سه شنبه ۰۴ آذرساعت ۱۵:۵۴Nov 2020 24
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «تالاب هامون»

خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۸/۲۹ - ۱۰:۴۰   + ۲ سایت دیگر  
مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان از دستگیری چند شکارچی متخلف در تالاب هامون خبر داد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۶ - ۱۲:۵۲   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/سیستان و بلوچستان رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان زابل گفت: یگان حفاظت محیط زیست شهرستان موفق به کشف شش قبضه اسلحه شکاری از متخلفان در تالاب هامون شد.
دانا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۶ - ۱۱:۰۰   + ۸ سایت دیگر  
وحید پورمردان گفت: طی روزهای اخیر باز هم شاهد چرای دام در تالاب بین المللی هامون بودیم که 200 شتر به خارج از این تالاب هدایت شد.
به گزارش روابط عمومی استانداری؛ نشست کارگروه حفاظت از تالاب هامون به ریاست معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری و با حضور معاون محیط زیست دریایی و تالاب های سازمان حفاظت محیط و هیئت همراه و اعضای این کارگروه در سالن اجتماعات استانداری برگزار گردید. ...
دانا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۴ - ۱۶:۵۳   + ۱۳ سایت دیگر  
لاهیجان زاده گفت: ورود آب به بستر تالاب هامون و نقاط بحرانی کانون گرد و غبار و مهار ریزگردها از مهم ترین اهداف اجرای برنامه های احیای این تالاب بین المللی است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۸/۲۴ - ۱۵:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
حق آبه تالاب هامون از سوی وزارت امور خارجه و نیرو در قالب طرح بزرگ بین المللی در حال پیگیریست.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۸/۲۳ - ۰۷:۳۶   + ۳ سایت دیگر  
معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست گفت: تالاب هامون در صورت خشک شدن می تواند یک کانون بسیار بزرگ برای تولید گرد و غبار در کشور باشد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۱۴ - ۰۸:۵۳   + ۷ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- روزنامه شرق در مطلبی آورد: فعالیت اقتصادی ساکنان حاشیه تالاب هامون برای تأمین معیشت بیش از همه به دامداری، کشاورزی، ماهیگیری، صنایع دستی و تا حدودی تجارت مرتبط است و تمام این فعالیت ها تحت تأثیر خشک سالی و کاهش آورد آب به سمت تالاب است.
دانا   ۱۳۹۹/۰۸/۱۰ - ۰۹:۱۳   + ۱ سایت دیگر  
عیسی میرانی شاهرودی گفت: مقداری از محصول ماهیان سیستان به خارج از استان از جمله خوزستان و خراسان جنوبی ارسال می شود.
جماران   ۱۳۹۹/۰۸/۰۶ - ۱۲:۵۱    
به گزارش جماران، جدیدترین وضعیت تالاب هامون و صید و صیادی در آب های آن را در فیلم زیر می بینید که روز گذشته(5 آبان ماه 99) به ثبت رسیده است. حجم ویدیو: 34.44M | مدت زمان ویدیو: 00:05:08 دانلود ویدیو انتهای پیام
دانا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۶ - ۱۰:۴۲   + ۲ سایت دیگر  
با زمزمه اتمام بند کمال خان در افغانستان نگرانی های زیادی در میان مردم سیستان دیده می شود. بسیاری از مشاغل وابسته به آب در آستانه نابودی است و تالاب هامون هم به زودی به کانون بحران شن و گرد و غبار تبدیل می شود.
اوشیدا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۱۱:۰۶   + ۳ سایت دیگر  
آتش زدن مراتع تالاب هامون به یکی از عواملی تبدیل شده است که در ماه یک یا چند بار رخ می دهد، کارشناسان دلیل این کار را بیشتر عمدی می دانند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۰۹:۱۶   + ۱ سایت دیگر  
سایه حق آبه تالاب هامون همچنان بر سر هامون نشینان سنگینی می کند، تالابی که هر ساله ماهیان زیادی در آن تلف می شود و معیشت را برای مردمان حاشیه هامون سخت می کند.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۷/۲۰ - ۱۱:۲۴   + ۳ سایت دیگر  
زاهدان - احیای تالاب هامون و معیشت مردمان حاشیه آن در حالی یکی از اصلی ترین دغدغه های مسئولان کشور و استان اعلام می شود که طبق اقدامات آن سوی مرز احتمالا خشک شدن هیرمند و هامون نزدیک است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۷/۱۵ - ۱۳:۲۱   + ۲ سایت دیگر  
رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان زابل گفت: برنامه آموزش و مانور گسترده یگان حفاظت محیط زیست در سطح وسیعی در بستر تالاب هامون انجام شد.
اقتصاد آنلاین / میزان   ۱۳۹۹/۰۷/۰۸ - ۰۶:۴۸   + ۲ سایت دیگر  
دو دهه خشکسالی در هامون افزون بر اینکه این منطقه را به یکی از مهم ترین کانون های گردوغبار کشور تبدیل کرده بلکه به معیشت مردم منطقه نیز به طور جدی آسیب زده است. به همین دلیل اغلب ساکنان حاشیه این تالاب مجبور به مهاجرت شده اند.
دانا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۷ - ۰۹:۵۲   + ۲۳ سایت دیگر  
پورمردان گفت: طبق برنامه ریزی ها و پیش بینی های انجام شده در برنامه احیای تالاب هامون، چهارمین مرحله حق آّبه از محل چاه نیمه وارد این تالاب بین المللی شد.
روزنامه مردم سالاری   ۱۳۹۹/۰۷/۰۱ - ۰۱:۱۴   + ۱۲ سایت دیگر  
مدیرکل دفتر حفاظت و احیای تالاب های سازمان حفاظت محیط زیست ضمن اشاره به اینکه برنامه مدیریت زیست بومی تالاب هامون آماده شده است، گفت:مجامع بین المللی از جمله اتحادیه اروپا حدود 10 میلیون یورو برای اجرای این برنامه به ما کمک خواهند کرد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۶/۳۱ - ۱۶:۴۸   + ۲ سایت دیگر  
ایرنا - زابل - با کاهش چشم گیر آب در تالاب هامون صیادان منطقه سیستان در شمال سیستان وبلوچستان آخرین تلاش های خود را برای صید ماهی و زنده گیری آن انجام می دهند ...
گیتی آنلاین   ۱۳۹۹/۰۶/۲۷ - ۰۰:۴۶    
با توجه به خشک شدن تدریجی تالاب هامون عده زیادی از مردم منطقه برای جمع کردن و فروش ماهی خشک به منطقه کوه خواجه سیستان رفته اند
آنا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۵ - ۱۲:۳۶   + ۴ سایت دیگر  
مدیرکل محیط زیست سیستان و بلوچستان گفت: قسط اول کمک 11 میلیون یورویی سازمان ملل در راستای طرح تأمین معیشت جایگزین در هامون پرداخت شد.
گیتی آنلاین   ۱۳۹۹/۰۶/۲۴ - ۰۸:۳۵   + ۷ سایت دیگر  
رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان زابل گفت: خروج کاروان 400 نفری شتر از تالاب هامون در طی هفته گذشته بخشی از پوشش گیاهی تالاب را نجات داد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۲ - ۱۵:۱۵    
ایرنا- زاهدان- ورود آب به تالاب بین المللی هامون سبب رونق صیدوصیادی و ایجاد اشتغال برای صیادان و روستاییان منطقه سیستان شده و برخی افراد نیز اقدام به جمع آوری و خشک کردن آبزیان ماکول و غیرماکول محدوده های خشک شده این تالاب بر اثر تبخیر و وزش بادهای 120 روزه و انتقال آنها به کارخانه های خوراک دام می ...
اوشیدا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۲ - ۰۹:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
وجود منابع آبی در منطقه سیستان باعث شده است تا قدیمی ترین شغل هامون نشینان مجدداً احیا شود.
روزان   ۱۳۹۹/۰۶/۲۱ - ۰۹:۵۷    
وی در مورد وضعیت هامون ادامه داد: اگر خط کش مقایسه ی ما در رابطه با هامون شرایط دهه 50 شمسی باشد که یک عرصه ی چند صد هزار هکتاری که آب و رطوبت داشته قطعاً با حالا قابل مقایسه نخواهد بود ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۰ - ۱۲:۴۶   + ۳ سایت دیگر  
زاهدان- ایرنا- مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان گفت: سومین مرحله از حق آبه تالاب هامون برای کاهش اثرات خشکسالی فصلی تالاب و ادامه حیات پوشش گیاهی و روند احیای تالاب هامون از محل چاه نیمه اول سیستان وارد تالاب شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۶/۲۰ - ۱۲:۱۱   + ۴ سایت دیگر  
مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان گفت: سومین مرحله از حق آبه تالاب هامون از محل چاه نیمه اول سیستان وارد تالاب شد.
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۰ - ۱۰:۰۴   + ۹ سایت دیگر  
معاون محیط زیست دریایی سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به 10 میلیون یورو اعتبار برای پروژه ی احیای تالاب هامون گفت: این پروژه تحولی را در اقتصاد مردم بومی و محلی حاشیه تالاب به وجود خواهد آورد و بیش از 2000 شغل پایدار نیز برای مردم محلی پیش بینی شده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۶/۱۷ - ۱۰:۲۰   + ۱۸ سایت دیگر  
مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان : 10 هکتار از مراتع تالاب بین المللی هامون بر اثر عامل انسانی در آتش سوخت.
اوشیدا   ۱۳۹۹/۰۶/۱۶ - ۲۱:۳۶    
از ساعت 15 امروز آتش به جان تلاب هامون افتاد و تلاش برای خاموش کردن آن همچنان ادامه دارد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۶/۱۰ - ۱۵:۴۰    
زاهدان- ایرنا- تالاب بین المللی هامون بزرگترین دریاچه آب شیرین در فلات داخلی ایران و تمدن ساز در دوره های مختلف علاوه بر پتانسیل عظیم و ارزشمند برای حیات گونه های متعدد جانوری و گیاهی، دارای نقش و جایگاهی حیاتی در بهروزی مردمان سیستان و بلوچستان بویژه خطه سیستان است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۶/۱۰ - ۰۹:۳۹    
فرمانده یگان پناهگاه حیات وحش هامون از اطفای حریق تالاب هامون در لحظات اولیه خبر داد.
اوشیدا   ۱۳۹۹/۰۶/۱۰ - ۰۸:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
در سال های اخیر به دلیل عدم پیگیری حق آبه تالاب هامون، افغان ها در فصل های مختلف آب را رهاسازی نمی کنند تا تالاب هامون عملا به یک دریاچه فصلی تبدیل شود، دریاچه ای که در بهار و تابستان رنگ خوشی را به خود می بیند و در پاییز و زمستان خشک و متروکه می شود.
اوشیدا   ۱۳۹۹/۰۶/۰۹ - ۲۳:۰۰    
ظهر امروز بر اثر بی احتیاطی افراد،شعله های آتش چهار هکتار از مراتع تالاب هامون را سوزاند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۶/۰۷ - ۱۶:۲۹   + ۱۰ سایت دیگر  
معاون محیط زیست دریایی و تالاب های سازمان محیط زیست آغاز پروژه بین المللی احیای تالاب هامون را یکی از مهم ترین دستاوردهای این حوزه در سال اخیر ارزیابی کرد.
دانا   ۱۳۹۹/۰۶/۰۶ - ۱۰:۴۹    
رمضان شهریاری گفت: تالاب هامون پتاسیل تولید بچه ماهی برای استخرها و منابع آبی استان های هم جوار مانند خراسان جنوبی و کرمان را دارد .
اوشیدا   ۱۳۹۹/۰۶/۰۵ - ۰۸:۰۰    
بسیاری از ماهی ها و پرندگان تالاب هامون با خشک شدن آب این تالاب بین المللی قربانی دیپلماسی آب می شوند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۶/۰۵ - ۰۷:۰۱    
از چند روز گذشته باز هم شاهد انتشار تصاویری از تلف شدن حجم زیادی بچه ماهی در دریاچه هامون و حاشیه کوه خواجه در فضای مجازی شدیم.
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۰۶/۰۵ - ۰۶:۵۶   + ۱ سایت دیگر  
مسعود باقرزاده کریمی در خصوص علل مرگ ماهیان در روزهای اخیر در تالاب هامون گفت: علت مرگ ماهیان این است که در فصل تابستان حجم زیادی از آب تالاب هامون تبخیر می شود و عملا ماهیان نیز به دنبال این اتفاق از بین می روند.
خانه ملت   ۱۳۹۹/۰۶/۰۴ - ۲۱:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
عضو مجمع نمایندگان استان سیستان و بلوچستان گفت: همکاری های دوجانبه ایران و افغانستان باید به نحوی باشد که با آبگیری سدکجکی افغانستان مشکلی در حق آبه تالاب هامون ایجاد نشود.
ایرانگرد نیوز   ۱۳۹۹/۰۶/۰۴ - ۱۲:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
معاون دریایی و تالاب های سازمان حفاظت محیط زیست از افتتاح برنامه همکاری سه جانبه این سازمان، برنامه عمران ملل متحد و اتحادیه اروپا برای احیای تالاب هامون خبرداد. ...
همشهری   ۱۳۹۹/۰۶/۰۳ - ۱۲:۰۵   + ۳ سایت دیگر  
زهرا رفیعی- خبرنگار اتحادیه اروپا با همکاری برنامه توسعه سازمان ملل متحد و سازمان حفاظت محیط زیست برنامه 5ساله ای برای ذینفعان تالاب هامون اجرا خواهد کرد که در آن وابستگی آنها به تالاب کم شود. ...
اوشیدا   ۱۳۹۹/۰۶/۰۲ - ۲۲:۰۰    
آتشی که به جان مراتع و جنگل های حاشیه تالاب هامون افتاده بود با احساس مسئولیت یک خانواده سیستانی مهاروقبل از گسترش آن خاموش شد.
دانا   ۱۳۹۹/۰۶/۰۲ - ۱۵:۳۵    
امسال برای جلوگیری از تلفات ماهی در تالاب هامون دارای صرفه اقتصادی، برای صید ماهیان توسط صیادان ساماندهی و مدیریت و به بازار عرضه شد و ماهیانی که ارزش خوراکی ندارد برای کارخانه های پودر ماهی صید و خشک شد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۶/۰۱ - ۱۳:۵۲   + ۱۳ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - سازمان حفاظت محیط زیست، برنامه عمران سازمان ملل متحد و اتحادیه اروپا پروژه ای پنج ساله با هدف احیای تالاب هامون را آغاز کردند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۶/۰۱ - ۰۸:۴۸   + ۱۱ سایت دیگر  
این روزها حجم آب تالاب بین المللی هامون به صورت تدریجی کاهش یافته و بخش هایی از این تالاب به ویژه هامون صابُری به دلیل تبخیر بیش از حد خشک شده است، به گونه ای که شاهد تلف شدن ماهی ها در اطراف تالاب هامون هستیم ...
دانا   ۱۳۹۹/۰۵/۲۸ - ۱۵:۳۷   + ۴ سایت دیگر  
وحیدپورمردان گفت: احیای الگوی حیات شاهرگ های تالاب هامون در برنامه های مشترک زیست محیطی با سمن های سیستان قرار گرفت.