شنبه ۰۱ آبانساعت ۱۲:۲۲Oct 2021 23
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «دریای سرخ»

خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۷/۲۹ - ۱۴:۱۷   + ۱ سایت دیگر  
در حدود نیم قرن پیش، صدها جهاز یا لنج بادی در پهنه وسیع آب های خلیج فارس، دریای عمان و دریای سرخ به تجارت و سیاحت مشغول بودند و در هر گوشه و کنار این دریاها، دریانوردان شجاع ایرانی با جهازهای دست ساز خویش با بادبان های برافراشته، سیطره ایران را بر آب های اطراف قاره آسیا گوشزد می کردند ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۶ - ۰۹:۱۹   + ۲ سایت دیگر  
تهران-ایرنا- عربستان که به همراه آمریکا و امارات از ناامن کنندگان دریای سرخ و کشور یمن می باشند از رزمایش دریایی مشترک 10 روزه خود با نظامیان آمریکایی با ادعا و شعار تضمین آزادی کشتی رانی در دریای سرخ! خبر داد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۶ - ۰۸:۵۸   + ۷ سایت دیگر  
عربستان از رزمایش دریایی مشترک با آمریکا برای تضمین آزادی کشتیرانی در دریای سرخ خبر داد.
میزان   ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ - ۱۳:۴۰    
خبرگزاری میزان – وزارت حفاظت محیط زیست رژیم صهیونیستی، می گوید که ده ها لیتر روغن هیدرولیک، از یک کشتی جنگی رژیم صهیونیستی در پایگاه دریایی ساحل ایلات به دریای سرخ نشت کرده است. ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۳ - ۱۲:۴۷   + ۱ سایت دیگر  
تهران-ایرنا- یک گزارش جدید از پایگاه "برکینگ دیفنس" نشان می دهد مجموعه ای دیدارها و جلسات میان نیروی دریایی آمریکا و رژیم صهیونیستی در مورد خلیج فارس و دریای سرخ متمرکز شده است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۷/۲۲ - ۰۱:۱۰   + ۴ سایت دیگر  
رئیس شورای عالی سیاسی یمن با تاکید بر اینکه امنیت دریانوردی در دریای سرخ منوط به نقش صنعاء بوده است، گفت: صنعاء آماده صلح فراگیر و دائمی برای یمن است که مبتنی بر ابتکارهایی صادقانه و واقعی باشد.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۷/۲۰ - ۲۲:۱۵    
راستاد، معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه اختلافی با اپراتور هندی در بندر چابهار نداریم و قرارداد آن همچنان برقرار است گفت: در حمله تروریستی به ناوگان کشتیرانی در دریای سرخ تلفاتی نداشتیم.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۷/۲۰ - ۱۸:۱۹   + ۱۸ سایت دیگر  
مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی از حمله تروریستی به ناوگان کشتیرانی جمهوری اسلامی در دریای سرخ طی سالهای اخیر خبر داد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۷/۲۰ - ۰۳:۲۷   + ۸ سایت دیگر  
در حدود نیم قرن پیش، صدها جهاز یا لنج بادی در پهنه وسیع آب های خلیج فارس، دریای عمان و دریای سرخ به تجارت و سیاحت مشغول بودند و در هر گوشه و کنار این دریاها، دریانوردان شجاع ایرانی با جهازهای دست ساز خویش با بادبان های برافراشته، سیطره ایران را بر آب های اطراف قاره آسیا گوشزد می کردند ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۷/۱۹ - ۱۶:۰۱   + ۴ سایت دیگر  
فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: در حال حاضر نیروهای ما در دل دریا بیخ گوش رژیم صهیونیست غاصب در حال اجرای ماموریت خودشان هستند و خدا ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۷/۱۹ - ۱۳:۲۵   + ۵ سایت دیگر  
نوشهر- فرمانده نیروی دریایی ارتش با اشاره به اینکه همرزمان ما در دریای سرخ در حال رزمایش هستند گفت: امروز دشمن جرأت و جسارت هیچ تعرضی ندارد.
همشهری   ۱۴۰۰/۰۷/۱۷ - ۲۳:۰۴   + ۲ سایت دیگر  
گروهی از زیست شناسان دریایی و فیلمسازان که در حال کاوش اعماق دریای سرخ بودند، در هنگام بررسی یک لاشه یک کشتی بزرگ با موجود دریایی بزرگ با اندازه ای بزرگتر از انسان برخورد کردند که ظاهرا یک هشت پای غول آسا است.
خبر خودرو   ۱۴۰۰/۰۷/۱۴ - ۱۰:۳۲    
کشتی با نام فورچون ( 9283746) جمعه گذشته از راه کانال سوئز وارد دریای سرخ شده است . شرکت ردیابی کشتی های باری (تانکر ترکرز) اعلام کرد که سومین محموله سوخت ایران وارد بندر بانیاس سوریه شد . ...
برترین ها   ۱۴۰۰/۰۷/۱۴ - ۰۸:۴۸   + ۹ سایت دیگر  
ایلنا: شرکت ردیابی کشتی های باری (تانکر ترکرز) اعلام کرد که سومین محموله سوخت ایران وارد بندر بانیاس سوریه شد. تاکر ترکرز چند روز پیش اعلام کرده بود که یک کشتی حامل گازوئیل یا بنزین برای حزب الله، مجددا روی سیستم شناسایی خودکار ظاهر شده است ...
جماران   ۱۴۰۰/۰۷/۱۰ - ۱۱:۲۴   + ۵ سایت دیگر  
به گزارش جماران؛ شرکت ردیابی کشتی های باری (تانکر ترکرز) در حساب توئیتری خود اعلام کرد که سومین محموله سوخت ایران (از طریق بندر بانیاس سوریه) در مسیر انتقال به لبنان است. ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۷/۰۳ - ۰۹:۳۹   + ۲ سایت دیگر  
گروه استان ها رئیس اداره طرح عملیات امنیتی و انتظامی ستادکل نیروهای مسلح گفت: جمهوری اسلامی اقتدار امروز خود را مدیون ایستادگی 8 ساله با دست خالی در دوران دفاع مقدس است.
ایکنا   ۱۴۰۰/۰۷/۰۱ - ۱۲:۳۶   + ۱۵ سایت دیگر  
استاندار جدید بوشهر استاندار بوشهر با اشاره به مجاهدت های شهدای اسلام گفت: با مجاهدت های شهدای هسته ای، شهدای مدافع حرم و سردار شهید حاج قاسم سلیمانی قلمرو دفاعی ایران از یک طرف به دریای مدیترانه و از طرف دیگری تا دریای سرخ امتداد یافته است.
سروش نیوز   ۱۴۰۰/۰۶/۳۰ - ۰۹:۱۷    
معاون وزیر خارجه روسیه از ادامه مذاکرات میان مسکو و خارطوم درباره تاسیس پایگاه لجستیک نظامی در دریای سرخ خبر داد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۹ - ۲۱:۰۴   + ۳ سایت دیگر  
معاون وزیر خارجه روسیه تصریح کرد: مذاکرات بین روسیه و سودان درباره تاسیس پایگاه لجستیک دریایی کشور در دریای سرخ بین نظامیان دو کشور در جریان است.
انتخاب   ۱۴۰۰/۰۶/۲۹ - ۱۰:۱۵   + ۱۰ سایت دیگر  
رقابت اسرائیل و ایران در دریای سرخ بعنوان یک منطقه استراتژیک بر کسی پوشیده نیست، این رقابت بخشی از رقابت ساکت و دو جانبه آن ها در جبهه های متعدد است.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۸ - ۱۰:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
جمعی از معترضان سودانی بنادر دریای سرخ و مسیر مواصلاتی شهرهای پورت سودان و خارطوم را برای دومین روز پیاپی مسدود کردند.
روز نو   ۱۴۰۰/۰۶/۲۷ - ۱۵:۱۰   + ۵ سایت دیگر  
دریای سرخ اهمیت استراتژیک زیادی برای اسراییل دارد چون اغلب تجارت اسراییل از مسیر این دریا انجام می شود.
برترین ها   ۱۴۰۰/۰۶/۲۶ - ۲۳:۴۲   + ۱۳ سایت دیگر  
برترین ها: عکس مشترک محمد بن سلمان ولیعهد سعودی، شیخ تمیم بن حمد امیر قطر و شیخ طحنون بن زاید مشاور امنیت ملی امارات در ساحل دریای سرخ توسط بدر العساکر مدیر دفتر ولی عهد سعودی منتشر شد. رابطه قطر با امارات و عربستان پس از دوره ای تنش در حال ترمیم و عادی سازی است.
انتخاب   ۱۴۰۰/۰۶/۲۶ - ۲۳:۲۰   + ۲ سایت دیگر  
مقامات ارشد عربستان سعودی، امارات عربی متحده و قطر در شمال عربستان دیدار کردند. بدر العساکر مدیر دفتر ولی عهد سعودی با انتشار تصویری در حساب کاربری توییتر خود نوشت: دیدار دوستانه و برادرانه محمد بن سلمان ولیعهد سعودی ...
عصر ایران   ۱۴۰۰/۰۶/۲۶ - ۱۲:۰۹   + ۵ سایت دیگر  
حزب الله لبنان موشک های هدایت شونده زمین به دریا در اختیار دارد و حماس در منطقه غزه نیز یک نیروی دریایی نسبتا کوچک را ایجاد کرده است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۶/۲۵ - ۱۷:۰۷   + ۵ سایت دیگر  
یک فرمانده بازنشسته نیروی دریایی گفت، تل آویو در ادامه سیاست ضد ایرانی اش، حضور و فعالیت در دریای سرخ را افزایش داده است.
شفقنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۵ - ۱۴:۲۱    
شفقنا-فرمانده سابق نیروی دریایی رژیم صهیونیستی گفت که این نیرو فعالیت خود را در دریای سرخ به شکل قابل توجه ای افزایش داده است تا به ادعای او با تهدید فزاینده ایران مقابله کند. ...
شبستان   ۱۴۰۰/۰۶/۲۴ - ۰۸:۲۷    
ناخدا دوم موسویان با بیان اینکه برای تأمین امنیت ناوگان تجاری و نفتکش جمهوری اسلامی ایران و تسلط امنیتی و اطلاعاتی بر منطقه در دریای سرخ حضور داریم، گفت: از 19 مرداد امسال در مأموریت هستیم.
نفتالی بنت، نخست وزیر اسرائیل، با عبدالفتاح السیسی، رییس جمهور مصر درباره نزاع اسرائیل-فلسطین و روابط دوجانبه در اولین سفر رسمی یک رهبر اسرائیل به مصر پس از یک دهه دیدار و گفت وگو کرد.
نصیر نیوز   ۱۴۰۰/۰۶/۲۲ - ۰۱:۰۲   + ۶ سایت دیگر  
به گزارش نصیرنیوز به نقل از ایرنا، مقام نظامی سودانی که نامش فاش نشده است، روز یکشنبه به ریانووستی گفت که دولت سودان قصد دارد اصلاحیه ای در موافقت نامه احداث پایگاه دریایی روسیه در بندر سودان در ساحل دریای سرخ تنظیم و به امضا برساند. این مقام افزود: خارطوم امیدوار است که از مسکو کمک مالی 5 [...]
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۱ - ۲۱:۲۱   + ۲ سایت دیگر  
سودان اصلاح توافقنامه ایجاد پایگاه دریایی روسیه در بندر سودان و در سواحل دریای سرخ را ضروری می داند.
فرمانده ناوگروه 75 نیروی دریایی ارتش: امیردریادار دوم مجتبی محمدی گفت: در ماموریت دریایی ناوگروه 75 نیروی دریایی ارتش، حیاط خلوت آمریکا در اقیانوس اطلس، حیاط خلوط ناتو در دریای بالتیک و حیاط خلوت رژیم صهیونیستی در دریای مدیترانه و شمال دریای سرخ به دست سفید جامگان نیروی دریایی شکسته شد . ...
برترین ها   ۱۴۰۰/۰۶/۲۱ - ۰۲:۴۸   + ۱۳ سایت دیگر  
اعتماد آنلاین: دادگاهی در مصر حکم اعدام هشت خارجی از جمله یک ایرانی را به اتهام قاچاق مواد مخدر صادر کرد. به نقل از رسانه های مصری، این هشت خارجی که 2 مصری هم آنها را همراهی می کنند به اتهام قاچاق 2 تن هروئین از طریق دریای سرخ دستگیر و محکوم شدند. ...
598   ۱۴۰۰/۰۶/۱۵ - ۱۵:۵۷    
دانیال معمار، فعال رسانه ای در توییتر نوشت: وقتی نفت کشورمان به ونزوئلا صادر شد، آمریکایی ها جرأت نکردند در اقیانوس اطلس و در همسایگی شان به نفتکش ایرانی تعرض کنند. حالا هم صهیونیست ها حتی جرأت نکردند به نفتکش ایرانی در دریای سرخ که راهی لبنان بود نزدیک شوند ...
اقتصاد 24   ۱۴۰۰/۰۶/۱۰ - ۱۷:۰۷   + ۲ سایت دیگر  
یک سال پس از شناسایی اسرائیل از سوی امارات متحده عربی و بحرین و دو ماه پس از افتتاح سفارت اسرائیل در ابوظبی، تل آویو امیدوار است نفت کشور های جنوب خلیج فارس را از راه دریایی به بندر ایلات در دریای سرخ برساند
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۶/۱۰ - ۱۳:۲۴   + ۱ سایت دیگر  
نیروی دریایی رژیم صهیونیستی برای نخستین بار در یک گشت زنی امنیتی دریایی مشترک با ناوگان پنجم فرماندهی مرکزی وابسته به نیروی دریایی آمریکا در دریای سرخ شرکت کرد.
سلام نو   ۱۴۰۰/۰۶/۱۰ - ۱۱:۵۰   + ۳ سایت دیگر  
عملیات گشت دریایی نیروهای دریایی آمریکا و رژیم صهیونیستی تحت نظارت سنتکام در دریای سرخ برگزار شد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۶/۱۰ - ۱۱:۱۵   + ۳ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - نیروهای آمریکایی و رژیم صهیونیستی برای نخستین بار در دریای سرخ رزمایش مشترک دریایی را با هدف به زعم خود، بهبود امنیت و حفظ مسیرهای تجاری دریایی برگزار کردند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۶/۱۰ - ۱۰:۱۷   + ۵ سایت دیگر  
رسانه های رژیم صهیونیستی گزارش دادند، برای اولین بار یک رزمایش مشترک بین این رژیم و ناوگان پنجم دریایی آمریکا در دریای سرخ برگزار شد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۶/۰۹ - ۲۰:۵۸   + ۱ سایت دیگر  
یوزپلنگ آسیایی، گربه سانی که در گذشته از دریای سرخ تا هندوستان پراکندگی داشت، اکنون ایران به تنها زیستگاه باقی مانده اش تبدیل شده است. و از 400 قلاده یوزپلنگی که در دهه 50 خورشیدی در ایران وجود داشت، اکنون تنها 40 قلاده باقی مانده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۶/۰۴ - ۱۵:۵۸   + ۳ سایت دیگر  
ناوگروه 76 نیروی دریایی ارتش پس از 87 روز ماموریت تامین امنیت کشتی های نفتکش و تجاری کشورمان در دریای سرخ امروز به میهن بازگشت.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۶/۰۴ - ۱۲:۳۰   + ۱۳ سایت دیگر  
گروه استان ها-ناوگروه اطلاعاتی عملیاتی 76 نیروی راهبردی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران، پس از 87 روز اسکورت کشتی های نفتکش و تجاری جمهوری اسلامی ایران در دریای سرخ و طی مسافت 7600 مایل، مورد استقبال فرماندهان نظامی قرار گرفت.
شبستان   ۱۴۰۰/۰۶/۰۲ - ۲۲:۲۸   + ۲ سایت دیگر  
دریادار کاویانی با بیان اینکه هم اکنون نیروی دریایی ارتش در حال عبور از کانال سوئز است، گفت: ارتش جمهوری اسلامی ایران نشان داد آنچه رژیم غاصب صهیونیستی از آن دم می زند، پوچ و بی اساس است و ما در ورودی کانال سوئز در دریای سرخ هستیم.
امیر دریادار خانزادی مطرح کرد؛ فرمانده سابق نیروی دریایی ارتش با تاکید بر اینکه تجهیزات نداجا را احیا کردیم گفت:حضور در دریای سرخ و اقیانوس اطلس بیانگر دانش و توانمندی نیروی انسانی متخصص و متعهد نیروی دریایی ارتش است. ...
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۰/۰۵/۲۷ - ۲۰:۲۸   + ۲۴ سایت دیگر  
گفت وگوی تلفنی رئیسی با روسای جمهور چین و روسیه، کشف بقایای جسد یک شهروند افغان در ارابه فرود هواپیمای آمریکایی، اعلام حمایت انگلیس از طالبان، فرار اشرف غنی به امارات با 169 میلیون دلار پول و رزمایش دریایی مشترک مصر و آمریکا در دریای سرخ ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۵/۲۷ - ۱۱:۲۸   + ۴ سایت دیگر  
سخنگوی ارتش مصر از برگزاری رزمایش نظامی دریایی مشترک مصر و آمریکا در دریای سرخ خبر داد.
برترین ها   ۱۴۰۰/۰۵/۲۰ - ۱۲:۰۹   + ۱۹ سایت دیگر  
وب سایت نورنیوز، رسانه نزدیک به شورای عالی امنیت ملی جزئیات کشتی ها و نفتکش های ایرانی که در دو سه سال گذشته در دریای سرخ و مدیترانه مورد حمله اسرائیل قرار گرفته اند را منتشر کرد. نقشه کامل اقدامات علیه شناورهای ایرانی از سوی اسرائیل در این گزارش آمده: ...
حوزه   ۱۴۰۰/۰۵/۲۰ - ۱۰:۴۲   + ۱۳۷ سایت دیگر  
حوزه/ اخبار ایران و جهان در 24 ساعت گذشته از رسانه های مختلف در بسته ی خبری صبحگاهی تقدیم حضور کاربران محترم خبرگزاری حوزه می گردد،انتظار داریم با ارائه نظرات ارزشمند شما فرهیختگان گرامی، پویش روزافزون آن را شاهد باشیم.
روزنامه ابتکار   ۱۴۰۰/۰۵/۲۰ - ۰۰:۱۱   + ۹ سایت دیگر  
العربی الجدید در مطلبی به قلم حسام ابو حامد نوشت: در 6 آوریل گذشته، چند ساعت قبل از اولین دوره از مذاکرات بین دیپلمات های غربی و ایرانی در وین که هدف از آن شروع گفتگو هایی در مورد احیای توافق هسته ای بین ایران و قدرت های بزرگ بود، یگان کماندوی ویژه نیروی دریایی اسرائیل ...
مشرق نیوز   ۱۴۰۰/۰۵/۱۹ - ۲۲:۵۳   + ۱ سایت دیگر  
رژیم صهیونیستی بعد از دو هفته لفاظی و نمایش آمادگی جنگی که جدیدترین آن طی روزهای اخیر با ورود یک زیردریایی کلاس دلفین به دریای سرخ انجام شد، از تصمیم برای ماجراجویی علیه ایران منصرف شده است.