یکشنبه ۲۶ اردیبهشتساعت ۰۱:۴۷May 2021 16
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «هجوم ملخ»

خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۲/۲۲ - ۰۴:۱۵    
تمامی تمهیدات لازم برای مقابله با هجوم ملخ های صحرایی در استان فراهم شده است.
دانا   ۱۴۰۰/۰۲/۲۰ - ۱۵:۵۷    
امیر خدایاری گفت: خوشبختانه می توانیم بگوییم که خطر رفع شده و تقریبا 99 درصد توانستیم هجوم ملخ های مراکشی را مهار کنیم.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۲/۲۰ - ۱۵:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/گیلان مدیر جهاد کشاورزی رودبار گفت: کل شهرهای منجیل و لوشان بخشی از رحمت آباد و بسیاری از روستاهای خورگام درگیر هجوم ملخ های مراکشی هستند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۲/۱۹ - ۱۲:۴۳   + ۱ سایت دیگر  
گروه استان ها- هجوم ملخ ها به اراضی زراعی و باغی شهرستان رودبار خسارات و مشکلات زیادی برای کشاورزان و مردم منطقه ایجاد کرد.
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۴۰۰/۰۲/۱۸ - ۱۰:۱۷    
اقتصاد ایران: کاشان - سم پاشی 50 هکتار از مزارع کاشان برای مبارزه با هجوم ملخ ها آغاز شد.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۸ - ۰۷:۱۷   + ۲ سایت دیگر  
مسعود لطیفیان درباره آخرین وضعیت هجوم ملخ ها در کشور درباره امکان هجوم ملخ ها به سمت تهران گفت: هر ساله در بسیاری از نقاط ایران از جمله تهران ملخ بومی را شاهد هستیم. برای مثال سایر استان ها کنترل آن به خوبی در حال انجام است ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۵ - ۰۸:۵۶   + ۹ سایت دیگر  
شهرری ایرنا مدیر جهاد کشاورزی شهرستان ری گفت: یکهزار هکتار از زمین های کشاورزی و منابع طبیعی این شهرستان مورد هجوم ملخ قرار گرفته اند که به زودی سمپاشی می شود.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۲ - ۱۴:۳۲   + ۵ سایت دیگر  
ساری- ایرنا- مدیرحفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی مازندران با بیان اینکه هم اکنون ملخ های بومی در ارتفاعات تحت کنترل هستند، از کشاورزان بویژه باغداران و دامداران مناطق ییلاقی خواست: در صورت مشاهده کانون هرگونه از انواع ملخ به مراکز خدمات کشاورزی منطقه خود اطلاع رسانی کنند.
رکنا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۱ - ۱۹:۰۶   + ۱۴ سایت دیگر  
رکنا: معاون کنترل آفات سازمان حفظ نباتات کشور از هجوم ملخ ها به تهران و 7 استان دیگر خبر داد.
روزنامه اقتصاد برتر   ۱۴۰۰/۰۲/۱۰ - ۰۹:۳۹   + ۹ سایت دیگر  
رئیس جهاد کشاورزی مریوان اظهار داشت: آفت ملخ شاخک بلند بومی به یک هزار و 500 هکتار از مزارع این شهرستان هجوم بردند. تهران – اقتصادبرتر – 10 اردیبهشت 1400 ...
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۲/۰۸ - ۱۵:۱۴    
اصفهان- شیشه فروش، مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان از آمادگی استان برای مواجهه با هجوم ملخ های صحرایی خبر داد و گفت: سال گذشته آفات نباتی پنج میلیارد تومان به محصولات کشاورزی خسارت زد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۲/۰۷ - ۱۱:۲۳   + ۱ سایت دیگر  
گروه استان ها- نماینده مردم رودبار در مجلس با اشاره به هجوم ملخ به مزارع رودبار گفت: تجهیزات کشاورزی شهرستان برای مقابله با ملخ کافی نیست.
صدای زرند   ۱۴۰۰/۰۲/۰۶ - ۲۱:۱۲    
فرماندار زرند با تاکید در پیگیری جدی عملیات مبارزه با هجوم ملخ ها، گفت: در صورت لزوم جلسه فوق العاده ستاد مدیریت بحران شهرستان را تشکیل خواهیم داد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۲/۰۶ - ۱۲:۴۴   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/گیلان مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی گیلان از نگرانی کشاورزان این شهرستان به خاطر هجوم ملخ های مراکشی در اراضی شهرستان رودبار خبر داد.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۰/۰۲/۰۵ - ۰۰:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
معاون کنترل آفات سازمان حفظ نباتات با بیان اینکه مبارزه با هجوم ملخ با جدیت درحال انجام است، گفت: خطر هجوم ملخ از غرب کشور زیاد نیست بلکه از جنوب غربی کشور استان هایی همچون بوشهر، خوزستان، سیستان و بلوچستان در معرض این آسیب هستند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۲/۰۴ - ۰۱:۵۰    
گروه استان ها- مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان گفت: وزرات نیرو باید نسبت به احیا و تأمین آب برای زاینده رود اقدام کند و برای احیای تالاب گاوخونی و زاینده رود تسریع کند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۲/۰۲ - ۰۲:۲۴   + ۱۱ سایت دیگر  
خرم آباد- رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان با اشاره به خسارت یک هزار و 300 میلیارد تومانی خشکسالی به حوزه کشاورزی، از احتمال هجوم ملخ صحرایی به مزارع این استان خبر داد.
معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی خوزستان از آغاز ریزش ملخ های مهاجم به مناطق جنوبی خوزستان به خصوص خرمشهر خبر داد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۲/۰۱ - ۱۱:۵۹   + ۳ سایت دیگر  
رشت - ایرنا- مدیرکل مدیریت بحران استانداری گیلان از سم پاشی بیش از چهار هزار هکتار اراضی مورد هجوم ملخ های مراکشی در لوشان از توابع شهرستان رودبار در استان خبر داد و گفت: با این سم پاشی ها تعداد زیادی از ملخ های مراکشی در استان از بین رفته است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۲/۰۱ - ۰۹:۲۸   + ۲ سایت دیگر  
رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان زرند از هجوم ملخ ها به 5 هزار هکتار تاغ زار در این شهرستان خبر داد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۱/۳۱ - ۱۷:۳۵   + ۸ سایت دیگر  
مدیرکل مدیریت بحران استانداری گیلان از حمله ملخ های مراکشی به برخی از شهرستان های گیلان خبر داد و گفت: هم اکنون جهاد کشاورزی و منابع طبیعی استان با سم پاشی درصدد از بین بردن آن هستند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۱/۳۰ - ۱۸:۳۱   + ۳ سایت دیگر  
بر اساس پیش بینی ها ، ملخ ها از اوایل اردیبهشت واردکشور می شوند.وبیشترین حجم ریزش ملخ ها برای خوزستان پیش بینی شده است.
صبح قزوین   ۱۴۰۰/۰۱/۳۰ - ۱۴:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل مدیریت بحران استان قزوین گفت: متاسفانه از اوایل امسال به دلیل بارش کم در منطقه طارم حدودا 50 هکتار زمین با هجوم ملخ ها درگیر شده است.
دیار میرزا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۹ - ۱۳:۴۵   + ۸ سایت دیگر  
نماینده مردم رودبار در مجلس شورای اسلامی گفت: شکی نیست که ناتوانی دولت آمریکا و اسرائیل با کارهای تروریستی گره خورده است.
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۹ - ۱۲:۳۲   + ۴ سایت دیگر  
معاون کنترل آفات سازمان حفظ نباتات کشور بار دیگر نسبت به هجوم ملخ های صحرایی به باغات و مزارع هشدار داد و گفت: با توجه به دمای هوا و پوشش گیاهی ضعیف در استان خوزستان بدون شک در سنین بالاتر پوره های ملخ مهاجم صحرایی به هم متصل شده و تشکیل باند می دهند و برای تغذیه به مزارع و باغات سبز هجوم می برند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۱/۲۹ - ۱۰:۳۳   + ۱ سایت دیگر  
گروه استان ها- هجوم ملخ ها به اراضی زراعی و باغی شهرستان رودبار خسارات و مشکلات زیادی برای کشاورزان و مردم منطقه ایجاد کرد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۱/۲۹ - ۱۰:۲۲   + ۲ سایت دیگر  
گروه استان ها- مدیرکل مدیریت بحران استان قزوین گفت: مطابق معمول سال های قبل ملخ های مراکشی به زمین های کشاورزی و باغی استان یورش برده و 17 هزار هکتار از اراضی ما را درگیر خود کرده اند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۱/۲۹ - ۰۹:۴۱   + ۳۰ سایت دیگر  
یک مقام سازمان حفظ نباتات کشور با اشاره به احتمال عبور ملخ های مهاجم از ارتفاعات زاگرس و ورود به لرستان و اصفهان برسانند گفت: مردم هیچ نگرانی از بابت هجوم ملخ های صحرایی نداشته باشند، زیرا ما به لحاظ امکانات، سم و نیروهای آموزش دیده ایم.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۸ - ۰۹:۴۰   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/بوشهر معاون بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی استان بوشهر گفت: آفات مختلف چوبخوار نخیلات را تهدید می کند، سوسک شاخک بلند و سوسک کرگدنی جزو سوسک های چوبخوار نخیلات هستند که در استان بوشهر بین پنج تا هفت هزار هکتار کانون آلوده داریم.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۱/۲۷ - ۱۰:۱۶   + ۸ سایت دیگر  
امسال با توجه به بارش های کم و خشکی مراتع،احتمالا با هجوم ملخ ها در یک ماه آینده، به مزارع و باغ های فارس به دلیل سبزینگی بالا خسارت قابل توجهی وارد شود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۱/۲۵ - ۱۵:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
مدیر کل مبارزه با آفات عمومی و همگانی سازمان حفظ نباتات گفت: بنابر آخرین آمار در سطح 6 هزار و 300 هکتار مبارزه علیه آفت ملخ صحرایی صورت گرفته است.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۵ - ۱۲:۵۹   + ۷ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان جنوبی مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی گفت: به دلیل بارش کم در سال جاری هنوز هجوم ملخ ها به استان گزارش نشده و هم اکنون مناطق جنوب غرب کشور با این آفت درگیر هستند.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۰/۰۱/۲۴ - ۱۷:۴۶    
گزارش کامل از گزیده خبرهای امروز تابناک با تو را با کلیک بر تیتر آن بخوانید. شباهت باورنکردنی 10 سلبریتی با نقاشی های بسیار قدیمی ورود اژدهای کومودو غول پیکربه یک فروشگاه! پنج راه برای پیوند مناسب اتاق ها با رنگ حیوان سوخته در آتش سوزی جنگل های برزیل + عکس ...
بازار نیوز   ۱۴۰۰/۰۱/۲۴ - ۱۴:۳۷    
سیامک بیگی، مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی ایلام گفت: یک توده ملخ دراوایل فروردین ماه سالجاری به استان وارد شده که عملیات پایش و مبارزه با آن صورت گرفته است ...
شفقنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۴ - ۱۳:۳۱   + ۱۶ سایت دیگر  
شفقنا- سیامک بیگی، مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی ایلام گفت: یک توده ملخ دراوایل فروردین ماه سالجاری به استان وارد شده که عملیات پایش و مبارزه با آن صورت گرفته است ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۱/۲۲ - ۱۵:۳۹   + ۳ سایت دیگر  
گروه استان ها- مدیر حفظ نباتات جهاد کشاورزی استان فارس گفت: وزارت جهاد کشاروزی به استان فارس هشدار داده که برای آخر فروردین ماه آماده مبارزه با آفت ملخ باشد اما با توجه به شواهد و قراین موجود احتمال هجوم ملخ به مزارع فارس خیلی کم است.
سبلان ما   ۱۴۰۰/۰۱/۲۲ - ۱۱:۴۵    
محمد روحی در گفتگو سبلان ما ، در اصلاندوز ضمن تکذیب خبر هجوم ملخ ها به مزارع شهرستان ، اظهار کرد: هجوم ملخ ها به شهرستان اصلاندوز کذب محض است که توسط برخی افراد و بدون منبع معتبر و رسمی مطرح می شود. ...
تابناک ایلام   ۱۴۰۰/۰۱/۲۲ - ۱۱:۳۹    
مدیر حفظ نباتات جهاد کشاورزی ایلام از مبارزه با اولین توده ملخ های صحرایی در 450 هکتار از اراضی جنوب استان خبر داد و گفت: این ملخ ها خسارتی به مزارع وارد نکرده اند.
همشهری   ۱۴۰۰/۰۱/۲۱ - ۰۰:۲۹   + ۲ سایت دیگر  
پسر 12 ساله یک خانواده کشاورز در البورگون در کنیا هنگام بازگشت به خانه از مدرسه از هجوم ملخ ها می گریزد.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۱/۲۱ - ۰۰:۰۶   + ۷ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد: معاون کنترل آفات سازمان حفظ نباتات کشور گفت: با توجه به انجام تخم ریزی دستجات ملخ های صحرایی ورودی به کشور، احتمال می رود اواخر فروردین با توجه به خشک بودن پوشش گیاهی در مناطق کانونی ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۱/۱۸ - ۱۱:۵۵   + ۱۲ سایت دیگر  
گروه استان ها- با توجه به کاهش چشمگیر نزولات آسمانی و کم شدن سبزینه مراتع، مزارع و باغات سیستان و بلوچستان بشدت در معرض خطر آسیب از سوی ملخ های صحرایی هستند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۱/۱۸ - ۰۰:۰۸   + ۷ سایت دیگر  
شیراز- هجوم ملخ ها به مزارع کم بود، حالا خبر رسیده که پرندگان نیز به مزارع فارس حمله کرده و خساراتی را به بار آورده اند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۱/۱۵ - ۱۰:۵۱   + ۲ سایت دیگر  
گروه استان ها رئیس جهاد کشاورزی استان بوشهر با اشاره به هجوم موج دوم ملخ های صحرایی به اراضی استان بوشهر گفت: در این راستا با سم پاشی 1900 هکتار از اراضی مورد هجوم ملخ ها، موج دوم ریزش این آفت به اراضی استان بوشهر مهار شد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۱/۱۱ - ۱۲:۴۳   + ۱۱ سایت دیگر  
ایسنا/بوشهر معاون بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی استان بوشهر گفت: اولین هجوم ملخ ها در سال زراعی 99- 1400 در آذرماه بود و فاز دوم حمله این آفت نیز در 5 فروردین 1400 اتفاق افتاد و تا الان در بیش از 1100 هکتار از عرصه های استان بوشهر ...
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۱/۱۰ - ۰۹:۳۷   + ۶ سایت دیگر  
معاون کنترل آفات سازمان حفظ نباتات کشور گفت: برنامه ریزی مناسب برای پیش آگاهی و کنترل ملخ های بومی و مبارزه کافی و به موقع با آن ها در شرایط فعلی که برخی استان ها با هجوم ملخ های صحرایی مواجهند، از اهمیت دوچندانی در ابعاد امنیت غذایی و در جهت برداشتن موانع تولید برخوردار است.
ایانا   ۱۴۰۰/۰۱/۰۹ - ۱۷:۵۵   + ۲ سایت دیگر  
مشاور وزیر و رئیس سازمان حفظ نباتات کشور و هیات همراه از منطقه رگ سفید شهرستان بهبهان و منطقه زلقی در هندیجان بازدید کرد.
دانا   ۱۴۰۰/۰۱/۰۹ - ۱۵:۲۱    
فتونیوز صبح زاگرس در این قسمت از عکس نوشته های خود به وعده های محقق نشده اعضای شورای شهر یاسوج برای تیم داری و احیای دوباره تیم فوتبال شهرداری یاسوج پرداخته است.
خلیج فارس   ۱۴۰۰/۰۱/۰۹ - ۰۹:۰۶    
منبع:تابناک
پانا   ۱۴۰۰/۰۱/۰۸ - ۲۲:۳۹   + ۲۰ سایت دیگر  
تهران (پانا) - سازمان حفظ نباتات کشور پیش بینی کرد، با موج جدید هجوم ملخ های صحرایی از چهارم فروردین به کشور حدود 500 تا 600 هزار هکتار مبارزه با این آفت تا اواخر تیر امسال محقق می شود. ...