جمعه ۰۲ آبانساعت ۱۲:۵۰Oct 2020 23

جدیدترین‌های «توافق اوپک»

ایسنا   ۲ ساعت پیش   + ۶ سایت دیگر  
منطقه نیمه خودمختار کردستان در واکنش به اظهارات وزیر نفت عراق اعلام کرد به توافق کاهش تولید اوپک پلاس پایبند است.
کرد پرس   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۲۲:۳۴    
به گزارش کرد پرس به نقل از منابع خبری عراقی، "جوتیار عادل" سخنگوی دولت اقلیم کردستان با صدور بیانیه ای اعلام کرد: دولت اقلیم کردستان به کاهش تولید نفت در سایه تعهد به تصمیمات نشست اوپک پلاس براساس سهمیه عادلانه متناسب با میزان نفت تولیدی از میادین نفتی اش پایبند بوده است. ...
پارسینه   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۰۷:۲۸   + ۱۰ سایت دیگر  
واردات نفت هند از عراق در ماه میلادی گذشته حدود 18 درصد در مقایسه با ماه اوت کاهش یافت که به دلیل تولید کمتر این کشور برای جبران مازاد تولیدش تحت توافق اوپک پلاس بود. خرید کمتر از عراق و سایر تولیدکنندگان منطقه ای، سهم نفت خاورمیانه از بازار هند را در سپتامبر به حدود 61 درصد رساند. ...
شانا   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۹:۳۲   + ۱۰ سایت دیگر  
وزیر نفت عراق با اعلام اینکه توافق کاهش تولید اوپک پلاس، پروژه های نفتی عراق را به تعویق انداخته است، گفت: قیمت نفت در سه ماه دوم 2021 بهبود می یابد.
شانا   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۴:۴۲   + ۴ سایت دیگر  
وزیر انرژی روسیه اعلام کرد که بسیار زود است که درباره توافق اوپک پلاس فراتر از سال 2020 اظهارنظر کنم.
تازه ترین ها   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۷:۲۴   + ۴ سایت دیگر  
به گزارش گروه اقتصاد بین الملل تازه ترین ها به نقل از بلومبرگ، شرکت نفتی لوک اویل روسیه، به دنبال پروژه توسعه میادین نفتی عراق است. این در حالی است که کاهش قیمت نفت در بازار جهانی و توافق اوپک پلاس برای کاهش عرضه این شرکت را مجبور کرده تا تولید نفت خود از عراق را کاهش دهد. ...
شانا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۲:۰۵   + ۱۳ سایت دیگر  
وزیر انرژی روسیه اعلام کرد که پیشنهاد کمیته نظارت بر توافق اوپک و غیراوپک پایبندی کامل به توافق کاهش تولید اوپک پلاس است.
شانا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۰۰:۱۰   + ۴ سایت دیگر  
اولویت کمیته وزارتی نظارت بر توافق اوپک پلاس پایبندی همه اعضای شرکت کننده در توافقنامه همکاری برای کاهش عرضه نفت به منظور برقراری ثبات در بازارهای جهانی است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۷:۲۰   + ۵ سایت دیگر  
بغداد – ایرنا – به دنبال درخواست برخی مقامات عراقی مبنی بر نبود الزام برای بغداد در پایبندی به سهمیه های توافق شده اوپک پلاس برای صادرات نفت، این کشور امروز دوشنبه هرگونه انگیزه خود برای نقض این توافق را رد کرد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۱۲:۰۵   + ۶ سایت دیگر  
کاخ کرملین در بیانیه ای اعلام کرد پوتین و بن سلمان روز شنبه در مورد بازارهای انرژی و اجرای توافق اوپک پلاس گفت و گو کردند، این درحالی است که این دو مقام دو روز پیش از آن نیز در این زمینه تلفنی مذاکره کرده بودند.
شانا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۱۱:۴۱   + ۴ سایت دیگر  
رئیس جمهوری روسیه و ولیعهد عربستان سعودی درباره توافق اوپک پلاس و ویروس کرونا گفت وگو کردند.
آقای خبر   ۱۳۹۹/۰۷/۲۶ - ۱۸:۰۵   + ۳۳ سایت دیگر  
به گزارش گ روه بین الملل خبرگزاری آنا ، ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه و محمد بن سلمان ولیعهد سعودی روز شنبه تلفنی با یکدیگر گفت وگو کردند. بر اساس گزارش رسانه های روسی، محور گفت وگوهای پوتین و بن سلمان درباره بازار جهانی انرژی و توافق اوپک پلاس درباره تولید نفت بوده است. ...
آقای خبر   ۱۳۹۹/۰۷/۲۶ - ۱۷:۴۱   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از النشره، کرملین اعلام کرد که ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه تلفنی با محمد بن سلمان ولیعهد سعودی گفتگو کرده است. طبق اعلام کرملین؛ محور گفتگوها درباره کرونا بوده است. پوتین در گفتگو با ولیعهد سعودی درباره واکسن روسی و نیز توافق اوپک هم گفتگو کرده است. ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۱۴:۱۳   + ۱ سایت دیگر  
بغداد - ایرنا - عادل عبدالمهدی نخست وزیر پیشین عراق در واکنش به مشکلات اقتصادی که دولت مصطفی الکاظمی در تامین حقوق کارمندان دولتی و نقدینگی با آن مواجه است، بغداد را به پایبند نبودن به توافق اوپک پلاس تشویق کرد.
اقتصاد نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۰۲:۱۶   + ۵ سایت دیگر  
اقتصاد نیوز : بن سلمان و پوتین بر اهمیت تداوم همکاری کشورهای تولید کنند نفت و پایبندی آنها به توافق اوپک پلاس برای تحقق اهداف مورد نظر از جمله حفظ منافع تولید کننده و مصرف کننده، تاکید کردند.
شانا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۹ - ۱۵:۵۴   + ۸ سایت دیگر  
بررسی موسسه پلتس نشان داد که با وجود افزایش پایبندی کشورهای عضو ائتلاف اوپک پلاس به توافق کاهش تولید در ماه سپتامبر، جبران تخلف های پیشین همچنان ناکافی بوده است.
ایمنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۶ - ۱۲:۱۴   + ۱۷ سایت دیگر  
وزیر انرژی امارات متحده عربی اعلام کرد که این کشور با وجود نیاز داخلی به انرژی، به توافق کاهش تولید اوپک پلاس متعهد است.
خبرگزاری تابناک   ۱۳۹۹/۰۷/۱۵ - ۰۹:۴۰    
امارات متحده عربی به منظور جبران مازاد تولید نفت در ماه اوت، تولیدش در سپتامبر را هشت درصد کاهش داد و به 2.476 میلیون بشکه در روز رساند و به نرخ پایبندی 116 درصد به توافق اوپک پلاس دست یافت.
پایگاه خبری قلم   ۱۳۹۹/۰۷/۱۵ - ۰۱:۲۲   + ۱۰ سایت دیگر  
امارات متحده عربی به منظور جبران مازاد تولید نفت در ماه اوت، تولیدش در سپتامبر را هشت درصد کاهش داد و به 2.476 میلیون بشکه در روز رساند و به نرخ پایبندی 116 درصد به توافق اوپک پلاس دست یافت.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۶ - ۱۰:۳۶   + ۸ سایت دیگر  
روسیه انتظار دارد تولید نفت خود را پس از پایان توافق کاهش تولید اوپک پلاس در آوریل سال 2022، افزایش دهد.
اقتصاد آنلاین / شانا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۶ - ۱۵:۴۴   + ۲۲ سایت دیگر  
وزارت اقتصاد روسیه اعلام کرد که پس از پایان مدت توافق اوپک پلاس در سال 2022 تولید نفت روسیه افزایش می یابد.
الف   ۱۳۹۹/۰۷/۰۲ - ۱۸:۰۶   + ۵ سایت دیگر  
معاون نخست وزیر عراق اعلام کرد که منطقه اقلیم کردستان عراق منشأ قاچاق احتمالی نفت و مسئول پایبند نبودن عراق به توافق اوپک پلاس است.
شانا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۲ - ۱۴:۰۶   + ۴ سایت دیگر  
معاون نخست وزیر عراق اعلام کرد که منطقه اقلیم کردستان عراق منشأ قاچاق احتمالی نفت و مسئول پایبند نبودن عراق به توافق اوپک پلاس است.
شانا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۹ - ۱۵:۰۰   + ۱۰ سایت دیگر  
وزیر دارایی روسیه اعلام کرد که کمبود بودجه روسیه در پی توافق اوپک پلاس در سال 2020، 6 میلیارد دلار خواهد بود.
پایگاه خبری قلم   ۱۳۹۹/۰۶/۲۶ - ۰۲:۵۳   + ۱۱ سایت دیگر  
آژانس بین المللی انرژی (IEA) اعلام کرد: امارات متحده عربی تعهداتش به سهمیه کاهش تولید اوپک پلاس را تقریبا به طور کامل نادیده گرفته و تولیدش را افزایش بیشتری داده است.
شانا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۵ - ۱۳:۰۴   + ۷ سایت دیگر  
برخی منابع اعلام کردند که بعید به نظر می رسد در نشست ماه سپتامبر کمیته نظاتی توافق اوپک پلاس از تشدید کاهش تولید نفت حمایت شود.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۶/۲۴ - ۱۹:۱۵   + ۹ سایت دیگر  
کشورهای عضو اوپک گرچه در ماه آگوست 760 هزار بشکه افزایش تولید نفت در روز داشتند، اما پای بندی شان به توافق اوپک 103 درصد بود.
شانا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۲ - ۱۱:۵۱   + ۹ سایت دیگر  
امارات با نقض توافق کاهش عرضه اوپک پلاس اعتماد معامله گران نفت در بازارهای جهانی را خدشه دار کرد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۶/۲۲ - ۰۸:۴۵   + ۱۱ سایت دیگر  
متوسط تولید نفت خام در امارات در ماه اوت برابر با 2.693 میلیون بشکه در روز بود یعنی 100 هزار بشکه در روز بیشتر از سهمیه 2.59 میلیون بشکه در روز این کشور طبق قرارداد کاهش تولید اوپک پلاس.
شانا   ۱۳۹۹/۰۶/۱۸ - ۱۵:۴۶   + ۸ سایت دیگر  
پایبندی قزاقستان به تعهدهایش در توافق کاهش تولید اوپک پلاس 100 درصدی بوده است.
شانا   ۱۳۹۹/۰۶/۱۸ - ۱۱:۱۶   + ۱۳ سایت دیگر  
رئیس جمهوری روسیه و پادشاه عربستان سعودی در تماسی تلفنی درباره توافق اوپک پلاس و شرایط بازارهای جهانی نفت خام گفت وگو کردند.
پایگاه خبری قلم   ۱۳۹۹/۰۶/۱۳ - ۰۵:۲۱   + ۱۵ سایت دیگر  
امارات متحده عربی با تولید 2.693 میلیون بشکه در روز در اوت، ماه گذشته سهمیه تولید نفت تعیین شده تحت توافق اوپک پلاس را نقض کرد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۶/۱۳ - ۰۱:۰۲   + ۲۴ سایت دیگر  
وزیر انرژی روسیه با اشاره به نقش موثر اوپک پلاس در تثبیت بازار نفت، اعلام کرد کشورش به این گروه پیشنهاد خواهد کرد به احیای تقاضای جهانی برای نفت که اکنون به سطح 90 درصد پیش از بحران کووید 19 رسیده است، واکنش نشان دهد.
اسپوتینگ روسیه   ۱۳۹۹/۰۶/۱۲ - ۱۸:۳۶    
وزیر انرژی روسیه کاهش تولید نفت در جهان را در وهله اول به دلیل کاهش تقاضا دانست.
شانا   ۱۳۹۹/۰۶/۱۰ - ۱۵:۰۰   + ۲۲ سایت دیگر  
صادرات عراق در ماه اوت تاکنون با کاهش روبه رو بوده است و تولید نفت این کشور در دوره مورد برسی نیز کمتر از سهمیه اش در توافق کاهش تولید اوپک پلاس بود.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۶/۰۳ - ۱۰:۱۱   + ۷ سایت دیگر  
وزیر نفت عراق اعلام کرد کشورش تولید نفت خود را 400 هزار بشکه دیگر در ماه های اوت و سپتامبر پایین می آورد تا جبران مازاد تولید آن در سه ماه گذشته شود.
شانا   ۱۳۹۹/۰۵/۲۹ - ۱۳:۲۴   + ۵ سایت دیگر  
وزیر انرژی روسیه با وجود ابتلا به ویروس کرونا، در نشست امروز کمیته مشترک وزارتی نظارت بر توافق اوپک و غیراوپک (اوپک پلاس) شرکت می کند.
شانا   ۱۳۹۹/۰۵/۲۸ - ۱۲:۲۰   + ۷ سایت دیگر  
کمیته مشترک وزارتی نظارت بر توافق اوپک و غیراوپک بر پایبندی به توافق کاهش تولید نفت تاکید دارد.
شانا   ۱۳۹۹/۰۵/۲۵ - ۱۳:۰۰   + ۱۴ سایت دیگر  
وزیر انرژی روسیه پیش بینی کرد که کمیته مشترک وزارتی نظارت بر توافق اوپک پلاس تصمیم شتابزده ای نمی گیرد زیرا شاهد بازگشت تدریجی توازن به بازار نفت هستیم و شرایط کم و بیش پایدار است.
شانا   ۱۳۹۹/۰۵/۲۵ - ۰۹:۴۵   + ۹ سایت دیگر  
سه منبع اعلام کردند که نشست کمیته مشترک وزارتی نظارت بر توافق اوپک و غیراوپک 29 مرادماه برگزار می شود.
شانا   ۱۳۹۹/۰۵/۱۹ - ۱۷:۵۶   + ۹ سایت دیگر  
سطح تولید اوپک با پایان یافتن مرحله نخست توافق کاهش تولید اوپک پلاس افزایش یافت.
شانا   ۱۳۹۹/۰۵/۱۹ - ۱۲:۵۶   + ۱۱ سایت دیگر  
عربستان سعودی و عراق بر تعهد کامل خود به توافق کاهش تولید اوپک پلاس تأکید کردند.
شانا   ۱۳۹۹/۰۵/۱۹ - ۱۲:۵۱   + ۶ سایت دیگر  
عراق اعلام کرد که در ماه اوت تولید خود را برای پایبندی به توافق اوپک پلاس کاهش می دهد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۵/۱۷ - ۱۴:۵۸   + ۴ سایت دیگر  
وزیر انرژی عربستان و همتای عراقی اش در یک تماس تلفنی، بر تعهد کامل کشورهایشان بر توافق اوپک پلاس برای کاهش تولید تاکید کردند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۵/۱۷ - ۱۳:۳۹    
وزرای انرژی عربستان سعودی و عراق بر پایبندی کامل به تعهدات شان در توافق اوپک پلاس به منظور بازگرداندن ثبات به بازار های جهانی نفت تاکید کردند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۵/۱۷ - ۰۶:۵۹   + ۷ سایت دیگر  
تهران-ایرنا- خبرگزاری عراق بامداد جمعه بر پایندی این کشور به همراه عربستان سعودی بر توافق اوپک پلاس برای کاهش تولید نفت تأکید کرد.
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۹/۰۵/۱۵ - ۰۰:۰۷    
بدبینی ها به روند افزایش تقاضا همزمان با شیوع شدیدتر ویروس کرونا در بسیاری از نقاط جهان چشم انداز تقاضا برای نفت و باز شدن اقتصاد را تیره کرده است. در همین زمان تزریق نفت اضافه شده وکاهش محدودیت های تولید توافق اوپک پلاس در میانه روز سه شنبه قیمت شاخص های مهم نفتی را در بازارهای بزرگ با کاهش رو به ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۵/۱۳ - ۱۳:۴۸   + ۴ سایت دیگر  
وزارت انرژی روسیه اعلام کرد: تولید نفت این کشور در ماه جولای نسبت به ماه ژوئن تغییری نکرده و همراستا با توافق اوپک پلاس بوده است.
بولتن نیوز   ۱۳۹۹/۰۵/۱۳ - ۰۰:۰۰   + ۱۴ سایت دیگر  
در ماه جولای تولید نفت و میعانات روس به 9.37 میلیون بشکه در روز افزایش یافته و از سطح توافق شده با اوپک بالاتر رفته است.