سه شنبه ۰۴ آذرساعت ۰۵:۱۵Nov 2020 24
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «هجوم ملخ»

خبر آنلاین   ۱۳۹۹/۰۸/۳۰ - ۱۹:۵۸   + ۱ سایت دیگر  
هجوم ملخ ها به منطقه القصیم عربستان، موجی از ترس را در میان شهروندان این کشور در پی داشته است. منبع: خبرگزاری صدا و سیما
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۸/۲۴ - ۰۹:۲۱   + ۲ سایت دیگر  
بیرجند- فرماندار نهبندان با بیان اینکه کشاورزان نهبندانی آمادگی مقابله با هجوم ملخ ها را دارند، گفت: البته در حال حاضر و در شرایط فعلی حجم آفت زدگی مزارع و باغات شهرستان نهبندان زیاد نیست.
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۱ - ۱۲:۳۸   + ۳ سایت دیگر  
از ابتدای ماه جاری سازمان حفظ نباتات کشور از آغاز فاز دوم تهاجم ملخ هایی صحرایی به کشور خبر داد. به گفته مسئول در این سازمان؛ در فاز دوم سطح آلودگی اراضی کشور به آفت ملخ صحرایی به 600 هزار هکتار خواهد رسید ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۸/۱۷ - ۱۰:۲۹   + ۱ سایت دیگر  
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان نهبندان از عدم پرداخت بخشی از دیون اقدامات مقابله ای و تهیه سموم توسط سازمان حفظ نباتات کشور برای مبارزه با موج جدید هجوم ملخ های صحرایی به این شهرستان خبر داد.
پایگاه خبری خاورستان   ۱۳۹۹/۰۸/۱۵ - ۰۹:۴۴   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش خبرنگار خاورستان، اوایل اردیبهشت ماه امسال بود که شاهد هجوم ملخ های صحرایی به مزارع شهرستان نهبندان بودیم و این آفت طی دو ماه خودش را به سایر مناطق استان رساند و به باغات و مزارع چهار شهرستان مرزی خراسان جنوبی آسیب رسید و بیش از 62 هزار هکتار از اراضی استان و 3200 هکتار از باغات خراسان ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۸ - ۱۰:۳۵   + ۱۳ سایت دیگر  
ایسنا/هرمزگان مدیر حفظ نباتات جهادکشاورزی هرمزگان از ریزش ملخ صحرایی در شهرستان بشاگرد خبر داد.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۳۹۹/۰۸/۰۷ - ۲۲:۵۱    
تاکنون 10 میلیارد تومان برای مبارزه با ملخ صحرایی سال 99 از سوی ستاد بحران تخصیص داده شده است. در حالی که هنوز هیچ خبری از هجوم ملخ ها به شهر های جنوبی نیست، بودجه اضافی برای این کار برداشت می شود. فائو برای مبارزه با ملخ ها به کشور ها کمک می کند ...
قدس آنلاین   ۱۳۹۹/۰۸/۰۷ - ۱۷:۰۴   + ۴۴ سایت دیگر  
سازمان حفظ نباتات کشور اعلام کرد: براساس پیش بینی ها اولین دسته جات پروازی ملخ صحرایی برای زمستان گذرانی از سمت کشورهای هند و پاکستان به کشورمان وارد و در منطقه بشاگرد استان هرمزگان ریزش کردند.
همشهری   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۳:۲۸   + ۱ سایت دیگر  
فرماندار جاسک در استان هرمزگان گفت: در مبارزه با هجوم ملخ صحرایی در جاسک خواستار به کارگیری امکانات ملی و فرامنطقه ای هستیم.
همشهری   ۱۳۹۹/۰۷/۲۰ - ۲۰:۳۸   + ۱ سایت دیگر  
دسته های ملخ های بیابانی به شهر صنعا پایتخت یمن حمله کرده اند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۷/۱۶ - ۱۶:۳۱   + ۶ سایت دیگر  
مدیر کل دفتر مبارزه با آفات سازمان حفظ نباتات گفت: از آبان، با ورود ملخ های صحرایی مبارزه علیه این آفت آغاز می شود.
شهرداری یزد   ۱۳۹۹/۰۷/۱۲ - ۰۹:۴۱   + ۸ سایت دیگر  
معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزارت کشور و رئیس سازمان شهرداری ها و دهیاری ها در مراسم بهره برداری از جاده سلامت یزد – تفت اظهار داشت: در طول دو سال گذشته حوادث و سختی های بسیاری در کشور به وقوع پیوست. ...
خبرگزاری مهر: سخنگوی سازمان حفظ نباتات با بیان اینکه ملخ های صحرایی از اواسط مهرماه مجددا وارد ایران خواهند شد، گفت: پیش بینی می شود در این دوره بین 500 تا 600 هزار هکتار مبارزه با ملخ صحرایی انجام شود. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۷/۰۶ - ۱۱:۰۱   + ۵ سایت دیگر  
مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی گفت: امسال مبارزه با ملخ در استان نسبت به سال های گذشته 20 برابر افزایش داشته است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۶/۱۳ - ۰۹:۱۶   + ۳ سایت دیگر  
معاون سازمان جهاد کشاورزی بوشهر گفت: هنوز با هجوم ملخ در استان رو به رو نشده ایم اما امکانات را برای مبارزه با آن فراهم کرده ایم.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۶/۰۳ - ۱۴:۱۳   + ۷ سایت دیگر  
معاون بهبود تولیدات گیاهی جهادکشاورزی هرمزگان گفت: بر اساس گزارش های سازمان فائو (سازمان خوارباروکشاورزی ملل متحد)، ملخ های صحرایی در پاییز امسال به هرمزگان باز می گردند.
ایانا   ۱۳۹۹/۰۵/۲۸ - ۱۳:۲۴    
معاون بهبودتولیدات گیاهی سازمان جهادکشاورزی سیستان وبلوچستان ازهجوم ملخ های آسیایی ازسوی کشورافغانستان به شمال سیستان وبلوچستان در شهرستان هیرمند خبرداد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۵/۲۸ - ۱۳:۲۴   + ۵ سایت دیگر  
رئیس سازمان حفظ نباتات از هجوم گسترده ملخ ها به کشور از مهرماه با رشد 20 برابری در مقایسه با نسل قبلی خبر داد.
اقتصاد نیوز   ۱۳۹۹/۰۵/۲۸ - ۱۲:۰۹   + ۷ سایت دیگر  
اقتصادنیوز : رئیس سازمان حفظ نباتات کشور با بیان اینکه موج جدید حمله ملخ ها از مهرماه آغاز می شود، گفت: در دور جدید، نیازمند 300 میلیارد تومان اعتبار برای مقابله با این آفت هستیم.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۵/۲۷ - ۱۵:۴۳   + ۱۵ سایت دیگر  
مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی سیستان وبلوچستان گفت: طی هفته گذشته تاکنون دستجات ملخ آسیایی از سوی کشور افغانستان و از طریق مرزهای شهرستان هیرمند وارد استان شدند و شدت هجوم این ملخ ها در هفته جاری بیشتر شده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۵/۱۶ - ۱۵:۲۵    
بانک جهانی، وامی به ارزش 400 میلیون دلار را به صورت کم بهره برای کمک به پاکستان در راستای مقابله با هجوم ملخ های بیابانی تصویب کرد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۵/۰۹ - ۲۰:۳۴   + ۱ سایت دیگر  
سخنگوی سازمان حفظ نباتات گفت: طبق آخرین آمار در سطحی معادل 406هزار و 27هکتار مبارزه علیه آفت ملخ صحرایی صورت گرفته است.
همشهری   ۱۳۹۹/۰۵/۰۸ - ۱۲:۱۷    
یکی از شاهزداگان قاجاری (بی نام) در نامه ای به کامران میرزا، پسر ناصرالدین شاه قاجار، از هر دری سخن گفته است و با گلایه از نداری و فقر، از هجوم ملخ ها به زراعت شیراز خبر داده و حتی از اخبار تهران و حضور شاه در دوشان تپه نیز غافل نبوده و از اخبار و شایعاتی که در تفلیس و قفقاز می گذشته نیز شرحی برای ...
شریان   ۱۳۹۹/۰۵/۰۷ - ۱۰:۴۷   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش شریان نیوز ،لیندا کیانی با انتشار این عکس نوشت: ما هرچه را که باید از دست داده باشیم ، از دست داده ایم ما بی چراغ به راه افتادیم و ماه ، ماه ، ماده ی مهربان ، همیشه در آنجا بود در خاطرات کودکانه ی یک پشت بام کاهگلی و بر فراز کشتزارهای جوانی که از هجوم ملخ ها می ترسیدند ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۴/۳۰ - ۱۰:۰۴   + ۱ سایت دیگر  
تبریز - ایرنا - سرپرست مدیریت جهاد کشاورزی مرند گفت: هجوم ملخ ها به 80 هکتار از باغات این شهرستان خسارت 10 تا 15 درصدی وارد کرد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۴/۳۰ - ۰۸:۱۸   + ۳ سایت دیگر  
حمله ملخ ها به 80 هکتار از باغهای شهرستان مرند به درختان خسارت زده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۴/۲۵ - ۱۷:۵۶    
برای مقابله با هجوم ملخ در فریدونشهر، 100 لیتر سم بین کشاورزان مناطق درگیر توزیع شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۴/۲۵ - ۱۷:۴۲   + ۳ سایت دیگر  
مدیر جهاد کشاورزی میامی در خصوص هجوم ملخ ها به مزارع روستای ارمیان توضیح داد.
شهروند البرز   ۱۳۹۹/۰۴/۲۴ - ۲۲:۱۷   + ۱ سایت دیگر  
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کرج ضمن تشریح جزئیات هجوم ملخ زبرا به روستاهای استان از حفر کانال روغن برای مقابله خبر داد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۴/۲۴ - ۰۹:۴۵    
مدیرکل حفظ نباتات جهادکشاورزی جنوب کرمان گفت:یکی از تهدید های کشاورزی جنوب کرمان هجوم ملخ ها به ویژه ملخ آفریقایی به باغات و مزارع است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۴/۲۴ - ۰۹:۳۶   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل حفظ نباتات جهادکشاورزی جنوب کرمان گفت:یکی از تهدید های کشاورزی جنوب کرمان هجوم ملخ ها به ویژه ملخ آفریقایی به باغات و مزارع است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۴/۲۳ - ۱۰:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
هیئت اجرایی بانک جهانی در اواخر همین ماه یک کمک 200 میلیون دلاری را برای کنترل هجوم ملخ های صحرایی به پاکستان، حفظ معیشت مردم در مناطق آسیب دیده و تقویت امنیت غذایی و سیستم مدیریت این کشور تصویب می کند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۴/۲۱ - ۱۵:۰۶   + ۶ سایت دیگر  
سخنگوی سازمان حفظ نباتات با اشاره به اینکه تاکنون در سطحی بالغ بر 401 هزار و 350 هکتار مبارزه با آفت ملخ صحرایی انجام شده است، اظهار کرد: از ابتدای هفته گذشته تاکنون هجوم و ریزش آفت ملخ صحرایی در کشور کاهش یافته است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۴/۲۱ - ۱۲:۵۵   + ۲ سایت دیگر  
هجوم ملخ های صحرایی به مزارع و مراتع مرکز و جنوب سیستان و بلوچستان پس از 9 ماه مهار شد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۴/۲۱ - ۱۱:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
گروه استان- 84 روز از هجوم ملخ های صحرایی در خراسان جنوبی می گذرد و طبق پیش بینی انجام شده ملخ ها تا دو هفته آینده به سمت کشورهای هم جوار می روند اما در پاییز دوباره میهمان استان هستند.
عصر ایران   ۱۳۹۹/۰۴/۲۱ - ۱۱:۰۹   + ۹ سایت دیگر  
مدیر یک خانه سالمندان در بلژیک یک پیرزن 83 ساله را از بیم ویروس کرونا از پشت دیوار نایلونی در آغوش گرفته است./ رویترز هجوم ملخ های صحرایی به مزارع کشاورزی در کنیا/ رویترز ...
نجف آباد نگار   ۱۳۹۹/۰۴/۱۹ - ۲۰:۳۳   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش نجف آباد نگار از خبرگزاری فارس ، مهدی جمالی نژاد ظهر امروز در آیین افتتاح و کلنگ زنی چندین پروژه عمرانی، خدماتی در گلدشت این شهرستان امسال را پر فراز و نشیب دانست و اظهار داشت: از سیل گرفته تا هجوم ملخ و زلزله تا رسید به قرنطینه و کرونا ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۴/۱۶ - ۰۸:۵۱   + ۲ سایت دیگر  
آفت ملخ صحرایی به جان مزارع چند شهرستان استان خراسان جنوبی از جمله نهبندان افتاده است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۴/۱۶ - ۰۷:۴۹   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/آذربایجان شرقی مدیر جهاد کشاورزی شهرستان هوراند گفت: هجوم ملخ ها به مراتع و مزارع هوراند، مهار شده و جمعیت آن کاهش یافته است.
رویداد 24   ۱۳۹۹/۰۴/۱۴ - ۱۴:۵۶   + ۱ سایت دیگر  
حمله میلیون ها ملخ به مزارع کنیا صنعت غذایی این کشور را تهدید می کند. در تصاویر روز عکس هایی از ملخ هایی که به مزارع کنیا حمله ور شده اند را ببینید.
نصیر نیوز   ۱۳۹۹/۰۴/۱۴ - ۱۴:۳۹   + ۳ سایت دیگر  
دکتر مهدی جمالی نژاد روز شنبه در آیین رونمایی از 30 دستگاه اتوبوس جدید شهرداری کرج افزود: ایران اسلامی در سال های اخیر بحران های متعددی پشت سر گذاشته که از جمله آنها سیل های امسال و سال گذشته است. وی بیان داشت: هجوم ملخ ها، زلزله، آتش سوزی مراتع و غیره از بحران هایی است که [...]
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۴/۱۲ - ۱۱:۵۷    
گروه استان ها- کار مبارزه با ملخ های صحرایی در نهبندان 70 روز است که آغاز شده و بیشترین سطح آلودگی در نهبندان با 63 هزار هکتار است متأسفامنه با افزایش گرما کار مبارزه سخت تر می شود و در چند روز گذشته هجوم ملخ های صحرایی در فردوس نیز گزارش شده است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۴/۱۱ - ۱۰:۴۲   + ۱۰ سایت دیگر  
هند برای متوقف کردن هجوم ملخ های صحرایی که هجوم آنها به 9 ایالت این کشور گسترش پیدا کرده، از بالگرد و 12 پهپاد برای سمپاشی استفاده کرد.
ایانا   ۱۳۹۹/۰۴/۱۰ - ۱۲:۴۹    
معاون کنترل آفات سازمان حفظ نباتات کشور به منظور بازدید از مناطق مورد هجوم ملخ های صحرایی وارد استان خراسان جنوبی شد.