سه شنبه ۱۲ اسفندساعت ۱۸:۰۹Mar 2021 2
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «توافق اوپک»

ایران جیب   ۹ ساعت پیش   + ۱۹ سایت دیگر  
در حالی که احتمال توافق اوپک مبنی بر افزایش عرضه نفت در نشست این هفته و کاهش احتمالی تقاضای نفت چین سبب نگرانی سرمایه گذاران ...
تازه ترین ها   ۱۳۹۹/۱۲/۱۲ - ۰۰:۴۷   + ۱۲ سایت دیگر  
فارس: به نقل از رویترز ، تولید نفت اوپک در ماه فوریه (مصادف 13 بهمن تا 11 اسفند 99) با توجه به کاهش داوطلبانه عربستان که بر کاهش مورد توافق اوپک پلاس افزود، کاهش یافته است. این کاهش به 7 ماه متوالی افزایشی تولید نفت اوپک پایان داد. ...
تازه ترین ها   ۱۳۹۹/۱۱/۲۷ - ۲۱:۱۵   + ۱۰ سایت دیگر  
فارس: کاخ کرملین دوشنبه خبر داد که ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه و محمد بن سلمان ولیعهد سعودی تلفنی با یکدیگر گفت وگو کردند. بر اساس اعلام کرملین، محور گفت وگوی پوتین و بن سلمان توافق اوپک پلاس درباره تولید نفت بوده است. ...
تازه ترین ها   ۱۳۹۹/۱۱/۲۷ - ۲۰:۰۹   + ۶ سایت دیگر  
به گزارش مهر به نقل از خبرگزاری تاس، ولادیمیر پوتین رییس جمهور روسیه و ولیعهد سعودی امروز دوشنبه در تماسی تلفنی با یکدیگر به گفتگو پرداختند. به گزارش تاس ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۷ - ۱۹:۴۳   + ۱۱ سایت دیگر  
مسکو - ایرنا - "ولادیمیر پوتین" رئیس جمهوری فدراسیون روسیه روز دوشنبه در تماس تلفنی با "محمد بن سلمان" ولیعهد سعودی درباره اوضاع منطقه خلیج فارس ، توافق هسته ای برجام ، سوریه ، ویروس کرونا و توافق اوپک پلاس گفت وگو کرد.
صندوق بین المللی پول انتظار دارد به محض پایان یافتن توافق کاهش تولید اوپک پلاس، تولید نفت روسیه به سرعت افزایش یابد و همزمان نسبت به سرمایه گذاری این کشور در بخش نفت برای ادامه تولید کنونی اصرار دارد.
شانا   ۱۳۹۹/۱۱/۱۸ - ۱۴:۵۰   + ۴ سایت دیگر  
اوپک در بیانیه ای اعلام کرد که قزاقستان تولید بیش از سهمیه اش در توافق کاهش تولید نفت اوپک پلاس را جبران کرده است.
شانا   ۱۳۹۹/۱۱/۱۸ - ۱۳:۳۰   + ۸ سایت دیگر  
کاهش تولید نفت خام ائتلاف اوپک پلاس و در پی آن محدود شدن بازار نفت سبب شد که قیمت شاخص نفت خام برنت به حدود 60 دلار برای هر بشکه برسد.
شانا   ۱۳۹۹/۱۱/۱۸ - ۰۹:۴۰   + ۷ سایت دیگر  
معاون نخست وزیر روسیه اعلام کرد که این کشور به دنبال پایبندی صددرصدی به توافق کاهش تولید اوپک پلاس است.
شانا   ۱۳۹۹/۱۱/۱۵ - ۲۳:۵۰   + ۹ سایت دیگر  
کمیته مشترک وزارتی نظارت بر توافق اوپک و غیر اوپک اعلام کرد که به بهبود بازار نفت در سال 2021 خوش بین است.
میهن صنعت   ۱۳۹۹/۱۱/۱۴ - ۰۹:۲۰    
بهای نفت در روز سه شنبه بعد از این که مشخص شد تولید کنندگان به توافق کاهش عرضه نفت پایبند بوده اند حدود یک درصد جهش کرد اگرچه تقاضای جهانی همچنان به دلیل بیماری کرونا ضعیف است.
شانا   ۱۳۹۹/۱۱/۱۴ - ۰۹:۱۷   + ۱۲ سایت دیگر  
قیمت شاخص نفت خام برنت ساعت 5 و 4 دقیقه امروز (سه شنبه، 14 بهمن ماه) با 51 سنت افزایش به 56 دلار و 86 سنت و قیمت شاخص دبلیوتی آی آمریکا با 53 سنت افزایش به 54 دلار و 8 سنت برای هر بشکه رسید.
اصلاحات نیوز   ۱۳۹۹/۱۱/۱۱ - ۲۱:۳۰   + ۲۴ سایت دیگر  
به گزارش اصلاحات نیوز؛ سیزده عضو اوپک 25.75 میلیون بشکه در روز نفت در ژانویه تولید کردند که برای هفتمین ماه پیاپی افزایش داشت و 160 هزار بشکه در روز بیشتر از دسامبر 2020 بود. ...
شانا   ۱۳۹۹/۱۱/۰۵ - ۱۷:۰۷   + ۶ سایت دیگر  
عراق اعلام کرد که برای جبران تخطی از توافق اوپک پلاس، تولید نفت خود را در ماه های ژانویه و فوریه کاهش می دهد.
جهان اقتصاد   ۱۳۹۹/۱۰/۲۱ - ۱۶:۰۵   + ۲ سایت دیگر  
بر اساس توافق کاهش تولید ائتلاف اوپک پلاس سهمیه دومین تولیدکننده بزرگ اوپک برای ماه دسامبر برابر با 3 میلیون و 804 هزار بشکه در روز بود. به گزارش جهان اقتصاد به نقل از ایلنا ...
شانا   ۱۳۹۹/۱۰/۲۱ - ۱۵:۰۷   + ۱۳ سایت دیگر  
تولید نفت عراق در ماه دسامبر 4.7 درصد افزایش یافت و فراتر از سهمیه اش در توافق کاهش تولید اوپک پلاس بود.
خبرگزاری صنایع   ۱۳۹۹/۱۰/۱۷ - ۱۴:۳۰   + ۳۰ سایت دیگر  
قیمت نفت در معاملات 17 دی ماه پس از توافق اوپک پلاس برای تمدید کاهش تولید نفت با رشد یک درصدی، رکورد 11 ماهه را شکست. *** قیمت نفت پس از توافق اوپک پلاس ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۰/۱۷ - ۱۴:۲۰   + ۲ سایت دیگر  
عربستان سعودی اعلام کرد در چارچوب توافق اوپک پلاس، در ماه های فوریه و مارس تولید نفت خود را به میزان بیشتری کاهش می دهد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۰/۱۷ - ۱۴:۰۴   + ۴ سایت دیگر  
با تعهد عربستان برای کاهش یک میلیون بشکه ای تولید نفتش، قیمت نفت به 53.83 دلار رسید؛ گفته می شود تعهد ریاض برای مجاب کردن سایر تولیدکنندگان به عدم تغییر تولید در توافق اوپک پلاس گنجانده شده است.
دانا   ۱۳۹۹/۱۰/۱۶ - ۲۳:۵۴   + ۱۰ سایت دیگر  
در پی اجماع اعضای اوپک پلاس در نشست امروز قیمت نفت برنت با افزایش حدود 5 درصدی 53.62 دلار و نفت وست تگزاس با رشد 5.12 درصدی حدود 50 دلار (تا این لحظه) همراه شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۰/۱۶ - ۲۳:۰۷   + ۵۳ سایت دیگر  
وزیران نفت و انرژی ائتلاف اوپک پلاس بر سر رقم کاهش تولید روزانه 7 میلیون و 125 هزار بشکه ای برای ماه فوریه و 7 میلیون و 50 هزار بشکه برای ماه مارس به اجماع رسیدند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۰/۱۶ - ۲۱:۴۳    
مسکو - ایرنا - منابع آگاه در هیات های مذاکره کننده اوپک پلاس اعلام کردند که کشورهای عضو اوپک پلاس با افزایش تولید نفت روسیه و قزاقستان موافقت کردند.
اسپوتینگ روسیه   ۱۳۹۹/۱۰/۱۶ - ۲۰:۴۲    
در مذاکرات کشورهای عضو توافق اوپک پلاس قرار شد نشست عمومی جدید این کشورها در مورد سطح تولید نفت در ماه فوریه آغاز شود.
شانا   ۱۳۹۹/۱۰/۱۵ - ۱۹:۳۰   + ۱۵ سایت دیگر  
وزیر انرژی عربستان گفت: امیدوارم بتوانیم با پایبندی کامل به توافق اوپک پلاس، بازار نفت را از شوک های واردشده در سال گذشته میلادی خارج کنیم.
معاون نخست وزیر روسیه در مصاحبه ای گفت: توافق اوپک پلاس برای کاهش تولید که سال گذشته حاصل شد، بخش انرژی جهان را از سقوط و رسیدن قیمت نفت به صفر حفظ کرد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۰/۱۵ - ۱۱:۰۳   + ۵ سایت دیگر  
مسکو - ایرنا - الکساندر نواک معاون نخست وزیر روسیه گفت: انعقاد توافق اوپک پلاس برای کاهش تولید نفت در سال 2020 صنعت انرژی جهانی را از بحران نجات داد و منجر به افت قیمت نفت به مقادیر منفی نشد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۰/۱۴ - ۱۲:۴۸   + ۵ سایت دیگر  
رئیس شرکت بازاریابی دولتی عراق گفت: به دنبال توافق اخیر اوپک، صادرات نفت عراق به روزانه 2.9 میلیون بشکه رسیده که 4.2 میلیارد دلار برای این کشور درآمد داشته است.
ایبنا   ۱۳۹۹/۱۰/۱۳ - ۱۱:۵۳   + ۱۵ سایت دیگر  
تولید سالانه نفت روسیه برای اولین بار از سال 2008 با وجود توافق اوپک پلاس و همه گیری کرونا کاهش یافت و به پایین ترین سطح از سال 2.11 رسید.
شانا   ۱۳۹۹/۱۰/۰۹ - ۱۰:۴۸   + ۱۸ سایت دیگر  
یک مقام مسئول عراق اعلام کرد که صادرات نفت جنوب این کشور در ماه دسامبر تاکنون 2 میلیون 700 هزار بشکه در روز و همسو با توافق اوپک بوده است.
تلنگر   ۱۳۹۹/۱۰/۰۸ - ۱۳:۵۳    
انتظار می رفت اوپک پلاس در تصمیمات اخیر خود نسبت به کاهش تولید حداقل به میزان 7.7 میلیون بشکه در روز تا ماه مارس 2021 که معادل 8٪ از منابع جهانی است اقدام نماید.
همشهری   ۱۳۹۹/۱۰/۰۱ - ۰۰:۰۵    
این سفر در حالی انجام می پذیرد که روز شنبه عبدالعزیز بن سلمان، وزیر انرژی عربستان و الکساندر نواک در یک نشست مشترک از راهبرد مشترک خود برای حفظ توافق اوپک پلاس خبر دادند ...
شانا   ۱۳۹۹/۰۹/۳۰ - ۱۳:۰۹   + ۹ سایت دیگر  
عربستان و روسیه اعلام کردند که این دو کشور راهبرد مشترکی در توافق اوپک پلاس دارند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۹/۳۰ - ۱۰:۱۳   + ۷ سایت دیگر  
معاون نخست وزیر روسیه اعلام کرد که این کشور و عربستان سعودی متعهد به توافق اوپک پلاس در مورد کاهش تولید نفت هستند و اوضاع را رصد می کنند.
شانا   ۱۳۹۹/۰۹/۲۵ - ۱۶:۵۵   + ۴ سایت دیگر  
شرکت دولتی بازاریابی نفت عراق اعلام کرد که عرضه نفت این کشور در ماه نوامبر چهار درصد کمتر از سهمیه اش در توافق اوپک پلاس بود.
شانا   ۱۳۹۹/۰۹/۲۵ - ۱۰:۱۵   + ۶ سایت دیگر  
زمان برگزاری نشست کمیته فنی اوپک و غیر اوپک و نشست کمیته مشترک وزارتی نظارت بر توافق اوپک و غیر اوپک تغییر کرد.
خبرگزاری صنایع   ۱۳۹۹/۰۹/۲۲ - ۱۵:۳۰   + ۲۳ سایت دیگر  
براساس اعلام روسیه، برگزاری نشست کمیته نظارتی اوپک پلاس به 16 دسامبر (26 آذرماه) موکول شده است. *** تاریخ برگزاری نشست کمیته نظارتی اوپک پلاس به گزارش خبرگزاری صنایع ، معاون نخست وزیر روسیه ...
به دنبال آغاز واکسیناسیون کووید 19 در انگلیس و تصویب قریب الوقوع آغاز یک واکسن در آمریکا و همچنین آتش سوزی یک میدان نفتی در شمال عراق، از هفته گذشته شاهد افزایش قیمت نفت هستیم اما آنطور که کارشناسان می گویند پایداری قیمت نفت تنها به عرضه و تقاضا بستگی دارد و تا زمانی که تقاضا افزایش پیدا نکند قیمت ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۹/۲۰ - ۱۸:۴۴   + ۱۰ سایت دیگر  
تهران - ایرنا- قیمت نفت برنت تحت تاثیر توافق اوپک پلاس و آغاز واکسیناسیون کرونا در برخی کشورهای جهان به بالای 50 دلار در هر بشکه رسید.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۹/۱۹ - ۰۹:۰۹   + ۷ سایت دیگر  
امارات در ماه آینده میلادی 38000 بشکه در روز نفت بیشتری به خریداران آسیایی خود می فروشد ولی همچنان به قرارداد کاهش تولید اوپک پلاس متعهد است.
پس از توافق اوپک پلاس در هفته گذشته، امارات، کمی بیشتر نفت به خریداران آسیایی می فروشد.
شانا   ۱۳۹۹/۰۹/۱۸ - ۱۱:۲۳   + ۱۶ سایت دیگر  
وزیر نفت و گاز هند اعلام کرد که تصمیم وزیران نفت و انرژی اوپک پلاس برای افزایش عرضه نفت سبب تثبیت قیمت های سوخت می شود.
اوپکی ها و اعضای غیر اوپک بالاخره توانستند درباره فاز جدید توافق اوپک پلاس با یکدیگر به مصالحه و اتحاد برسند.
عراق در شرایطی که صادرات نفت خود را در ماه دسامبر افزایش داده است، اعلام کرد: به تصمیم اوپک در مورد تولید نفت متعهد خواهد ماند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۹/۱۷ - ۱۲:۳۵   + ۱۱ سایت دیگر  
وزیر نفت عراق اعلام کرد کشورش به توافقات کاهش تولید اوپک پلاس برای کمک به مهار نوسان قیمتهای نفت پایبند است زیرا این تولیدکننده به دنبال قیمتهای بالاتر برای صادرات نفتش است.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۹/۱۷ - ۰۸:۴۷   + ۹ سایت دیگر  
قیمت نفت خام در حالی در معاملات روز دوشنبه پایین آمد که به دنبال توافق اوپک پلاس برای بالا بردن تدریجی تولید نفت، قیمت نفت به بالاترین سطح از ماه مارس رسیده بود.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۹/۱۷ - ۰۰:۵۷   + ۲۴ سایت دیگر  
علی رغم توافق اوپک پلاسی ها برای افزایش تولید از ابتدای سال 2021، قیمت سبد نفتی اوپک رکورد جدیدی در بالاترین قیمت 11 ماه گذشته ثبت کرد و به 47.45 دلار در هر بشکه رسید.
همشهری   ۱۳۹۹/۰۹/۱۷ - ۰۰:۰۶    
حازم عیاد_کارشناس اقتصاد سیاسی در اردن توافق اوپک پلاس (کشورهای عضو اوپک و روسیه) برای دومین بار طی 2 ماه گذشته از سوی امارات در معرض تهدید قرار گرفته است ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۹/۱۶ - ۱۳:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
راق به توافق کاهش تولید نفت اوپک پلاس پایبند خواهد ماند چرا که این توافق در جهت منافع عراق است.
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۹/۰۹/۱۶ - ۰۰:۱۳   + ۹ سایت دیگر  
ایسنا : موسسه اعتبارسنجی فیچ در پی توافق اوپک پلاس برای افزایش تولید ماهانه 500 هزار بشکه در روز از ابتدای سال 2021 پیش بینی کرد میانگین قیمت نفت برنت در سال میلادی آینده به 45 دلار در هر بشکه می رسد ...