سه شنبه ۳۰ دیساعت ۰۰:۴۲Jan 2021 19
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «ملخ صحرایی»

باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۱۰/۲۵ - ۱۲:۱۱   + ۲ سایت دیگر  
معین گفت: بنابر آمار در استان های بوشهر و خوزستان در مجموع 229 هکتار مبارزه علیه آفت ملخ صحرایی صورت گرفته است.
ایانا   ۱۳۹۹/۱۰/۲۴ - ۱۲:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
مدیر حفظ نباتات سازمان از آماده باش شبکه مراقبت و پیش آگاهی استان خراسان جنوبی در خصوص پایش مناطق مختلف استان در بحث ملخ صحرایی خبر داد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۰/۲۱ - ۱۲:۵۲   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان جنوبی مدیر جهاد کشاورزی درمیان با بیان اینکه آمادگی کامل در برابر هجوم احتمالی ملخ صحرایی وجود دارد، اظهار کرد: براساس گزارش کارشناسان امر، آفت ملخ صحرایی حداقل تا سه سال آینده در منطقه حضور خواهد داشت و هر سال با هجوم گسترده تری مواجه خواهیم بود.
ایانا   ۱۳۹۹/۱۰/۲۱ - ۰۹:۳۸    
معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهادکشاورزی سیستان و بلوچستان گفت: تاکنون دیده بانی و رصد ملخ صحرایی در سطح یک میلیون و 850 هزار هکتار از اراضی جنوب استان انجام شده است.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۱۰/۲۱ - ۰۹:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
زاهدان- مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی سیستان وبلوچستان از دیده بانی و رصد آفت ملخ صحرایی در سطح بیش از یک میلیون و 800 هزار هکتار از اراضی این استان خبر داد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۰/۲۰ - ۱۲:۵۴   + ۳ سایت دیگر  
زاهدان- ایرنا- مدیرحفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی سیستان وبلوچستان گفت: دیده بانی ملخ صحرایی از آبان تاکنون در سطح یک میلیون و 800 هزار هکتار از مراتع این استان انجام و موردی از هجوم این آفت مشاهده نشده است.
کازرون نما   ۱۳۹۹/۱۰/۱۱ - ۱۴:۱۳    
به گزارش دریافتی کازرون نما؛ حمید دبیری از ورود موج جدید ملخ صحرایی به کازرون از بهمن ماه؛ خبر داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۰/۱۱ - ۱۱:۵۱   + ۲ سایت دیگر  
با ورود دسته های ملخ صحرایی از سمت هند و پاکستان به هرمزگان رصد این آفت در مراتع سیستان و بلوچستان همچنان ادامه دارد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۰/۱۰ - ۲۱:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
گروه استان ها- با توجه به ورود موج جدید آفت ملخ صحرایی به استان بوشهر از اواسط آذرماه، حال خبر از آماده باش شهرستان های غربی و جنوبی فارس برای مبارزه با این آفت برای سومین سال پیاپی رسیده است.
انتخاب   ۱۳۹۹/۱۰/۱۰ - ۱۲:۰۵    
مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان گفت: همزمان با ورود دسته های ملخ صحرایی از سمت هند و پاکستان به هرمزگان، رصد این آفت در سطح یک میلیون و 500 هزار هکتار از مراتع این استان از آبان ماه تاکنون انجام شده است.
برترین ها / ایرنا   ۱۳۹۹/۱۰/۱۰ - ۱۲:۱۴   + ۱۵ سایت دیگر  
خبرگزاری تسنیم: مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان گفت: همزمان با ورود دسته های ملخ صحرایی از سمت هند و پاکستان به هرمزگان، رصد این آفت در سطح یک میلیون و 500 هزار هکتار از مراتع این استان از آبان ماه تاکنون انجام شده است. ...
بهار نیوز   ۱۳۹۹/۱۰/۰۸ - ۱۲:۴۵   + ۸ سایت دیگر  
گروه جامعه: سعید معین مدیر کل مبارزه با آفات عمومی و همگانی سازمان حفظ نباتات از ورود دسته اصلی ملخ صحرایی در ماه آینده خبر داد و گفت: با توجه به بارش های اخیر و مساعد شدن شرایط اقلیمی برای آفت ملخ صحرایی ...
کرمان نو   ۱۳۹۹/۱۰/۰۷ - ۱۷:۰۴    
نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد در مجلس از احتمال هجوم ملخ صحرایی به استان های جنوبی کشور طی یک ماه آینده خبر داد و گفت: برای مبارزه با ملخ نیاز به تامین تجهیزات داریم که در همه مناطق فراهم نیست.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۰/۰۷ - ۱۵:۰۴   + ۳ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - مدیر مبارزه با آفات عمومی و همگانی سازمان حفظ نباتات کشور با اشاره به هشدارهای فائو در خصوص احتمال هجوم دستجات 100 میلیونی آفت ملخ صحرایی به ایران، گفت: برای تهیه سم و سمپاش نیازمند 200 میلیارد تومان اعتبار هستیم.
خانه ملت   ۱۳۹۹/۱۰/۰۷ - ۱۰:۳۴   + ۳ سایت دیگر  
عضو کمیسیون کشاورزی مجلس با بیان اینکه احتمال هجوم ملخ صحرایی به استان های جنوبی کشور طی یک ماه آینده وجود دارد، گفت: برای مبارزه با ملخ نیاز به تخصیص اعتبارات مالی بسیار بالا و تامین تجهیزات و خودروهای آفرود برای حمل سمپاش ها و همچنین ناوگان هواپیمایی داریم که در همه مناطق فراهم نیست.
میزان   ۱۳۹۹/۱۰/۰۷ - ۰۸:۲۵    
خبرگزاری میزان - سعید معین در گفت وگو با میزان با اشاره به وضعیت زاد و ولد و افزایش جمعیت دسته های ملخ صحرایی مستقر در عربستان گفت: با توجه به اینکه تابستان امسال بارندگی بیش از حد خوبی که در منطقه شبه جزیره عربستان داشتیم که در چند دهه اخیر بی سابقه بود و با توجه به استمرار بارش ها در این منطقه در ...
پرسش   ۱۳۹۹/۱۰/۰۵ - ۱۸:۴۹   + ۳ سایت دیگر  
در حال حاضر ده ها دسته ملخ صحرایی نابالغ هر دسته با جمعیت 80 تا 100 میلیون عدد از کویت و عربستان در حال حرکت به سوی ایران هستند و تا چند هفته دیگر و از ابتدای بهمن ماه وارد کشور می شوند.
برترین ها / ایلنا   ۱۳۹۹/۱۰/۰۶ - ۱۰:۰۳   + ۱۷ سایت دیگر  
خبرگزاری ایلنا: رئیس سازمان حفظ نباتات کشور گفت: با توجه به شرایط موجود، در صورت عدم مبارزه به موقع و مناسب انفجار جمعیتی ملخ صحرایی مهاجم در کشور اتفاق خواهد افتاد و استان های زیادی را درگیر می کند و تا باغات شهر شیراز پیش می رود و وارد باغات پسته و خرمای کرمان می شود. ...
میزان   ۱۳۹۹/۱۰/۰۴ - ۲۳:۳۵    
خبرگزاری میزان - طی 24 ساعت گذشته اخباری در خصوص کمک های بلاعوض به مناطق سیل زده، افتتاح پروژه های پتروشیمی، افزایش شدت بارش در محورهای مواصلاتی و حل مشکل خرید واکسن کرونا در خبرگزاری میزان منتشر شده است. ...
میزان   ۱۳۹۹/۱۰/۰۴ - ۰۷:۰۵    
سعید معین در گفت وگو با میزان، در خصوص وبینار مبارزه با آفت ملخ صحرایی که بین مسئولان حفظ نباتات کشورمان با مسئولان حفظ نباتات ترکیه برگزار شد، گفت: این جلسه از طرف وزارت امور خارجه هماهنگ شده بود و در آن تبادل نظر در خصوص مسائل مربوط به مباره با آفت ملخ صحرایی صورت گرفت و در آن خلاصه ای از وضعیت ...
وزارت جهاد و کشاورزی   ۱۳۹۹/۱۰/۰۳ - ۱۲:۱۸   + ۱۰ سایت دیگر  
رییس سازمان حفظ نباتات کشور گفت: با توجه به هجوم گسترده ملخ صحرایی از اوایل سال زراعی 99-98 در سطح 406 هزار و 27 هکتار از مزارع کشور مقابله با این آفت مخرب صورت گرفته است. ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۰/۰۳ - ۰۱:۱۲   + ۱۲ سایت دیگر  
مدیرکل دفتر مبارزه با آفات عمومی و همگانی سازمان حفظ نباتات گفت: تاکنون با آفت ملخ صحرایی در سطحی بالغ بر 229 هکتار مبارزه شده است و دسته اصلی آنها از بهمن ماه وارد کشور خواهند شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۹/۲۹ - ۱۲:۰۱   + ۴ سایت دیگر  
معین گفت: بنابر آخرین آمار از ابتدای آبان تاکنون در 229 هکتار مبارزه علیه آفت ملخ صحرایی در برخی استان های جنوبی صورت گرفته است.
ایانا   ۱۳۹۹/۰۹/۲۹ - ۱۰:۵۴    
جلسه ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران با محوریت ملخ صحرایی در میناب با حضور اعضای آن برگزار شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۹/۲۳ - ۱۳:۲۱    
دسته های پراکنده ملخ صحرایی (دریایی) درچند روز اخیر درمناطق جنوبی خوزستان مشاهده شده، ولی در زمان حاضر جای نگرانی نیست.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۹/۲۰ - ۱۰:۱۳   + ۱۰ سایت دیگر  
بوشهر- ایرنا- رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر گفت: مبارزه با آفت ملخ صحرایی در سطح 185 هکتار از مراتع شهرستان های گناوه، دیلم و دشتستان این استان انجام شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۹/۱۷ - ۱۳:۰۲   + ۳ سایت دیگر  
مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی خوزستان گفت: 152 اکیپ ردیابی در کل استان برای مبارزه با ملخ صحرایی فعال شده است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۹/۱۵ - ۱۱:۲۵   + ۳ سایت دیگر  
آبادان - ایرنا - معاون عمرانی فرمانداری ویژه آبادان گفت:2 گروه دریایی و زمینی برای پایش ملخ های صحرایی (دریایی) در شهرستان آبادان تشکیل شد.
خبر فوری   ۱۳۹۹/۰۹/۱۳ - ۱۸:۱۳   + ۵ سایت دیگر  
سعید معین با بیان اینکه اولین دستجات ملخ از کویت، هند و پاکستان به کشور ما سرازیر شده اند، افزود: عملیات مبارزه با آفت ملخ صحرایی در سطح 75 هکتار در استان بوشهر و 44 هکتار در استان هرمزگان در حال انجام است. ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۹/۱۳ - ۱۰:۲۴   + ۸ سایت دیگر  
ایسنا/فارس رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان فارس گفت: با توجه به هجوم ملخ های نابالغ بالدار به جنوب کشور، استان فارس آمادگی مبارزه با این آفت را دارد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۹/۱۳ - ۰۷:۰۶   + ۸ سایت دیگر  
بوشهر- ایرنا- معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر گفت: نخستین توده آفت ملخ صحرایی در این استان از هفتم و 10 آذرماه درشهرستان های گناوه، دیلم و دشتستان دیده شده است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۹/۱۲ - ۱۳:۱۸   + ۳ سایت دیگر  
گناوه - ایرنا - مدیرجهاد کشاورزی گناوه گفت: براساس پایش های صورت گرفته 75 هکتار از عرصه های این شهرستان علیه آفت ملخ صحرایی سمپاشی شد.
ایانا   ۱۳۹۹/۰۹/۱۲ - ۱۲:۳۴   + ۱ سایت دیگر  
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بوشهر: طی چند روز اخیر با توجه به وزش بادهای جنوبی، دستجات ملخ صحرایی از سمت یمن، شبه جزیره عربستان، کویت و عراق وارد استان خوزستان و بوشهر شده است.
اقتصاد آنلاین / همشهری   ۱۳۹۹/۰۹/۱۲ - ۱۳:۰۹   + ۱ سایت دیگر  
همانطور که سازمان نباتات کشور پیش بینی کرده و هشدار داده بود، جمعیت ملخ صحرایی برای سومین سال پیاپی از سمت جنوب کشور وارد شده و در موج اول، مزارع و مراتع استان های هرمزگان، خوزستان و به تازگی استان بوشهر را مورد حمله قرار داده است.
ندای استان   ۱۳۹۹/۰۹/۱۱ - ۱۶:۱۵   + ۵ سایت دیگر  
ندای استان:حالا به گفته او، اولین دسته ملخ صحرایی چهار روز پیش یعنی 7 آذر در استان دیده شده است.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۹/۱۱ - ۱۳:۴۵   + ۲ سایت دیگر  
بندرعباس- پس از 42 سال عدم ریزش ملخ در کشور، در هفتم بهمن ماه سال 97 حجمی گسترده ملخ صحرایی از عربستان وارد جنوب کشور شد و تا کنون ردیابی و مبارزه با هجوم ملخ های صحرایی در هرمزگان ادامه دارد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۹/۰۹ - ۱۳:۴۵    
مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی گفت: همزمان با ورود دسته های ملخ صحرایی از سمت هند و پاکستان به هرمزگان رصد این آفت در سطح 570 هزار هکتار از مراتع این استان در یک ماه اخیر انجام شده است.
ایانا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۸ - ۱۱:۰۰   + ۸ سایت دیگر  
سرپرست معاونت بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی خوزستان، از آغاز عملیات رصد، ردیابی و پایش ملخ صحرایی در استان خبر داد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۸ - ۱۰:۴۴    
قشم- ایرنا- مدیر جهاد کشاورزی قشم گفت: در سال جاری چهار هزار هکتار از اراضی کشاورزی و مراتع قشم توسط تیم جهادکشاروزی قشم ردیابی شد که تا کنون ملخ صحرایی مشاهده نشده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۹/۰۵ - ۰۵:۰۶   + ۲ سایت دیگر  
مدیر کل مبارزه با آفات سازمان حفظ نباتات گفت: بنابر هشدار فائو احتمال حمله ملخ به برخی استان های جنوبی وجود دارد.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۹/۰۳ - ۱۰:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
زاهدان- مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی سیستان وبلوچستان از دیده بانی و رصد آفت ملخ صحرایی در سطح بیش از 550 هزار هکتار از اراضی این استان خبر داد.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۹/۰۳ - ۱۰:۰۷    
زاهدان - نیکبخت، رئیس سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان گفت: تاکنون رد یابی ملخ صحرایی در سطح 550 هزار هکتار از اراضی جنوب استان انجام شده است.
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۹/۰۹/۰۲ - ۱۶:۰۱   + ۳ سایت دیگر  
سازمان خواربار و کشاورزی (فائو) ملل متحد اعلام کرد: چهارمین محموله از تجهیزات کنترل ملخ صحرایی شامل سم پاش را به منظور تقویت ظرفیت ملی ایران برای مقابله با گسترش این آفت مهاجر، در اختیار سازمان حفظ نباتات قرار داد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۲ - ۱۲:۵۳   + ۴ سایت دیگر  
زاهدان- ایرنا- مدیرحفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی سیستان وبلوچستان گفت: همزمان با ورود دسته های ملخ صحرایی از سمت هند و پاکستان به هرمزگان رصد این آفت در سطح 550 هزار هکتار از مراتع استان در یک ماه اخیر انجام شده است.
تجارت گردان   ۱۳۹۹/۰۹/۰۲ - ۱۲:۵۱   + ۱۹ سایت دیگر  
فائو ،چهارمین محموله از تجهیزات کنترل ملخ صحرایی شامل سم پاش را جهت تقویت ظرفیت ملی ایران برای مقابله با گسترش این آفت، در اختیار سازمان حفظ نباتات قرار داد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۸/۲۹ - ۱۲:۰۱   + ۲ سایت دیگر  
میر از ورود دسته جات متراکم ملخ صحرایی طی روز های آتی به استان های جنوبی کشور خبر داد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۸/۲۶ - ۱۳:۰۴    
در سه هفته گذشته رد یابی ملخ صحرایی در سطح 500 هزار هکتار از اراضی جنوب سیستان و بلوچستان انجام شده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۸/۲۶ - ۰۸:۴۰   + ۱۰ سایت دیگر  
در سه هفته گذشته رد یابی ملخ صحرایی در سطح 500 هزار هکتار از اراضی جنوب سیستان و بلوچستان انجام شده است.
همشهری   ۱۳۹۹/۰۸/۲۵ - ۰۰:۱۶   + ۱ سایت دیگر  
سیده زهرا عباسی- خبر نگار سازمان حفظ نباتات کشور مدتی پیش از آغاز فاز دوم تهاجم ملخ های صحرایی به کشور خبر داده و اعلام کرده بود در فاز دوم سطح آلودگی اراضی کشور به آفت ملخ صحرایی به 600 هزار هکتار خواهد رسید ...
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۴ - ۰۹:۴۱   + ۶ سایت دیگر  
مدیرحفظ نباتات جهادکشاورزی هرمزگان ، از برگزاری نشست هم اندیشی ملخ صحرایی با مدیران جهادکشاورزی شهرستان ها و مدیرکل مبارزه با آفات عمومی و همگانی سازمان حفظ نباتات به منظور بررسی مسائل و مشکلات مبارزه با ملخ صحرایی خبر داد.