلاب این شهر با هدف ممانعت از ورود فاضلاب به مخزن سد قشلاق در حال اجرا بوده و تاکنون 50 درصد پیشرفت داشته است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۱۸ - ۱۰:۵۵   + ۵ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - معاون راهبری و نظارت بر بهره برداری شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور گفت: حل اساسی مشکل آب سنندج با طرح انتقال آب از سد آزاد امکان پذیر است، ضمن اینکه آب سد قشلاق به لحاظ شاخص های کیفی، میکروبی و شیمیایی هیچ مشکلی نداشته و همه شاخص های مطلوب درحد استاندارد راداراست.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۱۸ - ۰۹:۴۶   + ۱ سایت دیگر  
سنندج - ایرنا - مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب کردستان گفت: برای اجرای فاز اول انتقال فاضلاب روستای سراب قامیش به پایین دست سد قشلاق سنندج 20 میلیارد ریال اعتبار نیاز است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۱۳ - ۱۳:۰۵    
سنندج-ایرنا- معاون آب و خاک وزیر جهاد کشاورزی به همراه جمعی از مسوولان استان کردستان از طرح پایاب سد قشلاق سنندج بازدید کرد و در جریان روند اجرای این طرح که هزار و 500 هکتار از اراضی این محدوده را در پوشش می دهد قرار گرفت. (عکس از ایرنا)
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۸/۱۰ - ۲۳:۲۴   + ۹ سایت دیگر  
فرمانده انتظامی کنگاور گفت: سارقی که برای سرقت ترانس و کابل از تیر برق بالا کشیده بود به علت برق گرفتگی جان خود را از دست داد.
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۸/۱۰ - ۱۱:۳۹   + ۳ سایت دیگر  
فرمانده انتظامی صحنه گفت: نگهبان کانال سد قشلاق این شهرستان به خاطر گاز گرفتگی در چادر نگهبانی خود، جانش را از دست داد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۰۹:۴۳    
سنندج - ایرنا - مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب کردستان، به ورود فاضلاب روستای سراب قامیش به سد قشلاق سنندج اشاره کرد و گفت: با توجه به اینکه ساخت تصفیه خانه هزینه بردار و زمان بر است، تصمیم گرفته شد فاضلاب این روستا پمپاژ و به پایین دست سد انتقال داده شود.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۳:۰۳    
سنندج - ایرنا - چند سالی می شود که موضوع طعم، بو و رنگ نامطلوب آب شرب سنندج بر سر زبانهاست که حالا بعد از چالش ها و کش و قوس های فراوان، با مجوز وزارت نیرو، آب از سد آزاد در حال انتقال به سد قشلاق است به امید اینکه این مشکل برطرف شود.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۱۰:۵۷   + ۱ سایت دیگر  
سنندج - ایرنا - مدیرعامل شرکت آب منطقه ای کردستان به آغاز انتقال آب از سد آزاد به مخزن سد قشلاق اشاره کرد و گفت: این کار تا زمان نیاز و بهبود کیفیت آب شرب سنندج از لحاظ طعم و بو ادامه خواهد یافت.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۲۲ - ۱۳:۵۳    
در حالیکه متولیان آبفا کردستان بوی نامطبوع آب شرب سنندج را نتیجه کاهش آب سد قشلاق و همچنین وجود جلبک های آن می دانند، نماینده مردم سنندج از ورود فاضلاب بزرگترین روستای نزدیک سنندج به داخل سد انتقاد کرد.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۷/۲۲ - ۰۹:۴۲   + ۶ سایت دیگر  
سنندج - مدیرعامل شرکت آب منطقه ای کردستان گفت: با هدف بهره مندی شهروندان سنندجی از آب شرب با کیفیت، انتقال آب از سد آزاد به مخزن سد قشلاق آغاز شد.
خبر آنلاین   ۱۳۹۹/۰۷/۲۲ - ۰۷:۰۷   + ۸ سایت دیگر  
نماینده مردم کردستان و دبیر کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی به وزیر نیرو در خصوص مشکلات و پروژه های ناتمام آب و فاضلاب در حوزه سنندج، دیواندره و کامیاران تذکر داد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۱۶ - ۱۵:۳۱   + ۳ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان کردستان گفت: به منظور کاهش طعم و بوی آب سنندج، 2 هزار لیتر در ثانیه آب از سد آزاد به سد قشلاق سنندج انتقال می یابد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۶ - ۰۷:۰۷   + ۹ سایت دیگر  
سنندج - ایرنا - استاندار کردستان به نارضایتی شهروندان سنندجی از کیفیت و طعم آب شرب اشاره کرد و گفت: با پیگیری های انجام شده از وزارت نیرو، طی چند روز آینده مردم این شهر از آب گوارای سد آزاد به جای سد قشلاق بهره مند خواهند شد.
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۹/۰۶/۱۵ - ۰۰:۳۷   + ۱ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد- سنندج- کاروان نامدار : به مناسبت هفته دولت مدیرعامل شرکت آب منطقه ای کردستان از پرتال خروجی آب شرب و کشاورزی سد قشلاق (کتوش) دیدن کرد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۶/۱۰ - ۱۴:۰۳   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/کردستان مدیرعامل شرکت آب منطقەای کردستان گفت: سد سیازاخ از سدهای مهم استان است کە بستە بە جمعیتی کە پوشش می دهد ارزش آن کمتر از سد قشلاق نیست.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۴/۲۵ - ۱۰:۳۱   + ۳ سایت دیگر  
فرماندار شهرستان صحنه گفت: با تکمیل و بهره برداری از طرح سد قشلاق، حدود 3 هزار هکتار از اراضی کشاورزی منطقه تحت پوشش شبکه آبیاری سد قرار خواهد گرفت.
روزنامه سپهر   ۱۳۹۹/۰۴/۲۱ - ۱۰:۲۳   + ۲ سایت دیگر  
مدیر روابط عمومی شرکت آب وفاضلاب کردستان گفت: سالانه 50 میلیون مترمکعب آب شرب سالم از طریق دو تصفیه خانه در سنندج تولید و در بخش های مختلف مصرف می شود. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۴/۰۹ - ۱۷:۴۱    
فرماندار صحنه گفت : سد قشلاق این شهرستان برای آبگیری مستلزم تملک اراضی و باغات کاسه سد می باشد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۴/۰۹ - ۱۵:۳۰   + ۵ سایت دیگر  
کرمانشاه- ایرنا- فرماندار صحنه گفت: سد قشلاق این شهرستان برای آبگیری مستلزم تملک اراضی و باغات کاسه سد می باشد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۴/۰۹ - ۱۴:۲۰   + ۱۱ سایت دیگر  
سنندج - ایرنا - افزایش 46 درصدی کشف انواع جرایم در کردستان، آغاز عملیات زیرسازی سنگ فرش پیاده راه خیابان فردوسی سنندج و مرگ جوان سنندجی در سد قشلاق (وحدت) از جمله اخبار کوتاه کردستان در روز دوشنبه نهم تیرماه است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۴/۰۳ - ۰۹:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
سنندج- ایرنا- تصفیه خانه سنندج یکی از قدیمی ترین تصفیه خانه های آب ایران به شمار می رود که در شمال شرقی شهر و در ارتفاع 1510 متری از سطح دریا در جاده روستای ننله واقع شده است. (عکس: سیدمصلح پیرخضرانیان) ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۲/۲۰ - ۰۹:۲۸    
سد قشلاق سنندج با ارتفاغ81 متر از پی و 303 متر طول یکی از بزرگترین سدهایی استان کردستان می باشد که حجم مخزن آن 215 میلیون متر مکعب است که از 14 فروردین ماه سال جاری این مخزن به طور کامل پر شده است و از تاج سد به سمت دشت های پایین دست سرریز شده است. ...
نصیر نیوز   ۱۳۹۹/۰۲/۱۶ - ۰۲:۴۳   + ۳ سایت دیگر  
کامران خرم روز دوشنبه اظهار داشت: سد قشلاق با 215 میلیون مترمکعب حجم، حدود 13 متر در ثانیه سرریز دارد که این روند با توجه به تغییر فصول، کاهش پیدا خواهد کرد و علاوه بر سد قشلاق، سدهای گاران، بانه، سورال و تالاب زریوار در مرحله سرریز قرار دارند. وی به حجم سایر سدهای سرریز استان [...]
برترین ها / عصر ایران   ۱۳۹۹/۰۲/۱۴ - ۲۲:۰۱   + ۲۰ سایت دیگر  
خبرگزاری فارس: کامران خرَم، مدیرعامل شرکت آب منطقه ای کردستان عصر امروز در جریان بازدید عکاسان خبری از سد قشلاق اظهار کرد: سد قشلاق با 215 میلیون مترمکعب حجم در مرحله سرریز قرار دارد و هم اکنون در حدود 13 مترسرریز دارد. ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۲/۰۴ - ۱۴:۱۹   + ۱۹ سایت دیگر  
معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای کردستان از سرریز سد قشلاق سنندج به دنبال بارندگی های بهاره اخیر خبر داد.
آمد خبر   ۱۳۹۹/۰۱/۱۰ - ۱۰:۲۶   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش آمد خبر (amadkhabar.ir) : سندج – معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای کردستان گفت: سدهای بانه، سورال و زریوار در حال سرریز هستند و پیش بینی می شود در چند روز آینده دیگر سدهای استان نیز سرریز کنند. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۸/۱۱/۱۰ - ۰۹:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
کامران خرم مدیر عامل شرکت آب منطقه ای استان کردستان در صورت تأمین اعتبار، دو سد گاران وامیر آباد رمشت تا پایان سال آینده به بهره برداری می رسد.
برترین ها / ایرنا   ۱۳۹۸/۰۹/۲۸ - ۱۳:۱۱   + ۲۵ سایت دیگر  
ایرنا: مرکز اطلاع رسانی فرماندهی انتظامی کردستان اعلام کرد در روزهای اخیر هیچ جسد غرق شده ای در منابع آبی (سدهای استان) بویژه سد قشلاق سنندج از سوی دستگاه های ذیربط (آتش نشانی) گزارش یا کشف نشده است ...
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، فرماندهی انتظامی استان کردستان طی اطلاعیه ای خبر انتشار یافته در فضای مجازی مبنی بر کشف جسد در سد قشلاق سنندج را تکذیب کرد. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۰۹/۲۶ - ۲۲:۴۵    
نماینده مردم شهرستان های سنندج، کامیاران و دیواندره در مجلس شورای اسلامی گفت: باید آب سد آزاد وارد تصفیه خانه سنندج شود تا از آلودگی مسیر سد قشلاق مصون بماند.
جماران   ۱۳۹۸/۰۹/۲۶ - ۱۹:۰۳   + ۲ سایت دیگر  
سیداحسن علوی عصر سهشنبه در آیین بهره برداری از ایستگاه پمپاژ انتقال آب سد آزاد به 4300 هکتار از اراضی کشاورزی کردستان اظهار داشت: انتظار داریم آب سد آزاد مسنقیم وارد تصفیه خانه سنندج شود تا از آلودگی های مسیر سد قشلاق مصون بماند چرا که آب سد آزاد از سلامت بالایی برخوردار است. ...
ایمنا   ۱۳۹۸/۰۹/۲۶ - ۱۸:۳۰   + ۹ سایت دیگر  
بسته اخبار اجتماعی - سه شنبه 26 آذرماه - اختصاص دارد به تکذیب کشف 5 جسد در سد قشلاق سنندج، توزیع کیک های آلوده در 11 استان کشور، مرگ چهار بیمار زن در بیمارستان امام اهواز به علت قطعی برق، ایجاد سرای نوآوری بهداشت و درمان در استان اصفهان و درخواست اعدام برای نظافتچی متجاوز که در ادامه می خوانید.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۸/۰۹/۲۶ - ۱۰:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سنندج گفت: کشف 5 جسد در سد قشلاق سنندج کذب محض بوده و نباید مردم به شایعات معاندان نظام توجه کنند.
برترین ها / ایرنا   ۱۳۹۸/۰۹/۲۶ - ۰۱:۲۴   + ۱۲ سایت دیگر  
ایرنا: رییس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سنندج پیدا شدن جسد پنج نفر در سد قشلاق در روزهای گذشته را تکذیب کرد. با توجه به پخش شایعه کشف جسد پنج نفر در سد قشلاق که خبر آن در فضای مجازی منتشر شده و برخی کانال های معاند و شبکه های ماهواره ای نیز به این موضوع کذب ورود کرده و آنها را از ...
وزارت نیرو   ۱۳۹۸/۰۹/۱۲ - ۱۳:۴۱   + ۳ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای کردستان از اتمام مطالعات امکان سنجی و تهیه طرح بهره برداری مضاعف از سد قشلاق سنندج، گاران مریوان و امیرآباد کامیاران توسط مجری طرح خبر داد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۰۹/۱۰ - ۱۲:۵۱    
معاون نظارت وپایش محیط زیست استان کردستان گفت:ورود فاضلاب 51 روستا به داخل سد قشلاق موجب نگرانی مردم شده است.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۸/۳۰ - ۱۳:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
ایرنا - سنندج - تصاویر هوایی از سد قشلاق سنندج را نشان می دهد. سد قشلاق یا وحدت در 12 کیلومتری شمال سنندج مرکز استان کردستان واقع شده و تامین کننده اصلی آب آشامیدنی و کشاورزی این شهر است.(عکاس: سیدمصلح پیرخضرانیان)
اقتصاد آنلاین / میزان   ۱۳۹۸/۰۸/۱۶ - ۲۲:۴۳   + ۴ سایت دیگر  
بارش باران های سیلابی در استان کرستان، زنگ خطر خانه باغاتی که در بستر مسیر آب سد قشلاق و مسیر هدایت سیل های احتمالی، ساخته شده اند را به صدا در آورده و با اخطار های متعدد به صاحبان آن ها هشدار سیل داده شده است. حتی در سال گذشته با بارش سیلابی در سنندج این خانه باغات دچار خساراتی شده اند ...
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۸/۱۴ - ۱۸:۲۰    
سنندج - ایرنا - مدیرکل مدیریت بحران استانداری کردستان گفت: در پی سقوط یک دستگاه کامیون به رودخانه مشرف به سد قشلاق سنندج موجب مرگ یکی از سرنشینان این خودرو شد.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۸/۰۶ - ۰۹:۴۴    
سنندج - ایرنا - اهالی روستای قُلیان سنندج با وجود اینکه در پایین دست سد قشلاق و نزدیک به آن زندگی می کنند، مدت هاست از کمبود آب شرب رنج می برند و این مشکلات اهالی این روستا را دچار مشکلاتی کرده است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۶/۱۱ - ۰۹:۲۳   + ۱ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت آبفا استان کردستان گفت: ورود فاضلاب روستاهای حاشیه سد قشلاق تاثیری بر آب شرب توزیع شده در شبکه ندارد چون آب پس از تصفیه با کیفیت در اختیار مردم قرار می گیرد.
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۵/۲۰ - ۱۶:۱۹   + ۶ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای کردستان درباره منابع آلاینده آب استان همچون واژگونی تانکرها و سموم شیمیایی کشاورزی و اینکه گفته می شود فاضلاب 51 روستا به سد قشلاق سنندج می ریزد ...
روزنامه جوان آنلاین   ۱۳۹۸/۰۵/۰۸ - ۱۰:۵۵   + ۵ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای کردستان گفت: ورود فاضلاب 50 روستا به سد قشلاق سنندج با توجه به بعد مسافت این روستا ها مشکلی برای این منبع آبی ایجاد نمی کند.
اقتصاد مقاومتی   ۱۳۹۸/۰۵/۰۷ - ۱۵:۲۴   + ۱ سایت دیگر  
خرم مدیرعامل شرکت آب منطقه ای کردستان با بیان اینکه نگرانی هایی بابت ورود فاضلاب 50 روستا به سد قشلاق سنندج وجود دارد، گفت: این روستا ها با 11 هزار خانوار در شعاع 40 کیلومتری سد قرار دارند و مشکلی از این لحاظ برای این منبع آبی وجود ندارد.
کرد پرس   ۱۳۹۸/۰۵/۰۵ - ۱۷:۵۸    
به گزارش کرد پرس، بهمن مرادنیا در جلسه شورای حفاظت منابع آب استان کردستان با اشاره تخصیص سهمیه آب به کردستان برای تبدیل شدن 96 هزار هکتار از زمین های دیم به آبی ...