شنبه ۰۴ تیرساعت ۰۳:۴۷Jun 2022 25
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «ملخ صحرایی»

ایلنا   ۱۴۰۱/۰۲/۱۰ - ۰۹:۴۳    
مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی گلستان گفت: تاکنون موردی از هجوم ملخ صحرایی در گلستان مشاهده نشده است ولی احتمال زیاد تا دوهفته آینده با تراکم بالای ملخ در استان مواجه خواهیم بود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۲/۰۶ - ۱۳:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
با پایش و ردیابی های انجام شده مناطق مستعد خراسان جنوبی عاری از هر گونه ملخ صحرایی هستند.
سلام نو / باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۱/۳۰ - ۱۳:۰۲   + ۱۶ سایت دیگر  
مدیرکل مبارزه با آفات عمومی و همگانی سازمان حفظ نباتات گفت: طی 2 هفته اخیر مبارزه علیه ملخ بومی در استان های طارم زنجان، قزوین و رودبار گیلان آغاز شده و همچنان این روند ادامه دارد.
شبستان   ۱۴۰۱/۰۱/۲۰ - ۰۹:۳۹   + ۷ سایت دیگر  
دشتی نژاد از پایش 47 هزار و 807 هکتار از اراضی آبادان علیه آفت ملخ صحرایی خبر داد و گفت: این پایش در 90 منطقه روستایی و در ایام تعطیلات نوروز توسط پایشگران علیه آفت ملخ صحرایی صورت پذیرفت.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۱/۱۷ - ۲۰:۰۰   + ۸ سایت دیگر  
ایسنا/سیستان و بلوچستان مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی استان سیستان وبلوچستان گفت: با هدف رصد و پایش آفت بین المللی ملخ صحرایی و پیش بینی احتمال هجوم این آفت به مدت سه هفته با هماهنگی سازمان فائو ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۰۱/۱۷ - ۱۲:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
بیش از پانزده هزارهکتار از اراضی کشاورزی و منابع طبیعی رامهرمز مورد پایش قرار گرفت.
تابا خبر   ۱۴۰۱/۰۱/۱۷ - ۱۰:۲۵   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش تابا ؛ تورج نوروزی با اشاره به آمادگی بخش های مختلف استان برای مقابله با هجوم ملخ های صحرایی اظهار کرد: تاکنون بیش از سه میلیون هکتار از اراضی کشاورزی و منابع طبیعی خوزستان برای مقابله با هجوم احتمالی گله های ملخ صحرایی پایش شده است. ...
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۱/۱۶ - ۱۷:۴۰   + ۲ سایت دیگر  
آبادان - ایرنا - مدیر جهاد کشاورزی آبادان از پایش 47 هزار و 807 هکتار از زمین های این شهرستان علیه ملخ صحرایی خبر داد.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۱/۱۵ - ۱۷:۳۵   + ۱۶ سایت دیگر  
اهواز - ایرنا - معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی خوزستان گفت: سه میلیون هکتار از زمین های کشاورزی و منابع طبیعی خوزستان برای مقابله با هجوم احتمالی گله های ملخ صحرایی پایش شد.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۱/۱۴ - ۱۶:۲۹   + ۷ سایت دیگر  
آبادان - ایرنا - مدیر جهاد کشاورزی خرمشهر گفت: 110 هزار هکتار زمین های کشاورزی و منابع طبیعی شهرستان خرمشهر برای پیشگیری از ورود آفت ملخ صحرایی توسط پنج گروه پایش شد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۰۱/۰۸ - ۱۲:۱۰   + ۲ سایت دیگر  
گروه استان ها- سرپرست معاونت بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر با اشاره به هشدار ورود ملخ صحرایی به استان گفت: در این راستا بیش از 2.2 میلیون هکتار از مراتع، مزارع و باغات استان بوشهر توسط 55 اکیپ ردیاب رصد و پایش شده است.
سلام نو / انتخاب   ۱۴۰۱/۰۱/۰۶ - ۱۸:۴۰   + ۲۱ سایت دیگر  
مدیرکل مبارزه با آفات عمومی و همگانی سازمان حفظ نباتات گفت: هم اکنون جمعیت ملخ صحرایی در جنوب شبه جزیره عربستان و بخشی از شرق آفریقاست که پیش بینی می شود طی 2 هفته آتی جمعیت ملخ وارد کشور شود.
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۰۱/۰۶ - ۱۰:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
زاهدان - نیکبخت، رئیس سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان گفت: پایش و دیده بانی ملخ صحرایی در سیستان و بلوچستان از مرز 5 میلیون و 100 هکتار گذشت.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۰۱/۰۶ - ۰۹:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
مدیرحفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان : رصد و پایش ملخ صحرایی از سال گذشته تاکنون در سطح پنج میلیون و 100 هکتار از مراتع این استان انجام شده و این روند همچنان ادامه دارد.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۱/۰۴ - ۱۰:۲۷   + ۴ سایت دیگر  
زاهدان- ایرنا- مدیرحفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان گفت: رصد و پایش ملخ صحرایی از سال گذشته تاکنون در سطح پنج میلیون و 100 هکتار از مراتع این استان انجام شده و این روند همچنان ادامه دارد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۱۲/۱۷ - ۰۹:۰۶   + ۳ سایت دیگر  
مدیرکل مبارزه با آفات عمومی و همگانی سازمان حفظ نباتات گفت: با توجه به پیش بینی ورود ملخ صحرایی از اواسط فروردین پیش بینی می شود که سطح مبارزه به 80 هزار هکتار برسد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۱۲/۱۲ - ۰۲:۵۳   + ۶ سایت دیگر  
ایسنا/خوزستان معاون بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی خوزستان از فعالیت 152 اکیپ به منظور ردیابی و پایش مزارع به منظور جلوگیری از ورود ملخ ها به مزارع خبر داد.
رهیاب   ۱۴۰۰/۱۲/۱۱ - ۱۷:۰۵   + ۸ سایت دیگر  
معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی خوزستان گفت: 152 گروه پایش و رصد ملخ دریایی با هدف مبارزه و کنترل این آفت در نقاط مختلف خوزستان به خصوص نواحی جنوبی استان مستقر شدند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۱۲/۱۱ - ۰۹:۰۸   + ۱ سایت دیگر  
مسئول واحد حفظ نباتات مدیریت جهادکشاورزی شهرستان نی ریز گفت: با توجه به احتمال ریزش ملخ صحرایی در استان های همجوار، پایش در استان فارس و به تبع آن در شهرستان نی ریز آغاز شده.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۱۲/۱۰ - ۲۳:۵۱    
باتوجه به هشدار سازمان جهانی فائو احتمال حمله ملخ صحرایی مهاجر به کشور در فروردین 1401 وجود دارد و بیشتر به سمت استان های سیستان و بلوچستان، جنوب کرمان، هرمزگان و بوشهر خواهد امد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۱۲/۰۹ - ۱۱:۰۷   + ۲ سایت دیگر  
زاهدان- ایرنا- مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان گفت: کار دیده بانی ملخ صحرایی از ابتدای سالجاری تاکنون در سطح چهار میلیون و 200 هزار هکتار از مراتع این استان انجام شده است.
ایسنا   ۱۴۰۰/۱۲/۰۷ - ۱۷:۰۴   + ۱۲ سایت دیگر  
ایسنا/سیستان و بلوچستان در نشست وبیناری رئیس سازمان حفظ نباتات کشور با استانهای جنوبی کشور اعلام شد باتوجه به هشدار سازمان جهانی فائو احتمال حمله ملخ صحرایی مهاجر به کشور در فروردین 1401 وجود دارد و بیشتر این هجوم به سمت استانهای سیستان وبلوچستان ، جنوب کرمان ، هرمزگان و بوشهر خواهد بود.
ایرنا   ۱۴۰۰/۱۲/۰۴ - ۱۰:۱۵   + ۵ سایت دیگر  
آبادان - ایرنا - مدیر جهاد کشاورزی شادگان گفت: فعالیت پنج گروه پایش و رصد ملخ صحرایی (دریایی) در زمین های کشاورزی ، نخلستان ها و تالاب شادگان آغاز شد.
میزان   ۱۴۰۰/۱۲/۰۳ - ۱۲:۲۰   + ۱۷ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان - بنا به اعلام وزارت جهاد کشاورزی، شاهپور علائی مقدم با بیان این که استان های جنوبی مورد هجوم ملخ های صحرایی قرار می گیرند ،گفت: براساس ردیابی ملخ های صحرایی در سطح 20 میلیون هکتار از اراضی 6 استان جنوبی کشور، پیش بینی می شود اوایل سال آینده استان های سیستان و بلوچستان، جنوب کرمان ...
ایانا   ۱۴۰۰/۱۲/۰۱ - ۱۰:۲۰   + ۱۰ سایت دیگر  
مدیر مبارزه با آفات عمومی و همگانی سازمان حفظ نباتات کشور گفت: پیش بینی می شود مبارزه با ملخ صحرایی برای سال آینده در سطحی بالغ بر 80 هزار هکتار باشد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۱۱/۲۸ - ۰۹:۲۳    
مشهد- ایرنا- مدیر دفتر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی گفت: حضور ملخ صحرایی به عنوان آفت غیربومی در این استان قابل پیش بینی نیست اما آمادگی برای مبارزه با آن وجود دارد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۱۱/۲۸ - ۰۷:۴۵   + ۵ سایت دیگر  
مدیرکل مبارزه با آفات عمومی و همگانی سازمان حفظ نباتات از احتمال حمله ملخ صحرایی از اوایل فروردین به استان های جنوبی کشور خبر داد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۱۱/۲۱ - ۱۹:۰۶   + ۲ سایت دیگر  
مدیرکل پایش هواشناسی کشاورزی گفت: با توجه به شرایط جوی، کشاورزان مناطق جنوبی نسبت به پایش ملخ صحرایی و مهاجر اقدام کنند.
عصر ایران   ۱۴۰۰/۱۱/۱۳ - ۲۲:۳۹   + ۲۴ سایت دیگر  
طبق آمار سال 98 هجوم ملخ صحرایی توسط دیده بانی سازمان حفظ نباتات کشور در استان های جنوبی کشور ثبت شد و نزدیک به یک میلیون هکتار تحت مبارزه قرار گرفت.
ایرنا   ۱۴۰۰/۱۱/۱۰ - ۱۴:۲۱    
بندرعباس- ایرنا- مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان گفت: رصد و پایش ملخ های صحرایی همچنان در شهرستان های استان ادامه دارد و از دیماه سال گذشته تا ابتدای بهمن امسال سطح ردیابی این آفت به 2.5 میلیون هکتار رسیده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۱۱/۰۸ - ۱۲:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
با توجه به شرایط اقلیمی از ابتدای سال تاکنون 15 میلیون هکتار علیه ملخ صحرایی ردیابی و پایش صورت گرفته است.
گیتی آنلاین   ۱۴۰۰/۱۰/۲۸ - ۱۴:۲۹   + ۱ سایت دیگر  
مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی استان سیستان وبلوچستان گفت: بمنظور آشنایی کارشناسان حفظ نباتات با آخرین شیوه های ردیابی و مبارزه با آفت بین المللی ملخ صحرایی،کارگاه آموزشی مدیریت ملخ صحرایی در محل مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان چابهار برگزار شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۱۰/۱۴ - ۰۵:۴۶    
مدیرکل مبارزه با آفات عمومی و همگانی سازمان حفظ نباتات گفت: هم اکنون در تجهیز سم پاش علیه مبارزه با ملخ صحرایی در استان های جنوبی مشکلی نداریم.
ایلنا   ۱۴۰۰/۱۰/۰۱ - ۰۸:۱۵   + ۶ سایت دیگر  
مدیرکل مبارزه با آفات عمومی و همگانی سازمان حفظ نباتات، خاطر نشان کرد: سازمان حفظ نباتات 10 میلیارد تومان بودجه برای مبارزه با ملخ صحرایی در دولت جدید دریافت کرده است و امیدواریم که تاثیرات حملات این ملخ ها را در کشاورزی به صفر برسانیم.
باشگاه خبرنگاران جوان: سعید معین مدیرکل مبارزه با آفات عمومی و همگانی سازمان حفظ نباتات گفت: برآوردها حاکی از آن است که ملخ صحرایی اواخر اسفند و اوایل فروردین وارد کشور شود. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۹/۱۰ - ۰۵:۴۶   + ۲ سایت دیگر  
مدیرکل مبارزه با آفات عمومی و همگانی سازمان حفظ نباتات گفت: با توجه به استمرار بارش های نرمال در سه ماه آینده پیش بینی می شود که سطح مبارزه به 70 تا 80 هزار هکتار برسد.
کرج رسا   ۱۴۰۰/۰۸/۲۳ - ۲۲:۵۷   + ۱۰ سایت دیگر  
به گزارش کرج رسا به نقل از یورونیوز، کمیسیون اروپا که پیشتر مجوز عرضه و مصرف کرم های خوراکی را صادر کرده بود، با هدف تامین منابع پروتئینی به منظور برقراری یک سیستم غذایی پایدارتر ...
خبرگزاری باشگاه خبرنگاران جوان: سعید معین مدیرکل مبارزه با آفات عمومی و همگانی سازمان حفظ نباتات با اشاره به اینکه در پاییز هیچ گونه حمله ملخ صحرایی به کشور نداریم، اظهار کرد: بنابر پیش بینی سازمان هواشناسی جهانی، امسال میزان بارش ها کمتر از نرمال خواهد بود ...
خبرگزاری صنایع   ۱۴۰۰/۰۸/۱۱ - ۱۴:۳۵   + ۵ سایت دیگر  
رئیس سازمان حفظ نباتات کشور از حذف سموم پرخطر از سبد مصرفی کشاورزان تا 2 سال آینده خبر داد. *** هجوم ملخ های صحرایی به گزارش صنایع ، کیخسرو چنگلوایی در نشستی خبری درباره آخرین وضعیت هجوم ملخ های صحرایی به کشور و تمهیدات صورت گرفته برای مقابله با این مسئله، گفت: ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۸/۰۵ - ۱۲:۰۳   + ۵ سایت دیگر  
یک مقام مسئول گفت: بنابر پیش بینی سازمان هواشناسی مبنی بر بارش های نرمال و قدری کمتر از نرمال در ماه های آتی و شرایط جوی هفته های اخیر، حمله ملخ صحرایی افزایش می یابد.
ایانا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۸ - ۱۶:۲۰    
مدیرکل دفتر مبارزه با آفات عمومی و همگانی سازمان حفظ نباتات گفت: از اول فرودین ماه امسال تا پایان شهریورماه در استان های جنوبی کشور حدود 10 میلیون هکتار ردیابی و پایش ملخ صحرایی بر اساس استانداردهای سازمان خواربار و کشاورزی ملل متحد انجام شده است.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۱ - ۱۴:۳۸   + ۴ سایت دیگر  
مدیرکل دفتر مبارزه با آفات عمومی و همگانی سازمان حفظ نباتات گفت: بر اساس برآوردها آفت ملخ صحرایی از اواخر اسفند سال جاری و اوایل فروردین سال آینده وارد کشور خواهد شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۷/۱۵ - ۱۲:۰۶   + ۳ سایت دیگر  
یک مقام مسئول گفت: با توجه به سیستم آب و هوایی 2 قطبی اقیانوس هند و احتمال حمله ملخ صحرایی، سطح مبارزه به 80 هزار هکتار می رسد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۷/۰۷ - ۱۴:۳۶   + ۵ سایت دیگر  
بندرعباس- ایرنا- مدیر حفظ نباتات جهادکشاورزی هرمزگان گفت: با آغاز فصل پاییز و احتمال ورود ملخ صحرایی به کشور در 6 ماهه نخست امسال یک میلیون و 700 هزار هکتار از زمین های استان ردیابی شد.
میزان   ۱۴۰۰/۰۷/۰۴ - ۱۴:۳۰   + ۱۳ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان - بنا به اعلام وزارت جهاد کشاورزی، سعید معین گفت: اگر جریان دو قطبی هوا در اقیانوس هند غربی، مثبت و بین صفر و یک باشد، هجوم ملخ های صحرایی به جنوب کشور را به صورت ملایم از نیمه دوم اسفند امسال تا تقریبا اواخر فروردین 1401 خواهیم داشت. ...
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۵/۲۴ - ۰۹:۳۲   + ۲ سایت دیگر  
معاون کنترل آفات سازمان حفظ نباتات کشور با بیان اینکه به اواخر مبارزه با ملخ های بومی در کشور رسیده ایم، پیش بینی کرد: در پاییز و زمستان وضعیت نرمال خواهد بود چراکه زیستگاه پاییزه ملخ صحرایی ایران نیست.
خارگ نیوز   ۱۴۰۰/۰۵/۲۳ - ۱۲:۳۹   + ۱ سایت دیگر  
خارگ نیوز: سعید معین، مدیرکل مبارزه با آفات عمومی و همگانی سازمان حفظ نباتات کشور تاکنون 6 هزار و 200 هکتار مبارزه علیه ملخ بومی در استان تهران صورت گرفته است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۵/۲۲ - ۱۶:۱۵   + ۵ سایت دیگر  
مدیرکل مبارزه با آفات عمومی و همگانی سازمان حفظ نباتات کشور گفت: تاکنون 6 هزار و 200 هکتار مبارزه علیه ملخ بومی در استان تهران صورت گرفته است.
خبر فوری   ۱۴۰۰/۰۵/۱۲ - ۱۲:۱۹   + ۶ سایت دیگر  
غلامحسین تیموری افزود: تیم دیده بانی جهاد کشاورزی با هوشیاری کامل در حال رصد ملخ صحرایی در استان هستند تا در صورت مشاهده آفت همانند سنوات قبل در اسرع وقت نسبت به مبارزه با آن اقدام کنند. ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۵/۱۲ - ۱۲:۰۱    
زاهدان- رئیس سازمان جهاد کشاورزی سیستان وبلوچستان از دیده بانی و رصد آفت ملخ صحرایی در سطحی بیش از 5 میلیون و 500 هکتار از اراضی این استان خبر داد.