پنجشنبه ۰۹ تیرساعت ۱۹:۰۴Jun 2022 30
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «عمل پیوند»

ایرنا   ۱۴۰۱/۰۴/۰۵ - ۲۱:۲۱   + ۸ سایت دیگر  
اهواز - ایرنا - دهمین مورد عمل جراحی اهدای عضو از مرگ مغزی، در اتاق عمل پیوند بیمارستان گلستان اهواز انجام شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۰۴/۰۵ - ۱۹:۰۵   + ۴ سایت دیگر  
دهمین عمل پیوند اعضا در سال جاری با موفقیت در بیمارستان گلستان اهواز انجام شد .
مهرصبا   ۱۴۰۱/۰۴/۰۳ - ۱۰:۴۸   + ۶ سایت دیگر  
مقاله جدیدی که در ژورنال پزشکی نیوانگلند منتشر شده است، بینش هایی را درباره اولین پیوند قلب خوک به انسان که با شکست مواجه شد ، در جهان ارائه کرده است .این عمل پیوند در اوایل سال میلادی جاری انجام شد. ...
جهانی پرس   ۱۴۰۱/۰۳/۳۱ - ۱۰:۳۴   + ۳ سایت دیگر  
برنامه 'نیم نگاه' که از شنبه تا چهارشنبه روانه آنتن رادیو سلامت می شود به رفع چالش های حوزه سلامت می پردازد، روز چهارشنبه اول تیر ماه به چالش های عمل پیوند اختصاص دارد.
رکنا   ۱۴۰۱/۰۳/۲۹ - ۱۱:۵۵   + ۲۱ سایت دیگر  
رکنا: دست جدا شده کارگر جوان یزدی که به خاطر چرخش بسیار قوی دستگاه الماس تراش پس از شکستن جدا شده بود طی عمل جراحی چند ساعته با موفقیت پیوند خورد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۰۳/۲۵ - ۱۱:۵۰   + ۶ سایت دیگر  
عمل پیوند سلول های بنیادی بر روی یک بیمار مبتلا به کرون در مرکز آموزشی پژوهشی درمان قائم (عج) از مراکز زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد با موفقیت انجام شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۳/۲۳ - ۱۴:۱۵   + ۲ سایت دیگر  
ویدئویی از چگونگی عمل جراحی پیوند قلب قابل مشاهده است.
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۱/۰۳/۲۱ - ۱۹:۲۲   + ۳ سایت دیگر  
قلب توانایی محدودی برای ترمیم خود دارد و اگر به شدت آسیب دیده باشد، فقط عمل پیوند است که می تواند حیاتی دوباره به فرد ببخشد. رونی شانوآدا در این ویدیو از TED به زبانی ساده درباره نحوه پیوند قلب توضیح می دهد. پس از تماشای این ویدیو خواهید فهمید چگونه این جراحی پیچیده جان انسان را نجات می دهد
شفا آنلاین   ۱۴۰۱/۰۳/۱۲ - ۱۵:۳۳   + ۱۳ سایت دیگر  
سالانه روی تعدادی بیمار پیوند کبد انجام می شود و ممکن است برخی از آنها قبل از اینکه بتوانند عمل پیوند را انجام دهند، بمیرند. شرایطی که کبد نیاز به پیوند دارد به عنوان هپاتیت سمی شناخته می شود. در این حالت کبد به دلیل واکنش نامطلوب به داروها، مواد شیمیایی یا الکل، ملتهب می شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۰۳/۱۱ - ۱۱:۳۰   + ۴ سایت دیگر  
به فاصله یک روز بعد از انجام عمل پیوند اعضا و اهداء عضو مرحوم یعقوب علی سلیم آبادی، هشتمین اهدای عضو در استان مرکزی در سال جاری نیز رقم خورد.
سینا   ۱۴۰۱/۰۳/۰۹ - ۱۱:۴۴   + ۱۴ سایت دیگر  
یک مرد بریتانیایی پس از انجام پیوند دو دست حال پس از سال ها دوباره می تواند کارهای ساده ای مانندنوازش سگش را انجام دهد و دوباره به شغل خود که به دلیل ابتلا به بیماری قادر به انجام آن نبود، بازگردد. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۰۳/۰۸ - ۱۳:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
هفتمین عمل پیوند اعضا در خوزستان امروز در بیمارستان گلستان اهواز انجام شد .
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۰۳/۰۷ - ۰۹:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
نود و دومین عمل پیوند قلب بر روی یک بیمار مبتلا به نارسایی قلبی در مرکز آموزشی پژوهشی و درمانی امام رضا (ع) از مراکز زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد با موفقیت انجام شد.
سینا   ۱۴۰۱/۰۳/۰۳ - ۱۰:۰۶   + ۵ سایت دیگر  
کلینیک خون و سرطان شناسی پژوهشکده سرطان معتمد جهاد دانشگاهی زیر نظر استاد اردشیر قوام زاده، فوق تخصص خون و سرطان بزرگسالان و پدر علم پیوند سلول های بنیادی در ایران، شروع به کار کرد. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۲/۳۱ - ۱۱:۱۰   + ۸ سایت دیگر  
رئیس تیم تخصصی پزشکی پیوند اعضاء دانشگاه علوم پزشکی اهوازگفت: در حال حاضر تمام زیرساخت های لازم شامل پرسنلی، لجستیکی و مهارت های کافی جهت انجام عمل پیوند را در استان خوزستان داریم
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۰۲/۲۶ - ۱۳:۳۰   + ۱۲ سایت دیگر  
اهدای اعضای بانوی دچار مرگ مغزی شده اهل گتوند ، به انجام سومین عمل موفق پیوند قلب در استان خوزستان منجر شد.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۲/۲۴ - ۰۸:۳۳   + ۱ سایت دیگر  
بندرعباس- ایرنا- برگزاری رزمایش جهادگران فاطمی، بازدید سفیر بلاروس از بندر شهید رجایی، دستگیری عوامل تهیه و توزیع مشروبات الکلی، سفر فرمانده نیروی انتظامی و مشاور عالی فرمانده کل قوا ، انجام 4 عمل پیوند عضو و معرفی رییس کل جدید تعزیرات از جمله مهمترین اخبار و رخدادهای هرمزگان در هفته گذشته است.
اصلاحات نیوز   ۱۴۰۱/۰۲/۱۹ - ۰۹:۲۷   + ۱ سایت دیگر  
دکتر محمدرضا صالحی، متخصص بیماری های عفونی گفت: این ویروس باعث انجام عمل پیوند کبد در افراد شده است.بیشتر کودکان زیر 6 سال را درگیر می کند اما تا نوجوانان هم دیده شده است.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۲/۱۹ - ۰۹:۲۴   + ۴ سایت دیگر  
کرمانشاه- ایرنا- مسوول بیماری های خاص و پیوند اعضا دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: سالانه حدود 100 عمل پیوند مغز استخوان که جزو اعمال جراحی پیشرفته در دنیا محسوب می گردد در دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه انجام می شود.
سینا   ۱۴۰۱/۰۲/۱۷ - ۱۵:۱۲   + ۳ سایت دیگر  
چندی پیش خبری در رسانه های جهان منتشر شد که حاکی از موفقیت آمیز بودن عمل پیوند قلب یک خوک به انسان بود ولی فرد دریافت کننده این قلب دو ماه پس از عمل جراحی، درگذشت. به نظر می رسد به تازگی محققان دلیل این موضوع را کشف کرده اند. ...
55آنلاین   ۱۴۰۱/۰۲/۱۷ - ۰۸:۰۶    
پزشکان در تلاش برای یافتن علت مرگ مرد 57 ساله که عمل پیوند قلب خوک در ژانویه سال جاری بر روی او انجام شد، دریافتند قلب خوک آلوده به ویروس سیتومگالو بوده است و عفونت ناشی از این ویروس سبب مرگ وی پس از دو ماه شده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۰۲/۰۷ - ۱۷:۲۵   + ۱۲ سایت دیگر  
نخستین عمل پیوند مغز استخوان کودکان به روش نیمه سازگار (هاپلو) در استان خوزستان انجام شد .
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۲/۰۴ - ۰۸:۴۴   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/مرکزی معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: انجام نخستین عمل پیوند قلب و کلیه در استان مرکزی نیازمند تخصیص اعتباری معادل 20 میلیارد تومان برای تامین برخی تجهیزات است.
خبر آنلاین   ۱۴۰۱/۰۲/۰۳ - ۱۴:۳۸   + ۲۰ سایت دیگر  
دکتر زبیگنیو رلیکا، جراح قلب لهستانی بعد از 23 ساعت عمل پیوند قلب به تماشای علائم حیاتی بیمارش نشست.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۱/۳۰ - ۱۱:۲۵   + ۸ سایت دیگر  
اراک - ایرنا - رئیس دانشگاه علوم پزشکی، خدمات بهداشتی و درمانی اراک گفت: زیرساخت های بهداشتی عمل جراحی پیوند قلب تا پایان نیمه نخست سال جاری در این شهر ایجاد می شود.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۱/۲۸ - ۰۹:۱۷   + ۱۱ سایت دیگر  
بانوی جوانی که 5 سال پیش در مجتمع بیمارستانی امام خمینی(ره)، عمل پیوند قلب شده بود، صاحب فرزند شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۰۱/۲۷ - ۱۲:۰۴   + ۱ سایت دیگر  
نودمین عمل پیوند قلب بر روی یک بیمار مبتلا به نارسایی قلبی در مرکز آموزشی پژوهشی و درمانی امام رضا (ع) از مراکز زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد با موفقیت انجام شد.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۱/۲۷ - ۱۱:۱۱   + ۷ سایت دیگر  
مشهد- ایرنا- اهدای عضو یک پسر نوجوان 17 ساله ساکن سبزوار در هزار و صد و هشتاد و دومین عمل اهدای عضو در دانشگاه علوم پزشکی مشهد جان هفت بیمار نیازمند به عضو را نجات داد که یکی از آنها در نودمین عمل پیوند قلب این دانشگاه قلب این بیمار مرگ مغزی را دریافت کرد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۰۱/۲۵ - ۱۲:۴۱   + ۷ سایت دیگر  
با تلاش متخصصان توانمند بیمارستان امام خمینی (ره) درگز، عمل پیوند انگشتان دست یک نوجوان، با موفقیت انجام شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۰۱/۲۴ - ۱۰:۳۵   + ۷ سایت دیگر  
هشتاد و نهمین عمل پیوند قلب بر روی یک بیمار مبتلا به نارسایی قلبی در مرکز آموزشی پژوهشی و درمانی امام رضا (ع) با موفقیت انجام شد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۱/۲۳ - ۱۳:۰۲   + ۵ سایت دیگر  
ایسنا/بوشهر رئیس بیمارستان سوانح سوختگی گناوه گفت: اعمال جراحی گرافت (پیوند پوست) برای بیمارانی که دارای سوختگی درجه 3 و 2 (عمیق) هستند با استفاده از پوست نواحی سالم بدن بیمار در این بیمارستان انجام می شود.
شفا آنلاین   ۱۴۰۱/۰۱/۲۲ - ۱۴:۰۳    
با انجام این عمل، "فلج صورت" نیز در اراک درمان می شود.
دیار آفتاب   ۱۴۰۱/۰۱/۲۲ - ۰۹:۴۰    
برای اولین بار در اراک انجام عمل پیوند عضلات صورت گرفت.
شفا آنلاین   ۱۴۰۱/۰۱/۲۱ - ۱۹:۰۲   + ۱۰ سایت دیگر  
داده های ارائه شده توسط محققان نشان می دهد بزرگسالان 45 ساله و بالاتر که هنوز حداقل 6 ماه پس از حمله قلبی یا انجام عمل پیوند یا جراحی قلب سیگار می کشیدند، ترک این عادت 4.81 سال به زندگی آن ها بدون وجود بیماری های قلبی اضافه کرد.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۱/۲۱ - ۱۲:۵۳   + ۴ سایت دیگر  
مشهد- ایرنا- ریس بیمارستان منتصریه و رییس تیم پیوند کبد دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: نخستین عمل پیوند همزمان پانکراس و کبد در مرکز دیالیز و پیوند اعضای منتصریه از مراکز زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد با موفقیت انجام شد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۱/۲۱ - ۱۰:۴۴   + ۱۲ سایت دیگر  
یک متخصص گوش، حلق و بینی با اشاره به انجام عمل پیوند عضلات صورت برای اولین بار در اراک گفت: با انجام این عمل، بیماری فلج صورت نیز در اراک درمان می شود.
عصر ایران   ۱۴۰۱/۰۱/۲۰ - ۱۶:۴۰    
ویدئویی از یک دستگاه متفاوت برای انجام عمل پیوند زدن گیاهان منتشر شده است.
آقای خبر   ۱۴۰۱/۰۱/۱۷ - ۰۸:۴۰   + ۱۴ سایت دیگر  
به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین ؛ سال ها از عمل پیوند کبد اریک آبیدال بازیکن اسبق بارسلونا گذشته اما پرونده این جراحی هم چنان از سوی مقامات قاضی اسپانیا در حال بررسی است. با ادعای دادگاه شعبه دهم بارسلونا در این جراحی قوانینی زیرپا گذاشته شده است. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۰۱/۱۲ - ۱۵:۲۰   + ۲ سایت دیگر  
مدیرعامل انجمن اهدای عضو ایرانیان شعبه اراک از انجام اولین عمل پیوند اعضا در سال جدید خبر داد.
شبستان   ۱۴۰۱/۰۱/۰۸ - ۱۰:۰۵   + ۵ سایت دیگر  
طهماسبی گفت: نخستین بیمار دیالیزی در هفته جاری تحت عمل پیوند کلیه قرار گرفت.
سلام نو / خبر خودرو   ۱۴۰۰/۱۲/۲۵ - ۱۵:۰۵   + ۲۹ سایت دیگر  
دختر محمد کاسبی گفت: خدا را شکر پدرم در حال حاضر حالش خوب است و هوشیار است و می تواند صحبت کند اما تحت مراقبت است.
موج رسا   ۱۴۰۰/۱۲/۲۵ - ۱۳:۴۷   + ۱ سایت دیگر  
مدیر انجمن حمایت از بیماران کلیوی استان زنجان با بیان اینکه در سال جاری در سطح استان 10 بیمار مورد عمل پیوند کلیه قرار گرفت گفت: متاسفانه هزینه پیوند کلیه بالا است و این موضوع سبب شده بیماران نتوانند نسبت به پیوند کلیه اقدم کنند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۱۲/۲۴ - ۱۹:۰۱    
عمل پیوند مجرای ادرار با استفاده از بافت مخاط دهان در بیمارستان امام رضا (ع) شهرستان آمل انجام شد.
فراز نیوز   ۱۴۰۰/۱۲/۲۳ - ۰۲:۱۸   + ۱۲ سایت دیگر  
به گزارش فرازنیوز ، سرکار خانم دکتر اعظم پناهی مهر عیسی لو مدیرعامل انجمن خیریه حمایت از بیماران کلیوی ایران صبح امروز در گردهمایی مدیران این انجمن، ضمن تبریک اعیاد شعبانیه گفت: به دلسوزان عرصه سلامت که هدفی جز کاستن درد و رنج بیماران ...
عصر دنا   ۱۴۰۰/۱۲/۱۹ - ۱۶:۲۳   + ۱ سایت دیگر  
عصر دنا: مردی که برای نخستین بار در تاریخ، قلب یک خوک را با موفقیت و بدون پس زده شدن سریع، دریافت کرده بود؛ دو ماه بعد از عمل پیوند درگذشت.
ایسنا   ۱۴۰۰/۱۲/۱۹ - ۰۹:۲۷   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/آذربایجان شرقی عمل پیوند کلیه در بیمارستان امام رضا(ع) تبریز طی هفته ی جاری انجام شد که هر سه عمل نیز موفقیت آمیز بودند.
خبر آنلاین   ۱۴۰۰/۱۲/۱۹ - ۰۱:۱۱   + ۸ سایت دیگر  
مردی که برای نخستین بار در تاریخ، از یک خوک اصلاح ژنتیکی شده، قلب پیوندی دریافت کرده بود، دو ماه پس از عمل پیوند در روز سه شنبه 8 مارس درگذشت.
انتخاب   ۱۴۰۰/۱۲/۱۸ - ۲۰:۲۱   + ۱۸ سایت دیگر  
مردی که برای نخستین بار در تاریخ، قلب یک خوک را با موفقیت و بدون پس زده شدن سریع، دریافت کرده بود، روز سه شنبه 8 مارس، دو ماه بعد از عمل پیوند درگذشت.دیوید بنت 57 ساله که از بیماری قلبی رنج می برد ...
سینا   ۱۴۰۰/۱۲/۰۵ - ۱۲:۱۶   + ۲ سایت دیگر  
گروه خونی یکی از منابع ناسازگاری اهداکننده و گیرنده در پیوند است. پزشکان کانادایی روشی سریع برای تغییر گروه خونی پیوند در عرض چند ساعت ابداع کرده اند که انجام عمل پیوند عضو را برای بیماران بیشتری امکان پذیر می کند. ...
دانا   ۱۴۰۰/۱۱/۳۰ - ۱۹:۲۹   + ۲ سایت دیگر  
افرادیکه به دلیل شرایطی خاص بیمار هستند و نیازمند به اعضای بدن افراد دیگر برای زنده ماندن هستند باید مدتی طولانی در انتظار فرد اهداکننده ای که گروه خونی وی با آنها سازگار است، بمانند حال محققان کانادایی از روشی خبر داده اند که می تواند گره گشای این مشکل باشد.