پنجشنبه ۰۹ آذرساعت ۰۲:۰۵Nov 2023 30
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «دریای سرخ»

تدبیر و امید   ۱ ساعت پیش   + ۱۷ سایت دیگر  
این مقام آمریکایی که نامش افشا نشده است، روز چهارشنبه به وقت محلی در گفتگو با خبرنگاران آمریکایی ادعا کرد: طبق گزارش های اولیه، ناوشکن یو اس اس کارنی نیروی دریایی آمریکا، پهپاد مدل KAS-04 ساخت ایران را یک تهدید تلقی کرد و در حالی که کشتی در حال حرکت به سمت تنگه بود ...
فردا نیوز   ۳ ساعت پیش    
سازمان رادیو و تلویزیون رژیم صهیونیستی اعلام کرد که شرکت اسرائیلی زیم به سبب اوضاع در بحر العرب و دریای سرخ مسیر کشتی های خود را از کانال سوئز تغییر خواهد داد.
یک شرکت اسرائیلی فعال در زمینه حمل و نقل دریایی که اخیرا یکی از کشتی هایش توسط نیروهای یمنی هدف حمله قرار گرفت، اعلام کرد مسیر حرکت کشتی های خود را از دریای سرخ تغییر داده است.
ایرنا   ۵ ساعت پیش    
تهران-ایرنا-توقیف کشتی تجاری تاجر معروف یهودی که سه شنبه گذشته از سوی نیروهای مسلح یمن اتفاق افتاده بود، زنگ خطر جدیدی را در اراضی اشغالی به صدا درآورده است. زنگ خطری که به گفته رسانه های عبری زبان در صورت تداوم شرایط در دریای سرخ میتواند پیامدهای بزرگی برای اسرائیل به دنبال داشته باشد.
حیات   ۶ ساعت پیش   + ۵ سایت دیگر  
شرکت صهیونیستی زیم پس از تهدیدات ارتش یمن علیه کشتی های اسرائیلی تصمیم دارد مسیر کشتی های خود را تغییر دهد. به گزارش گروه بین الملل حیات ؛ شرکت اسرائیلی "زیم" در نظر دارد به دلیل اوضاع بحر العرب و دریای سرخ مسیر کشتی های خود را از کانال سوئز تغییر دهد. ...
عرشه آنلاین   ۱۴۰۲/۰۹/۰۸ - ۱۵:۰۱   + ۲ سایت دیگر  
وزارت حمل ونقل آمریکا به کشتی های تجاری در اقیانوس هند و دریای سرخ هشدار داد که مراقب حملات شبه نظامیان باشند.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۹/۰۸ - ۱۱:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
انصارالله یمن اخیرا یک فروند کشتی رژیم صهیونیستی موسوم به گلکسی لیدر را در آب های دریای سرخ توقیف کرد.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۹/۰۷ - ۲۲:۲۰   + ۱۴ سایت دیگر  
تهران-ایرنا- آمریکا به همه کشتی های تجاری در حال عبور از اقیانوس هند و در دریای سرخ هشدار احتیاط بیشتر داده است.
مثلث آنلاین   ۱۴۰۲/۰۹/۰۷ - ۱۲:۲۶   + ۵ سایت دیگر  
نهاد کشتیرانی رژیم اسرائیل از ترس آسیب های ناشی از توقیف و هدف گیری در آب های دریای سرخ از سوی نیروهای یمنی مجبور به تغییر مسیر دریایی شده که این موضع هزینه های سنگینی را برای آنها به همراه داشته است.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۲/۰۹/۰۷ - ۱۲:۲۲    
منابع خبری یکشنبه از توقیف دومین کشتی رژیم صهیونیستی در دریای سرخ از سوی انصارالله یمن خبر دادند.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۹/۰۷ - ۱۲:۰۷   + ۳ سایت دیگر  
منابع خبری یکشنبه از توقیف دومین کشتی رژیم صهیونیستی در دریای سرخ از سوی انصارالله یمن خبر دادند.
روزنامه شهروند   ۱۴۰۲/۰۹/۰۷ - ۰۰:۰۱    
[جواد فراهانی ] یمن پس از آغاز جنگ ائتلاف عربی علیه این کشور مسیر سخت و ناهمواری را طی کرده است و همچنان نیز برای تحقق کامل خواسته های ملت خود با عناصر سرسپرده داخلی و استعمارگران خارجی مبارزه می کند ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۹/۰۶ - ۲۲:۴۹   + ۱۸ سایت دیگر  
روزنامه اقتصادی گلوبز رژیم صهیونیستی نوشت، عملیات یمنی ها علیه کشتی های اسرائیلی در دریای سرخ باعث منحرف شدن حرکت کشتی ها و گران شدن حمل و نقل دریایی اسرائیل شد.
کیهان   ۱۴۰۲/۰۹/۰۶ - ۲۱:۵۸   + ۹ سایت دیگر  
گفت : گیورا آیلند رئیس پیشین شورای امنیت رژیم صهیونیستی گفته است؛ یمن برای اسرائیل یک تهدید راهبردی جدی و خطرناک است. گفتم: تازه این اول کار است و باید انتقام جنایاتی را که مرتکب شده اند پس بدهند! ...
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۲/۰۹/۰۶ - ۱۸:۳۰    
جوان آنلاین: عبدالرحیم انصاری در توئیتی نوشت: آمریکا در حال حاضر تمایلی برای ورود مستقیم به هیچ جنگی ندارد؛ اما دریای سرخ به شدت نا امن شده و هر لحظه ممکن است بین ناوگروه آمریکایی و مبارزان یمنی درگیری به وجود آید. ...
میزان   ۱۴۰۲/۰۹/۰۶ - ۱۳:۳۱    
خبرگزاری میزان - ارتش ملی یمن به تازگی یک نفتکش مرتبط با رژیم صهیونیستی را در سواحل عدن یمن توقیف کرد. این در حالی است که دست کم 2 اقدام دریایی دیگر در روز های اخیر علیه کشتی های مرتبط با رژیم صهیونیستی انجام شده است ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۹/۰۶ - ۱۱:۴۷   + ۶ سایت دیگر  
ارتش یمن تاکید کرد که دریانوردی در دریای سرخ برای تمامی کشتی ها تنها به استثنای کشتی های رژیم اشغالگر صهیونیستی تا پایان حملاتش علیه کودکان و غیرنظامیان بی دفاع در غزه، ایمن و بی خطر خواهد بود.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۲/۰۹/۰۶ - ۱۱:۲۷   + ۱۳ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست، چند روز پیش از آغاز عملیات طوفان الاقصی مصاحبه ای از محمد بن سلمان ولی عهد عربستان سعودی از شبکه آمریکایی فاکس نیوز پخش شد که توجه بسیاری را به خود جلب کرد. ...
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۹/۰۶ - ۰۹:۵۹   + ۸ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- معاون وزیر خارجه دولت نجات ملی یمن گفت: کشتیرانی در دریای سرخ برای همه کشورها غیر از کشتی ها رژیم صهیونیستی امن است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۹/۰۶ - ۰۸:۴۵   + ۲ سایت دیگر  
حسین العزی معاون وزیر خارجه دولت موقت وابسته به انصارالله گفت: بار دیگر یادآوری می کنیم که کشتیرانی برای همه کشتی ها به جز کشتی های رژیم اسرائیل در دریای سرخ امن خواهد بود.
فردا نیوز   ۱۴۰۲/۰۹/۰۶ - ۰۷:۳۵    
این روز ها دریای سرخ به جبهه اصلی تقابل گروه های مقاومت علیه رژیم صهیونیستی تبدیل شده است و در تازه ترین اقدام انصارالله یمن در حمایت از مردم غزه، سومین کشتی متعلق به اسرائیل را توقیف کرد تا هت تریک کرده باشد ...
اصفهان امروز آنلاین   ۱۴۰۲/۰۹/۰۶ - ۰۱:۴۲   + ۱۱ سایت دیگر  
ایرنا نوشت: برخی منابع خبری یکشنبه شب مدعی سرنگون کردن موشک بالستیک جنبش انصارالله توسط پدافند هوایی عربستان شدند. به نقل از برخی از منابع محلی فلسطینی، پدافند هوایی عربستان دقایقی پیش موفق شده است که یک موشک بالدار که از یمن در منطقه شمال دریای سرخ شلیک شده بود، سرنگون کند. ...
رئیس جمهور آمریکا با بیان اینکه حماس یک کودک 4 ساله آمریکایی را آزاد کرده است، اظهار داشت که عملیات مبادله اسرا موفقیت آمیز بود و باید ادامه داشته باشد.
کیهان   ۱۴۰۲/۰۹/۰۵ - ۲۲:۴۱   + ۱۹ سایت دیگر  
1- آتش بس ادامه می یابد، یا جنگ از سر گرفته می شود؟ . صورت مسئله جنگی که 52 روز از آغاز آن می گذرد، اصلا این نیست. اسرائیل تظاهر می کند که مصمم است جنگ را پس از آتش بس چهار روزه ادامه دهد، اما واقعیت، چیز دیگری است ...
عصر ایران   ۱۴۰۲/۰۹/۰۵ - ۱۸:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
این نفتکش اسراییلی دومین کشتی باری است که طی روزهای گذشته در دریای سرخ و خلیج عدن توقیف می شود. دیروز نیز خبر حمله پهپادی به یک کشتی باری اسراییل در اقیانوس هند منتشر شده است.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۲/۰۹/۰۵ - ۱۸:۲۵   + ۱۲ سایت دیگر  
جنگ غزه در شرایطی وارد پنجاه و یکمین روز خود شده است که از روز گذشته توافق آتش بس میان حماس و اسرائیل وارد فاز اجرایی شده است و تعدادی از اسرای دو طرف نیز آزاد شدند و قرار است در دومین روز از آتش بس چهار روزه، اسرای دیگری نیز از سوی دو طرف آزاد شوند.
برترین ها / ایران آنلاین   ۱۴۰۲/۰۹/۰۵ - ۱۸:۲۹   + ۲۰ سایت دیگر  
منابع خبری از توقیف یک نفت کش مرتبط با رژیم صهیونیستی در دریای سرخ از سوی انصارالله یمن خبر می دهند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۹/۰۵ - ۱۶:۴۰   + ۱۳ سایت دیگر  
منابع خبری از توقیف یک نفت کش مرتبط با رژیم صهیونیستی در دریای سرخ از سوی انصارالله یمن خبر می دهند.
مشرق نیوز   ۱۴۰۲/۰۹/۰۵ - ۱۴:۵۲   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش مشرق، علیرضا تقوی نیا در توئیتی نوشت: سوریه در4دهه اخیر همواره یکی از مقاصد محموله های نفت جمهوری اسلامی بوده است ، اما پس از شروع سیاست فشار حداکثری ترامپ علیه تهران، اسرائیل نیز تصمیم گرفت وارد بازی شود و نفتکش های ایرانی به مقصد سوریه را در دریای سرخ هدف قرار می داد. ...
598   ۱۴۰۲/۰۹/۰۵ - ۱۱:۲۸   + ۱ سایت دیگر  
روایتی از شاهکار یمنی ها در دریای سرخ
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۹/۰۵ - ۱۱:۰۷   + ۱۳ سایت دیگر  
گلکسی لیدر (Galaxy Leader) متعلق به رامی اونگار با عملیات هلی برن نیروهای مسلح یمن در دریای سرخ شکار شد. حمله ای که طبق معمول از سوی غربی ها به ایران منتسب شد.
مشرق نیوز   ۱۴۰۲/۰۹/۰۵ - ۱۰:۳۸   + ۵ سایت دیگر  
28 آبان بود که نیروهای انصارالله یمن یک کشتی اسرائیلی را در دریای سرخ متوقف کردند. صهیونیست ها بلافاصله گفتند این کشتی به ما ربط ندارد؛ اما مالک این کشتی کیست؟
خبر فوری   ۱۴۰۲/۰۹/۰۵ - ۰۸:۲۲   + ۸ سایت دیگر  
جنگ اسرائیل و حماس وارد پنجاه و یکمین روز خود شده است، در این بسته خبری جدیدترین تحولات مربوط به این درگیری ها را می توانید دنبال کنید.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۲/۰۹/۰۵ - ۰۲:۴۷   + ۱ سایت دیگر  
سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی بامداد یکشنبه اعلام کرد که برای رهگیری یک پهپاد که از آسمان دریای سرخ به سمت بندر اشغالی ایلات در حرکت بود، جنگنده اعزام کرده است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۹/۰۵ - ۰۱:۵۱   + ۸ سایت دیگر  
سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی بامداد یکشنبه اعلام کرد که برای رهگیری یک پهپاد که از آسمان دریای سرخ به سمت بندر اشغالی ایلات در حرکت بود، جنگنده اعزام کرده است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۹/۰۵ - ۰۰:۵۷   + ۱ سایت دیگر  
سخنگوی ارتش رژیم موقت صهیونیستی اعلام کرد که برای رهگیری یک هواپیمای بدون سرنشین که از آسمان دریای سرخ به سمت بندر اشغالی ایلات در حرکت بود، جنگنده اعزام کرده است.
مشرق نیوز   ۱۴۰۲/۰۹/۰۴ - ۲۲:۴۴    
معاون نخست وزیر دولت نجات ملی یمن در امور دفاعی و امنیت با اشاره به اینکه آتش بس موجود تنها مختص به نوار غزه است، تأکید کرد که تصمیم یمن برای بستن دریای سرخ به روی دشمن همچنان پابرجاست.
جهت پرس   ۱۴۰۲/۰۹/۰۴ - ۲۲:۲۴   + ۱۳ سایت دیگر  
شهر ایلات با نام اصلی ام الرشراش (نام قبل از اشغالگری رژیم صهیونیستی) در جنوب سرزمین های اشغالی از زمان آغاز عملیات طوفان الاقصی و تجاوز نظامی رژیم صهیونیستی به نوار غزه در معرض توجهات محافل مختلف سیاسی و اقتصادی قرار گرفته است. ...
برترین ها / مشرق نیوز   ۱۴۰۲/۰۹/۰۴ - ۲۲:۰۱   + ۱۰ سایت دیگر  
سخنگوی نیرو های مسلح یمن با انتشار پیام یک کلمه ای با نام کوتاهی ZIM که نام یک کشتی اسرائیلی است، گمانه زنی درباره توقیف یا هدف قرار گرفتن دومین کشتی اسرائیلی را تقویت کرده است.
سراج24   ۱۴۰۲/۰۹/۰۴ - ۲۰:۰۴   + ۷ سایت دیگر  
کشوری که قریب به 2000 کیلومتر از فلسطین اشغالی فاصله دارد، طی یک ماه اخیر توانسته است مرگبارترین ضربات را به پیکره شکننده رژیم صهیونیستی وارد کند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۹/۰۴ - ۱۹:۰۲   + ۱۱ سایت دیگر  
معاون نخست وزیر دولت نجات ملی یمن در امور دفاعی و امنیت با اشاره به اینکه آتش بس موجود تنها مختص به نوار غزه است، تأکید کرد که تصمیم یمن برای بستن دریای سرخ به روی دشمن همچنان پابرجاست.
توقیف یک کشتی اسرائیلی از سوی مقاومت یمن در دریای سرخ، صهیونیست ها دچار نگرانی شدید شدند چراکه تل آویو گزینه های زیادی در دریای سرخ ندارد. به گزارش خبرنامه دانشجویان ایران ، با عضویت در شبکه های اجتماعی خبرنامه دانشجویان ایران از آخرین اخبار مطلع شوید
آنا   ۱۴۰۲/۰۹/۰۴ - ۱۸:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
نیروهای مسلح یمن در پیامی خطاب به زرمندگان مقاومت فلسطین اعلام کرد: جانفشانی ها و مبارزات قهرمانانه شما اسطوره ارتشی را که ادعای شکست ناپذیری داشت، درهم شکست و رؤیاهای سازشکاران عرب برای تسلیم ملت های امت در برابر دشمنانشان را بر باد داد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۹/۰۴ - ۱۶:۳۲   + ۳ سایت دیگر  
معاون نخست وزیر یمن در امور دفاعی اعلام کرد: تصمیم ما در بستن دریای سرخ به روی دشمن صهیونیست پابرجاست. برای هر حمله هم آماده هستیم.
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۹/۰۴ - ۱۶:۰۷    
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی در توئیتی به بستن آبراه استراتژیک دریای سرخ به روی کشتی های صهیونیستی توسط انصارالله یمن، اشاره کرد.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۹/۰۴ - ۱۶:۰۱   + ۹ سایت دیگر  
تهران-ایرنا- معاون نخست وزیر دولت نجات ملی یمن در امور دفاعی و امنیتی در سخنانی تاکید کرد که توافق آتش بس به دست آمده میان مقاومت فلسطین و رژیم صهیونیستی مختص نوار غزه بوده و شامل جبهه یمن نیست.
روز نو   ۱۴۰۲/۰۹/۰۴ - ۱۵:۲۴   + ۷ سایت دیگر  
یک کشتی دیگر حامل خودروهای برقی این تاجر اسراییلی هفته گذشته از سوی نیروهای جنبش انصارالله یمن در دریای سرخ به تلافی حملات و کشتار غیرنظامیان فلسطینی از سوی ارتش اسراییل در غزه، توقیف شده است.
اسپوتینگ روسیه   ۱۴۰۲/۰۹/۰۴ - ۱۳:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش اسپوتنیک، شبکه تلویزیونی المیادین لبنان به نقل از منابع آگاه گزارش داد که یک کشتی متعلق به اسرائیل در دریای عرب هدف تیراندازی قرار گرفت. به گفته منبع این کانال، این کشتی در شب پنجشنبه به جمعه در دریای عرب مورد حمله قرار گرفت. ...
ایران اکونومیست   ۱۴۰۲/۰۹/۰۴ - ۱۲:۴۵    
به گزارش ایران اکونومیست، سوال اینجاست که چرا یمن تهدیدی برای رژیم صهیونیستی است و اصلا این کشور کجاست و چه اهمیتی دارد؟ ویدئویی که در ادامه می بینید پاسخی به این سوال است: 0 seconds of 57 seconds Volume 90% Press shift question mark to access a list of keyboard shortcuts ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۹/۰۴ - ۱۲:۲۷    
از زمان توقیف گشتی گلکسی لیدر رژیم صهیونیستی توسط جنبش انصارالله در دریای سرخ که تیتر یک بسیاری از روزنامه ها و رسانه های خبری شد، رژیم صهیونیستی بیش از پیش نسبت به خطرات جبهه یمن نگران و این کشور برای اسرائیل تبدیل به کابوسی ترسناک شده است.